Maliye

Yatırım Planınızın Tabutunda 3 Tırnak

Yalnız paranın mutluluğu satın alabileceğine inanmıyorum, ancak getirmek mutluluk. Para seçenekleri ve artan esnekliği sağlar ve aynı zamanda uzun ömür ve yaşam kalitesinin önemli bir göstergesidir. Paranın hayatımızdaki önemli rolü olduğu düşünüldüğünde, bizi kötü bir parasal pozisyona götürecek şeyleri değerlendirmek için zaman harcamak hem gerekli hem de akıllıcadır. Bu makale kapsamlı bir liste sunmaya çalışmamaktadır; bunun yerine, kendi mali planınızı gözden geçirirken tasarlayacağınız kavramları ve kaçınmak için birkaç yaygın tuzağı vurgulayın.

Mükemmel planınızın tabutunda çivi olabilecek üç para tuzağından bahsedelim. Bence bu tuzaklardan kaçınmaktan ve kaçınmaktan zevk alacaksınız, çünkü bunu yapmak geleceğe hazırlanırken güven ve yön verecektir.

Planınızın Tabutunda Üç Çividen Kaçının

 1. Marj ve Likidite eksikliği
 2. Zor Konuşmaların Olmaması
 3. Önemli Olmak yerine Acil Duruma Odaklanmak

Tırnak # 1: Marj ve Likidite Eksikliği

Tamam, burada bir dürüstlük anı ile başlayacağım. Marj benim için doğal değil. Yetişkinliğe girdiğimden beri, her şekilde şekil ve formda kendimi maksimize etmek istedim. En çok çalışmayı, en iyi dost olmayı, en yakın arkadaşlarım olmayı, her yardımda gönüllü olmayı, kilisemle ilgilenmeyi, emeklilik için her kuruşa yatırım yapmayı ve bütün bunları bir haftada yapmak istedim. Hem hayatla hem de parayla marj kavramını öğrenmek zorunda kaldım, ama şimdi bunun için bir takdirim var, tam bir oyun değiştirici oldu. Finansal bağımsızlığın hangi aşaması olursa olsun, ilerlemenizi korumak için likidite ve marj önemlidir.

Yıllar boyunca yüzlerce mali planla çalıştığım için, iki önemli gözlem şu şekildedir:

 1. Kaplumbağanın genellikle tavuğu yediği ve
 2. Bu marj önemli.

Hayatın gerçeği, pek çok şey için marja (odaya) ihtiyaç duyuyorsunuz ve kesinlikle parayla hiç farklı değil. Mallarını marjına sokan insanlar, işler mükemmel gitmediğinde çılgınca olmak zorunda değiller ve eğer yeryüzünde yaşamanın bir kuralı varsa, işler mükemmel gitmeyecek.

İki yıl boyunca 50.000 $ 'lık borcu ödemek için çok sıkı çalıştığınızı hayal edin. 25'inci aya kadar borç ödemenizin ne olacağını (bir kez borcunuz gittikten sonra) tatil yapmak için bir kutlamanız var. Borç ödemelerinize odaklandığınız için çek hesabınızda sadece bir aylık giderleriniz var. Tatilden eve giderken, kocanızla isteğe bağlı nakit akışındaki artışınız hakkında konuşmaya başlarsınız. Birlikte karar verdiğinizde, IRA'larınıza yatırım yapmaya başlamak iyi olur. Bu harika bir ses mi?

Pekala, marj eksikliği sizi rahatsız edebilir ... Klima üniteniz Temmuz ayında ne zaman söner? Daha sonra üç seçeneğiniz olacak, IRA'dan paranızı vergi ve% 10'luk bir ceza alarak satın alma gücünüzü ve gelecekteki tasarrufunuzu azaltacak, kredi kartı kullanacaksınız ya da AC Firmasının düşük faizli finansman sunmasını umuyorsunuz. Harika bir durum olarak başlayan şey, şimdi çılgınca ve geriye doğru gidiyor.

3 aydan 6 aya kadar tasarruf yapılması, bunun gibi bir sorunu önleyebilir. Bazıları bunu bir acil yardım fonu olarak adlandırıyor ve giderek daha popüler hale geliyor, ama çok fazla insan çok fazla çabuk yapmaya çalışıyorlar ve sonunda kendilerini ayağa fırlatıyorlar. Orada olmayan yatırımlar için aciliyet yaratıyorlar çünkü “ileriye gitmek” istiyorlar. Yatırım yapmak konusunda kasıtlı olmak harikadır, ancak önce ilk şeyleri alın ve TORTOISE'İ KABUL EDİN!

Diğer bir yaygın marj / likidite hatası, vergileriniz için stopajtan fazladır. Son bir ay içinde verilecek vergi beyannamesiyle, Nisan ayında bir ödeme için geri ödeme yapmayı tercih etme konseptini tamamen anlıyorum, ancak bu yıl 6,000 dolarlık bir geri ödeme aldığınızı hayal edin. Bu, ayda 500 dolarlık bir borcunu yaşamak, vermek, kurtarmak ya da ödünç vermek için kullanmak olabilir ama bunun yerine hükümete geçici bir kredi veriyorsunuz. Sadece bu kadar değil, bütçeniz için çok sıkı çalışıyorsunuz ve mevcut maaşınızla bitenleri tamamlıyorsunuz, artı 401k'ınıza biraz tasarruf edin ve sizi strese sokuyorsunuz. Bu durumda, 6.000 $ 'lık geri ödemenizi aldığınızda ve rölyef nihayet geldiğinde, tüm geri ödemeleri Bahamalar'a, alışveriş çılgınlığına ya da spaya 30 kez yapılan yolculuklara harcıyorsunuz. bölünürler.

Stres sorununa çözüm, likidite ve çözüm, yıl boyunca daha etkili bir şekilde kontrol edebileceğimiz konulara odaklanmamıza yardımcı oluyor. Böylece Bahamalar'a 6,000 dolarlık bir tatil yapmak yerine dağlarda uzun bir hafta sonu geçirebiliriz. 6.000 $ 'lık bir tatilin yanlış ya da gereksiz olduğunu söylemiyorum ama söylediklerim, stresin iyi kararlar verebilmeniz üzerinde bir etkiye sahip olduğu ve kendinizi çıldırmadan sadece uzun süre inkar edebileceğinizi söylemiyorum. Giderek artan finansal kararlara ve ek stresten kolayca bir bağlantı kurabilir.

Eğer W-4'ünüzü revize ederseniz (ya da bir çalışanınız İK departmanınıza danışırsanız) daha uygun bir miktar tutamazsanız, ayın bütçesinden ayın stresini ortadan kaldırabilir ve yine de parayla gelme korkusundan kaçabilirsiniz. April Sam Amca'ya ödeme yapacak. Sadece bu değil, 3-6 aylık bir acil durum fonuna sahip olmayı planlıyorsanız, Nisan ayında vergi faturasını ödemek için küçük bir miktar para getirme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Sıvı Kalmak ve Marj Yaratmak İçin 4 Fikir

 • Yatırım yapmadan önce bir acil durum fonuna sahip olduğunuzdan emin olun. Marjin yaratmamak, hızlı bir şekilde yatırım yapmanıza veya iradesine karşı borcunuzu zorlamanıza neden olabilir.
 • Bu yıl büyük bir geri ödeme alırsanız veya Nisan ayında borçlanırsanız, nedenini öğrenmek için birkaç dakikanızı ayırın. Vergilerinizi neyin etkilediğine dair bilgi gelecek yıl için plan yapmanıza yardımcı olacak ve sizi kontrol etmenize izin vermek yerine paranız üzerinde güç sağlayacaktır.
 • Şimdi almak için geri ödemenizi kullanın. Büyük bir geri ödeme aldıysanız ve bir acil durum fonu olmadıysa, sadece büyük bir başlangıç ​​sağladınız! Paranızı kaydedin ve aylık nakit akışı marjınızı iyileştirmek için stopajlarınızı ayarlayın.
 • TurboTax veya H & R Block üzerinde kendiniz için bir vergi projeksiyonu çalıştırın. Geliriniz değiştiğinde, başka bir çocuğunuz varsa, işleri değiştirirsiniz ya da hareket edersiniz, vergileriniz değişebilir. Endişeleniyorsanız, geliriniz, kesintileriniz ve stopajlarınızdaki değişiklikleri gözden geçirmek için Eylül veya Ekim ayında kendiniz için bir takvim hatırlatıcısı hazırlayın. Eylül veya Ekim aylarında yapılacak küçük bir çalışma, sizi Nisan ayında beklenmeyen bir faturadan kurtarabilir.

2 numaralı çivi: Zor konuşmaları olmamak

Son zamanlarda, ailemin parayla ilgili ne kadar açık olduğunu gösteren bir arkadaşla konuşuyordum. Gerçekten de ailem neredeyse her şey hakkında açık, bir nimet ve lanet olabilir. Zaman zaman, Eski Okuldaki büyük Vince Vaughn'dan parlak bir konsept çalmak için “kulaklıklarımı” uygulamak için talimat almayı tercih ederim. Kişinin gururunu sağlayan ya da saklayan parayla ne alakası var? Sorun olduğunda her zaman kilimin altına süpürüyoruz ve harika olduğu zaman arkadaşlarımızı tatmayacaklarını biliyoruz, çünkü ne kadar iyi şeyler olduğunu biliyorlar (belki de o kadar da kötü değilsin, ama sen benim anladım). Mükemmel mali planınızı bertaraf etmenin en kolay yollarından biri iletişimin başarısız olmasıdır.

En zor konuşmalar, size en yakın olanlarla gerçekleşir. Eşiniz ve ebeveynleriniz en zor olma potansiyeline sahiptir. Eşimle para hakkında konuşmaktan gerçekten sinirlenebiliyorum ve aynı sayfada olmanın önemini fark ettim. Finansal danışmanların bile, kendi aile parası nüanslarını bulmalarına yardımcı olmak için sıklıkla mali danışmanlara ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bunun birçoğu, her aile üyesinin paradan farklı bir şey isteyebileceği ve kaynak havuzunun sınırlı olduğu gerçeğine atfedilebilir, bu yüzden her bireyin para hedefleri sıralanır ve sizin karınızın üzerine koyduğunuz dakika Her ikiniz de aile için en iyi olanı isteyebilirsiniz.

Bazen konuşmalar uzun süre devam etmek zorundadır ve çatışmayı tecrübe etmek, ortak zemin elde edilene kadar asla çok keyifli değildir. Para, çiftleri birbirinden ayırabilir veya bir araya getirebilir, ancak aynı sayfada olması işe yarar. Bu işi yapmamak, tüm zamanların en maliyetli mali kararlarından birine yol açabilir: boşanma.

Başka bir iletişim engeli, parayla ilgili bir ebeveynle konuşuyor. Seni yetiştirenlerle para hakkında konuşmanın zorlu bir dinamiği var. Onlar gerçekten bir şey hakkında tavsiyede bulunmanıza değil, telefonlarını veya iPad'lerini nasıl kullanacaklarına bakmayabilirler, ancak mali olarak hazırlanmamışlarsa ne olur? Bu yük sana düşecek mi? Dünyadaki tüm planlamayı yapabilir, doğru kararları verebilir, iyi yatırım getirileri yapabilir, yeterli likidite yaratabilir ve hemen yardımına ihtiyaç duyan bir kişi olursanız, o zaman hala göbeğiniz olabilir. değişiklik yapmak için çok geç.

Bu konulara yaklaşmanın en iyi yolunun iyi sorular sormak olduğunu düşünüyorum. Doğru şekilde sorulursa, insanlar sorularla daha az tehdit altındadır. Çoğu zaman, sadece ebeveynlerimizle birlikte her şeyin harika olduğunu varsayarız, ama çoğu zaman değil. İyi bir soru, utanmayı zorlamadan ilişki kurmanıza izin verebilir ve hem varsayımlara meydan okumak hem de ilerlemeyi teşvik etmek için bir fırsat sunar. İyi sorular için SENEXX bloguna göz atın.

Daha İyi Bir Soru Sormak İçin 4 Yol

1. Bir kucaklayan cevabı zorlamayın. “Anne / Baba emeklilik için hazır mısınız?” Bu sorunun işe ihtiyacı var. Buradaki tek uygun cevaplar, evet ya da hayır. İnsanları hemen savunmaya sokuyor, ama bu soruyu uyarlamak için yapabileceğiniz pek çok şey var. Soruyu kendi tecrübenle ilişkilendirdiysen?

2. Bir Sorunuzla İlgili. “Anne / Baba, Whitney ve ben geleceğimizi nasıl planlayacağımızı düşünüyorduk ve emeklilik için ne yapmakta olduğunuzu merak ettiniz mi?” Burada önemli ilerlemeler kaydettik. Bu, ebeveyn (ler) inizi garip bir duruma sokmaya zorlamaz, onlara “Hayır, kesinlikle emeklilik için hazır değilim” demeye gerek kalmadan, birkaç cevapla cevap verme fırsatı sağlar. Hazırlamış olduğunuzda, bir ebeveyn olarak tavsiyelerde bulunmaları için kapıyı bile açtınız. Bu soruyu hala biraz geliştirebiliriz.

3. Düşünceyi kışkırtır. “Annem ve babam, Whitney ve ben maliyemizi incelediğimizde, emeklilik için plan yapmak için ne gerekiyorsa biraz bunaldık. Emekli olup olmadığınızı düşündüğünüzü biliyorum ve emeklilik hazırlığınızı değerlendirmek için birisiyle görüşüp görüşmediğinizi merak ettiniz ve istenen emeklilik tarihi yaklaştıkça işlerinizin sağlanması için bir plan hazırlıyor musunuz? ”

Bunu söylemek için dışarı çıkmasanız bile, bunu kendi başlarına yapmamaları gerektiği düşüncesini kışkırtıyorsunuz. Ebeveyn (ler) inizin bu soruya verebileceği bir milyon cevap var, ama hepsi size işlerin nasıl gittiğine dair iyi bir fikir veriyorlar. Ayrıca bir takip sorusu da isteyebilirsiniz.

4. İlerleme için Fırsat Sağlayın. “Anne / Baba, planınızı fethedildikten sonra aileye iletmenin iyi bir fikir olacağını düşünüyor musunuz? Böylece, dileklerinizi kolaylaştırmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi biliyoruz. Bize güvenmek istemediğini biliyoruz, ama sizin için çok minnettarız ve yolda bir şeye ihtiyacın olursa, orada olmak isteriz. ”

Zorlu konuşmalara sahip olmak, yatırım planınızın tabutuna çivi sürmeyi önlemenin en iyi yollarından biridir.

Çivi # 3: Önemli yerine Acil Duruma Odaklanma

En çok, hayat kararların bir kasırgasıdır ve hayatınızda akıl sağlığına kavuşmak için atlı karıncaya yavaşlatmak zordur. Stephen Covey'ın Yüksek Etkili İnsanların 7 Alışkanlığından Ödünç Alma, Hayatı yavaşlatmanın ve “İlk Şeyleri İlk Çıkar” yollarını bulmalıyız.

Nedense, para öncelik listesinin altına düşme eğilimindedir. Niye ya? Benim teorim, çünkü insanların öncelikle acil olanlara zaman ayırmaları. Aciliyeti düzelttikten sonra, insanlar en önemli olandan ziyade, istediklerini yapmak için zaman harcarlar. Neyin zevkli olduğu konusunda önemli olana odaklanmak için ciddi bir kasıtlılık unsuru alır ve insan beyni, önemli olan şeylerin tadını çıkarmak için eğitilmediği sürece, bu kendi kendini inkarının çok fazlasını alabilir.

Ama önemli şeyleri sevmeyi nasıl öğreneceğiz?

İPad hakkında bir saniye düşünelim. İPad aslında ne yapmanıza izin veriyor? Eh, çoğunlukla zaten zaten bilgisayarınızda yapabileceğiniz şeyler (hala bir tane varsayarak), ama çok daha sezgisel bir arayüz, güzel resimler ve bağlantı ve rahatlık odaklanma. Kendimi e-posta kontrol etme veya video konferans yapma konusunda kendimi hiç hayal etmemiştim - ama iPad bu görevleri daha eğlenceli yaptı. İPad, rutin görevleri üstlendi ve onları daha keyifli bir şeye dönüştürdü.

Bir model olarak iPad ile - parayla çalışmayı daha keyifli hale getirmenin yollarını arayalım, bu yüzden önemli olana odaklanmak için artık bir ya da daha az - bir öz-inkar eylemi.

Daha eğlenceli hale getirmek için 2 ipucu

 • Bütçenizi daha kolay hale getirmek için Nane, Kişisel Sermaye veya benzer bir bütçe aracını kullanın. (Tüm işlemleriniz içe aktarılır, 100 kredi kartı ekstresiyle hesaplamak ve elektronik tablonun binlerce numarasını girmek yerine harcamalarınızı dakikalar içinde değerlendirmek için bütçelere ayırabilirsiniz. Bütçenize ayda iki kez bakabilirsiniz. 30 dakika ve tam olarak nerede durduğunuzu bilin.
 • Parasal başarılar için kendinizi ödüllendirin. Bunun sezgisel olduğunu biliyorum çünkü bunu yapmak için para harcıyor olacaksınız, ancak kendi finansal hedeflerinize ulaşmak için ödüller vermek onlara ulaşmak için ihtiyacınız olan güdüleri sağlayabilir. Örneğin, hedefiniz bu yıl 10.000 dolar tasarruf etmekse ve ayda 833,33 dolar tasarruf ediyorsanız, 13 aylık tasarruflarını kullanarak uzun bir hafta sonu için kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bunu yaparak kendi başarınızı kutluyorsunuz ve önceliklerini 12 ay boyunca doğru yerde tutmak için bir teşvik oluşturuyorsunuz.

Çivilerden Kaçınmak

Bu belirsizlik dünyasında, tırnaklardan proaktif olarak kaçınmanın pek çok yolu vardır. Bugün daha fazla marj, kasıtlı konuşmalar ve daha az acıyla daha fazla başarıya ulaşmanıza yardımcı olacak araçlar bulma konusunda nasıl bir adım attığınızı düşünmek için biraz zaman ayırın.

Daniel Graff, hisse senedi ve tahvil piyasası yatırımlarının çoğunda bulunan risk seviyesini düşürürken güçlü getiriler elde etmek için tasarlanan aktif para yönetimi stratejilerini kullanan bir para yönetimi firması olan Weatherstone Capital Management'da Finansal Planlama Direktörüdür.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bütçeleme nedir ve neden bir bütçe önemlidir?
Maliye

Bütçeleme nedir ve neden bir bütçe önemlidir?

“Bütçelendirme” kelimesi aklınızda olumsuz düşünceler getirir mi? Yoksa bütçeyle yaratma ve yaşama düşüncesinde biraz bilgisiz misiniz yoksa göz korkutuyor musunuz? Burada bir yargı yok. Ben de aynı şekilde hissetmiştim. Bütçelemeyi okurken veya düşündüğümde bu düğümü midemde bulabilirim. Hayatımın geri kalanı için pirinç ve fasulye üzerinde yaşama vizyonları olurdu.
Devamını Oku
Ülke Çapında Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Ülke Çapında Hayat Sigortası İncelemesi

Çoğu durumda, bir hayat sigortası olmadan bir finansal plan tamamlanmaz. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, hayatta kalanların beklenmedik bir durumun ortaya çıkması durumunda finansal olarak devam etmesini sağlamaya yardımcı olabilmesidir. Bu fonlar - gelir vergisi içermeyen - büyük borçları ödemek, cenaze ve diğer son masrafları ödemek, gelecekteki kolej eğitim fonlarını sağlamak ve aylık faturaların ödenmeye devam etmesini sağlamak gibi çok sayıda şey için
Devamını Oku
Mail ile Ücretsiz Dergi Abonelikleri Almanın 3 Yolu
Maliye

Mail ile Ücretsiz Dergi Abonelikleri Almanın 3 Yolu

Ücretsiz dergi aboneliklerine ücretsiz olarak posta yoluyla erişmeyi mi düşünüyorsunuz? Seni bilmiyorum, ama dergileri internette okumaktan büyük bir hayran değilim. Kanepeye basmayı ve elimde bir dergi tutmayı, sessiz bir günde sayfaları gezmeyi tercih ederim. Dergi abonelikleri pahalı olabilir.
Devamını Oku
İhtiyaçlarınız İçin En İyi Sağlık Sigortasını Bulmak
Maliye

İhtiyaçlarınız İçin En İyi Sağlık Sigortasını Bulmak

Sağlığımız söz konusu olduğunda, mümkün olan en kaliteli bakımı elde etmek esastır. Bazıları için, işveren sponsorluğunda sağlık sigortası kapsamı bunun için bir seçenek. Ancak diğerleri için, pazara çıkmak ve bir birey ya da aile sağlık sigortası planı için alışveriş yapmak gereklidir. Seçim yapabileceğiniz birçok seçenek olduğundan, zor olabilir.
Devamını Oku