Maliye

Erken Emeklilik için Nasıl Bir Plan Yapılır?

Hepimiz Sayın Para Bıyık ve Yakup'un Erken Emekli Aşırı'daki gibi büyük hikayelerini gördük. 30 yaşından itibaren emekli olmak istemeyebilirsiniz, en azından bugünün ulusal ortalama emeklilik yaşından daha erken emekli olabilmek düşüncesini eğlendiriyor olabilirsiniz, ki bu şu anda erkekler için 64 ve kadınlar için 62'dir.

İlgili Podcast

En azından erken emekliye ayrılma seçeneğine sahip olmaktan hoşlanıyorsanız, bu yazı tam size göre. İster 5 yıl erken olsun ister 35 yıl erken olsun, istediğiniz zaman emekli olma yeteneği, yaşamın neredeyse her alanında büyük bir kişisel ve finansal özgürlük getiriyor. Eğer erken emekli olma yeteneğini ciddi olarak arzu ederseniz, takip edebileceğiniz bir finansal yol haritası.

Erken Emekliliğe Bir Yol Haritası

Erken emekli olma yoluna giden yol haritası zor değildir, ancak ciddi bir mali plana bağlılık isteğini gerektirir. İnsanlar çoğu zaman erken emekliliğin tüm şanslarını patlatırlar, çünkü erken emeklilik için finansal olarak ihtiyaç duydukları yerlere ulaşmak için gerekli, basit adımları atmaya isteksizdirler, “Sadece Bir Kez Canlı” yaşam tarzı için bu adımları yürürlüğe koyma konusunda isteklidirler. Aşağıdaki adımları izlemeyi seçerek - sağlam bir mali temel oluşturmanıza yardımcı olacak adımlar - kendinizi erken emekliliğin kesinlikle bir seçenek olduğu bir mali duruma sokabilirsiniz.

Erken Emeklilik Planı Yapın

Bununla, oturduğunuz yerde, mevcut finansal durumunuzda nerede olduğunuzu ve emekliliğin bir seçenek olduğu bir yere ulaşmak için maddi olarak nerede olmanız gerektiğine karar verin. Bunu yapmanın en kolay yolu, harcamalarınızı Kişisel Sermaye gibi bir araçla takip etmektir, (eğer varsa) borçlarını ödemek için ihtiyacınız olan borçları hesaplayın (erken emekli olmak isteyenlerin borç ödemelerini öncelikli hale getirmeleri gerekir), ne kadar olduğunu anlayın. Emeklilik yıllarınızda yılda bir kez yaşamak ve çalışmak istemiyorsanız, çalışmadan kaç yıl yaşamak istediğinizi anlamaya ihtiyacınız olacak.

Denklemin bir kısmı üzerinde bir tutamaç yaparak, yolculuğunuzun bir sonraki adımını erken emekli olma yeteneğine doğru formüle edebileceksiniz.

Hangi Emekliliğin ve Emekliliğin Önemsemeyen Varlıklarının En İyi Size Uygun Olduğunu Araştırma ve Belirleme

Hem emeklilik hem de emeklilik dışı yatırım varlıkları erken emeklilik planınızı formüle etmenin önemli bir parçasıdır. Emeklilik yatırımları 59 1/2 yaşından sonra sizi desteklemeye yardımcı olacak, ancak erken emekli olmak istiyorsanız bu varlıklar size iyi gelir. Bu sebeple, varlıklarını ve yatırımlarını da takdir etmek için yeterli miktarda emekliliği olmayan bir kaynağa sahip olmak önemlidir. Ayrıca, emeklilik dışı varlıklarınızın gelir getirici olduğundan emin olmak istersiniz, böylece bu yatırımların ana dengesine çok fazla erişmeden bu varlıklardan gelir elde etme olanağına sahip olursunuz.

Emekli olmayan, gelir getiren yatırımlar için bazı fikirler şunları içerebilir:

  • Emlak kiralama özellikleri
  • Endeks fonları
  • Temettü ödeyen hisse senetleri
  • Kitap satışı veya telif ödemesi gibi diğer pasif gelir türleri

Erken emeklilik planınızı formüle ederken hem emeklilik hem de emeklilik dışı yatırım seçeneklerinizi dikkatlice araştırmanız önemlidir. Yüksek riskli yatırım planları, erken emekli olmanız gereken serveti artırırken faydalı olabilir; Düşük ya da orta riskli yatırımlar, erken emeklilik tarihinize yaklaştıkça bu serveti güvende tutmak için genellikle en iyisidir. Bu nedenle, sizin için en uygun yatırımcı tipini belirlemek ve ihtiyaçlarınız ve taleplerinize en uygun erken emeklilik planınız için yatırımları seçmek önemlidir.

Basit Yaşam Sanatını Öğrenin

Erken emekli olanlar (ve erken emekli olanlar), genellikle lüks materyallerle dolu bir hayata alışmazlar. Bunun yerine, değer tabanlı harcamaların ve yaşam sanatının önemini öğrendiler. Örneğin, Bay Para Bıyık, kendisini, karısını ve oğullarını yılda yalnızca 25.000 dolar gelirden destekler. Çünkü borçları yoktur ve günümüzün maddi dünyasının cazibesine kapılmadıkları için, özellikle de borcu olmadıkları düşünüldüğünde, bu gelir üzerinde kendilerini rahatça destekleyebileceklerini düşünmektedirler. Ayda 2,000 dolarlık bir gelir, her yıl onlara seyahat lüksleri sağlıyor. Çünkü bütçeyi akıllıca kullanmayı öğrendiler, değer temelli harcamaları pratik ettiler ve yaşam sanatını gerçekten takdir ettiler, iyi yaşamak için fahiş bir gelir miktarına ihtiyaçları yok.

Basitçe yaşamayı ve eğlenmeyi öğrenmek, emekli olduğunuzda kaç yaşında olursanız olun, emekli olmak için daha az paraya ihtiyacınız olacaktır demektir.

Planınızın Yürütülmesine Devam Et

Çoğu insan, erken emekli olma yeteneğini elde etmek için arayışlarında buhar kaybediyor. Planı yaparlar, planı uygularlar, ancak bugünün YOLO yaşam tarzına yakalanırlar ve planlarına bağlı kalmazlar. Anladım: Gelirinizin büyük kısmını yatırımlar için tasarruf etmek zor olabilirken, ailenizin ve arkadaşlarınızın geri kalanı paralarını yeni arabalara ve süslü evlere götürüyor. Aşağı akış yolu çok daha kolay ve genellikle daha eğlenceli olduğunda yukarı akışlı yüzme. Ama şunu hatırlayın: Bundan on yıl sonra, bir milyon doları aşan net bir değeriniz varsa ve bir kimseye bir borç para ödemediyseniz, YOLO'nun tüm arkadaşlarının ve aile üyelerinin hepsi aynı borçlar ve paralarla mücadele edeceklerdir. bugün sahip oldukları problemler. Bu noktada, dünyanın geri kalan kısmına finansal sera sera tutumunda katılabileceğiniz gibi bir karar verebilirsiniz, ya da farklı olmak ve hayatınızın hayallerine ulaşma yolunu takip etmek.

Erken emekli olabilme becerisine sahip olmak konusunda ciddiysen, o zaman, ilerlemiş olduğunuz zamanlarda bile geliştirdiğiniz erken emeklilik planında devam edeceğinize dair bir karar verin.Duvardaki çizelgeleri yayınlayın, cüzdanınızdaki bir tropik sahil evinin resmini saklayın ya da finansal bağımsızlık hayalinizin her gününü kendinize hatırlatmak için yapmanız gereken her şeyi yapın. Toplumun geri kalanı para harcıyorken zenginlik biriktirmek için planınızda kalmaya motive olmak için bazı ipuçları:

  • Benzer finansal hedefleri olan benzer düşünen kişilerden oluşan bir grup oluşturun. Bu grubun aileniz ve arkadaşlarınız arasında veya blog dünyasında çevrimiçi olup olmadığını, yalnızca finansal olarak bağımsız olma hayalinizi paylaşan insanlarla vakit geçirdiğinizden emin olun.
  • Evde ve işinize yarayacak şekilde görsel hatırlatmalar yayınlayın. Bu görsel hatırlatıcılar duvarda bir grafik, hayalinizdeki hayatın bir resmi (örneğin seyahat) veya buzdolabınızda yayınlanan basit bir motivasyon ifadesi olabilir.
  • Sizi takip etmenizi sağlayacak olumlu onaylar kullanın. Bu biraz kulağa gelse de, gerçekten sonuç üretebilir. İnsanlar genellikle kendi başlarına sabotajlarını kendi sabote ederler, çünkü “Başaramayacağım” gibi olumsuz mesajlar vardır. Herhangi bir olumsuz mesajın sizi finansal bağımsızlık hedeflerinize ulaşmasını engellememesine ve olumlu “Gelecek yıl itibariyle tamamen borçsuz olacağım” veya “40 yaşına geldiğimde net olarak 1 milyon dolar alacağım” gibi ifadeler. Hedeflerinizle ilgili olarak aklınızda ve kalbinizde beyan ettiğiniz neyi ağzınızla teyit ederek, hedeflerinizi sözlü hale getiriyorsunuz ve kendinizi günlük olarak hatırlatıyorsunuz.

İlk kez emekliye ayrılma hayalini düşünmeye başladığınızda, bu sayıların ulaşması imkansız gibi gözükebilir. Bununla birlikte, yukarıdaki adımları tutarlı bir şekilde takip etmeyi seçerseniz, kendinizi daha erken emekliye bırakmanız için gereken serveti biriktireceksiniz. Finansal başarıya ulaşmanız için attığınız her adım, şartlarınıza göre emekli olmak için ihtiyacınız olan finansal özgürlüğe bir adım daha yaklaşmanızı sağlar.

Erken emekliliğin peşinden hiç düşündün mü? Finansal bir hedefe ne zaman devam edersiniz?

Videoyu izle: Torba Yasadan Erken Emeklilik Çıktı, İş Başvurusu Kanalı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2018 En İyi 11 Yüksek Verim Tasarruf Hesabı
Maliye

2018 En İyi 11 Yüksek Verim Tasarruf Hesabı

Çocukken, haftada 10 dolarlık bir yardım aldım ve aslında ilkokulda iyi notlar aldım. Annem hızlı nakit birikimimi fark etti, bu yüzden beni bankaya götürdü ve bana bir tasarruf hesabı açtı. O zamanlar, bankalar, her hafta para sahibinden depozitle damgalanan küçük bir tasarruf hesabı kitapçığı (ki benim elde etmek için heyecanlandım) yayınladı.
Devamını Oku
GFC TV Ep 009: Bu Yatırımcı Yatırım Harcamalarında 5,500 $ Ödüyordu Bilmiyordu
Maliye

GFC TV Ep 009: Bu Yatırımcı Yatırım Harcamalarında 5,500 $ Ödüyordu Bilmiyordu

66 yaşında bir yatırımcı olan Jim ve emekli paramedik bir şey ödüyordu biliyordu, ama ne olduğundan emin değildi. Böylece başka bir finansal danışmana geçmeye ve bazı cevaplar almaya çalıştı. Neden hiç kimsenin ilk etapta hiç kimseye sormadığını; Açıkçası, onun da ötesindeydi. Ama sonunda, soruyu sormak ona geldi: “Yatırım hesaplarıma ne kadar ödeme yapıyorum?
Devamını Oku
Seyahat Eden İnsanlar İçin En İyi 23 İş
Maliye

Seyahat Eden İnsanlar İçin En İyi 23 İş

Birçoğu için, bir tuhaflık olmak susuzluk gerçek. Güneşli bir Karayip sahiline gitmek, Avrupa'daki tarihi kasabaları gezmek ya da Amerika'nın her yerinde dolaşmak, pek çok insan evden çok “orada” olmayı tercih ediyor. Bu kederli gezginler için iyi haberler var! Aynı zamanda çalışabilir ve seyahat edebilirsiniz.
Devamını Oku
Anket Sesleri İncelemesi
Maliye

Anket Sesleri İncelemesi

Çevrimiçi para kazanmayı düşünmüşseniz, muhtemelen düzinelerce ve düzinelerce anket programına rastladınız. Bu web siteleri, kanepenizin rahatlığında ekstra para kazanmak için mükemmel bir yol olabilir. Çok sayıda farklı anket sitesi bulunduğundan, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermek kafa karıştırıcı olabilir.
Devamını Oku