Maliye

Pahalı Bir Araba Alış bir Hata: İşte Neden

Wall Street Journal'a göre Amerikalılar, yeni otomobil satışları için 2015'te yeni bir rekor kırdılar. Sonuç olarak, 2015 yılında 17,5 milyonu aşkın yeni araba satın alındı ​​ve toplamda 570 milyar $ 'lık yeni araçlara harcanıyor.

570 milyar dolar!

Pahalı Arabalar ile Ne Yanlış?

Yeni ya da pahalı bir araba almanın nesi kötü? Gaz fiyatları düşüktür. Uzmanlara göre ekonomi güzel bir şekilde iyileşiyor. Neden insanlar pahalı arabalara para harcamıyorlar?

Bugün bu soruya cevap verecek bazı istatistikleri sizinle paylaşacağım. Makalenin sonunda, ortalama tüketicinin paralarını pahalı bir araç üzerinde harcayabileceği kesinlikle kabul edilebilir. Ya da pahalı araba satın almanın gerçek tehlikesini görebilirsiniz.

Ama zihnini oluşturmadan önce, ortalama pahalı arabadan ne kadar konuşalım? Gerçekten mi maliyetler.

Yeni Bir Aracın Gerçek Maliyeti

Yukarıda belirtilen rapora göre, geçen yıl satın alınan yeni bir aracın ortalama maliyeti 34.428 $ idi.

ABD Günümüze göre, 2014 yılında otomobil kredileri istatistikleri benzer bir şaşırtıcı hikayeyi gösteriyor.

  • Ortalama araba ödeme? $ 482
  • Bir araç kredisinde ortalama faiz oranı? 4.56%
  • Ortalama araç kredisi dolar tutarı? $ 28.381

Peki pahalı araba satın almanın nesi yanlış? Neden bunu en çok ödeyebilen insanlar tarafından bir hata olarak kabul edilir: varlıklı mı?

Thomas Stanley'in The Millionaire Next Door'a göre, milyonerlerin arabaları için harcadıkları ortalama fiyat 34.000 dolar.

Net değerlerine bakıldığında, neden çoğu milyoner araçlarında çok az harcama yapmayı tercih ediyor?

Muhtemelen kayıp sorununu anladıklarından fırsat maliyeti. Fırsat maliyeti nedir? Açıklamama izin ver.

Fırsat Maliyeti Nedir?

Bugünün istatistiklerine göre yeni bir araba satın aldığınızda, sadece 34.428 $ 'lık ortalama fiyatı harcamayacaksınız. Ortalama kredi vadesi ortalama% 4,56, krediniz ise ortalama 67 ay (% 20 düştüğünüz varsayılırsa) alırsanız, gerçekte araba için 38,134 dolar ödersiniz.

Sıfır indirirseniz (bu günlerde birçok bayi tarafından sunulan "çekici" bir anlaşma), araba için toplamda 39,062 dolar ödersiniz. Ama yaklaşık 5.000 dolarlık ilginiz, kaybettiğiniz her şey değildir.

Bunun yerine, kalite kullanılmış bir arabaya 5.000 dolar nakit para harcamayı tercih ettiğiniz ve 583 $ 'a bir ay boyunca yeni araba ödemeniz için harcayacağınız bir süreyi (arabanıza sıfıra indirdiğiniz varsayılarak) bir karşılıklı olarak kabul edelim. bunun yerine fon.

Investopedia'ya göre, kuruluşundan bu yana S & P'deki ortalama getiri% 10'dur. Ancak, bu alıştırmanın amaçları için muhafazakâr olalım ve% 7'lik bir getiri oranı kullanalım.

Eğer 67 aylık bir krediyle o araba için 39.062 dolar harcama yapmak yerine, alıcı bu parayı her ay borsaya koymuş olsaydı, 67 ayın sonunda bir o harika olurdu. Bankada 52.799 dolar.

Bu yüzden sadece yeni araba alıcısı arabada harcadığı 39.062 $ 'lık kaybetmekle kalmadı, aynı zamanda parayı borsaya yatırmaktan kazanacakları 52.799 dolarını da kaybetti.

Bu yüzden 39,062 dolar, artı 52.799 dolar, ikinci el arabada harcayacağı 5.000 dolarlık harcamayı alırız ve aracın fırsat maliyetine varırız. Cevap?

$86,861

Yani, özünde, bu yeni araba alıcıya sadece 86.000 dolara mal oldu. Ve daha da kötüsü, 67 ayın sonunda, yeni ve parlak 34.000 dolarlık otomobilin bunun için ödedikleri paranın karşılığını alacağıdır.

Senin "Neden" Nedir?

Yani yeni bir araba almayı düşünüyorsanız, kendinize bir soru sormanız gerekir.

“Bu 34.000 $ 'lık araba gerçekten paramdan 86.000 dolar mı?”

Bu sorunun cevabı büyük ölçüde “neden” inize bağlı olacaktır.

Çoğu insanın elinde daha fazla nakit paraya sahip olma hayali vardır. Dolayısıyla soru “Neden daha fazla paraya sahip olmak istiyorsun?” Olur.

Daha fazla şey satın almak mı? Yoksa daha fazla özgürlük satın almak mı?

Yeni bir araba mı istersin? Yoksa işine bağlı olmamayı mı tercih edersin?

Maaşlı bir ücretli hayat yaşamak iyi mi? Ya da kimseye sahip olmanın huzuru, maaş-maaş-üstü yaşam tarzına bir çare koz koyar mı?

Sadece bu soruya cevap verebilirsiniz. Herkesin farklı hedefleri ve hayalleri vardır. Ancak, çevrimiçi kişisel finans bloglarının dünyasında yaşamaktan üç yıl sonra, hiç kimsenin böyle bir şeyi söylemediğini görmedim:

  • “Fazladan nakit param yok.”
  • “Faturaları ödeyip ödeyemeyeceğim konusunda endişeleniyorum ve endişeleniyorum.”
  • “Kenara fazladan para koymamayı ve sonra su ısıtıcısı söndüğünde çıldırmayı seviyorum.”
  • “Emekli olup olamayacağımı bilmiyorum.”

Bu ifadeler Amerikalıların% 76'sı için bir gerçek. Ve bu kadar çok Amerikalının maaş-maaş çekmeye devam etmesinin nedeninin bir kısmı “uygun fiyatlı ödeme” nin yalanına düşmeleridir. “Yeni ve parlak” ın çekilmesi için düşüyorlar ve finansal özgürlüğün parlak geleceği olasılığını unutuyorlar.

En iyi yol

Ancak, herhangi bir banka veya kredi kartı şirketine para ödemeden gelen belirli bir rahatlık vardır. Her ay borç verenlere ödünç vermek yerine paranızı kendinizin sahip olmanın getirdiği bir özgürlük var.

Paranın istediğini yapmak için senin olduğunu bildiğinde gelen belli bir rahatlama var.

Maaş çekiyle ödeme hayatına devam edebilmek için bir hayat sigortası yaşamaya hazırsanız ve 18 aylık bir kursla Borç Verme Ücretimize göz atın. Bu online kurs geliştirmenize yardımcı olacak kendi kişisel mali oyun planın Tüketici borcunuzu kısa bir süre içinde ortadan kaldırmak için.

Ne düşünüyorsun: Paraya değen pahalı bir araba mı satın alıyor?

Videoyu izle: Yeni Bir Araba Alırken Yanlışlık Yapmamız 10 Hata

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ne Kadar Ev Alabilirim?
Maliye

Ne Kadar Ev Alabilirim?

Bir ev satın almayı düşünüyorsanız ya da şu anki evinizden yükseltme yapıyorsanız, fiyatı merak ediyor olabilirsiniz. Ne kadar ev alabilirsin? Hangi fiyat aralığında alışveriş yapmalısınız? Bunlar cevaplamak için her zaman kolay sorular değildir, ancak biraz bilgi ile daha kolay olabilirler. Bir ev satın alma büyük bir yaşam olaydır, bu yüzden mümkün olduğu kadar çok bilgi toplamak önemlidir.
Devamını Oku
GFC TV Ep 004: Epik Yolculuk
Maliye

GFC TV Ep 004: Epik Yolculuk

Yaz yüzme havuzlarının, ızgaradaki sosislerin ve epik top top oyunlarının görüntüsünü tanıtan yaz. Sıcak, tembel yaz günlerinden daha fazlasını beklediğim hiçbir şey yok. Yaz tatili hakkında konuşmadan yaz hakkında konuşamazsın. Çocukken yaz tatilinin en güzel anılarından bazıları annem ve üvey babamla epik yolculuğa çıkmak.
Devamını Oku
MoneyCrashers.com'dan Andrew Schrage ile röportaj
Maliye

MoneyCrashers.com'dan Andrew Schrage ile röportaj

Düzenli okuyucuların çoğunun bildiği gibi, yakında hayatları boyunca neler yaptıklarını seven insanlarla röportaj yapacağım İyi Kept Cüzdan podcast'i piyasaya süreceğim. Size podcast'te soracağım soruların bir tadını vermek için, burada MoneyCrashers'ın kurucularından Andrew Schrage ile yaptığım bir röportaj.
Devamını Oku
Çevrimiçi Şeyler Satmak için eBay gibi 28 Siteler
Maliye

Çevrimiçi Şeyler Satmak için eBay gibi 28 Siteler

EBay, çevrimiçi olarak satış yapmak için en popüler sitelerden biridir, ancak eBay'de satış yapmak için bazı avantajlar vardır, bu da diğer benzer sitelerde denemek ve satmak için daha faydalı olabilir. EBay'in birçok faydası olsa da ve sık sık satın alma ve satma için bir kaynak olarak tavsiye etsek de, eBay hakkında satışlarınız için zararlı olabilecek bazı şeyler de vardır.
Devamını Oku