Maliye

Hangisi daha iyi Hulu veya Netflix?

Ailemizin kablo TV için ödeme yapmas─▒ndan bu yana üç y─▒ldan biraz fazla zaman geçti ve gerçe─či onu kaç─▒rmad─▒─č─▒m─▒z söylendi. Sadece kablolu TV ┼čovlar─▒n─▒ kaç─▒rm─▒yoruz, ev geli┼čtirme kanallar─▒ ya da bilim kanallar─▒ gibi özel teklifleri kaç─▒rm─▒yoruz ve kesinlikle 60 dolar ödeyerek para kazan─▒yoruz. kablo ┼čirketine.

Netflix'e geçerek TV faturam─▒z─▒ y─▒lda 720 $ 'dan y─▒lda 108 dolara dü┼čürdük. Netflix ve Hulu gibi ak─▒c─▒ hizmetler, kablo veya uydular─▒n sundu─ču ayn─▒ harika gösterilerin ço─čunu sunar, ancak maliyetin bir k─▒sm─▒ için.

Bugünün gönderiminde, Netflix ve Hulu'nun bir yan yana kar┼č─▒la┼čt─▒rmas─▒n─▒ yapaca─č─▒z, böylece bir ak─▒┼č program─▒ için uydu veya kablo hizmetinizden kurtulman─▒n faydalar─▒n─▒ ke┼čfedebilirsiniz.

Hulu ve Netflix Aras─▒ndaki Farklar

Hem Hulu hem de Netflix yay─▒n hizmetleri sunsa da, her ┼čirketin planlar─▒nda farkl─▒l─▒klar vard─▒r. Her bir ak─▒┼č hizmeti ve sunduklar─▒ planlar ile ilgili baz─▒ temel bilgiler.

Hulu

Hulu, ak─▒┼č sahnesinde 2007'de geldi ve ┼ču anda 20 milyondan fazla kullan─▒c─▒ya sahip. Amerika Birle┼čik Devletleri, ABD topraklar─▒ veya Japonya'da ya┼č─▒yorsan─▒z Hulu'ya üye olabilirsiniz.

Hulu iki basit ama etkili plan sunuyor:

 • Hulu Temel seçene─či
 • Canl─▒ TV seçene─či ile Hulu

─░┼čte iki plan hakk─▒nda baz─▒ bilgiler.

Hulu Temel

Hulu Basic ayl─▒k 7,99 dolard─▒r. Bu fiyat için Hulu ak─▒┼č kitapl─▒─č─▒na tam eri┼čim elde edersiniz. Ancak, bu planla s─▒n─▒rl─▒ say─▒da reklam göreceksiniz. ÔÇťReklams─▒zÔÇŁ gibi eklentileri olan temel plan─▒ istiyorsan─▒z ayda 7,99 ABD dolar─▒ yerine size ayl─▒k 11,99 ABD dolar─▒na mal olacak.

"Reklams─▒z" eklentisiyle bile, birkaç gösterinin bölümlerden önce ve sonra reklam yay─▒nlad─▒─č─▒n─▒ unutmay─▒n. Bu, belirli ┼čovlara ili┼čkin ak─▒┼č haklar─▒ndan kaynaklanmaktad─▒r.

Ayr─▒ca, Temel plan ile HBO, Cinemax veya Showtime için görüntüleme seçeneklerini ekleyebilir, ancak her ay ekstra paraya mal olur.

Canl─▒ TV ile Hulu

Canl─▒ TV ile Hulu, Hulu Basic'den biraz farkl─▒ çal─▒┼č─▒yor. Evet, Hulu'ya Canl─▒ TVÔÇÖye kaydoldu─čunuzda HuluÔÇÖnun ak─▒┼č kitapl─▒─č─▒na eri┼čebilirsiniz. Bununla birlikte, belirli kanallar─▒ canl─▒ olarak izleme olana─č─▒na da sahip olacaks─▒n─▒z.

Bu abonelik paketi bir kablo TV paketi gibi çal─▒┼č─▒r. Canl─▒ izleyece─činiz di─čer kanallar ┼čunlar─▒ içerir:

 • ABC, FOX, CBS ve NBC gibi ana hat kanallar─▒
 • HGTV (Ev ve Bahçe TV), G─▒da A─č─▒, Seyahat Kanal─▒
 • FX, FXM ve FXX
 • Smithsonian Kanal─▒ ve Tarih Kanal─▒
 • ESPN, ESPN2, ESPN Haberler ve ESPN U
 • Disney Kanal─▒, Disney Junior ve Boomerang
 • A & E, TRUTV ve National Geographic

Ve dahas─▒. Gördü─čünüz gibi, Hulu ile Canl─▒ TV, kanal seçimleri aç─▒s─▒ndan herkes için bir ┼čeyler sunuyor. Spor fanatikleri için canl─▒ spor oyunlar─▒, büyük a─člar için canl─▒ prime gösterileri vb. Vard─▒r. Hatta FOX, CNN ve MSNBC gibi büyük haber a─člar─▒na görüntüleme de dahildir.

Hulu'nun ayr─▒ca Handmaid's Tale, Castle Rock, The Looming Tower ve Hard Sun gibi özgün içeriklere de yer veriliyor.

Daha Hulu Faydalar─▒

Hulu aboneleri, ba─čl─▒ televizyonlar, ak─▒ll─▒ telefonlar, oyun konsollar─▒, tabletler, mobil cihazlar ve set üstü kutulardaki içerik kütüphanesine eri┼čebilir. Onlar─▒n hizmeti, ABC, Fox, NBC, CBS, MTV, TLC ve daha birçoklar─▒ gibi onlarca farkl─▒ sa─člay─▒c─▒dan içerik sunuyor.

Sitelerine göre ÔÇťHulu, ┼ču anki sezonun bir kütüphanesi olan TV ┼čovlar─▒n─▒, filmleri, be─čenilen serilerin tüm sezonlar─▒n─▒, premium orijinal programlamay─▒ ve abonelere yönelik klipleri sunan tek ak─▒┼č hizmeti.ÔÇŁ

Bir di─čer fayda ise Hulu'nun CSI gibi ana zaman TV ┼čovlar─▒n─▒n bölümlerini sundu─ču h─▒zd─▒r. Hulu, Netflix'in yapt─▒klar─▒ndan çok daha erken programlar sunuyor; Ço─ču durumda, gösteriler, havaland─▒r─▒ld─▒ktan sonraki gün kadar erken bir zamanda kullan─▒ma haz─▒rd─▒r.

Yüksek kaliteli TV bölümleri ve mükemmel bir kablo dizisi sunmak için h─▒zl─▒ bir ak─▒┼č hizmeti ile ilgileniyorsan─▒z, Hulu gibi olabilir. ┼×imdi Netflix ve sunduklar─▒ ┼čey hakk─▒nda biraz konu┼čaca─č─▒z.

Netflix

Netflix, 1997 y─▒l─▒nda bir online film kiralama hizmeti olarak i┼če ba┼člam─▒┼čt─▒r. K─▒sa bir süre sonra, s─▒n─▒rs─▒z izleme için ayl─▒k bir ücretle bir film ak─▒┼č─▒ hizmetine dönü┼čtüler. Netflix, Hulu'dan farkl─▒l─▒k gösterirken, Hulu, genellikle 24 saat içinde yay─▒nlad─▒klar─▒ zaman popüler gösteri bölümleri sunuyor. Netflix, daha fazla miktarlara odaklan─▒yor. Hulu'da oldu─ču gibi, TV dizisi bölümlerini ilk defa Netflix'te neredeyse h─▒zl─▒ bir ┼čekilde kullanamazs─▒n─▒z.

Ancak, Netflix, binlerce film ve TV sunumunu payla┼č─▒yor - Hulu'nun sundu─ču çok daha fazla içerik. Ve popülaritelerini kan─▒tlamak için daha fazla izleyiciye sahipler: ┼×u anda yakla┼č─▒k 120 milyon. Mevsimleri ve filmleri hemen göstermek için eri┼čiminiz olmasa bile, bu yolla gidebilir. Mevcut Netflix planlar─▒n─▒n detaylar─▒ a┼ča─č─▒dad─▒r:

7.99 $ / ayl─▒k temel plan

NetflixÔÇÖin ayl─▒k 7.99 $ 'l─▒k bir plan─▒ çe┼čitli avantajlar sunuyor:

 • Dizüstü, televizyon, telefon veya tabletinizde izleyebilirsiniz.
 • Her seferinde bir cihazda izleyebilirsiniz
 • TV ve filmlere s─▒n─▒rs─▒z eri┼čim
 • ─░stedi─činiz zaman iptal et

10.99 $ / ayl─▒k standart plan

Yukar─▒daki özelliklere ek olarak, Netflix'in ayl─▒k 9,99 dolarl─▒k plan─▒ ┼čunlar─▒ içerir:

 • HD görüntüleme mevcut oldu─čunda
 • Bir seferde 2 görüntüleme ekran─▒na kadar izleyebilirsiniz

Bu yükseltilmi┼č plan, iki ki┼činin veya grup grubunun ayn─▒ anda farkl─▒ ┼čovlar─▒ izleyebilmesini istiyorsan─▒z harika bir seçim olabilir.

13.99 $ / ayl─▒k premium plan

Netflix, a┼ča─č─▒dakiler gibi ek özellikler içeren 3. bir plan sunar:

 • Mevcut oldu─čunda Ultra HD görüntüleme
 • Bir seferde 4 görüntüleme ekran─▒na kadar izleyebilirsiniz

Netflix, orijinal TV dizileri gibi güzel bir seçki içerir:

 • Patron Bebek: ─░┼če Geri Dön
 • Ba┼čarmak!
 • Marvel'in Luke Cage'i

Ve dahas─▒. Hem çocuklar hem de yeti┼čkinler için ÔÇťcanland─▒r─▒c─▒ ve cesaret vericiÔÇŁ den ÔÇťperçinleme ve ┼čüpheciÔÇŁ ye kadar orijinal seriler seçtiler.

Netflix Hakk─▒nda A┼čk Di─čer ┼×eyler

Ba┼čka bir Netflix avantaj─▒, 190'dan fazla ülkede kullan─▒labilen yay─▒n hizmetlerine sahip olmalar─▒d─▒r. Bu neredeyse tüm dünyay─▒ kaplar. ─░stisnalar, öncelikli olarak ABD ┼čirketlerinin hangi tür ┼čirketlerde faaliyet gösterebilece─čine dair k─▒s─▒tlamalar─▒ olan ülkelerdir. Amerika Birle┼čik Devletleri, ABD topraklar─▒ veya Japonya d─▒┼č─▒nda ya┼č─▒yorsan─▒z, Hulu alamazs─▒n─▒z.

Yine de, her iki hizmetin para tasarrufu takdire ┼čayan. Ayda 10,99-11,99 ABD dolar─▒nda bile, Hulu ve Netflix için y─▒ll─▒k 144 y─▒ll─▒k paket seçenekleri, ço─ču kablo ve uydu paketinden çok daha ucuzdur.

Netflix, içerik miktar─▒ aç─▒s─▒ndan kazan─▒yor. Bununla birlikte, Hulu'nun, popüler gösterilerin yeni bölümlerini, havaland─▒ktan sonra çok h─▒zl─▒ bir ┼čekilde sunmalar─▒ aç─▒s─▒ndan ayr─▒ bir avantaj─▒ vard─▒r.

Canl─▒ TV ile Hulu, temel bir kablo paketi için ne ödeyece─činize yak─▒nsa da, faydalar kablo hizmetlerinden daha a─č─▒r basabilir. Örne─čin, kablo TV bir ak─▒┼č kütüphanesi sunmuyor. Hangi yolu seçerseniz seçin, aktar─▒m servisleri kablo ve uydu TV paketlerini a┼čmak zorundad─▒r.

Di─čer Ak─▒┼č Alternatifleri

Muhtemelen Hulu ve Netflix'in tek ak─▒┼č seçenekleriniz olmad─▒─č─▒n─▒ biliyorsunuzdur. Akarsu ┼čirketlerinin listesi büyümeye devam ediyor. Di─čer kullan─▒c─▒ favorilerinden baz─▒lar─▒na göz at─▒n.

Amazon Prime Videosu

Amazon Prime Video, Netflix ile o s─▒rada yer alan bir ak─▒┼č hizmetidir. Neredeyse kullan─▒c─▒ say─▒s─▒yla (┼ču anda 100 milyon + 'ya sahip) ve büyük bir seçim ile Amazon Prime Video'nun da ba┼čka avantajlar─▒ var.

Amazon Prime Video'nun iki abonelik seçene─či vard─▒r:

 • Ayl─▒k $ 8.99
 • Ayl─▒k 12.99 dolar

Prime Video ayda 8,99 $ için

Temel Prime Video plan─▒ ayl─▒k 8,99 ABD dolar─▒d─▒r. Bu fiyat için Amazon'un ak─▒┼č kitapl─▒─č─▒ndan binlerce oyuna eri┼čebilirsiniz. Heyecan verici ÔÇťekstralarÔÇŁ yok, ancak temel konularla ilgili sorun yoksa, bu plan iyidir.

Ayl─▒k Ayl─▒k 12.99 ABD Dolar─▒

Prime Monthly ayl─▒k 12,99 dolardan biraz daha fazla. Ancak, Prime Monthly üyeli─či a┼ča─č─▒daki gibi ek avantajlarla birlikte gelir:

 • Tüm Amazon sipari┼člerinde ücretsiz iki günlük gönderim
 • S─▒n─▒rs─▒z müzik ak─▒┼č─▒
 • S─▒n─▒rs─▒z okuma

Ve dahas─▒. ─░┼čte ba┼čka bir bonus: E─čer Prime Monthly al─▒rsan─▒z ancak y─▒ll─▒k ödeme yaparsan─▒z, daha da fazla tasarruf edersiniz. Y─▒ll─▒k abonelik ücreti y─▒lda sadece 119 ABD dolar─▒d─▒r, yani ayl─▒k abonelik ücretinden 35 ABD dolar─▒ndan tasarruf edersiniz.

Amazon Prime ayr─▒ca Sneaky Pete, Bosch ve daha fazlas─▒ dahil olmak üzere popüler ┼čovlar─▒n popüler bir seçimine sahiptir. S─▒k s─▒k bir Amazon mü┼čterisiyseniz ve ücretsiz iki günlük gönderim fikrini seviyorsan─▒z, bu sizin için iyi bir ak─▒┼č tercihi olabilir.

Not: ┼×ahsen, geçmi┼čte Amazon Prime'─▒ denedik. Bu konuda be─čenmedi─čim bir ┼čey, TV ve film seçimlerinin ço─čunun kullan─▒c─▒lara ek ücrete tabi olmas─▒yd─▒; 2 $ ya da öylesine. Bu beni rahats─▒z etti. Bir yay─▒n hizmeti için ödeme yapt─▒─č─▒mda abonelik ücretine dahil olan tüm kütüphaneye eri┼čim istiyorum.

Sling TV

Sling TV, daha çok ÔÇťkendiÔÇŁ kablo hizmetinizi seçen bir ak─▒┼č servisidir. Sling TV ile üç paket seçene─či aras─▒ndan seçim yapabilirsiniz: Sling Orange, Sling Blue ve Sling Orange / Blue. ─░┼čte her birinde h─▒zl─▒ bir y─▒k─▒m var.

Sling Orange

Sling Orange ayda 25 dolar ve bu favoriler de dahil olmak üzere yakla┼č─▒k 30 kablo kanal─▒ ile geliyor:

 • ESPN, ESPN2 ve ESPN3
 • Ömür boyu, TBS ve IFC (Ba─č─▒ms─▒z Film Kanal─▒)
 • Disney Kanal ve Karikatür A─č─▒
 • G─▒da A─č─▒, Tarih Kanal─▒ ve Komedi Merkezi

Di─čerleri aras─▒nda. Burada ve makul bir fiyata seçim yapmak için çok.

Sling Mavisi

Sling Blue da ayda 25 dolar, ancak Sling Orange'─▒n sundu─čudan çok farkl─▒ kablo kanallar─▒ sunuyor. Ayn─▒ zamanda ┼ču anda 40'─▒n üzerinde teklifte daha fazla kanal sunuyor. Sling Blue ile alaca─č─▒n─▒z baz─▒ kablo kanallar─▒ ┼čunlar─▒ içerir:

 • ABD, Bravo, FS1 ve FS2
 • Nick Jr., National Geographic ve National Geographic Wild
 • TNT, TruTV ve AMC
 • NBC Sports, Bravo ve NFL A─č─▒

Ve dahas─▒. Tercih etti─činiz kablo kanallar─▒na ba─čl─▒ olarak, hem Blue hem de Sling'li Orange paketleri cazip olabilir. Ancak üçüncü bir seçenek var.

Sling Turuncu / Mavi

Sling Orange / Blue Combo, Sling Orange ve Sling Blue'yu ayl─▒k 40 $ 'l─▒k bir indirimli fiyatla alman─▒z─▒ sa─člar. ┼×imdi, Mavi ve Turuncu paketlerin baz─▒ kopya kanallar─▒n─▒n oldu─čunu unutmay─▒n.

Di─čer bir deyi┼čle, kombinasyon paketini al─▒rsan─▒z 70'den fazla kanal almayacaks─▒n─▒z, ancak büyük bir fiyata kablolu TV kanallar─▒n─▒ tercih edebilirsiniz. Büyük bir kablo ve uydu hayran─▒ysan─▒z ve orijinal programlamaya girmiyorsan─▒z, Sling TV sizin için iyi bir seçenek olabilir.

özet

Ailemize gelince, muhtemelen Netflix ile yap─▒┼čaca─č─▒z. Netflix aboneli─čimizle, Storage Wars ve BBC'nin Paran─▒n Paras─▒ gibi eski favori kablo gösterilerimizin ço─čunu dinliyoruz. Sezon tekliflerini daha sonra kabloda mevcut olduklar─▒ndan daha fazla alabiliriz, ama bu bizim için çok önemsiz.

Tabii ki, seçti─činiz ak─▒┼č hizmeti sizin ve ailenizin zevklerine ve tercihlerine ba─čl─▒d─▒r. E─čer bizim gibi s─▒radan bir TV izleyicisiyseniz, Netflix muhtemelen zevkinize uyacakt─▒r.

Bununla birlikte, sahip oldu─čunuz belirli ┼čovlar veya kanallar varsa - hevesle beklemedi─činiz o ┼čovlar - Hulu'yu tercih edebilirsiniz. Büyük bir Amazon mü┼čterisiyseniz, Amazon Prime en iyi seçiminiz olabilir.Ya da, kablo TV kanallar─▒n─▒z─▒ seviyorsan─▒z Sling TV'yi tercih edebilirsiniz.

Buradaki nokta, kablolu ve uydu TV seçenekleriyle kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒labilir - ve genellikle elveri┼čli olan - birçok seçenek var. 100 $ art─▒ kablo veya uydu TV paketinin tek seçene─činiz oldu─ču günler geride kald─▒. Siz ve aileniz için e─člence sa─člayabilecek çok say─▒da alternatif TV izleme seçene─či vard─▒r.

Ve birço─ču kablo ya da uydu için ne ödeyece─činizden çok daha ucuza mal oluyor. Bu sizin için bankadaki para ve mali hedeflerinize ula┼čmaya yönelik bir destek. Ayda 50 dolardan ya da 60 dolardan tasarruf ederken hayat de─či┼čiyor gibi görünmeyebilir.

Hayat─▒n─▒z─▒n di─čer alanlar─▒ndaki maliyet tasarrufuyla birle┼čtirin ve finansal resminizi büyük bir ┼čekilde de─či┼čtirmenin yolunda iyi olabilirsiniz. Kept Cüzdan'─▒n sahibi ve kurucusu Deacon Hayes, sadece bunu yapt─▒. Buradaki küçük masraflar─▒ kestikten sonra, sadece on sekiz ay içinde 52.000 dolardan fazla borcunu ödeyebildiler.

Finansal ba─č─▒ms─▒zl─▒k aray─▒┼č─▒n─▒zdaki her masrafa meydan okumak için çal─▒┼č─▒rken, televizyon izleme tercihlerinizle ba┼člamay─▒n ve Hulu veya Netflix gibi ucuz bir ak─▒┼č seçene─či için daha pahal─▒ uydu veya kablo seçenekleriyle ticaret yapmay─▒n. Tasarruf etti─čin parayla, hiçbir zaman bir milyoner olacaks─▒n. 🙂

Videoyu izle: Netflix Vs Hulu: Hangisi Daha ─░yi

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Tatil Harcamalar─▒n─▒ Y├Ânetmek i├žin 4 B├╝y├╝k Tavsiye
Maliye

Tatil Harcamalar─▒n─▒ Y├Ânetmek i├žin 4 B├╝y├╝k Tavsiye

Ekim geldi, bu da tatil harcamalar─▒n─▒n onunla birlikte geldi─či anlam─▒na geliyor. Tatilin genellikle getirdi─či kahkaha ve sevincin yan─▒nda, tatil tatillerinden korkan tatiller de gelir. Ya da s├Âylemeliyim, tatil fazla harcama m─▒? Parkurdan kurtulmak ve tatil sezonunda kar┼č─▒layabilece─činizden daha fazlas─▒n─▒ harcamak ├žok kolayd─▒r.
Devam─▒n─▒ Oku
B├╝t├že ├╝zerinde Bakkal sat─▒n almak i├žin 7 Basit Yollar─▒
Maliye

B├╝t├že ├╝zerinde Bakkal sat─▒n almak i├žin 7 Basit Yollar─▒

Bir bireyin veya ailenin b├╝t├že listesinde yer alan daha pahal─▒ kategorilerden biri, market masraflar─▒d─▒r. G─▒da paraya mal olur ve bununla y├╝zle┼čelim: herkesin yemek ihtiyac─▒ vard─▒r. Kablo TV veya ayl─▒k spor salonu aboneli─činizden farkl─▒ olarak, tutumlu bir b├╝t├žeyle ya┼čamaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒zda bakkal masraflar─▒n─▒z─▒ tamamen kesemezsiniz.
Devam─▒n─▒ Oku
─░htiya├žlar─▒n─▒z ─░├žin En ─░yi Sa─čl─▒k Sigortas─▒n─▒ Bulmak
Maliye

─░htiya├žlar─▒n─▒z ─░├žin En ─░yi Sa─čl─▒k Sigortas─▒n─▒ Bulmak

Sa─čl─▒─č─▒m─▒z s├Âz konusu oldu─čunda, m├╝mk├╝n olan en kaliteli bak─▒m─▒ elde etmek esast─▒r. Baz─▒lar─▒ i├žin, i┼čveren sponsorlu─čunda sa─čl─▒k sigortas─▒ kapsam─▒ bunun i├žin bir se├ženek. Ancak di─čerleri i├žin, pazara ├ž─▒kmak ve bir birey ya da aile sa─čl─▒k sigortas─▒ plan─▒ i├žin al─▒┼čveri┼č yapmak gereklidir. Se├žim yapabilece─činiz bir├žok se├ženek oldu─čundan, zor olabilir.
Devam─▒n─▒ Oku
EBM S─▒nav─▒'n─▒n Kalbini Nas─▒l Kesip Bir Muhasebeci Olunur?
Maliye

EBM S─▒nav─▒'n─▒n Kalbini Nas─▒l Kesip Bir Muhasebeci Olunur?

K─▒├ž─▒m─▒ kapat─▒p CFP┬« s─▒nav─▒n─▒ ge├žtikten sonra, tekrar ba┼čka bir test yapmak istemiyorum. Yok. EBM s─▒nav─▒n─▒ almay─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m k─▒sa bir an vard─▒ (tam olarak yakla┼č─▒k 2 saniye). Sonra ger├žeklik devreye girdi ve o zamandan beri geriye bakt─▒m. ├ľnceden, Amber'in EBM s─▒nav─▒n─▒ nas─▒l ge├žti─čine dair ki┼čisel hikayesini payla┼čt─▒m ve bir muhasebeci oldu.
Devam─▒n─▒ Oku