Maliye

Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın

Kredi kartı ödülleri, nakit para ya da seyahat noktaları gibi, insanların harcamaları için kredi kartlarını kullanmaları için büyük bir çekicidir. Ancak, bu avantajlar da sizi başı belaya sokabilir.

Dikkatli değilseniz, planladığınızdan ve ödeyebileceğinizden daha fazla harcama yapabilirsiniz. Bu olduğunda, kredi kartı ekstreniz ayın sonunda ulaştığında ödeyebileceğinizden daha fazla masrafınız olur.

Bu yüksek faizli kredi kartı borcunu artırmak, kredi kartınızı ilk etapta kullanarak kazandığınız avantajlardan hızlı bir şekilde daha ağır basacaktır. Bu yüzden birçok kişisel finans uzmanı, kullanıcıların kredi kartlarına güvenmeyi bırakmasını önermektedir. Harcama işlemlerini ele geçirmek ve borçtan kaçınmak için banka kartlarına veya nakit paraya geçmenizi öneririz.

Ancak, bu ödeme yöntemlerini kullandığınızda, ödüllendirilemezsiniz. Ayrıca, sadece banka kartlarına ve nakit paraya güvenmek de iyi bir kredi puanı oluşturmayı zorlaştırıyor.

Neyse ki, bu şeyler artık strese veya endişeye neden olmak zorunda değil. Artık kredi kartı ödülleri kazanabilir, iyi bir kredi puanı kazanabilir ve endişeniz olmadan kredi kartı faturanızı ödeyebilirsiniz, hepsi Debitize adlı yeni bir araç sayesinde.

Borç Verme Nedir?

Debitize, kredi kartı faturanızı her ay tam olarak ödeyebileceğinizden emin olmak için oluşturulmuş bir şirkettir. En iyi bölüm, otomatik olarak çalışır.

Böylece, kurduktan sonra, kredi kartı bakiyenizi yönetme işini ve endişesini alır. Bunu, kredi kartınızın bir banka kartı gibi çalışmasını sağlayarak yapar.

O nasıl çalışır?

Yeni bir satın alma işlemi için kredi kartınızı her kullandığınızda, Boritize, yaptığınız gibi, satın alımlarınızı tamamen kapsayacak şekilde otomatik olarak çek hesabınızı otomatik olarak borçlandırır.

Paralar çek hesabınızdan otomatik olarak çekildikten sonra, Debitize hesabınızda saklanır. Her haftanın sonunda ya da her ne zaman kurduğunuzda, Debitize bu fonları kredi kartı bakiyenize uygular ve tekrar sıfıra indirir.

Bu şekilde faturanız her zaman zamanında ve eksiksiz olarak ödenir.

Borçlandırma kurulumu kolaydır. Debitize ile birkaç dakika içinde yeni bir hesap açabildim.

Öncelikle, Borçlandırma web sitesine veya uygulamaya kaydolmanız gerekir. App şu anda sadece Iphone için mevcut, bu yüzden Android cihazımda kullanamadım. Ancak, hareket halindeyken mobil cihazlara uygun web sitelerini yönetmek hâlâ kolaydı.

Hesabınızı oluşturduktan sonra, kontrol hesabınızı ve kredi kartı hesaplarınızı bağlamanız gerekir. Birden fazla kredi kartı hesabını bakiyesi birden fazla karttan yönetebilmek için Debitize'e bağlayabilirsiniz.

Hesaplarınızı bağlamak, yalnızca çevrimiçi bankacılık ve kredi kartı kimlik bilgilerinizle oturum açmayı gerektirir. Debitize işlemi, kontrol hesabınıza bir miktar küçük test ödemesi göndererek, doğru bir şekilde bağlandığından ve gönderildikten sonra bunları otomatik olarak algılayacağından, geri dönüp bunları doğrulamanız gerektiğini hatırlamanız gerekmez. Kolay konuşun!

Bu ilk kurulum tamamlandıktan sonra, normal satın alımlar yapmak için kredi kartınızı kullanabilir ve Debitize, tüm satın alımlarınızı karşılamak için çek hesabınızdan para çekecektir.

Hesap ekstremitelerini kontrol etmeye ne dersiniz?

Borçlandırma, kontrol hesabınızın aşırı yüklenmesinden de kaçınmanıza yardımcı olur. Kontrol hesabınızda minimum bakiye belirleyebilirsiniz.

Çek hesabınız bu bakiyenin altında veya altındaysa, Debitize herhangi bir parayı otomatik olarak çekmez. Ayrıca, bu gerçekleştiğinde sizi e-postayla bilgilendirecekler ve kredi kartınızda yaptığınız satın alımlar Kapanmamış Alımlar bakiyenize eklenecektir.

Kredi kartınızda mevcut bir bakiyeniz veya Kapanmamış Alımlarınız varsa ne olur?

Debitize hesabımı kurduğumda, kredi kartımın üzerinde bir bakiye olduğunu fark ettim, çünkü aylık faturamı henüz ödemedim.

Borç verme, kartımın bir bakiyesi olduğunu fark etti ve ödememi teşvik etti.

Ayrıca, Borç Destroyer olarak adlandırılan bir borç geri ödeme programına, mevcut bir bakiyeyi ve kontrol hesabınız minimum bakiye eşiğine ulaştığında ortaya çıkarılan Alışmamış Alımlar ödemenize yardımcı olacak bir borç geri ödemesi programı vardır.

Borç Destroyer kredi kartı borcunuzu üç şekilde ödemenize yardımcı olabilir:

  • Çekiş hesabı minimum eşiğinin üzerinde ekstra paranız olduğunda Borç Ödeme'de bir kerelik ödeme planlayabilirsiniz.
  • Kontrol hesabınızda minimum bakiyenin üzerinde mevcut olan paranız olduğunda, ödemeyi yapmak için düzenli günlük ödemeler planlayabilirsiniz.
  • Kredi kartınıza doğrudan Debitize ile ödeme yapabilirsiniz ve ödemeyi tanıyacak ve Uncovered Purchases bakiyenizi buna göre ayarlayacaktır.

Ne hakkında iade?

Kredi kartınızla satın alınan bir ürünü iade ederseniz, Debitize ilk olarak, varsa, borçları Borç Destroyer bakiyenize uygular. Bir Borç Destroyer bakiyeniz yoksa, fonlar gelecekteki satın alma işlemlerine uygulanacaktır.

Örneğin, 50 TL değerindeki bir öğeyi iade ederseniz ve Borçlu Destroyer bakiyeniz yoksa, Debitize hesabınızda 50 TL tutar. Daha sonra 150 $ 'lık bir satın aldığınızda, Debitize sadece çek hesabınızı 100 $ olarak ödeyecektir.

Borçlandırma, kredi puanınızı nasıl artırabilir?

Kredi kartlarına aşırı harcama konusunda endişelerinizi azaltmanın yanı sıra, Debitize kredi puanınızı geliştirmenize yardımcı olabilir.

Debitize, kredi kartı faturanızı zamanında ve eksiksiz olarak ödemenize yardımcı olduğundan, kredi puanınız zaman içinde bir artış göstermelidir.

Borç Destroyer programı ayrıca, borçlarınızı ödeyeceğiniz ve kredi kullanım oranınızı düşürdüğünüzde kredi puanınızı iyileştirmenize de yardımcı olacaktır - kredi kartınızın kullandığı kredi ile kullanılan kredi oranı.

Son olarak, Debitize ayrıca Credit Optimizer adlı bir özelliğe de sahiptir.Kredi Optimize Edici, kredi kartınızın% 1'ini kredi kartınızdan önce kredi bürolarına aktarır, bu da kullanım oranınızı düşürmenize ve kredi puanınızı artırmanıza yardımcı olur.

Diğer özellikler

Debitize, kredi kartı satın alımlarınızı bir banka kartı gibi ele almanızı istemesine rağmen, size bir miktar esneklik sağlar.

Çekmeden önce çek hesabınızdan para çekmeyi iptal edebilir veya paranın geri ödenmesi gerekiyorsa, Borçlandırma Hesabınızdaki parayı çek hesabınıza geri aktarabilirsiniz.

Ayrıca, tek bir satın alma işlemini kolayca atlamanıza izin veren yeni bir özellik üzerinde çalışıyorlar.

Güvenlik

Debitize ile bilgilerinizin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yok. Banka düzeyinde 256 bit şifreleme kullanın, ayrıca hesaplarınızı bağladıktan sonra banka veya kredi kartı bilgilerinizi sisteminizde saklamıyorlar. Bu, hesaplarınızı zaman zaman yeniden bağlamanız gerekebileceği anlamına gelir (Ben yaptım!), Ancak bilgilerinizin güvende kalmasına yardımcı olur!

Ayrıca istediğiniz zaman hesapların bağlantısını kaldırabilirsiniz.

En sonunda, Borçlanma da şüpheli etkinlik için izlerbanka ve kredi kartınız gibi. Borçlandırma, hesabınızda şüpheli bir şey fark ederse sizi uygulamada ve e-postayla uyaracaktır.

Debitize kimler kullanmalı?

Borçlandırma, aşırı harcama ve borca ​​girmede sorun yaşarsanız kullanmak için harika bir araçtır. Bu finansal problemlerden kaçınmanıza yardımcı olurken, keyif aldığınız kredi kartı ödüllerini kazanabilirsiniz.

Alışmak biraz zaman alabilir. Örneğin, kredi kartı borcum olmamasına rağmen, her zaman bakiyemi her ay tam olarak ödüyorum, kredi kartımın faturasını ödemeden önce o arabelleğe alıştım. Debitize ile, bu arabellek kaldırılır, çünkü işlemler hemen hesabımdan çekilir. Bu kötü bir şey olmasa da (aslında, içeri girmek için iyi bir uygulama!), Alışması biraz zaman aldı.

Borçlandırma kullanımı ücretsizdirAncak, daha sonra bazı özellikler için şarj etme planları var. Ancak iyi haber, Debitize'nin bilgilerinizi üçüncü taraflara satmamasıdır, bu nedenle spam hakkında endişelenmeniz gerekmez. Ayrıca, bağlantımızla kaydolursanız, kredi kartı faturanıza 10 ABD doları alabilirsiniz!

Borçlanma kesinlikle kredi oluşturmaya, borçlanmadan kaçınmaya ve hala birinci sınıf ödüller kazanmaya yardımcı olmaya değer.

Videoyu izle: Aşırı Doz - Bir Sonraki Mali Kriz (English Altyazılı)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Bir İşe Başlamadan Önce Ne Yapmalı?"/>
Maliye

Bir İşe Başlamadan Önce Ne Yapmalı?

Görüntü kredisi: Flickr Well Kept Cüzdan'ın Girişimci Başarı Hikayelerinden herhangi birini okuduysanız veya herhangi bir podcast'imizi dinlediyseniz, kendi işinizi kurmayı düşünebilirsiniz. Girişimcilik, sıçan ırkını terk etmek ve kendi işinizi yapmak için harika bir yol olabilir, ancak bir işe başlamadan önce almanız gereken bazı önemli adımlar vardır.
Devamını Oku
Petplan Pet Sigorta İnceleme
Maliye

Petplan Pet Sigorta İnceleme

Evcil hayvanlar için tıbbi bakım maliyetlerinin artmasından endişe ediyorsanız, bir evcil hayvan sağlık sigortası planı almayı düşünebilirsiniz. İnsanlar için sağlık sigortası gibi, evcil hayvanınız için bir yaralanma, hastalık veya tıbbi durumdan kaynaklanan aşırı tıbbi faturalarla karşılaştığınızda evcil hayvan sigortası da başlayabilir. Bazı evcil hayvan sigortası poliçeleri evcil hayvanınızın muayenelerini bile ödeyebilir, ancak katılımcılar sağlayıcıya göre değişir.
Devamını Oku
Sadece bir yılda 75.000 $ 'lık borcunu nasıl ödediğini!
Maliye

Sadece bir yılda 75.000 $ 'lık borcunu nasıl ödediğini!

75000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 8 yıllık kolejden geçtim… bu yüzden tüm öğrenci kredileriydi. Bu üzücü kısım, orduda olduğum, Kolejim / harçımın GI tasarısıyla ödenmiş olmasıydı, ama yine de borç aldım. O kadar borcunun olması ne hissetti? Mezun oluncaya kadar paraya dikkat etmeye başladım.
Devamını Oku
Satışta Sıfırdan 1 Milyon Dolara Nasıl gitti?
Maliye

Satışta Sıfırdan 1 Milyon Dolara Nasıl gitti?

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin: Kuzey Carolina'nın kalbinde yaşayan 30'lu evli, evli bir babayım. Kariyerimin çoğu için çevrimiçi alanda çalıştım. Günlük işimde pazarlama planlarıyla büyük perakendecilere yardımcı oluyorum ama geceleri serbestim. İşletmem iMark Interactive olarak adlandırılıyor.
Devamını Oku