Maliye

İyileştirme İncelemesi

Bu hikayeyi okumadan önce, kendi yatırım bilgilerim ve Betterment'in nasıl bir rol oynadığı hakkında biraz bilgi paylaşmak istiyorum.

Yatırım söz konusu olduğunda hiçbir şekilde uzman değilim. Ancak, temelleri iyi bir şekilde anladım ve her zaman Vanguard'la birlikte Roth IRA'mı maksimize ediyorum. Ayrıca tam zamanlı çalıştırdığım zaman işten çıkardığım eski bir işverene sahip bir 401 (k) var.

Yıllar önce, Vanguard'ın kurucusu Jack Bogle tarafından yazılan “Boglehead'in Yatırım Kılavuzu” nu okuduktan sonra bir Vanguard IRA açtım. Bu kitabı, yatırım yapmaya yeni başlayan herkese tavsiye ederim. Ancak kayıt olduktan sonra, Vanguard'ın sitesinin aslında teklif önerme açısından en az olduğunu keşfetti.

Sorularıma cevap vermek için Vanguard'ı birkaç kez aramam gerekiyordu. Müşteri servis temsilcilerinin yardımcı olmasına rağmen, daha kolay olmasını ve telefon görüşmeleri yapılmasını istemedim. Gerçeği söylemek gerekirse, sadece kolay bir şey istedim ve çok fazla düşünce ya da çaba harcamak istemedim.

Bu İyileştirme incelemesi için araştırma yaparken, uzun vadeli yatırımlar için robo danışmanlar hakkında çok şey öğrendim. Ayrıca, Betterment'in araçlarından, düşük ücretlerden ve uygulama ve web sitesinden kullanım kolaylığından etkilendim.

Kesinlikle bir yatırımcıyım. Emekliliğime yatırım yapmanın kolay bir yolunu bulmak istiyorum ve bu bana Betterment hakkında en çok itiraz edilen şeydi. Yatırım ihtiyaçlarınız benimkine benziyorsa, beğeninize de İyileştirme'yi bulabilirsiniz.

İyileştirme İncelemesi
4.5

özet

Bu İyileştirme incelemesi için araştırma yaparken, uzun vadeli yatırımlar için robo danışmanlar hakkında çok şey öğrendim. Ayrıca, Betterment'in araçlarından, düşük ücretlerden ve uygulama ve web sitesinden kullanım kolaylığından etkilendim.

 • İyileştirmek için Kaydolun
 • İyileştirme Nedir?

  İyileştirme, FinTech sahnesine isabet eden ilk robo-danışmanlardan biriydi ve aynı zamanda yönetim altındaki 11 milyar varlıkla en büyüklerden biri. Betterment ile yatırım yaparsanız, paranız Modern Portföy Teorisi kullanılarak yatırılacaktır. Bu bireysel stoklardan ziyade geniş pazar sektörlerine odaklanır.

  İyileştirme, robo-danışman olarak da bilinen, paranıza yatırım yapmak için kolay ve ekonomik bir yol sunan çevrimiçi bir finansal danışmantır.

  Bir robo-danışman, çoğunlukla otomatik bir süreci içerir, bu yüzden insan portföy yöneticileri ile etkileşim minimaldir. Hesabınızda en az 100.000 ABD Doları değeriniz varsa, size gerçek bir kişi ile konuşma seçeneği sunulur.

  Robo danışmanı kullanmak daha ucuz

  İyileştirme, geleneksel olarak bu görevlerin bir portföy yöneticisi tarafından gerçekleştirildiği yatırımlarınızı otomatikleştirmek için bilgisayar algoritmaları kullanır. Bu nedenle, İyileştirme ücretleri diğer yatırım şirketlerinden önemli ölçüde daha azdır ve yıllık yüzde 0,25 oranındadır..

  Gerçek bir portföy danışmanı kullanarak Betterment gibi bir platform seçmenin kim olduğuna dair pek çok farklı fikir olsa da, uzmanların çoğu Betterment'in para yatırmaya ve yatırım yapmaya yeni başlayan insanlar için harika bir başlangıç ​​kaynağı olduğu konusunda hemfikir.

  Bunun bir nedeni, İyileştirmenin kullanımı ve anlaşılması kolaydır. Hangi hisse senetlerine yatırım yapmak istediğinize karar verirken, ya da zaman geldiğinde ne yapacağınıza karar verirken, aradığınız hiçbir araştırma ya da iş yoktur. portföyünüzü yeniden dengelemek. İyileştirme sizin için her şeyi otomatik olarak yapar.

  Yeniden Dengeleme Nedir ve Neden Gereklidir?

  Portföy yeniden dengelenmesi gereklidir, çünkü hedef varlık tahsisini korumanıza yardımcı olur.

  Hisse senetleri ve tahviller arasındaki dengenin hedef dağıtımından çok uzaklaşmasını istemezsiniz. Zaman geçtikçe ve hisse senetleri ve tahviller arttıkça, portföyünüzde ayarlamalar gerekebilir.

  Zaman zaman yeniden dengeleme, hedef varlık tahsisinizle ilgili herhangi bir riske maruz kalmanızı en aza indirgeyebilecek bir “sapma” olarak adlandırılan durumdan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

  Ayrıntıları öğrenmek isterseniz, bu siteyi iyi bir şekilde açıklamak iyi bir iş çıkarır.

  Ne Tür Faydaları Kullanıyor?

  İyileştirme, bireysel hisse senetleri kullanmak yerine ETF olarak da bilinen takas işlemli fonları kullanır. ETF'ler için varlık tahsisi odağı geniş, bu da riskinizi azaltabileceği anlamına geliyor.

  “Portföyünüzün yeniden dengelenmesi” gibi yatırım şartları gözünüzün parlamasını sağlıyorsa, İyileştirme paranız için mükemmel bir seçenek olabilir.

  İyileştirme, hisse senetlerine yatırım yapmakla ilgili çok şey bilmeyen, ancak çok fazla ücret ödemek zorunda kalmadan uzun vadeli bir strateji almak isteyen, kazanacağınız herhangi bir karı tüketen insanlar için en iyisidir.

  Bunun için de harika:

  • Emekli yatırımcıları
  • Otomatik yeniden dengeleme yapmak isteyenler
  • Emekli dışında başka uzun vadeli tasarruf hedefleri olan yatırımcılar

  İyileştirme İle Ne Tür Yatırım Hesapları Açabilirim?

  Aşağıdaki hesap türlerini Betterment ile açabilirsiniz:

  • Roth IRA
  • Geleneksel IRA
  • Eylül
  • Rollover IRAs
  • Vakıflar

  İyileştirme İçin Kayıt Olmak Üzere Ne Beklemeli?

  İyileştirme'ye kaydolmak gerçekten çok kolay ve birkaç dakika sürüyor. Betterment'e ilk kaydolduktan sonra, size yaşınızı ve mevcut yıllık gelirinizi sorar ve ardından bir dizi soru ve cevaplarla sizin için bir öneri hesaplar.

  Ne kadar yatırım yapabileceğinizi ve neleri ayarlamanız gerektiğini söyler. Ayrıca size risk toleransınız hakkında sorular soruyor ve daha sonra kontrol hesabınızı ve diğer emeklilik hesaplarınızı Betterment ile bağlayabilirsiniz.

  İstediğiniz zaman Betterment hesabınıza para aktarabilir veya otomatik transfer kurabilirsiniz.
  İyileşme, emekliliğin yanı sıra diğer yatırım hedeflerine de tasarruf etmenizi sağlar. Ev veya gezi için tasarruf gibi diğer uzun vadeli hedefleri seçebilirsiniz.

  SmartDeposit

  Kontrol hesabınızı Betterment'e bağladıktan sonra, otomatik olarak doğrudan hesaba para transfer edebilirsiniz.Tasarruflarınızı gerçekten otomatikleştirmek için bir adım daha ileriye taşımak isterseniz, Betterment, kontrol hesabınızdan gereksiz nakit alan ve bunu sizin için yatırım yapan Smart Deposit adlı bir özelliğe sahiptir.

  Bu özellik, meşe palamudu ile benzerdir, ancak SmartDeposit kendiniz için bir bütçe belirlemenize izin verir, böylece hesabınızdan çok fazla faydalanmamayı bilir.

  Tekrar Dengelemek Hakkında Endişelenmeyeceksiniz

  Hesabınızı açtıktan ve paranızı Betterment'e taşıdıktan sonra, her şey otomatik pilot modu için ayarlanır. Otomatik yeniden dengeleme ücretsiz sunulmaktadır. Bu, temettü, katkı veya çekilme şeklinde nakit akışı olduğunda içerir.

  Bu, payların yeniden dengelenmesini de içerir, bu nedenle paranız asla yatırılmayı bekleyen bir yere oturmaz.

  Bu işlemlerden herhangi bir kâr payı alırsanız, bunlar da otomatik olarak Betterment tarafından yatırılacaktır. Her çeyrekte, portföyünüz yüzde 5'ten fazla kapalı olduğunda otomatik olarak yeniden dengelenecektir.

  Bu çok kolay çünkü İyileştirme sizin için ETF'leri satın almaz, aynı zamanda sizin için de hisse satışı yapar.

  Dijital ve Premium Hesaplar

  İyileştirme iki tür hesap sunar: Betterment Digital ve Betterment Premium.

  Büyük olasılıkla en az bir dengeyi gerektirmeyen ve düşük maliyetli çeşitlendirilmiş portföy, vergi zararı hasılatı, vergi avantajlı yeniden dengeleme, finansal planlama ve bir rakam sağlamak için yıllık ücretlerde yüzde 0.25 ücret alan Betterment Digital ile başlayacaksınız. diğer finansal hizmetlerin

  Öte yandan, Üst Düzey, yalnızca hesabınızda 100.000 ABD Doları tutarında bir bakiyeniz varsa kullanılabilir. Yıllık ücret yüzde 0,40 daha yüksektir, ancak telefon aracılığıyla finansal danışmana sınırsız erişiminiz vardır.

  Ayrıca, Betterment Premium'u tercih ederseniz ve yatırımlarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen daha tecrübeli bir yatırımcı olursanız, Betterment'in bir “portföy” aracı vardır. Bu araç, belirli bir ETF'ye ne kadar para gireceğini manuel olarak ayarlamanıza izin verir.

  Sosyal Sorumlu Yatırım

  Paranızın nereye gittiğini umursuyorsanız, artan sayıda yatırımcının bir parçası olursunuz. İnsanlar, zor para kazanmış dolarlarının nereye yatırıldığına dair daha fazla şeffaflık isterler ve paralarının potansiyel olarak nasıl bir etki yaratabileceğine dikkat ederler.

  SRI'nın arkasındaki fikir, topluma fayda sağlayan çevresel, sosyal ve hükümetsel nedenleri önemseyen şirketlere odaklanmaktır. İyileşme, esasen bu sebeplerden hiçbirini umursamayan şirketlere yatırım yapmaktan uzaktır.

  Vergi Kayıp Harvesting: Nedir ve neden bu konuda bilmeniz gerekiyor?

  Vergi kayıplarının toplanması, bir zarara uğrayan bir güvenlik sattığınız ve benzer bir ürünü satın alarak değiştireceğiniz anlamına gelir. Bu satış ve değiştirme, yatırımcının varlık sınıfına ‚Ä pos pos pos pos maintain maintain maintain maintain maintain maintain maintain maintain maintain maintain maintain while while while while while while taxes taxes taxes taxes taxes taxes taxes taxes taxes taxes

  İyileştirme, vergi sonrası getirilerinizi yatırım kayıplarından yararlanarak artırabilmenizi ve yöntemlerinin diğer TLH stratejileri kadar etkili olduğunu iddia etmenizi sağlar.

  İyileştirme, sitelerinde vergi kaybı hasılatının ayrıntılarını açıklar.

  RetireGuide Hesap Makinesi

  İyileştirmenin sunduğu bazı şık özelliklerin bir parçası olarak, RetireGuide diye bir şey var. Bu, finansal durumunuza dayanarak size eşsiz bir emeklilik planlama tavsiyesi verir. Emeklilikte ne kadar gelir kazanacağınızı, her yıl ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini ve ne zaman emekli olacağınızı söyler.

  RetireGuide ile ilgili en güzel şey, tüm dış tasarruf ve emeklilik hesaplarınızı bir araya getirmesi ve emeklilik ihtiyaçlarınızla ilgili olarak nerede durduğunuzu anlamanızı sağlamasıdır. 401'inizi (k) işvereninizden görebilir ve bunu İyileştirme'de takip edebilirsiniz.

  Bu kullanışlı bir özellik. Geçmişteki işverenlerin 401 (k), IRAs, CD'ler ve sekmeleri tutmanız gereken diğer yatırımlar arasında yayılmış hesaplarınız varsa, bu harika bir şeydir.

  Wealthfront vs Betterment

  Robo-danışman segmentinde yönetim altındaki varlıklarda 371.000 milyon dolarlık bir artışla, bu eğilimin hızla büyüdüğünü inkar etmiyor. Daha fazla şirket, Betterment'e benzer hizmetler sunuyor.

  Duymuş olabileceğiniz bir şirket Wealthfront. 500 $ 'lık başlangıç ​​yatırımı asgari miktarı ve kolej için biriktirmeye yardım etmek için bir 529' ı seçme seçeneği gibi, Betterment'e kıyasla birkaç küçük farklılığa sahiptir.

  Wealthfront'un ücretleri, Betterment ile aynıdır - yıllık yüzde 0.25'lik bir ücret alırlar. Bu arada daha fazla insan etkileşimi istiyorsanız, Betterment ile daha iyi durumdasınız. Wealthfront, sadece dijital bir platform sunuyor.

  Yardımseverlik

  Yatırım yapmak için sosyal açıdan sorumlu piyasa varlıklarını sunmakla uyumlu olan Betterment, doğrudan sizin hesabınızdan hayır kurumlarına vergi indirimi yapmanıza izin veren Bağış Verme Bağışına sahiptir. Bağış yapmaya karar verdiğiniz her şeyde sermaye kazancı vergisinden kaçınacaksınız.

  Betterment'in Portföyünde Hangi Stok ETF'ler kullanılıyor?

  İyileştirme aşağıdaki hisse senedi ETF'lerini sunar:

  ABD Toplam Borsa - Vanguard ABD Toplam Borsa Endeksi ETF (VTI)
  Özetle: Bunlar, tüm ABD borsalarına geniş ölçüde maruz kalan hisse senetleridir.

  ABD Büyük-Cap Değeri Stokları - Vanguard ABD Büyük Ölçekli Değer Endeksi ETF (VTV)
  Özetle: ABD Toplam Borsaya benziyor. Ancak, portföyü düşük fiyat-kazanç oranlarına sahip büyük ölçekli şirketlere odaklamak amaçlanıyor.

  ABD Orta Kap Değeri Stokları - Vanguard ABD Mid-Cap Değer Endeksi ETF (VOE)
  Özetle: Bu, düşük fiyat-kazanç oranlarına sahip orta ölçekli şirketler üzerinde portföy odaklanmak için tasarlanan dışında, ABD Toplam Borsa benzer.

  ABD Küçük-Cap Değeri Stokları - Vanguard ABD Small-Cap Değer Endeksi ETF (VBR)
  Özetle: düşük fiyat-kazanç oranlarına sahip küçük boyutlu şirketleri portföy odaklanmaya yönelik saymazsak Anlaşma, ABD Toplam Borsası'nın benzer.

  Uluslararası Gelişmiş Hisse Senetleri - Vanguard FTSE Geliştirilmiş Piyasa Endeksi ETF (VEA)
  Özetle: İngiltere, Avrupa, Japonya ve diğerleri gibi çeşitli uluslararası ülkelere maruz kalıyorsunuz.

  Gelişmekte Olan Piyasa Hisse Senetleri - Vanguard FTSE Gelişen Endeksi ETF (VWO)
  Özetle: Portföyünüzün gelişmekte olan ülkelerle modernleştikçe ve büyüdükçe büyümesini sağlayın, ancak bunlar daha yüksek risklere de sahiptir.

  Betterment'in Portföyünde Hangi Bond ETF'ler Kullanılır?

  Bunlar sunulan Bond ETF'leri:

  Kısa Dönem Hazineleri - iShares Kısa Vadeli Hazine Bonosu Endeksi ETF (SHV)
  Özetle: Bunlar düşük riskli ve bir ay ile bir yıl arasında olgunlaşabilir.

  Enflasyon Korumalı Bono - Vanguard Kısa Vadeli Enflasyon Korumalı Hazine Bono Endeksi ETF (VTIP)
  Özetle: Portföy varlıklarınızın bir kısmı enflasyonun değer kaybeden etkilerinden korunmaktadır.

  ABD Yüksek Kaliteli Tahviller (IRA ve 401 (k) hesapları) - Vanguard ABD Toplam Tahvil Piyasası Endeksi ETF (BND)
  Özetle: Bu bağlar genellikle istikrarlıdır, düşük risk taşır ve olgunlaşmak için ortalama yedi yıl alır.

  Ulusal Belediye Tahvili (Vergiye tabi hesaplar) - iShares National AMT-Free Muni Bond Endeksi ETF (MUB)
  Özetle: Bu tahviller, vergilendirilebilir portföylerinize mükemmel eklemeler yapılabilen, federal vergiden muaftır.

  ABD Kurumsal Tahviller - iShares Kurumsal Bono Endeksi ETF (LQD)
  Özetle: Bu tür tahviller iş faaliyetlerini finanse etmek ve sabit gelirli portföyleri çeşitlendirmeye yardımcı olmak için yapılır.

  Uluslararası Pazar Tahvili - Vanguard Toplam Uluslararası Tahvil Endeksi ETF (BNDX)
  Özetle: Bu tahviller ABD merkezli olmayan hükümetler ve kuruluşlar tarafından düzenlenir ve faiz çeşitlendirmesi sunabilir.

  Gelişmekte olan piyasa bonosu - iShares J.P. Morgan USD Gelişmekte Olan Piyasalar Bonosu ETF (EMB)
  Özetle: Bunlar hızlı büyüyen ülkelerde hükümetler tarafından verilir ve daha yüksek bir risk değil, aynı zamanda daha yüksek bir geri dönüş getirir.

  İyileştirme sizin için iyi bir maç mı?

  Kaydetmek ve hedeflerinize izlemenize yardımcı olacak bazı yararlı ek araçları ile emekli yatırım için düşük ücret yol arıyorsanız, Şerefiye paranızı barındırmak için harika bir yerdir.

  İyileştirme olayları:

  • İyileştirme, temettüleri ve portföyünüzü otomatik olarak payların bir kısmına indirir.
  • Düşük ücretler: yıllık yüzde 0,25.
  • Dış hesaplarımı (IRA'mın Vanguard'dan olduğu gibi) tek bir yere bağlayabilirim. Bu bana finansımın genel bir görünümünü veriyor.
  • İyileştirme sayesinde emekli olmanın yanı sıra başka hedeflere de gidebilirim.

  Tam açıklama: Bu makaleyi sararken, aslında İyileştirilmiş bir IRA'yı açtım. Ayrıca, bir yatırım amaçlı gayrimenkul satın almak gibi diğer uzun vadeli hedefler için tasarruf etmek için Betterment'i kullanmayı planlıyorum.

  Bir şekilde, onu sadece ayarlayabilirsiniz (ama unutma). Paranızın nasıl büyüdüğünü görmek istediğinizde check-in yapabilirsiniz.

  Bunu yazarken, zaten 401 (k) ve 401 (b) hesaplarım ile bir devir işlemi başlattım. Ben rollover'lardan birini başlatmak için bana bir kabul mektubu yollamak için Betterment ile iletişime geçmeliydim. Aynı gün mektupla cevap verdiler!

  Benim için portföyümün İyileştirme yeniden dengelenmesini bekliyorum. Bu, yapmakta çok iyi olmadığım bir alan oldu.

  Ayrıca, emekli olmanın emekli olmasından herhangi bir ekstra para koymak için SmartDeposit kullanmayı düşünüyorum. Şimdiye kadar, başlamak için ne kadar hızlı ve kolay olduğundan gerçekten memnunum. Bu, harici hesaplarda yuvarlanmanız durumunda bile geçerlidir.

  Emeklilik için tasarruf söz konusu olduğunda, zaman hem dostun hem de düşmanındır. Çok geç yatırım yapın ve muhtemelen istediğinizden daha uzun süre çalışacaksınız. Ya da emeklilik yıllarında paranız bitebilir.

  Erken yatırım yapın ve erken, seyahat, iş (veya değil) emekli olma ve istediğiniz her şeyi yapma özgürlüğüne sahip olacaksınız.

  Emekliliğiniz için nasıl tasarruf yaptığınızı duymak isterim. Betterment gibi bir robo-danışman platformu size mi hitap ediyor? Söze karışmak!

  Videoyu izle: İYİLEŞTİRME KARTINA İLK BAKIŞ! İYİLEŞTİMME MÜCADELESİNE GİRDİM!

  Popüler Mesajlar

  Kategori Maliye, Sonraki Makale

  GF ¢ 038: Emeklilikten Korunmayacak 17 Kötü Bahane
  Maliye

  GF ¢ 038: Emeklilikten Korunmayacak 17 Kötü Bahane

  Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC038_.mp3 Neyin üzgün olduğunu biliyor musun? Emeklilik planlaması ile ilgili tüm konuşmalara ve web'deki tüm bilgilere rağmen, milyonlarca insan hala emeklilikten tasarruf etmiyor. Daha da kötüsünü biliyor musun? Birçoğu berbat mazeretler veriyor! Şey, saatimde değil.
  Devamını Oku
  Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol
  Maliye

  Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol

  Nihayet emekli olduktan sonra ayağını kaldır ve rahatlamanız kesinlikle çok güzel. Maalesef, artık işe yaramıyor olsanız bile faturalar devam ediyor. Bu, aynı standart yaşamdan yararlanabilmeniz için emeklilik fonlarınızı önceden düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. Unutmayın, yaşlandıkça ihtiyaç duyacağınız en önemli şeylerden biri sağlık sigortasıdır.
  Devamını Oku
  Borç Verme ve Dünyayı Seyahat Etme
  Maliye

  Borç Verme ve Dünyayı Seyahat Etme

  Bugün borç başarı hikayemiz için borç problemini dünyaya seyahat etme yeteneğine çeviren genç bir karı ve annesi var. Hoşgeldin Emma! 30.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 30.000 ABD Doları tutarındaki tüketici borcum ödenmemiş bir vergi faturası için 5.000 dolardı ve vergi faturasını ödemek için teminatsız bir kişisel kredi aldım ve tatil için 5.000 dolar daha ekledim.
  Devamını Oku
  Yandaki Uber için Parayı Nasıl Kullanıyor?
  Maliye

  Yandaki Uber için Parayı Nasıl Kullanıyor?

  Daha fazla para kazanmak için Uber ile çalışmayı düşündün mü? Uber için Sürüş, gelirinizi arttırmak için yapabileceğiniz birçok yan halden biridir. Ryan Begin bir yıldan fazla bir süredir Uber'i kullanıyor ve deneyimini bizimle birlikte bir Uber sürücüsü olarak paylaşıyor. İşte onun hikayesi. Bize biraz kendinden bahset.
  Devamını Oku