Maliye

Bu Çift, 18 Ay İçinde 13.000 Dolarlık Bir Araç Kredisini Nasıl Ödeniyor?

13.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

Borcumuz% 100 bir araç kredisi idi. Karım Bayan C. ve ben her zaman çırpıcı araba kullanıyorduk. Oğlumuz doğduktan kısa bir süre sonra eşim daha yeni bir araç almak istedi. 2008 idi ve mali açıdan oldukça iyiyiz. Bir eve sahibiz ve bankada birkaç bin dolar vardı.

Gözleri, 15.000 $ 'a mal olan 2004 Honda Odyssey'de vardı. Sanırım arabaya% 20 indirdik, ancak ek ücretler, vergiler vb. İle birlikte 6 yıllık bir krediyle yaklaşık 13.000 dolar kazandık. Ödememiz ayda 270 doların biraz üzerindeydi ve sigortamız doldu çünkü tam kapsama sahip olmalıydık.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

İlk başta aslında akıllı bir şey yapıyormuşuz gibi hissettim. Kredi birliğimiz% 6,5 faizle kredi verdi. Aynı zamanda, 10,000 $ 'a kadar olan bakiyeler için bize% 6 faiz ödemesi yapmışlardı. Bana göre, krediyi erken ödemek için herhangi bir anlam ifade etmiyor gibiydi, çünkü% 5 faiz için parayı etkili bir şekilde ödünç alıyorduk.

Krediye birkaç ay içinde kredi birliğimiz% 2'ye kadar ödedikleri faiz oranını düşürdü. Bu noktada matematiksel olarak krediyi korumak mantıklı değildi.

Ayrıca ödemelerin maliyetteki etkisini de fark ettim. Daha önce hiç bir araba ödememiz olmadı, bu nedenle nispeten düşük bir faiz oranından borç alsak bile, hala 270 dolarlık bir ödeme yapmak zorunda kaldık, artı araba sigortası maliyetinin de bir aydan fazla 50 dolardan fazla olması gerekiyordu.

Muhtemelen bu ekstra ödemeye sahip olmaktan çok fazla baskı hissettiğim krediye 4 ay bile girmemişti. Dürüstlükle, arabanın bana ait olduğu ve etrafta başka bir şey olmadığını hissetti.

Arabayı ne kadar sürede ödedin?

Tam olarak ödemek için 18 ay sürdü. Acil durum fonundan büyük miktarda nakit para aldık ve onu% 30 oranında azaltarak otomobilin üzerine koyduk. Daha sonra her ay çifte ödeme yapmaya başladım ve bunu yaklaşık 6 ay boyunca yaptım.

İşe yeni başlamıştım ve geliri arttırdığım için ona atmak için daha fazla paramız vardı. Ona birkaç aym vardı.

Tazminatımın bir kısmı, yoldayken yemekler ve kazalar için günde 40 dolardı. Ucuz bir şekilde yedim ve masraflarımı günde 10 $ 'ın altında tuttuğumda, günde 30 $' lık bankacılık yaptım. 6 haftalık bir işte, bu borç verebileceğim 1.200 $ 'lık vergi ücretsiz nakit tutarıydı.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Beni motive etmemi sağlayan en önemli şey Cuma günleri Dave Ramsey Şovunu dinlemekti. İnsanları arayarak ve borçtan nasıl kurtulduklarını açıklayan insanlar çok ilham vericiydi.

Borçları ödemek için bankalar online programını da kullandım. Ne kadar kaldığımı görmek için bir açıklama beklemek zorunda değildim. Bankalar programı ayrıca, sadece ayda 270 dolar ödemiş olsaydım, erken ödemelerde faktoring yaptıktan sonra aracı ne kadar ödemek zorunda kaldığımı göstermek için otomatik olarak ayarlandı.

Bu düşüşü 5 yıldan 4 yıla kadar 2 yıldan 6 aya kadar izleyerek çok fazla motivasyon sağladı.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Emin. Birkaç tane vardı. İşim mevsimsel, bu yüzden karışımda birkaç işsizlik dönemim vardı. Bir seferde 1-2 aylığına sahip olmak çok da kötü değil, ancak bu süre zarfında 3 aydan biraz fazla bir ara verdim.

Eşim o saatlerde daha fazla çalışmış ve ekstra para kazanmanın yollarını bulmak için çalıştık. Ben craigslist ve ebay hakkında bir şeyler satmaya çalıştım. Ayrıca yüksek diş faturaları da vardı.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Evliliğimize genel olarak yardımcı olduğunu düşünüyorum. Bir hedefe ulaşmak için birlikte ekip olarak çalıştık ve sonunda iyi bir araç kullandık ve süreçte borç yönetimi hakkında bir şeyler öğrendik.

Yine bir araç için borca ​​girmeyi göremiyorum. Odyssey'i birkaç yıl daha sürdürmeyi planlıyoruz.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Yakıt ikmali sırasında nükleer santraller için bir yüklenici olarak çalışıyordum.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Minibüsün ödenmesinden sonra büyük bir zam varmış gibi hissettim. Ödemeyi hızlı bir şekilde gerçekleştirme çabucak ilerlememize yardımcı oldu.

Vandan 2 yıl sonra, rüya evimizde% 20 peşinat için yeterli para biriktirdik. Vandan ödeme yaptıktan sonra, sigortamızı geri almak için başka bir bonus almak gibiydi. Gerçekten omuzlarımızda büyük bir ağırlık kaldırılmış gibi hissettirdi.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Kredi kartı, araç kredisi, öğrenci kredisi veya başka türde bir borç olup olmadığına bakılmaksızın, asgari ödeme olarak aylık ödemeye bakın. Bu asgari ödemelerin çoğu çoğunlukla faiz kapsamına girmektedir, bu nedenle aylık ödemeye% 50 eklenmesi bile daha fazla kredi alabilmektedir.

Bir kredi üzerinde ödenen para miktarını izlemenin yanı sıra, ne kadar zaman harcadığınızı hızlıca kaydederek takip edin.

Bu sayının değiştiğini görmek büyük bir fark yaratıyor. Ödemeye sahip olsanız bile, şu ana kadar çabalarınızın 18 ay kesildiğini bilerek, kredinin uzunluğundan 2 yıl, 5 yıl veya daha fazla süre kalmaya devam etmenize yardımcı olur.

Bu deneyimi çok fazla araba satın alarak ve ödemeyi çabucak kullanarak, web sitemdeki makaleyi yazmam için beni motive etti, American Car Expenses Are Insane.

Bu, kısa bir süre içinde önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Pukaar Episode 15 & 16 - 18 Mayıs 2018 - ARY Dijital Drama

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

30 Yıl İpotek Oranı Vs. 15 Yıllık İpotek Kurları
Maliye

30 Yıl İpotek Oranı Vs. 15 Yıllık İpotek Kurları

Ev sahipliğinin gerçek maliyeti nedir? 30 yıllık sabit ipotek oranı veya 15 yıllık sabit ipotek oranı arasında en iyi olana yakından bakın…. Gerçekten kötü bir şey almak istediğin bir durumun oldu mu? Belki de gerçekten çok kötü istediğin bir şeydi, ama gerçekten buna ihtiyacın yoktu.
Devamını Oku
75 $ 'lık bir park bileti neredeyse hayatımı nasıl berbat etti
Maliye

75 $ 'lık bir park bileti neredeyse hayatımı nasıl berbat etti

Bu hikaye yeni kitabım Maliye Askerliği'nde yer alıyor, şimdi tüm büyük kitap perakendecilerinde mevcut Sevgili otopark bileti: Seni sevmiyorum! Aptal bir park cezası yüzünden, bir kaybeden olma yolunda hızla ilerliyordum. O park cezası beni başlangıçta umudumu yitirdi ve kendimden vazgeçti. Hayatımda, yüksek sesle söyleyebildiğim birkaç kez var, “F *** o.
Devamını Oku
Allstate Hayat Sigortası Şirketi İnceleme
Maliye

Allstate Hayat Sigortası Şirketi İnceleme

Hayat sigortası almaya karar verdiğinizde ortaya çıkan bazı değişkenler var. Bu önemli ürün, genellikle eksiksiz ve iyi tasarlanmış bir finansal planın anahtar bileşenidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, sevdiğiniz ve önemsediğiniz kişilerin, günlük yaşam masraflarıyla ya da ödenmemiş - bazen de aşırı - borçlanma endişesi olmadan devam edebilmelerini sağlamaya yardımcı olabileceğidir.
Devamını Oku
Amazon gibi 18 En İyi Site
Maliye

Amazon gibi 18 En İyi Site

Dağınıklıktan nefret ediyorum, çünkü zaten benim küçük apartmanımı çok daha küçük hissettiriyor. Her ne kadar adaletli olsa da, hiç kimsenin söylemiş olduğunu hiç düşünmedim, “Bütün bu dağınıklığı evimde seviyorum”, ama hepimiz için, hatta yüksek bir dağınıklık bilincine sahip olanlar bile oldu. Vaka noktası - depolama birimi sektörünün yıllık geliri 38 milyar dolar.
Devamını Oku