Maliye

Ibotta İnceleme: Gerçekten Para Alış Gıdalar Yapabilir miyim?

Hakkında duyduğunuz alışveriş uygulamalarının gerçekten tasarruf etmenize veya para kazanmanıza yardımcı olup olmadığını merak ettiniz mi? Para biriktirmeyi sevenler, Ibotta hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek isteyebilirler.

Eğer Ibotta'yı ve onun güçlü bir para tasarrufu uygulamasını daha önce duymamışsanız, okudum arkadaşlarım.

Ibotta
4.5

özet

Eğer alışveriş yaparken para biriktirmek istiyorsanız ve bunu yapmak için biraz çaba sarfetmeye istekli iseniz, Ibotta uygulaması cebinizde güzel bir miktar değişiklik yapabilir.

 • Ibotta için kayıt olun
 • Ibotta nedir?

  Ibotta yeni uygulama (Ben yeni güncellenen, kullanımı kolay uygulamayı SEVİYORUM!) Satın aldığınız şeyler üzerinde kupon ve diğer indirimler bulmak için sizinle birlikte çalışır.

  Dürüst olmak gerekirse, ilk önce Ibotta ile ilgili bilgi aramaya başladığımda biraz ihtiyatlıydım. Daha önce olduğu gibi programlar denedim ve bazı durumlarda tasarrufların gerçekten hiç tasarruf etmediğini tespit ettim.

  Örneğin, doğrudan portallarından mağazalara erişerek alışveriş yaptıysanız, para iadesi teklif etmek için kaydettiğim bir program. Hepsi iyi ve güzel, ama o portalda alışveriş yaparken ne zaman bir şey kaydetmediğimi öğrendim. İşte olan buydu.

  Yani, sayıları ezberlemek için tuhaf bir hediyem var. Bundan dolayı, başımın üstünden, satın aldığımız hemen her öğenin fiyatını biliyorum. Satın aldığımız sütlü organik yarım galon $ 3.98. Satın aldığımız jenerik ekmek, somun başına 0.87 dolar.

  Evet, bu tuhaf bir hediye, ama altı ayda bir ailemizi ayda 500 dolardan daha düşük bir fiyata beslememe yardımcı oluyor. Ve bu garip hediye, kullandığım online alışveriş portalının gerçekten de hiç para biriktirmediğini fark etmeme neden oldu, çünkü portal üzerinden ürün almak için ücretlendirilen fiyatlar, normalde ve mağazada bulabildiğimden daha yüksek.

  Ancak, Ibotta farklıdır. Çünkü Ibotta portalı üzerinden alışveriş yapmak zorunda değilsiniz, ancak mağazada alışveriş yaptıktan sonra kuponlarınızı ekleyin, gerçek paradan tasarruf edeceğinizden emin olabilirsiniz. Ibotta, satın aldığınızda nakit tasarruf etmenize yardımcı olmak için nasıl çalışır.

  Ibotta nasıl çalışır?

  Bu makaleyi araştırmaya başladığımda, Ibotta'nın ne olduğu hakkında çok az fikrim olduğunu fark ettim. Sadece web sitesini kullanarak kepçeyi almaya çalıştım, ama nasıl çalıştığına dair gerçek bir his vermek için sadece kayıt olmak ve Ibotta'yı kendim için denemenin en iyisi olduğunu düşündüm.

  Bu yüzden bir araştırmayı Salı günü başlattım ve ertesi gün Walmart'a gitmek için şehre gidecektik, bu yüzden zamanlama mükemmeldi. Ibotta'nın nasıl çalıştığını öğrenmeye başladım ve kendimi imzaladım.

  Ibotta'nın fikri basittir. Onlarla bir hesap oluşturduğunuzda, Ibotta en sevdiğiniz mağazalarda yaptığınız nitelikli satın alımlarda size geri ödeme yapar. Ibotta ile kayıt için süreç de düz ileri.

  Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin, adınız, e-posta adresiniz ve doğum tarihiniz gibi temel bilgileri verin ve bir şifre oluşturun.

  Hesabı oluşturdum (bu iki dakikadan az sürdü), uygulamayı akıllı telefonuma indirdim ve tasarruf etmeye başladım.

  Kaydolduktan sonra, hem kişisel hem de çevrimiçi olarak alışveriş yaptığınız favori mağazalarınızı seçmeniz istenir. Seçmek zorunda oldukları mağazaların listesi oldukça önemli.

  Marketler (Sprouts Farmers Market mağazaları gibi büyük kutu ve özel mağazalar), eczaneler, el sanatları mağazaları, giyim mağazaları ve onaylı perakendeciler listesinde daha fazlasını içerir.

  Teklifleri görmek istediğiniz mağazaları seçtiğinizde, tekliflere göz atmaya ve bunları hesabınıza eklemeye başlayabilirsiniz.

  Satın almak istediğiniz öğenin türü (yani sağlık ve güzellik, market, vb.) Veya mağazaya göre mevcut teklifleri aramak için en sevdiğim yoldur.

  Çünkü öncelikle Walmart'ta alışveriş yapıyorum, doğrudan Walmart tekliflerine gitmeyi ve satın alacağım eşyalarla eşleşenleri seçmeyi seviyorum.

  Ibotta uygulamanız her mağazada onlarca farklı ürün için kupon paylaşacak. Aldığınız mağaza tekliflerini seçeceğinize göre, sadece belirli bir günde başka bir mağazada alışveriş yapmak istediğinizde bir mağazadan tekliflere bakmak için vakit kaybetmek zorunda kalmazsınız.

  Diğer bir deyişle, alışveriş yapmak için Walmart'a gidecekseniz, yalnızca Walmart'tan teklifleri görme seçeneğiniz vardır. Çoğu zaman bir teklif aldığınızda kupon, Ibotta “cüzdanına” doğru gidiyor, yani konuşmak için. Diğer zamanlarda bir teklif kısa bir video izlemenizi gerektirir; Benim tecrübemde on saniyeden daha kısa sürdü.

  Ayrıca, bazı teklifler “Ne kadar okul bitirdiniz?” Gibi kısa ve basit bir soruyu yanıtlamanızı gerektirir.

  Bazı para tasarrufu tekliflerine eklenen videolar ve anket soruları neredeyse farkedilemez. Uygulamayı kullanmak için hiç caydırıcı değiller.

  Böylece, teklifler ve kuponlar bulmak için, sadece mevcut teklifler listesine göz atın, kişisel listenize eklemek istediklerinize dokunun ve çizginin üzerine geçin.

  Ibotta ile Kazanabileceğim Farklı Yolları Nelerdir?

  Ibotta, para kazanmak için birkaç farklı yol sunar. Burada listelenen ilk en basit olanıdır.

  Alışveriş yaparak kazanın

  Alışveriş en azından Ibotta ile kazanmanın en kolay yoludur, en azından bence. Daha önce belirttiğim gibi, Ibotta, hesabınızı açtığınızda en çok alışveriş yaptığınız mağazaları seçiyor. Bu onların favori mağazalarında tüm mevcut teklifleri bulmalarına yardımcı olur.

  Ben app hakkında gerçekten çok hoşuma giden bir şey, ne kadar iyi organize edildiğini ve birden fazla mağazada bulunan çapraz referans teklifleri oldu.

  Örneğin, mağaza listemde hem Hedef hem de Walmart var.Eğer uygulamada Walmart tekliflerine göz atıyor ve Hedefte de geçerli olacak bir şey için kupon buluyorsam, Ibotta teklifi otomatik olarak Hedef tekliflerim listesine ve ayrıca Walmart teklifler listeme koyar.

  Bu, özellikle bir mağazada satışla ilgili bir şey varsa, daha da fazla para tasarrufu yapmayı gerçekten kolaylaştırır. Salı günü tüm Walmart tekliflerinden geçtikten sonra ilgili olanları listeme ekledikten sonra alışveriş günü için bekledim.

  Çarşamba geldi ve dükkana gittim. Walmart için tüm Ibotta kupon tekliflerini market alışveriş listeme yazdım, bu yüzden ben alışveriş yaparken uygulamaya girip çıkmam gerekmedi, ancak teklifler de doğrudan uygulamanızdan kolayca erişilebilir.

  Her şeyi arabama koydum, kontrol ettim ve eve gittim. Evde makbuz barkodumu taradım ve Ibotta uygulaması hangi ürünü satın aldığımı görmek için kontrol etmeye gitti.

  Bazı durumlarda, ürün üreticisi, bu ürünü satın aldığınızı kanıtlamak için barkodu taramanızı gerektirecektir. Bu süper kolaydı. Eşyaları hala bizim market gezimizden sayaçta oturuyorken yaptım.

  Öğeleri taradıktan sonra, Ibotta uygulaması bana 8.50 $ kazandığını gösterdi! İşte bu yolculuk için birikimlerimin dökümü:

  • Kahve Kreması: 0.50 $
  • Ekmek, herhangi bir marka: $ 0.25
  • Muz, herhangi bir marka: $ 0.25
  • Yumurta, herhangi bir marka 0.25
  • Colgate diş macunu: 1,00 TL
  • Yeşil zeytin: 0.50 $
  • Ben ve Jerry'nin (2 puan): 2,50 dolar
  • Konserve domatesler: 0,25 $
  • Lay's Su Isıtıcısı cips: $ 1.00
  • Enginar kalpleri: 0.50 $
  • Lay'ın patates cipsi: 1,00 $
  • Herhangi bir ürün kuponu: 0,50 ABD doları
  • Toplam: 8,50 ABD doları

  Bu $ 8.50'mı $ 10'luk kayıt bonusuma ekledim ve şimdiden bir 18,50 USD tasarruf! Benim gibi tutumlu bir para tasarrufu sağlayan inek için bu çok büyük bir anlaşma. Bir yıl boyunca ne kadar tasarruf edebileceğimi hayal et!

  Başkalarına Bakarak Kazanmak

  Ibotta, uygulamayı imzalayan ve kullanan bir arkadaşa başvurursanız size de para ödeyecektir. Yönlendirme kodunuzu kullanarak Ibotta'ya kaydolmak için arkadaş edindiğinizde ve uygun bir teklifi kullandığınızda, her bir başvuru için 5 ABD doları kazanırsınız. Başkalarına atıfta bulunmak için ne kadar kazandığın sınırı yok!

  Başkalarına programa atıfta bulunarak fazladan para kazanma zorunluluğu yok, ama arkadaşlarına para biriktirmek istemezlermi?

  Bonusların Kaydedilmesi

  Çoğu zaman (muhtemelen her zaman değil) Ibotta, size kaydolmak için bir bonus verdikleri promosyonlar düzenleyecektir. Kayıt olurken en az 10 dolarlık teklifte bulunanlara 10 dolarlık bir kayıt teklif ediyorlardı. Bedava para: woohoo!

  App para kazanmak için çok kolay yaptı. Teklifleri bulmak, makbuzumu taramak ve üreticinin istediği doğrulamaya sahip öğelerin barkodlarını taramak için muhtemelen 15 dakikadan daha kısa bir süreye geçtim. 15 dakikalık iş için 8,50 dolar nakit para değildir.

  Ibotta Kullanmanın Artıları ve Eksileri

  İşte Ibotta hakkında yaptığım ve sevmediğim şeylerin bir listesi. Buradaki amaç Ibotta'nın sizin için uygun olup olmadığına karar vermenize yardım etmektir.

  Ibotta hakkında gerçekten ne gibi

  Ibotta gerçekten tasarruf etmeyi gerçekten kolaylaştırır ve paylaştıkları kuponların ve tekliflerin sayısı oldukça geniştir. İşte Ibotta'yı sevdiğim bazı özel şeyler.

  Bütün Gıda Maddeleri ve Diğer İhtiyaçlar İçin Teklifler

  Bazı kupon şirketleri ve uygulamaları, ihtiyacınız olmayan veya normalde satın almayacak şeyler için yalnızca kuponlara sahiptir.

  Bizim durumumuzda, pek çok zorunluluk olmayan eşya almıyoruz. Onlara gerçekten ihtiyacımız olmadıkça kıyafet almıyoruz ve işlenmiş ve abur cubur alımlarını minimumda tutuyoruz. Finansal hedeflerimize ulaşmak için bütçemizle görevde kalmaya çalışıyoruz.

  Ibotta ihtiyacınız olan şeyler için bol miktarda kupon aldı, sadece normalde satın almayacağınız ekstralar değil. Çarşamba günü yaptığımız kısa alışveriş gezimize gittiğimizde kaydettiklerimi paylaşan yukarıdaki listeye bakarsanız, normalde satın alacağımız muz, ekmek, yumurta ve diğer şeyler için bir Ibotta kupon aldığımı görürsünüz.

  Bu, Ibotta'nın çok fazla ekstra veya işlenmiş gıda almamış olsak bile para biriktirmemize yardımcı olacağını bilmeme yardımcı oldu.

  “Herhangi Bir Marka” için Nakit Geri Kuponlar

  Ibotta bana “herhangi bir marka” ürün için bir çift nakit geri kupon teklif etti, yani Ibotta satın almayı sevdiğim jenerik ürünlere para kazandıracak ve daha da fazla tasarruf etmemi sağladı.

  Örnek olarak, ekmek başına 0.87 $ 'lık somun ekmeğimiz, alışverişe başladığım ilk günden sadece bir "herhangi bir marka" kuponu sayesinde yalnızca 0,62 sente mal oldu.

  Bonus Rastgele Kuponlar

  Ayrıca elli sent için bir kupon teklif ettim ilk alındığı gün IBPE ile alışverişe gittim.

  Yani, başka bir Ibotta teklifinden yararlanmasam bile, 50 sent tasarruf etmiş olurdum. Bu çok para gibi görünmeyebilir, ama zamanla toparlanır.

  Ibotta Ekibinden Büyük İletişim

  Bu yüzden, ilk alışveriş gezimi Ibotta ile Çarşamba günü yaptıktan sonra, Perşembe sabahı onlardan bir e-postayla uyandım.

  Para birikimlerimi önceki günkü alışveriş gezisinden özetledim ve paranın Ibotta hesabına yatırıldığını bana bildirdi.

  Sadece 8.50 $ 'lık hesabıma yatırılmamıştı, Ibotta bana 2.00 $' lık bir bonus para yatırdı, yani hesabımda 10.50 dolar vardı!

  İşte onlardan aldığım e-postanın bir kopyası. Kaydettiğim her şeyi ve ne kadar tasarruf ettiğimi özetledi. Bazı Yılbaşı gecesi yemek alışverişi yaptığımız gibi orada birkaç ekstralar (patates cipsi gibi) olduğuna dikkat edin.

  Sadece Walmart ile 10,50 dolar kazandınız
  NESTLÉ® Coffee-mate® Kremalı$0.50
  $0.25

  Ibotta'dan gelen onay e-postasını almak, günlük sabah e-posta kontrollerimde kesinlikle parlak bir an oldu.

  Kullanım kolaylığı

  Sadece kolay kayıt olmakla kalmaz, aynı zamanda teklifleri toplamak kolay değildir, fakat Ibotta paranızı almak da kolaydır.Ibotta, nakit birikimlerinizin, 24-48 saat içinde, Ibotta hesabınıza yatırılmasını sağlar.

  Benim deneyimime göre, paramın Ibotta hesabına yatırılması için henüz 24 saatten fazla zaman almadı.

  Organize olmayanlar için merhamet

  Bu, Ibotta'nın sevdiğim başka bir özelliği.

  Perpress'te (Ibotta ile ilk deneyimimden bir gün sonra) markete gidip bir arkadaşımla kendiliğinden planladığımız bir toplantı için bir şeyler almak için bir Impromptu yapmak zorunda kaldım.

  Eve gelene kadar, Ibotta'yı ayrılmadan önce kontrol etmem gerektiğini hatırladım. Ertesi gün (Cuma) teklifleri aradım ve bir gün önce kullanabileceğim bir "$ 0.25 indirim" kuponu olduğunu keşfettim.

  Kuponu Cuma günü hesabıma ekledim, Perşembe günkü makbuzunu taradım ve 25 sentimi aldım. Alışveriş yapmadan önce teklifleri eklemesem bile Ibotta'nın bana para vermesini seviyorum.

  Hızlı Para ve Para Çekme için Birçok Seçenek

  Para tasarrufunuzu Ibotta'dan kazandıktan sonra, hesabınıza gidebilir ve PayPal hesabınıza paranızı istediğiniz gibi harcayabileceğiniz bir hesaba sahip olabilirsiniz. Ibotta, Venmo hesaplarına nakit transferleri de sağlar.

  Ayrıca, Ibotta tasarruflarınızı alabilir ve birçok mağazadan birine hediye çeki kazanabilirsiniz. Ibotta'nın bazı mağazaları hediye kartları içerir:

  • Bütün gıdalar
  • Sephora
  • Hedef
  • Walmart
  • Amazon
  • iTunes
  • ve dahası.

  Harcama ya da hediye vermek için hediye kartlarını tercih ederseniz, bu sizin için gitmenin yolu olabilir.

  Tüm Alanlarda İndirimler

  Walmart için tekliflerimi görüntülerken, alışveriş yapabileceğiniz neredeyse her alanda indirim vardı. Gıda, sağlık ve güzellik ürünleri, yetişkin içecekleri, bebek eşyaları, ev eşyaları, otomotiv ürünleri ve daha fazlası için indirimler buldum.

  Yerel kağıt veya online olarak öğeler üzerinde kupon ve indirimleri aktif olarak aramadığım için, Ibotta'daki Walmart mağaza hesabı bölümümde sadece fırsatların ve indirimlerin sunulması gerçekten güzeldi. Bu sıkıntıları önleyebilmeniz için indirimleri mağaza ile organize etmenin harika bir işini yapıyorlar.

  Sadece Marketler İçin Değil

  Ibotta'nın tüm farklı mağaza türleri için para iadesi teklifleri vardır. Mesela, Ibotta’ya el koymak isterseniz, Joann’e para iadesi, vs.

  Ibotta'nın İyileştirebileceği Nerede

  Ibotta mükemmel değil. Herhangi bir uygulama veya para tasarrufu planı gibi bazı sakıncalar da vardır. İşte bulduğum birkaç tane.

  Çekilme için $ 20 Minimum Eşik

  Tahakkuk eden en az 20 $ eşik değerine ulaşana kadar paranızın Ibotta hesabınızdan PayPal veya başka bir hesaba aktarılmasını talep edemezsiniz.

  Bu benim için çok kolay olsa da, ilk defa 10 $ 'lık bir ikramiye bonusu kazandığımdan beri, bazı insanların 20 $ kazanmasının birkaç hafta alabileceğini görebiliyordum.

  Ne kadar alışveriş yaptığınıza, ne kadar harcadığınıza ve ne tür eşya satın aldığınıza bağlı olarak, Ibotta'nın paranızı geri çekme konusundaki minimum eşiğini karşılayacak kadar tasarruf etmek bir ay veya daha uzun sürebilir.

  Mobil Alışveriş, Ibotta Portalında Yapılmalıdır

  Ibotta'nın mobil alışveriş teklifleri de var, ancak web sitesi portalı üzerinden alışveriş yapmanız gerekenler için kredi almak için.

  Dış portalı üzerinden alışveriş yapmak, para biriktirdiğini iddia eden diğer uygulamalarla geçmiş deneyimlerden dolayı beni her zaman rahatsız ediyor. Ama itiraf etmeliyim ki içimde şüpheci var ve Ibotta için geçerli olmayabilir. Ibotta portalı üzerinden Amazon'da alışveriş yaptığımda, Ibotta'yı kullanmadan PC'mi çektiğimde hiç bir fiyat farkı bulamadım.

  Web Sitesi Gezinmek için Zor Olabilir

  Ibotta uygulaması gezinmek ve anlamak için süper kolay olsa da - benim gibi teknolojik olarak meydan okuyan bir kişi için bile - kişisel bilgisayarımda eriştiğim temel site biraz hantal ve biraz iş kullanabiliyordu.

  Bununla birlikte, alışveriş yaparken Ibotta'yı ciddi para biriktirmek için harika bir yol buluyorum. İşte Ibotta hakkında bilmek isteyebileceğiniz diğer bazı gerçeklerin cevapları.

  Daha Ibotta Gerçekler

  Ibotta şu anda satın aldığınız ürünlerde para tasarrufu sağlamak için 300'ün üzerinde perakendeci ile çalışıyor. Şimdiye kadar, Ibotta üyelere 275 milyon dolar ödedi. Ibotta, 500.000'den fazla farklı mağaza ve restoran ve film dahil olmak üzere diğer perakende satış noktalarından alışverişlerde geri ödeme yapıldığını iddia ediyor.

  Ayrıca, Ibotta uygulaması, sadakat kartınızı Ibotta'ya bağladığınız sürece mağaza bağlılık kartlarının yanında çalışır. İki bağlantıyı maksimum tasarruf sağlamak için mağaza sadakat kartınızı Ibotta'ya en az 24 saat önce bağlamanızı öneririz.

  12 ay üst üste herhangi bir teklifte bulunmazsanız, Ibotta hesabınız “etkin değil” durumuna getirilebilir. Etkin olmayan hesaplar, her ay aktif olmayan ve biriken para tasarruflarından 3.99 $ indirim alır ve hesaplarını yeniden etkinleştirmezler. Kesinti ücreti sıfır bakiye hesaplarına uygulanmaz.

  Ibotta benim için mi?

  Eğer alışveriş yaparken para biriktirmek istiyorsanız ve bunu yapmak için biraz çaba sarfetmeye istekli iseniz, Ibotta uygulaması cebinizde güzel bir miktar değişiklik yapabilir.

  Ibotta ile başarının anahtarı, para tasarrufu sağlayan herhangi bir uygulamayla aynıdır: yalnızca normalde satın alacağınız şeyleri satın almak için kullandığınızdan emin olun.

  İşte kepçe. Her türlü para iadesi hesabına eklediğiniz para tasarruflarını görmek, bağımlılık yaratabilir, bu yüzden Ibotta'nın gönderdiği tekliflerde arama yaparken disiplinli olmanız önemlidir.

  Mesela Amazon'daki Ibotta tekliflerini, Amazon'un halihazırda düşük fiyatları ile birlikte bakacağım bir indirimin ne tür olduğunu görmek için arayacağımı düşündüm.

  Köpeğimiz için kısa bir süre önce e-tasma almaya karar verdiğimizden beri Amazon müşterileri için sunulan evcil hayvan tedarik indirimlerini ibraz ettim.

  Böylelikle Ibotta, köpek için yüksek oranlı bir e-tasma üzerine% 3 indirim teklif ediyordu. Zaten bir tane satın almaya karar verdiğimiz - ve bunu Amazon üzerinden satın almaya karar verdiğimiz için - neden Ibotta üzerinden ekstra para biriktirmiyoruz?

  Sonuç? Ve Ibotta hesabımda 1.08 dolar. Bu işe yaradı çünkü iyi bir şekilde kızımıza bir yaka almayı planlıyorduk, ancak disiplinli ve organize olmamanız ve sadece geri alacağınız paraya odaklanmayı seçmeniz durumunda harcamaların nasıl elden çıkabileceğini görebiliyordum. .

  Bununla birlikte, zaten satın almayı planladığınız öğelerde para tasarrufunu en üst düzeye çıkarmak için akıllıca bir alışveriş. Ve zaman zaman para tasarrufu için olmasaydı, aksi takdirde denememiş olabileceğiniz yeni bir marka ya da ürünü denemek için acıtmaz.

  Ibotta'yı daha önce denedin mi? Eğer öyleyse deneyiminiz ne oldu? Nakit iadelerde ne kadar para kazandınız?

  Videoyu izle: Ibotta App Nasıl Kullanılır! (Binlerce Nakit Geri Ödenmiş!)

  Popüler Mesajlar

  Kategori Maliye, Sonraki Makale

  GFC TV Ep 006: 3 Bilmediğiniz Uzun Süreli Bakım Alternatifleri
  Maliye

  GFC TV Ep 006: 3 Bilmediğiniz Uzun Süreli Bakım Alternatifleri

  Mary'nin (isim değişti) anne, beş yıldan uzun bir süredir bakım tesisindeydi. Mary bana geldiğinde, yatırım hesabını, kocası ve annesinin hesabıyla (avukatı vardı) Firmanın İttifak Varlık Yönetimi'ne aktardı. Mary'ye hedeflerinin annenin parası için ne olduğunu sorduk ve bize annenin parayı Mary'ye ve torunlara bırakmasını istediğini söyledi.
  Devamını Oku
  Bu Aile, 2.5 Yılda 40.000 ABD Doları Üzerindeki Borcunu Nasıl Ödenemedi?
  Maliye

  Bu Aile, 2.5 Yılda 40.000 ABD Doları Üzerindeki Borcunu Nasıl Ödenemedi?

  Hey arkadaşlar! Bugün Mark ve Lauren Greutman'ın borç ödeme hikayesini paylaşıyoruz. Mark ve Lauren şimdi zamanlarını diğer insanlara borçlarını terk etmelerine yardım etmek için harcıyorlar, böylece değer tabanlı bir yaşam sürmeye başlayabilirler. Bize biraz kendinden bahset. Lauren ve ben 13 yıldır evliyiz ve 4 çocuğumuz var. Para gelince çok farklı geçmişlere sahiptik.
  Devamını Oku
  Fit ve Sağlıklı Kalmanın Kolay Yolu ve Hayatınızı En İyi Şekilde Yaşayın
  Maliye

  Fit ve Sağlıklı Kalmanın Kolay Yolu ve Hayatınızı En İyi Şekilde Yaşayın

  Tipik olarak, insanlara yatırımlarının “sentlerini” nasıl yapacağını gösteriyorum, ama bugün biraz farklı bir şeyler yapacağım. Bugün size nasıl sağlıklı ve formda kalmanız gerektiğine dair bazı ipuçları ve kolay yollar sunmak istiyorum. Buna karşı bir feragatname uygun ve sağlıklı kalmaya çalışmak, yapmak için kolay bir şey değildir ve hatta doğal olarak bana gelmez.
  Devamını Oku