Maliye

Yanlışlıkla Girişimci

Jon Neitzell - Yanlış Girişimci

Lütfen kendiniz ve işletmeniz hakkında kısa bir biyografi yazınız.

Benim adım Jon Neitzell. Eşim Debbie'ye 26 yıldır evlendim ve iki büyük çocuğu Ethan ve Tali var! “Boş zamanlarımda”, Lake Elmo, MN'deki River Valley Christian Kilisesi'nin kıdemli papazıyım.

Ben bir gençlik papaz, yönetici, yardımcı papaz ve şu anda Minnesota ve Wisconsin kiliselerinde 20 yıl boyunca kıdemli papaz olarak görev yaptım.

Dört yıl önce Krav Maga'da antrenman yapmaya, yıllar geçtikçe fiziksel olarak uygun olmadıkça daha iyi fiziksel duruma geçmeye başladım. Krav Maga (İsrailli “yakın dövüş” için), İsrail'deki ordu için geliştirilen ve Aikido, Jujutsu, Boks, Judo ve Güreş'ten oluşan ve gerçekçi dövüş eğitimi ile birlikte geniş bir teknik kombinasyonundan oluşan bir kendini savunma sistemidir. Krav Maga gerçek dünyadaki durumlara odaklandığı için bilinir ve karşı saldırılarda son derece etkili ve acımasızdır. Macar-İsrailli dövüş sanatçısı Imi Lichtenfeld tarafından geliştirilen sokak dövüş becerilerinden türetilmiştir.

Neden kendi işine sahip olmak istedin?

Aslında bir iş kurmayı planlamadım! Krav Maga Minneapolis, MN'de bir sene eğitim aldıktan sonra, eğitmenlerimi evimin Stillwater, MN kasabasında derslere başlamaya teşvik ettim. Çaba sonuçları karışıktı ve kısa bir süre sonra ben kendimi bir eğitmen olmaya ve bölgemizde bir okula gitmeye teşvik ettiler. New Orleans, LA'daki Sivil Eğitmenlik kursunu başarıyla tamamladım. Mayıs 2012 ve oradan işime başlamak için gitti.

İşe ne zaman başladın?

İlk dersim 10 Eylül 2012

Başlamadan önce iş alanınızda hangi eğitim / deneyime sahipsiniz?

Krav Maga'da 16 seviye başarı vardır: Uygulayıcı seviyeleri (P1-P5), Lisansüstü Düzeyleri (G1-G5) ve Uzman Seviyeleri (E1-E6). 2012 baharında Uluslararası Krav Maga Federasyonu'nun (IKMF) Sivil Eğitmenler Kursunu başarıyla tamamlamadan önce 3. Uygulamanın derecesini elde etmiştim.

İşinizi başlatırken hangi zorluklarla karşılaştınız?

En büyük zorluğum, taşındıktan kısa bir süre sonra kiraladığım alanı aşmaktı. İlk yıl içinde işletme üç kat arttı çünkü daha büyük tesislere ihtiyacımız vardı. Bu diğer zorluğun bir parçası olarak, tüm öğrencileri mekandaki değişikliklerden haberdar etmek için gereken iletişim vardı.

Bir karı görmeden önce işi ne kadar sürdünüz?

Hemen bir kâr elde etmeye başladım, ancak her yeni tesis artan rant ve diğer genel giderlerle çakıştığından, kar marjı başlangıçtan beri önemli ölçüde artmadı.

İş kurma, evliliğinizi / ailenizi nasıl etkiledi?

Ailem Krav Maga ile yaptığım işten her zaman çok destek oldu.

Girişimcilik sizin için en iyi şey nedir?

Benim normal etki alanımın dışındaki insanlarla daha fazla iletişim kurdum. Çoğu zaman insanlar bir papaz olduğumu öğrendiğinde, çok iyi bir sohbetin sonu. Ama beni “Kendini Savunma Eğitmeni” olarak gördüklerinde, oluşan hemen bir duvar yok. Ayrıca, “gerçek insanların” her gün karşı karşıya kaldıklarına dair daha iyi bir perspektif elde etmemi sağladı: Vergi / İşletme kirası / Sigortacılık vb.

Bu arada girişimcilik hakkında hangi dersleri öğrendiniz?

Tutarlılık! Başlamak için sadece benden ve diğer tam zamanlı hayatımın programımdan önce gelmesinden dolayı, çatışmalardan dolayı ilk iki yıl boyunca sınıfların bir kısmını gerçekleştirmemeliydim. Şimdi, üstlenemediğim zaman dolduran iki yeni eğitmenim var. Yılın ilk yarısından bu yana profesyonel zamanlardaki çatışmalardan dolayı herhangi bir dersi iptal etmek zorunda kalmadık ve sınıf katılımındaki farkı görebiliyorum.

Girişimciliği düşünenler için ne tavsiyeniz var?

Şansı al! Hayatın her alanında risk vardır. En güvenli yol mutlaka doğru olanı değil.

Tutarlı ol!! En iyi müşteri türleri düzenli müşterilerdir. Düzenli olursanız düzenli olurlar.

İyi eğlenceler!! Eğlenceli değilse, yapacak başka bir şey bulmanız gerekir. Hayat çok kısa!

Jon ve Krav Maga'daki çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.valleyselfdefense.com adresindeki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Not: Bu, kendi işini kurma şansını yakalayan insanlara sahip Girişimci Başarı Öyküleri adlı dizinin bir parçası. Girişimci Başarı öykünüz varsa, bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: GİRİŞİMCİLİK - Ünite 3 Konu Anlatımı 1

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ne Aşk Yapıyorsun Para Kazanmak
Maliye

Ne Aşk Yapıyorsun Para Kazanmak

Ek bir 5.000 $ 'ın hayatınızda ne gibi bir etkisi olur? 10,000 dolar ne olacak? Ya da 20.000 dolar? Aşırı programlı ve çok çalışan insanlar için, bu fazladan gelir elde etmek çok uzak bir rüya gibi görünebilir. Ama gerçek şu ki bu mümkün! Şu anda bağımsız sözleşmeli işçi veya serbest çalışan olarak çalışan 30 milyon Amerikalının bulunduğunu bilmek şaşırtıcı olabilir.
Devamını Oku
13 En İyi Drop Shipping Tedarikçiler
Maliye

13 En İyi Drop Shipping Tedarikçiler

Dolayısıyla, çevrimiçi bir şey satmak istiyorsunuz, ancak envanteriniz için depolama alanınız veya satılan her bir öğenin gönderilme zamanı yok. Damla nakliye tedarikçileri girin. Damla nakliye ile, ürünü fiziksel ürüne dokunmak zorunda kalmadan çevrimiçi satıyorsunuz. Ayrıca, alıcıyı bir tedarikçi ile bağlayarak her satıştan bir komisyon kazanırsınız.
Devamını Oku
Alliant Kredi Birliği İncelemesi
Maliye

Alliant Kredi Birliği İncelemesi

Amerika Birleşik Devletleri'nde 6.000'den fazla farklı banka olduğunu duymanız şaşırtıcı olmayacaktır. Aslında, muhtemelen başınızın üstünden yaklaşık 20 banka ismi verebilirsiniz. Paranızı koyabileceğiniz bir yer için alışveriş yaptığınızda, size ve paranıza en uygun olanı bulmak için ezici bir arama olabilir.
Devamını Oku
Bir IRA Emekliliğinizi Kurtaracak 5 Yol
Maliye

Bir IRA Emekliliğinizi Kurtaracak 5 Yol

Nasıl kestirirsen yap, Amerikalı işçilerin mali geleceği kasvetli görünüyor. Ekonomi Politikaları Enstitüsü'nün yakın tarihli bir raporu nerede olduğumuza ve nereye gittiğimize dair çirkin bir tablo çiziyor. Korkunç gerçek şu ki: 1 Amerikalı ailelerin neredeyse yarısının emeklilik birikimi hiç yok. İki numaralı grev, tüm ailelerin ortalama emeklilik tasarruflarının bu yılın başlarında 95.776 dolar olmasıydı.
Devamını Oku