Maliye

Bu Aile Altı Yılda 45.000 $ 'lık Borcunu Nasıl Ödenemedi?

45.000 dolar borcunu nasıl aldın?

Yüksekliğinde, kredi kartı borcunda 25.000 dolar ve öğrenci kredisi borcunda yaklaşık 20.000 dolarlık bir utangaçlık vardı. Toplam 45.000 dolarlık borçla oturuyordum ve bu yaklaşık 15 yıl önceydi.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Bunun ezici olduğunu söylemek, onu hafifçe koyuyordu. Sürekli aklımda olan bir şeydi. Tam anlamıyla göğsümde bir piyano çalmış gibi hissettim ve altından çıkmak için çok az şey yapabilirdi. Bütün kararlarım karşılayabilseydim, daha iyisi, borcumu nasıl etkilerdi?

Finansal olarak konuşmak gerekirse, gerçekten yaşadığım en kötü duyguydu.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Hepsi toplam borcun tamamını ödemek için yaklaşık altı yıl sürdü. İlk üç yılda sadece kredi kartlarında çalıştım. Neredeyse iki yıl daha artı bir yıl daha her şey ödenene kadar öğrenci kredilerimi ele aldım.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

İlk adım, Tüketici Kredi Danışmanlığı'ndan biriyle çalışıyordu. Bütçelemeye başladım, masraflarımı ve benzerlerini takip ettiler. Bana ihtiyacım olan sistemi şok ettiğim için teşekkür etmeliler.

Bunun ötesinde, borcunu öldürmek için elimden geldiğince para kazanmaya çalıştım. Birkaç ay boyunca plazmayı sattım, yanlara aldım, dükkanları satmak için kullanmadığım eşyaları sattım. Borcumu öldürmek için yasal olarak tabi ki ne yaparsam yaptım.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Karşılaştığım en büyük zorluk, dürüst olmak gerekirse, borç yorgunluğu oldu. Sadece vazgeçmek istediğim zamanlar vardı. Borçtan asla çıkmayacağımı hissettim. Bu, aldığım sürenin miktarı gibi bir çok şeyden geldi ve kişisel hayatımda yaptığım her şeyi borca ​​gittiğim kadar azalttı.

Bunun en büyük paket servisi, istediğiniz her şeyi yapmanıza izin veren bir çeşit fon sağlamaktı. İster aylık ister 10 dolar olsun, ister 50 dolar olsun, istediğimi yapabileceğim bir şeye sahip olmak, o günlerde cehenneme söylemek istediğimde ve borcu geri ödemekten vazgeçtiğim zaman bana yardımcı oldu.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Geçen sene ya da evlendiğimde öğrenci kredilerimi geri ödedim, bu yüzden bu kadar çok etkilemedi. Eşim geri ödemeye yardım etti ve birlikte öldürdük.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Üniversiteden çok yeni mezun olmuştum ve iyi, istikrarlı bir iş bulmak için neredeyse bir yıl sürdü. Bankacılıkta ve finansal hizmetler sektöründeki diğer işlerde başladım. Geriye dönüp baktığımda, ironik bir şekilde para ile çalışıyordum ve geçmiş zamanlardaki para hatalarımdan aynı anda çıkıyordum.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Dürüst olmak gerekirse dünyadaki en iyi duygulardan biriydi. Dünyanın ağırlığı omuzlarımdan kalkmış gibiydi. Şimdi paramla ne yapmak istediğimi kontrol ettiğimi biliyordum, benim için işe yaratabileceğimi ve yaptığım aptal hatalar yüzünden bir başkasına esir düşmeyeceğimi biliyordum.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

İlk önce pes etme! Şu anda borcunuzu ödüyorsanız, muhtemelen bu cezayı çekeceksiniz. İçine vermeyin. Borç ağrısından kurtulacak gibi hissettirebilir, ama bu sadece geçicidir. Onun üzerinde çalışmaya devam et ve momentum yakında tutulacak.

Daha pratik olarak, borunuza atmak için ekstra para kazanmanın yollarını arayın. Canlı bir şekilde yaşamak, tabii ki, ekstra para kazanarak birleştirildiğinde daha güçlüdür.

Kendinizle birlikte aylık olarak bir kızarma fonu bırakın. Miktar, kendi durumunuza göre belirlenecek, ancak pes etmek istediğinizde bu size yardımcı olacaktır. Kendine bir çeşit çıkış ver. Sanatsal bir şey olsun, çalışmayla ilgili bir şey olsun ya da her neyse; Kendinize borçlarınıza odaklanmadığınız bir çıkış verin. Bu, bana 7/24 odaklanmamı engelleyen borcumu öderken bir tonluk yardım etti.

Son olarak, borcunuzu öderken tasarruf edin / yatırım yapın. Bunu gerçekten yapmadım ve keşke yapabilseydim. Bunu yapmanın pratiği kadar önemli olan miktar değil. Borcunuzla işiniz bittiğinde birçok yönden size yardımcı olacaktır, böylece servetinizi arttırmak için koşan yere vurabilirsiniz.

John ve tutumlu ve mali açıdan uygun yolları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, onu Frugal Kurallarında bloglandırarak bulabilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2017 için 15 En İyi Para Tasarrufu Uygulamaları
Maliye

2017 için 15 En İyi Para Tasarrufu Uygulamaları

Bazı uygulamalar para kazanmanıza yardımcı olurken, çeşitli şekillerde para tasarrufu yapmanıza yardımcı olan başkaları da vardır. Aşağıdaki 15 uygulama, cebinizde daha fazla para biriktirmenize yardımcı olacaktır. Ve listelenen uygulamaların birçoğu ücretsiz olarak indirildiğinden, bunları denemeniz ve ne kadar para biriktirebileceğinizi görmeniz riski yoktur.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Nasıl Craigslist üzerinde Araba Satılır"/>
Maliye

Nasıl Craigslist üzerinde Araba Satılır

Arabanızı Craigslist üzerinde satmak, aşağıdaki değerli ipuçlarını kullanarak satmanız şartıyla hızlı para kazanmanın harika bir yoludur. Otomobiller genellikle doğru bir şekilde listelendiklerinde, Craigslist'de oldukça hızlı bir şekilde satış yapıyorlar. Aracınız için en iyi dolar almak ve hızlı bir şekilde satmak, aracınızı iyi bir şekilde hazırlayıp iyi bir şekilde pazarlamakla ilgilidir.
Devamını Oku
18 Altında 18 Para Kazanma Yolları
Maliye

18 Altında 18 Para Kazanma Yolları

Siz ya da gençleriniz benim gibi bir şey olsaydı, her zaman ihtiyaç duydukları ve istedikleri şeylerin hepsine harcayacakları biraz daha fazla paraları olmasını isterler. Gençken, para kazanmak için tek seçenek yerel bir mağazada ya da fast food birleşmesinde iş bulmaktı. Neyse ki, bugün teknoloji, ekstra para kazanmak isteyen gençler için daha fazla seçenek olduğu bir atmosfer yarattı.
Devamını Oku