Maliye

Marketlerde Tasarruf Sağlamanın 8 Yaratıcı Yolu

Bereketlilik alanında insanları yönlendirirken, en çok para atıklarını gördüğüm yerlerden biri de market harcamaları alanında. Frugal Farmer ailesinde, altı ailemiz için market bütçemizi ayda en fazla 400 $ tutuyoruz. Ama her zaman böyle değildi.

Maliyemizin karmaşasıyla ilgili büyük açığa çıkmadan önce, ayda bir ayda 1000 dolara yakın harcama yapıyorduk. Ve bunun üzücü tarafı, büyük ailemiz için ayda 1000 dolarlık bir miktarın gerçekten bu kadar fazla olmaması. Bu infografik göre, dört kişilik bir aile için orta maliyetli bir gıda bütçesi aylık 995 $ 'dır. Bu rakam hakkında en çok neyden rahatsız olduğum ve infografideki diğer sayılar kişisel deneyimlerinden bildiğim kadarıyla, ailenize sağlıklı beslenmeleri bir ayda 1000 dolardan daha ucuza alabileceğinizi biliyorum.

Bir sürü pratik, araştırma ve düzenleme yaparak, geçen 2.75 yıl boyunca bakkal bütçemizi ayda 400 $ tutmayı başardık. Bu miktarın üstünden geçtiğimiz zamanlarda, bizim açımızdan net bir planlama eksikliğinden kaynaklanıyordu. Bazı aylar çok yorgunduk, çok tembel ya da çok fazla bunaldık. Ama şu an bir bilimin planlamasını yaptık ve bu da bizi çılgın meşgul aylar boyunca bile bütçede kalmamıza yardımcı oldu.

Marketteki harcamalarınızı bilmiyorsanız, harcamalarınızı Kişisel Sermaye gibi ücretsiz bir çevrimiçi araçla takip etmeye başlayın. Ne kadar harcadığınızı öğrendikten sonra, bu ipuçlarıyla para tasarrufu yapmaya çalışabilirsiniz.

Ailenizi Daha Az Beslemek

Büyük aile sağlıklı yiyeceklerimizi ayda sadece 400 dolara nasıl gönderiyoruz ve bakkal maliyetlerinizi nasıl azaltabilirsiniz.

İlgili Podcast

Fiyatları Tanıma

Bunları ezberle veya bir liste oluşturarak öğrenirseniz, gıda fiyatlarını düşürmek istiyorsanız, her ay satın aldığınız ürünlerin fiyatlarını bilmek çok önemlidir. Satın aldığınız ürünlerin fiyatlarını bilerek, başka bir mağazadaki ürünler üzerinde daha kolay anlaşabilirsiniz. Bazı mağazaların “satış” fiyatları hala diğer mağazaların normal fiyatlarından çok daha yüksektir, ancak normalde ne ödeyeceğinizi bilmiyorsanız, bir satışın gerçekten bir satış olup olmadığını ayırt edemezsiniz. Ayrıca, düzenli olarak satın aldığınız şeylerin fiyatlarını da bilerek, daha uygun bütçe ve menü planı yapabilirsiniz.

Menü Planı Olarak Bakiye Yemek Fiyatları

Ailemizde, yemeklerimizi ortalamada 5 dolardan az tutmaya çalışıyoruz. Dikkat etmem, “her” yemeğin 5 doların altında olduğunu söylemedim, bunun yerine 5 doların altında “ortalama” olduk. Bunun anlamı, bir biftek yemeği istediğimizde ve 15 dolar tuttuğumuzda, haftada 2 $ ve 3 dolarlık yemek vermemizdir, böylece maliyet farkını telafi edebiliriz, ancak yine de bazen “savurgan” bir yemeğin tadını çıkarırız. Aileniz için belirlediğiniz market bütçesine bağlı kalmanıza yardımcı olacak bir ortalama yemek numarası seçin ve daha sonra menünüze göre yemeklerinizi bu ortalama sayı etrafında planlayın.

Ucuz ve Kolay Yemekler Listesi

Eğer ailenizi haftada bir kez bezelyeli bezelye ile beslerseniz veya akşam yemeği için bir kez patlamış mısır patlatırsanız, dünya bitmeyecektir. Ailenizin en sevdiği ucuz ve kolay yemeklerin bir listesini hazırlayın, böylece bunları aylık menü planınıza serpiştirin ve büyük paradan tasarruf edin.

En Etkili Gıdaların Nerede Olduğunu Öğrenin

Yerel bir çiftçiden toplu olarak kırmızı et alırız ve bakkalların şarj ettiklerinden daha ucuz olması için ot beslemesi, antibiyotik yok, hormon kırmızı et - yüksek kaliteli et için 3.50 pound öderiz. Ayrıca Trader Joe’da çok alışveriş yapıyoruz. Makarnaları, bir pound olan 99 senttir ve İtalya'da Roundup'ın buğdayda kullanılmadığı bir yerde üretilmektedir. Yine, pazarlık fiyatlarla yüksek kaliteli gıda. Diğer para tasarrufu sağlayan dükkanlar, Aldi'de satın alma ve normalde pahalı olan küçük şehir mağazalarında satışa vuruyor. Bölgenizdeki en ucuz yiyeceklerin nerede bulunduğunu öğrenirseniz, menünüzü satışa göre planlayabilir ve muhteşem satış fiyatlarında harika yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

Ev yapımı

Biz ailemizde pizza SEVİYORUZ, ama paket pizza pahalı. Bunun yerine, en iyi ev yapımı pizzamızın tarifini, harika kabuk tariflerimizden ve en sevdiğimiz yiyeceklerden biri ile yapıyoruz. Bizim ev yapımı pizza genellikle satın alınan veya paket pizzadan daha iyidir ve iki ekstra büyük pizza yapmak için yaklaşık 10 $ maliyeti. Tatlı yaparken ev yapımı unlu ekmeği, ev yapımı çorba ve ev yapımı kurabiyeler ve diğer tatlıları da yaparız. İşleri sıfırdan nasıl yapacağınızı öğrenerek, belirli ürünlerde maliyetleri% 75'e kadar azaltabilirsiniz.

Yerel git

Tonlarca gıda giderlerinden tasarruf etmenin bir başka yolu da kendi sebzelerimizi yetiştirmek veya onları Çiftçi Pazarı'ndan satın almaktır. Büyük bir bahçeye sahip olmamanız bile, bakkaldan en çok satın aldığınız sebzelerin 1, 2 veya 3'ünü büyüyerek gıdaya para kazandırabilirsiniz. Örneğin, çok fazla domates kullanırsanız, güvertede bir ekmeğe domates bitkisi koyabilirsiniz. Ya da bol miktarda havuç yerseniz, evinizin etrafındaki bazı havuç bitkilerini ekebilirsiniz. Sebzeler genellikle çiftçi pazarlarında da ucuza bulunabilir. Çiftçi pazarına yaptığımız son gezimizde, 3 poundluk domatesleri 3 dolara çıkardık - buradaki bakkal domateslerinin yarı fiyatından daha ucuz ve iki katı taze.

Temel / Genel ile Tamam Olmayı Öğrenin

Her öğün müthiş bir olay olmak zorunda değil. Bazı geceler akşam yemeği için basit bir kase Chipotle Rice'ımız var, ve diğerlerinde ise basit bir sebze salatası yapıyoruz. Beklentilerinizi düşürmek ve yemek yemekten ziyade yaşamak için yemek yemeyi tercih ederseniz, bakkal masraflarını ve hatta belinizi bile kaybedersiniz. 🙂

Aynı kural jenerik için de geçerlidir.Herşeyi jenerik almıyoruz, ama her zaman düzenli olarak satın aldığımız şeylerin jenerik versiyonlarını tadabiliyoruz ve eğer jenerik versiyon bizim çok zevk almayan tat-test standartlarımızı karşılıyorsa, markanın yerine jenerik almaya başlıyoruz. şey. Bunun ters yüzüne göre, eğer jenerik marka dayanılmazsa, parayı markanın markasıyla harcamaktan çekinmeyiz. Her şey dengeyle ilgili.

Satın Almayı Durdur

Markette bir snoop var. Gözlerini, ailelerini beslediklerini ve paralarını harcadıklarını görmek için diğer insanların arabalarına yönelmelerine izin veriyorum. İşlenmiş abur cuburlarla dolu arabaları gördüğümde beni her zaman rahatsız ediyor. Pop, cips ve diğer işlenmiş gıdalar, tutumlu market bütçesine olan felaket anlamına gelir. Özel bir etkinliği kutlamadıkça onları satın almayız.

Yukarıdaki yönergelere uyarak, aylık bakkal faturanızdan yüzlerce dolar kesebilir, borcunuzu serbest bırakma hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak parayı boşaltabilir ya da sahip olduğunuz herhangi bir finansal hayale ulaşmanıza yardımcı olacak daha fazla paraya sahip olursunuz.

Markette tasarruf etmenize yardımcı olacak en sevdiğiniz ipucu nedir?

Videoyu izle: Süpermarketlerin Bilmenizi İstemediği 10 ALIŞVERİŞ HİLESİ! (Ucuz Alışveriş İpuçları)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol
Maliye

Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol

Nihayet emekli olduktan sonra ayağını kaldır ve rahatlamanız kesinlikle çok güzel. Maalesef, artık işe yaramıyor olsanız bile faturalar devam ediyor. Bu, aynı standart yaşamdan yararlanabilmeniz için emeklilik fonlarınızı önceden düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. Unutmayın, yaşlandıkça ihtiyaç duyacağınız en önemli şeylerden biri sağlık sigortasıdır.
Devamını Oku
GF ¢ 043: [Vaka Çalışması] Sadece 1 Milyon Dolarla Erken Emekli Olabilir misiniz?
Maliye

GF ¢ 043: [Vaka Çalışması] Sadece 1 Milyon Dolarla Erken Emekli Olabilir misiniz?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC043_.mp3 1 milyon dolar ile erken emekli olmak istiyorum. Bu ifadenin hoş bir yüzüğü var, ha? Bir müşteriyle çalıştığımı düşünmüyorum, ancak erken emekli olmak istemiyordum ya da 1 milyon dolarlık bir portföyü olması durumunda kendinden geçmezler. Ama çoğumuzun bildiği gibi, 1 milyon dolar eskiden olduğu gibi değil.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Ücretsiz Çocuk Kitapları Çevrimiçi ve Yerel Olarak Alınmak İçin 30 Yasal Yol"/>
Maliye

Ücretsiz Çocuk Kitapları Çevrimiçi ve Yerel Olarak Alınmak İçin 30 Yasal Yol

Çocuk kitapları: Biz onları seviyoruz, onları besliyoruz… muhtemelen onlara küçük bir servet harcadık. Anlaşılabilir. Ebeveynseniz, okumak, okumak ve daha fazlasını okumak için onlara bolca seçenek sunarak çocuklarınıza kitap sevgisini aşılamak istersiniz. Bunu kesinlikle bankayı bozmadan veya kitapların birçoğunun bir şekilde çocuğunuzun odanın köşelerinde toplanmadan yapmasını sağlayabilirsiniz.
Devamını Oku
Ücretsiz Amazon Prime almak için 10 Ways
Maliye

Ücretsiz Amazon Prime almak için 10 Ways

Amazon Prime’ın 2005’ten beri olduğunu biliyor muydunuz ve şu an 2017’den beri 80 milyondan fazla Amerikan üyesi var mı? Entrepreneur.com'a göre, Mart 2015'te sadece 40 milyon Amazon Prime üyesi vardı. Evet, Amazon sadece iki yıl içinde Prime üyelerini ikiye katladı! Bu istatistiklere göre, Amerikan hanelerinin% 64'ü aktif Amazon Prime üyeleridir.
Devamını Oku