Maliye

Mücadele Her Şey Bütçesi

Kişisel finans bloglarının okuyucuları, yeni bir bütçe oluşturma ve para tasarrufu konusunda duyuyor olabilirler. Buna Meydan Okuma Herşey bütçesi denir. Challenge Her şeyin bütçesinin öncülerinden biri olan Jay Money of Bütçeler Sexy, bunu şöyle açıklıyor:

“Norm'a meydan okuma ve hayat kaliteden ödün vermeden harcamalarımın mümkün olduğunca düşük tutulması benim yeni zihniyetim.”

İlgili Podcast

Her Şeye Nasıl Meydan Verilir?

Mücadele Her şeyin bütçesi, mevcut bütçenizi almak ve her bir masrafa hizada olmaktır. Örneğin, aylık ödeme ya da yıllık ödeme olsun, araba sigortası ödemenizi alarak başlayın ve daha düşük ücretler almanın yollarını arayın. Daha düşük oranlar, düşülebilir giderlerin artırılması, teminatların azaltılması ya da farklı bir sigorta şirketine geçilmesi ile mümkün olabilir. Amaç, araba sigortası planınızın sizi ve çevrenizdekileri korumaya devam etmesini sağlamaya devam ederken, masrafları mümkün olduğunca düşük tutmaktır.

Ardından, market bütçenize geçeceksiniz. Yiyeceklere para biriktirme konusunda makaleler araştırmaya ve okumaya başlayın. Ardından, yemek tarifenizi kesmenize ve her gün Ramen noodle'larından daha fazlasını yaşamanıza izin verecek bir yemek planı ve harcama bütçesi uygulayın. J $ 'nin dediği gibi amaç, hayat kaliteden fedakarlık etmeden (her halükarda) kaliteyi mümkün olduğunca düşük tutmaktır.

Mücadelenin Her Şey Bütçesinin Faydaları

Finansal özgürlüğe giden yol çoğu durumda bir dizi adım gerektiriyor. Piyango kazançları ya da rüzgâr kalıtımları, servet elde etmek isteyen çoğu kişi için olası olmadığından, mali bağımsızlık elde etmek için bazı adımları izlemeniz gerekir. İlk adım borcu ortadan kaldırmaktır. Kredilere, kredi kartlarına ve ipoteklere ödenen faiz, her ay cebinizden çıkan faiztir. Bu borcu ödemek ve cebinizde daha fazla para tutmak için bir plan yapın.

Ne harcayamazsınız?

İkinci adım, masrafları azaltmaktır ve Mücadele Her şey, bunu yapmanıza yardımcı olur, çünkü sizi her bir aylık harcaya iyi ve uzun bir bakış atmaya zorlar ve bu masrafın sizin için değer olup olmadığını belirler ve zenginlik oluşturmak için hedefiniz. Her ay her ay harcamalarınız ne kadar az olursa, mali açıdan bağımsız olmak için her ay ihtiyaç duyacağınız para o kadar az olur. Bu, Mücadele Her Şey bütçesinin ardındaki güzellik ve güçtür. Sahip olduğunuz her bir masrafla karşı karşıya kaldığınızda ve hayatınıza gerçek bir değer getirmiyorsa bu masrafı ortadan kaldırmanın veya azaltmanın yollarını arayarak, servet inşasına ve finansal bağımsızlık hedeflerine doğru daha fazla para biriktirirsiniz. Yaşamak için her ay ihtiyacınız olacak para. Aylık harcamaları azaltarak, mali açıdan bağımsız olmak için üçüncü adımı atmak için daha fazla paranız var: Varlık yaratmak.

Deneyin ve görün!

Henüz yapmadıysanız, Mücadele Her Şey bütçesini hayatınıza katmaya çalışmanızı tavsiye ederim. Büyük olasılıkla biriktirebileceğiniz aylık tasarruf miktarına şaşıracaksınız ve yapabileceğinizi düşündüğünüzden çok daha az parayla yaşayabileceğinize şaşırdınız. Ve keşfettiğiniz aylık tasarrufları alarak ve onu zenginleştirme hedeflerinize doğru koyarak, bu hedeflere hayal ettiğinizden çok daha hızlı bir şekilde ulaşacaksınız.

Challenge Everything Everything bütçesini duydunuz mu ya da denediniz mi? Bütçenizdeki hangi satır öğeleri ortadan kaldırmayı düşündünüz, ancak henüz yapmaya yönelik adımları atmadınız mı?

Videoyu izle: 50 Tl’ye Canon Fotoğraf Makinası Aldım! (Ömer Rıdvan Olucak Süleyman Pro)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ucuz (Veya Serbest) Grip Vuruşları Almanın 13 Yolu
Maliye

Ucuz (Veya Serbest) Grip Vuruşları Almanın 13 Yolu

Bu hikayeyi, neredeyse hiç hasta olmadığım gerçeğiyle baş başa bırakayım. Muhtemelen burada bir böcek yakaladım, ama grip hastalığına yakalanmam için son derece nadir. Grip mevsimleri geldi ve gitti, ama her zaman iyi oldum. Birkaç kış öncesine kadar, Vancouver'a bir yolculuk yaptığımda ve daha sonra griple geri döndüğümde.
Devamını Oku
Nakit için Karton Satmak için 17 Yolları
Maliye

Nakit için Karton Satmak için 17 Yolları

Bunu düşünün, neredeyse online satın aldığınız her şey bir karton kutuya ulaşır. Çoğu işletme, bir karton kutuda paketlenmiş eşyalarla raflarını yeniden doldurur. Bir trend görmeye mi başlıyorsun? Karton için nakit satmak, çok miktarda bolluğu nedeniyle para kazanmanın en kolay yollarından biri olabilir. Karton hayatın günlük bir parçası ve çabalarınızla, bir sonraki kutuda bir daha asla kullanılmayacak olan çöp sahası olmak zorunda değil.
Devamını Oku
Girişimcilik Bir Aile Meselesi Yapmak
Maliye

Girişimcilik Bir Aile Meselesi Yapmak

Bize biraz kendinizden bahsedin. İsimlerimiz Holly Thrifty'den Holly ve Greg Johnson (CLUB THRIFTY LLC). Yaklaşık 10 yıldır mutlu bir şekilde evlenmiş olan thirtysomethings ve iki sevgili küçük kızımız var. Evliliğimizin ilk yıllarında, oldukça fevkalade yaşadığımızı hissettik.
Devamını Oku
Esurance Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Esurance Hayat Sigortası İncelemesi

İnsanları ve sizin için önemli olan şeyleri korumak, genel finansal planlamanızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yaşadığınız kişiler için finansal korumayı kilitlemenin bir yolu hayat sigortasıdır. Hayat sigortasından sağlanan fonlar faydalanıcıların gelir vergisinden muaftır ve fonlar, büyük miktardaki borçların (ipotek bakiyesi dahil) ödenmesi, her gün ödenmesi gibi bireylerin uygun gördüğü her türlü ihtiyaç için kullanılabilir. yaşam masrafları ve / veya bir çocuğun veya torunun gelecekteki üniv
Devamını Oku