Maliye

15 En İyi Diş Sigorta Planları

Gerçekten diş sigortası planına ihtiyacınız var mı? Belki bunun yerine diş tasarruf planı almalısın? En iyi diş sigortası planları neler olduğunu sorguladıysanız, bu makale onları açıklığa kavuşturmaya ve kararınızı hızlı bir şekilde vermenize yardımcı olacaktır.

En iyi diş sigortasını bulmak, özellikle işvereniniz herhangi bir şey sağlamazsa ya da kendi hesabınızı çalıştırıyorsanız, büyük bir acı olabilir. Ayrıca, Uygun Bakım Yasası (ACA), sağlık sigortasını zorunlu kıldığı gibi diş işlerini kapsamaz. Ama sadece ACA'nın bir parçası olmadığı ya da hükümet tarafından talep edilmediği için diş sigortası olmaması gerektiği anlamına gelmez.

Amerikan Dişhekimliği Birliği'ne göre, dişhekimi kapsamı olmayanlar yıllık sınavlar, iki yıllık temizlik ve X-ışınları için harcadıkları paradan yılda yaklaşık 370 dolar öderler. Kök kanalı veya kapsamlı cerrahi gibi prosedürlere ihtiyacınız varsa maliyet önemli ölçüde artar.

Ancak, DentalPlans.com'a göre, “Tipik bir bireysel politika satın almanın maliyeti yılda yaklaşık 350 $ 'dır.Diş sigortasının buna değip değmediğini anlamak için yakın bir karar olabilir. Şans eseri, farklı tipte diş sigortası planlarında eksiklik yok.

Aşağıdakiler dahil en iyi diş sigortası planını seçerken birçok farklı faktör vardır:

 • ABD'de nerede yaşıyorsun?
 • Aylık bütçeniz
 • Bireysel veya aile planları
 • Ağda ağ sağlayıcıların dışında
 • Geçmiş tıbbi geçmiş
 • Diş sigortası ile diş tasarruf planı arasında seçim yapma

Çoğu diş sigortası prosedürleri dört farklı alana ayrılmıştır; önleyici bakım, temel prosedürler, başlıca prosedürler ve ortodontia. Önleyici bakım genel temizlik, derin temizlik ve X-Rays gibi hizmetlerdir. Temel prosedürler dolgular, kök kanallar ve diş çekimleri gibi prosedürlerdir. Büyük prosedürler köprüler, protezler ve kapsamlı ameliyatlar olacaktır. Ortodontik bakım dişlerin anormalliklerini düzeltmek ve çocuklar arasında daha sık görülen diş telleri içindir.

Bir diş sigortası veya diş tasarruf planı olmadan, temel veya büyük işlere ihtiyacınız varsa çok pahalı olabilir. İşte en iyi diş sigortası planları,

15 En İyi Diş Sigorta Planları

Çeşitli diş sigortası ve diş tasarruf planları mevcut. Araştırmamda en popüler diş sigortası planları Delta Dental, Cigna ve Humana'dır.

Aşağıda, on beş planın, tasarruf programlarının, en sık sorulan soruların ve gerçekten dişhekimliği sigortasına ihtiyacınız olup olmadığının belirlenmesine yönelik fikirlerin bir dökümünü bulabilirsiniz.

1. Delta Diş

Delta Dental, son yedi yıldır kişisel olarak kullanmış olduğum ve hizmetlerinin parlayan bir incelemesinden daha azını veremediğim kişidir.

Tam sorumluluk reddi, aslında dişçiye gitmeyi sevenlerin% 1'i benim. Çünkü böyle harika bir uygulama buldum. Ayrıca aslında yaşadığım bir boşluk için Delta'yı gerçekten ödediğimden de umrumda değil. Çok uygun ve kapsamlı diş sigortası planları var!

Delta Dental, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 145.000'den fazla diş hekimine erişimi olan ülkenin en iyi diş sigorta şirketlerinden biridir. Delta Dental'i kullanan çok sayıda plan ve 60 milyondan fazla Amerikalı ile, onlar olağanüstü bir üne sahip güvenilir bir sağlayıcıdır. Dişhekimliği sigortası fiyatları da neredeyse rakipsiz.

Temel bakım diş sigortası planı yılda sadece 127 $ artı 15 $ kayıt ücreti. En iyi bölüm, bu plan için indirilemez ve azami miktar olmamasıdır.

Avantajlarınız hemen başlar ve kapsama alınmaz. Büyük diş işlerinin bile bir bekleme süresi yoktur! Böyle geniş bir sağlayıcı ağına erişim ile, aynı zamanda sizin için maliyeti düşürmeye yardımcı olur.

Bazı insanların beğenmeyeceği bir şey, bir diş hekimi seçmeniz ve daha fazla masraftan kaçınmak için onlarla uğraşmanız gerektiğidir. Büyük prosedürlere ihtiyacınız varsa, düzenli diş hekiminize gitmenizi sağlayın, çünkü size daha fazla mal olacak. Son olarak, ortak ödemeleri ziyaret başına 5 $ ve düzenli temizlik için 20 ABD dolarıdır. Yıllık x-ışınlarının tamamı ve kapsamlı sınavlar% 100'dür.

Dental Dental'den bir teklif alın bugün.

2. Cigna Diş Sigortası

Cigna dişhekimliği sigortası, diş sigortası planları için uzun süredir olumlu bir üne sahip olan bir başka ana sağlayıcıdır. İki harika seçeneğe sahipler: bireysel bir diş sigortası planı ve makalede daha fazla ele alacağım bir diş indirim programı.

Cigna ağda yaklaşık 70.000 diş hekimine sahip ve ağlarında bir sağlayıcı seçmenizi şiddetle teşvik ediyor. Hemen hemen tüm sağlayıcılar gibi, hizmetleri de önleyici, temel ve büyük hizmetlerden.

İşte en yaygın üç plan:

Cigna Dental Önleyici Plan

Kurum içi teşhis ve önleyici bakım hizmetlerinin% 100'ünü hiçbir kesinti olmaksızın karşılayanlar da dahil olmak üzere birçok plana sahiptir. Bu en kapsamlı plan ve 50 $ 'lık indirimle 50 $' a kadar izin veren başkalarına sahip.

MyCigna Dental 1000

Bu planın 50 $ 'lık bireysel düşülebilirliği ve 150 $' lık bir aile indirimi vardır. Koruyucu bakım, restorasyon ve tanılama prosedürlerini kapsar. Her yıl (kişi başına) 1000 $ değerinde para kazanırsınız ve ağ içinde ortodontist seçerseniz ortodontik indirimler alabilirsiniz.

MyCigna Diş 1500

Bu plan, MyCigna Dental 1000'in tüm avantajlarına sahiptir ve 1000 $ 'lık ekstra yıllık ömür sınırının yanı sıra ömür boyu ortodontik bakım için ekstra 1000 $ sağlar.

Bugün Cigna Dental Sigorta'dan ücretsiz fiyat teklifi alın.

3. Humana Dental

Humana Dental, 50 eyalette, Porto Riko'da ve Columbia Bölgesi'nde bir plana sahip olan bir dişhekimliği sigortası sağlayıcısıdır. Bunların hepsi, primler, copay'ler ve indirilecekler ile değişen çeşitli planlar sunarlar.

İnsan Dişhekimliği Sigortası'nın en iyi yararlarından biri, yazmayı kullanmamalarıdır. Bu, diş problemlerinin kötü bir geçmişi varsa, size karşı sayılmayacağı anlamına gelir. Humana'yı seçerseniz, ağ sağlayıcısına karşı önemli bir miktar kaydettiğinizde ağda kalmaya çalışın.

İşte en popüler diş sigortası planlarının bir dökümü:

Humana MyOption Diş Yüksek PPO

Bu PPO planı, rutin dişhekimliği gereksinimlerine yardımcı olur ve kök kanalları, kronlar ve protezler gibi daha ciddi prosedürlerin bir kısmını kapsar. Ağ sınavlarında ve dışarıda 50 $ indirim,% 100'lük bir kapsama ve yıllık maksimum 1,500 dolarlık bir fayda var.

MyOption Geliştirilmiş Dental HMO

Bu HMO sınavlar, temizlikler ve dolgular için tam kapsama alanı sağlar, ancak ağ hizmetleri sağlayıcıları kullanıyorsanız yalnızca büyük hizmetlerin kısmi kapsamını sağlar.

MyOption Platinum Dental

Daha kapsamlı diş çalışmalarına ihtiyacınız varsa, bu harika bir seçenektir. İndirilemez, daha yüksek, 2.000 $ yıllık yıllık fayda var! Faydaları arasında önleyici, temel ve tüm önemli diş hizmetleri yer almaktadır.

MyOption Plus

Vizyon sigortasına ihtiyacınız varsa, bu da Humana'nın her iki hizmeti de sunması için harika bir plan. Gözlük çerçeveleri ve temasları üzerinde rutin diş ve görme sınavları için de indirim alırsınız. 50 $ düşülebilir, 1.000 $ maksimum yıllık limitler vardır ve şebeke sağlayıcılarını seçip çıkarabilmeniz mümkün.

Kapsam ayda 21 $ başlar ve 35 $ bir kerelik kayıt ücreti vardır. Humana'nın tek dezavantajı, planlarının herhangi bir ortodontik prosedür içermemesidir. Humana ve Humana.com'daki tüm diş planlarıyla ilgili daha fazla bilgi edinin.

Diğer Diş Sigorta Seçenekleri

Bunların en iyi üç diş sigortası planı olduğunu düşünürken, ailenize ve bütçenize daha iyi uyum sağlayabilecek pek çok seçenek var.

4. MetLife Diş

MetLife Dental, emekliler için HMO planlarına tam hizmetli dental hizmet sunan PPO planlarından çeşitli seçenekler sunuyor. MetLife 2-9 Dental plan, 400'den fazla farklı prosedür için dişhekimleri ağındaki ücretleri önceden müzakere ettikleri için en popüler olanıdır.

Bu plan önleyici bakımda% 100, temel bakımda% 80, büyük bakımda% 50 kapsama ve 50 $ düşülebilir teminat sunmaktadır. Yıllık limitler, 1000 $ ila 1.500 $ arasında değişen diğer sağlayıcılar gibidir.

5. Assurant Diş Sigortası

Assurant Health, uygun eyaletlerden birinde bulunuyorsanız, bireyler, aileler ve emekliler için diş planları sunar. Tüm planlarının indirilemez, hak talep formu yoktur ve yıllık maksimum sınır yoktur.

Ayrıca, bağlanma, ortodontik prosedürler, beyazlatma ve önceden var olan koşullar hakkında indirimler sağlarlar. Ayrıca, priminizi yıllık olarak öderseniz, 15 dolar tasarruf edeceksiniz.

6. Ana Diş Sigortası

Ana diş sigortası sadece işvereniniz tarafından sunulur, ancak birkaç farklı plan içerirler. Ağ içi dişhekimlerini ve işveren tarafından ödenen de dahil olmak üzere birçok farklı seçeneği kullandığınız için sizi ödüllendiren PPO'ları vardır.

İşverenler katkı paylarını toplam miktarın% 100'üne kadar seçerler ve plan her türlü prosedürü kapsar.

7. Aetna Diş Sigortası

Aetna dişhekimliği sigortası, Alaska, Arizona, Illinois, Pennsylvania ve Delaware'de yaşıyorsanız grup sigortası planları sunar. Dişhekimliği hizmetleri temel koruyucu bakımdan kök kanallar, protezler ve kargalar gibi büyük hizmetlere kadar uzanmaktadır.

Normal planlarına ek olarak, 48 eyalette de dental indirim programları sunuyorlar (üzgün Montana ve Vermont sakinleri). Bu indirim kartları ayda 8 $ 'dan başlar ve diş işinizden% 50'ye kadar tasarruf etmenizi sağlar.

8. Mavi Haç Diş

Blue Cross dişhekimliği sigortası, işverenler arasında çok yaygın bir plandır ve ayrıca bireysel planlar da sunar. Hem bireysel diş planları hem de pediyatrik dişhekimliği planları sağlayan diş sigortası sunarlar.

İki ana program sunuyorlar:

Diş Seç Temel

Bu programın hiçbir indirimi yoktur, azami tutar yoktur ve yalnızca 10 ABD doları tutarında bir ofis copay ziyareti vardır.

Sağlıklı Diş PPO

Bu diş sigortası planı ile indirilemez ancak bekleme süresi vardır. Bekleme süresinden sonra, 1000 $ 'lık maksimum tutara ulaştıktan sonra hizmetlerin% 100'ünü ödersiniz.

9. eSağlık Diş Sigortası

eHealth, 20 yıldır faaliyet gösteriyor ve 50 eyalette 5 milyondan fazla müşterinin güvenilir bir sağlayıcı olmasını sağlıyor. Onlar aslında diş sigortası planları sunmazlar, bunun yerine, 180 sağlık hizmeti verenleriyle ortaklaşa çalıştıkları için kolaylaştırmaya yardımcı olacak bir pazar olarak hareket ederler. En iyi diş sigortası seçeneklerini kontrol etmek ve karşılaştırmak için sitelerini ve araçlarını hızlı bir şekilde kullanın.

10. Aflac Diş Sigortası

Aflac diş sigortası, kayıt olmanızı kolaylaştıran başka bir sağlayıcınız değildir. Servisleri temel temizlik, kozmetik diş hekimliği ve hatta ortodonti arasındadır. Bir diğer büyük fayda, bir ağ içinde kalmak zorunda kalmamanız ve dişhekimi yerine doğrudan poliçe sahiplerine faydalar ödemenizdir.

11. Ameritas Diş Sigortası

Ameritas dişhekimliği sigortası tonlarca farklı, özelleştirilebilir plana sahiptir. En popülerleri olan “Benim Diş Planım”, 50 dolarlık bir kesintiye sahiptir ve aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapmanızı sağlar:

 • Yılda bir veya iki temizlik hizmeti
 • Önleyici Bakım -% 80 veya% 100
 • Temel Bakım -% 50 kapsama veya% 80 kapsama
 • Ana Bakım:% 50 veya% 0
 • Yıllık Maksimum Limitler: 500 ABD Doları, 1.000 ABD Doları veya 1500 ABD doları

Bu benim favori planlarından biridir, çünkü size ve ailenize özel ihtiyaçlarınızı karşılayacak farklı seçenekler sunar. Ayrıca, son 30 gün içinde diş sigortanız varsa kayıt yaptırmanızın bekleme süresi yoktur.

12. Hekimler Karşılıklı Diş Sigortası

Hekimler Karşılıklı hem aileler hem de bireyler için ek diş sigortası sağlar.Ağlarında 470.000'in üzerinde sağlayıcı var! Üç temel plana sahipler; ekonomi artı, standart artı ve tercih edilen artı. Her seçenek aynı prosedürleri kapsar, ancak tek fark, maliyet ve fayda tutarıdır.

350'den fazla prosedür de kapsam dahilindedir. Ayrıca yıllık veya ömür boyu maksimumları yoktur.

13. Costco Dental Sigortacılık

Evet, Costco, 2 dolarlık dilim pizza kaptıktan sonra kaydolabileceğiniz diş sigortası sunuyor. Planları, yıllık maksimum $ veya kesinti olmaksızın ayda 0 $ 'dan başlayan prim ile 260'dan fazla hizmeti kapsamaktadır. HMO diş planı grubu sadece California, Texas, Pennsylvania ve Florida'daki Costco üyeleri için kullanılabilir.

14. Guardian Dental

Guardian sigortası hayat, sağlık ve diş sigortası planları sunar. Web siteleri bir teklif almayı ve Guardian Dental'i en iyi nasıl kullanabileceğinizi görmeyi kolaylaştırır. En popüler planlarından biri olan DentalGuard Preferred, önleyici ve temel hizmetlerin% 100'ünü kapsamaktadır. Ancak, kök kanal, protez veya ortodontik çalışma gibi majör çalışmalarda% 0'lık bir kapsama sahiptir.

15. USAA Diş Sigortası

USAA diş sigortası planları sadece ABDA üyeleri ve aktif veya eski askeri olan aileleri için uygundur. USAA pazarı aracılığıyla, en üst düzey diş hekimleriyle kaydolabilirsiniz.

En İyi Diş Planı nedir?

Hangi diş planını seçmelisin? En büyük etkenler bütçeniz, geçmiş tıbbi geçmişiniz, yaşadığınız yer ve ne tür kapsama alanıdır. Herkesin farklı faktörlere sahip olacağı gibi, ilk üç seçimim Delta Dental, Cigna veya Humana dental sigorta planlarıdır.

Ücretsiz fiyat teklifi almak ve en iyi diş sigortası planının sizin için ne işe yaradığını öğrenmek için bunlardan birkaçıyla kontrol edin. Hala en iyi diş sigortası planlarında satılmıyorsanız, başka bir seçenek olarak bilinir. diş tasarruf planları.

Dental Tasarruf Planları nelerdir?

Dental tasarruf planları, belirli bir dişhekimi ile kaydetmenize izin verir, çünkü bir üyesisiniz. Diş tasarruf planları diş sigortası değildir. Pahalı bir hata olabileceğinden hangisini kaydettiğinizi anladığınızdan emin olun.

Temel fayda, dişhekimliği sigortasının maliyetinin bir kısmındaki temel prosedürlerde% 50'ye varan tasarruf sağlayabilmenizdir. Çoğu sigorta, bu oranın üç katına çıkarken, diş tasarruf planlarının çoğu ayda 10 dolar civarındadır. Bir kerelik ya da yıllık kayıt ücreti olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Cigna Dental Tasarruf

Cigna dental tasarruf planı, indirimler vermek ve büyük dişçi ağına erişmek için harika bir programdır. İndirimler önemli ve hizmetlerinize bağlı olarak hizmetlerinizin% 10 ila% 60'ını tasarruf etmenize izin verebilir. Oran, yıllık 96 ABD dolarıdır ve ayrıca aileler ve yaşlılar için tasarruf etmenin harika bir yoludur. Buna ek olarak, kimlik hırsızlığı koruması gibi bonusları var ve hatta vizyon, reçete ve işitme bakımında indirim sağlıyorlar.

Humana Dental Tasarruf

İnsan Dişi tasarruf planları, bazı eyaletlerde 15 $ bir kerelik kayıt ücreti gerektiren aylık 8,99 ABD doları ile başlar. Fiyatlar, seçtiğiniz bölge ve diş hekimine göre değişecektir. İnsan dişhekimi, herhangi bir dişhekimi doktorunu seçmenize ve ödemeleri indirimli bir ücret karşılığında doğrudan dişçiye yapmanıza izin verir.

Ayrıca işitme, görme ve reçetelerde ek indirimler sunuyorlar. Ayrıca, akupunktur ve masaj terapisi tedavilerinde% 30'a varan indirimler sağlıyorlar!

Dentalplans.com

DentalPlans.com, çoğu diş prosedüründe% 10'dan% 60'a kadar tasarruf elde etmenize yardımcı olacaktır. Bekleme süreleri yok ve sınırsızlar! Seçtiğiniz dişçiye ağlarında gitmeniz ve ihtiyacınız olan hizmetleri almanız yeterlidir.

Kayıt işlemi hızlı ve neredeyse her zaman en fazla 24 saat-72 saat içinde kabul edilir. Fiyatlar ayda sadece 10 $ başlar!

Careington Dental Tasarruf

Hem diş sigortası diş tasarrufları sunan diğer sağlayıcıların aksine, Careington sadece indirim programları sunmaktadır. Planınız için aylık ya da yıllık prim için aylık 9 $ ya da yıllık olarak ödenen 89 $ gibi bir tutardan siz sorumlusunuz.

Ağda sadece yaklaşık 5.000 diş hekimi vardır, ancak önleyici bakımda indirimler genellikle% 50 civarındadır ve büyük prosedürlerde daha küçük indirimler uygulanmaktadır. Careington'u seçmenin temel nedeni, ücretlerin düşük olması, kapsama alanı sınırlaması olmaması ve hiçbir evrak olmamasıdır.

Diş Sigortaları Hakkında Genel Sorular

Sigara içimi diş sigortası oranımı etkiler mi?

İki temel hayat sigortası poliçesine benzer şekilde, sigaranız aylık priminizin belirlenmesinde büyük rol oynayabilir. Tipik olarak son beş yıl içinde sigara içiyorsanız oranlarınızı artırabilirsiniz. Artan oranın ana nedeni, diş eti hastalığının ve daha fazla diş sorununun, sigara ve çiğneme tütünü ile doğrudan ilişkili olmasıdır.

Diş okullarında indirim için iş yapabilir miyim?

Evet, bu diş işleri için para biriktirmenin harika bir yoludur. Dişhekimliği öğrencileri, kalifiye diş hekimlerine dönüşmeden önce uygulamalarını yapmalıdır. Kaliteden endişe ediyorsanız, endişelenmeyin - prosedürleri gözlemleyerek lisanslı dişhekimlerine sahipler.

Öncelikle dişhekimliği okullarını, röntgen, röntgen, diş temizliği, diş beyazlatma veya kavite dolguları gibi rutin prosedürler için kullanmanızı tavsiye ederim. Kök kanallar ve kronlar gibi önemli hizmetler yeni diş hekimleri için kolay ve çok zaman alıcı olmayabilir.

Dişhekimliği okulunda, prosedürler boyunca öğrenirken ofise önemli ölçüde daha fazla zaman ayırmaya hazır olun. Ayrıca, bu çalışmanın tüm diş planlarına izin vermediğinden emin olup olmadığını görmek için sigorta sağlayıcınıza danışın.

Diş sigortası için herhangi bir hükümet programı var mı?

Bazı devletler, kendinize ödeme yapamıyorsanız, uygun maliyetli diş sigortası sağlamaya yardımcı olur.Daha fazla bilgi için Ulusal Diş ve Kranyofasiyal Araştırma Derneği veya Eyalet ve Bölge Dişhekimleri Birliği Birliğine bakın.

Dişhekimliği sigortası, düşüldükten sonra neden tüm masrafları kapsamaz?

Sağlık sigortasından farklı olarak, diş sigortası planlarının kişi başına 1.000 ila 3.000 $ arasında değişen yıllık bir yararı vardır. Sağlık sigortası da üyeler için çok daha pahalıdır, bu yüzden dişhekimliği sigortasından çok farklıdırlar.

Diş Sigortalarında Ne Bakmalı?

En iyi dental sigorta planları için alışverişe başladığınızda, her planla ilişkili tüm terimleri anlamak önemlidir.

Karşılaşabileceğiniz en yaygın olanı burada:

Yıllık Kayıt Ücretleri

Bazı planlarda yıllık olarak kayıt ücreti her yıl hesabınızın yenilenmesiyle ücretlendirilir. Ücretler farklı sağlayıcılardan değişebilir ve bazıları yıllık kayıt ücreti içermez. Diğerleri, Humana gibi sadece ilk yılı suçluyor. Ücret genellikle yılda 50 dolardan azken, buna değdiğinden emin olun.

Aylık Primler

Diş sigortası aylık priminiz planın bireyler veya aileler, kapsama alanı ve kapsama alanı için olup olmamasına bağlı olarak değişecektir. Planlarınız ailelere yönelikse ve büyük dişhekimliği çalışmalarını içeriyorsa, en yüksek aylık primi ödersiniz. Çoğu sağlayıcıyla, politika yıllık olarak önceden ödenirse indirim alırsınız.

Deductible & Ortak Ödeme

Ayrıca her planın indirilemeyen ve kopyalarının farklı prosedürler için ne olduğunu anlamak isteyeceksiniz. Örneğin, bazı planların önleyici bakım ve temel veya büyük bakım prosedürleri gibi belirli prosedürler için yalnızca kopyaları vardır.

Kapsama Yüzdeleri

Evcil hayvan sigortasındaki görevime benzer şekilde, diş sigortası sağlayıcıları sadece prosedürlerin bir kısmını kapsamaktadır. Genellikle büyük dişlerin binlerce dolar olabileceği için çalışma türüne dayanırlar.

 • Önleyici Bakım:% 70 - 100 kapsama
 • Temel Bakım:% 30-70 kapsama
 • Ana Diş Bakımı:% 0-50 kapsama

Ek olarak, birçok plan size hizmetlerine daha fazla kayıt olduğunuzda size daha fazla bilgi sağlar. Kayıt olduğunuzda, daha büyük bir yüzdesinin kapsadığı belirli bir dönem olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Spesifik Diş Prosedürlerinde Limitler

Bazı diş sigortası sağlayıcıları, prosedürlerin miktarını veya türünü sınırlayacaktır. Bu, belirli sayıda dosyalama, x-ışınları veya kronlar gibi büyük prosedürleri içerebilir. Ek olarak, hemen hemen tüm planların büyük diş prosedürleri için belirli bir bekleme süresi vardır.

Temizlik ve Koruyucu Bakım

Yukarıda belirtilen planlar, tüm genel temizlik ve önleyici bakım prosedürlerinin% 100'ünü kapsamaktadır. Çoğu plan en az% 70 sunar, ancak temizlik ve koruyucu bakım konusunda% 100 tam kapsamlı bir plan bulmanızı öneririm.

Doğru Ağı Seçmek

Bu, diş sigortası seçiminde en büyük faktörlerden biridir. Ağ içinde çok sayıda sağlayıcı olduğundan emin olun, böylece mümkün olduğunca kolay bir diş hekimi bulursunuz. Hizmet içi servis dışı servis ücret farklarını büyük bir fark yaratabileceğinden emin olun.

Örneğin, bazı Humana diş planları ağdaki dişhekimlerinin% 100'ünü ve ağ sağlayıcılarının sadece% 50'sini kapsamaktadır. Tüm prosedürlerin bir şebeke içi sağlayıcısından olduğundan emin olmak için kontrol edip kontrol ettiğinizden emin olun.

Gerçekten Diş Sigortalarına mı İhtiyacım Var?

Keşke bir cevabın tüm cevaba uymasını dilerdim. Sağlık sigortasından farklı olarak, devlet sigortası devlet tarafından talep edilmemektedir. Ortodontik çalışmaya ihtiyacınız varsa veya kök kanal gibi beklenmedik bir acil durum prosedürüne sahipseniz, diş sigortası size büyük tasarruf sağlayabilir. Yılda sadece bir veya iki kez varsa, neredeyse önemli değil.

Sigortayı en üst seviyeye kadar kullanmazsanız, aldığınız primlerden daha yüksek olabilir. Örneğin, temel diş temizleme prosedürleri için yılda iki kez gittiğinizi varsayalım. Maliyet, toplam 160 $ ​​için ziyaret başına 80 $ civarındadır. Ancak ortalama dişhekimliği aylık prim yıllık 30 $ veya 360 $ 'dır - açıkça maliyete değmez. Tabii ki, kök kanallar veya kronlar gibi beklenmedik olayları planlayamazsınız.

Diş sigortası genellikle çocuklar ve yaşlılar için mükemmel bir seçenektir. Medicare kendi seçimleriyle çok sınırlıdır ve kök kanalları veya takma dişleri çok pahalı olabilir. Değerlendirmek istediğiniz ana şey şu anki sağlık, maksimum limitler ve aylık bütçenizi nasıl etkiliyor. Maliyetleri dengelemek için biraz daha fazla gelire ihtiyacınız varsa, bugün para kazanmaya başlamak için bu yan hava koşullarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Önleyici diş bakımı, problemleri erkenden tespit ederek ve büyük işlere ihtiyaç duymadan önce onlarla başa çıkarak gelecekte tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Rutin temizliğiniz için sıkı bir bütçe veya temel diş sigortası yapıyorsanız, bir çeşit diş tasarruf planı almanızı tavsiye ederim.

Bazı yıllardan bu kadar ucuz bir fiyatla sigorta kullanamayacağınızı düşünürseniz pahalı bir prosedürün gerekmesi durumunda korunmanın daha iyi olacağını düşünüyorum.

Videoyu izle: Avrupa Yakası 145. Bölüm - atv

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2018'deki En İyi 12 CD Oranı
Maliye

2018'deki En İyi 12 CD Oranı

Mevduat sertifikası, borsadaki oynaklığı önlemek için nakit yatırımlarınızı park etmek için güvenli bir yer olabilir. Ayrıca, yatırımı bir banka tasarruf hesabında tuttuğunuzdan daha fazla faiz kazanabilirsiniz. Tabii ki, en yüksek gelir potansiyelini kilitlemek için bugünün en iyi CD oranlarını kullanmanız gerekir. CD'lerin sabit gelir elde etmek için cazip hale gelmesi birkaç yıl oldu, ancak bu artan faiz oranları sayesinde değişiyor.
Devamını Oku
“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)
Maliye

“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)

Emeklilik hesaplarıyla bağlantılı olarak “rollover” terimini sıklıkla duyarız. İnsanlar çoğu zaman bir emeklilik hesabından diğerine para aktarır. En büyük rollover türlerinden biri, bir kişi işten ayrıldığında ve 401 (k) planını bir IRA'ya devrettiğinde ortaya çıkar (işte Roth IRA'ya 401 bin'lik bir rollover nasıl yapılır).
Devamını Oku
Ücretsiz çevrimiçi şeyler almak için 28 yasal yollar
Maliye

Ücretsiz çevrimiçi şeyler almak için 28 yasal yollar

İster inanın ister inanmayın, çevrimiçi şeyleri çevrimiçi olarak almanın yollarını sunan tonlarca site var. Freebies, bebek ürünleri, güzellik ürünleri, ücretsiz gaz kartları, ev temizleyicileri ve daha fazlası gibi her türlü farklı ürünü içerir. Bu ürünler genellikle ürünlerini tanıtmak isteyen şirketler tarafından verilir. Potansiyel müşterilerini düzenli işlerini kazanma umuduyla yeni bir şey denemelerini istiyorlar.
Devamını Oku
Tatil alışveriş için hızlı nakit nasıl yapılır
Maliye

Tatil alışveriş için hızlı nakit nasıl yapılır

Pembe, bu bir uygulama, bazen etrafta dolaşmanın en elverişli yolu ve milyonların hedeflerine güvenli bir şekilde ulaşmalarına yardımcı oldu - ve geleneksel bir kabinden daha ucuz. Burada ne hakkında konuşuyoruz? Rideshare uygulaması, Lyft! Muhtemelen bir binici oldunuz, ancak hiç sürücü olmayı düşündünüz mü?
Devamını Oku