Maliye

Bir Finansal Plancı Olarak Nasıl Bir Yaşam Yapar?

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin.

Benim adım Shannon McLay, ve kendi şirketimi The Financial Gym'i başlatmak için bir “geleneksel” finansal hizmet firmasından ayrılan bir finansal planlamayım. Geleneksel finansal hizmetler şirketlerinin, borçlarını yönetirken varlıklarını inşa etmeye ve inşa etmeye çalışan insanlara yardım edecek araçları veya kaynakları olmadığını hissettim. Uzun vadeli kişisel finansal başarının anahtarı, finansal uygunluğa ve akıllı finansal tercihler yapmaya yönelik bir taahhüttir.

Financial Gym, tüm finansal büyüklükteki kişilerin Finansal Uyumluluk'a kavuşup kalabildiği bir franchise tam hizmet finansal planlama şirketidir. Benim blog, Financially Blonde, benim kitabım, Finansal Fitness, Benim podcast, Martinis ve Your Money, ve benim şirketler, Ben, finansal fitness, başkaları için kolay ve erişilebilir hale getirmeye kararlıyız.

Neden kendi işine sahip olmak istedin?

Büyük bir varlık yönetimi şirketi için finansal danışman olarak çalışırken, şirketimin gerekli olan en az 250.000 $ 'lık kıymeti olan kişiler için finansal planlama ihtiyacını gördüm. Çoğu finans firması, bu popülasyonun daha ucuz çevrimiçi kaynakları veya uygulamaları kullanmasını istiyor. Bununla birlikte, çoğu insan bir uygulamayı veya web sitesini kullanarak finansal değişiklikler yapmak için motive değildir. Bu ağır hizmet altındaki nüfusa hizmet verme potansiyelini görmenin tek yolu kendi şirketimi kurmaktı.

İşe ne zaman başladın?

Önceden firmamı bıraktıktan iki ay sonra resmi olarak NextGen Financial Ağustos 2013'ü başlattım.

Başlamadan önce iş alanınızda hangi eğitim / deneyime sahipsiniz?

Şirketime başlamadan önce iki yıl boyunca finansal danışman olarak çalıştım ve ondan 10 yıl önce büyük mali hizmetler topluluğunda çalıştım. Kendi finansal danışmanlık uygulamanızı başlatmak, girişimciliğin küçük ölçekli bir versiyonudur. Çoğu şirket müşterileri size vermez, kendi başınıza getirmeniz gerekir ve uzun vadeli başarınız, müşteri tabanınızı sürekli olarak büyütme yeteneğinize dayanır.

İşinizi başlatırken hangi zorluklarla karşılaştınız?

Benim için, sadece kim olduğum ve ne yaptığım hakkında değil, aynı zamanda müşterilerim için doğru fiyatlandırma modelini de anlamaya çalışmakla uğraştım. İnsanların ihtiyaç duyacağı bir fikir ya da hizmete sahip olmak harika, ama insanlar sizin için para ödemeye istekli olsalar bile harika. İlk iki ayda, bu iki konuda çok fazla zaman harcadım. Onlara bir kez kavradıktan sonra, şirketim için hızlı bir büyüme görmeye başladım.

Bir karı görmeden önce işi ne kadar sürdünüz?

Bir kar görmeye başladığımdan altı ay önce bana katı bir iş çıkardı ve bugüne kadar, büyük karlarımın olduğu aylar ve şirkete neden başladığımı sorgulayan aylar oldu. Bu tür gelir rollercoaster küçük işletmeler için tipiktir, bu nedenle bu iniş çıkışlar için güçlü bir mide geliştirmek ve iş bütçenizi buna göre yönetmek zorundasınız. Örneğin, harika bir ay geçirdiğimde, hemen yeni hizmetler eklemiyorum ve yeni teknoloji satın almayı planlamıyorum. Bu parayı, kaçınılmaz bir kötü ya da iki ay için beni rahatlatmak için saklıyorum. Bu benim iş acil durum fonu.

İşe giriş, evliliğinizi / ailenizi nasıl etkiledi?

İşe başlamadan evliliğim üzerinde gerçekten çok büyük bir etkisi oldu. Kocamı bunu yapmak istediğimi ilk söylediğimde, ailemizin maliyesinden çok endişeliydiler ve eğer işe yarayabilirsek. Kocamın pratik zemini durduğu ve diğerlerine yardım etmek için tutkumu sürdürme fırsatına sahip olduğum için çok yoğun konuşmalar yaptık. Kocam sonunda tam desteğini verdi ve şimdi benim en büyük amigo. Her gün ilk elden başkalarının hayatları üzerindeki olumlu etkiyi görüyor ve bunun benim yapmak istediğim şey olduğunu biliyor.

Girişimcilik sizin için en iyi şey nedir?

Girişimcilik, aklımı koyduğum her şeyi yapabileceğimi öğretti. Hayal etmek harika; Ancak hayalinizi gerçeğe dönüştürmek çok fazla kan, ter ve gözyaşı gerektirir. Yine de, girişimcilikle ilgili en önemli şey, genellikle, sizin koyduğunuz kadar dışarı çıkmanızdır. Bir şeylerin gerçekleşmesi için çok çalışmak istediğim sürece sonuçları alacağımı biliyorum.

Bu arada girişimcilik hakkında hangi dersleri öğrendiniz?

Kalbin zayıf olmadığı bir meslek olduğunu öğrendim. Kendi şirketinizi başlatarak çok fazla risk var. Dünyadaki en iyi fikre sahip olsanız bile, onu geliştirmek, pazarlamak ve diğer insanları fark etmenin bir yolunu bulmanız gerekiyor. Bu bir geceleme süreci değildir ve süreç boyunca çok fazla iniş ve çıkış yaşayacaksınız. Kaba bir fiske çarptığınız zaman havluya atmak çok kolay, özellikle de bir süre devam ederse, ama bunu görmek için tutku ve kararlılığınız varsa, o zaman yol boyunca iyi zamanlar geçireceksiniz.

Girişimciliği düşünenler için ne tavsiyeniz var?

Oluşturmak istediğin şey hakkında% 110 tutkulu olmadıkça onu takip etmemelisin. Bahsettiğim gibi, bir işe başlamak kolay değildir ve büyük bir titizlik gerektirir ve eğer bunu görmeyi taahhüt etmezseniz, o zaman erken başarısız olursunuz. Ancak, eğer bu işi sürdürmeden hayatınızı hayal edemiyorsanız, o zaman girişimcilik için hazır olduğunuzu düşünüyorum!

Not: Bu, kendi işini kurma şansını yakalayan insanlara sahip Girişimci Başarı Öyküleri adlı dizinin bir parçası. Girişimci Başarı öykünüz varsa, bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: 02. Kent Politikası ve Uygulanması -

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Çok Fazla Kredi Kartı Borcu mu? İşte Yapılacaklar
Maliye

Çok Fazla Kredi Kartı Borcu mu? İşte Yapılacaklar

Çok fazla kredi kartı borcuyla boğuşan veya mücadele eden birçoğumuz uyandırma çağrısı yapacak: o gün uyanıp başlarının üzerinde olduklarını fark ettikleri gün. O gün korku, pişmanlık, panik ve stres gibi pek çok duyguyu canlandırabilir, ama asla korkmayın: karmaşalarınızı temizlemek ve borçtan kurtulmak için bir plan yapabilirsiniz.
Devamını Oku
ATM Kartı Olmadan Para Çekme
Maliye

ATM Kartı Olmadan Para Çekme

Her şimdi ve sonra, paraya ihtiyacın var. Çoğu insanın bankasından para çekmek için kullanabilecekleri bir ATM kartı vardır, ancak bu günlerde manzara değişmektedir. Federal Para Yatırma Sigortası Kurumu'nun bir raporuna göre, milyonlarca Amerikalının bir banka hesabına sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın, ister bir tanesine hak kazanmalarını ister istemezler.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Spor Salonu Üyeliği Buna Değer mi?"/>
Maliye

Spor Salonu Üyeliği Buna Değer mi?

Geçmişte para biriktirmek için spor salonu üyeliklerini kestik. Bir noktada oturma odamızın bir bölümünü ev spor salonuna dönüştürmeye karar verdik, böylece uygun bir şekilde çalışabilirdik. Bu doğru olsa da, kendi başıma çalışmak için çok motive olmadığımı fark ettim. Beni yanlış anlamayın, bir ev jimnastik salonuna sahip olmaktan hoşlanıyorum, ancak spor salonuna üyeliğim varsa, özellikle de bir egzersiz ortağım olsaydı daha tutarlı olurum.
Devamını Oku