Maliye

Amazon'da Para Kazanmak i├žin 15 Yol

Amazon'un kullan─▒lm─▒┼č kitaplar satan küçük bir site olarak ba┼člad─▒─č─▒na inanmak zor. ┼×imdi 602 milyar dolar─▒ a┼čan dünyan─▒n en büyük perakendeci, üstel olarak büyümeye devam ediyor ve baz─▒ finansal uzmanlar ┼čirketin yak─▒nda 1 trilyon dolar de─čerinde olaca─č─▒n─▒ tahmin ediyor.

Amazon sadece online al─▒┼čveri┼č için bir yer de─čil, ayn─▒ zamanda Amazon Stüdyolar─▒ arac─▒l─▒─č─▒yla TV ┼čovlar─▒ ve filmler üretiyor ve 13 milyar dolara, 2017'de Whole Foods'─▒ sat─▒n alarak market i┼činde hak iddia ediyor. Amazon ayr─▒ca Zappos, IMBD, Audible, Goodreads ve Twitch.tv, birkaç isim.

┼×irket büyüdükçe, sat─▒c─▒lar için pazar yeri vard─▒r ve ┼čirket bu kadar çok farkl─▒ hizmet ve ürün sundu─čundan, ekstra para kazanmak, evden çal─▒┼čmak isteyen insanlar için benzersiz i┼čler ve yan hileler sunabilirler. Tabii ki sat─▒c─▒ olun.

Amazon ile para kazanman─▒n yollar─▒n─▒ ara┼čt─▒rmaya haz─▒rsan─▒z, bunlar en iyi seçeneklerden baz─▒lar─▒d─▒r.

1. Amazon'un FBA's─▒n─▒ kullanarak bir ürün satmak

FBA, Amazon taraf─▒ndan yerine getirildi─čini ve bir sat─▒c─▒ olarak, yapman─▒z gereken tek ┼čey, ürünlerinizin envanterini Amazon'un deposuna göndermek ve sizin için nakliye yapmakla ilgilenmektir.

Baz─▒ tüccarlar, Amazon'un yükledi─či yüksek ücretlerden kaç─▒nmak için ürünleri kendileri göndermeyi tercih ediyor. Bunu yapman─▒n art─▒lar─▒ ve eksileri vard─▒r, ancak ürününüz yüksek hacimde sat─▒yorsa, FBA arac─▒l─▒─č─▒yla gönderilmesi en mant─▒kl─▒d─▒r.

Bu makalede listelenen seçeneklerin hepsi Amazon ile para kazanma yollar─▒ hakk─▒nda bir sat─▒c─▒ olmak, ekstra gelir elde etmek için en büyük f─▒rsatt─▒r, ancak ayn─▒ zamanda en fazla ara┼čt─▒rma ve belirsizli─či de içerir.

Amazon'da bir ürün satmak, fazladan bir gelir elde etmek için harika bir yol olabilir, ancak ilk önce ne istedi─čini anlamadan sat─▒┼č yapmaya ba┼člamay─▒n. Öncelikle gerekli özeni göstermezseniz, para kaybetme riskiyle kar┼č─▒ kar┼č─▒yas─▒n─▒z. Ben bu konudaki ilk elden deneyimlerden bahsediyorum.

Benim Amazon Hatam

Geçti─čimiz y─▒l Amazon'da ürünler satt─▒m ve i┼če ba┼člamadan önce ara┼čt─▒rman─▒n kritik bir faktör oldu─čunu ö─črendim.

Bu benim en büyük hatamd─▒. Özetle, 1.000 birim büyük bir sat─▒n alma yapmadan önce ürün etraf─▒nda yeterince ara┼čt─▒rma yapmam─▒┼čt─▒m. Çin'den gelen nakliye maliyetleri perakende fiyat─▒na dahil olduktan sonra, ürünün sat─▒lmas─▒ çok pahal─▒ya mal oldu (rakiplerin fiyatlar─▒na göre) ve bir kay─▒p almaya zorland─▒m.

Amazon'da nas─▒l sat─▒┼č yap─▒laca─č─▒n─▒ ö─črenmek istiyorsan─▒z, çok dikkatli olman─▒z, YouTubing, i┼čte olanlar─▒ okuyup konu┼čman─▒z gerekir.

Amazon hakk─▒ndaki müthi┼č ┼čey, ürününüzü sat─▒n alabilece─činiz ve umar─▒z sat─▒n alabilece─činiz çok say─▒da potansiyel mü┼čteri. Dezavantaj─▒, seninle ayn─▒ ┼čeyi yapan di─čer sat─▒c─▒lar taraf─▒ndan ┼čiddetli bir rekabetle kar┼č─▒ kar┼č─▒yas─▒n.

Ancak, f─▒rsat hala var ve size Amazon'da satman─▒n ve para kazanman─▒n mümkün oldu─čunu söylemek için buraday─▒m.

Ne anlamadan, satmadan önce

Amazon'da bir ürün satma rekabeti yüksektir. Satmay─▒ seçti─činiz ürün sat─▒p satmayacaklar─▒n─▒ kim bilebilir? Biraz kumar oynar, ama Amazon'un kurallar─▒n─▒ ve garipliklerini anlad─▒─č─▒n─▒zda, özellikle tatillerde çok kazançl─▒ olabilir.

Diyelim ki, Amazon üzerinde ürün ara┼čt─▒rmas─▒ yapt─▒ktan sonra, kolayca Alibaba'dan temin edebilece─činiz bir zeytinya─č─▒ da─č─▒t─▒c─▒ satmak istiyorsunuz. Büyük olas─▒l─▒kla, bu ürünü satan ilk ki┼či siz olmayacaks─▒n─▒z - ba┼čar─▒l─▒ olmak için bir ┼čeyler satabilecek ilk veya tek ki┼či olman─▒z gerekti─čini söylemeyin.

Ancak, yüksek hacimli sat─▒┼č yapmaya ba┼čl─▒yorsan─▒z, ba┼čka bir sat─▒c─▒ bunu görecek ve davay─▒ takip edecektir.

Unutulmamas─▒ gereken bir ba┼čka nokta da, satmaya ba┼člamadan önce birçok ö─če kategorisinin Amazon'dan onay gerektirmesidir. Buna ÔÇťungatedÔÇŁ deniyor.

Amazon'dan onay gerektiren ürünlere ilk olarak birkaç isim vermek için market, mücevher ve güzellik dahildir.

Bir ürün kategorisi için etrafa yay─▒lan i┼člem en iyi ihtimalle bulan─▒k. Sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒z ve satmay─▒ dü┼čündü─čünüz ürünler için Amazon faturalar─▒ göndermelisiniz. ─░lk kez sat─▒c─▒ için, bir Catch-22 olabilir, çünkü yeterli envanterin kan─▒t─▒n─▒ alman─▒z beklenir, ancak satmak için onaylanamazs─▒n─▒z.

Bir noktada, market ürünlerini satmaya çal─▒┼čt─▒m ve nedense hiçbir sebep olmadan Amazon'dan reddedilmeye devam ettim.

Amazon çok büyük bir ┼čirket oldu─ču için, gerçek bir insanla konu┼čmak ço─ču zaman bir senaryodan okuyan ve çok yararl─▒ olmayan deniza┼č─▒r─▒ mü┼čteri hizmetleri temsilcilerine ait ortamlar─▒ elde etmeyi gerektirir. Amazon gibi büyük ┼čirketler ile gelen birçok hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒ndan sadece bir tanesi.

Onayland─▒ktan ve satmaya ba┼člad─▒─č─▒n─▒zda, i┼či sürdürmek için çok fazla saat ay─▒rman─▒z gerekmeyecek. Benim durumumda, bizim ürün satmak için onayland─▒ktan sonra, biz ö─čeleri paketlenmi┼č ve üzerlerine tek tek barkod etiketleri ile Amazon depo için sevk.

Bir Sat─▒c─▒ Olarak Ö─črendi─čim 5 ┼×ey

┼×imdi yakla┼č─▒k bir y─▒ld─▒r i┼č yapt─▒m, bunlar benim en büyük paketlerim:

  1. 30-50 ABD dolar─▒ aral─▒─č─▒nda bir ürün satar ve mümkünse kenar bo┼čluklar─▒n─▒n 20 TL olmas─▒n─▒ hedefler.
  2. Tatilden en az 3-6 ay önce bol miktarda stok yapt─▒─č─▒n─▒zdan emin olun. Stok, çünkü sat─▒┼člar─▒n─▒z tatil umudunu (umar─▒m) sürecek.
  3. Çin'den tedarik ediyorsan─▒z, Çin'in özellikle Çin Yeni Y─▒l─▒ olmak üzere pek çok tatil gününe sahip oldu─čunu unutmay─▒n. Temel olarak, bu Çin'in ┼×ubat ve Mart aylar─▒ aras─▒nda bir süre yakla┼č─▒k bir ay boyunca kapat─▒ld─▒─č─▒ anlam─▒na geliyor.
  4. AmazonÔÇÖun ücretlerini dikkatli bir ┼čekilde hesaplad─▒─č─▒n─▒zdan emin olun. Amazon'un kesimi nakliye ücretlerinden sat─▒c─▒n─▒n aboneli─čine kadar önemli. Amazon sat─▒c─▒lar─▒n─▒n, bir ücretin bir sat─▒c─▒ya ne kadar ücret ödeyece─či konusunda ┼čeffafl─▒k sa─člamaya yard─▒mc─▒ olmak için, çok say─▒da hesap makinesi vard─▒r, böylece geliri do─čru bir ┼čekilde hesaplayabilirsiniz.
  5. Dördüncü etapta oldu─ču gibi nakliye ücretlerinizi de dikkatli bir ┼čekilde hesaplay─▒n. Çin'den tedarik ediyorsan─▒z, gönderim maliyetlerinin alt sat─▒rda nas─▒l yer alaca─č─▒n─▒ ö─črenin.

Bir arkada┼č─▒m, satt─▒─č─▒ bir ürün için bir kaynak bulabildi, kelimenin tam anlam─▒yla ya┼čad─▒─č─▒ yerdeki bir sonraki ┼čehirde. Bu, uluslararas─▒ nakliye maliyetlerinden kaç─▒nabildi─či için taban çizgisinin daha yüksek oldu─ču anlam─▒na geliyordu.

2. Özel Etiket Ürününüzü

Amazon'daki baz─▒ rekabetten kaç─▒nmak için, birçok sat─▒c─▒ kendi ürünlerini özel olarak etiketlemeyi tercih ettiler, bu da onu Amazon'da kendi ba┼člar─▒na kaydettikleri anlam─▒na geliyor.

Özel etiketleme süreci, sadece Alibaba'dan bir ürün almak ve satmaktan daha karma┼č─▒kt─▒r.

Amazon'da kendi markal─▒ ürününüzün sat─▒┼č─▒n─▒n tersi, giri┼činiz için her zaman tam kontrole sahip olman─▒z ve ihtiyac─▒n─▒z olursa ürününüzde de─či┼čiklik yapabilmenizdir. Mü┼čterilerinizin, ürününüzün belirli bir özelli─či hakk─▒nda ┼čikayet ettiklerini varsayal─▒m, daha sonra de─či┼čiklik yapabilirsiniz.

Örne─čin, kalem satt─▒─č─▒n─▒z─▒ varsayal─▒m, ancak silginin daha iyi çal─▒┼čmas─▒n─▒ istediklerini ve daha iyi bir tutu┼č için kalemin daha geni┼č oldu─čunu belirten çok say─▒da olumsuz yorum fark ettiniz. Daha sonra bu önerileri gözden geçirenlerden alabilir ve kendi kaleminizi olu┼čturabilir ve ticari marka elde edebilirsiniz.

3. Perakende Arbitraj─▒

Bu özel etiketlemenin tam tersi. Perakende arbitraj basitçe dü┼čük al─▒m sat─▒m anlam─▒na gelir. Baz─▒ sat─▒c─▒lar tüm ya┼čamlar─▒n─▒ sadece perakende arbitraj─▒na sokuyor ve kendileri için kazançl─▒ bir ni┼č olu┼čturuyorlar.

Perakende arbitraj─▒ yapan sat─▒c─▒lar─▒n ço─ču, nakliye maliyetinden kaç─▒nmaya çal─▒┼čmaktad─▒r (yani, Çin'den gelen nakliye çok masrafl─▒d─▒r ve kâr─▒n─▒z─▒ tüketir), bu nedenle do─črudan yere yönlendirilir ve sataca─č─▒n─▒ dü┼čündükleri ucuz ürünlere yüklenirler.

Bu nedenle, birçok sat─▒c─▒ hemen hemen her ┼čey hakk─▒nda en iyi ve en ucuz f─▒rsatlar─▒ bulmak için yerel Walmarts arac─▒l─▒─č─▒yla çok fazla zaman harcarlar. Gümrükte kalan birçok ürünü sat─▒n al─▒p Amazon'da sat─▒yorlar.

Side Hustle Nation'da bir çiftin Amazon'da perakende arbitraj─▒ üzerine tam zamanl─▒ olarak ya┼čad─▒─č─▒ ve her y─▒l bir milyon dolar─▒n üzerinde sat─▒┼č yapt─▒─č─▒ bir podcast duydum.

Stratejileri oldukça basitti. Yerel Walmart'lar─▒na göz at─▒n ve Amazon'da ne kadar sat─▒┼č yapt─▒─č─▒n─▒ görmek için ö─čeleri taramak için bir uygulama kullan─▒n. (─░┼čte Amazon sat─▒c─▒lar─▒n─▒n kulland─▒─č─▒ en iyi iki tarama uygulamas─▒n─▒n yararl─▒ bir kar┼č─▒la┼čt─▒rmas─▒d─▒r.) Ard─▒ndan, geçmi┼čte ba┼čar─▒l─▒ olanlar─▒n bilgilerini satmaya de─čecek bir ürün olup olmayaca─č─▒na karar vermek için kullan─▒rlar.

Bu çift evlerinin yak─▒n─▒ndaki Walmarts'a giderek tüm sat─▒┼č yöneticilerini tan─▒yordu ve ço─ču zaman bir seferde yüzlerce sat─▒n almay─▒ gerektiren tüm video oyunlar─▒n─▒ sat─▒n almak için bir indirim verecekti.

Perakende arbitraj─▒ herkes için geçerli de─čildir, çünkü ç─▒lg─▒n tasfiye ve tasfiye sat─▒┼člar─▒ olan yerleri bulmak için çok fazla ara┼čt─▒rma ve zaman gerektirir (size abone olabilece─činiz siteler bile var. En ucuz tasfiye sat─▒┼člar─▒), büyük olas─▒l─▒kla, ürünleri almak için perakende sat─▒┼č yerine sürmeyi gerektirecektir.

4. Bir Teslim Yerine Getirilmesi Deposu Görevlisi Olarak Çal─▒┼čmak

Do─čru yerde bulunuyorsan─▒z, onlar─▒n yerine getirme merkezleri, soru┼čturma merkezleri, da─č─▒t─▒m istasyonlar─▒, ┼×imdi Asistan yerleri, Kampüs Toplama Noktalar─▒ ve mü┼čteri hizmetleri merkezleri için bir teslimat deposu i┼č orta─č─▒ olmak için ba┼čvurabilirsiniz.

Araman─▒z─▒ tam veya k─▒smi zamanl─▒ konumlara ve konuma göre filtreleyebilirsiniz.

5. Amazon Flex

Bazen Amazon'dan sipari┼č verdi─čimde, paketlerimi teslim eden düz giysili da─č─▒t─▒m i┼č ortaklar─▒n─▒n fark─▒na var─▒yorum.

Amazon'un mü┼čteriler için ayn─▒ gün teslimat seçene─či, çe┼čitli metropol alanlarda daha fazla teslimat yard─▒m─▒na ihtiyaç duymaktad─▒r. Güvenilir bir araban─▒z ve ak─▒ll─▒ telefonunuz varsa, Amazon Prime arac─▒l─▒─č─▒yla ürün teslim etmeyi dü┼čünün.

┼×irket ┼ču anda saatte 18-25 $ 'l─▒k bir ücret ödüyor. Ba┼člamadan önce uygulamay─▒ indirmeniz ve birkaç basit soruyu yan─▒tlaman─▒z gerekiyor. Vardiyalar─▒n esnekli─čini ve kullan─▒labilirli─čini vurgularlar, ancak olumsuz olan sizin bölgenizde her zaman f─▒rsat olmad─▒.

Ekstra gelir elde etmek için bunu yapan bir arkada┼č─▒m var ve o da vardiyas─▒n─▒ birkaç saat erken bitiriyor, ama yine de be┼č saat boyunca veya önceden ayarlanm─▒┼č saatlerde para al─▒yor.

Tabii ki, bu Amazon için teslim eden herkes için geçerli olmayabilir, ancak erken bitirebildi─činizi, ancak üzerinde anla┼č─▒lan süre için hala telafi edilece─činizi bilmek güzel bir ┼čey.

6. Amazon için Evden Çal─▒┼č─▒n

Ev tabanl─▒ olabilece─činiz bir i┼č istiyorsan─▒z, Amazon'un Evden Mü┼čteri Hizmet Sorumlusu olarak da bilinen Amazon'un sanal mü┼čteri hizmetleri ekibinde bir nokta dü┼čünün.

Sanal f─▒rsatlar her yerde mevcut de─čildir, ancak belirli bir bölgede ya┼č─▒yorsan─▒z, konum için uygun ve nitelikli oldu─čunuza göre Amazon'un ÔÇťevden çal─▒┼čmaÔÇŁ pozisyonlar─▒na ba┼čvurabilirsiniz.

Temel ödeme saatte 10 dolar, tam ve yar─▒ zamanl─▒ pozisyonlar yaln─▒zca belirli alanlarda kullan─▒labilir, ancak araman─▒z─▒ evden çal─▒┼čma kategorisine ve konuma göre filtreleyebilirsiniz.

Bu daha mevsimsel bir durumdur ancak kal─▒c─▒ olma potansiyeline sahiptir.

─░ngilizce d─▒┼č─▒nda ikinci bir dil konu┼čanlar için mü┼čteri hizmetleri temsilcisi pozisyonlar─▒ gibi listelenen her türlü pozisyon vard─▒.

Bulut teknoloji hesap yöneticileri ve teknik e─čitmen gibi, kalifiye teknik altyap─▒s─▒na sahip ki┼čilerin ba┼čvurabilece─či mü┼čteri d─▒┼č─▒ hizmet pozisyonlar─▒ da vard─▒r.

7. bir Amazon Affiliate, Amazon Associates ol

Affiliate marketing, iyi bir trafik hacmi yaratan bir blogunuz veya web siteniz varsa baz─▒ pasif gelirler elde etmenin mükemmel bir yoludur.

Bir Amazon üyesi olun ve sitenizdeki çe┼čitli Amazon ürünlerine özel ba─čl─▒ kurulu┼č ba─člant─▒lar─▒ koyarak bir komisyon kazan─▒n.

Fikir, blogunuz veya web sitenizin misyonuyla uyumlu ürünleri tan─▒tmakt─▒r. Dolay─▒s─▒yla, verimli bir ┼čekilde seyahat edece─činiz bir web siteniz varsa, ambalaj küpleri, sa─člam valizler veya k─▒r─▒┼č─▒ks─▒z k─▒yafetler gibi ürünleri tan─▒tabilirsiniz.

Web sitenizden gelen her kullan─▒c─▒ ba─čl─▒ kurulu┼č ba─člant─▒s─▒n─▒ t─▒klad─▒─č─▒nda, biraz para kazan─▒rs─▒n─▒z. Bir sat─▒┼č─▒n% 4 ila% 8,5'i aras─▒nda herhangi bir yerden kazanabilirsiniz.

Komisyonlar─▒n genellikle çok dü┼čük oldu─čunu unutmay─▒n; bu nedenle sitenize önemli miktarda trafik gerekir.

Daha fazla sayfa görüntülemesine sahip olursan─▒z, ba─člant─▒lar─▒n t─▒klamalar─▒ kazanma olas─▒l─▒─č─▒ artar. Trafik yok, herkesin t─▒klanmas─▒ gereken ba─člant─▒lar─▒n görülme ┼čans─▒ yok.

Amazon, mallar─▒n ço─čunda ilerici bir kazanç yap─▒s─▒ ve sitenizden ald─▒─č─▒n─▒z daha fazla t─▒klama ve sat─▒n alma i┼člemlerini sunar.

8. Amazon'da bir e-kitap yay─▒nlay─▒n

Amazon'da bir e-kitap yay─▒nlayabilir ve her satt─▒─č─▒n─▒z zaman, Amazon, listenin yüzde 35-70'ine kadar bir kesinti yapar.

Ne dü┼čündü─čünü biliyorum, ben mi? Bir kitap yaz? Bu delilik, bunun için zaman─▒m yok, hatta nereden ba┼člayaca─č─▒m─▒ bile bilmiyorum!

Bir e-kitap yazmak ve yay─▒nlamak ula┼č─▒lamaz bir ┼čeydir ve ben bunu ki┼čisel olarak yapmad─▒m, ama bunun hakk─▒nda çok ┼čey biliyorum çünkü Amazon'dan e-kitaplar─▒n hevesli bir okuyucususum.

Kindle Unlimited'a abone oluyorum. Üyelik ayda 9,99 dolar. Bana sadece e-Kitaplar─▒ okumak ve onlardan ö─črenmek için bir f─▒rsat vermedi, ama ayn─▒ zamanda sitede okudu─čum yorumlar─▒ okuyarak, ba┼čkalar─▒yla ne tür bir içeri─čin rezonansa girdi─čini de görebiliyorum.

Y─▒llar boyunca, Amazon'da yay─▒nlanmak için potansiyel bir Pulitzer Ödülü kitab─▒ olu┼čturman─▒z gerekmedi─čini ö─črendim. Kendi kendini yay─▒nlayan bir platform oldu─ču için, herkes bunu yapabilir ve birçok kendinden-yap─▒lm─▒┼č yazar, kendi konular─▒yla ilgili uzmanl─▒klar─▒n─▒ güçlendirmek için Amazon'u kulland─▒.

Tutkuyla hissetti─činiz bir ┼čey hakk─▒nda yazabilir ve yay─▒nlayabilirsiniz. Okudu─čum e-kitaplar─▒n ço─ču ya çok uzun de─čil, çok fazla 100 sayfa ve çok tüketilebilir.

Y─▒llar boyunca sat─▒n ald─▒─č─▒m e-kitaplar─▒n kalitesi de, herkesin bunu yapabilece─čini söyleyen bir yer.

Yarat─▒c─▒ yaz─▒lardan ho┼član─▒yorsan─▒z veya belirli konularda uzman bilginiz varsa, Amazon'da bir e-kitap yazmay─▒ dü┼čünün.

Çevrimiçi olarak yay─▒nlad─▒─č─▒n─▒z her ┼čeyde oldu─ču gibi, bunu tan─▒tmak ve kelimeyi duyurmak ve pazarlamak için proaktif olman─▒z gerekir. Sadece Amazon'da yay─▒nlad─▒─č─▒n─▒z için mü┼čterilerinizin kitab─▒n─▒z─▒ sürekli sat─▒n alaca─č─▒ anlam─▒na gelmez.

Ba┼člamak için CreateSpace.com'u (Amazon'a aittir) kullanabilirsiniz.

9. Mekanik Türk'e Kat─▒l─▒n

Amazon Mechanical Turk veya MTurk, kolay ve ak─▒ls─▒z görevleri tamamlayarak küçük miktarlarda para kazanman─▒n bir yoludur.

MTurk, bir bilgisayar─▒n yapamad─▒─č─▒ ve bir insan─▒n yapabildi─či ┼čey aras─▒ndaki uçurumu kapatmak için yarat─▒lan bir kitle kaynak pazar yeridir. Amazon buna ÔÇť─░nsan Zekas─▒ GörevÔÇŁ diyor.

MTurk Üzerine Bir Gizmodo yorum ÔÇťE─čer yedek fonksiyonel serebral korteks, bir internet ba─člant─▒s─▒ ve bir kaç dakika varsa, garip i┼čler bir avuç al─▒p bir seferde birkaç papel, peni ve bozukluklarla yapabilirÔÇŁ dedi.

Veri giri┼či, transkripsiyon, kategorize etme, görüntü tan─▒ma, bir kaç─▒n─▒ da içerir.

Büyük olas─▒l─▒kla çok para kazanmayacaks─▒n─▒z, ama bunu yapmak çok kolay ve bunu yapabilecek çok ki┼či var.

10. Amazon El Yap─▒m─▒ uygula

Sat─▒┼č pazar─▒na hakim olman─▒n yan─▒ s─▒ra, çanta veya mücevher gibi el yap─▒m─▒ ürünler üretip sat─▒yorsan─▒z, Amazon El Sanatlar─▒ üzerindeki e┼čyalar─▒n─▒z─▒ satmay─▒ deneyebilirsiniz.

Pazar do─črudan Etsy ve eBay ile rekabet ediyor.

El yap─▒m─▒ kullanmak için art─▒lar─▒ ve eksileri vard─▒r. Birincisi, genel eri┼čim büyük ve komisyon ücretleri bunu yans─▒t─▒yor.

Etsy,% 3,5 komisyon ve 20 dolarl─▒k ürün listeleme ücreti talep ederken, Elçilerin ücretleri, Etsy'den% 15 komisyon ve 1 $ minimum ba┼čvuru ücreti talep ettiklerinden çok daha yüksek.

Aç─▒kças─▒, Amazon'un dünya çap─▒ndaki kitlesinde daha yüksek bir fiyat ödüyorsunuz, ancak kâr marjlar─▒n─▒z daha dü┼čük olacak.

Yapt─▒─č─▒n─▒z ve el yap─▒m─▒ ürünler sat─▒yorsan─▒z, sen, el-de─či┼čmi┼č (bir kit) veya el monte ve el yap─▒m─▒ siz veya taraf─▒ndan sürece ürünleri belirli kategorilere giren ve ÔÇťtamamen elle yap─▒lmal─▒d─▒r olarak, El Yap─▒m─▒ kat─▒lmak için ba┼čvurabilir Çal─▒┼čanlar─▒n─▒zdan biri. ÔÇŁ

Kurallar─▒ s─▒k─▒d─▒r, bu nedenle onaylanacak ┼čartlar─▒ kontrol etti─činizden emin olun.

11. Amazon Merch ile Tasar─▒mlar─▒n─▒z─▒ Sat─▒yoruz

Geçen sene ablam─▒n Amazon kontrol panelini ara┼čt─▒rd─▒─č─▒ ve bir ┼čekilde buna rastlad─▒─č─▒n─▒ duydum.

Temel olarak, sat─▒n almak için di─čer tüccarlar için bir t-shirt tasar─▒m─▒ gönderebilirsiniz. Tasar─▒mc─▒lar─▒ ve onlara ihtiyaç duyduklar─▒ ki┼čileri gömleklere ba─člamak için harika bir yol.

Birçok sat─▒┼č uyar─▒s─▒nda oldu─ču gibi, gerçekten rekabetçi olabilir.

Muhtemelen sizi zengin etmez ve oluyor da herhangi tasar─▒mlar─▒ satamazs─▒n─▒z mümkün, ama denemek için o da hiçbir ücrete tabi de─čildir, bu yüzden yarat─▒c─▒ oldu─čunu ve biliyorsan─▒z ne kadar so─čuk tasar─▒mlar yapmak, bu Denemeye de─čebilir.

Bir tasar─▒m satmak için f─▒rsatlar, zaman─▒nda veya mevsimsel olan ┼čeylerle yak─▒ndan ba─člant─▒l─▒ olabilir - seçimlerin etraf─▒ndaki siyasi gömlekleri hat─▒rl─▒yor musunuz? E─čilimlerle u─čra┼čmak ve bir insanla rezonansa girebilecek ┼čeyleri anlamak için bir gözünüz varsa, ona bir ┼čans verin.

Birçok Amazon sat─▒┼č f─▒rsat─▒nda oldu─ču gibi, tasar─▒mlar─▒n─▒z─▒ yükleyebilmeniz için önce Amazon'dan onay alman─▒z gerekir.

12. CamperForce

Minimalist trendin ne zaman ba┼člad─▒─č─▒n─▒ hat─▒rl─▒yor musun? ─░nsanlar evlerini ve e┼čyalar─▒n─▒ satt─▒lar ve bir otobüse, küçük eve, karavan─▒na ya da karavan─▒na ta┼č─▒nd─▒lar, böylece yola ç─▒k─▒p istedikleri her yerde ya┼čad─▒lar.

Bu Amazon'un dikkatini çekmi┼č olmal─▒ çünkü yoldayken bu insanlar─▒n para kazanmalar─▒ için bir yol sunuyorlar.

Buna CamperForce denir ve temel olarak, Amazon'un seçmesine, istiflenmesine ve mal sipari┼či almas─▒na yard─▒m ederek para kazanabilirsiniz.

Ne kadar kazanabilece─činizi belirsiz de─čil, ama Amazon ile para kazanman─▒n di─čer yollar─▒na dayanan ücretlere göre, büyük olas─▒l─▒kla iyi olacak. Çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒z zamana göre fazla mesai ücreti ve ikramiye kazanabilirsiniz. Örne─čin, tüm tatil sezonu boyunca kal─▒rsan─▒z, bir bonus al─▒rs─▒n─▒z.

Tatil mevsimi boyunca i┼č bulmak için Amazon'un belirlenen kamp alan─▒na giderseniz (Güz'den 23 Aral─▒k'a kadar), Amazon kamp ücretlerini kar┼č─▒layacak ve hatta baz─▒ programlar─▒n─▒z için para ödeyecektir.

13. Amazon Ticaret-In

Bu seçenek size herhangi bir para kazand─▒rmayacakt─▒r, ancak kullan─▒lm─▒┼č kitaplar─▒n─▒z─▒, oyunlar─▒n─▒z─▒ ve gadget'lar─▒n─▒z─▒ açt─▒─č─▒n─▒zda Amazon size bir Amazon hediye kart─▒ ile ödeme yapmaya haz─▒rd─▒r.

Foto─čraflar─▒n─▒z─▒, ölçümlerinizi (k─▒yafet, aksesuar, vb.) Alman─▒z ve bir aç─▒klama yazman─▒z gerekti─činden, kullan─▒lm─▒┼č e┼čyalar─▒n─▒z─▒ tek tek satman─▒z biraz i┼č gerektirir.

Çok say─▒da eski gadget'─▒n─▒z varsa, ancak foto─čraf çekme ve çevrimiçi sat─▒┼č veya garaj sat─▒┼č─▒ yapmak için reklam olu┼čturma ile u─čra┼čmak istemiyorsan─▒z, bu daha kolay bir seçenek olabilir.

Temel olarak, tek yapman─▒z gereken e┼čyalar─▒n─▒z─▒ toplamakt─▒r ve Amazon size bunun için ne kadar kazanaca─č─▒n─▒za dair bir tahminde bulunacakt─▒r. Düzenli bir Amazon mü┼čterisiyseniz uygun bir serseri.

Nakit para kazanmayacak olsan─▒z da, tuvalet ka─č─▒d─▒ ve bakkaliye gibi günlük e┼čyalar─▒ sat─▒n almak için Amazon hediye kart─▒n─▒ kullanabilirsiniz.

14. Amazon Asma

Düzenli olarak Amazon kullan─▒yorsan─▒z ve yorumlar─▒ okuyorsan─▒z, muhtemelen bir veya daha fazla ki┼či okudunuz.

Amazon Trade-In'de oldu─ču gibi Amazon Vine'─▒n bir parças─▒ iseniz para kazanmayacaks─▒n─▒z, ancak bir inceleme kar┼č─▒l─▒─č─▒nda ücretsiz olarak mal alacaks─▒n─▒z.

Temel olarak, yaln─▒zca ürünler için tutarl─▒ yorumlar yapan kullan─▒c─▒lara sunulan bir programd─▒r, böylece herkes kat─▒labilir.

Çe┼čitli ürünlerle ilgili deneyimleriniz hakk─▒nda yaz─▒ yazmaktan ho┼član─▒yorsan─▒z ve Amazon toplulu─čundan çok faydal─▒ oy almay─▒ tercih ediyorsan─▒z, Vine Voices için iyi bir seçenek olabilirsiniz.

15. Amazon Hizmetleri

S─▒zd─▒ran bir muslu─ču, çevre düzenlemesini, temizli─či ve organizasyonu tamir etmede bir v─▒z─▒lt─▒ m─▒s─▒n─▒z? Amazon, Amazon Hizmetleri arac─▒l─▒─č─▒yla i┼či geni┼čletmenin ba┼čka bir yolunu yaratt─▒.

TaskRabbit veya Angie'nin Listesine benzer ┼čekilde Amazon Hizmetleri, çe┼čitli ev ihtiyaçlar─▒ konusunda size yard─▒mc─▒ olmak için bölgenizdeki yerel profesyonellerle ba─člant─▒ kurar.

Hizmet listesi s─▒hhi tesisat, tamirci, ev temizli─či ve daha fazlas─▒n─▒ içerir.

Hizmetlerinizi kullanan bir mü┼čteri ile ba┼čar─▒l─▒ bir ┼čekilde e┼čle┼čtirilirseniz, Amazon i┼člemin% 15-20 oran─▒nda bir kesintisini alacakt─▒r.

Ara┼čt─▒rma ve Getir

Bir ürün sat─▒yor, bir hizmet sunuyor veya yorum yaz─▒yor olsun, insanlar sadece ürünleri sat─▒n almaktan daha fazlas─▒n─▒ Amazon kullan─▒yor. Ekstra para kazanmak için harika bir kaynak ya da yandaki ko┼ču┼čturmacay─▒ ana ko┼ču┼čturmaya çevir.

Daha fazla gelir için ne yapmay─▒ seçerseniz seçin, olabildi─čince ara┼čt─▒r─▒p bulmaya çal─▒┼č─▒n.

Bu makalede listelenmeyen bir yöntem kullanarak Amazon'da para kazan─▒yor musunuz? A┼ča─č─▒ya yorum yap─▒n ve toplulukla payla┼č─▒n!

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="CIT Bank ─░ncelemesi: Tasarruflar─▒n─▒zda Daha Fazla Faiz Kazan─▒n"/>
Maliye

CIT Bank ─░ncelemesi: Tasarruflar─▒n─▒zda Daha Fazla Faiz Kazan─▒n

E─čer online bankaya ge├žmediysen, oyuna ge├ž kald─▒n! CNBC'ye g├Âre, ├ževrimi├ži bankalar b├╝y├╝k bir bankada bir tasarruf hesab─▒ndan ortalama 20 kat daha fazla bir teklif sunuyor. Ayr─▒ca, tasarruf hesaplar─▒ genellikle ├╝cretsizdir ve ayl─▒k ├╝cret ├Âdemezsiniz. Bunun nedeni basit: havai. ─░nternet bankalar─▒n─▒n fiziksel bir ┼čube i├žin ├Âdeme yapmalar─▒ gerekmiyor ve bu nedenle bu tasarruflar─▒n bir k─▒sm─▒ m├╝┼čteriye daha y├╝ksek faiz oranlar─▒ ┼čeklinde ge├žiyor.
Devam─▒n─▒ Oku
Evinizi D├╝zenleme ve Deklan┼č├Âre ─░li┼čkin ─░pu├žlar─▒
Maliye

Evinizi D├╝zenleme ve Deklan┼č├Âre ─░li┼čkin ─░pu├žlar─▒

Evinizi ve hayat─▒n─▒z─▒ alt├╝st eden da─č─▒n─▒kl─▒k m─▒? Organizasyon sizi s├╝rekli olarak terk ediyor mu? Daha fazla para ister misin? Bu tek bir yaz─▒yla t├╝m bu sorunlarda size yard─▒mc─▒ olabilirim. K├Â┼čenin hemen k├Â┼česinde, evinizi ve hayat─▒n─▒z─▒ da─č─▒tmak, organize etmek ve bu s├╝re├žte para kazanmak i├žin m├╝kemmel bir zaman.
Devam─▒n─▒ Oku
" width="370" height="280" alt="A─čustos Gelirinde 1270,60 $, Belarus'dan Geri, & Daha Fazlas─▒!"/>
Maliye

A─čustos Gelirinde 1270,60 $, Belarus'dan Geri, & Daha Fazlas─▒!

Ba┼čkalar─▒n─▒ fazladan para kazanmaya te┼čvik etmek amac─▒yla, ayl─▒k ├ževrimi├ži gelir raporlar─▒m─▒ yay─▒nlamaya karar verdim. Bunu 2016 y─▒l─▒n─▒n ba┼č─▒ndan beri yap─▒yorum ve ayda 1000 $ '─▒n ├╝zerinde tutarl─▒ bir ┼čekilde fazladan kazanma ┼čans─▒m oldu. Detaylara girmeden ├Ânce, ┼ču ana kadar neler yapt─▒─č─▒m─▒n bir g├╝ncellemesi.
Devam─▒n─▒ Oku
─░nsan Gine Domuz olarak Para Kazanmak i├žin 4 Yasal Yollar─▒
Maliye

─░nsan Gine Domuz olarak Para Kazanmak i├žin 4 Yasal Yollar─▒

B├╝y├╝d├╝─č├╝n├╝zde ne yapmak istedi─činizi d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝n├╝zde, insani bir kobay hi├ž akl─▒n─▒zdan ge├žmedi mi? Muhtemelen de─čil. ÔÇťGine domuzuÔÇŁ terimi baz─▒ olumsuz ├ža─čr─▒┼č─▒mlar ta┼č─▒yabilir. Ancak, bor├žlar─▒ ├Âdemek, tasarruf hesab─▒n─▒z─▒ art─▒rmak ya da sadece maa┼čl─▒ maa┼č ├Âdemelerini durdurmak i├žin para kazanmak i├žin harika bir yoldur.
Devam─▒n─▒ Oku