">
Maliye

Paranızı Hızla Büyütmek için 1000 $ Yatırım Yapmanın 5 Akıllı Yolu

Yatırım yaparak servetinizi büyütmeye başlamak için binlerce dolara ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz, ancak inanıyorum ya da inanmayın ya da 1000 $ 'a sahip olsanız bile yatırım yapmaya başlamanın birçok yolu vardır.

Günümüzün dünyasında, yatırım şirketleri, onlarca binlerce dolara sahip olmayanların para yatırıp, servetlerini de büyütmeleri gerektiğini fark ediyorlar.

Hesap açmak için daha düşük minimum eşikler belirleyerek, ortalama kişi için yatırım seçenekleri yaratan belirli şirketler var. Bunların çoğu, 100 $ 'a kadar yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu yatırım seçenekleri, daha az nakit harcayan kişilerin, daha fazla zenginlik sahibi olanlara olduğu kadar yatırım yapmaya dahil olmalarını sağlar.

Video: 2018'de 1000 Dolara Nasıl Yatırım Yapılır?

1,000 $ yatırım gerçekten değer mi?

1000 dolarlık bir yatırımın uzun vadeli zenginliğiniz için çok iyi olabileceğini düşünmüyor musunuz? 1000 dolarlık bir yatırımın zaman içinde ne kadar katabileceğini görmek için aşağıdan çekilen yatırım hesap makinesi ekranına göz atın.

Bugün 1000 dolar yatırdıysanız ve yatırıma başka bir kuruş eklemediyseniz, otuz yıl boyunca tek başına bırakıp ortalama yüzde 10'luk bir faiz oranı kazanırsanız, 17.000 ABD Doları'nı geçersiniz.

Her ay küçük bir miktar para eklediyseniz, yatırımınızın ne kadar artacağını düşünün. Bileşik faiz gerçekten dünyanın sekizinci harikasıdır.

Daha küçük bir dolar yatırımı yapmaya nasıl başlayacağınızı merak ediyorsanız, bu beş yolu 1000 dolarlık yatırım için inceleyin.

1. Gayrimenkulde Ekonomik Şekilde Yatırım Yapın

Yatırımcıların servetlerini büyütmelerinin en popüler yollarından biri, gayrimenkul yatırımlarıdır. Yatırım yapmak için asgari miktarda paraya sahip olanlar için emlak yatırımı mümkün görünmüyor olabilir.

Sonuçta, eğer bir geleneksel kiralık mülk satın alacak olsaydınız, tek bir aile üç yatak odalı ev, bir yatırımcı olarak yüzde yirmi aşağı artı kapanma maliyetlerine ihtiyaç duyacaksınız.

Bunu güncellemeler ve onarımlar için gereken paraya ekleyin ve sadece başlamak için on binlerce dolara bakıyorsunuz.

Neyse ki, gayrimenkul yatırım için daha uygun fiyatlı yollar var: crowdfunded gayrimenkul yatırım.

Crowdfunded Gayrimenkul Yatırım Nedir?

Kambiyo fonlaması yoluyla gayrimenkul yatırımında bulunduğunuzda, deneyimli bir gayrimenkul yatırım ekibi veya ekibi tarafından yönetilen ve yönetilen bir gayrimenkul yatırım projesini finanse etmek için bir grup diğer yatırımcıyla bir araya gelebilirsiniz.

Para için gelen müşterileri tarayan crowdfunding şirketi (yani borçlu) sizin için tüm zor işleri yapar: potansiyel borçluyu tarar, mülkün karlılığını değerlendirir ve tüm kredi detaylarını çalışır.

Kitle fonlaması şirketi, yatırımcılara gayrimenkul yatırım amaçlı gayrimenkulün alım satımına ya da inşaatına bir miktar para yatırımı yapma fırsatı sunuyor ve anlaşma yaparak bu yatırımcılarla kârlarını paylaşıyor.

Kalabalığa dayalı gayrimenkul yatırımına yatırım yapmak gerçekten pasif gelirdir, zira yatırımcı, kiracıları yönetmek, mülkiyeti korumak veya doğabilecek yasal sorunları ele almak konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Sadece yatırımı değerlendirirsiniz, paranızı iyi bir fırsat olduğunu düşündüğünüz anlaşmalara yatırın ve gayrimenkul yatırım piyasasının işini yapmasını bekleyin.

Hangi Crowdfunding Gayrimenkul Şirketi Kullanmalıyım?

Orada birkaç farklı crowdfunded gayrimenkul yatırım şirketleri var; Hangisinin sizin için doğru olduğunu nereden biliyorsunuz?

En popüler crowdfunded gayrimenkul yatırım şirketlerinden biri Fundrise. Bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, Fundrise'nin neredeyse herkese uygun gayrimenkul yatırımı yapmak için çalıştığıdır.

Artık taşınmazlara yatırım yapmak için 100.000 dolar nakit paraya ihtiyacınız yok.

Aslında, Fundrise bir minimum 500 $ yatırımgayrimenkul yatırımını daha da ekonomik hale getiriyor.

Fundrise hakkında bilecek başka ne var? İşte bazı özellikler.

 • Bunlar arasında seçim yapmak için üç tür yatırım portföyü bulunmaktadır: daha düşük riskli bir ek gelir portföyü, ılımlı bir riske sahip dengeli bir portföy ve daha çeşitli riskli ancak potansiyel olarak daha yüksek getirilerle uzun vadeli bir büyüme portföyü.
 • Fundrise, yıllık yüzde 1'lik bir uygun fiyatlı yönetim ücreti alıyor.
 • Yatırımları 18 yaşından büyük ABD vatandaşlarına açıktır, yani katılım için akredite bir yatırımcı olmanıza gerek yoktur.
 • Fundrise, sadece Los Angeles veya Chicago gibi büyük şehirlerde olmak üzere, ticari mülklere yatırımlar sunmaktadır.

Fundrise, gayrimenkul yatırımcılığını göreceli olarak yeniliyor ve 2012'de Fundrise kapılarını açıyor. Fundrise, son 4 yılda nasıl bir performans sergiliyor.

Bana sorarsan fena değil. Fundrise ile gayrimenkul yatırımı yapmak, yatırımcıların kredileri almak zorunda kalmadan veya bir mülkün bakımını üstlenmeden, gayrimenkulle potansiyel olarak para kazanmaları için uygun bir yol olabilir.

Realty Shares: Yatırım dünyası hakkında büyük haberler yapan bir başka crowdfunding emlak yatırım şirketi var.

Fundrise gibi, Realty Shares, yatırımcıların mülk sahibi olmalarına ve mülkleri yönetmeye gerek kalmadan gayrimenkul yatırımlarına yardımcı olur, ancak üye parametreleri Fonrise'den biraz farklıdır.

Gerçek bir yatırımcının Realty Shares hakkında bilmeniz gereken şey:

 • Realty Shares, Fundrise gibi, yatırımcılara, tecrübeli gayrimenkul yatırımcıları ve yöneticileri ile grup yatırımına katılım sağlayarak portföylerine gayrimenkul yatırımları eklemelerine yardımcı olmaktadır.
 • Tipik minimum yatırım tutarı 5.000 $ 'dır, ancak sundukları yatırımların bir kısmı minimum 1.000 $' dır.
 • Hem ticari mülklerde hem de konut mülklerinde yatırım fırsatları sunmaktadırlar.
 • Sadece akredite yatırımcıların katılmasına izin verir. Akredite bir yatırımcı olmak için, son iki yılda (veya eşiyle birlikte 300.000 dolar) veya net olarak 1 milyon dolar değerinde 200.000 dolar kazanmış olmalısınız.
 • Yüzde bir yıllık varlık yönetim ücreti vardır.

EquityMultiple, Mission Capital tarafından desteklenen bir gayrimenkul yatırım şirketidir. 2015 yılından bu yana olmuştur ve multifamily, ofis, perakende ve sanayi gibi ticari gayrimenkul yatırım fırsatları sunmaktadır.

İşte EquityMultiple hakkında bilmeniz gereken birkaç şey:

 • Onların çevrimiçi platformu, yeni kullanıcıların sadece iki dakika içinde kayıt olmasını sağlayan kullanımı kolay!
 • Mevcut yatırım minimum 5000 $ 'dır.
 • Yatırımlar, kullanıcıların korunmasına yardımcı olmak için deneyimli sponsorlar ve borç verenler tarafından önceden kontrol edilmektedir.
 • Realty Shares gibi, sadece akredite yatırımcılar katılabilir.
 • Yatırımlar için ücretler değişkendir, ancak bir yatırım taraması yapmak ve başlatmak ücretsizdir. Bundan sonra, genellikle yıllık% 5'lik küçük bir ücret uygulanır. EquityMultiple ayrıca yatırımcıların başlangıçtaki tüm yatırımlarını geri aldıktan sonra% 10 kar elde eder. Ayrıca, sponsor tarafından ödenen faiz oranı ile bireysel yatırımcılara verilen faiz arasında bir “spread” vardır.

Crowdfunded gayrimenkul yatırımı, 1.000 $ 'nızı alabileceğiniz ve konut ya da ticari gayrimenkul mülklerine doğrudan sahip olma zahmetine girmeden, gayrimenkul yatırım pazarına girmenin bir yoludur.

Bir bonus olarak, gayrimenkul kitle fonlaması yoluyla yatırım yapmaya başlamak için gerekli olan para, kendi mülklerinizi satın alıyor olmanız durumunda ortaya çıkacak olandan önemli ölçüde daha düşüktür.

Şimdi 1000 $ ile yatırım yapmak için başka seçeneklere bakalım.

2. Borsaya Yatırım Yapın

Borsaya yatırım yapmak, 1000 $ 'lık potansiyelinizi daha büyük sayılara çıkarabilmenin başka bir yoludur. İnsanlar genellikle borsa yatırımına başlamak için yeterli bilgiye sahip olmadıklarından endişe ediyorlar.

Ya da hayatlarını ve finansal hedeflerine uygun olarak paralarını büyütmelerine yardımcı olabilecek bir mali danışmanın nasıl seçileceğini merak edebilirler.

İyi haber şu ki, bugünün borsa yatırım şirketleri yatırım yapmayı kolaylaştırdı. Borsaya yatırım yapmak için bir finansal danışmana ihtiyaç duyulduğunda, aşağıdaki şirketler yatırımcılarla farklı şekilde ortaklık kuruyor.

Bugünün popüler borsa yatırım şirketlerinin bazılarına bir göz atalım.

Ally Invest

Ally Invest, müşteriler için iki farklı yatırım yönetim yolu sunar ve her ikisi de cazip ücret tarifeleri ile gelir.

Birincisi, Ally Invest Öz-Directed trading seçeneğidir. Ally'nin kendi kendini yöneten plan ücretleri, sektördeki en düşük seviyelerdendir ve hiçbir asgari dengeyi sunmaz ve gizli ücretler söz etmez.

Tüm yatırım stratejileri için ücretsiz derinlemesine araştırma ve pazar analizi araçları sunarlar, böylece yatırım seçimlerinizde daha güvenli hissedebilirsiniz.

Portföy dengelerinin 100.000 ABD Doları altındakiler sadece ticaret başına 4,95 dolar ödemekve 100 doların üzerindeki bakiyeleri olanlar sadece ticaret başına 3.95 dolar ödeyecek.

Ally Invest ile yatırım seçenekleri şunları içerir:

 • Hisse senetleri
 • Seçenekler
 • tahviller
 • EFT
 • Yatırım fonları
 • Forex
 • Vadeli

Çok çeşitli seçenekler Ally Invest'de herkes için bir şey olmasını sağlar.

Öz-yönelimli bir yatırım planıyla ilgilenmiyor musunuz? Endişelenmeyin: Yıllık% 0,30'luk bir danışmanlık ücreti karşılığında Ally Invest portföyünüzü sizin için yönetecektir. Ancak, yönetilen yatırım portföyü için 2.500 $ 'lık bir minimum bakiye şartı vardır.

Bugün buraya tıklayarak Ally Invest ile yatırım yapmaya başlayın.

stoklamak

Stokpile, tüm yatırımcı seviyelerinde yardımcı olmaya adamış bir başka yatırım şirketidir. Stockpile'da bir yatırım hesabı açtığınızda hemen hisse senedi alım satımı yapmaya, satmaya ve işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Havalı şey var hesap açmak için minimum ve yapabilirsin hisse senedinin hisse senetlerini 1 $ gibi düşük bir fiyata satın al.

Stockpile, kendiniz için hisse senedi satın almayı kolaylaştırabilir veya satın alabilir veya ailenize veya arkadaşlarınıza hisse senedi hediye edebilir. Aralarında seçim yapabileceğiniz binlerce farklı hisse senedi, ETF ve ADR var, ve kesirli paylar kullanarak istediğiniz tam dolar miktarını satın alabilir veya verebilirsiniz.

Örneğin: Amazon, hisse başına 800 $ 'dan işlem yapıyorsa, başlamak için 800 $' a ihtiyacınız kalmaz. Amazon'un 0.1 hissesini satın almak için 80 $ harcayabilirsiniz.

Stockpile, 18 yaşını doldurmuş olan ve ABD'de bir Sosyal Güvenlik numarası (şu anda Amerika Birleşik Devletleri dışında genişlemek için çalışıyorlar) bireysel bir yatırım hesabı veya bir saklama hesabı açmak için izin verir.

Bir gözaltı hesabı, örneğin küçük bir çocuk veya torun için açılan bir hesaptır. Yani, bir gözaltı hesabı sizin için önemli olan küçük yaştaki çocuklara yatırım yapmaya başlamanızı sağlayacaktır.

Ayrıca hayatınıza sevdiklerinize geleneksel bir hediye kartı veya e-hediye kartı gönderebilir, böylece kendileri için yatırım yapmaya başlayabilirler.

“Ücretler ne olacak?” Diye soruyor olabilirsiniz. Stoklama ile, her ticaret sadece 99 sent maliyeti. Bu, hemen hemen herkes için uygun fiyatlı hisse senedi yatırımı yapar.

Bugün buraya tıklayarak Stockpile ile yatırım yapmaya başlayın.

Endeks Fonları

İnsanların borsaya para yatırdığı daha yaygın yollardan biri de endeks fonlarıdır.

Endeks fonları, esasen S & P 500 veya Dow Jones Endüstriyel Ortalama gibi belirli bir piyasa endeksine uyacak şekilde inşa edilen stok sepetlerdir (yani bir yatırım fonu).

Belli bir endeks ile kanıtlanmış katı getiri oranlarının eşleşmesi için fonun oluşturulmasıyla endeks fonları, bir yatırımcının finansal büyümesinin sağlanmasına yardımcı olur (tüm yatırımlar ana denge kaybına uğrama riskiyle birlikte gelir).

Endeksli fon yatırımı, birçok popüler başarılı yatırımcı arasında ortak bir yatırım seçeneğidir ve birçok yatırım portföyü için akıllıca bir değerlendirmedir.

Bir yatırımcının paralarını endeks fonlarına yerleştirmesine izin veren birçok yatırım şirketi vardır. Endeks fonlarını satın almak için en popüler şirket Vanguard'dır. İşte Vanguard ile yatırım yapmakla ilgili bazı bilgiler.

Öncü

Vanguard, düşük yıllık ücretlerle yatırım yapan bir endeks fonu sunmaktadır:% 0,1 ila% 0,2 yıllık varlık yönetimi ücretleri, çoğu fon başlangıçtaki minimum 3.000 $ 'a sahip olmakla birlikte, bazı fonlar daha düşük bir satın alma miktarına sahip olmakla birlikte.

Şirket, küresel yönetilen varlıklarda 4 trilyon dolarlık bir paya sahiptir ve kırk yıldır iş yaşamaktadır.

Çok çeşitli finansal resimlere sahip yatırımcılar için endeks fonlarına sahip olunması söz konusu olduğunda, Vanguard düşük ücretleri ve düşük minimum satın alma ile popüler bir seçimdir.

Ayrıca üçüncü taraf yatırım ticaret şirketi aracılığıyla endeks fonları satın alma seçeneğiniz de vardır. Daha popüler olanlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir.

Diğer Borsa Yatırım Şirketleri

Scottrade, E-trade ve TD Ameritrade gibi firmalar size endeksli fon hisseleri satmayı teklif ediyorlar. Ancak, endeks fonu hisse senedi alım satımı yaparken, bu gibi şirketlerin varlık yönetiminizin üst kısmına işlem ücreti ödeyeceğinizi unutmayın. Vanguard gibi fon sahibinin ücretleri.

Bu tür ticaret şirketleri de, bireysel hisse alımları gibi diğer yatırım alım opsiyonlarını uygun bir alım satım fiyatıyla sunmaktadır.

Ancak, yalnızca endeks fon hisselerini satın almak istiyorsanız, ücretlerden tasarruf etmek için Vanguard gibi doğrudan bir kaynakla gitmenizi tavsiye ederim.

şerefiye

İyileşme, yukarıda belirtilenlerden biraz farklı çalışan bir yatırım firmasıdır. Borsa Yatırım Fonları (ETF) sunmaya odaklanıyorlar.

ETF'ler gibi hisse senedi ticareti. En çok yatırım fonlarına benzerler. Her ikisi de Betterment'in müşteri üyelerine sunduğu hisse senedi ETF'leri ve tahvil ETF'leri vardır.

ETF'ler çoğu zaman kötü bir rap yakalarlar, çünkü birçok ETF fonu sahipleri yüksek ücret alır, ancak İyileştirme bunu değiştirmeye yardımcı olmuştur.

Bir ücret alıyorlar yıllık aktif yönetim ücreti yüzde 0,25 ile yüzde 0,40 arasında Dijital hesaplarını veya Premium hesaplarını açıp açmayacağınıza bağlı olarak.

Şirket hiçbir ek ücret vaat etmiyor, bu da yatırımcıların servetlerini artırmak için hesaplarında daha fazla para bıraktığı anlamına geliyor. Dijital planın bir hesap açmak için asgari bir bakiyesi yoktur, bu da herkes için kolay yatırım anlamına gelir.

motif

Motif, diğerlerinden biraz farklı çalışan bir başka yatırım firmasıdır.

Web sitelerinden:

“Bir motif, bir yatırım temasını, pazar anlayışını veya yenilikçi eğilimi yansıtacak şekilde akıllıca ağırlıklandırılmış 30 hisse senedi veya ETF'lerin bir sepetidir. Profesyonelce yapılmış motiflerimizden birini seçin veya kendiniz tasarlayın. ”

Motif ayrıca bireysel hisse senedi işlemleri, ETF işlemleri ve halka arz işlemleri de sunuyor. Motif işlem ücreti 9,95 $, ETF ve hisse senedi işlemleri ise ticaret başına 4,95 dolar.

300 $ 'a kadar, bir Motif'e yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Borsaya yatırım yapmak için birçok seçenek var. Araştırmanızı yapın ve hangi seçeneğin sizin için en uygun olduğunu keşfetmeye çalışın. Ücretler, portföy bakiyenizi çabuk tüketebileceklerinden önemli bir husustur.

Burada ücretlerin neden önemli olduğu ve neden yatırım şirketlerine adil ve rekabetçi ücretler önerdiğimiz hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Yatırım Ücretleri Neden Önemlidir?

Bir şirketin yatırımcılarına yaptığı ücret yüzdesi önemli bir konudur çünkü yüksek ücretler kurduğunuz yatırım hesabına ve komisyonların ve ücretlerin nasıl ödeneceğine bağlı olarak yatırım getirilerinizi - hatta kayıplarınızı - yiyebilir.

Yatırım danışmanları, yıllık varlık yönetim ücretleri veya ticaret komisyonu ücretleri gibi belirli şeyler için ücret alır.

Bir yatırım danışmanıyla çalışıyorsanız, ücretleri takip etmenin ve ücretlerden haberdar olmanın bir yolu, ücrete dayalı bir danışman veya ücretli bir danışmanla çalışıp çalışmadığınızı anlamaktır.

Ücretli bir danışman size sattığı ürünlerden komisyon alır; Bazı ürün sahibi şirketler danışmana başkalarından daha büyük bir komisyon ödeyebilirler.

Bu bir sorun olabilir çünkü komisyon yüzdesine dayalı bir ürün önermek için bir danışmanı teşvik edebilir.

Ücretli danışmanlar, hesabınızın nasıl performans gösterdiği fark etmeksizin, aynı sabit yıllık komisyon ücreti alır.

Bazı eleştirmenler, bir danışmanın müşterilerinin yatırımlarının büyümesi konusunda (ki bu da yatırımların nasıl bir performans gösterdiği önemli değil) ödeme yapmaları konusunda bir danışmanı cezbedebileceğini iddia ederken, diğerleri, ürün bazlı komisyonun eksikliğinin sadece ücret talep eden danışmanları serbest bıraktığını iddia ediyorlar. sadece müşteriye en uygun olacağını düşündükleri ürünleri tavsiye ederiz.

Seçtiğiniz yatırımcı türü size bağlıdır, ancak bu bir danışman seçmeden önce sormanız gereken bir sorudur.

Yukarıda bahsedilen yatırım şirketleri çoğunlukla robo yatırım şirketleridir. Bazı şirketler robo-yatırım seçenekleri ve atanmış bir danışman ile geleneksel yatırım seçenekleri sunmaktadır.

Robo yatırımcılar genellikle çok sınırlı ücretlerle (genellikle yüzde 0,10 ila 1,00 arasında) ve yatırımcılara ciddi para tasarrufu sağlayan yatırım fonları sunmaktadır.

Robo-yatırım seçenekleri sunan şirketler çok daha düşük ücretler talep edebilir ve yine de kar edebilirler çünkü sundukları yatırım fonları, yatırımcının yatırım hedeflerine yönelik hesaplanmış algoritmalara dayanarak büyük ölçüde kendi kendini yönetmektedir.

Diğer bir deyişle, tekliflerine giren bazı eğitim var, bu da sizin için daha az araştırma anlamına gelebilir.

Şimdi borsa yatırımları hakkında biraz konuştuk, şimdi büyüme potansiyeliniz için $ 1,000'e yatırım yapmanın başka yolları hakkında konuşalım.

3. Eşler Arası Kredilendirmeye Yatırım Yapmak

Eşler arası kredilendirme, bir kreditöre ihtiyaç duyan insanlara bir yatırımcı kredisi olarak yatırım yaptığınız bir yatırım şeklidir.

Diğer bir deyişle, geleneksel bir bankaya, bir kredi için kredi birliği veya borç verme şirketine gitmek yerine, paraya ihtiyaç duyan insanlar bir kredi için eşler arası bir borç verme şirketinde uygulanır ve onaylandıktan sonra kendilerine verilen borç doğrudan yatırımcılardan gelir.

İşte eşler arası (P2P) kredilendirme çalışmalarının nasıl daha ayrıntılı bir açıklaması var.

Bir krediye ihtiyaç duyan insanlar, bu krediye P2P kredisi web sitesi aracılığıyla başvurmaktadır.

Eğer P2P borç veren şirket krediye karar verirse, yatırımcıları için iyi bir risk oluştururlarsa, yatırımcıların kredinin bir kısmını veya tamamını finanse etmelerini teklif ederler.

Yatırımcılar, kredi puanları, önemli kredi geçmişi bilgileri, istihdam bilgileri, gelir bilgileri ve daha fazlası gibi potansiyel borçlu hakkında değerli bilgiler verilir.

Yatırımcılar daha sonra, başvuranın paralarını bir kısmını ödünç alma riskini almak isteyip istemediğine karar verirler.

Yatırım getirileri, P2P borç veren şirketin borçlunun ücretlendirdiği faiz oranına dayanır. Kredi riskli, borçlu yüksek faiz oranı tahsil edilir.

Daha az risk, borçlunun tahsil ettiği faiz oranının düşmesine neden olur. Yatırımcılar, yatırım getirileri olarak kredi üzerinden alınan faiz oranının bir kısmını kazanırlar.

Her ay bir ödeme yapılır, bu paranın bir kısmı krediyi finanse eden yatırımcılara gider.

Her şey yolunda giderse, yatırımcılar fon sağladıkları kredilerden para kazanırlar. Borçlu, P2P borç verme şirketi ile kullandıkları kredileri varsayılan olarak kabul ederse, yatırımcılar borçlunun kredisine katkıda bulundukları fonları kaybeder.

Çoğu P2P kredi şirketlerinin yatırımcılar için farklı kuralları ve düzenlemeleri vardır. Bugün daha popüler P2P ödünç veren şirketlerden birini tartışacağız: Ödünç Verme Kulübü.

Ödünç Kulübü

Lending Club, 2007'den bu yana yatırımcılarla borçlanmayı eşleştiriyor. Yatırımcıların şirketin başlangıcından bu yana şirkette ortalama olarak ortalama yüzde üç ile yüzde altı arasında bir getiri elde ediliyor.

B ve C sınıfı krediler, A sınıfı kredilerden (daha az riskli borçlular) daha yüksek getiri oranına sahip olma eğilimindedir, çünkü borçluların A sınıfı borç alanlardan daha yüksek faiz oranı ödemesi nedeniyle. Yatırımcılar düşük dereceli krediler için getirileri% 25 kadar görebilir.

1000 $ 'a yatırım yapmak için sıradan bir şey arıyorsanız, bir P2P ödünç veren şirket sizin için gitmenin yolu olabilir.

Bu yatırım seçeneği göz önünde bulundurulduğunda, birtakım P2P ödünç veren şirketlere göz atmanızı ve performans analizi verilerini araştırmanızı ve başkalarının söylediklerini görmek için birkaç çevrimiçi incelemeyi öneririm.

Neyin içine girdiğinizi ve bir yatırımın riskleri, kuralları ve yönetmeliklerini bilmek, paranızı herhangi bir yatırıma sokmadan önce önemli bir adımdır.

4. “Online” Gayrimenkul Yatırımına Yatırım Yapın

Çevrimiçi gayrimenkulün ne olduğunu merak ediyor musunuz? Bu blog sitesi veya web sitesi sahipliğinin muhteşem dünyası. Web sitesi sahipleri bir web sitesine sahip olmakla para kazanmak hakkında konuştuklarında, insanlar genellikle tek boynuzlu atlar ve masallar ya da sadece para kazanma dolandırıcılıklarını düşünürler.

Ama ilk olarak, blog veya web sitelerine sahip olmakla para kazanabileceğinizi öğrendim. İlk para kazanma blogum kısa süre önce 10.000 dolardan fazla sattı. Bundan önce, sürekli olarak aylık ortalama 500 $ 'lık bir gelir sağladı.

Well Kept Cüzdan da dahil olmak üzere birçok web sitesi, aylık gelire göre çok daha fazlasını yapıyor.

1000 $ 'lık paranızı alabiliyorsanız, satın almak ve gelir elde etmek için para kazanmak için bir web sitesi bulursanız, 1.000 $' nızı - ve daha fazlasını - nispeten kısa bir sürede yapabilirsiniz.

Web siteleri nasıl para kazanıyor? Birkaç yolla.

reklâm

Web sitelerinin para kazanmasının bir yolu reklamlardır. Örneğin bir web sitesini ziyaret edersiniz ve bir kenar çubuğunda veya sitede yayınlanan bir makaledeki reklamları görürsünüz.

Siteye gelen bir ziyaretçi, bu reklamlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu reklamları tıkladığında, web sitesi sahibi para alır. Tek bir tıklama için kazanabileceğiniz para minimum olsa da, gerçekten zamanla toplanabilir.

Bir sitenin aldığı daha fazla ziyaretçi, bir veya daha fazla reklamı tıklayan kullanıcıların daha fazla şansı ve daha fazla gelir elde etme şansı.

Ortaklık Bağlantıları

Ortaklık bağlantıları, bir web sitesi sahibi için yatırım getirisi için başka bir yoldur. Web siteleri genellikle web sitesinde belirli ürünlere çeşitli bağlantılar içerir.

Bir site ziyaretçisi bu bağlantıları tıklar ve bir ürünü satın alırsa, site sahibi satış için komisyon yüzdesi alır.

Örneğin, elli dolarlık bir satışla ilgili yüzde beş komisyon, web sitesi sahibinin sadece 2.50 $ kazandığı anlamına gelir.

Siteye daha fazla ziyaretçi ve site içindeki daha bağlantılı bağlantılar, komisyon kazanma şansının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Sponsorlu Makaleler

Web sitesi sahiplerinin para kazanmasının üçüncü potansiyel yolu sponsorlu makaleler yayınlamaktır. Sponsorlu makaleler, belirli bir şirketin akılda tutulmasıyla yazılan makalelerdir.

Örneğin, bir sigorta şirketi sigorta yaptırmanın önemini tartışan bir makale yayınlamak için 300 $ 'lık bir web sitesi sahibine ödeme yapabilir.

Makale, söz konusu sigorta şirketine bir bağlantı içerecektir ve okuyucular bağlantıyı tıkladıklarında, şirkete başka bir şekilde sahip olabileceklerinden daha fazla potansiyel iş gönderir.

Her iki taraf için bir kazan-kazan: Web sitesi sahibi 300 dolar yaptı ve sigorta şirketi daha fazla potansiyel müşterinin önüne ismini verdi.

Web Sitesi Satın Alma İpuçları

Bir web sitesi satın alma işleminde 1.000 ABD Dolarına dikkatlice yatırım yaptığınızdan emin olmanın birçok yolu vardır. Öncelikle, Google Analytics veya Stat Counter gibi siteler aracılığıyla doğrulanmış doğru ziyaretçi numaraları almak önemlidir.

Site satıcısının size bu bilgileri doğrudan kaynaktan almasını sağlayın. İkincisi, sitenin mevcut gelirinin ne olduğunun doğrulanması.

Bir web sitesi satın alma oranı genellikle sitenin yıllık gelirinin bir ile iki katı arasındadır. Dolayısıyla, bir sitenin net geliri aylık 500 ABD doları ortalamasıysa, sitenin ödemesini yapacak uygun bir fiyat 6,000 ila 12.000 ABD doları arasında bir yerde olacaktır.

Web Siteleri İşi Dahil Ediyor

Bir web sitesini çalıştırmanın işi gerektirdiğini bilmeniz önemlidir. Site için bakımı sürdürmek ve yeni içerik eklemek önemlidir.

Siteyi sosyal medya ve diğer pazarlama teknikleriyle tanıtmak, okurlarınızı büyütmenize ve süreçteki komisyonları potansiyel olarak artırmanıza yardımcı olacağından önemlidir.

Bir web sitesi korumak teknik bir insan değilseniz biraz zor gelebilir, ancak WordPress gibi platformlar neredeyse herkes için bir web sitesi nasıl çalıştıracağını öğrenmek için çok kolay hale getirir.

5. Borcunuzu Ödeyerek Kendinize Yatırım Yapın

Bunu iyi bir önlem için atmak zorundaydım. Şu anda yüksek faizli tüketici borcunu taşıyorsanız, 1000 $ ya kadar yatırım yapabileceğiniz en iyi yollardan biri bu borcu ödemek.

Kredi kartı ve ödüyoruz faiz oranı 5.000 $ arasında bir denge varsa Örneğin, aslında senin 1.000 $ alarak ve bu kredi kartı doğru koyarak geri dönüşü olmayan bir onüç yüzde oranına kazanç onüç yüzde ortalama oranıdır denge.

Yüksek faizli tüketici borcu, servet oluşturmanın kemer düşmanıdır. Sadece bu tüketici borcunda asgari ödemeleri yaparak ödeyeceğiniz bileşik faizler bunaltıcıdır.

Örnek olarak, 10.000 TL'lik bir kredi kartı bakiyeniz olduğunu varsayalım. Karttaki ortalama yüzde on üç faiz oranını ödüyorsun.

Her ay minimum ödeme yaparsınız, bu da bakiyenin% 2'sine eşittir. Bu senaryoda, bu kartı ödemeniz 29 yıl ve 5 ay sürecek ve 11.000 $ 'dan fazla faiz ödeyeceksiniz.

Ahh. Bu çok para ve kredi kartıyla ödeme yapmak için çok uzun bir zaman.

Yani, yüksek faizli kredi kartı borcunu taşıyorsanız, hızlı ödeme yapmak için bir plan yapın.

Ardından, kredi kartı ödemeleriniz için kullandığınız parayı, zenginliğinizi büyütmeye ve finansal özgürlüğe doğru çalışmaya başlamak için kullanmaya başlayabilirsiniz.

özet

Bilge ve hesaplanmış bir yatırım seçerek 1.000 dolarlık bir çok paraya dönüştürmenin birçok yolu vardır.

Bu yatırım seçeneklerinden hangisinin (veya daha fazlasının) yatırım bilginize ve risk toleransınıza en uygun olduğuna karar vererek servetinizi artırmaya başlayın.

Düşündüğünüzden daha kısa sürede, doğru yatırım seçeneğini seçerseniz yuva yumurtalarının çok daha fazla paraya dönüştüğünü göreceksiniz.

Şu anda 1000 dolarlık daha fazla paran varsa, paranı nereye yatırırsın?

Videoyu izle: Hayırseverlik Dünyayı değiştirebilir mi?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Gerber Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Gerber Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası kapsamı için başvururken, farkında olmanız gereken birçok farklı değişken vardır. Kuşkusuz bunlar, satın aldığınız koruma türünü ve miktarını içerecektir - sevdiğiniz kişilerin beklenmedik bir şekilde ortaya çıkması için, ilerlemek için yeterli paraya sahip olmasını sağlamak isteyeceğinizden.
Devamını Oku
Yaptığınız 5 Kötü Para Bildirimi {Ama Kabul Etmeyebilirim}
Maliye

Yaptığınız 5 Kötü Para Bildirimi {Ama Kabul Etmeyebilirim}

Eğer geleneksel bir ekonomi kursu aldıysanız, insanların maddi durumları hakkında rasyonel kararlar aldıklarını ve en iyi çıkarları olan şeyleri seçtiklerini öğrendiniz. Ancak, özellikle de finans söz konusu olduğunda, insanların rasyonel olmaktan uzak olduğunu gösteren kanıtlar bulmak için etrafınıza bakmak zorundasınız.
Devamını Oku
Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?
Maliye

Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?

Emekli maaşınızı İRA'ya devretmeyi düşünüyor musunuz? Yapmadan önce, tüm seçeneklerinizi araştırdığınızdan emin olun. Ücretsiz emeklilik rollover danışmanlığı için iletişim formumu kullan. 90.000'in üzerinde Ford çalışanı büyük bir kararla karşı karşıya: Emeklilik maaşlarıyla ne yapmalı? “Güvenli oynuyorlar mı” ve aylık dağıtımları yapmaya devam etmeli mi?
Devamını Oku