Maliye

MyFico Review: Kredinizi Kontrol Etmek İçin Kullanmaya Değer mi Var?

Kredi puanınızın mali hayatınızda çok büyük etkisi var, bunu yetişkin rapor kartınızın karşılığı olarak düşünmeyi seviyorum. Ancak okulun aksine, kredi puanınız sonsuza dek sizinle kalır. Yüksek bir kredi notu, kredi ücretlerinde, faiz oranlarında ve hatta gelecekteki istihdam fırsatlarına yönelik faktörlerde size tonlarca para tasarrufu sağlayabilir.

Yüksek bir kredi puanı kazanmak ve korumak istiyorsanız, düzenli olarak izlemeniz gerekir. Peter Drucker'ın hedefler hakkında söylediği gibi, “Eğer yönetmek istiyorsan, onu ölçmelisin.

Bu teklif hayatın hemen hemen her alanı için geçerlidir, ancak kredi puanınızı ölçmek söz konusu olduğunda, FICO kredi puanınız geniş çapta mevcut olmadığı için çok zor olabilir. Ancak, kredi puanınızı yönetmek söz konusu olduğunda myFICO inanılmaz derecede faydalı ve güvenilir bir araçtır.

myFICO kayıt işlemini kolaylaştırır. Hızlı bir şekilde nasıl başlayabileceğiniz ve bugün kredi puanınızı izlemeye başlayabileceğiniz yol.

myFICO
4

özet

myFICO, FICO puanınızı takip etmek ve zaman içinde iyileştirmeler yapmak için iyi bir yoldur. Bugün myFICO'ya kaydolmak için tonlarca sebep var. Ücretsiz kredi izleme hizmetlerinden farklı olarak, myFICO, FICO'nun bir bölümüdür. Çok saygın bir kredi raporlama hizmeti için ödediğinizden çok başkalarının aksine ödeme yaptığınız güvencesine sahipsiniz.

MyFICO Kredi Puanı Nedir?

myFICO, kredi raporlarınızı ve kredi puanınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ürünler sunan FICO'nun bir bölümüdür. Evet, aslında kredi puanınızı da sağlıyorlar!

Finansal bilgilerinizi büyük üç kredi raporlama ajansından alırlar - Equifax, TransUnion ve Experian. MyFICO olmadan her kredi raporunu her ajanstan yılda bir kez çekebilirsiniz, ancak gerçek kredi puanınızı içermezler. Bunun yerine, kredi geçmişiniz, açık hesaplarınız, olağanüstü bir şey vb.

Ancak, myFICO ile kredi raporlarınızı düzenli olarak görebilirsiniz. ve Kredi Karma gibi bir tahmin değil, FICO puanınıza erişebilir. Ayrıca, FICO puanınızın tarihsel bir izleme grafiğini sunar, böylece puanlarınızın zaman içinde nasıl dalgalandığını görebilirsiniz.

Şimdi başlamak istiyorsanız buraya tıklayın. Eğer hala myFICO'yla ilgili bir çitin üzerinde çalışıyorsanız, kredi puanınıza yardımcı olmak ve finansal hayatınızı iyileştirmek için sunabilecekleri tüm avantajları görmeye devam edin.

MyFICO ne sunuyor?

myFICO'nun sundukları iki ana ürün var - devam eden kredi raporları ve bir defalık kredi raporları. Hizmete dahil olanlar:

Devam Eden Kredi Raporları

Devam eden kredi raporları, kredi puanınızı aylık olarak izlemenize ve kimliğinizi korumaya yardımcı olur. FICO puanınıza ve üç büro kredi raporunuza anında erişim ve aylık veya üç aylık güncellemeler alırsınız. Bu, kredi puanınıza her zamankinden daha kapsamlı bir bakış.

Her ay bir veya birden fazla kredi bürosundan kredi puanı almak istediğinizde, devam eden kredi raporlarının ve myFico'dan izleme işlemlerinin maliyeti aylık 19,95 ile 39,95 ABD doları arasındadır.

Bu seçenek, zaman içinde finansmanı yönetmek için en iyisidir ve aşağıdakileri alırsınız:

Kredi Raporu ve Düzenli Güncellemeler

myFICO, 3 büroluk kredi raporu aracınıza erişmenizi sağlar ve yan yana bir karşılaştırma aracıyla her büyük raporlama bürosunda nerede bulunduğunuzu bilmenizi sağlar. Raporunuz değiştiğinde, herhangi bir büroda, e-posta, mobil uygulama veya kısa mesaj yoluyla sizi 24 saat içinde bilgilendirir.

Nitelikli Faiz Oranı Tahmincisi

Bu araç, bir ipotek temin etmeyi planlıyorsanız, mali durumunuzu nasıl hazırlayacağınızı öğrenmenize yardımcı olacaktır. İlk ipoteğiniz mi, yoksa refinansman mı, skorunuz ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Bu yardımcı araç, puanınızı en düşük ücretle değerlendirmek için neyin gerekli olduğunu size gösterecektir.

FICO Puanı 8 Simülatörü ve Analizi

FICO Score 8 simülatörü, farklı finansal kararların kredi puanınıza etkisini gösterecek başka bir yardımcı araçtır. Borç ödemek, kredi limitlerinizi arttırmak, yeni bir kredi kartı başvurusu yapmak veya otomatik kredi başvurusu yapmak gibi durumları gösterecektir.

FICO Score 8 analizi size FICO Puanınızı etkileyen en önemli faktörleri de gösterecektir. Kredi faktörlerinin nasıl olduğunu gösterirler.

  • Kredi geçmişinin uzunluğu
  • Ödeme geçmişi
  • Kredi kullanım rasyonuna borç
  • Kredi karışımı

Ve puanınıza katkıda bulunan diğer faktörler.

Kimlik Hırsızlığı Çözümleri

myFICO ayrıca mali güvenliğinize yardımcı olacak ve ek kimlik hırsızlığı sigortası ve restorasyonu sunacaktır.

Genel olarak, bu kredi raporlarınızı her büro ve kredi puanınızla birlikte izlemenin tam bir yoludur. Bu, zaman içinde kredinizi izlemenin ve iyileştirmenin en iyi yoludur.

Ancak, durumunuza bağlı olarak, tek büro raporunda başka bir yararlı seçenek var.

Tek Büro Raporu

Kredi puanınızın düzenli olarak izlenmemesi için, bir defalık kredi raporları, ipotek veya kişisel kredi gibi yaklaşan tüm işlemler için hazırlandığınızı garanti eder. Bu hizmet, FICO puanınızı anlayarak, kredi raporu doğruluğunu kontrol ederek ve yaklaşan kredi sürecine hazırlanarak hazırlanmanıza yardımcı olacaktır.

Bu hizmetin maliyeti bir kredi bürosu için 19.95 $ veya üç kredi bürosu için 59,85 $ 'dır. Ancak, Ebates kullanarak biraz para biriktirebilirsiniz. İncelememizde Ebates'i kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Üç bürokrat raporunun tüm özelliklerine sahip olmasa da, gelecekteki değişiklikleri izlemek için Experian kredi raporunuza erişmenizi sağlayacaktır. Her iki seçenek de en beğenilen, mobil uygulamasının kullanımını içerir.

MyFico ile Kredi Puanınızı Nasıl Alabilirsiniz

Deneme kaydındaki kayıt bilgilerini tamamladıktan sonra giriş yapabilir ve FICO kredi puanınızı görebilirsiniz.

Özet sayfasında, FICO kredi puanınızla ilgili bir ton faydalı bilgi vardır.Dört ana alan ödeme geçmişi, borç miktarı, kredi geçmişinin uzunluğu ve yeni kredi miktarıdır.

Çoğu kişi ödeme geçmişini düşünürken, FICO puanınızı değerlendirirken bir dizi başka faktör vardır. myFICO, kredi puanınızı mümkün olan en kısa sürede iyileştirmek için ne yapmanız gerektiğini gösterir.

Ücretsiz Kredi Puanınızı Nasıl Alabilirsiniz?

Puanınızı myFICO'dan almak için ödeme yapmıyorsanız, puanınızı ücretsiz olarak kontrol edebileceğiniz iki yol vardır.

1. Kredi Karma

Credit Karma, TransUnion'dan veri toplar ve tahmini kredi puanları, kredi takibi ve hesap takibini ÜCRETSİZ olarak sunar.

Tüm bu bilgileri size vermelerine rağmen, bunun gerçek kredi puanınız olmadığını akılda tutmak önemlidir. Bunun yerine, tahmini bir skor. Kredi puanınızı bir krediye hak kazanmak için çektiyseniz, gerçek puanınız Credit Karma'da gördüğünüzden biraz farklı olabilir.

Ayrıca, Kredi Karma, kredi puanınızın zaman içinde yukarı veya aşağı yönde hareket ettiği için açıklama yolunda çok şey sunmuyor. İncelememizde Credit Karma hakkında daha fazla bilgi edinin.

2. Kredi Susamı

Credit Susam, Credit Karma'ya çok benzer. Ayrıca, kredi puanınızı iyileştirmenize yardımcı olacak ipuçlarının yanı sıra tahmini kredi puanınıza da ücretsiz erişim sağlar.

Buna ek olarak, Credit Susame, sizin için iyi bir seçenek olduğunu düşündüğü finansal ürünleri, örneğin, yeni kredi kartları, bakiye transferleri, düşük faiz oranları vb.

Kredi Susamı ayrıca, hesap açılışları, kapanışlar ve daha fazlası için kredi raporunuzu izleyerek kimlik hırsızlığına karşı korunmanıza yardımcı olabilir. Bizim incelememizde Credit Susam hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kredi Raporunuzu Anlama

FICO puanınızı bilmek önemli olsa da, Equifax ayrıca tam kredi raporunuzu da sağlar. Bu araç size geçtiğimiz birkaç yıllık ödeme geçmişini ve kredi puanınızı olumsuz yönde etkileyen notları gösterecektir. Bir örnek, birkaç yıl önce ödemeyi unuttuğunuz ödenmemiş bir fatura içerebilir. Tahsilat kalemleri, miktardan bağımsız olarak, puanınız üzerinde önemli bir etki yaratabilir ve hatta kredi temin edememenizin sebebi olabilir.

Kredi raporlarınızı anlamak için zaman ayırdığınızdan ve mümkün olan en kısa sürede tüm olumsuz koleksiyon ürünlerini temizlediğinizden emin olun. MyFICO ayrıca puanınızı anlamak için mümkün olduğunca kolay hale getirmek için yedi sayfalık bir rapor ve özet sayfası da sunmaktadır.

MyFICO ile Birlikte Diğerleri Nelerdir?

MyFICO'nun ana özellikleri çok yardımcı olurken, bonuslar da var. 1 milyon dolarlık kimlik hırsızlığı koruması, Kayıp Cüzdan Koruması ve 24 × 7 Kimlik Restorasyonu eklediler.

Ayrıca FICO Score 8 Simulator ve Nitelikli Faiz Oranı Tahmincisini de alırsınız.

MyFICO'yu Kim Kullanmalı?

Görebildiğiniz gibi, myFICO'nun kredi puanınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olacak pek çok avantajı vardır, ancak herkes için değildir. Eğer mükemmel krediniz varsa ve gelecekte yeni bir kredi planlamıyorsanız, bu sizin için en uygun olmayabilir. Ancak, eğer mükemmel krediniz varsa ve yakında yeni bir kredi planlıyorsanız, bu harika bir seçenektir.

Eğer iyi bir kredi skoru aralığındaysanız, myFICO bir gerekli puanınızı hızlı bir şekilde geliştirmenize yardımcı olacak araç. Araç, araba satın alırken veya kredi puanlarınızı her iki ürünle de bilmeniz gerekiyorsa, araç çok yararlı olabilir.

MyFICO Hizmetlerini İptal Etme

Hizmeti herhangi bir nedenle iptal etmeniz gerekiyorsa, bunu çok basit hale getirirler. MyFICO, hesabınızdan güvenli bir mesaj göndermenizi sağlar. E-posta göndermeye veya bunları ayrı ayrı aramaya gerek yoktur. 10. günden önce iptal ettiğinizden emin olun veya aylık olarak faturalandırılmaya başlayacaksınız.

Bugün myFICO'yla Başlayın

En düşük faiz oranlarını elde etmek için kredi puanınız en önemli faktördür. Gelecekte herhangi bir kredi veya kredi kartı üzerinde düşük APR istiyorsanız puanınızı izlemeniz gerekir. Bu üç haneli sayı, zaman içinde aktif olarak puanlarını izlemeyen birinin fiyatının bir kısmının kredilerini güvence altına almanıza yardımcı olabilir. Bu durumu pek çok insanın yaptığı gibi almayın, finansal geleceğini yaratabilir veya bozabilir.

Eğer puanınızı aktif olarak izliyorsanız, FIFO'ya fakir - ortalama kredi puanları aralığında olan birine ihtiyacınız olmayabilir. Ortalama Amerikan kredi notu, kredi aralığının ortasında esas olarak doğru olan 687'dir. Unutmayın, skor ne kadar yüksek olursa, faiz oranlarınız o kadar düşük olur. Mümkün olan en düşük kredileri güvence altına almak için çok iyi-mükemmel çekim yapmaya çalışın ve bu süreçte tonlarca tasarruf edin.

Bu, FICO puanınızı takip etmek ve zaman içinde iyileştirmeler yapmak için harika bir yoldur. Bugün myFICO'ya kaydolmak için tonlarca sebep var. Ücretsiz kredi izleme hizmetlerinden farklı olarak, myFICO, FICO'nun bir bölümüdür. Çok saygın bir kredi raporlama hizmeti için ödediğinizden çok başkalarının aksine ödeme yaptığınız güvencesine sahipsiniz.

Videoyu izle: EN DOĞRU FICO SCORE. EN İYİ KREDİ İZLEME HİZMETLERİ. KREDİ TAMİRİ İPUÇLARI. FIX KREDİ HIZLI

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Benim Lezzetli ve Besleyici Sağlık Shake Tanıtımı
Maliye

Benim Lezzetli ve Besleyici Sağlık Shake Tanıtımı

Kilo vermek, daha iyi hissetmek, sağlığınızı geliştirmek ve 7 dakikadan az bir sürede bunu yapmak isteyen var mı? Eğer öyleyse, bu makaleyi okumak isteyebilirsiniz. Muhtemelen bu bir infomercial olup olmadığını kendinize soruyorsunuz ve size temin ederim. Bu, birkaç yıl önce yaptığım, olağanüstü sağlık ve esenliğime atfettiğim bir keşif.
Devamını Oku
401k'mda ne kadar yerim var?
Maliye

401k'mda ne kadar yerim var?

401k'de ne kadar paranın olması gerektiğini merak ediyorsanız, beklemeniz bitti. Emeklilik birikimleri bugünün kişisel finans dünyasındaki konuşmanın büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Kişisel finans meraklıları her yerde ortalama Joe'nun emeklilik tasarruf durumunun korkunç sıkıntıları hakkında konuşuyorlar. Emeklilik birikimleri konusunda pek çok kişinin yeterince hazırlıksız olduğu doğru olsa da, acıma partisini bırakalım ve bunu değiştirmek için işe başlayalım.
Devamını Oku
Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme
Maliye

Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme

Hayat sigortası çoğu finansal planın önemli bir bileşenidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, büyük borçların ödenmesi, devam eden yaşam giderlerine devam edilmesi ve / veya sigortacının cenazesi ve diğer nihai masraflarının ödenmesi gibi çeşitli farklı ihtiyaçlar için kullanılabilmesidir.
Devamını Oku
30 Yıl İpotek Oranı Vs. 15 Yıllık İpotek Kurları
Maliye

30 Yıl İpotek Oranı Vs. 15 Yıllık İpotek Kurları

Ev sahipliğinin gerçek maliyeti nedir? 30 yıllık sabit ipotek oranı veya 15 yıllık sabit ipotek oranı arasında en iyi olana yakından bakın…. Gerçekten kötü bir şey almak istediğin bir durumun oldu mu? Belki de gerçekten çok kötü istediğin bir şeydi, ama gerçekten buna ihtiyacın yoktu.
Devamını Oku