Maliye

Yakınımdaki Anahtarları Almak İçin En İyi 22 Yer

Bir anahtarın kopyasını almanız gerektiğinde nereye gidebileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Araçlarınızdan biri için ekstra bir anahtar seti veya eviniz veya garajınız için yedek bir sete ihtiyacınız olabilir.

Şans eseri, anahtar teslimi hizmetler, yakınınızdaki çeşitli yerlerde oldukça kolay bir şekilde kullanıma hazırdır. Birkaç hafta önce bir anahtar teslim almak için yerel büyük kutu mağazamıza girdiğimde şaşırdım.

Girişin hemen yanında bir do-it-yourself anahtar yapma makinesi vardı. 5 dakika içinde anahtarın üç kopyasıyla içeri girdim.

Evinize yakın anahtarlar alabileceğiniz yerlerin bir listesi aşağıdadır.

Yakınımdaki Anahtarları Nereden Alınır

Bu günlerde anahtarlar alabileceğiniz üç ana yer var. En yaygın üç yer, market ve perakende mağazaları, donanım mağazaları ve ev geliştirme mağazalarıdır.

Ancak, bu türden mağazaların hepsinde anahtar kesme hizmetleri yoktur. Hangi mağazaların anahtar oluşturduğu ve hangilerinin yapılmadığı hakkında biraz bilgi paylaşacağım. Bu şekilde, bir sonraki yolculuğunuzu anahtarlarını almanız biraz daha kolaylaştı.

Bakkal / Perakende Satış Mağazaları

Anahtarları sizin için kesecek birkaç market ve perakende mağazası var. Bu mağazalardan bazılarının çalışanların katıldığı anahtar kesme makinelerine sahip olduğunu belirtmek önemlidir. Bununla birlikte, diğerleri sadece kendiniz için anahtar yapma makineleri var.

Neyse ki, kendin yap makinelerin kullanımı oldukça basit. Anahtarlarımın son zamanlarda büyük kutu dükkanında aldığımda, orada DIY makinesi vardı.

İlk önce anahtarları kesmek için gerçek bir insanın olmaması konusunda gergindim, ama korkularım asılsızdı. Harika çalıştı ve tuşlar iyi çalıştı.

Burada genellikle anahtar teslimi hizmetlerin mevcut olduğu daha büyük perakende zincirlerinden bazıları. Bazı konumların anahtar kesme hizmeti olmayabilir.

1. Walmart

Her büyük şehirde veya şehirde bir Walmart var. Anahtarlarımı yerel Walmart'ta yaptım. Canlı bir insanın anahtar kesme anahtarlarını kullanıyorlardı ama şimdi bir makine kullanıyorlar.

Bulunduğunuz yer, anahtarları manuel olarak kesen ya da makineye sahip olabilecek kişiyi kullanmaya devam edebilir. Walmart genellikle çoğu tip kapıyı, arabayı ve diğer anahtarları kesecek.

Yakınınızdaki hangi konumların anahtar kopyalama servislerini bulunduğunu öğrenmek için Walmart web sitesini kontrol edin. Anahtar kopyalarını yapan bir canlı kişi varsa, kopya servis saatlerini kontrol ettiğinizden emin olun. Bu bilgi için doğrudan mağazayı aramanız gerekebileceğini bilin.

2. Rite Yardımı

Rite Aid ilaç depoları da birçok yerde anahtar kopyalama hizmetlerine sahiptir. Şu anda ABD'de 42 farklı eyalette 4500 Rite Aid yeri bulunmaktadır.

Rite Aid pek çok kapı, garaj, oto ve diğer anahtarların kopyalarını alacaktır.

3. Yatak Banyosu ve Ötesi

Biliyorum - ben de şaşırdım! Bir ev dekor mağazasında anahtar kopyalama servislerinin olması garip görünüyordu. Ancak, birçok Yatak, Banyo ve Ötesi lokasyonda mağazada anahtar teslimi hizmetler bulunmaktadır. Genellikle DIY büfeleri kullanırlar, ancak kiosklar işletmek için oldukça basittir.

Bed, Bath and Beyond, tüm 50 ABD eyaletinde 1.000'den fazla yere sahiptir. Anahtar kopyalama hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için yerel mağazanızı kontrol edin.

4. Kroger

Kroger, Amerika Birleşik Devletleri'nin dört bir yanındaki mağazalara sahip büyük ölçekli bir market zinciridir. Çoğu mağaza yeri, ülkenin Orta ve Batı bölgelerinde yer almaktadır.

Birçok Kroger konumu kapı tuşlarının, otomatik tuşların ve diğer tuşların kopyalarını da oluşturacaktır. Saatler ve belirli hizmetler için en yakın mağazayı kontrol edin.

5. Sears

Sears, perakende satış noktalarına göre son birkaç yılda küçülmüştür. Ancak, ABD’de hala 500’den fazla yer var.

Birçok mağaza konumu, standart anahtarların, otomatik anahtarların ve daha fazlasının anahtar kopyalama hizmetlerini sağlar. Daha fazla bilgi için yerel mağazanıza uğrayın ya da uğrayın.

6. Kmart

Kmart mağazaları Sears'a aittir ve ABD genelinde 400'den fazla yere sahiptir. Birçok konum standart kapı ve diğer anahtarların, otomatik anahtarların ve özel tasarım anahtarlarının kopyalarını da oluşturacaktır.

7. BJ'nin Toptan Kulübü

BJ'nin Toptan Kulübünün, başta Doğu Sahili olmak üzere 16 ABD eyaletinde 200'den fazla yeri vardır. Birçok standart anahtar ve özel tasarım anahtarı için de anahtar kopyalama hizmetleri sunarlar.

8. Meijer'in

Meijer's, Michigan, Illinois, Indiana, Kentucky, Iowa ve Wisconsin'de bulunan büyük bir kutu deposudur. Birçok yerde anahtar kopyalama hizmetleri sunulmaktadır; Ayrıntılar için yerel mağazanıza bakın.

9. Fred Meyer

Fred Meyer marketleri Kroger'e ait. Washington eyaleti, Oregon, Idaho ve Alaska'da yerleri var. Çoğu mağaza konumu anahtar teslim hizmetleri, kapı anahtarları, özel tasarım anahtarları ve daha fazlasını sunar.

10. Safeway

Safeway marketleri ABD genelinde bulunmaktadır. Anahtar kopyalama hizmetleri, pirinç kapı ve diğer anahtarlar, otomatik anahtarlar ve daha fazlasını sağlar.

Bazı konumlarda, daha fazla tuşa ihtiyacınız varsa, hızlı erişim için anahtar kopyanızı kaydedecek kiosklar bulunur.

11. WinCo

WinCo marketleri Washington Eyaleti, Arizona, Kaliforniya, Idaho, Nevada ve daha fazlasında yer almaktadır. Pirinç ve standart anahtarlar, özel anahtarlar ve daha fazlası için anahtar kopyalama hizmetleri sunarlar.

Belirli servisler ve saatler için yakınınızdaki yerleri kontrol edin.

Ev Geliştirme Mağazaları

Ev geliştirme mağazaları, ev geliştirme ile ilgili görevlerde bulunan kişilere yardımcı olma konusunda uzmanlaştığı için, burada anahtar kesme hizmetlerini bulabilirsiniz. Anahtarların kopyalarını yapacak daha popüler ev geliştirme mağazalarının bir listesi aşağıdadır.

12.Lowe en

Lowe's mağazalarının çoğunda mevcut anahtar kopyalama servisleri bulunur. ABD ve Kanada’daki mağazalar sayesinde, yakınınızda bir tane olabilir. Anahtar kesme hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için bir Lowe'a yakınınızda arayın ya da durun.

13. Ev Deposu

Ev Deposu ev geliştirme mağazaları da bazı yerlerde anahtar kesme sunmaktadır. Çoğu standart anahtar ve otomotiv anahtarını kestiler.Saatler ve belirli hizmetler için en yakın mağaza yerini arayın.

14. Menard'ın

Menard'ın Midwest'teki lokasyonları olan bir ev geliştirme mağazası. Birçok Menard'ın lokasyonlarında mağazalarında bulunan self-servis anahtar kopyalama kioskları bulunur. Daha fazla bilgi için ayrı yerleri kontrol edin.

15. Ace Donanımı

Ace Donanım konumlarında ayrıca anahtar kopyalama servisleri bulunur. Pirinç kapı ve diğer anahtarlar, otomatik anahtarlar ve daha fazlası konusunda uzmandırlar. Saatler ve hizmetler yere göre değişir, bu yüzden seyahat etmeden önce web sitelerini arayın veya kontrol edin.

16. Gerçek Değer Donanım

Gerçek Değer Donanımı varlığında 4.000'den fazla mağaza konumuna sahiptir. Çoğu konum kapı tuşlarının, araba anahtarlarının ve diğer tuşların kopyalarını da oluşturur. Daha fazla bilgi için yakınınızdaki bir yere başvurun.

Anahtar Alınan Diğer Yerler

Anahtar kopyalar almanız gereken birkaç yer var. Kullanılabilirlik, bulunduğunuz ülkenin hangi alanına bağlıdır. Daha küçük şehirler, daha büyük şehirlerin yapacağı gibi, kopyalama için birçok seçeneğe sahip olmayabilir.

17. Yerel Çilingiriniz

Yerel çilingir dükkanları hala var. Anahtarlar almak istiyorsanız, “yakınımdaki çilingir” için bir internet araması yapabilirsiniz. Bölgenizdeki bir çilingir listesini doldurmalı.

Bir anahtarcıdan anahtar kopya almanın daha büyük mağazalardan daha pahalıya mal olabileceğini unutmayın. Bununla birlikte, anahtarlarınızı kesen profesyonellere sahip olduğunuzdan kalite de daha iyi olabilir.

18. Araba Bayiniz

Aracınız için anahtarlara ihtiyacınız varsa, aracınızın yerel bayisine her zaman uğrayabilirsiniz. Araba galerisi, arabanız için anahtarlar almak için harika bir kaynak olabilir.

Ancak, bayiliği kullandığınızda anahtarlar için oldukça yüksek bir fiyat ödeyebileceğinizi unutmayın. Anahtarları almak için bayiliği kullanmadan önce bazı karşılaştırmalı alışveriş yapmak iyi bir fikir olabilir. Alışveriş yaparsanız muhtemelen daha fazla para kazanabilirsiniz.

19. Oto Yedek Parça Mağazaları

Bazı otomobil parçaları mağazaları, anahtar kopyalama hizmetleri sunacak. Birçok otomobil parçası saklamak sadece arabanın anahtarlarını kopyalarken, bazıları da diğer anahtarların kopyalarını oluşturur.

Aşağıdaki gibi yerel otomobil parçaları mağazaları ile kontrol edin:

  • Napa Otomobil Parçaları
  • O'Reilly Otomobil Parçaları
  • Gelişmiş Auto Parts
  • Otomatik Bölge

Tek tek mağaza konumları, sundukları anahtar kopyalama hizmetlerinin türleri hakkında size daha fazla bilgi verebilir.

20. Bana Uygula

Bana Anahtar Uygulama, hemen hemen her yerden anahtarların kopyalarını almanızı sağlayan harika bir uygulama. İşte nasıl çalışır: sadece anahtarınızı tarayın ve uygulamaya kaydedin. Bundan sonra basılı kopya almak için bir Key Me kioskuna gitmeyi seçebilirsiniz.

Ya da aceleniz yoksa postayla size gönderilen kopyaları alabilirsiniz. Taramayı bir arkadaşınıza gönderebilirsiniz, böylece anahtarınızın bir kopyasını alabilirler.

21. iKeyless

iKeyless, otomobil anahtarlarını kopyalamak konusunda uzmanlaşmıştır. Sadece iKeyless web sitesine gidin ve Araç Kimlik Numaranıza girin. Site, anahtarlarınızın kopyalarını nasıl alacağınız konusunda sizi bilgilendirecektir.

22. Dakika Tuşu

Dakika Anahtarı, ABD genelindeki yerlerde bulunan anahtar kopyalama kiosklarını yapar. Bu, otomatik bir kopyalama servisidir.

Sadece anahtarınızı makineye sokun, kiosk üzerindeki adımları izleyin ve bekleyin. Birkaç dakika içinde anahtar kopyalarınız dağıtılacaktır.

Minute Key hakkında harika bir şey de tasarımcı anahtar öğelere sahip olmaları. En sevdiğiniz spor takımından veya diğer tasarımcı seçimlerinden sonra bir anahtar moda alabilirsiniz.

Ne Yapılır Anahtar Yapımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Anahtarları almak için gitmeden önce bilmek isteyebileceğiniz diğer bazı bilgiler. Buradaki bilgiler temeldir ancak mağazadan mağazaya değişebilir.

Anahtar Kopya Ne Kadar Maliyet Yapıyor?

Mağazaya bağlı olarak, genellikle anahtar kopyalama başına 1,50 ABD Doları ile 3,00 ABD doları arasında bir ödeme yaparsınız. DIY makinemi yerel Walmart'ımda kullandığımda, anahtar başına 3 dolar ücret aldılar. Bu pahalı görünüyordu, ancak bana ek bir 3 $ için iki anahtar daha almak için bir anlaşma teklif etti.

Bu nedenle, bazı mağazalarda anahtar fiyat yüksek olsa da, ekstra anahtarlarda indirim sunduğunu görebilirsiniz. Maliyetleri yüksek görünüyorsa, anlaşmalar hakkında soru sormanızı tavsiye ederim.

Hangi Tür Tuşları Kopyaları Alabilirim?

Mağazalar genellikle çoğu kapı tipini, garajı veya evin anahtarlarını kopyalayacaktır. Otomatik tuşları ile değişir; Bazı mağazalar ise diğerleri yapmazken kopya yapar.

Bazı durumlarda, araba anahtarlarınızın kopyalarını almak için doğrudan araba satıcısına gitmeniz gerekebilir. Diğer anahtar türlerinin çoğu, anahtar üreten mağazalarda çoğaltılabilir.

Ancak, üzerinde “Kopyalama Yok” (DND) yazan bir anahtarınız varsa ne olur? DND anahtarları genellikle apartman giriş anahtarları gibi anahtarlarda bulunur. Bu konuda biraz araştırma yaptım ve cevaplar değişiyor.

Bir öneri, kopya almak için anahtar yapan orijinal mağaza veya çilingir gitmek. Orijinal satın alımınızın bir kaydı olmalı.

Diğerleri, basit bir şekilde, anahtar sahibine mülkün sahibi olduğunuzu ve çoğaltma haklarına sahip olduğunuzu söyler. Bu bazı anahtar kesicilerle çalışabilir ve başkalarıyla çalışmayabilir. Bazı şirketlerin DND anahtarları ile ilgili daha sıkı standartları vardır ve sahiplik kanıtı gerektirecektir.

Üzerinde DND damgalı bir apartman anahtarının bir kopyasına ihtiyacınız varsa ne yapmalısınız? Muhtemelen doğrudan ev sahibine veya kiralık ofise gitmeniz gerekecektir. Bu durumlarda, anahtarınızı bir mağazada yaptırdıysanız daha fazla ödemeye hazır olun.

Yüksek Performans Anahtarları

Burada bahsedilen mağazaların ve mağazaların çoğu, yüksek performanslı anahtarlar da üretecek. Yüksek performanslı bir anahtar, geleneksel bir anahtardan daha doğru olan bir anahtardır.

Kilitlerin içine ve dışına daha akıcı bir şekilde kaymayı teşvik edecek şekilde yapılır. Yüksek performanslı bir anahtar istiyorsanız, yakınınızdaki mağazalara göz atmanız yeterlidir.

özet

Gördüğünüz gibi, sizin için anahtarlar yapacak mağazalar ve diğer yerler sıkıntısı yok.Düzenlemeler, yapmak istediğiniz anahtarın türüne göre değişir, ancak hizmetler kullanılabilir.

Anahtarlar istediğinde nereye gideceksin? Hiç bir online anahtar kopyalama makinesi veya do-it-yourself kiosk kullandınız mı? Deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Videoyu izle: Jungkook ile hayal et # 10 Ne yaptılar bize [açıklama]

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler
Maliye

Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler

Boş zamanlarında eğlenmek yüzlerce dolara mal olmaz. Bir milyoner ya da nakit sıkıntısı çeken bir üniversite öğrencisi olmanızın önemi yok, ucuz hobiler, zamanınızın eğlenceli, tutumlu ve etkili bir kullanımı. Ucuz hobiler, çok para harcamadan eğlenmenin yollarını bulmakta ve sonuç olarak para konusunda endişelenmek için fazla zaman harcamayan pek çok tutumlu insanın ortak bir özelliğidir.
Devamını Oku
Erie Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Erie Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışverişe başladığınızda, sahip olduğunuz seçeneklerin sayısıyla bunalmış olabilirsiniz. Piyasada yüzlerce ve yüzlerce hayat sigortası şirketi var. Dünyada sizin için hangisinin en iyisi olduğuna nasıl karar vermelisiniz? Bu yüzden yardım etmek için buradayım. Sizin için en iyi hangisinin işe yarayabileceği hakkında fikir vermek için onlarca farklı sigorta şirketini inceledim.
Devamını Oku
Sadece bir yılda 75.000 $ 'lık borcunu nasıl ödediğini!
Maliye

Sadece bir yılda 75.000 $ 'lık borcunu nasıl ödediğini!

75000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 8 yıllık kolejden geçtim… bu yüzden tüm öğrenci kredileriydi. Bu üzücü kısım, orduda olduğum, Kolejim / harçımın GI tasarısıyla ödenmiş olmasıydı, ama yine de borç aldım. O kadar borcunun olması ne hissetti? Mezun oluncaya kadar paraya dikkat etmeye başladım.
Devamını Oku
Elektrik faturanızda para kazanmak için 10 yolu
Maliye

Elektrik faturanızda para kazanmak için 10 yolu

Para biriktirmeye çalışıyorsanız, elektrik faturanızı azaltmak büyük bir yardım olabilir. Bazı insanlar için elektrik ödemeleri neredeyse bir ev ödemesi kadar olabilir. Eğer bu sensen, korkun yok. Elektrik faturanızda, maliyelerinizde doğru yolda ilerlemenize yardımcı olacak paradan tasarruf etmenin on yolu var.
Devamını Oku