">
Maliye

Nasıl 100 $ yatırım ve altı rakamlar için büyümeye

Bazen yatırım yaparak servet inşa etme fikri, az birikimi olan ve yatırım yapmak için fazladan geliri olmayanlar için imkansız görünüyor. Daha az nakit ile yatırım yapmanın anlamsız olduğunu düşünebilirsiniz, ancak gerçek şu ki, sadece 100 $ ile yatırım yapmaya başlasanız bile, yatırımlarınız hala altı veya yedi rakama çıkma potansiyeline sahip.

Milyoner olan 60'lı yaşlarındaki bir çiftle ilgili kişisel finans kitabında bir kez bir hikaye okumayı hatırlıyorum. Milyonerlik durumuna nasıl geldiklerinde sorulduğunda “Haftada sadece on dolar tasarruf ederek başladık. Hiçbir zaman bizim birikimlerimizin bu büyüklüğe kadar büyüyeceğini hayal etmedik. ”

Eğer tasarruf etmeye ve yatırım yapmaya başlamak için işe yaramaz gibi hissediyorsanız, başlamak için çok az şeyiniz var, henüz pes etmeyin. Ne kadar paranız olursa olsun, aşağıda bahsettiğimiz üç yatırım kuralını izleyerek finansal hayallerinizi finanse edecek kadar büyük bir yatırım yuvası kurabilirsiniz.

100 dolarlık yatırımın 400.000 ABD dolarına nasıl dönüştüğü

Akıllı yatırımın ilk kuralı, bileşik faizin gücünü anlamaktır. Aşağıdaki tabloya bakın. Çoğu kişi, daha küçük bir miktarla başladığınızda yatırım yapmanın hiç bir işe yaramadığını düşünür, ancak bileşik faiz, ne kadar nakit ile başlıyor olursanız olun, güçlü bir araçtır.

50 dolarlık bir yatırım hesabı başlattıysanız, elli yılda ayda 25 dolar ekleyerek ve yüzde on bir getiri oranı kazanırsanız Yaklaşık 400.000 dolar olurdu!

Görüyorsunuz, yatırımla ilgili müthiş şey, başladığınız bir yatırımın ne kadar küçük olursa olsun, bileşik faiz, paranızı deli gibi büyütecektir. Bu yüzden anahtar sadece başlangıç ​​katkılarınız veya aylık katkılarınız ne kadar küçük olursa olsun başlamaktır. Gerçek şu ki, hepsi zaman içinde ekliyor.

Yukarıdaki tabloyu kullanarak örnek olarak, 50 yıllık yatırım yapmak için uzun bir süre gibi görünebilir ve sadece 400.000 $ 'a ulaşmak için bekleyebiliriz. Ancak, erken yatırmaya başlarsanız, on sekiz yaşındayken, 68 yaşına göre biriktireceğiniz 400.000 dolarlık emekli olma ve emekli olmayanlar arasındaki fark anlamına gelebilir.

Şu an ne kadar (ya da ne kadar az) yatırım yapsanız yapın, tasarruf etmeye başlayın. Zaman geçtikçe aylık yatırım miktarınızı arttırabileceksiniz ve yuva yumurtasının mümkün olduğunu düşünmediğiniz oranlara kadar büyüyeceksiniz.

Hangi yatırım türlerinin sizin için en iyi olduğuna karar verin

Yatırım yapmaya başlamadan önce, paranızı masaya koymadan önce neye girdiğinizi bilmelisiniz. Farklı yatırım türlerine göz atın ve risk toleransınıza ve bilgi tabanınıza en uygun yatırım türlerini öğrenin.

Farklı yatırım türlerini (internette binlerce makale var) okumaya başlayın, böylece hangi yatırım yollarının sizin için en iyi olabileceğine karar vermeyi öğrenebilirsiniz. Ayrıca, yaşamak için kullanmak istemeden önce ne kadar para yatırmak istediğinizi öğrenmek için biraz zaman ayırın. Bu önemlidir çünkü kısa vadede bazı yatırımlar uzun vadede daha iyi olsa da, kısa vadede volatil görünebilir.

Genel kural, nakit yatırmak istediğiniz sürenin kısalması, yatırım tercihleriniz için daha düşük risk olmasıdır. Çeşitlendirme de önemlidir. Tüm paranızı bir şirketin hisselerine veya başka bir tek yatırıma koymamaya dikkat edin.

Bunun yerine, endeks fonları, yatırım fonları veya Fundrise gibi emlak bazlı fonlar gibi “sepet” tipi yatırımlara yöneltin. Başlamak için 1000 dolar istiyorlarsa Gayrimenkul yatırım yapmaya başlamak için en ucuz yollardan biri.

Yatırım seçimlerinizin çeşitlendirilmesi, ister kişisel isterse de küresel olsun, piyasadaki düşüşlerden veya ekonomik iniş çıkışlardan korunmanıza yardımcı olacaktır. Şimdi birkaç farklı yatırım türü hakkında biraz konuşacağız ve bunların size çekici gelip gelmeyeceğini görmek için bunları nasıl analiz edeceğiz.

Borsaya Yatırım Yapmak

Hisse senedi piyasasına yatırım yaparken küçük miktarlarda küçük para basmak iyi olur. Yüksek ücret talep eden brokerler, acemi yatırımcıların karlarını gerçekten hızlı bir şekilde yiyebilirler. Ancak, doğru yapıldığında, daha küçük dolarlarla yatırım yapmaya başlayan yeni yatırımcılar, hisse senedi piyasası, endeks fonları vb. Satın alarak borsada ciddi bir servet oluşturabilirler.

Para piyasaya girmeye başlamadan önce eğitim önemlidir ve internet, borsa yatırımlarının ins ve çıkışlarını açıklayan harika makalelerle doludur. Geceleri büyük kârlar vaad eden zengin hızlı şemalar ve diğer tanıtım yöntemlerine sahip olun. Akıllı borsa yatırımları “yavaş ve istikrarlı bir şekilde yarışı kazanır” zihniyetini içerir.

Ayrıca, yatırımlarınızla piyasanın iniş ve çıkışlarına yapışmayı da içerir. Ve yeni başlayan yatırımcılar - özellikle de daha az nakit ile başlayanlar - kendilerini çevrimiçi olarak yönetebilecekleri bir aracılık hesabı seçmek isteyecekler ve çok az veya hiç ücret talep etmeyecekler, böylece mümkün olduğunca paralarının çoğunun kullanıldığından emin olabilirler. zenginliği artırmak için.

Yeni yatırımcılar için hisse senedi yatırım hesapları için bazı seçenekler.

Ally Invest

En sevdiğim yatırım şirketlerinden biri, Ally Invest'dir. Çünkü insanlar, hesap asgari ve stok ve EFT olmadan yatırım yapmaya başlayabilirler. esnaflar her biri 3,95 dolar gibi düşük. Ally Invest, “kendi kendini yöneten” bir yatırım şirketi olarak kabul edilir, bu da yatırım tavsiyeleri vermedikleri anlamına gelir.

Bunun yerine, üyelerin yatırımlarını ve performanslarını analiz etmelerine yardımcı olacak özel grafikleri ve diğer yatırım araçlarını sunarak, neye yatırım yapmaları gerektiği konusunda kendi eğitimli seçimlerini yapabilmelerini sağlar.

Yatırım hesabınıza kolay ve rahat bir şekilde yatırım yapabilmeniz için birden fazla cihaz türü üzerinden erişmenize izin verir ve aynı zamanda üyelere canlı haber akışı bilgileriyle en son yatırım bilgilerinin farkında olurlar. Ally Invest hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

şerefiye

İyileştirme, hisse senedi yatırım hesapları sunan başka bir şirkettir. İyileştirme ile ilgili havalı şeylerden biri, işlem ücretleri ve ticaret ücretleri için sıfır ücret almalarıdır. Bunlar, Ally Invest'den biraz farklıdır, çünkü risk toleransınıza ve ne kadar yatırım yapmanız gerektiğine bağlı olarak size yatırım tavsiyeleri verecektir.

Yıllık ücret alıyorlar, ama bu bir süper uygun fiyatlı yıllık ücret (Her ayın en az 100 $ 'lık bir yinelenen hesap yatırımı yapan müşteriler için bir avantaj olan (10.000 $ altındaki hesapların% 0,35'i).

motif

Motif, yeni başlayanlar için de harika bir seçenek olabilir. Motif'te bireysel hisse senetlerine veya EFT'lere yatırım yapmak için asgari bir hesap yoktur, ancak bir motife (otuz hisse senedi veya EFT'ye kadar bir sepet) yatırım yapmaya başlamak için minimum 300 $ 'lık bir bakiye gerekir.

Satın aldığınız hisse başına bir ücret ödemek zorunda olduğunuz geleneksel yatırım hesaplarının aksine, Motif size sadece 9,95 $ karşılığında 30 hisse senedi ile bir fon oluşturmak. Bireysel hisse senetleri almayı planlıyorsanız, bu neredeyse 300 dolarlık bir tasarruftur. Motif'e kaydolmak için 150 dolara kadar çıkın.

Tüm bu şirketler, sadece yatırım yapmaya başlayanlar için uygun ücretler ve komisyonlar sunmaktadır.

Çevrimiçi tasarruf hesapları, borsaya yatırım yapmak konusunda endişeli iseniz para kazanma seçeneğidir. Çoğu banka, hiçbir şeyin yanında ödeme yapar. BBVA Bank% 1'e yakın ödeme yapıyor herhangi bir yerel bankada bulacağınızdan çok daha yüksek. Sadece yüksek getirili tasarruf hesaplarına yatırım yaparak zengin olmayacaksınız, ancak en geleneksel bankalardan daha fazla ödeyeceksiniz.

Eşler Arası Kredilendirmeye Yatırım Yapmak

Diğer bir daha az geleneksel yatırım seçeneği, eşler arası kredilendirme (genellikle P2P kredisi olarak adlandırılır). Lending Club ve benzeri diğerleri gibi akranlar arası kredilendirme organizasyonları bunun gibi çalışır: yatırımcılar farklı amaçlarla kişisel krediler arayanlara borç vermeyi tercih ederler.

Yatırımcılar bir Kredi Kulübesi hesabı açtıklarında, yatırımcı seçtikçe borçlar için para çekilir ve geri ödeme, kar ile birlikte yatırımcı hesabına geri verilir.

Kredi başvuruları eşler arası kredi personeli tarafından onaylandığı için, bu krediler, kredi tutarının tamamını veya bir kısmını başvuru sahibine katkıda bulunabilecek yatırımcılara sunulur. Kredi başvurusu ve ödeme geçmişi gibi kredi başvuruları ile ilgili detaylı bilgiler potansiyel yatırımcılarla paylaşılmaktadır.

Kredi geri ödenirken, faiz gelirlerinin bir kısmı size belirli bir P2P borç verme kredisinde bir yatırımcı olarak gelir.

Ödemeyi durdurmaya karar vermek için para ödemenizi tercih eden bir müşteri varsa, nakit paranızı kaybedebileceğinizi bilmek önemlidir, ancak çoğu kişi eşler arası kredilendirmeye yatırım yapmayı tercih eder ve sonuçlardan memnun olur. Bu rotayı seçerseniz dikkatli olunuz.

Hangi yatırım rotalarından hangisini seçerseniz seçin, sadece 100 $ değerinde olsa bile, bir dalı açmak ve bir hesap açmak için paranızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir İşe Yatırım Yapmak

Birçok insan, bir tür iş yapmaya yatırım yaparak paralarını büyütmeyi tercih ediyor. Bazı insanlar mevcut bir işletmeye yatırım yapmayı tercih ederken, diğerleri kendi işlerini kurmayı seçer. Şahsen, bir SEO şirketini başlatarak işletme sahipliğinde başarı buldum.

Bir işletmeye yatırım yapmak maliyetli olabilir, ancak bir şirkete yatırım yapmak için sadece 100 $ 'lık bir tutar bile 100 $ yatırımıyla para kazanabilir. Benim SEO şirketi durumunda benim becerileri kullanarak iş dahil çünkü başlaması için çok küçük bir maliyet. Bilgimi insanlarla paylaşabilir ve bilgi ve dizüstü bilgisayarımı kullanarak web siteleriyle daha iyi sıralamalar elde etmelerine yardımcı olabilirim.

Neyse ki, sadece 100 $ için başlayabilecek birçok iş fırsatı var. 100 $ 'lık Başlangıcın yazarı Chris Guillebeau: Yaşadığın Yolu Yeniden Keşfedin, Sevdiğin Şeyi Yap ve Yeni Bir Gelecek Yaratın, kitabında, işlerini daha küçük bir sermayeyle başlatan 1500'den fazla işletme sahibi ile görüşmekten öğrendiklerini paylaştı .

Çoğu durumda, Chris'in röportaj yaptığı başarılı işletme sahipleri, girişimlerinde 100 dolardan fazla harcamadı. Ve röportajları mutlaka özel yetenekleri olan insanlar değildi. Onlar, Chris'in kitabında belirttiği gibi, “kendi para kazanabilecekleri kişisel tutkularının yönlerini keşfettiler” gibi sizin ve benim gibi normal insanlardı.

Asla bilemezsiniz: bildiklerini yaparak ve bir gün hayal bile edilemeyecek bir servete dönüşen bir iş fırsatına sevmeyi bilen kişilerden biri olabilirsiniz.

Bunun pek çok zor iş olmadan gerçekleşeceğini söylemiyorum. Bir işi büyütmek her zaman sıkı çalışmayı gerektirir. Ancak, zaman ayırmaya istekliyseniz, çok fazla nakit para yatırmak zorunda kalmadan da başarılı bir iş elde edebilirsiniz.

Düzenli Katkıda Bulunmanın Önemi

Katkılarınız ne kadar küçük olursa olsun, yatırımlarınıza düzenli olarak katkıda bulunmak kesinlikle başarılı bir şekilde servet oluşturmanın anahtarlarından biridir. Her ay yatırım hesaplarınıza ne kadar fazla para yatırırsanız, daha fazla bileşik faiz, servetinizi daha büyük bir ölçekte büyütmek için işe yarayabilir.

Yatırım hesaplarınıza düzenli olarak, başka bir faturada olduğu gibi davranarak, katkıda bulunmayı alışkanlık haline getirmeyi düşünün.Banka veya yatırım şirketinizle, banka hesabınızdan yatırım hesabınıza otomatik bir transfer ayarlayarak, her ay aynı gün düzenli olarak katkıda bulunun.

Bu şekilde her ay yatırım yapmayı düşünmek zorunda kalmazsınız ve sizin için sihirli bir şekilde gerçekleşir. Yatırım katkılarınızı her ay otomatik olmayan bir “seçim” olarak bırakırsanız, neden katkıda bulunamadığınızı öğrenmek için mazeretler bulabilirsiniz. Paraları başka şeylere harcayacak fırsatlar gibi faturalar da gelecek.

Ancak, yatırım hesabınızı bir fatura gibi ele almayı ve otomatikleştirmeyi seçerseniz, varolan paranı unutmak için zihninizi eğitebilirsiniz. Muhtemelen yatırımınızın, hayal ettiğinizden çok daha hızlı bir şekilde büyüyeceğini ve hesabınızın altı ve yedi haneli rakam aralığına ulaşmaya çalışırken, sizin için daha güvenli bir gelecek yaratarak geleceğinizin kendinize teşekkür edeceğini göreceksiniz. Sevdiklerin.

Düzenli olarak yatırım yapıyor musunuz? Ne tür yatırımları tercih edersiniz?

Videoyu izle: Aylık 100 lira ile liraya nasıl ulaşabilirim?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Foresters Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Foresters Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Bir hayat sigortası poliçesine sahip olmak genellikle iyi ve sağlam bir finansal planlama stratejisinin parçasıdır. Çünkü hayat sigortası gelirleri, önemsediğiniz kişilerin borçlarını ödeyebilir, yaşam masraflarını ödemeye devam edebilir ve yaşamlarını büyük ölçüde değiştirmek zorunda kalmaz - özellikle de onlar için zaten zor olan bir zamanda.
Devamını Oku
Finansal olarak istikrarlı olduğunuz 20 işaret
Maliye

Finansal olarak istikrarlı olduğunuz 20 işaret

Finansal istikrarın bir yaşamını gerçekten yaşıyor mu, yoksa maddi olarak istikrarlı bir hayat yaratma alanında hala bir işiniz var mı? Aşağıdaki 20 işaret, bu sorunun cevabını bulmanızda yardımcı olabilir. Her ne kadar bireysel olarak doğru olsa da, 20 işaret zorunlu olarak finansal açıdan istikrarlı bir kişiyi göstermez (bazen kafanızı kuma sokmak kolaydır, doğru mu?
Devamını Oku