Maliye

Sesli Gözden Geçirme: Neye Gibi - ve Beğenmeyecek

Okumayı seviyorsanız veya okumak için daha fazla zamanınız olsaydı, Audible hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Audible sesli kitaplara abonelik sağlayan bir Amazon şirketidir.

İnsanlar Neden Sesli Seslidir?

Hizmetle ilgili gerçekten havalı şeylerden biri, Audible'ın kitap seçimlerinin genellikle iyi bilinen kitap anlatıları, aktörler ve aktrisler tarafından okunmasıdır. Bazı önemli anlatılar arasında Wil Wheaton, Colin Firth ve Samuel L. Jackson bulunuyor.

Sesli üyeler 2016 yılında 2 milyar saatten fazla okuma materyalini indirdi, bu da birçok kişinin Audible'ı gerçekten sevdiğini gösteriyor.

Aslında, İyi Kept Cüzdan kurucusu, Deacon Hayes, birkaç yıldır duyulabilirliğe abone oldu. Çok değerli bir öğrenme aracı olduğunu düşünüyor.

Mali işler, iş yönetimi ve yaşam yönetimi hakkındaki bilgilerini artırmak için Sesli sesli kitapları kullandığını söyledi. Ardından, bu blogu kullanarak, başkalarıyla paylaştığınız kitabı, Erken Can You Retire adlı kitabında ve yolunu kesişen diğer paylaşım fırsatlarından geçirir.

Sesli kitapların dinlenmesi, insanların günümüz dünyasında göründüğü yüksek yoğunluklu programlara rağmen, kendilerini okuyarak öğrenmeleri ve eğlendirmeleri için yollar aradıkça gittikçe popüler hale geliyor.

Ama gerçekten duyulduğu kadarı duyulabilir mi? Kendi araştırmamı yapıp bulmayı düşündüm.

duyulabilir
4.5

özet

Audible, etrafta dolaşmak istediğin kitapları dinlemenin harika bir yoludur. Krediler esnek ve kullanımı kolaydır, ayrıca ücretsiz deneme, herhangi bir para harcamadan önce servisin sizin için uygun olup olmadığını bilmenizi sağlar.

 • 30 Günlük Ücretsiz Deneme Sürümüne Kaydolun!
 • Duyulabilir İş Nasıl?

  Audible şöyle çalışır: Amazon hesabınız üzerinden üyelik için kayıt olursunuz. Seçtiğiniz üyelik türüne bağlı olarak, her ay ücretsiz sesli kitaplar için kredi alırsınız ve üyeliğinizin her ayı içinde ek kitap satın almak için de erişime sahip olursunuz.

  Sesli Maliyet Ne Kadardır?

  Üyelik masrafları değişebilir ve esas olarak seçim için iki farklı üyelik vardır: Altın Üyelik ve Platin Üyelik.

  Altın Üyelik

  Altın Üyelik aylık 14,95 dolar. Altın üyeler ayda 1 kredi alırlar (kredi, fiyattan bağımsız olarak herhangi bir sesli kitap satın almak için iyidir) ve ek sesli kitap alımlarında% 30 indirim alır.

  Eğer peşin ödeme yaparsanız ve Gold Yıllık Üyeliği alırsanız, sadece iki ay ücretsiz olarak 149,50 dolar ödersiniz.

  Platin Üyelik

  Audible’ın Platinum Üyelik ücreti ayda 22,95 dolar, ancak her ay 2 kredi alıyorsunuz. Bu, her ay ücretsiz olarak ücretsiz olarak iki sesli kitap satın almanız anlamına gelir. Ayrıca satın aldığınız tüm ek sesli kitaplarda% 30 indirim alırsınız.

  Platinum Üyelik ayrıca, iki ücretsiz ay hizmet veren özünde 229,50 $ 'lık bir yıllık fiyat indirimi ile satın alınabilir.

  Ne tür cihazlar dinleyebilirsiniz?

  Aşağıdakiler dahil olmak üzere birkaç farklı cihazda Sesli sesli kitaplarınızı dinleyebilirsiniz:

  • Akıllı telefonun
  • Kişisel bilgisayarınız
  • MP3 çalarınız
  • Tabletiniz
  • Amazon Kindle'ınız
  • Amazon Alexa özellikli cihazınız
  • Amazon Yangın TV'niz

  Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok dinleme cihazıyla, hemen hemen her yerde Audible'ı dinleyebilirsiniz: arabada giderken, spor salonunda ya da bir koşu, yürüyüş ya da bisiklet için dışarı çıktığınızda, diş hekiminin ofisinde veya diğer Randevunuzu beklerken veya evinizde herhangi bir yerde.

  Evi temizlerken veya çamaşır yıkarken bir sesli kitabın çalınması fikrini seviyorum. Audible'ın rahatlığı onu gerçekten çekici kılıyor.

  Sesli Üyelik Olma Hakkındaki Bazı Artılar nelerdir?

  Audible hakkında cazip bulduğum birkaç farklı özellik var. Her birinin özeti için aşağıyı okuyun.

  Audible ücretsiz 30 günlük bir deneme sunuyor

  Ücretsiz deneme teklifleri seviyorum. Audible'ın 30 günlük ücretsiz deneme sürümü ile, sizin için olup olmadığını görmek için hizmeti deneyebilirsiniz. Eğer öyleyse, harika; Kendinizi rahatça dinlemek için binlerce ses kitabına eriştiniz. Aksi takdirde üyeliğinizi hiçbir ücret ödemeden 30 gün içinde iptal edebilirsiniz.

  Seçebileceğiniz Çok Çeşitli Kitap Başlıkları ve Türleri Var

  Audible, çeşitli türlerde 180.000'den fazla dinleme başlığı sunuyor. Türler şunları içerir:

  • Sanat ve Eğlence
  • Bios ve Anıları
  • klasikler
  • Komedi
  • Drama ve Şiir
  • Kurgu
  • Sağlık ve formda olma
  • Tarihçe
  • Çocuklar
  • Dil öğretimi
  • Gizemler ve Gerilim
  • Din ve Maneviyat
  • Bilim Kurgu ve Fantazi
  • Kendinden Gelişme
  • Spor Dalları
  • Gençler

  Ve dahası. Audible'da aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm türlerde kitap başlıkları bulabilmeniz gerekir.

  Sesli Kitapları Üyelik veya Üyelik Olmadan Alabilirsiniz

  Böylece, Audible ile birkaç seçeneğiniz var; Sesli kitapları bağımsız olarak satın alabilir veya bunları üye olarak satın alabilirsiniz. Bu sizi bir otomatik% 30 indirim Satın almak istediğiniz herhangi bir sesli kitapta.

  Örneğin, 10 ABD doları tutarında bir kitap satın almayı seçerseniz, bu kitap için yalnızca 7 TL ödemeniz gerekir.

  Üye olmayanlar tam fiyatı ödüyorlar, ancak aylık ücret ödemek zorunda değiller. Üye olmak için değip değmeyeceği, birkaç farklı şeye bağlı olabilir.

  İlk değişken, satın aldığınız kitapların sayısıdır. Yılda sadece birkaç kitap satın alıyorsanız, üyelikle gelen% 30 indirim ve ücretsiz krediler aylık üyelik ücretini karşılamaya yetecek kadar eklenmeyebilir.

  İkinci değişken, satın aldığınız kitapların maliyetinde yatmaktadır.Yıl içinde sadece 3 $ ve 4 kitap satın alıyorsanız, aylık üyelik maliyetinin, satın aldığınız düşük fiyatlı kitaplarda% 30 tasarruf maliyetini düşürmediği aynı sorunla karşılaşabilirsiniz.

  Üyeliğinizin sizin için faydalı olup olmadığını belirlemek için hem okuma alışkanlıklarınız hem de harcama alışkanlıklarınızla ilgili bazı analizler yapacağız. Ancak, üye olup olmamanız konusunda bir seçeneğiniz olduğunu ve bunu yapmamayı seçmenizin sizi Audible'ı kullanmasını engellemediğini bilmek güzel.

  Birçok kitap için değişiklik seçenekleri vardır.

  Bu, Audible'ın çok çekici bulduğum bir özellikti: birçok kez, sadece tüm sesli kitabı değil, daha düşük bir fiyat için kitabın bir özetini satın alma seçeneğine sahip olacaksınız.

  Örneğin, şu anda “okuyacağım” listemdeki kitaplardan biri Chris Voss 'Farkı Asla Bölmesin. Audible’a baktığımda üç seçeneğim vardı:

  • Kitabın tamamı 8 saat, 7 dakikalık okuma uzunluğu 27.37 $ (% 30'luk indirimle)
  • 3.65 $ için 1 saat, 8 dakika uzunluktaki bir özet versiyonu
  • 3.95 $ için 28 dakikalık bir okuma uzunluğunda ikinci bir özet versiyonu
  • 3.95 $ için 28 dakikalık okuma süresinde üçüncü bir özet versiyonu (farklı bir yazar tarafından sunulan)

  Değişen seçeneklerin paradan tasarruf etme potansiyeli vardır, aynı zamanda size zaman kazandırabilirler. Bir kitabın başlığına 8 saat koymak gibi bir şey hissetmeyebilirsiniz, ancak özetlenmiş bir versiyonu satın alma seçeneğiyle, dinleme sürenizi önemli ölçüde kısaltabilirsiniz, böylece bir sonraki sesli kitap seçiminize devam etme özgürlüğüne sahip olursunuz. kitap.

  Kitapların Dinleme Hızlarını Değiştirebilirsiniz

  Bu, birçok insanın yararlı bulacağını düşündüğüm bir özellik. Sesli kitaplarınızı Normal hızda (1x) sesli olarak dinleyebilir, normal hızın yarısına kadar yavaşlatabilir veya normal hızın iki katına kadar hızlandırabilirsiniz.

  Herkes farklı bir hızda dinlediğinden, bu mevcut olması için harika bir seçenek. Sadece bu değil, akıllarımız farklı günlerde farklı çalışır. Berrak, stressiz bir günde normal bir tempoda dinleyebilirim, ancak zorlu bir günde kavramanın bulanık olması durumunda biraz yavaşlatmak isteyebilirim. Bu, okuduğunu anlama konusunda da sıkıntı çeken insanlar için harika bir özellik olabilir.

  Reklamsız Çevrimdışı Dinleme

  Evet, dinleme seçimlerinizin içinde ya da etrafında hiçbir reklam serpilmiyor. Satın aldığınız kitaplar cihazınıza indirildiğinden, çevrimdışı olarak dinler ve reklamlardan tamamen kaçınılırsınız.

  Bonus: İnternet bağlantınız veya Wi-Fi bağlantınız kesilirse sesli kitaplarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

  Kitaplarınız Saklanacak

  Audible'dan bir sesli kitap satın aldığınızda, sonsuza dek devam edeceksiniz; Sesli üyeliğinizi iptal etseniz bile.

  Sesli Kredileriniz Rollover Olabilir

  Altın Üye olarak, yılda 12 kredi kazanırsınız ve Platinum Üye olarak, ücretsiz kitap alımları için yılda 24 kredi alırsınız. Ama yıl boyunca 12 veya 24 kitap satın almazsan ne olur? Ücretsiz kredilerinize ne olur?

  Neyse ki, Audible bu kredilerin bir kısmının bir sonraki yılın mevcut kredilerine geçmesine izin veriyor.

  • Gold Aylık üyeler yılda 5 krediyi geçebilir
  • Gold Yıllık üyeleri yılda 6 krediyi geçebilir
  • Platinum Aylık üyeler yılda 10 krediyi geçebilir
  • Platinum Yıllık üyeler yılda 12 krediyi geçebilir

  Not: Herhangi bir belirli üyelik döneminde hesabınızda sahip olabileceğiniz azami kredi sayısı (aylık veya yıllık olarak) maksimum roll over miktarı ile sınırlıdır.

  Bunun anlamı, en yeni Gold aylık üyelik döneminizin başlangıcında 6 krediyi (bir önceki aya göre 5 artı artı geçiş limitiniz) alırsanız, bu kredilerinden birini yenisiyle kazanırsınız. ay. Diğer bir deyişle, kredilerin maksimum değeri vardır ve bu birikimin en fazla olduğu birikim değildir.

  Daha fazla kredi satın alabilirsiniz

  Duyulabilir, hangi üyelik planına bağlı olduğunuza bağlı olarak, mevcut kredilerinizin tümünü kullanıp daha fazla kitap satın almak istiyorsanız daha fazla kredi satın alma hakkına sahip olursunuz.

  Ancak, ekstra kredilerin satın alma maliyetinin ne kadar olduğunu, fiyatın sahip olduğunuz üyelik türüne göre değiştiğini belirtmediklerini belirtmezler.

  Ses için WhisperSync

  Audible, Kindle okuyucularına sahip Audible üyelerinden yararlanan WhisperSync for Voice adlı harika bir özelliğe sahiptir. Voice için WhisperSync ile telefonunuzda (veya başka bir cihazda) ve Kindle'ınızda dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz, ve dinlediğiniz kitapta WhisperSync Voice sizin yerinizi tutacaktır.

  Not: Bu özellik sadece okuduğunuz kitap hem Kindle hem de Audible'da mevcutsa çalışır.

  Büyük Bir Geri Ödeme Politikası

  Bu yüzden, sesli kitap satın aldığınızda Sesli kitap satın aldığınızda ve beğenmediğinizde veya kitapla ilgili teknik sorunlarınız varsa ne olur?

  Audible, onların Büyük Dinleme Garantisine ne denir? Büyük Dinlenme Garantisi yalnızca etkin üyeler tarafından kullanılabilir ve herhangi bir nedenle son 365 gün içinde satın almış olmanız durumunda mutlu olmadığınız herhangi bir kitabı iade edebildiğinizi belirtir.

  Kitabı kredi kullanarak satın aldıysanız, bu kredileri geri ödersiniz ve kitabı parayla satın aldıysanız parayı iade edersiniz.

  Yine de fazla heyecanlanma; Çok fazla para iadesi talep ediyorsanız, Audible herhangi bir zaman diliminde talep ettiğiniz geri ödeme sayısını sınırlama hakkına sahiptir.

  Not; Ayrıca, geri ödeme almak yerine kitabınızı değiştirme seçeneğiniz de vardır.

  Üyelikler Beklemeye Alınabilir

  Özellikle yoğun bir sezon geçiriyorsanız ve aylık bir Sesli üyelik planınız varsa, Sesli üyeliğinizi 1 ila 3 aylık bir süre boyunca yılda bir kez bekletebilirsiniz.

  Daha Fazla Okumak İçin Kendini Sormanın Harika Yolu

  Tamam, teknik olarak okuma değilsin, ama bilgi ve / veya eğlence kazanıyorsun. Bir yazar olarak, okumamın bana daha iyi bir yazar olmak için ilham verdiğini görüyorum.

  Kendini geliştirmeye kendini adamış bir kişi olarak, bir gün “gerçekten okumalıyım (burada tavsiye edilen kitap başlığını yazmalıyım)” listesinin bir listesi yerine parmaklarınızın ucunda binlerce kendini geliştirme kitabı bulundurma fikrini çok seviyorum.

  Bir ebeveyn olarak, çocukların okuyabilecekleri sesli kitapların bulunması fikrini çok seviyorum. Bu günlerde çocuklar elektroniklerine girdiklerinden, Audible çocuklarıma zamana uyan eğitici eğlenceler sunmam için bir yol sağlıyor.

  Audible, Sitede Her Kitabın Güzel Bir Özetini Verdi

  Sesli kitaptaki sesli kitap başlıklarına göz attığımda, kitabın başlığını tıkladığımda her kitabın ayrıntılı bir özetini verdiğimi çok sevdim. Özetlerin çoğu, potansiyel okuyucuların bilinçli bir satın alma kararı vermesi için makul miktarda bilgi veren üç ve dört paragraf uzunluğundadır.

  İlgili Kitap Önerileri

  Ayrıca, her bir özeti takiben, aynı yazarın veya aynı anlatıcı tarafından başka kitapların diğer kitaplarının önerilerini öğreneceksiniz. Bu hoş bir özelliktir, yazarların ve anlatan yazarların kitap satın alması için size daha fazla seçenek sunar.

  Kitaplar için Üye Puanları

  Bir kitap başlığını tıkladığınızda, bulacağınız başka bir özellik üye derecelendirme bölümüdür. Bu bölümün en üst kısmı, bir üye okuyucunun kitabı kaç yıldız (1 ile 5 arasında) verdiğini görebileceğiniz puanlara hızlı bir genel bakış sağlar.

  Aşağıya doğru, yorumlarla birlikte daha kapsamlı yorumlar. Üyeler kitapları üç kategoride değerlendirir: genel, performans ve hikaye. Özetler, üyelerin kitap hakkında neyi sevdikleri veya sevmedikleri hakkında ayrıntılı bir görüş verir.

  Diğer çoğu Amazon satın alımında olduğu gibi, bu üye puanları, kitabın sizin için olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek gerçek bir kişi görüşüne sahip olmanın harika bir yoludur.

  Bazı Audible Eksileri nelerdir?

  Herhangi bir hizmet veya ürün ile olduğu gibi hem artıları hem de eksileri vardır. İşte ben deli gibi duymadığım bazı özellikler.

  Krediler Sürebilir

  Bir önceki bölümde belirttiğim gibi üyelik kredilerinin süresi dolmuş olabilir. Bu, mevcut tüm kredileri kullanmaya yetecek kadar kitap satın almazsanız, masada para bıraktığınız anlamına gelir.

  Gerçek bir kitabın görünüşünü ve hissini özledin

  Bu benim için büyük bir şey. Elimde bir kitap tutmayı seviyorum. Sayfaları çevirmeyi seviyorum. Kağıdın kokusunu çok seviyorum.

  Bunu okumayı sevenler için pek bir şey olmayacağını biliyorum, ama benim için bu kadar çekici olan şeylerden biri benim için bir battaniye, bir fincan çay ve ellerimde iyi bir kitap.

  Bir sesli kitap ile o somut bir okuma deneyimine sahip olamayacağım.

  Kitaplar Pahalı Olabilir

  Bu, Audible'ın sunduğu sesli kitapların hepsinde geçerli değil, ancak bazı durumlarda fiyatlar, çevrimiçi olarak bulduğumdan biraz daha yüksek.

  Örneğin, Farkı Asla Bölünmüş Sesli Kitap (Audible sesli kitap), Audible'da $ 27.37, üye iskonto bedeli ise $ 19.16 idi.

  Doğrudan Amazon'a gidersem, şu anda 16,70 ABD doları sert bir kopya satın alabilirim (artı nakliye ücretini karşılamıyorsa kargo ücreti), 13,12 $ 'lık bir kâğıt versiyonu veya 16,74 $ için Kindle versiyonu.

  Bir tutumlu bir insan olarak, Amazon'da ve başka bir yerde satın alma kararı vermeden önce fiyatlara Audible ile okumak istediğim kitapların fiyatlarını kontrol edebilirim.

  Üyeliğinizi İptal ederseniz Krediler Kaybolur

  Audible üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz, ancak mevcut Sesli kredilerinizi kullanmadan iptal ederseniz, bu krediler kaybolacaktır. Dolayısıyla, bir Sesli üyelik üyeliğiniz varsa ve üyeliğinizi iptal etmeyi düşünüyorsanız, iptal isteğinde bulunmadan önce daha fazla kitap satın alarak kredilerinizi kullandığınızdan emin olun.

  Senin için duyulabilir mi?

  Bu sorunun cevabı bir dizi faktöre bağlıdır ve bunu okuyan her kişiye göre değişir. İlk soru, ne kadar sesli kitap dinlediğini gerçekçi olarak düşünür müsünüz?

  Emin iseniz, işe gidip geldiğinizde boş zamanınızdan tam olarak yararlanacaksınız, randevuları bekleyeceğinizden veya bir sürenin sonunda yararlanabilmeniz ve Audible'ı düzenli olarak kullanmanız durumunda, hizmetin size fayda sağlama şansı çok daha yüksektir.

  Ancak, pek çok üyelik gibi, sadece cihazlarınızda kullanılmayacaksa, yarı tutarsız (sizin fikrinize bağlı olarak) nakit para harcıyor olacaksınız. Şahsen, mali hedeflerime ulaşmak için kullanabileceğim aylık 15 $ veya 23 $ 'ı atmak benim için çok önemli bir şey - ancak sizin için bir sorun olmayabilir.

  Ayrıca, kendiniz satın aldığınız kitapların fiyatı da bir fark yaratacak. Kitap listesine göz atıyor ve favori kitap seçimlerinizin tamamının satın alma fiyatı spektrumunun en yüksek noktasında olduğunu düşünüyorsanız, kitapların Amazon'dan doğrudan daha düşük bir fiyata satın alınması daha iyi olabilir.

  Tersine, ilgilendiğiniz kitap kitaplarının birçoğunun daha düşük fiyatlandırıldığını ya da daha ucuz özetlenmiş sürümlerin tüm kitap yerine okumaktan mutluluk duyacağını fark ederseniz, Audible ile ciddi bir para biriktirebilirsiniz.

  Ayrıca uygunluk faktörü var. Sesli bir e-kitap okuyucusanız, Audible, dinleme cihazları için pek çok seçenek olduğundan hoş olur. Çok çeşitli seçenekler, Sesli kitap seçimlerinizi hemen her yerde dinleyebileceğiniz anlamına gelir.

  Eğer işe giderken ya da nerede olursanız olun, gideceğiniz zaman, kendinizi eğitmek ya da eğlendirmek için bir yol olarak kullanmaya karar verdiğinizde, hizmetin ağırlığı, altın değerinde olabilir.

  Daha önce de bahsettiğim gibi, İyi Kept Cüzdan kurucusu, Deacon Hayes, yıllardır Audible'ı kullanıyor ve hizmeti çok değerli buluyor. Günlük yükümlülükleri ve randevuları için her zaman bir kitap çalıyor.

  Sesli kitap dinleme seçeneklerinizi yüksek öncelikli olarak verdiğinizden ve mümkün olduğunda bunları oynatmaya devam etmek istiyorsanız, Audible'ın hizmeti büyük olasılıkla size iyi bir fayda sağlayacaktır.

  Sesli kitap okumasının büyük bir hayranı iseniz, Sesli kitap kütüphanenizde geniş bir sesli kitap seçimini yapmanın harika bir yolu Audible olabilir. Başlık seçimlerine göz atmanız ve fiyatların sizin için iyi bir anlaşma yapıp yapmadığını anlamak için sayıları incelemeniz gerekecek, ancak Audible'ı sevecek çok şey var.

  Hiç Sesli veya benzer sesli kitap üyelik programlarını denediniz mi?

  Videoyu izle: Sevmeyen Erkeklerin Yaptığı 7 Şey Şey

  Popüler Mesajlar

  Kategori Maliye, Sonraki Makale

  Sosyal Güvenlik Avantajları için Uygunluk
  Maliye

  Sosyal Güvenlik Avantajları için Uygunluk

  Sosyal Güvenlik, ömür boyu kazançlar bazında aylık bir ücret ödeyen hükümet tarafından yönetilen bir programdır. Finanse edilen yol, çalışanlardan sosyal güvenlik kesintileridir. Bugünün çalışan insanları emekli olan ve toplayanlara sosyal güvenlik yardımlarını ödüyor ve bu da nesiller boyunca devam ediyor.
  Devamını Oku
  " width="370" height="280" alt="Sadece İki Yıl İçinde 86.000 $ Mortgage Ödemesi Nasıl Yaptı?"/>
  Maliye

  Sadece İki Yıl İçinde 86.000 $ Mortgage Ödemesi Nasıl Yaptı?

  İpotek borcunda 86.000 dolara sahip olmak nasıl bir his oldu? İpotek borcunda 86.000 dolar olması kötü hissettirdi. Aylık 625 dolarlık bir mortgage ödememi kesinlikle karşılayabilirim. Aslında, ayın sonunda yedeklenecek çok param vardı. Tasarruf hesabımın yanında hiçbir şey yokken, ipoteği peşin ödemeyi tercih ettim çünkü faiz ödemelerinde binlerce dolar tasarruf edeceğini biliyordum.
  Devamını Oku
  Tatil Harcamalarını Yönetmek için 4 Büyük Tavsiye
  Maliye

  Tatil Harcamalarını Yönetmek için 4 Büyük Tavsiye

  Ekim geldi, bu da tatil harcamalarının onunla birlikte geldiği anlamına geliyor. Tatilin genellikle getirdiği kahkaha ve sevincin yanında, tatil tatillerinden korkan tatiller de gelir. Ya da söylemeliyim, tatil fazla harcama mı? Parkurdan kurtulmak ve tatil sezonunda karşılayabileceğinizden daha fazlasını harcamak çok kolaydır.
  Devamını Oku
  Bebek Boomers için 5 Finansal Hedefler
  Maliye

  Bebek Boomers için 5 Finansal Hedefler

  1945'ten 1964'e kadar, Amerikalılar yetmiş altı milyon çocuğun doğumunu yaptı. Bu yetmiş milyon çocuk, Bebek Patlaması nesli, şimdi yetmiş milyon yetişkinin emeklilik yaşına ulaşması ya da emeklilik yaşına yeterince yakın olmalarının altın yıllar için finansal hedefler yoluyla düşünmeye başladıklarıdır.
  Devamını Oku