Maliye

Blogumun İşimi Bırakmam ve Benim Gelirimi İki Katına Nasıl Yardım Etti

Eric Rosenberg, tam zamanlı bir freelancer ve blog yazarı Kişisel Karlılık. Eric, InvestmentZen'deki kişisel finans ve girişimcilik, kendi blogu ve web'deki diğer siteler hakkında yazıyor.

7 Ekim 2008'de ilk gönderiyi “Narrow Bridge Adventures” da yayınladım ve sonuçta Kişisel Karlılık olacak bir blog. O zaman bunu anlayamadım, ama hayatımı tamamen değiştirecek yeni bir yan yolun yolundan başlıyordum.

Ne Fikrim Vardı Ne Çalışıyordum

O kader gününde, yepyeni bir yaşam tarzının ilk sözlerini yazdığımı hiç bilmiyordum. Yeni bir kariyere odaklanmaya başlamadı. Blog'umu, insanların parayla ilgili bilgi edinmelerine yardımcı olmak için bir yandan koşuşturma olarak başladım. Bu arada, yol boyunca bir kaç dolar kazanıyorum.

2007 yılında işletme okulu bitirip finans diploması kazandığımda ilk işim banka şubesi müdürü oldu. Finans geçmişime kısa bir sürede kişisel finans ve bankacılık bilgisi dünyası ekledim. Bankada çalışmanın benim için uygun olmadığına karar verdim ve aynı zamanda ipotekleri ve yeni banka hesaplarını çevrimiçi onaylarken öğrendiklerimi paylaşmaya karar verdim.

Kısa bir süre içinde sponsorlu gönderiler (Google Panda ve Penguin'in önünde büyük bir şey olan eskiden) ve reklam yoluyla para kazanmaya başladım. Diğer kişisel finans blogcuları Yakezie'nin bir topluluğuna katıldım ve okurumu büyütmeyi ve blogumda daha fazla kazanmayı öğrendim.

Yeni Kapıları Açtı

2011 yılında Financial Bloggers Konferansı'nı keşfettim ve daha sonra FinCon adını değiştirdim. FinCon'da blogumu nasıl bir işletmeye dönüştüreceğimi öğrendim. Sadece bir hobi olarak bakmadım, onu bir gelir kaynağı olarak görmeye başladım.

Sonunda, blogumda her ay çubuk sekmelerimı kapsayacak kadar para kazandım. Sonra rantımı koruduğum bir noktaya ulaştım. Ancak diğer bloglar ve web siteleri için yazmaya başladığımda işler gerçekten başlamıştı.

FinCon'ta kurduğum ilişkiler sayesinde, çeşitli web siteleri ve yayınlar için serbest yazar oldum. Her zaman kendim gibi bir web sitesi geliştiricisi ve tasarımcısı oldum ve diğer insanların web sitelerini oluşturmasına ve taşımasına yardımcı olmak için müşterileri almaya başladım. O zaman gelirim gerçekten atladı.

Neyin İşlediğini Tekrarla

Freelancing'in kendi web sitemden çok daha fazlasını yaptığını buldum, ama kendi sitem olmadan serbest çalışmaya sahip olamayacağım. O zaman bunu bilmiyordum, ama 2008'de bloguma başladığımda yeni özgeçmişimi de kuruyordum.

Tüm bu süre boyunca, kurumsal finansmanda çalışıyordum ve iyi bir gelir elde ettim. Kıdemli Finans Analisti'ne kadar çalıştım ve büyük bir gelir elde ettim, ancak 2015'in sonunda geriye baktım ve blogumdan 40.000 dolar kazandığımı gördüm. Uçuruldum! Destekleyecek bir ailede bile, bloglama hobimi tam zamanlı bir konser haline getirmenin bir yolunu gördüm. Tutkumu bir kariyere dönüştürebileceğim büyük gün için biriktirmeye başladım.

Şubat 2016'da bildirimi geri çevirdim ve 8 Nisan'da, kurumsal Amerika'nın kapısını ve çevrimiçi girişimcilik serüvenine girdim. Tam zamanlı bir serbest meslek sahibi olarak, koşuşturmam gerektiğini biliyordum ama programımı kontrol edebiliyordum, nasıl ve ne zaman çalışacağımı ve kişisel finans makalelerimi okuyan dünya çapında milyonlarca insan için fark yaratıyordum. Bir hayal gerçekleşir!

80/20 Hükümeti Beni Yeni Seviyelere Taşıdı

İşimi bıraktığımda karım ve ben Güney Kaliforniya'ya ailemle daha yakın olmaya karar verdim. Portland'dan Güney Kaliforniya'ya taşınmak daha yüksek masraf anlamına gelir. Pahalı konutu burada “güneş vergisi” olarak adlandırıyorum. Aynı zamanda, Obamacare üzerinden sağlık sigortası yaptırmayı başardım, ancak eski Fortune 500 işimde planın altında ödeme yapmaktan daha pahalıya mal oldum.

Hatta zorlukla kırılıyordum, ama ona yapışıp çalışmakta olanı takip edersem iyi bir gelecek gördüm. Stresliyim, uzun saatler çalıştım ve muhasebe raporlarıma baktığımda bana net bir mesaj geldi. Web sitesi geliştirme ve destek konusunda zamanımın% 80'ini harcıyordum, ama gelirimin sadece% 10'u bu kaynaktan geliyordu. Gelirimin yaklaşık% 85'i serbest yazıdan geliyordu ve bu benim zamanımın yaklaşık% 20'sini oluşturuyordu. Geriye kalan% 5, kendi blogumdan geldi ve bu, freelance işime arka arkaya oturdu.

Web sitesi işimi, tam zamanlı yazmaya odaklanmak için kapatmaya karar verdim. Ve işe yaradı! Gelirlerim iki kattan daha fazla iken, saatlerim düşmeye başladı. Ekim ayında aylık 10.000 $ 'dan ayrıldım ve geriye bakmadım!

Her şey bir Yan Hustle olarak başladı

Bir gecede altı kişilik bir serbest meslek sahibi olmadım. Her şey bir yan acele olarak başladı. 2006 yazında ilk blog yazımı yazdım. Küçük bir kariyer için eğitim tekerleklerini giydiğimi fark ettim.

Şimdi nerede ve ne zaman istediğimde çalışma özgürlüğüm var. Öğleden sonra ailemle zaman geçiriyorum. Londra'da çalışmak ve turne yapmak için bir hafta geçirdim. Kızım Austin'de uyurken yazı yazdım. Ancak çoğu zaman kendi evimin rahatlığında çalışıyorum.

Asla bir yan halin ne getireceğini bilemezsin. Bazen yatırım yapar ve büyük başarı görmezsiniz. Diğer projeler çıkar ve bir paket kazanır. Ben bir serbest girişimci olmaya karar vermedim, ancak her gün yeni fırsatlar ve heyecanla takip ederek, eski günlük işlerimde uzun bir yol izleyen yeni gelir seviyelerine ulaşabildim. Bir yan koşuya bir atış vermek her zaman denemeye değer. Kim bilir? Belki de altı rakamlı bir gelir yolculuğuna ve kendi patronunuz olma özgürlüğüne başlayacaksınız. Ama kendi başına olmayacak. Başlama zamanı.

Videoyu izle: Dünyada İlk IS️ ISIYLA RENK DEĞİŞTİREN SAÇ BOYASI. Sebile Ölmez

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Amazon öğrenci vs Amazon Başbakan: Nasıl farklı?"/>
Maliye

Amazon öğrenci vs Amazon Başbakan: Nasıl farklı?

Amazon'da paradan tasarruf etmenin popüler bir yolu, ücretsiz iki günlük gönderim, sınırsız medya akışı ve özel indirimler alırken Amazon Prime'a abone olmaktır. Üniversite öğrencisi iseniz, bu Prime avantajlarından yarı fiyatına yararlanabilirsiniz. Keşfettiğiniz gibi Amazon Öğrenci ve Amazon Prime üyelik planları arasında birkaç fark var.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Bu Çift, Sadece 3.5 Yılda Borcunda 138.000 Dolardan Nasıl Para Kazandı?"/>
Maliye

Bu Çift, Sadece 3.5 Yılda Borcunda 138.000 Dolardan Nasıl Para Kazandı?

Amacım, paranıza geldiğinde nerede olmak istediğinizden size yardım etmekti, böylece yolculuğunuzda sizi teşvik etmek için parayla başarılı olan diğer insanları bulmaya karar verdim. Borcunu ödeyemediğimden bu yana tutkulu olduğum bir şey olduğu için, Borçlu Başarı Öyküleri adlı yeni bir dizi başlatıyorum.
Devamını Oku
Haziran Blog Gelir Raporu
Maliye

Haziran Blog Gelir Raporu

Aylık blog gelir raporu için tekrar zamanı. Bu raporları takip ediyorsanız (diğer aylık raporlarımı buradan kontrol edebilirsiniz), bu yılın Şubat ayında izlemeye ve raporlamaya başladığımdan beri bunun en düşük gelirli ay olduğumu bileceksiniz. Gelirdeki düşüşün en büyük nedenlerinden biri, blog'la teknik bir hata yapmamdır. Bu, görüşlerin neredeyse yüzde seksen oranında düşmesine neden oldu.
Devamını Oku
Gerçekte Çalışan Bir Bütçe Nasıl Yapılır?
Maliye

Gerçekte Çalışan Bir Bütçe Nasıl Yapılır?

Muhtemelen finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur. Birçok kişi için “bütçe” altı harfli bir kirli sözcüktür, ama olması gerekmiyor. Muhtemelen uzun vadeli finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur, ancak çoğu insan etkili bir bütçe yaratmaya nereden başlayacağını bilmemektedir.
Devamını Oku