Maliye

Paranızı İyileştirmek İçin Hayatınızı Değerli Olarak Değiştirir misiniz?

Bu, Pauline of InvestmentZen.com'dan bir konuk gönderi

Şekilde finansal olarak geri almak sadece diyete gitmek gibidir. Ne kazandığınız ve ne kadar enerji tükettiğiniz arasındaki gibi, kazandığınız şey ile harcadıklarınız arasındaki farkı arttırmak istersiniz. Ve her iki durumda da, kolay değil. Şekil dışında olursanız bile gerçekten zorlaşır. Ancak çaresizlik yok, oraya daha hızlı ulaşmanın yolları var. Tabii ki, bu yaşam tarzınızda büyük değişiklikler anlamına geliyor. Bunlara hazır mısın?

İyi haber, net değerinizin büyümeye başladığını ve finansal alışkanlıklarınızın iyileştiğini, ivme kazanacağını ve bundan sonra sadece kartopu yapacağını.

Arabandan kurtulmak

ABD'de araba olmadan yaşamak oldukça zor. Eğer işten ayrılmak zorunda kalırsan, unut gitsin. Ama onu utandırmadan ve “yapamazsın, işim çok uzak” demeden önce, gerçekten öyle olup olmadığına bakalım. Asgari ücret almak için herhangi bir yere gidiyorsanız, buna değmez. Köşede asgari ücretler var. Arabanıza 7,25 dolar maaş vermeyin. Yanındaki markete, hamburgere veya kahvehaneye gidin ve işe alındıklarını görün.

Eğer işiniz işe gidip gelmiyorsa, sizi otobüse götürmek ne kadar sürer? Bir iş arkadaşınız ile seyahat edebilir misiniz? Belki spor salonunu kullanabilir ya da sizden daha sonra bitirdiklerinde yürüyüşe çıkabilirsiniz. Çalışmak için son seçenek, yürüyüş ya da bisiklete binmek benim favorim. Demek istediğim, serbest egzersiz, düşüncelerinizi yolunda toplamak için harika bir yol ya da eve dönüş yolunda gününüzün unutulması. Kışın bile çalışmak için bisiklet sürdüm, sadece yağmur boyasına ve iyi bir cekete ihtiyacınız var, bu yüzden bahane yok.

Aracınızdan kurtularak ne kadar para tasarrufu yapabilirsiniz? 300 $ / ay'lık bir araç ödemeniz, 100 $ 'lık sigortanız, 100 $' lık benzininiz ve 100 $ 'lık onarım ve bakım için yıllık hale getirildiğinizi varsayalım. Araba sahibi olmak günlük 20 dolara mal oluyor. Bundan daha az bir Uber alabilirseniz, hatta çalışmaya ve para biriktirmeye de tahrik edebilirsiniz!

Yürünülebilir bir mahallede yaşamıyorsanız, muhtemelen bir noktada bir arabaya ihtiyacınız olacak. Ancak, 22 ila 27 yaşları arasında yapamayacağınız ve beş yıl boyunca yıllık% 7'lik bir ayda 600 dolarlık bir yatırım yapabiliyorsanız, evdeki yumurtalarınız için bir ev yatağı yatırmanız veya öğrenci kredilerinizi ödemeniz için 43.229 dolar olacaktır. Orada birleşme ve 60 yaşına kadar başka bir yüzde eklemeyin, ve 435,410 dolar olacak. Bu motivasyon için nasıl?

Ebeveynlerinle geri taşınmak

Hepiniz bağımsızlık içindeyim ve 17 yaşında üniversiteye gitmek için evden ayrıldım. 8 yıldır kendi başıma yaşadıktan sonra 25 yaşında beni geri göndermenin bir yolu yoktu. O zaman ki kiram yaklaşık 500 dolardı ve diğer bir 100 dolarlık yardımlar. Yine, araba örneği gibi, ayda 600 dolar tasarruf edebilirdim.

Kurbanı haklı çıkaracak öğrenci kredileri ya da yüksek faizli borcum yoktu, fakat ortalama 35.000 dolar borcuyla mezun olan ortalama 2015 üniversite öğrencisi göz önüne alındığında, bu sizin ilginizi çekebilir. Kaçınılması gereken bir uyarı çok fazla dışarı çıkıyor çünkü kira ödemiyorsunuz. Bir haftada haftada üç kez 50 dolar ve tasarruflarınız gitti. Bunun yerine, borcunuzu silmek için nakit akışınızdan yararlanın. Beş yıldan az sürmeli.

MidWest'e ... Ya da Orta Amerika'ya taşın.

Herhangi bir varış noktasında önyargı yok, aslında ben Guatemala'da yaşıyorum ve hayat harika. Çevrimiçi bir yan koşuya ihtiyacınız olacaktır, çünkü asgari ücret kazanmanız 300 dolara yakın olacak ve bu bizim ciddi finansal diyetimizin amacı değil. Ama 250 $ için basit bir küçük ev kiralayabilir ve 1000 $ veya daha az çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer maceracı bir tip değilseniz ve bir tuğla ve harç şirketinde yaşamayı kazanmanız gerekiyorsa, eyaletinizde ya da başka bir eyalette daha düşük bir yaşam alanı maliyetine yerleşmeyi düşünebilirsiniz. CNBC'ye göre, Mississipi, 2015 yılında en uygun fiyatlı durumdaydı ve Hospitality State'den yeni bir hayata başlamak için ne kadar iyiydi?

Aileniz ve arkadaşlarınızdan uzaklaşmak ve tek amacınız finansal durumunuzu iyileştirmekse çok ciddiye almak zor bir karardır.

  • Ne kazanacaksınız (daha düşük kira, daha düşük yaşam maliyeti,…)?
  • Ne kaybedersiniz (ücretsiz bebek bakıcılığı için yakındaki ebeveynler, iyilik için arkadaş, düşük ücretler…)?
  • Eve ne sıklıkla dönersiniz ve maliyeti nedir?

Yüksek bir yaşam alanı maliyetinde düşük bir ücret alırsanız, şansınız lehinize değildir. Fakat durum böyleyse, daha ucuz bir durumda kabaca aynı şeyi yapmalısınız. Asgari ücret Mississipi'de 7.25 dolar ve Hawaii'de 8,50 dolar. Arabanıza yemek yemek ya da gaz koymayı düşünmeden önce, kirayla yutulacak olan ayda 200 dolar daha az. Öğretmen maaşları eyalet çapında oldukça benzerdir. Ve bunun gibi.

Bir diyet ile olduğu gibi, hedefinize doğru devam etmek için motivasyon ve güçlü bir zihin alır. Ancak rakamlar, elde edebileceğiniz sonuçlara göre kendileri için konuşur.

Videoyu izle: Sen Değiş, Dünyan Değişsin. Hale Caneroğlu. TEDxHisarSchool

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

MySurvey İncelemesi
Maliye

MySurvey İncelemesi

İnternet sayesinde, kanepenizin rahatlığını bırakmak zorunda kalmadan, ekstra para kazanabileceğiniz yüzlerce ve yüzlerce farklı yol var. Yan tarafta biraz fazladan para kazanmak istiyorsanız, sizin için uygun bir yer bulmanız önemlidir. Bazıları Etsy'de bir şeyler satmak isterken, diğerleri bir sanal asistan olacak.
Devamını Oku
Para Swag Almak için 11 En İyi Kişisel Finans Yazılımı
Maliye

Para Swag Almak için 11 En İyi Kişisel Finans Yazılımı

Uzun zamandır büyük kişisel finans görevlerini yürütmek için bir yasal ped, bir hesap makinesi ve bir kalem kapma günleri. Artık bütçenizi yönetebilir, yatırımlarınızı izleyebilir, borç ödeme planınızı yürütebilir ve teknoloji ile daha iyi bir gelecek inşa edebilirsiniz. Paranızı akıllı telefonunuzda veya bir bilgisayarda yönetmeniz gerekip gerekmediğini en iyi kişisel finans yazılımlarından bazılarına dikkat çekiyoruz.
Devamını Oku
Vergi Online Dosya 6 Ucuz Yolları
Maliye

Vergi Online Dosya 6 Ucuz Yolları

Yıllar boyunca insanlar gelirlerini, harcamalarını ve kesintileriyle ilgili evrakları toplayıp yerel vergi yöneticisi ofisine sürüklüyorlar. Bazı insanlar da ister çevrimiçi ister kişisel olarak işlerini kendileri yapabilirler. Çevrimiçi vergi hazırlamanın icadı, benim düşünceme göre dahiydi.
Devamını Oku
401k'mda ne kadar yerim var?
Maliye

401k'mda ne kadar yerim var?

401k'de ne kadar paranın olması gerektiğini merak ediyorsanız, beklemeniz bitti. Emeklilik birikimleri bugünün kişisel finans dünyasındaki konuşmanın büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Kişisel finans meraklıları her yerde ortalama Joe'nun emeklilik tasarruf durumunun korkunç sıkıntıları hakkında konuşuyorlar. Emeklilik birikimleri konusunda pek çok kişinin yeterince hazırlıksız olduğu doğru olsa da, acıma partisini bırakalım ve bunu değiştirmek için işe başlayalım.
Devamını Oku