Maliye

Amazon gibi 18 En ─░yi Site

Da─č─▒n─▒kl─▒ktan nefret ediyorum, çünkü zaten benim küçük apartman─▒m─▒ çok daha küçük hissettiriyor. Her ne kadar adaletli olsa da, hiç kimsenin söylemi┼č oldu─čunu hiç dü┼čünmedim, ÔÇťBütün bu da─č─▒n─▒kl─▒─č─▒ evimde seviyorumÔÇŁ, ama hepimiz için, hatta yüksek bir da─č─▒n─▒kl─▒k bilincine sahip olanlar bile oldu.

Vaka noktas─▒ - depolama birimi sektörünün y─▒ll─▒k geliri 38 milyar dolar. E┼čyalar─▒n─▒ b─▒rakamayan insanlara adanm─▒┼č popüler TV ┼čovlar─▒ var. Minimalist hareketler ve minik evler var.

Bunun ─▒┼č─▒─č─▒nda, Amazon'a benzeyen bir dizi site ve uygulama y─▒llar içinde ortaya ç─▒kt─▒. Birço─ču giyim veya elektronik e┼čya gibi belirli e┼čyalar─▒ satmak ve sat─▒n almak için tasarlanm─▒┼čt─▒r.

Bahar Temizlik Y─▒l─▒-Yuvarlak Olmal─▒

─░lkbahar temizli─čine inanm─▒yorum. Ayl─▒k dolap temizli─čine inan─▒yorum. Benim kural─▒m, e─čer giymediysem ya da son bir y─▒lda kullanm─▒┼č olsam, gitmesi gerekiyor. Ay için dolab─▒m─▒n önüne iki market çanta koydum: biri satmak, di─čeri ba─č─▒┼člamak.

Bu Siteleri Taraf─▒n─▒za Hustle Advantage Kullan─▒n

Yan geliri bir öncelik haline getirme arzumda kesinlikle yaln─▒z de─čilim. Bu y─▒l─▒n ba┼člar─▒nda yapt─▒─č─▒m─▒z bir ankette, ─░yi Korunmu┼č Cüzdan okuyucular─▒n─▒n yüzde 10'u bu y─▒l ekstra gelir elde etmek istediklerini söyledi.

─░ster tutarl─▒ bir yan gelir elde etmek için bir araç olu┼čturmak ister, ister s─▒k─▒┼č─▒k dolab─▒n─▒zda daha fazla raf alan─▒ görmek istiyorsan─▒z olsun, bunlar Amazon'a ula┼čman─▒za yard─▒mc─▒ olabilecek en iyi sitelerdir.

Yan Yana Ko┼čmaya Ba┼čla

1. Bonanza

Bonanza, h─▒zl─▒ bir ┼čekilde ölçeklendirmek ve i┼člerini büyütmek isteyen giri┼čimcilere yöneliktir.

Birçok Bonanza sat─▒c─▒s─▒, rekabete k─▒yasla yüzde 50 tasarruf sa─člayabilece─činiz için Amazon'dan bile daha kolay ve daha ucuz bir pazar oldu─čuna inan─▒yor.

Bonanza, di─čer sat─▒┼č kanallar─▒n─▒ Shopify veya WooCommerce'den entegre etmek gibi daha sa─člam sat─▒┼č araçlar─▒ sunan bir site olarak h─▒zla tan─▒nmaktad─▒r. Mevcut listelerinizi bile eBay ve Amazon'dan içe aktarabilirsiniz.

Ayr─▒ca Bonanza'n─▒n Photoshop gibi programlar─▒ düzenlemekte çok ba┼čar─▒l─▒ olmaman─▒z durumunda ürün foto─čraflar─▒n─▒z için istenmeyen arka plan da─č─▒n─▒kl─▒─č─▒ndan kurtulmak için Arkaplan Burner adl─▒ bir arac─▒ vard─▒r.

Tasar─▒mc─▒ Giysilerini Sat

Giyim satmaya ba┼člamadan önce, de─čerlendirmen konusunda gerçekçi ol. K─▒yafetler y─▒pranm─▒┼č veya sadece modaya uygun de─čilse, sadece ba─č─▒┼člay─▒n. Ancak, hala içinde çok fazla ya┼čam─▒ olanlar için, özellikle giysi satanlara yönelik a┼ča─č─▒daki siteleri kullanmay─▒ dü┼čünün.

2. Poshmark

Poshmark, dolab─▒n─▒zdaki ihmal edilen tasar─▒mc─▒ dud'lar─▒ndan kurtulman─▒n harika bir yoludur. Ne hakk─▒nda konu┼čtu─čumu biliyorsun. Sadece bir kez giydi─činiz bu elbise ve geçen sene için güvenli ayakkab─▒ kutusu içinde duran yepyeni stilettolar.

Poshmark ücretsiz bir uygulama, ancak ayn─▒ zamanda bir masaüstü sürümü var. Uygulama ile, ö─čelerinizin foto─čraflar─▒n─▒ do─črudan oraya yap─▒┼čt─▒rabilirsiniz ve Poshmark, sat─▒┼člar─▒n─▒z─▒n% 20'lik bir kesimini (15 $ '─▒n üzerindeki ö─čeler için) al─▒r.

Al─▒c─▒ya, nakliye için 6.49 dolarl─▒k bir ücret talep ediyorlar. Poshmark incelememizde daha fazlas─▒n─▒ ö─črenin.

3. thredUP

thredUp, iyi durumda olan k─▒yafetlerinizden kurtulman─▒n kolay bir yoludur. Temiz bir Torba sipari┼či verin (ön ödemeli olarak gelir, böylece onlara gönderebilirsiniz) ve e┼čyalar─▒n─▒zla doldurun. Yakla┼č─▒k ne kadar ödeme alaca─č─▒n─▒z─▒ bilmek istiyorsan─▒z, Temiz Hesaplay─▒c─▒lar─▒n─▒ kullanabilirsiniz.

Bir kez gönderirseniz, bir moda sat─▒┼č uzman─▒, sat─▒n almak isteyip istemediklerini belirleyecektir. E─čer yaparlarsa, yeniden sat─▒┼č de─čerinin yüzde 40'─▒n─▒ alacaks─▒n─▒z. ThredUP kredisi veya PayPal ile ödeme almay─▒ tercih edebilirsiniz.

Al─▒c─▒da Ki┼či Tan─▒┼č─▒n

Bazen sat─▒┼č, eski moda, yüz yüze etkile┼čimi içerir, böylece al─▒c─▒lar mallar─▒ yak─▒ndan inceleyebilir. Bu ┼čekilde yapmak, nakliye konusunda endi┼čelenmenize gerek olmad─▒─č─▒ için daha kolay olabilir, özellikle de mobilyalardan kurtulmak için büyük e┼čyalar─▒n─▒z varsa.

Dezavantaj─▒, insanlar─▒n sizi pürtüklü veya dü┼čük bilye toplayabilmesi ve ö─čenizin do─čru al─▒c─▒ya sat─▒labilmesi için birçok k─▒sa mesaj ve e-posta alabilir.

Al─▒c─▒n─▒n ne kadar motive oldu─čunu dü┼čünün. Motive edilmi┼č bir al─▒c─▒n─▒z varsa, ö─čelerinizi h─▒zl─▒ bir ┼čekilde ta┼č─▒yabilirsiniz.

4. Bookoo

Bookoo'nun slogan─▒, kom┼čular─▒n─▒zla al─▒┼č ve sat─▒┼č yapman─▒za yard─▒mc─▒ olmakt─▒r. Web sitesi, bulundu─čunuz yeri seçebilmeniz için bir haritaya sahiptir, böylece e┼čyalar─▒n─▒z─▒ satmak için yak─▒n biriyle bulu┼čabilirsiniz.

─░lk olarak üzerinde anla┼čmaya varman─▒z gereken tek ┼čey ödeme ve onlara nakit getirme.

5. Craigslist

Craigslist vurulabilir ya da özledim ve geçmi┼č deneyimlerinize ba─čl─▒ olarak, ya muhtemelen kullanmak ya da uzak durun.

Craigslist üzerinde al─▒┼č ya da sat─▒┼č konusunda hiç olumsuz bir deneyimim olmad─▒, ama bolca ç─▒lg─▒n insan ya┼čad─▒m. Ayr─▒ca Poshmark veya di─čer sat─▒n alma ve sat─▒m siteleri gibi al─▒c─▒larla kolayca ve do─črudan ileti┼čim kurmak için özel bir sohbet kutusu yoktur. ─░leti┼čim kurmak için e-posta veya telefon numaras─▒ kullanmal─▒s─▒n─▒z.

6. Facebook Pazar─▒

Facebook'un Marketplace'inde sat─▒┼č için hemen her ┼čeyi gönderebilirsiniz. Craigslist'e benzer ┼čekilde, bölgenizdeki yerlilere, satt─▒─č─▒n─▒z ürünü sat─▒n almaya haz─▒r olan, ancak biraz daha az anonim olan, al─▒c─▒n─▒n foto─čraf─▒n─▒ ve profilini en az─▒ndan görebilirsiniz diye kolayca ba─člant─▒ kurabilirsiniz.

Bununla birlikte, Craigslist'in aksine, ödemeler Facebook'un elçisinin içinde al─▒nabilir ve yap─▒labilir. Banka kart─▒n─▒z─▒ eklemeniz gerekiyor ve Messenger uygulamas─▒nda bulundu─čunuzda, Profil simgesine t─▒klad─▒ktan sonra Ödemeler'e do─čru ilerleyin.

7. LetGo

LetGo, sat─▒n almak ve satmak için ücretsiz olarak indirebilece─činiz çok kullan─▒lan bir uygulamad─▒r. Uygulama, Pinterest benzeri kayd─▒rma stilinde çal─▒┼č─▒r ve ö─čeleri (ev e┼čyalar─▒), e─člence ve arabalar gibi kategorilere göre grupland─▒r─▒lm─▒┼č belirli aramalarda kolayca tarayabilir ve filtreleyebilirsiniz.

─░nsanlar─▒n istenmeyen e┼čyalar─▒n─▒ Craigslist'te oldu─ču gibi ücretsiz yay─▒nlad─▒klar─▒ ücretsiz bir kategori bile var.

Ö─čelerinizin foto─čraflar─▒n─▒ do─črudan uygulamadan çekebilir ve arayüz kullan─▒m─▒ çok kolayd─▒r. LetGo'yu kullan─▒lm─▒┼č bir snowboard sat─▒n almak için kulland─▒m ama bunun benim için do─čru olmad─▒─č─▒na karar verdim, bu yüzden uygulamaya geri döndüm ve satt─▒m. Kolay!

8. Teklif

OfferUp, LetGo'ya benzer ve al─▒c─▒lar─▒n konum baz─▒nda arad─▒klar─▒ sonuçlar─▒ filtreler. Uygulama, al─▒c─▒yla h─▒zl─▒ bir ┼čekilde sohbet etmenize ve soru sorman─▒za veya bir teklifte bulunman─▒za olanak tan─▒r.

Kitaplar─▒n─▒ Sat

9. BookScouter

BookScouter, kullan─▒lm─▒┼č kitaplar─▒n─▒z─▒ satman─▒z─▒ sa─člar - bilirsiniz - de─čerli kitapl─▒k alan─▒ kaplayan veya garaj─▒n─▒zda tozlu bir kutuda oturanlar. ─░lkokuldan üniversiteye kitap kabul ediyorlar.

10. Amazon'un Geri Al─▒m Program─▒

Bu teknik bir ┼čekilde Amazon'un bir parças─▒ olsa da, var oldu─čunu bilmiyorsan─▒z kontrol etmeye de─čer. Amazon, kitaplar─▒n─▒z─▒ geri alabilecekleri bir program sunuyor (geri al─▒m program─▒nda listeleniyorsa). Tek yakalama, Amazon hediye kart─▒ ┼čeklinde ödenir ve nakit de─čildir.

Tek yapman─▒z gereken, kitab─▒n ismine ve onun ISBN'sine (genellikle kitab─▒n arkas─▒na) konur ve kitab─▒n durumuyla ilgili birkaç soruyu yan─▒tlar. Amazon daha sonra kitap için size ne fiyat ödeyeceklerini gösterir.

11. BooksRun

BooksRun, kullan─▒lm─▒┼č kitaplar─▒n─▒z─▒ satmak için kullanabilece─činiz ba┼čka bir kaynakt─▒r. Amazon gibi, kitab─▒n ISBN'sini de eklediniz, etiketlerini kullanarak ücretsiz olarak gönderin.

BooksRun'dan ödeme nispeten h─▒zl─▒d─▒r - al─▒nd─▒ktan sonra dört gün içinde ödeme al─▒rs─▒n─▒z.

El Sanatlar─▒ ve Ev Yap─▒m─▒ Sanat─▒ Satmak

12. usta

Craftsy, el sanatlar─▒ ve el sanatlar─▒ desenlerini satmak isteyen insanlar için kullan─▒┼čl─▒ bir sitedir. Yorgan, örgü veya diki┼č yapmaktan ho┼član─▒yorsan─▒z, bu platformu, ürünlerinizi benzersiz, el yap─▒m─▒ kaliteyi takdir edecek olanlara satmak için kullanabilirsiniz.

Craftsy, hesab─▒n─▒za ödeme yapmak için PayPal'─▒ kullan─▒r.

13. Etsy

Etsy, güzel sanatlar─▒n─▒z─▒, el i┼či mücevher parçalar─▒n─▒z─▒ veya bir tür e┼č┼čiz e┼čyalar─▒n─▒z─▒ satmak için bir ba┼čka büyük pazar yeri.

Bir giri┼či yay─▒nlamak yakla┼č─▒k 0,20 ABD dolar─▒d─▒r ve bir kullan─▒c─▒ bir sat─▒n alma i┼člemi gerçekle┼čtirdi─činde, Etsy bir ba┼čka yüzde 3,5 i┼člem ücretlendirir. Bu nakliye masraflar─▒n─▒ içermez.

14. ArtFire

ArtFire el sanatlar─▒, el sanatlar─▒ malzemeleri ve vintage ürünler satman─▒za olanak tan─▒r. Ö─čelerinizi ayda yaln─▒zca 4,95 ABD dolar─▒ndan ba┼člayan ve ayl─▒k 0,25 ABD dolar─▒ tutar─▒ndaki liste ba┼č─▒ ücrete tabi olan bir ayl─▒k ücret kar┼č─▒l─▒─č─▒nda satmak için bir sanal ma─čaza açabilirsiniz.

CD'lerinizi, DVD'lerinizi, Oyunlar─▒n─▒z─▒ veya Cep Telefonlar─▒n─▒z─▒ Sat─▒n

15. Decluttr

DVD'leri ve CD'leri dolu bir duvar─▒n ne zaman haval─▒ oldu─čunu hat─▒rl─▒yor musunuz? Hepimiz bu e─čilime ne oldu─čunu biliyoruz.

Decluttr, istenmeyen DVD'lerinizi, CD'lerinizi, oyunlar─▒n─▒z─▒ ve eski telefonlar─▒n─▒z─▒ ele almak için yarat─▒ld─▒. Decluttr dizüstü bilgisayar─▒ almaz.

Yapman─▒z gereken tek ┼čey barkodu taramak ve sitede bulunan ö─čeyi bulmak. Nakliye al─▒c─▒ için ücretsizdir.

Dizüstü Bilgisayar─▒n─▒ Sat

16. Swappa

Swappa, kullan─▒lm─▒┼č telefonlar─▒n─▒z─▒, dizüstü bilgisayarlar─▒n─▒z─▒ ve di─čer elektronik cihazlar─▒n─▒z─▒ satman─▒z─▒ çok kolay hale getirir. Art─▒, Swappa'n─▒n herhangi bir sat─▒c─▒ ücreti yok. Bunun yerine, al─▒c─▒, ö─čenin fiyat─▒na dahil olan bir ücret öder.

Satt─▒─č─▒n─▒z ürünlerin barkodunu kullan─▒rs─▒n─▒z ve Swappa size an─▒nda teklif verir. Ak─▒ll─▒ telefonunuzdaki ücretsiz uygulamalar─▒n─▒ kullanarak ö─čeleri tarayabilirsiniz.

17. Gazelle

Gazelle, Swappa'ya benzer ve aceleniz varsa, dizüstü bilgisayar─▒n─▒z─▒ satmak için harika bir yerdir.

Bunun d─▒┼č─▒nda, Gazelle daha çok beyaz eldivenli bir hizmettir. Dizüstü bilgisayar─▒n─▒z─▒ nakliye masraflar─▒n─▒ kar┼č─▒lad─▒klar─▒ için nakliye kutusunu size gönderiyorlar. Ayr─▒ca ya┼čad─▒─č─▒n─▒z yere ba─čl─▒ olarak çe┼čitli alanlarda aç─▒lan büfeler var.

K─▒r─▒k Elektroniklerinizi Sat─▒n

18. BuyBackWorld

Elektronikler bazen k─▒r─▒l─▒rlar, ancak ne zaman çekmecenin içine itilirler veya çöp kutusuna at─▒l─▒rlar?

BuyBackWorld'e te┼čekkürler, ┼čirketiniz onlar─▒ yeniden satmaya ikna etti─či için k─▒r─▒k elektronik parçalar─▒n─▒z─▒ biriktirmenize gerek yoktur. ─░Phone'lar─▒n─▒z─▒, tabletlerinizi, e-okuyucular─▒n─▒z─▒, avuçiçi video oyun sistemlerinizi ve hatta hediye kartlar─▒n─▒z─▒ satabilirsiniz.

Bir Site Seç ve Ba┼člay─▒n

Tam bir gelir elde etmek gibi bir ┼čey yok ve eBay, Poshmark veya LetGo kullanarak bir ┼čey satt─▒─č─▒mda kalbimin bir yan hustle yendi atlad─▒─č─▒n─▒ itiraf eden ilk ki┼či olaca─č─▒m.

Belli ö─čelere özel çok say─▒da site var, bu yüzden sahip oldu─čunuz ve ilerledi─činizi gözden geçirin - bir sonraki Bahar'a kadar beklemenize gerek yok!

Ne satmay─▒ planl─▒yorsun?

Videoyu izle: KODI 18 TAM Y├ťKL├ť EN IYI ─░ND─░R─░M 2018 ├ťCRETSIZ PPV + ├ťCRETSIZ FILMLER + ├ťCRETSIZ TV SHOWS YENI KODI BUILD

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Evde para tasarrufu i├žin 24 kolay yolu
Maliye

Evde para tasarrufu i├žin 24 kolay yolu

Harcamalar─▒m─▒z─▒ azaltmak, bor├žtan kurtulmak ve zenginlik olu┼čturmak i├žin ├žal─▒┼č─▒rken, evde para biriktirmek i├žin hi├ž bitmeyen yollardan s├╝rekli hayran kal─▒yorum. Market b├╝t├žemizi g├Âzden ge├žirip yenileyerek, evde ge├žirdi─čimiz ve ge├žirdi─čimiz para miktar─▒n─▒ azaltmak i├žin ├žal─▒┼čmaya ba┼člad─▒k.
Devam─▒n─▒ Oku
Yeni Evliler i├žin B├╝t├želeme Rehberi
Maliye

Yeni Evliler i├žin B├╝t├želeme Rehberi

Hi├ž bir ┼čeyleri sadece zor yoldan ├Â─črenebilece─čini hissettin mi? Hayat─▒n belirli alanlar─▒nda ne bekledi─činiz s├Âylendi, ancak bunu ilk elden ya┼čayana kadar tamamen anlayamad─▒n─▒z m─▒? Biliyorum. En son ilk el dersim sadece birka├ž ay ├Ânce oldu - d├╝─č├╝n├╝m├╝ planlad─▒m. D├╝─č├╝nlerin ├žok zor oldu─čunu duydum ama hayat─▒mda neden olabilece─či karga┼ča miktar─▒n─▒ asla kendim g├Ârmeden asla kavramayacakt─▒m.
Devam─▒n─▒ Oku
Akran Kredisi Sunucusu ─░ncelemesi - P2P Yat─▒r─▒m Yaz─▒l─▒m
Maliye

Akran Kredisi Sunucusu ─░ncelemesi - P2P Yat─▒r─▒m Yaz─▒l─▒m

Peer Lending Server, e┼čler aras─▒ (P2P) kredisi yat─▒r─▒m─▒ i├žin tamamen otomatik bir yat─▒r─▒m ├ž├Âz├╝m├╝d├╝r. P2P ├Âd├╝n├ž veren sitelerden biri olan Lending Club ile ├žal─▒┼č─▒r ve Windows, Mac veya Linux'ta ├žal─▒┼č─▒r. Akran Kredisi Sunucusunu benzersiz k─▒lan ┼čeyin en az─▒ndan bir k─▒sm─▒, kredi tahsisine odaklan─▒lmas─▒d─▒r. Bu i┼člem, yeni krediler listelendi─činde, ikincisinin bir k─▒sm─▒nda yap─▒labilir.
Devam─▒n─▒ Oku
2018 Gen├ž Yeti┼čkinler i├žin En ─░yi Otomobil Sigortas─▒ Kim?
Maliye

2018 Gen├ž Yeti┼čkinler i├žin En ─░yi Otomobil Sigortas─▒ Kim?

Gen├ž ya da gen├ž bir yeti┼čkin oldu─čunuzda, araba sigortas─▒ sat─▒n almak en keyifli deneyimler de─čildir. Bir yandan, ABD'deki her eyaletteki (New Hampshire hari├ž) t├╝m s├╝r├╝c├╝ler i├žin otomatik sigorta kapsam─▒ gereklidir. Di─čer yandan, gen├žler ve gen├ž yeti┼čkinler kapsama i├žin en y├╝ksek primleri ├Âderler. Gen├ž yeti┼čkinler i├žin en ucuz otomobil sigortas─▒ sa─člay─▒c─▒lar─▒n─▒n bir listesini sunarak bu sorunu ├ž├Âzmenize yard─▒mc─▒ olaca─č─▒z.
Devam─▒n─▒ Oku