Maliye

Şimdi Para Gerekir? Bugün Para Kazanmak İçin 21 Yasal Yol

Bazen sadece hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız var - TODAY'ta olduğu gibi.

Belki de beklenmedik bir araba tamircisine sahipsin, çünkü şanzıman çıktı ya da lastiği patlattın.

Ya da belki de evinizdeki su ısıtıcısı, buzdolabınız, iklimlendirme sisteminiz ve İnternet'iniz ile birlikte üç günlük bir sürede tamire ihtiyaç duyuyordu.

Bu son zamanlarda bir arkadaşına gerçekten oldu. Neyse ki, arkadaşımın acil bir fonda bir miktar nakit parası vardı. Herkesin acil bir fona ihtiyacı var.

Ya da çeşitli iyi nedenlerle hızlı paraya ihtiyacınız olabilir.

Bahşiş: Görüşlerinizi paylaşmak için Paypal ile size nakit gönderin. Olan bir anket var Junkie göz atınTrustpilot derecesi 8,9 / 10.

Belki de kendiliğinden (ve pahalı) bir yolculuğa çıkmak isteyen bir arkadaşın son dakika telefon görüşmesi vardır. Ya da belki de o tüketici borcunun nihayet bir kez ve her şeyden önce kaldırıma gitme zamanına karar verdiniz.

Neyse ki, çabuk para almak için birçok yasal yol var. Para kazanmak için aşağıda listelenen 21 fikir, paranızı bugün olduğu kadar çabuk ya da bir iki haftaya kadar size yardımcı olabilir.

Doğru çalışırsanız, aşağıda listelenen para kazanma fikirlerinin bir kombinasyonunu deneyebilir ve nakit akışınızı daha da artırabilirsiniz.

Listeye bakın, hangi para kazanma fikirlerinin yaşam tarzınıza en uygun olduğunu anlayın ve işe başlayın.

Hızlı Para Kazanmak için 21 Yolları

Parayı hızlı bir şekilde almanın birçok yolu olmasına rağmen, çoğu insan için yapabileceğimin yirmi bir yolunu seçtim. Yani, bu listede vücut sıvıları veya talaş kaldırma gibi garip şeyler bulamazsınız.

Bunlar, insanların her gün para kazanmalarına yönelik gerçek ve yasal yollardır.

1. Zaten Yaptığınız Şeyler İçin Ücretli Olun

Swagbucks gibi siteler, muhtemelen zaten yaptığınız şeyleri yapmak için size para ödüyorlar. Swagbucks ile, aşağıdaki gibi şeyler yapmak için puan kazanabilirsiniz:

 • Oyun oynamak
 • Video izlemek
 • Alışveriş yapmak
 • Aramak
 • Anket yapmak

Yeterli puan kazandıktan sonra, Swagbucks bu puanları favori perakendecilerinizden hediye kartlarına dönüştürmenize veya PayPal hesabınıza para yatırmanıza izin verecektir.

Swagbucks'la bir ton para kazanamayacaksınız, ancak burada ve burada birkaç dolar kazanmanıza ve ödeme yapmadan yaptığınız şeyler için size para ödemenize yardımcı olacak. Şu anda bir Kaydolmak için sadece 10 $ bonus!

2. İnsanları Etrafında Sürün

Uber ya da Lyft gibi şirketlerin etrafındaki insanları kullanmak harikadır çünkü çalışma saatlerinizi hiç bir bildirimde bulunmadan alabilirsiniz. Bu uygulamalar, yer almaları gereken insanlar için geziler sağlar.

İnsanlar geleneksel bir taksi hizmeti üzerinden Uber ya da Lyft'i tercih etmekten hoşlanıyorlar, çünkü bu tip rideshare şirketleriyle aldıkları hizmet daha kişiselleştiriliyor ve genellikle daha ucuz.

Uber ya da Lyft için araba sürmeyi onayladıktan sonra, istediğiniz zaman ya da ihtiyacınız olduğunda oturum açmanıza ya da çıkış yapmanıza olanak tanıyan bir uygulamayı indirirsiniz - başka bir deyişle, size uygun bir şekilde çalışabilirsiniz.

Uber sürücüsü olarak kaydolma hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya gidin.

Binicileri aldığınız ve onları varış noktalarına getirdiğinizde, Uber binmek için parayı toplar ve bisikletçiler sık ​​sık büyük hizmet veren sürücülere ipuçları verirler.

Eğer binici size nakit parası alırsa, hemen para kazanırsınız ve daha sonra binmek için gereken parayı rideshare şirketi tarafından haftalık olarak ödenir.

Ve güvenliğiniz için Uber veya Lyft sürücüsü olarak endişelenmenize gerek yok. Her iki şirket de güvenliği çok ciddiye alıyor ve hem müşteri hem de sürücü listelerini istenmeyen kişilerden uzak tutmak için çok çalışıyor.

Eğer bir Uber veya Lyft sürücüsü olarak para kazanmaya karar verirseniz, gelirinizi en üst düzeye çıkarmak ve potansiyel olarak ipuçlarınızı arttırmak için yapabileceğiniz şeyler vardır.

Yolculuk paylaşımı sürücüsü olarak daha fazla para kazanmanın bazı anahtarları:

Tepe Saatlerinde Sürüş

Sürüşler, yoğun geceler (geç saatlerde veya bar kapanış zamanlarından sonra düşünün), erken sabahlar veya hafta sonları gibi yoğun saatlerde daha ucuza gelir.

Yoğun sürüş sürelerinde müsait olmaya istekli iseniz, büyük olasılıkla bir yolculuk paylaşımı sürücüsü olarak daha fazla para kazanacaksınız.

Aracınızı Temiz Tutun

Rideshare hizmetleri kullanan kişiler temiz bir araçta binmeyi severler. Aracınızı düzenli olarak yıkayarak ve vakumlayarak temiz ve içte tuttuğunuzdan emin olun.

Örnek Hizmet Sağlayın

Bir rideshare sürücüsü olarak sunduğunuz hizmet ne kadar iyi olursa, ipuçlarınızı arttırmanın daha iyi şansı. Biniciyi aldıkça arkadaş canlısı ve gülüşün olması önemlidir.

Biniciden gelen ipuçlarını ne kadar konuştuğuna ve buna göre yanıt vereceğine dair ipuçlarını alın. Ayrıca, birçok başarılı rideshare sürücüsü, küçük şişe su veya darphane gibi binici ekstralar sunmaktadır.

Güvenli bir şekilde sürün ve tüm trafik yasalarına uyun, böylece sürücünüz yeteneklerinize güvenir.

Bir rideshare sürücüsü olarak mükemmel hizmet sağlayarak ve yoğun sürüş süreleri boyunca sürerek daha hızlı daha fazla para kazanabilirsiniz.

Bir rideshare şirketi için sürüş hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Lyft için Para Çekme Hakkında Makalemize bakın.

3. DVD ve CD satmak

Evinizin etrafında oturup hiç izlemediğiniz veya dinlemediğiniz DVD ve CD'lerin var mı? Neden onları hızlı para kazanmak için satmıyorsunuz?

Decluttr, eşyalarınızı satabileceğiniz ve paranızı gerçekten alabileceğiniz harika bir web sitesidir. İşte nasıl çalışır:

Öncelikle, Decluttr sitesine gidip satmak istediğiniz şeylerin barkodlarına girersiniz. Decluttr öncelikle CD ve DVD'leri satın alıyor, ancak aynı zamanda birkaç tane daha ürün alıyorlar:

 • Kitaplar
 • Oyunlar
 • Cep telefonları
 • Legolara

Evet, görünüşe göre, LEGO setleri satmak için büyük bir pazar var. Neyse, satmak istediğiniz öğeler için barkodları girerken, Decluttr otomatik olarak her bir ürün için size ne kadar ödeme yapacağını size söyler.

Açıkçası, daha popüler olan öğe (yani, onu yeniden sattıkça daha iyi olacak) Decluttr'a satmanız için daha fazla para alırsınız.

“Satış” listenizi onayladıktan ve sundukları fiyatları kabul ettikten sonra size ÜCRETSİZ kargo etiketi göndereceklerdir. Evet, kesinlikle bedava.

Etiket geldiğinde, eşyalarınızı kutuya koyun, etiketi kutuya koyun ve UPS gibi en yakın yetkili nakliye deposuna getirin.

Decluttr, eşyalarınızı aldıktan sonraki gün size ödeme vaat ediyor ve size herhangi bir açık arttırma veya satıcı ücreti talep etmiyor.

Decluttr'a, eşyalarınızı doğrudan sattığınız kadar fazla satış yapmayacağınız halde, satmak için çok az iş yapmalısınız ve bu da potansiyel olarak daha düşük teklif fiyatlarına neden oluyor.

Craigslist veya eBay'de listelenecek bir şey yok, garaj satışı yapmıyor ve satıcı ücreti ödenmiyor.

Decluttr'u kullanmak, eşyalarınızı hızlı bir şekilde satmanın kolay bir yoludur.

Bugün Decluttr'taki eşyalarınız için ne kadar alabileceğinizi görün.

4. Airbnb'de bir oda kiralamak

Evinizde boş bir yatak odanız mı var? Eğer öyleyse, Airbnb'daki yolculara kiralayabilirsiniz.

Airbnb, geleneksel otel kiralamalarında sıkça rastlanan kişisel duyguların yokluğundan ve yoksunluğundan kaçınmak isteyen gezginlere kiralık odalar, kanepeler veya tüm evler sunan bir sitedir.

Bazı Airbnb gezginleri iş ile ilgili nedenlerle seyahat ediyor, bazıları konser gibi özel bir etkinlik için şehir merkezinde, diğerleri ise başka bir hedefe seyahat ederken kalmak için kısa süreli bir yer arıyorlar.

Airbnb'deki müsait odanızı listelediğinizde, seyahat hedeflerini bulmak için Airbnb'yi kullanan yüz milyonlarca yolcuya reklam veriyorsunuz.

Airbnb aracılığıyla bir kişi odanızı kiralarsa ne kadar para kazanmayı bekleyebilirsiniz? Peki, yaşadığın yere bağlı. Her şehrin farklı bir ortalama oranı vardır ve sunduğunuz olanaklara göre farklılık gösterebilir.

Yaşadığım büyük metropol bölgesinde, Tek kişilik oda için haftalık haftalık kira ortalaması 297 $. Bir kaç günlüğüne birisinin evine çarpmasına izin vermek için çok para var.

Evinizde veya dairenizde bir oda kiralamak hızlı bir şekilde paranızın alınabilmesi için harika bir yol olabileceğini düşünüyorsanız, ev sahibi olmak hakkında daha fazla bilgi edinmek için Airbnb sitesini ziyaret edin.

5. Survey Junkie Anketleri Al

Telefonunuza göz atmak için boş zamanınız varsa, Survey Junkie'ye kaydolarak hızlı para kazanabilirsiniz.

Anket Junkie, insanlara fikirlerini paylaştıkları için öder ve şirket hakkındaki harika şey, istediğiniz zaman anketleri tamamlamanıza izin vermesidir.

Sitedeki anketleri tamamladığınızda, Survey Junkie puanları size ödüllendirir, bu da daha sonra favori mağazalarınızda hediye kartlarına veya PayPal hesabınıza aktarılan nakit paraya dönüştürülebilir.

Survey Junkie'ye üye olmak için buraya gidin - ücretsiz!

Anketleri tamamlayarak zengin olmayacaksınız, ancak şu anda puan kazanmaya ve hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz.

18 yaşın üzerindeyseniz ve sadece telefonunuzdaki soruları yanıtlamak için para kazanma fikrinden hoşlanıyorsanız, Survey Junkie'ye göz atın.

Survey Junkie ile televizyon seyrederken ya da diş hekimi randevunuz için bekleme odasında otururken bile para kazanabilirsiniz.

6. Bakkalları İnsanlara Gönderin

Instacart'ı duydun mu? Evinize yiyecek götürecekler ve müşterilere market alışverişi yapan insanlara hızlı bir şekilde para ödüyorlar.

Uber ve Lyft'te olduğu gibi, market teslimatı vardiyaları için uygun şekilde oturum açabilirsiniz.

Her iki şirkette, bir teslimat fırsatı olduğunda sizi bilgilendirir ve işi alıp almayacağınızı seçebilirsiniz.

Kişisel bakkal alışverişi yapan kişi başına ödeme oranınız, market siparişi büyüklüğü ve teslimat için yönlendirilen mil gibi bir dizi faktöre bağlı olarak değişecektir.

Tipik bir rapor Market teslimatı için ortalama ücret saat başı 15 dolar. Diğer dağıtım hizmetlerinde olduğu gibi, doğrudan teslimat şirketinizden ne ödediğinizle ilgili ipuçları alabilirsiniz.

Hangi şirket ile oturum açtığınıza bağlı olarak, müşterilerin sipariş verdikleri marketleri alıp götürüyor olabilirsiniz, ya da sadece teslimat yapıyor olabilirsiniz.

Instacart ile Daha Fazlası İçin İpuçları

Çoğu servis işinde olduğu gibi, kişisel bir bakkal alışverişcisi olarak ipuçları kazanma yeteneğinizi artırmak için yapabileceğiniz şeyler vardır. İşte bazı öneriler.

 • Dikkatle ve iyice alışveriş yapın, müşterinin listesine her şeyi aldığınızdan emin olun ve kaliteli ürünler seçin
 • Hızlı ve bir gülümseme ile sunun
 • Aracınızdaki eşyaları dikkatli bir şekilde ayarlayın, böylece araç sürerken etrafınıza takılıp çıkamazsınız
 • Aracınızı temiz ve çöp veya hoş olmayan kokulardan uzak tutun

Sürüş yapmak ve bir markanın yakınında yaşamak istiyorsanız, Instacart için hızlı bir şekilde para kazanmanın mükemmel bir yolu olabilir.

7. İstenmeyen Giysilerinizi Satın

Şansınız dolapta en az birkaç istenmeyen kıyafet eşyası var. Hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız varsa, bu kıyafetleri satabilir ve hızlı para kazanabilirsiniz.

Neyse ki eski kıyafetlerini satmanın birkaç yolu var. Çok fazla kıyafetiniz varsa, bir garaj satışına sahip olabilirsiniz, ancak insanlar bunu yapmak için genellikle yeterli kıyafetleri yoktur.

İnsanların kıyafetlerini satarak hızlı bir şekilde para kazanmanın başka yolları.

eBay

EBay'de kıyafet satmak çok popüler - özellikle çok fazla markalı kıyafetiniz olduğunda. En iyi fiyatı elde etmek için, benzer ürünlerin neler olup bittiğini kontrol edin ve öğelerinizi biraz daha düşük fiyatlandırın.

Fiyatlandırma olarak satıcı ücretleri ve nakliye ücretlerini dikkate almayı unutmayın. Bazı insanlar, kargo ücretini fiyata eklediklerinde ve ücretsiz gönderim sunduğunda daha fazla başarı elde eder.

Konsinye Mağazaları

Bölgenizdeki konsinye dükkanlarınız varsa, kıyafetlerinizi satmak için buraya getirebilirsiniz. Ancak, kıyafetlerinizi bu şekilde satarsanız çok daha küçük bir kitleye sahip olacağınızı unutmayın, bu nedenle giyim eBay'de olabildiğince hızlı satılamayabilir.

ThredUp

İnsanlardan belirli markaların kıyafetlerini satın alan ve daha sonra yeniden satışa sunan ThredUp gibi çevrimiçi şirketler var.

Giyiminizi gerçekten hızlı satmanın harika bir yolu olsa da, ThredUp gibi sitelerin giyim için fazla ödeme yapmadığını ve kabul ettikleri sınırlı sayıda markanın olduğunu bilmelisiniz.

Giysilerinizi satmak, hızlı para kazanmanızı ve aynı zamanda evinizi bölmenize yardımcı olabilir.

8. TaskRabbit'de Tasker olun

TaskRabbit'i duydunuz mu? TaskRabbit, küçük (veya büyük) bir göreve gerek duyuyorsa, kullanıcıların ziyaret ettiği bir sitedir.

TaskRabbit ile çalışmak için kaydolursanız, kendinizi mobilya bir araya getirmek, bir erime çalıştırmak ya da sızdıran bir musluğu tamir etmek gibi küçük bir ev tamirine yardım etmek için yardımcı olabilirsiniz.

TaskRabbit istemcileri ayrıca sanal asistan çalışması, teslimat işi veya temizlik işleri gibi görevler talep eder. Örneğin, bir tatil partisine ev sahipliği yapmadan evlerini derinlemesine temizlemelerini isteyebilirler.

İşte nasıl çalışır: İlk olarak, Görev Tavşan sitesinde bir tasker olmak için kayıt olursunuz. Onaylandıktan sonra, bölgenizdeki mevcut görevler tarafından ücretsiz uygulama aracılığıyla bilgilendirilirsiniz.

Almak istediğiniz görevleri seçersiniz ve işi bitirdikten sonra faturanızı doğrudan TaskRabbit'e gönderirsiniz ve ödeme müşteriden alınır.

TaskRabbit ile Tasker olmak için buradan kaydolun.

Uber ve Lyft'ta olduğu gibi, TaskRabbit'in görevlileri sıklıkla müşterileriniz tarafından uçar, bu da cebinizde ekstra para harcanması anlamına gelebilir.

TaskRabbit için yaptığınız iş için düzenli maaşınız haftalık olarak size geliyor. Ve yapmak istediğiniz görevleri seçip seçebildiğiniz için, TaskRabbit ile çalışmaya hazır olduğunuza karar verebilirsiniz.

9. Freelance Gücü Yapın

Kısa makaleler yazmak, özgeçmiş oluşturmak, web geliştirme, sanal asistanlık görevleri veya grafik tasarım gibi belirli becerilere iyi misiniz?

Eğer öyleyse, Upwork gibi sitelerde birkaç freelancing konseri bularak biraz para kazanabilirsiniz. Bireyler ve şirketler, bazı işlere ihtiyaç duyduklarında ancak resmi bir çalışanı işe almak için yeterince işe sahip olmadıklarında Upwork üzerinde serbest çalışanlar ararlar.

Upwork üzerindeki Freelancing işleri genellikle bir veya iki günde tamamlanır ve genellikle programınıza uyan herhangi bir saatte çalışabilirsiniz.

Ödeme oranları, yapmak istediğiniz işin türüne göre değişir.

10. Bebek Bakımı / Evcil Hayvan Hizmetleri

Bu günlerde para kazanmanın popüler bir yolu, evde oturmak veya çocuk bakımı yapmaktır. Bu tür işlerle ilgili en önemli şey, genellikle işi yaptığınız günde veya işinizi bitirdiğinizde ödenmesidir.

Evcil hayvan bakıcısı ya da çocuk bakıcısına ihtiyaç duyduklarını ya da bir akşam dışarı çıkmak isteyip istemediklerini görmek için yerel arkadaşlarınızla ve aile üyelerinizle görüşün. Bebek bakım hizmetleri için makul bir ortalama ödeme oranı saat başına 10 $ 'dır - ve daha fazla çocuk izliyorsanız daha fazladır.

Arkadaşlarını, aile üyelerini ya da küçüklerini izlemeye yardım etmek isteyen komşularını bulamazsanız, bölgenizdeki bebek bakıcılarını bulmak için her zaman Care.com gibi bir web sitesine üye olabilirsiniz.

11. şeyleri geri dönüşüm

Parayı hızlı hale getirmenin bir başka yolu da işleri geri dönüştürmektir. Alüminyum kutulardan hurda metallere kadar neredeyse her şey bölgenizde geri dönüştürülebilir.

Bulunduğunuz bölgedeki geri dönüştürülmüş ürünler için ödeme yapan işletmeleri bulmak için yerel sarı sayfalarınızı kontrol edin veya çevrimiçi arama yapın.

Alüminyum kutular muhtemelen geri dönüşüm için en kolay üründür, bu yüzden kendi kutularınızı toplayın ve sonra onların sahip olup olmadığını görmek için yerel parkları araştırıp geri dönüştürmek için aile parklarını, arkadaşları ve komşularıyla görüşün.

12. Aile ve arkadaşlar için görevler yapmak

Aileniz ve arkadaşlarınız herkes gibiyse, muhtemelen bitirmek istedikleri çok fazla görev var ama yapacak zamanları bulamıyorlar.

Hızlı para kazanmak için, bir e-posta, metin veya Facebook'a bir not gönderin, sevdiklerinize hızlı bir şekilde para yatırmak istediğinizi ve yapacakları bir işe sahip olmak istediklerini biliyorlar.

Hızlı görevler için bazı fikirler şunları içerebilir:

 • Evlerini temizleme
 • Bir alanı, odayı veya evi organize etmek
 • Arabalarını yıkamak
 • Doggy doo'larını bahçelerinden temizlemek
 • Onların çim biçme
 • Yıkama pencereleri
 • Yaprakları yan yatan

Veya benzer görev türleri. Adil bir fiyat karar vermek ve sonra işe almak için ev sahibi ile çalışın. Yeterince sert görüyorsanız, bir haftasonunda birkaç yüz dolar kazanmak için yeterli iş bulabilirdiniz.

13. Craigslist'de Gigs Bul

Craigslist'in, insanların genellikle hızlı görevlere ne getirdiği konusunda yardım aradıkları bir “konser” bölümü vardır.

“Konser” bölümünde, yardım istemek, evlerini temizlemek veya araba tamir işi yapmak isteyen birini bulabilirsiniz.

İşler bölümünden, emek işlerinden yazı işlerine ve bilgisayarla ilgili işlere kadar farklı iş türleri vardır. Orada da bazı garip şeyler bulabileceğinizi unutmayın, bu yüzden listeleri dikkatli bir şekilde arayın.

14. Waitperson veya Pizza Teslim Eden Kişi Olarak İş Alma

Beklemek personel işleri veya pizza teslimat işleri ile ilgili harika şeyler, genellikle hızlı bir şekilde işe alınabilir ve hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Muhtemelen birkaç hafta maaş almayacak olsanız da, işinizi doğru yaparsanız hemen ipuçlarını alacaksınız.

Bekleme görevlisi veya teslimat görevlisi olarak hızlı çalışma arayışında bulunmak için yerel zincir restoranlar ve pizza teslimat yerleri ile kontrol edin. Veya DoorDash veya UberEats ile birden fazla restoran için teslim etmek için kayıt olabilirsiniz.

15. Bir Gün veya İki Veya Uzun Süreli Mobil Araba Yıkama Hizmeti Çalıştırın

Mobil oto yıkama servisi, biraz para kazanmak için harika bir yoldur.Bazı basit malzemeleri bir araya getirin: bir kova, bazı paçavralar, kurutma için bazı havlular, bazı bulaşık sabunları, pencere temizleyicisi, bazı kağıt havlular ve portatif, şarj edilebilir bir vakum.

Mahalleye gidin (hafta sonları genellikle en iyisi - akşamlar da işe yarayabilir) ve mobil oto yıkama servisinizi sunan kapıdan kapıya gidin.

İnsanların ihtiyaç duyduklarını bildikleri, ancak çoğu zaman yapacak zamanlarının olmadığı bir görevdir. Onlardan ihtiyaç duyduğunuz her şey arabaları ve dış sularına ve su hortumlarına erişim.

Oranınızı, sizi ne kadar süreceğini düşündüğünüze ve aracın ne kadar karışık olduğuna karar verin. Müthiş bir iş çıkardın ve bazı ipuçları da kazanabilirsin.

16. Craigslist'ten Freebies'i çevirin

İnsanların hızlı para kazanmanın bir diğer popüler yolu da, Craigslist'teki ücretsiz içerik bölümünden değerli eşyaları almak ve daha sonra aynı sitede satmak.

İnsanlar, satış süreciyle uğraşmak istemedikleri için düzenli olarak Craigslist'e değerli şeyler veriyorlar.

Bu yazı için araştırma yaparken “bedava” bölümde güzel bir bebek beşiği buldum. Bunun gibi bir şey kolayca 50 $ veya 100 $ için satabilir.

17. Fiverr'de Gigs Bul

Fiverr, kısa süreli bir iş veya görev yapmak için ödeme yaptığınız Upwork gibi çalışır. Fark şu ki, Fiverr'deki işlerin çoğu hızlı ve sadece 5 dolar ödüyor.

Örneğin, birileri sevdiklerine şiir yazmanızı veya evcil hayvanlarının hızlı bir resmini çizmenizi isteyebilir.

Sadece Fiverr'deki işleri araştırın ve hızlı bir şekilde yapabileceğinizlere başvurun ya da profilinizi orada oluşturun ve hizmetlerinizi sunun.

18. Satın Aldığınız Ürünleri Geri Alın

Alışveriş yapmak ve paranızı bir sürü eşyaya ve başka şeylere harcamak istiyorsanız, aldığınız ancak henüz kullanmadığınız eşyaları iade ederek gerçekten hızlı para kazanabilirsiniz.

Evinizin ve dolabınızın sadece sahip olduğunuz DVD filmi veya henüz giymediğiniz kazak gibi şeyler için arama yapın.

Eşyalarını ve beraberindeki makbuzları topla ve hızlı para için saklamak için dükkana geri getir. Şansın gerçekten ihtiyacın yok değil mi?

19. Komşularınız İçin Çim Çalışması Yapın

Çim işi, birçok insanın ellerinden çıkardığı için memnuniyetle ödeyeceği görevlerden biridir. Hızlı nakit istiyorsanız, çeşitli çim bakımı hizmetleri sunabilirsiniz.

Çimleri biçebilir, yaprakları kesebilir, kışın kar kürek çekebilir veya temel kırpma ve çevre düzenlemesi yapabilirsiniz. Diğer fikirler arasında bahçeleri ayıklamak ya da kış için sebze ya da çiçek bahçelerini temizlemek bulunmaktadır.

Fiyatlar genellikle iş başına müzakere edilir ve iş biter bitmez ödeme yapılır. Kartlarınızı doğru oynarsanız, bazı müşteriler tarafından düzenli olarak işe alınabilir ve her hafta hızlı para kazanabilirsiniz.

20. Garaj Satışı Yapın

Evinizin etrafında asılı veya ihtiyacınız olmayan bir sürü şey varsa, bir garaj satışını tutmak hızlı bir şekilde para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

Perşembeler, cumalar ve hafta sonları genellikle eşyalarınızdan kurtulmak için en iyi satış günleridir. Evinize gidin, eşyalarınızı toplayın ve rekabetçi bir şekilde fiyatlandırın (perakende fiyatının% 10'u makul).

Eşyalarınızı çekici bir şekilde sergileyin ve insanların alışveriş yapmasını kolaylaştıracak şekilde düzenleyin. Garaj satışınızı Craigslist'e göndererek ve mahallenin etrafındaki tabelaları asarak daha fazla trafik kazanın.

Ayrıca pazarlık yapmaya istekli olun. Bir şey için bir şey almak, hiçbir şey almamaktan daha iyidir.

Satışınızı daha çekici hale getirmek mi istiyorsunuz? Ücretsiz veya ucuza aperatifler veya limonata teklif edin.

21. Gigwalk'ta Gigs yapın

Gigwalk, farklı türde bir görev sitesidir. Gigwalk, tüketici markalarının potansiyel pazarlama sorunlarını tanımlamasına ve düzeltmesine yardımcı olan bir şirkettir.

Bir gigwalker olmak için kaydolduğunuzda, şirketin perakende müşterileri için geri bildirim almasına yardımcı olacak çeşitli görevleri gerçekleştirme şansına sahip olacaksınız.

Gigwalker görevleri, beş dakikadan birkaç saate kadar her yere götürür ve siz de onu alıp almayacağınıza karar vermeden önce görevi ve ödemeyi görürsünüz.

Uygulamanızı telefonunuza indirerek Gigwalk'ta hangi işlerin bulunduğunu öğreniyorsunuz. Bir Gigwalk görevinin aralığı, göreve bağlı olarak 3 ila 100 $ arasında olabilir.

Bir gigwalker bir restoranda bir menü fotoğrafını çekmek veya bir mağazada bir ürün ekran hakkında geri bildirim vermek için istenebilir.

Ödemeler doğrudan PayPal üzerinden yapılır.

Freelance ve Vergiler Hakkında Bir Kelime

Eğer paranızı Uber, Lyft veya Instacart gibi herhangi bir resmi şirket aracılığıyla yapacaksanız, seçeceğiniz konser türüne bağlı olarak, yıl sonunda 1099'luk bir formun verilebileceğini bilmelisiniz.

1099 formu, serbest çalışan işçilere veya sözleşmeli çalışanlara verilen bir vergi formudur.

Bunun anlamı, geliri bildirmekten ve gelir vergisini ödemekten sorumludur - vergi süresi geldiğinde çalıştığınız şirketlerle yaptığınız gelir.

Bu nedenle, bu kazanç gelirini düzenli, haftalık bir anlaşma yapmayı planlıyorsanız, Nisan ayında borçlu olabileceğiniz vergileri ödemek için kazançlarınızın bir kısmını ayırmayı düşünebilirsiniz.

Eğer yapmazsan, Sam Amca'ya para ödemek için biraz daha hızlı para kazanmak için daha fazla konser yapmak zorunda kalırsın.

özet

Gördüğünüz gibi, para kazanmak için çok sayıda fırsat var. Gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için - özellikle iş türleri ile ilgili hizmetler söz konusu olduğunda - en iyi işinizi yaptığınızdan emin olun.

Bulduğunuz farklı işleri yaparken iyi bir üne sahip olmak, insanların gelecekte yardıma ihtiyaç duyduklarında sizi aramaya daha eğilimli oldukları anlamına gelir.

Para kazanmak için bu işlerden hiç birini yaptın mı? Para kazanmanın en sevdiğiniz yolları hangileridir?

Videoyu izle: Gazapizm - Heyecanı Yok (Resmi Video) # HeyecanıYok

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur"/>
Maliye

Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur

Vergi dosyalama sezonu yine üzerimize düşüyor ve İyi Korunmuş Cüzdan her adımda size rehberlik etmek için burada. Bugün birkaç vergi dosyalama temelinden geçeceğiz ve en popüler 3 kendin yap vergi beyannamesi dosyalama sistemlerini gözden geçireceğiz. Vergi başvurusu, bazıları için uğraştığınız kesinti türlerine bağlı olarak, diğer durumlarda, biraz daha zor olan bir işlemdir.
Devamını Oku
Çiftçiler Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Çiftçiler Hayat Sigortası İncelemesi

Çoğu durumda, hayat sigortası, bir kişinin genel finansal stratejisinin ayrılmaz bir parçası olacaktır. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin çoğu, hayatta kalanların ihtiyaç duyduğu geniş bir ürün yelpazesi için kullanılabilir. Bunlar, borçların ödenmesini, her gün devam eden yaşam giderlerinin ödenmesini ve bir çocuğun veya torunun gelecekteki üniversite eğitim masraflarının ödenmesini içerebilir.
Devamını Oku
Kazanç Değerlendirmesi
Maliye

Kazanç Değerlendirmesi

Muhtemelen, işinize giremezsiniz ve bir zam talep edemezsiniz, ancak hemen hemen herkes, ayın sonunda ekstra para kazanmayı çok ister. İkinci bir işi alma vakti olmadıkça, bilgisayarınızda para kazanmak ceplerinde daha fazla para harcamanın en iyi yollarından biridir.
Devamını Oku
Kalıntı Gelir Yapmanın 10 Yolu
Maliye

Kalıntı Gelir Yapmanın 10 Yolu

Ayın sonunda kalan para miktarını arttırmak mı istiyorsunuz? Para tasarrufu yapmanıza yardımcı olmak için masrafları düşürürken kesinlikle bunu yapmanıza yardımcı olurken, masrafları daha fazla azaltamayacağınız her bütçede bir noktaya varır. Bu noktada, finansal hedeflerinize daha hızlı ulaşmak için yapabileceğiniz tek şey, gelirinizi arttırmaktır.
Devamını Oku