Maliye

Üniversite Öğrencisi Olarak Para Kazanmak İçin 30 Kolay Yol

Bir üniversite öğrencisi olarak, sık sık para için sarılmış bulabilirsiniz. Muhtemelen, sınıfları yönetmek ve sosyal bir hayat arasında birkaç ekstra dolar kazanmak için boş zamanlarınız var. Neyse ki, üniversitede para kazanmak için birçok olasılık var. Yurt odanızı terk etmek zorunda kalmadan bir gelir elde etmek bile mümkün!

Kampüs Dışı Fırsatlar

Kampüs dışında çalışmak ve potansiyel olarak kampüste çalışmaktan daha fazla para kazanmak da mümkündür. Kampüs içi işlerde her zaman en yüksek ücret ödemez çünkü uygun ve daha fazla başvuru sahibi.

Sonuçta, bilgisayar ortamında birkaç saat çalışmak için öğrenci ortaklarında üç dakika boyunca yürümeyi kim istemiyor?

Küçük gölette ‚Äúbig balık olmak, little little biraz daha koşuşturma gerektirebilecek kampüs dışı fırsatları araştırmak, ancak daha esnek bir çalışma programı ve daha yüksek bir gelir potansiyeline sahip olabilir.

1. Bir Rideshare Sürücüsü Olun

Eğer bir arabanız varsa ve şehirde bir taksi olarak kullanmaktan rahatsanız, Uber için araba kullanmak para kazanmak için benzersiz bir yoldur. Sürüş saatlerinizi ayarlayabilir ve sadece size hitap eden yolculukları kabul edebilirsiniz.

Buluşmanız gereken bazı minimum nitelikler olduğunu unutmayın:

 • En az 21 yaşında
 • En az 3 yıllık sürüş deneyimi
 • 4 kapılı bir aracın sahibi

Kazanç potansiyelinizi iki katına çıkarmak için, ayrıca bir Lyft sürücüsü de olabilirsiniz. Çünkü sen bağımsız bir müteahhitsin, asla özel bir sözleşme imzalamazsın. Her iki sürüş grubu için de sürüş yaparak, boşta beklemek yerine bir uygulama için en iyi rotayı seçebilirsiniz.

2. Restoranlar için Yiyecek Verme

Sürüş konusuna devam ederken, pizza yapmak sadece sürücü ehliyetini kazanan 16 yaşındaki lise öğrencisi için değil.

Birçok fast-food ve pizza derzleri, kolej öğrencilerine kasiyer veya aşçı olarak çalışmaktan mutluluk duyar. Ancak, verebilecekseniz birkaç ekstra dolar kazanma potansiyeline sahip olursunuz, çünkü ipuçlarını kazandığınız zaman artı bir saatlik ücret alırsınız.

DoorDash ile birlikte teslim etmek, bu temel gereksinimleri karşılıyorsanız, evinize pastırma yapmak için eğlenceli bir yoldur:

 • En az 18 yaşında
 • Son yedi yılda hiçbir büyük ihlal-DUI, Pervasız Sürüş vs.
 • Üç yılda en az üç olayda yer almamak
 • Bir scooter, bisiklet, motosiklet veya arabaya yürüyebilir veya sahip olabilir

Ayrıca, bir resmi Dasher olabilmeden önce bir arka plan kontrolünden geçmek zorunda kalacaksınız, ama bir kez olsun, bir miktar nakit kazanmaya ve aynı zamanda şehri görmeye hazır olun.

3. Gizemli Dükkan

Biraz parası olan bir üniversite öğrencisi olarak, kasada daha fazla para harcamak için en iyi fırsatları bulmak için bir şöhrete sahip olabilirsiniz. Bunu yapmak için birkaç mağazaya gitmelisiniz.

Shopkick en iyi fırsatları bulmanızı sağlar ve satın alma işlemi yapmadan bir mağazada gizemli mağazaya ödeme yapabilirsiniz. Bir daha şehre gittiğinizde, bir göreve başlamak için telefonunuzdaki Shopkick uygulamasını açın.

Sadece belirli ürünlere ait fiyatları tarayarak mağazaya ve ek noktalara yürüyerek ödüller kazanacaksınız. Bir satın alma işlemi yaparsanız, bu ürünler için de bonus puan kazanırsınız. Shopkick aynı zamanda videoları izleyebilmenizi ve puan için çevrimiçi mağazaları değerlendirebilmenizi sağlar (vuruşlar), böylece kampüste de para kazanabilirsiniz.

Hediye kartları için ödül puanlarınızı Amazon hediye kartları dahil favori restoran ve perakendecilere kullanabilirsiniz.

4. Öğretmen

Özel ders lise öğrencilerinin Kimya, Yabancı Dil, Matematik vb. Dersleri anlamalarına yardımcı olmanın harika bir yoludur. Bazı web siteleri, hizmetlerinizin çevrimiçi olarak reklamını yapabilmenizi sağlar. saatte en az 10 dolar kazanabilirsiniz.

Başlamak için fırsatları bulmak için Tutor.com'a göz atın.

5. Müzik Derslerini Öğretmek

Ebeveynler her zaman uygun fiyatlı müzik dersleri ararlar. Müzikal bir hediyeniz varsa, kolejde müzik dersleri öğretmek, öğretmenlik deneyimi kazanmak ve becerilerinizi kullanmak için harika bir yol olabilir. Halka açık bir toplantı alanınız yoksa, öğrencinin evine gitmeye hazır olmalısınız.

6. Plazma Bağış

İğnelerden korkmamanız halinde, para için plazma bağışlamak ayda 400 dolara kadar para kazanabilir ve bu süreçte tıbbi ihtiyacı olan birine yardım edebilirsiniz.

7. Tıbbi Deneylere Katıl

Kampüste sunulan ödemeleri alabileceğiniz tıbbi deneyler ve psikoloji deneyleri olabilir. Veya yerel hastaneniz de yasal bir deneme yürütüyor olabilir. Deneye bağlı olarak, Saatte 20 dolara kadar kazanabilirsin!

Özgeçmişinize ‚Ämedikal gine domuzu eklemek ister misiniz? Bu kadar uzağa gitmeyelim, ama en azından bugünkü ekstra parayı, gelecekteki işvereninize üniversite öğrencisi olarak nasıl bir araya getirdiğin hakkında fasulye dökmeden verebilirsiniz.

8. Bir tamirci ol

Çimenleri biçme, sızdıran armatürleri düzeltme, yatak odalarını boyama, taşıma, vb. Gibi bir uygulama kullanarak, bir kişinin Ekstra eline ihtiyaç duyduğu yerel topluluktaki görevleri tamamlayarak para kazanmanıza yardımcı olabilir.

Bu sadece tek seferlik görevlere ihtiyaç duyuyorsa ve süreçte biraz fiziksel enerji harcamayı gerektirmiyorsa, iyi bir gelir kaynağı olabilir.

9. Evcil Hayvanlara Dikkat Edin

Evcil hayvan oturağı ülke genelinde büyük bir iştir ve bazı insanlar ondan altı haneli bir gelir elde eder. İşe ya da dünyayı gezerken, köpeğini gezdirmek ya da evcil hayvanlarıyla bir saat geçirmek isteyen birine ihtiyaç duyan evcil hayvan sahipleri ile bağlantı kurmak iyi bir para olabilir.

Evcil oturmaya başlamadan önce bazı sertifikalar almanız gerekebilir.

Rover, evcil hayvan bakıcısı veya köpek gezdiricisi olmak için başvurabileceğiniz bir yerdir, ancak Care uygulamaları da kabul eder. Yerel evcil hayvan mağazaları ve veterinerlik ofisleri, potansiyel en iyi iş fırsatlarından bazıları ağızdan ağza olduğu için potansiyel potansiyel müşteriler sağlayabilir.

10. Halk Kütüphanesinde çalışma

Yerel halk kütüphanesinde ayrıca, check-in yapılan kitap ve filmleri saklamanıza izin veren saatlik konumlar da bulunabilir. Bu pozisyonlar, haftada bir veya iki öğleden sonra çalışması gerektiğinde iyi bir seçenek olabilir. .

11. Kişisel Bakkal Alışverişi Yapın

Bir araca sahip olan birkaç üniversite öğrencisinden biri iseniz, arkadaşlarınız sürekli olarak sizden yiyecek almak için mağazaya gidip gidemeyeceğinizi sorabilir ve size geri ödeme yaparlar. İBotta mobil uygulamasıyla market, atıştırmalık ve içecek satın almak, kolej öğrencilerine kafeteryaya gitmek zorunda kalmadan istedikleri birçok eşyayı geri almanızı sağlar.

İlk iBotta teklifinizi aktifleştirin ve 10 $ nakit para kazanın. Bakiyeniz 20 dolara ulaştığında PayPal veya hediye kartıyla ödeme talep edebilirsiniz.

12. Ebates ile Çevrimiçi Alışveriş Yapın

Ibotta, kişisel olarak alışveriş yaptığınızda para tasarrufu yapmanıza yardımcı olur ve Ebates hemen hemen her çevrimiçi alışverişte tasarruf etmenize yardımcı olur.

Aşağıdaki çevrimiçi alışverişlerde paradan tasarruf edebilirsiniz:

 • Giysi veya ayakkabı
 • Bahar Tatili veya Noel Tatili için bir uçuş rezervasyonu
 • Gıda
 • Video oyunları
 • İndirimli hediye kartları

Nakit geri kalan bakiyeniz 5 dolara ulaştığında, Ebates PayPal üzerinden çek gönderir. Ebates, en iyi fırsatları almak için çevrimiçi alışveriş yapacaksanız, daha da az ödeme yapmanıza yardımcı olabilir.

Çevrim içi para kazan

Aşağıdaki iş fikirleri gerçek gelir potansiyelinin olduğu yerlerdir! Bunun nedeni, bu gelir akışlarının herhangi birinden bir internet bağlantısıyla herhangi bir yere girebilmenizdir. Daha da iyisi, teknik yeteneklerinizi ve bu projelerinizi portföyünüzü oluşturmak için kullanabilir ve potansiyel olarak kolej yıllarınızın ötesine uzanan uzun vadeli bir gelir akışına dönüşebilirsiniz.

13. Kullanılmış Ders Kitaplarını Satmak

Kullanılmış ders kitaplarınızı kampüs kitapçığına geri satmak, en düşük nakit geri ödeme değerlerinden birine sahiptir. Bunun yerine, BookScouter kullanarak kitaplarınızı satmak, size en yüksek fiyatı göstermek için 35 geri alım satıcısından fiyatı kontrol edecektir.

Kitaplarınızı sattığınız zaman, sadece bunları paketlemek zorundasınız ve ücretsiz olarak postalayın.

14. Eski Teknik ve Filmlerinizi Satıyoruz

Kolej öğrencileri en çok yetişkinlerden daha fazla teknik araç ve filme sahip olabilir. Siz veya oda arkadaşlarınızda toz toplayan ancak yine de yararlı bir değere sahip filmler, video oyunları veya elektronik cihazlar varsa, öğelerinizi Decluttr'da listelemeyi deneyin.

Uygulamayı indirin ve artık istemediğiniz öğelerin barkodlarını taramaya başlayın. Hepiniz bittiğinde, bunları kutuya koyun ve ön ödemeli gönderim etiketini yazdırın. Decluttr, hızlı ödeme yapabilmeniz için PayPal ile gelecek gün ödeme yapmanızı sağlar.

15. Çevrimiçi Anketleri Alın

İki cildinizi güncel konular ve eğilimler hakkında vermek istiyorsanız, anket almak için ideal bir adaysınız!

Sizi nakit olarak ödeyen en iyi iki şirket Anket Junkie ve Opinion Outpost.

Çevrimiçi anketler, tipik bir yarı zamanlı iş olarak çalışmak kadar karlı değildir. Ancak, dersler arasında ya da bir yemek molası sırasında birkaç dakika kaldığınızda bunları tamamlayabilir ve ikincil bir gelir akışı olarak hizmet verebilir.

16. Komple Mikro Görevler Çevrimiçi

Anket yapmaktan hoşlanıyorsanız, aynı zamanda videoları izlemek, oyun oynamak ve web'de arama yapmak için ödeme almak istiyorsanız, şu anda ücretsiz olarak yaptığınız etkinlikler için Swagbucks'tan ödeme alabilirsiniz.

Swagbucks aynı zamanda ürünleri test etmenize ya da sadece birkaç dakikanızı ayırabilmeniz için mikro görevler yapmanıza izin verir, böylece minimum çabayla çevrimiçi çalışmak için ödeme alabilirsiniz.

En sevdiğiniz restoranlara ve Amazon gibi çevrimiçi mağazalara 3 $ 'a kadar hediye kartları için puanlarınızı kullanabilirsiniz. Swagbucks ayrıca PayPal nakit ödeme de sunuyor.

17. Fotoğraf Çevrimiçi Satış

Olaylarınızı Instagram'da yayınlıyor musunuz? Şimdi resim çekmek için ödeme alabilirsiniz.

Akıllı telefon kameraları uzun bir yol kat etti ve çoğu noktadan çekmeli fotoğraf makinelerinden daha iyi. Profesyonel fotoğrafçılar fotoğrafları için en iyi doları kazanabilirler. Ancak, herkesin bir yerlere başlaması gerekiyor ve iPhone X kameranız fotoğrafçılık öğrencisi olarak sahip olduklarından daha iyi olabilir.

Ayrıca, fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak herhangi bir web sitesine veya dünyadaki haber servisine satma avantajına sahipsiniz.

Foap, Android ve iOS cihazlarından akıllı telefon fotoğraflarını kabul eden bir web sitesidir.

18. Maddi Malları Online Satmak

Bir sonraki eBay veya Amazon e-ticaret sitesini oluşturma hayalleriniz varsa, kolej girişimci ruhunuzu açığa çıkarmak ve bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için harika bir zamandır. Shopify gibi bir platform kullanarak, drop-shipping'e başlayabilirsiniz. Bu, tüm envantere yer açmak için oda arkadaşınızı yurt dışına atmanız gerekmediği anlamına gelir.

Shopify ile satış sayfalarını yaratırsınız ve müşteri sipariş verdiğinde, doğrudan depodan müşterinin ön kapısına ürün gönderir. Ya da her zaman yazdığınız e-tablolar veya e-Kitap gibi bir çevrimiçi ürün satabilirsiniz.

Shopify ile satmanın bir diğer avantajı, diğer çevrimiçi alışveriş arabaları gibi iki kat fazla şablona sahip olmaları ve 14 günlük ücretsiz deneme sunuyorlar.

Ekstra bir motivasyona ihtiyacınız varsa, Chris Guillebeau'nun 100 $ Başlangıcı adlı kitabını okumayı düşünün: Yaşadığınız Yolu Yeniden Keşfedin, Sevdiğiniz şeyleri Yapın ve Yeni Bir Gelecek Yaratın.

Nakit paralı bir üniversite öğrencisi olarak, 100 $ kendi işini başlatmak için gereken tüm ekstra para olabilir. İster inanın ister inanmayın, kolej bir iş kurmak için en iyi zamanlardan biridir çünkü en çok kazanacağınız ve kaybedecek en az şeyiniz olduğu için.

İç girişimcinizi teşvik etmek, çoğu yetişkinin sadece hayal edebileceği profesyonel hayalleri yaşayabileceğiniz anlamına gelir.

19. Video Oyun Hesaplarınızı Satın

Belki de lisede bir video oyunu bağımlısıydınız ve artık onları oynamak için zamanınız yok ve kolejde hala iyi notlar alıyorsunuz.

Bu durumda video oyun hesaplarınızı çevrimiçi olarak eBay gibi sitelerde en yüksek teklif veren kişiye satabilirsiniz.Tüm bu işlemleri yapmak için çok çalıştın ve fazladan para kazanmanın hızlı bir yolu olabilir.

20. Grafik Tasarımcı Olmak

Grafik tasarım sadece web sitesi grafikleri ve logoları yapmak için değildir. Web sitesi tasarımı için güçlü bir talep olsa da, e-kitap kapakları, tişörtler, kartvizitler, duvar sanatı, kişiselleştirilmiş hediyeler ve ürün ambalajı tasarlayarak düzenli bir gelir elde etmek de mümkündür.

Tasarım için bir gözünüz varsa, yeteneklerinizi 99 Tasarım veya CafePress ile kullanıma koyun. Bu hizmetlerden herhangi biri, bireysel müşterilerle ve bir kalite tasarımcısı arayan büyük işletmelerle tanışmanıza yardımcı olacaktır.

21. Serbest Yazma

Yazmak için ödeme almak sadece profesyonel gazeteler ve gazeteciler için değil. Kaç tane web sitesi, blog ve süreli yayıncının ortalama insanlara kendileri için makale ve e-Kitap yazmaları konusunda şaşırabilirsiniz.

Bir gazetecilik ya da yazma uzmanı size rekabet avantajı sunarken, para yazmayı yapmak için bir sonraki Shakespeare ya da Stephen King olmak zorunda değilsiniz.

Kişisel finans, sağlık ve yaşam tarzı, eğlence, pazarlama vb. Gibi uzmanlık alanlarında serbest yazılardan sürekli bir gelir elde edebilirsiniz. Araştırma raporları ve üniversite makaleleri yazma deneyiminiz var, bu yüzden geçiş beklediğinizden daha küçük olabilir.

Serbest yazma yazma kariyerinizi başlatmak, ilk başta korkutucu olabilir. Başlamak için en iyi yollardan biri, kişisel markanızı nasıl inşa edeceğinizi ve herhangi bir niştaki en iyi yazıların nasıl konumlandıracağınızı gösteren online dersi kazanın.

22. Bir blog başlatın

Bir önceki serbest yazarlık düşüncesini takip etmek istiyorsanız, bir blog başlatmak, potansiyel müşterilerin bağlı kuruluşlardan pasif gelir kullanabileceği ve kazanabileceği bir portföy oluşturmanın mükemmel bir yoludur.

Satış ortağı pazarlamacılığına aşina değilseniz, işte kısa bir gözden geçirme. Blogunuzda veya YouTube kanalınızda, ziyaretçilerin tıklayabileceğini önerdiğiniz bir ürüne bağlı bir bağlantı yerleştirin. Ziyaretçiler bağlantıyı tıkladığında ürünü satın almak için satıcıya yönlendirilecekler. Bir satın alma yaparsa, gelirlerin bir yüzdesini alırsınız.

Bunu bir arkadaşın kiraya verdiğinde ve isminden bahsettiğinde ev sahibinin sana ödediğini Think Äöreral bir ücret olarak düşün. Bağlı kuruluş bağlantılarının güzelliği, kullanıcıların sitenizi ziyaret etmeye devam etmeleri ve bağlantılara yönelik fırsatlara sahip olmaları koşuluyla, bir gelir kaynağı olmaya devam edebilmeleridir.

3 ya da 4 yıl önce yazdığınız makalelerden iştirak kazancı kazanmak tamamen mümkün.

Blog'unuzdaki herhangi bir gönderiye bağlantı bağlantıları eklemek kolay olsa da, blog'unuzdan para kazanmanın akıllı bir yolu vardır. Başarılı bir satış ortağı pazarlamacı olan Michelle, bağlı kuruluşun bağlı kuruluş pazarlama stratejisi konusunda yaptığı araştırmada ayda 100.000 $ 'dan fazla kazanmanın sırlarını paylaşıyor.

23. Bir YouTube Kanalı başlatın

Eğer yazı tam olarak bir fincan çay değilse, videolar çevrimiçi gelir elde etmek için başka bir yoldur.

Bazı şekillerde, YouTube gibi video kanalları, bir araba aküsünü değiştiren, bir kaykay hilesi gerçekleştiren veya bir video oyunundaki son patronu yenerek görme yeteneğini görebildiğiniz için 1000 kelimelik yazıya sahip bloglardan daha alakalı.

Bloglarda olduğu gibi, videoda önerdiğiniz ürün ve hizmetler için satış ortağı bağlantıları ekleyebilirsiniz. Ayrıca, video YouTube'da olduğu ve kullanıcıların izlemeye devam ettiği sürece, bir satın alma işlemi gerçekleştirdiklerinde bağlı kuruluşlardan gelir elde etme fırsatına sahip olursunuz.

24. Stok Temettü Kazanımı

Tek kullanımlık geliriniz üniversite öğrencisi olarak çok küçük olsa da, düzenli temettü ödeyen hisse senetlerine yatırım yapmaya başlamak için asla erken değildir. Tarihsel düşük banka faiz oranları ile borsa, pasif gelir elde etmek için birkaç yoldan biridir.

Üniversite öğrencisi olarak yatırım yapmak da harika bir öğrenme deneyimi olabilir. Bir ‚Äúreal‚Äù maaşı kazandığında ve emekli ve vergilendirilebilir aracılık hesaplarınızda daha büyük yatırımları yönetirken, küçük bir miktar para ile yatırım yapmanın getirilerini öğrenebilirsiniz.

şerefiye

Kolej, tam zamanlı bir maaş kazanmaya başladığınızda daha akıllı bir yatırımcı olabilmeniz için yatırım yapmanın önünü öğrenmek için harika bir zaman olabilir. Eğer yatırım hakkında bilgi edinmek için zamanınız yoksa, bir yuva yumurtası inşa etmeye başlamak için erken bir başlangıç ​​yapmak istiyorsanız, Betterment, 100 $ 'lık bir yatırımı $ 1 $' a dönüştürebilecek düzenli temettüleri kazanmanın serbest bir yoludur. Hayatın boyunca milyonlarca dolar.

Ally Invest

Kazanç potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için, en düşük işlem ücretine sahip çevrimiçi bir broker kullanmak isteyeceksiniz. Ally Invest size Ticari hisse senetleri, ticaret başına 3,95 ABD dolarına kadar düştü çok uygun fiyatlı.

Kazanç potansiyelinizi feda etmeden piyasa riskini azaltarak yatırım çeşitliliğinizi artırmak için ETF ve Yatırım Fonlarını da ticaret yapabilirsiniz.

Endüstrinin en düşük ücretlerinden bazılarına sahip olmanın yanı sıra, Ally Invest mükemmel müşteri hizmetleri ve bazı oldukça iyi araştırma araçlarına da sahiptir.

Kampüste Para Kazanmak

Üniversitede para kazanmanın klasik yollarını inceleyelim. Bunlar, ebeveynlerin veya büyük kardeşlerin kolej öğrencileri olarak çalıştığı bazı yolları içerebilir.

25. İş-Çalışması

Mali yardım paketinizin bir parçası olarak (bazı pozisyonlar ihtiyaç temelli olmamakla birlikte) eğitim almak için ödeme almanızı sağlayan bir iş eğitimi işi bulabilirsiniz. Her sömestrinde okulunuz, bir bilgisayar laboratuar asistanı olmanıza, kolej kütüphanesinde masanın arkasında çalışmanıza ya da bir akademik bölüm için bir büro asistanı olmanıza izin verecek şekilde doldurmak için çalışma-çalışma pozisyonları verdi.

Bu işler için bir “iş” öğesi vardır, ancak yazıcılarda kağıt değiştirmek zorunda kalmazsanız veya bir öğrenciye veya bir profesöre bir görevde yardım etmek zorunda kalmazsanız, öğrenim süresini kullanabilirsiniz.

26. Kampüs Turları Ver

Birçok kolej genellikle kampüs alanlarındaki tarihi binaları veya siteleri görmek için gelen ve her gün birkaç kez 1 saatlik bir tur sunan ziyaretçi gruplarına sahiptir. Yeni insanlarla tanışmak ve okulun gururunu yaşamak istiyorsanız, tur rehberi olmak büyük bir zaman taahhüdü olmadan birkaç ekstra dolar kazanmanın kolay bir yoludur.

27. Okul Müzesinde veya Kampüs Hediyelik Eşya Dükkanında Kasiyer Olun

Birçok tarihi kolejde, kolej tarihini anlatan bir okul müzesi vardır ve mevcut öğrenciler ve ziyaretçiler için mezunların bağışladığı özel koleksiyonları içerebilir. Her müzeye veya kampüse bir hediye dükkanı ve bir öğrenci kasiyeri tarafından yönetilen bir kasa.

Bir kasiyer olmak, bir bilgisayar laboratuarı veya kütüphane asistanı olmaktan çok çalışmak için boş zamanınız olmayabilir. Ancak, kampüste kalabilmek, işe yürümek ve sürüş masraflarından tasarruf etmek anlamına gelebilir.

28. Kafeteryada Çalışmak

Ayrıca okul kafeteryasında veya öğrenci merkezi yemek mahkemesindeki restoranlardan birinde çalışabilirsiniz. Her ne kadar bu işler daha yoğun zamana sahip olsa da, kahvaltı, öğle yemeği ya da akşam yemeği için çalışabildiğiniz gibi, yalnızca diğer çalışma saatlerine sahip öğleden sonraları ile kıyaslandığında esnek saatler geçirmeniz mümkün olabilir.

29. Asistan Asistanı Olun

Kolej yurt odası için yerleşik bir asistan (RA) olarak ücretsiz olarak üniversite kampüsünde yaşayabilirsiniz. Bu, liderlik rolüne hizmet ederken bazı para kazanmak için harika bir fırsat olabilir. Sonuçta, dördünüzdeki yurt sakinlerinden siz sorumlusunuz.

30. Egzersizden Ötürü Para Kazandı

Adımlarınızı veya diğer fiziksel aktivitelerinizi kaydetmek için bir fitness uygulaması kullanıyorsanız, AchieveMint'e göz atın. Egzersiz, kalori sayma, uyku ve hatta sağlık araştırma anketlerine katılma gibi sağlıklı davranışlarınız için size para ödemek üzere 40+ Android ve iPhone uygulamasıyla bağlantı kurarlar.

Bu egzersiz uygulamaları> okul spor salonu erişiminin normal eğitim ve harçlarınıza dahil olması nedeniyle ücretsiz olarak çalışarak para kazanmanın eğlenceli bir yoludur. “Gerçek bir iş” aldığınızda, ev jimnastiği sistemine yatırım yapmanız veya spor salonu üyeliğine ödeme yapmanız gerekir. O zamana kadar, AchieveMint gibi uygulamalara bir üniversite öğrencisi için kolay para olarak bakın.

özet

Gördüğünüz gibi, üniversitede para kazanmanın birkaç yolu vardır. Umarım üniversite diplomasını bitirirken ekstra para kazanmanın bir yolunu buldun. Eğer yaparsanız, kolejden daha az borç ve daha fazla gönül rahatlığıyla mezun olabilirsiniz.

Videoyu izle: Para Kazanma Yöntemleri. Öğrenci, Ek Gelir, Evden

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Zengin Hızlı ve Yasal Olarak Nasıl Alınır?"/>
Maliye

Zengin Hızlı ve Yasal Olarak Nasıl Alınır?

Zengin olmak, ortalama insan için ulaşılamaz. Milyoner Sonraki Kapı milyonerlerin% 80'inin ilk nesil olduğunu söylüyor. Bu insanlar para kazanmak için çok çalışarak varlıklarını yarattılar. Paralarını nasıl yöneteceklerini öğrendi. Finansal büyüme için hazırlanmış bir ortam yarattılar. Zengin olmak konusunda ciddiyseniz, okuyun.
Devamını Oku
Veteran'ın Grup Hayat Sigortası (VGLI) Company Review
Maliye

Veteran'ın Grup Hayat Sigortası (VGLI) Company Review

Gaziler Hayat Sigortası Grubu politikaları ordudakiler için iyi bir seçenek, ve bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri'nde en iyi hayat sigortası şirketleri listemiz için onurlu bir söz aldı. Hayat sigortası için daha önce alışveriş yapmış olmanız durumunda, kapsama karar vermeden önce bilmeniz gereken birçok farklı değişken bulunduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur.
Devamını Oku
En İyi Kişisel Finans Geçen Hafta 4
Maliye

En İyi Kişisel Finans Geçen Hafta 4

En iyi Kişisel Finans Takvimi Toplaması için bir kez daha, kişisel finans makalelerinde haftanın en iyilerini paylaşıyoruz. Bugünün seçimlerinin tadını çıkaracaksınız. En sevdiğim yeni bloglarından biri olan Money Peach, TV maliyetlerini düşürmenin ve harika TV şovlarının ve filmlerin keyfini çıkarma yollarıyla ilgili harika bir makale yayınladı. Bir Ayda 28 $ 'a ihtiyacınız olacak tüm TV, bankayı kırmayacak harika TV seçenekleriyle paylaşır.
Devamını Oku
Anket Junkie İnceleme: Bir Scam veya Legit mi?
Maliye

Anket Junkie İnceleme: Bir Scam veya Legit mi?

Fikriniz için ödeme almak harika geliyor, ancak çalışmayı rahat hissettiğiniz bir anket şirketi bulmak zor olabilir. Bir aldatmaca olmaktan çıkan bir anket alanına çekilmek çok kolay. Çok fazla anket sitesi, alacağınız bir anketi bulmak için para ödemenizi isteyecektir. İnsanların her gün için düştüğü çok yaygın bir aldatmacadır.
Devamını Oku