">
Maliye

Kolejde Para Kazanmak i├žin 3 Wacky Yolu

Ö─črenci kredisi krizi s─▒k s─▒k medyada olmu┼čtur. Baz─▒ ö─črenciler kolejde para harcad─▒klar─▒nda, a─č─▒r bir ö─črenci kredisi alan çok say─▒da ki┼či bunu yap─▒yor, çünkü bu paraya, harç ve oda ve pansiyon gibi temel bilgileri ödemek için ihtiyaç duyuyorlar. Bu para genellikle e─člence ve giyim gibi ┼čeyleri kapsayacak kadar esnemez. Üniversite ö─črencisi iseniz (ya da kim oldu─čunu bilmek), umutsuzlu─ča kap─▒lmay─▒n. Her hafta yar─▒ zamanl─▒ bir i┼čte çal─▒┼čmak zorunda kalmadan ekstra para kazanman─▒n birçok yolu vard─▒r.

1. Kullan─▒lan ders kitaplar─▒n─▒ sat─▒n al ve sat

Kolej ders kitaplar─▒n─▒ overpriced kitap ma─čazas─▒ndan sat─▒n alabilece─činizden daha dü┼čük bir fiyata satmay─▒ teklif eden di─čer üniversite ö─črencilerinin i┼čaretlerini görmü┼č olabilirsiniz. Fiyat do─čruysa, bunlar─▒ sat─▒n alabilir ve daha sonra RentScouter.com Kitaplar─▒n ne kadar de─čerli oldu─čunu ve hangi ┼čirketin size paran─▒z için en fazlas─▒n─▒ sunaca─č─▒n─▒ belirlemek. Döndü─čünüz her kitap için 5 ila 20 dolar kazanabilirsiniz. Sadece kitaplar─▒n iyi durumda oldu─čundan emin olun ve yapabilece─činiz paray─▒ en üst düzeye ç─▒karmak için içeride ücretsiz olarak i┼čaretleyin. Baz─▒ ö─črenciler bu fikri daha da ileri götürür ve sadece satma amac─▒yla eBay'de ders kitaplar─▒ sat─▒n al─▒rlar.

2. Kendinizi veya zaman─▒n─▒z─▒ sat─▒n

Tabii ki, kendini neden içinde satmay─▒ kastediyorum. Daha spesifik olarak, plazman─▒z─▒ sayg─▒n bir tesiste satmak. Plazmaya haftada iki kez verdi─činiz zaman, bulundu─čunuz yere ve vücut büyüklü─čüne ba─čl─▒ olarak 40 ila 80 dolar kazanabilirsiniz. Birçok üniversite ö─črencisi bunu yap─▒yor; ba─č─▒┼č yaparken basit bir çal─▒┼čma ya da film izlerler. Tüm süreç bir ila iki saat sürer. Ba┼čka bir alternatif, kat─▒l─▒m için ara┼čt─▒rma çal─▒┼čmalar─▒ aramakt─▒r. Ak─▒ll─▒ para Bir ö─črencinin üniversite uyku çal─▒┼čmas─▒na kat─▒ld─▒─č─▒n─▒ payla┼č─▒r. ─░ki günlü─čüne bir laboratuarda uyumak ve bir rüya günlü─čünü tutmak için 200 dolar ald─▒. Çok kötü de─čil.

3. Yard─▒m isteyen bir web sitesi olu┼čturun

Giderek daha fazla ö─črenci kendilerini ö─črenci kredisi borcunda buldukça, yolculuklar─▒n─▒ belgelemek için web siteleri ve bloglar olu┼čtururlar (ve yard─▒m isteyin). Joe Mihalic bir blog olu┼čturdu Daha fazla Harvard borcu yokBir çok ö─črenci kredi borcundan h─▒zla ç─▒kma yolculu─čunu belgelemek için. ─░ki y─▒ldan az bir süre içinde ödeme yapmak, biraz medya ilgisi çekti ve tahmin ediyorum, para da. Ayn─▒ ┼čekilde Kelli Space, Northwestern Üniversitesi'nden 200.000 $ 'l─▒k ö─črenci kredisi borçlar─▒yla mezun oldu. Blogu kurdu twohundredthou.com ayda 800 dolar ödeyerek mücadelelerini belgelemek ve ba─č─▒┼č istemekten vazgeçmek. Bugüne kadar, 12.000 $ 'dan fazla ba─č─▒┼č ald─▒. Ö─črenci kredileri ve maddi yard─▒m, üniversite e─čitiminizin temellerini kapsayabilir, ancak ya┼čam masraflar─▒ için biraz fazla para kazanmak istiyorsan─▒z, seçimleriniz sadece hayal gücünüzle s─▒n─▒rl─▒d─▒r. Tam yabanc─▒lar─▒n, bir ö─črencinin ö─črenci kredi borcunu dü┼čürmesine yard─▒m etmek için para ba─č─▒┼č─▒nda bulunaca─č─▒n─▒ kim dü┼čünür?

Kyle Taylor, The Penny Hoarder'da kolejde nas─▒l ekstra para kazanaca─č─▒n─▒ anlat─▒yor. Hiç dü┼čünmedi─činiz fikirleri almak için bloguna göz at─▒n!

Videoyu izle: Lise Resim G├╝n├╝. Hannah Stocking

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ki┼čisel ├çek ├çekmek i├žin 9 En ─░yi Yerler
Maliye

Ki┼čisel ├çek ├çekmek i├žin 9 En ─░yi Yerler

Hen├╝z paras─▒z bir toplumda ya┼čam─▒yoruz, herkes size do─črudan para yat─▒rma, PayPal ya da Venmo yoluyla para veriyor. O g├╝n gelinceye kadar, periyodik olarak nakde ├ževrilmesi gereken ki┼čisel bir kontrol alacaks─▒n─▒z. Neyse ki, bir banka hesab─▒ olmadan ki┼čisel ├žek bozabilir! Bu y─▒l yerel veya ├ževrimi├ži bir yan i┼če ba┼člarsan─▒z, tek ├Âdeme y├Ânteminiz bir ka─č─▒t kontrol├╝ olabilir.
Devam─▒n─▒ Oku
Gelecek i├žin En ─░yi 16 Kariyer
Maliye

Gelecek i├žin En ─░yi 16 Kariyer

Do─čumda b├╝y├╝d├╝klerinde ne yapmak istediklerini bilen ┼čansl─▒lardan biri olmad─▒k├ža, m├╝kemmel kariyer yolunu bulmak asla kolay bir karar de─čildir. Hayal g├╝c├╝n├╝z├╝ bulman─▒n, genellikle, bu m├╝kemmel uyuma yerle┼čmeden ├Ânce farkl─▒ end├╝strilerde ├že┼čitli deneyimler ya┼čad─▒ktan sonra geldi─čini akl─▒n─▒zdan ├ž─▒karmay─▒n.
Devam─▒n─▒ Oku
├çevrimi├ži Okul Ucuz Fiyat m─▒?
Maliye

├çevrimi├ži Okul Ucuz Fiyat m─▒?

Bir Online Okul ile bir derece almak son zamanlarda ├žok fazla ├žeki┼č kazand─▒. ├çevrimi├ži derecelerin kendilerine ba─čl─▒ bir miktar damgalanm─▒┼č olmas─▒ ├žok uzun s├╝rmedi, ama insanlar i┼čg├╝c├╝n├╝ ├ževrimi├ži okullardan mezun olmaya ba┼člad─▒klar─▒ndan beri, i┼čverenler haber almaya ba┼člad─▒. ├çevrimi├ži okullar, herhangi bir geleneksel y├╝ksek ├Â─črenim lisans program─▒ ile ayn─▒ akreditasyon s├╝recinden ge├žmelidir.
Devam─▒n─▒ Oku
Para ├ľ─čretimi ─░ngilizce ├çevrimi├ži yapmak i├žin 5 Yollar─▒
Maliye

Para ├ľ─čretimi ─░ngilizce ├çevrimi├ži yapmak i├žin 5 Yollar─▒

├çocuklar─▒n ├Â─črenmesine yard─▒mc─▒ olmak ve fazladan para kazanmaya ├žal─▒┼čmak istiyorsan─▒z, ├ževrimi├ži ─░ngilizce ├Â─čretmeyi d├╝┼č├╝nmelisiniz. Dershane ve ├Â─čretim yan hustles ├že┼čitli farkl─▒ se├ženekler gelir ve farkl─▒ ├Âzel ders ┼čirketleri i├žin ├že┼čitli nitelikleri vard─▒r. ├çevrimi├ži bir ├Â─čretmen olarak, sahip olman─▒z gereken temel nitelikler ├Â─čretmek istedi─činiz konular─▒n ustal─▒─č─▒ ve harika bir ├Â─čretmen olmas─▒ i├žin gereken sab─▒r ve tutkud─▒r.
Devam─▒n─▒ Oku