Maliye

Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın

Kredi kartı ödülleri, nakit para ya da seyahat noktaları gibi, insanların harcamaları için kredi kartlarını kullanmaları için büyük bir çekicidir. Ancak, bu avantajlar da sizi başı belaya sokabilir.

Dikkatli değilseniz, planladığınızdan ve ödeyebileceğinizden daha fazla harcama yapabilirsiniz. Bu olduğunda, kredi kartı ekstreniz ayın sonunda ulaştığında ödeyebileceğinizden daha fazla masrafınız olur.

Bu yüksek faizli kredi kartı borcunu artırmak, kredi kartınızı ilk etapta kullanarak kazandığınız avantajlardan hızlı bir şekilde daha ağır basacaktır. Bu yüzden birçok kişisel finans uzmanı, kullanıcıların kredi kartlarına güvenmeyi bırakmasını önermektedir. Harcama işlemlerini ele geçirmek ve borçtan kaçınmak için banka kartlarına veya nakit paraya geçmenizi öneririz.

Ancak, bu ödeme yöntemlerini kullandığınızda, ödüllendirilemezsiniz. Ayrıca, sadece banka kartlarına ve nakit paraya güvenmek de iyi bir kredi puanı oluşturmayı zorlaştırıyor.

Neyse ki, bu şeyler artık strese veya endişeye neden olmak zorunda değil. Artık kredi kartı ödülleri kazanabilir, iyi bir kredi puanı kazanabilir ve endişeniz olmadan kredi kartı faturanızı ödeyebilirsiniz, hepsi Debitize adlı yeni bir araç sayesinde.

Borç Verme Nedir?

Debitize, kredi kartı faturanızı her ay tam olarak ödeyebileceğinizden emin olmak için oluşturulmuş bir şirkettir. En iyi bölüm, otomatik olarak çalışır.

Böylece, kurduktan sonra, kredi kartı bakiyenizi yönetme işini ve endişesini alır. Bunu, kredi kartınızın bir banka kartı gibi çalışmasını sağlayarak yapar.

O nasıl çalışır?

Yeni bir satın alma işlemi için kredi kartınızı her kullandığınızda, Boritize, yaptığınız gibi, satın alımlarınızı tamamen kapsayacak şekilde otomatik olarak çek hesabınızı otomatik olarak borçlandırır.

Paralar çek hesabınızdan otomatik olarak çekildikten sonra, Debitize hesabınızda saklanır. Her haftanın sonunda ya da her ne zaman kurduğunuzda, Debitize bu fonları kredi kartı bakiyenize uygular ve tekrar sıfıra indirir.

Bu şekilde faturanız her zaman zamanında ve eksiksiz olarak ödenir.

Borçlandırma kurulumu kolaydır. Debitize ile birkaç dakika içinde yeni bir hesap açabildim.

Öncelikle, Borçlandırma web sitesine veya uygulamaya kaydolmanız gerekir. App şu anda sadece Iphone için mevcut, bu yüzden Android cihazımda kullanamadım. Ancak, hareket halindeyken mobil cihazlara uygun web sitelerini yönetmek hâlâ kolaydı.

Hesabınızı oluşturduktan sonra, kontrol hesabınızı ve kredi kartı hesaplarınızı bağlamanız gerekir. Birden fazla kredi kartı hesabını bakiyesi birden fazla karttan yönetebilmek için Debitize'e bağlayabilirsiniz.

Hesaplarınızı bağlamak, yalnızca çevrimiçi bankacılık ve kredi kartı kimlik bilgilerinizle oturum açmayı gerektirir. Debitize işlemi, kontrol hesabınıza bir miktar küçük test ödemesi göndererek, doğru bir şekilde bağlandığından ve gönderildikten sonra bunları otomatik olarak algılayacağından, geri dönüp bunları doğrulamanız gerektiğini hatırlamanız gerekmez. Kolay konuşun!

Bu ilk kurulum tamamlandıktan sonra, normal satın alımlar yapmak için kredi kartınızı kullanabilir ve Debitize, tüm satın alımlarınızı karşılamak için çek hesabınızdan para çekecektir.

Hesap ekstremitelerini kontrol etmeye ne dersiniz?

Borçlandırma, kontrol hesabınızın aşırı yüklenmesinden de kaçınmanıza yardımcı olur. Kontrol hesabınızda minimum bakiye belirleyebilirsiniz.

Çek hesabınız bu bakiyenin altında veya altındaysa, Debitize herhangi bir parayı otomatik olarak çekmez. Ayrıca, bu gerçekleştiğinde sizi e-postayla bilgilendirecekler ve kredi kartınızda yaptığınız satın alımlar Kapanmamış Alımlar bakiyenize eklenecektir.

Kredi kartınızda mevcut bir bakiyeniz veya Kapanmamış Alımlarınız varsa ne olur?

Debitize hesabımı kurduğumda, kredi kartımın üzerinde bir bakiye olduğunu fark ettim, çünkü aylık faturamı henüz ödemedim.

Borç verme, kartımın bir bakiyesi olduğunu fark etti ve ödememi teşvik etti.

Ayrıca, Borç Destroyer olarak adlandırılan bir borç geri ödeme programına, mevcut bir bakiyeyi ve kontrol hesabınız minimum bakiye eşiğine ulaştığında ortaya çıkarılan Alışmamış Alımlar ödemenize yardımcı olacak bir borç geri ödemesi programı vardır.

Borç Destroyer kredi kartı borcunuzu üç şekilde ödemenize yardımcı olabilir:

  • Çekiş hesabı minimum eşiğinin üzerinde ekstra paranız olduğunda Borç Ödeme'de bir kerelik ödeme planlayabilirsiniz.
  • Kontrol hesabınızda minimum bakiyenin üzerinde mevcut olan paranız olduğunda, ödemeyi yapmak için düzenli günlük ödemeler planlayabilirsiniz.
  • Kredi kartınıza doğrudan Debitize ile ödeme yapabilirsiniz ve ödemeyi tanıyacak ve Uncovered Purchases bakiyenizi buna göre ayarlayacaktır.

Ne hakkında iade?

Kredi kartınızla satın alınan bir ürünü iade ederseniz, Debitize ilk olarak, varsa, borçları Borç Destroyer bakiyenize uygular. Bir Borç Destroyer bakiyeniz yoksa, fonlar gelecekteki satın alma işlemlerine uygulanacaktır.

Örneğin, 50 TL değerindeki bir öğeyi iade ederseniz ve Borçlu Destroyer bakiyeniz yoksa, Debitize hesabınızda 50 TL tutar. Daha sonra 150 $ 'lık bir satın aldığınızda, Debitize sadece çek hesabınızı 100 $ olarak ödeyecektir.

Borçlandırma, kredi puanınızı nasıl artırabilir?

Kredi kartlarına aşırı harcama konusunda endişelerinizi azaltmanın yanı sıra, Debitize kredi puanınızı geliştirmenize yardımcı olabilir.

Debitize, kredi kartı faturanızı zamanında ve eksiksiz olarak ödemenize yardımcı olduğundan, kredi puanınız zaman içinde bir artış göstermelidir.

Borç Destroyer programı ayrıca, borçlarınızı ödeyeceğiniz ve kredi kullanım oranınızı düşürdüğünüzde kredi puanınızı iyileştirmenize de yardımcı olacaktır - kredi kartınızın kullandığı kredi ile kullanılan kredi oranı.

Son olarak, Debitize ayrıca Credit Optimizer adlı bir özelliğe de sahiptir.Kredi Optimize Edici, kredi kartınızın% 1'ini kredi kartınızdan önce kredi bürolarına aktarır, bu da kullanım oranınızı düşürmenize ve kredi puanınızı artırmanıza yardımcı olur.

Diğer özellikler

Debitize, kredi kartı satın alımlarınızı bir banka kartı gibi ele almanızı istemesine rağmen, size bir miktar esneklik sağlar.

Çekmeden önce çek hesabınızdan para çekmeyi iptal edebilir veya paranın geri ödenmesi gerekiyorsa, Borçlandırma Hesabınızdaki parayı çek hesabınıza geri aktarabilirsiniz.

Ayrıca, tek bir satın alma işlemini kolayca atlamanıza izin veren yeni bir özellik üzerinde çalışıyorlar.

Güvenlik

Debitize ile bilgilerinizin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yok. Banka düzeyinde 256 bit şifreleme kullanın, ayrıca hesaplarınızı bağladıktan sonra banka veya kredi kartı bilgilerinizi sisteminizde saklamıyorlar. Bu, hesaplarınızı zaman zaman yeniden bağlamanız gerekebileceği anlamına gelir (Ben yaptım!), Ancak bilgilerinizin güvende kalmasına yardımcı olur!

Ayrıca istediğiniz zaman hesapların bağlantısını kaldırabilirsiniz.

En sonunda, Borçlanma da şüpheli etkinlik için izlerbanka ve kredi kartınız gibi. Borçlandırma, hesabınızda şüpheli bir şey fark ederse sizi uygulamada ve e-postayla uyaracaktır.

Debitize kimler kullanmalı?

Borçlandırma, aşırı harcama ve borca ​​girmede sorun yaşarsanız kullanmak için harika bir araçtır. Bu finansal problemlerden kaçınmanıza yardımcı olurken, keyif aldığınız kredi kartı ödüllerini kazanabilirsiniz.

Alışmak biraz zaman alabilir. Örneğin, kredi kartı borcum olmamasına rağmen, her zaman bakiyemi her ay tam olarak ödüyorum, kredi kartımın faturasını ödemeden önce o arabelleğe alıştım. Debitize ile, bu arabellek kaldırılır, çünkü işlemler hemen hesabımdan çekilir. Bu kötü bir şey olmasa da (aslında, içeri girmek için iyi bir uygulama!), Alışması biraz zaman aldı.

Borçlandırma kullanımı ücretsizdirAncak, daha sonra bazı özellikler için şarj etme planları var. Ancak iyi haber, Debitize'nin bilgilerinizi üçüncü taraflara satmamasıdır, bu nedenle spam hakkında endişelenmeniz gerekmez. Ayrıca, bağlantımızla kaydolursanız, kredi kartı faturanıza 10 ABD doları alabilirsiniz!

Borçlanma kesinlikle kredi oluşturmaya, borçlanmadan kaçınmaya ve hala birinci sınıf ödüller kazanmaya yardımcı olmaya değer.

Videoyu izle: Aşırı Doz - Bir Sonraki Mali Kriz (English Altyazılı)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ücretsiz Hediye Kartları almak için 26 Kolay Yolları
Maliye

Ücretsiz Hediye Kartları almak için 26 Kolay Yolları

En esnek ve değerli harcama araçlarından biri hediye kartlarıdır. Gerçek para almak için gelecek en iyi şey onlar. Dijital cüzdanlar daha yaygın hale geldikçe ve her yıl daha az nakit para kullandığımız için, çevrimiçi olarak tamamladığımız günlük işler için hediye kartları daha yaygın bir ödeme yöntemi haline geliyor.
Devamını Oku
IRA'ya 401 Ayarlı Rollover ile Emekli Hesaplarını Konsolide Edin
Maliye

IRA'ya 401 Ayarlı Rollover ile Emekli Hesaplarını Konsolide Edin

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, Amerikalıların 18 ve 42 yaşları arasında yaklaşık 10 kez iş değiştirdiğini tahmin etmektedir. İş değiştirenlerin bu pozisyonların sadece yarısında bir 401 bin hesabına sahip olsaydı, önemli bir para yönetimi sorununu temsil ederdi: birden fazla yatırım portföyü ve hesap ekstrelerini ve yatırım belgelerini sıralamak için bir dağ.
Devamını Oku
Seyahat Ederken Oteller için 8 Ucuz Alternatif
Maliye

Seyahat Ederken Oteller için 8 Ucuz Alternatif

Seyahat etmek isterseniz, en büyük maliyetlerden birinin tatildeyken kalacak bir yer bulduğunu biliyorsunuz. En uzun süre, sadece bir otelde kaldım. Şimdi, otellere artık başka seçeneğim yok. Karım ve ben seyahat etmeyi severim. Her yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde bir yere seyahat etmeyi seviyoruz ve her birkaç yılda bir uluslararası seyahat yapmaktan hoşlanıyoruz.
Devamını Oku
Sübvanse ve Teminatsız Krediler Arasındaki Fark
Maliye

Sübvanse ve Teminatsız Krediler Arasındaki Fark

Üniversite öğrencilerinin kredilerini kapsayan geniş dünyada bilmeniz gereken çok şey var. Perkins, FFEL, kamu, özel; Bu şartların tümü ve daha fazlası, öğrenci kredisi borç bakiyelerini tahakkuk ettirmeye başladığınızda arkadaşlarınız (ya da düşmanlarınız) olacaktır. Öğrenci kredileriniz varsa veya bunları almayı planlıyorsanız, bilmeniz gereken bir şey, sübvanse edilmiş krediler ve sübvanse edilmemiş krediler olmasıdır.
Devamını Oku