Maliye

Mücadele Her Şey Bütçesi

Kişisel finans bloglarının okuyucuları, yeni bir bütçe oluşturma ve para tasarrufu konusunda duyuyor olabilirler. Buna Meydan Okuma Herşey bütçesi denir. Challenge Her şeyin bütçesinin öncülerinden biri olan Jay Money of Bütçeler Sexy, bunu şöyle açıklıyor:

“Norm'a meydan okuma ve hayat kaliteden ödün vermeden harcamalarımın mümkün olduğunca düşük tutulması benim yeni zihniyetim.”

İlgili Podcast

Her Şeye Nasıl Meydan Verilir?

Mücadele Her şeyin bütçesi, mevcut bütçenizi almak ve her bir masrafa hizada olmaktır. Örneğin, aylık ödeme ya da yıllık ödeme olsun, araba sigortası ödemenizi alarak başlayın ve daha düşük ücretler almanın yollarını arayın. Daha düşük oranlar, düşülebilir giderlerin artırılması, teminatların azaltılması ya da farklı bir sigorta şirketine geçilmesi ile mümkün olabilir. Amaç, araba sigortası planınızın sizi ve çevrenizdekileri korumaya devam etmesini sağlamaya devam ederken, masrafları mümkün olduğunca düşük tutmaktır.

Ardından, market bütçenize geçeceksiniz. Yiyeceklere para biriktirme konusunda makaleler araştırmaya ve okumaya başlayın. Ardından, yemek tarifenizi kesmenize ve her gün Ramen noodle'larından daha fazlasını yaşamanıza izin verecek bir yemek planı ve harcama bütçesi uygulayın. J $ 'nin dediği gibi amaç, hayat kaliteden fedakarlık etmeden (her halükarda) kaliteyi mümkün olduğunca düşük tutmaktır.

Mücadelenin Her Şey Bütçesinin Faydaları

Finansal özgürlüğe giden yol çoğu durumda bir dizi adım gerektiriyor. Piyango kazançları ya da rüzgâr kalıtımları, servet elde etmek isteyen çoğu kişi için olası olmadığından, mali bağımsızlık elde etmek için bazı adımları izlemeniz gerekir. İlk adım borcu ortadan kaldırmaktır. Kredilere, kredi kartlarına ve ipoteklere ödenen faiz, her ay cebinizden çıkan faiztir. Bu borcu ödemek ve cebinizde daha fazla para tutmak için bir plan yapın.

Ne harcayamazsınız?

İkinci adım, masrafları azaltmaktır ve Mücadele Her şey, bunu yapmanıza yardımcı olur, çünkü sizi her bir aylık harcaya iyi ve uzun bir bakış atmaya zorlar ve bu masrafın sizin için değer olup olmadığını belirler ve zenginlik oluşturmak için hedefiniz. Her ay her ay harcamalarınız ne kadar az olursa, mali açıdan bağımsız olmak için her ay ihtiyaç duyacağınız para o kadar az olur. Bu, Mücadele Her Şey bütçesinin ardındaki güzellik ve güçtür. Sahip olduğunuz her bir masrafla karşı karşıya kaldığınızda ve hayatınıza gerçek bir değer getirmiyorsa bu masrafı ortadan kaldırmanın veya azaltmanın yollarını arayarak, servet inşasına ve finansal bağımsızlık hedeflerine doğru daha fazla para biriktirirsiniz. Yaşamak için her ay ihtiyacınız olacak para. Aylık harcamaları azaltarak, mali açıdan bağımsız olmak için üçüncü adımı atmak için daha fazla paranız var: Varlık yaratmak.

Deneyin ve görün!

Henüz yapmadıysanız, Mücadele Her Şey bütçesini hayatınıza katmaya çalışmanızı tavsiye ederim. Büyük olasılıkla biriktirebileceğiniz aylık tasarruf miktarına şaşıracaksınız ve yapabileceğinizi düşündüğünüzden çok daha az parayla yaşayabileceğinize şaşırdınız. Ve keşfettiğiniz aylık tasarrufları alarak ve onu zenginleştirme hedeflerinize doğru koyarak, bu hedeflere hayal ettiğinizden çok daha hızlı bir şekilde ulaşacaksınız.

Challenge Everything Everything bütçesini duydunuz mu ya da denediniz mi? Bütçenizdeki hangi satır öğeleri ortadan kaldırmayı düşündünüz, ancak henüz yapmaya yönelik adımları atmadınız mı?

Videoyu izle: 50 Tl’ye Canon Fotoğraf Makinası Aldım! (Ömer Rıdvan Olucak Süleyman Pro)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Doğum gününde ücretsiz şeyler almak için en iyi yerler
Maliye

Doğum gününde ücretsiz şeyler almak için en iyi yerler

Doğum günleri en iyisidir. Sevdiğiniz kişilerden sevgi ve hediyelerle duş alırsınız, ancak sevdiğiniz işletmelerden ücretsiz şeyler alma seçeneğiniz de vardır. Kim bedava şeyleri sevmez ki? Eğer özgür şeyleri sevmiyorsan, o zaman bu yazı senin için değil. Ama bedava olan herhangi bir şeyi puanlamayı seviyorsanız, o zaman okumaya devam edin.
Devamını Oku
Uyarı! % 80 Kuralı Emekli Olmaya Yetmez
Maliye

Uyarı! % 80 Kuralı Emekli Olmaya Yetmez

Emekli olmaya ne kadar ihtiyacın var? Emekli olmaya ne kadar ihtiyacın var? Finansal planlamacılar ve emeklilik hesaplayıcıları tarafından sağlanan normal öneri, emeklilik öncesi gelirinizin% 75 ila% 85'i (yaklaşık% 80'i). Ama bu güvenlik ile emekli olmak için gerçekten yeterli para mı? % 80 kuralı her koşulda çalışıyor mu, yoksa emeklilik planlama sürecini basitleştirmek için sadece kaba bir yaklaşım mı?
Devamını Oku
GFC 068: Epik Bir Aile Yol Gezisi İçin 7 Temel Gereklilik
Maliye

GFC 068: Epik Bir Aile Yol Gezisi İçin 7 Temel Gereklilik

Yaz yüzme havuzlarının, ızgaradaki sosislerin ve epik top top oyunlarının görüntüsünü tanıtan yaz. Sıcak, tembel yaz günlerinden daha fazlasını beklediğim hiçbir şey yok. Yaz tatili hakkında konuşmadan yaz hakkında konuşamazsın. Çocukken yaz tatilinin en güzel anılarından bazıları annem ve üvey babamla epik yolculuğa çıkmak.
Devamını Oku
Nitelikli Olanlar İçin Ücretsiz Aletler
Maliye

Nitelikli Olanlar İçin Ücretsiz Aletler

Kış mevsiminde, ücretsiz cihazların nasıl edinileceği hakkında bilgi paylaşmanın iyi bir zaman olduğunu düşündüm. Tamam, herkesin yararlanmayacağı gibi herkes bundan yararlanamaz. Düşük Gelir Konut Enerjisi Yardım Programı için kısa, LIHEAP olarak bilinen bir hükümet yardım programı vardır. Bu uzun süredir devam eden hükümet programı, düşük gelirli ve engelli vatandaşların bireylere ve ailelere enerji maliyetleriyle yardım eden girişimlerle güvenli ve sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor.
Devamını Oku