Maliye

Asgari Ücrette Nasıl Hayatta Kalınır?

Bu hükümet raporuna göre 2016 yılında, saatlik ücret alan yaklaşık 701.000 Amerikan yetişkisine Amerika'nın federal asgari maaşı 7.25 dolar ödenmiştir.

On altı yaşındayken saatte yedi dolar kazanmak ve evde anne ve baba ile birlikte yaşamak bir şeydir, ancak bağımsız bir yetişkin olduğunuzda asgari ücret kazanmak tamamen farklıdır.

Kira ödemek, yemek yemek, her gün işe gitmek ve temel tıbbi ve diğer ihtiyaçları 7.25 $ 'lık bir saatte kaplanmak zorunda kalmak kolay bir iş değildir, ancak bazı çabalarla yapılabilir.

Asgari ücret alırken harcama, tasarruf ve yaşamak için bazı öneriler.

* Ulusal istatistikleri güncellemek ve asgari ücretle yaşayan tek bir kişi için önerilen bir bütçeyi gösteren son paragrafı dahil etmek için 27 Temmuz 2017 tarihinden itibaren bu yazıyı değiştirdik.

Bay'de Konut Maliyetlerini Saklayın

Konut çoğu insanın en büyük masrafıdır. Asgari ücret alıyorsanız, konut maliyetlerini makul tutmak önemlidir. Yaklaşık 1000 dolarlık bir ev ödemesiyle, bu biraz işe girecek. Konut maliyetlerini uygun maliyetlerle tutmak için bazı öneriler.

 • Mümkünse paylaşılan konut bulun. Bir arkadaşınızla bir daire kiralayın. Bitmiş bir bodrum veya yatak odası kiralayabileceğiniz bir aile bulun.
 • “Kiralık iş” seçeneğini arayın. Kiralık, resim vb. Biçme gibi iş etkinlikleri için kira bedellerini değiştirebileceğiniz veya kiralayabileceğiniz tek bir aile ya da dubleks kira bedeli için ev sahibi sorumluluklarını değiştirebileceğiniz bir daire arayın.
 • Ucuz bir şehir bölgesinde yaşayın. Güvenli fakat uygun maliyetli bir konut alanı bulmaya çalışın.

Ayda 1000 $ 'lık uygun fiyatlı konut bulmak kolay olmayacak, ancak bazı araştırmalar yapmak ve bazı mülk sahipleri / ev sahipleri ile görüşmek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz.

Nakliye Maliyetlerini Düşün

Ulaşım, çoğu insanın ikinci en büyük masrafıdır ve daha düşük bir gelir elde ettiğinizde koyda tutulmalıdır. Ortalama yeni araba ödemesi ayda 509 dolar (fırsat maliyeti kaybından bahsetmiyoruz) ve bu sadece asgari ücret kazananlar için bir seçenek değil.

Asgari ücretliler, nakliye maliyetlerini körfezde nasıl tutabilirler?

 • Mümkünse işe yakın çalışın, böylece çalışmak için bisiklete binebilir veya bisiklete binebilirsiniz.
 • Yürüme veya bisiklete binme seçeneği yoksa toplu taşıma araçlarına yakın bir yerde yaşayın
 • Aylık geçiş satın alarak en iyi toplu taşıma anlaşmasını alın
 • Çalışmak ve / veya vesilelerle başkalarına araba sürmek için araba alabilir miyim

Bir araba sahibi olmak, asgari ücret kazananlar için en iyi seçenek değildir. Benzin maliyetleri, sigorta masrafları, otopark maliyetleri ve bakım maliyetleri ayda birkaç yüz dolara kolayca katılabilir, ancak eğer bir aracın toplu taşıma bedelinden daha ucuz ya da ucuza sahip olmanın bir yolunu bulursanız, bunun için gidin.

Sadece bir kazaya dahil olmanız ve beklenmedik oto tamirleri için sigorta indirimi için birikmiş ekstra paranız olduğunu unutmayın.

Bakkal Maliyetleri Üzerinde Bir Kapak Tutun

Bakkal maliyetleri de bir kişinin aylık bütçesinden büyük bir ısırık alabilir, ancak bakkal maliyetlerini düşük tutabilmenin birkaç yolu vardır. Bizim durumumuzda, altı kişilik ailemiz bakkallarda ayda 500 dolardan fazla harcama yapmamaktadır. Bu ayda kişi başına en fazla 83 $ 'a eşittir.

Market maliyetlerini nasıl bu kadar düşük tutarız? İşte bazı ipuçları.

 • Biz menü planı titizlikle. Evde akşam yemeği için seçenekler olduğunda, pizza sipariş etmek için daha az cazip geliyoruz ya da yemek için dışarı çıkıyoruz
 • Menümüze, önümüzdeki haftalarda satış yapmayı planlıyoruz. Örneğin, tavuk satışa çıktığında, tavuk güveç, tavuk çorbası, salata, tavuk tacos, tavuk salataları vb.
 • Çok fazla aperatif almıyoruz. Çok nadiren soda, cips ve diğer atıştırmalık öğelerini alıyoruz. Bu öğeler pahalı ve kişinin sağlığına da zararlıdır. Bunun yerine, film geceleri gibi özel günler için soda ve çip alımlarından tasarruf ediyoruz.
 • Biz sıfırdan pişeriz. İşlenmiş gıdalar, özellikle tatlılar söz konusu olduğunda, pişmiş hamurdan pişirilen ürünlerden genellikle daha pahalıdır. Bu nedenle kurabiyeler, kekler, un ekmeği ve özel ekmekler gibi ürünleri sıfırdan yapıyoruz.
 • Satıştan ürün satın alırız veya kendi kendimizi büyütürüz. Büyük bir bahçeye sahip olmasanız bile, kendi ürünlerinizi yetiştirerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Çok fazla domates yiyor musun? Saksı domates bitkisi satın alın ve onu balkona koyun. Veya CSA veya topluluk bahçesinde yer alın. Fiyatlar genellikle mağaza ürünleri fiyatlarından daha ucuzdur ve yiyecek de daha taze.

Yemek maliyetlerini körfezde tutmak için çalışarak, asgari ücretle hayatta kalmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Ucuz veya Ücretsiz Eğlence Seçeneklerine Bakın

Arkadaşlarla dışarı çıkmak maliyetli olabilir. 2015 itibariyle, Amerika'daki ortalama hane halkı ayda 219 dolar harcadı. Ne kadar para kazanırsanız kazansın, ama asgari ücret alırsanız ayda 219 dolar astronomiktir; yüzde yirmiden fazla ev parası alır.

Filmlere ve diğer eğlence giderlerine yapılan yolculuklarda eklenir ve gelirinizin büyük bir kısmını oldukça hızlı bir şekilde yiyebilirsiniz. Masrafları minimumda tutmak için düşük maliyetli faaliyetlerin bir listesi.

 • Oyun gecelerini veya film gecelerini yerinizi veya arkadaşınızın yerinizi geçirin
 • Yemek için dışarı çıkarken bir arkadaşınızla bir yemeği böl.
 • Mümkün olduğunda kuponları kullanın veya Groupon'un eğlence maliyetlerini düşürme fırsatları
 • Kütüphaneden film ve kitaplardan yararlanın
 • Yürüyüş, bisiklet ya da arkadaşlarla yürümek
 • Birinin evinde veya yerel bir parkta bir potluck akşam yemeği paylaşın
 • Bir kitap kulübü başlatın ve yerel kitaplığınızdan okumaları seçin

Eğlence maliyetlerini düşük tutmanın diğer yollarından biri de favori restoran yemeklerini evde yapmaktır. Popüler restoran tariflerini paylaşan birçok çevrimiçi kaynak var. Bizim favorilerimizden biri Olive Garden Alfredo Sauce'den daha iyi.Bu tarif, arkadaşlarımıza veya aile üyelerine sunduğumuzda ve bir restoranda satın aldığımızı ne kadar küçük tutarda tuttuğumuza dair eleştiriler alır.

Ne kadar para kazanıyor olursanız olun, yararlanabileceğiniz ücretsiz veya ucuz aktiviteler için birçok seçenek vardır. Eğlence maliyetlerini kontrol altında tutarak, bankayu bozmadan asgari ücrette yaşamaya yardımcı olabilirsiniz.

Mümkünse Sağlık Bakım Maliyetlerini Kontrol Altında Tutun

Sağlık harcamaları her zaman kontrol edilemez, ancak günümüzün en yaygın hastalıklarının çoğu, diyet ve egzersiz alışkanlıklarında bir değişiklikle önlenebilir, ertelenebilir veya tersine çevrilebilir. Ve bir bonus olarak, daha sağlıklı bir yaşam tarzına dönüşenler de sağlık hizmetleri maliyetlerinden tasarruf edebilirler. Asgari ücretle yaşarken sağlık bakım maliyetlerini düşük tutmak için yapabileceğiniz bazı şeyler.

 • Sigara içme. Sadece sigara içmek pahalı değildir (Amerika'da bir paket sigara ortalama maliyeti $ 5.51) - ek bir “günah vergisi” barındıran devletler için çok daha fazladır, bu da kansere, amfizeme ve KOAH gibi diğer hastalıklara neden olduğu gösterilmiştir.
 • Bütün yiyecekleri ye. Popüler inanışın aksine, tüm yiyecekleri yemek daha pahalı değildir. Altı kişilik ailemizi temel olarak tüm gıdalar üzerine besliyoruz ve hala bakkal maliyetlerini ayda 83 dolar tutuyoruz. Öncelikle tüm gıdaları yiyerek vücudunuzun daha iyi çalışmasına, enerji seviyenizi artırmanıza ve daha iyi uyum sağlamanıza yardımcı olur.
 • Aktif ol ve aktif kal. Egzersiz, insanların kalp krizi ve diğer hastalıkları önlemek için yapabileceği en iyi beş şeyden biri olarak listelenmiştir. Bir kişi egzersiz yaptığında, vücutlarına organlardan ve kan dolaşımından toksin salması için yardım eder, akciğerlerini, kaslarını ve kemiklerini güçlendirir ve genel sağlığı iyileştirir. Alıştırma da pahalı olmak zorunda değildir. Mahallede günlük yürüyüş ya da şınav gibi evde şınav, şınav, sit up ve calisthenics gibi alıştırmalar yapacaktır.
 • Bolca temiz su içirin. İnsan vücudu üçte ikiden fazla su olduğundan, sadece bol su içmenin vücudunuzun dengede kalmasına yardımcı olacağı anlaşılır. Su tüketimi için genel kural, günlük ağırlığınızın yarısı kadar vücut ağırlığınızın yarısıdır. Yani 150 kilo ağırlığında olursanız, her gün 75 ons su içmelisiniz. İşinizde veya egzersiz sırasında ağır fiziksel zorlama varsa bu miktarın artırılması gerekir.
 • Diş ipi ve düzenli olarak fırçalayın. Amerikan Diş Hekimliği Derneği günde 2-3 kez fırçalama ve günlük diş ipi kullanmayı önerir. Dişlerinize iyi bakarak pahalı diş onarımlarından kaçınabilirsiniz.
 • Alkol tüketimini en aza indirin. Sadece alkol pahalı değil, aşırı tüketildiğinde vücudunuza zarar verebilir.
 • Yeterli uyku almak. Günde ortalama 7-8 saat, ortalama insanın ihtiyaç duyduğu şeydir. Uykunun da iyileştirici özelliklere sahip olduğu gösterilmiştir, bu yüzden yeterli miktarda aldığınızdan emin olun, yatmaya ve her gün aynı saatte uyanmaya dair bir program oluşturmak için çalışın.

Sağlığınızı iyileştirmek için yukarıdaki adımları izleyerek, daha küçük bir gelirde bile, tıbbi ve dental maliyetleri uygun bir şekilde tutmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Her Ay Bir Şey Kaydet

Asgari ücret alırken bile, her ay para tasarrufu yapma alışkanlığı oluşturmak hayati derecede önemlidir. Bunun nedeni iki katlıdır: Birincisi, gelirinizin ne olduğu önemli değil - genel olarak daha iyi bir para yöneticisi olmanıza yardımcı olacak demektir.

İkincisi, ne kadar sürecek olursa olsun, sağlam bir tasarruf dengesi oluşturmak için çalışmak, pahalı bir acil durum veya iş kaybı durumunda sizin için daha fazla finansal istikrarın sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Her ay maaşınızın en az bir kısmını kurtarmanızı sağlayacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

 • Her ay bir kenara çekilebileceğini düşündüğünüz bir miktar belirleyin, hatta biraz acıtsa bile. Ayda 5 $, 10 $ veya 20 $ gibi küçük miktarlarda bile olsa, bu rakamlar toplanmaya başlayacak.
 • Tasarruflarınızı, işvereniniz veya yerel bankanız aracılığıyla mümkün olduğunda otomatikleştirin. Tasarruf miktarınızı bir fatura gibi ele alarak, bunu unutmanız daha olasıdır.
 • Acil durumlar haricinde tasarruflarınıza dokunmamaya kural koyunuz. Yerel giyim mağazasında arkadaşlarla ya da satışlarla kendiliğinden çıkmaya gerek yok.
 • Tüm “bulunan parayı” tasarruflara koyun. Vergi iadesi, hediyeler vb. “Bulunan” para olarak nitelendirilir.
 • Tüm yükseltmelerin en az yüzde 25'ini tasarruf altına alın. Kendinize yaşamak için daha fazla paraya sahip olmanıza izin verin, ancak her ne kadar zaten sahip olmadığınıza göre o ayın bir kısmını paranın bir kısmına koymaya çalışın.
 • Ne kadar küçük olursa olsun, emekliliğe doğru bir şeyler katmayı düşünün. Eğer işvereniniz bir 401 (k) programı sunuyorsa, vergi öncesi dolarlarınızın bir kısmını bir hesaba katkıda bulunmayı düşünün. Muhtemelen kaçırmayacaksın. Değilse, Geleneksel IRA'yı veya Roth IRA'yı açmayı düşünün. IRA'nın çoğu, 50 $ 'dan az bir açılış depozitosu gerektirir. Buradan, olabildiğince aylık veya üç ayda bir katkıda bulunabilirsiniz.

Bay Elektronik Maliyetlerini koruyun

600 dolarlık bir iPhone satın almak yerine, öde telefon olarak alın. Tüm çanlar ve düdükler olmayacak, ancak ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve bütçenizde daha az stres yaratacaktır. Kabloyu kesin. Uygun fiyatlı İnternet servisini arayın ya da İnternet servisini tamamen iptal edin ve yerel kütüphanenizde ücretsiz internet servisini kullanın.

Yan Hustle Bulmak için Çalışın

Neredeyse her durumda insanlar için yan işlerde birçok seçenek var. Yeteneklerinizi ve ilgi alanlarınızı düşünün ve bu yetenekleri ve ilgi alanlarını kullanmanıza yardımcı olacak bir yan iş bulmak için çalışın. Bazı fikirler? Sabahları ya da gazetelerde pizzalar sunun.

Evcil hayvan sahibi komşular için köpekleri gezdirin veya çevrimiçi yapabileceğiniz sanal bir asistan veya serbest meslek sahibi bulun.Hafta içinde yapabileceğiniz ekstra gelirler, mali durumunuzu rahatlatmanıza ve faturaları daha rahat bir şekilde ödemenize yardımcı olacaktır.

Survey Junkie ile internetten anket almaya da başlayabilirsiniz. Zengin olmayacaksın, ama gelirindeki herhangi bir artış iyi bir başlangıç!

Minnettar olmayı seçin

Zorlu koşullarda hayatta kalmak için çok fazla tutum aşağı kaynar. Bir insanın ne kadar kötüye gittiği önemli değil, biri, bir yerlerde her zaman daha kötüsü var. Sahip olmadığınız şeyler yerine sahip olduğunuz şeylere odaklanmayı seçin. Başkalarına yardım edebilmen için ver ve yardım et. Minnettarlık duyanlar genelde daha mutlu bir hayat sürüyorlar.

Asgari ücret geliriyle yaşamaya çalışanlar bunun kolay olmadığını biliyorlar, ancak bu da imkansız değil. Biraz marifet ve çok sıkı çalışma ile, herhangi bir ücret karşılığında iyi bir hayat yaşayabilirsiniz.

Asgari Ücretli Kadınlar İçin Önerilen Bütçe

Asgari ücretle yaşayan biri için bir öneri bütçesi. Önerilen sayılar tek kişilik bir hane içindir. Bu bütçe, vergiler ve faydalar için kesintiler yapıldıktan sonra aylık 1000 $ 'lık bir evden eve ödeme tutarı varsaymaktadır.

KategoriMiktar
Kira$500
bakkaliye$100
taşımacılık$100
Cep telefonu$60
Eğlence$50
Araçlar$60
Tasarruf$50
Diğer / Karışık.$80

Toplam: 1.000 ABD doları

Daha küçük bir gelir üzerinde iyi yaşamak için ipuçları nelerdir?

Videoyu izle: ASGARİ ÜCRETLE GEÇİM DERDİ

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ortalama 401k İade: Nasıl Karşılaştırılır?
Maliye

Ortalama 401k İade: Nasıl Karşılaştırılır?

401 (K) planları, birçok Amerikalının emeklilik yuva yumurtalarını planlamak için kullandıkları ortak bir yoldur. Muhtemelen emeklilik planınızın bir parçası olarak 401 (k) kullanan milyonlarca kişiden birisiniz. Aslında, emeklilik fonunuzun çoğunun bir 401 (k) planında sindirilmiş olabilirsiniz. Yatırım Şirketi Enstitüsüne göre, 2015 yılında 401 (k) plana aktif olarak 54 milyon Amerikalı katıldı.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır"/>
Maliye

Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır

Dün gece eski cep telefonumu Craigslist'e satmaya karar verdim ve ondan kurtulmak için birkaç hafta beklemek istemedim. Bu yüzden aşağıdaki adımları uyguladım ve listelemeyi 2 saat içinde satabildim. Telefonumu çabucak satmaya çalıştığım ipuçlarını burada bulabilirsiniz ve eminim ki, ürünlerinizi Craigslist üzerinde hızlı ve uygun bir fiyata satmanıza yardımcı olurlar.
Devamını Oku
Annelik izni: Bilmeniz gerekenler
Maliye

Annelik izni: Bilmeniz gerekenler

Ailenin yeni bir bebeği, eşit miktarda neşe ve iş getiren harika bir olaydır. Yakında çalışan bir anne olarak, annelikten nasıl ayrıldığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Doğum izni ile ilgili kurallar nelerdir? Hazırlanmak için ne yapmam gerekiyor? Ödeyecek miyim? İşten ne kadar süre ayrılabilirim?
Devamını Oku
Ucuz (Veya Serbest) Grip Vuruşları Almanın 13 Yolu
Maliye

Ucuz (Veya Serbest) Grip Vuruşları Almanın 13 Yolu

Bu hikayeyi, neredeyse hiç hasta olmadığım gerçeğiyle baş başa bırakayım. Muhtemelen burada bir böcek yakaladım, ama grip hastalığına yakalanmam için son derece nadir. Grip mevsimleri geldi ve gitti, ama her zaman iyi oldum. Birkaç kış öncesine kadar, Vancouver'a bir yolculuk yaptığımda ve daha sonra griple geri döndüğümde.
Devamını Oku