Maliye

Uyurken Para Kazanmak i├žin 25 Pasif Gelir Fikirleri

Y─▒llarca geleneksel 9 ila 5 i┼č yapt─▒m ve sonunda yanm─▒┼č oldum. Bunun nas─▒l bir his oldu─čunu biliyor musun? Daha fazla özgürlük istedi─čimi ve pasif gelir fikrinin çok çekici oldu─čunu biliyordum. Birçok insan─▒n tam zamanl─▒ i┼člerini pasif gelirle b─▒rak─▒p de─či┼čtirdiklerini duymu┼čtum ama nereden ba┼člayaca─č─▒m─▒ hiç bilmiyordum.

Bu takip, ┼ču an bu blogu ba┼člatmam─▒ sa─člad─▒. ayda 6.000 dolardan fazla para kazanmakAncak, bu art─▒k gelir elde etmenin tek yolu de─čildir.

Pasif gelir tam olarak nedir?

Pasif gelir nerede Bir kez yapt─▒n i┼č için tekrar tekrar ödeme olsun. Pek ço─čunu a┼ča─č─▒da belirtece─čim pasif olan birden fazla gelir ak─▒┼č─▒m var.

Pasif Gelir Fikirleri

Do─čru pasif gelir kaynaklar─▒n─▒ seçerek, zaman─▒n─▒za istedi─činiz ┼čekilde yat─▒r─▒m yapabilirsiniz. Pasif gelir, daha fazla zaman geri alman─▒n bir yoludur.

A─č pazarlamas─▒nda art─▒k gelir elde etmek için çok fazla f─▒rsat var. Ancak bu DE─×─░L Bu gölgeli ÔÇť┼čeylerdenÔÇŁ biri. Bunlar, tutku, deneyim ya da beceri setinize uyan bir ┼čeyle uyurken para kazanman─▒n yasal yollar─▒.

1. Crowdfunded Gayrimenkul Yat─▒r─▒m

Gayrimenkul uyurken para kazanmak için harika bir yol olabilir. Ancak, bir ev sat─▒n almak için çok pahal─▒ oldu─ču için, emlak borcuna yat─▒r─▒m yapmak için bir crowdfunding platformu kullanarak daha uygun bir seçenek olabilir.

Gelir getiren ticari gayrimenkullere yat─▒r─▒m yapmak için kolay, dü┼čük maliyetli bir yöntem istiyorsan─▒z, Fundrise. Ba┼člamak için sadece 500 $ 'a ihtiyac─▒n─▒z var ve 48'den fazla gayrimenkul ürününe yat─▒r─▒m yapabilirsiniz. Gayrimenkul yat─▒r─▒m ortakl─▒klar─▒ arac─▒l─▒─č─▒yla.

Gayrimenkul yat─▒r─▒m ortakl─▒─č─▒ (GYO), gelir getiren gayrimenkul sahibi, i┼čleten veya finanse eden bir ┼čirkettir.

Daha fazla seçenek istiyorsan─▒z, ba┼čka bir ┼čirket var Realty Mogul, olan bir En az 1.000 dolar yat─▒r─▒m. Bunlar─▒n asgarilar─▒ Fonordun'dan daha yüksek olsa da, y─▒ll─▒k ücretleri çok daha az olma e─čilimindedir Anla┼čmaya ba─čl─▒ olarak% 0,30 ile% 0,50 aras─▒nda oldu─ču için.

Fundrise yat─▒r─▒mlar─▒% 2'ye varan pe┼činat ücretleri, art─▒ devam eden y─▒ll─▒k% 1'lik ücretler ta┼č─▒r.

Ayr─▒ca kontrol etmeyi de dü┼čünebilirsiniz Realty Hisseleri Bu, günümüzün en büyük kitle fonlar─▒ndan biri.

Ço─ču f─▒rsat en az 5.000 ABD dolar─▒na ihtiyaç duyuyor olsa da, bazen 1.000 ABD dolar─▒ de─čerinde mülkler sunuyor. Realty Shares hakk─▒nda haval─▒ olan ┼čey, el yat─▒rd─▒─č─▒n─▒z mülkü seçin.

Belirli bir otele veya belirli bir apartman kompleksine yat─▒r─▒m yapmak ister misiniz? Sadece bunu yapmana izin veriyorlar.

┼×u anda promosyon kodunu kullanabilirsiniz Partner100 kaydolmak için 100 $ bonus almak.

Yat─▒r─▒m yapmak için riskler oldu─čunu unutmay─▒n. Ayr─▒ca, bu ┼čirketlerle bir ortakl─▒k ili┼čkimizin bulundu─čuna da dikkat çekmek gerekir. Bu, yukar─▒daki ba─člant─▒lara t─▒klarsan─▒z para kazanmam─▒z anlam─▒na gelir.

2. Temettü Gelirleri

Temettü geliri, hissedarlar─▒na banka hesab─▒n─▒zda nakit olarak ödenen parad─▒r. Temettü ödeyen hisse senetleri, özellikle her üç ayda bir ödeme yapabileceklerinden, pasif gelirle geçinmek isteyenlere çok cazip geliyor. Warren Buffet, tarihsel olarak bile, temettü ödeyen hisse senedi hayran─▒d─▒r.

E─čer bu rotaya gidecekseniz, kendinizi e─čitmeniz ve gelecek dönemlerde temettü gelirine güvenebilmeniz için kat─▒ stoklar─▒ seçti─činizden emin olun.

Yat─▒r─▒m hesab─▒n─▒z yoksa, Ally Invest'e bak─▒n çünkü al─▒m sat─▒m i┼člemleri $ 3.95 gibi dü┼čük.

Bu dü┼čük ücret harika çünkü ço─ču broker hisse senedi ba┼č─▒na 10 $ civar─▒nda ücret al─▒yor.

3. E┼čler Aras─▒ Kredilendirme

E┼čler aras─▒ kredilendirme, geleneksel finansmana hak kazanmayan di─čer insanlara borç verdi─činiz zamand─▒r. Yat─▒r─▒m ile % 3-8 aral─▒─č─▒nda döndürürgibi bir ┼čirketle para yat─▒rmakÖdünç Kulübü Tipik bir tasarruf veya para piyasas─▒ hesab─▒ndan çok daha yüksek gelir sonuçlar─▒ alabilirsiniz.

4. Borçtan Ç─▒k

Alacakl─▒lara faizle daha az para ödersiniz, her ay cebinizde daha fazla para var. Basit bir pasif gelir ┼čekli hakk─▒nda konu┼čun. Borçtan h─▒zl─▒ bir ┼čekilde ç─▒kmak, gelirinizi daha da art─▒rabilir çünkü art─▒k her ay alacakl─▒lara faiz ödemezsiniz.

Borç kazanc─▒n─▒z─▒ h─▒zland─▒rman─▒n bir yolu faiz oran─▒n─▒z─▒ dü┼čürmektir. Daha dü┼čük faiz oran─▒na sahip olmak istedi─činiz yüksek faizli borcunuz varsa, Kredi kart─▒ borcunuzu yeniden finanse etmek için% 4,99 gibi dü┼čük kredi oranlar─▒ sunan Güvenilir.

5. Yüksek Verimli Hesap Aç─▒n

Pasif gelir elde etmek için dü┼čük riskli bir yol mu ar─▒yorsunuz? Ard─▒ndan, çevrimiçi bir banka gibi yüksek getiri tasarruf hesab─▒ açmaya bak─▒n. CIT Bankas─▒ Bu, geleneksel bankalardan 19 kat fazla öder. CIT ┼ču anda% 1.55 ödüyor hangi gerçek de─čil.

Bu sizi zengindir, ancak CIT FDIC sigortal─▒ oldu─ču için tutarl─▒ bir gelir elde etmenin ve paran─▒z─▒ kaybetmenin daha güvenli bir yolu olacakt─▒r.

6. Bir kitap yaz

Kitab─▒ olu┼čturman─▒n ilk çal─▒┼čmas─▒ tamamland─▒─č─▒nda, kitap satmak ciddi bir art─▒k gelir elde etmenin harika bir yolu olabilir.

Ad─▒nda bir kitap yazd─▒m Erken emekli olabilirsin. ben her kitap için% 10 telif hakk─▒ kazan─▒n bu sat─▒l─▒yor.

Kitab─▒n─▒z Amazon gibi bir sitede bulundu─čunda, kesinlikle hiçbir ┼čey yapmamak için her ay bir çek alabilirsiniz. Etkili bir pazarlama plan─▒ geli┼čtirmek için biraz zaman harcaman─▒n hayati önem ta┼č─▒d─▒─č─▒n─▒ unutmay─▒n. Aç─▒kças─▒, kitaplar─▒n─▒z─▒ daha fazla zaman harcayarak kitaplar─▒n─▒z─▒ daha fazla para harcayacaks─▒n─▒z.

7. Evinizde bir oda kiralay─▒n

Nadiren kulland─▒─č─▒n─▒z fazladan bir odan─▒z var m─▒? Neden k─▒sa süreli kiral─▒k bir kiral─▒k araba kiralam─▒yorsunuz? Airbnb. Milyonlarca insan bir otelde kalmak yerine kalmak için bir yer bulmak için Airbnb'yi kullan─▒r, bazen bir seferde aylarca bile olsa.

Bir tahminden sonra oday─▒ temizlemek ve haz─▒rlamak için bir hizmetçi servisi kiralayabilirsiniz. Bu, i┼činizi sona erdirecek ve gerçekten pasif gelir sa─člayacakt─▒r. Arkada┼č─▒m Steve ve kar─▒s─▒ Ayl─▒k yatak odalar─▒n─▒ 1000 dolardan fazla kiralamak.

8. Affiliate Pazarlama

Zaten bir web siteniz varsa, bu bir no-brainer. Baz─▒ insanlar ayda 50.000 dolardan fazla para kazanmak Michelle gibi, ba┼čkalar─▒na dersini nas─▒l online yapaca─č─▒n─▒ ö─čretiyor ─░┼čtirak Pazarlama Kavram─▒.

Bir web siteniz yoksa, 3 aydan daha az bir ay için ba┼člayabilirsiniz. Bu, bir web sitesi bar─▒nd─▒rma hizmeti almak için fiyatt─▒r - web sitenizi sunucularda depolayan bir ┼čirket, böylece ─░nternet'te görüntülenebilir.Bluehost ile 2.95 $ / ay özel fiyat almak için buraya t─▒klay─▒n.

Ba─čl─▒ kurulu┼č pazarlama pasif gelir yapmak için harika bir yol olabilir. Bunun nedeni, kullan─▒c─▒lar─▒n sitenizdeki ba─čl─▒ kurulu┼č ba─člant─▒lar─▒n─▒ t─▒klad─▒─č─▒nda, onlara hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon al─▒rs─▒n─▒z. Tek yapmalar─▒ gereken bir ürün veya hizmet sat─▒n almak.

9. Bir Kur┼čun Üretimi Web Sitesi Olu┼čturma

Pasif gelir elde etmenin bir ba┼čka yolu da, bir ana üretim sitesi olu┼čturmakt─▒r. Kur┼čun üretimi web siteleri yerel i┼čletmelere yönlendirme yapmak için var.

Yani, gayrimenkul üzerinde odaklanan bir lider nesil web sitesi olu┼čturdu─čunuzu varsayal─▒m. Siteyi, ev sahipli─či konusunda insanlar─▒ e─čitmek için kullan─▒rd─▒n─▒z. Ya da gayrimenkul yat─▒r─▒mc─▒l─▒─č─▒ konusunda onlar─▒ e─čitirsiniz.

Sitede, kullan─▒c─▒lar─▒n daha fazla bilgi edinmek için sizinle ileti┼čim kurabilecekleri ba─člant─▒lar var. Birisi sizinle ileti┼čim kurdu─čunda, onlara kendi alanlar─▒nda bir gayrimenkul profesyoneline yönlendirirsiniz.

Gayrimenkul uzman─▒ size önderlik edecek. Bu bir so─čuk kur┼čun ve so─čuk bir kur┼čun de─čil, bu yüzden profesyoneller ödemek için daha istekli olacakt─▒r.

Ayr─▒ca, sitenizde reklamverenlerin bulunmas─▒yla para kazanabilirsiniz. Siteyi ba┼čar─▒l─▒ hale getirmek için SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) kurallar─▒n─▒ anlamak zorunda kalaca─č─▒n─▒z─▒ unutmay─▒n. Sitenizi arama motoru sayfalar─▒n─▒n en üstünde olmak ba┼čar─▒ için hayati önem ta┼č─▒yor.

10. Cash-Back Kredi Kartlar─▒ ile Zaten Yapt─▒─č─▒n─▒z Al─▒┼čveri┼člerde Para Kazan─▒n

Zaten al─▒┼čveri┼č yapmal─▒s─▒n, o halde neden normalde ilk sat─▒n ald─▒─č─▒n ┼čeyler için para kazanm─▒yorsun? Bunu yapman─▒n bir yolu nakit geri ödeme kart─▒ almakt─▒r. Bu kartlar─▒n ço─čunun 100 $ ya da daha fazla bonus kayd─▒ var.

Ard─▒ndan, kart─▒ her kullan─▒┼č─▒n─▒zda, geri ödeme kredisi veya çek olarak alabilece─činiz para kazan─▒rs─▒n─▒z. Yapt─▒─č─▒n─▒z her al─▒┼čveri┼čte en az% 1.5 ödedi─činiz bir kart araman─▒z─▒ tavsiye ederim.

Birçok kart, gaz veya bakkal gibi belirli harcama kategorilerinde bonus para iadesi sunar. Geri ödeme kartlar─▒n─▒ kullanman─▒n anahtar─▒, yaln─▒zca normalde sat─▒n alaca─č─▒n─▒z ürünleri sat─▒n almay─▒ taahhüt etmektir. Sadece sat─▒n ald─▒klar─▒ için sat─▒n almay─▒n. Fazladan harcamalar, kazand─▒─č─▒n─▒z nakit paray─▒ çabucak reddedebilir.

11. Ödül Al─▒┼čveri┼č Siteleri ile Nakit Geri Kazançlar─▒n─▒z─▒ Art─▒r─▒n

Özel bir ödül al─▒┼čveri┼č sitesiyle kaydolarak daha da fazla para kazanabilirsiniz. Belirli online perakendecilere al─▒┼čveri┼č yapt─▒─č─▒n─▒zda her zaman size ödeme yapacak siteler var.

Sitenin taray─▒c─▒ uzant─▒s─▒n─▒ indirirsiniz ve geri ödeme için uygun bir e-ticaret sitesinde oldu─čunuz her defas─▒nda bir bildirim al─▒rs─▒n─▒z. Ücretsiz bir site kullan─▒yorumEbates, sadece kay─▒t oldu─čunuz için size 10 dolar ödeyecek.

Çift paral─▒ geri çekili┼čleri ile do─čru ürün sat─▒┼ča ç─▒karsa, pasif gelir kazanc─▒n─▒z─▒ ikiye katlayabilirsiniz.

Yine de, kazanma stratejiniz sadece ödüller kazanmak için ihtiyac─▒n─▒z olmayan ┼čeyleri sat─▒n al─▒rsan─▒z pencereden ç─▒kar. Her zamanki gibi al─▒┼čveri┼če ç─▒k─▒n ve bu süreçte potansiyel olarak güzel bir nakit para kazan─▒n.

12. Drop Shipping ile bir Online Ma─čaza olu┼čturun

ETicaret patlamas─▒ ile, damla nakliye çok popüler hale geldi. ─░┼čte nas─▒l çal─▒┼č─▒r: Belirli üreticilerden ürünler sunan bir çevrimiçi ma─čaza yarat─▒rs─▒n─▒z.

Bir ki┼či sitenizi ziyaret eder ve bir ürün sipari┼č eder ve sisteminiz sipari┼či belirli üreticiye gönderir. Üretici daha sonra do─črudan mü┼čteriye göndererek sipari┼či tamamlar.

Bu tür i┼člerle ilgili haval─▒ ┼čeylerden biri de DE─×─░L envanter sipari┼či vermek. Mü┼čteri ürün için öder; kar─▒ toplars─▒n─▒z ve üretici ürünleri mü┼čteriye depolar ve gönderir. Bu kadar basit.

Bir nakliye i┼čine ba┼člamakla ilgileniyorsan─▒z, benzer bir platform kullanmay─▒ dü┼čünün. Shopify online ma─čazan─▒z─▒ olu┼čturmak için

Hatta bir Burada kay─▒t oldu─čunuz 14 günlük ücretsiz deneme.

13. Çevrimiçi Kurs Olu┼čturun

Çevrimiçi kurslar, büyük bir pasif gelir kayna─č─▒ olabilir. ─░┼čte nas─▒l çal─▒┼č─▒yorlar: bir sorunu çözmenize ya da bir ihtiyac─▒ kar┼č─▒lamaya yard─▒mc─▒ olan, de─čer dolu bir çevrimiçi kurs olu┼čturuyorsunuz.

Kurs, ilgili bilgileri içeren videolar─▒, e-kitaplar─▒ ve e-postalar─▒ içerebilir. Mü┼čteriler kursu sat─▒n almak için kaydolur ve sisteminiz otomatik olarak materyallere eri┼čmek için ihtiyaç duyduklar─▒ her ┼čeyi e-posta ile gönderir.

Olu┼čturdu─čunuz kursun fiyat─▒ için para kazan─▒yorsunuz. Gibi bir platformö─čretilebilir Kursunuzu olu┼čtururken sizin için tüm a─č─▒r kald─▒rmay─▒ yapabilir.

14. YouTube Videolar─▒ Olu┼čturun

Her gün düzenli olarak senin ve benim gibi insanlar para kazan─▒yor Youtube. Biri videolar─▒n─▒zdan birini her izledi─činde, reklamlar görünebilir ve ┼čunlar─▒ yapabilirsiniz: o reklamlardan para kazanmak. YouTube ile ba┼čar─▒l─▒ olman─▒n anahtar─▒, yeterince büyük bir abone ve görüntüleyici taban─▒ olu┼čturmakt─▒r.

Çok fazla zaman alabilir, ancak videolar─▒n─▒z bir kez yay─▒nland─▒─č─▒nda her videodan süresiz olarak pasif gelir elde etme potansiyeli vard─▒r.

Muhtemelen birkaç videodan biriyle geçinmeyeceksin. Bunu gerçekten ç─▒karmak istiyorsan─▒z 100'den fazla video haz─▒rlamaya haz─▒r olun.

15. Bir ─░┼če Ba┼člay─▒n ve Ba┼čka Birini Çal─▒┼čt─▒r─▒n

Bir i┼č sahibi olmak iyi bir pasif gelir kayna─č─▒ olabilir.Önemli olan, i┼činizi sizin için do─čru ki┼čilere yapt─▒rmakt─▒r. Mevcut bir i┼čletmenin sat─▒n al─▒nmas─▒ veya yeni bir i┼čin aç─▒lmas─▒ ile olsun, büyük i┼č fikriniz uygulanabilir bir pasif gelir kayna─č─▒ olabilir.

100 dolar alt─▒nda ba┼člayabilece─činiz yarat─▒c─▒ küçük i┼čletmeler mi istiyorsunuz? Sonra kontrol et Chris Guillebeau taraf─▒ndan 100 $ Ba┼člang─▒ç. Bunlar─▒n hepsi do─čruland─▒ y─▒lda alt─▒ rakamdan fazla büyüyen i┼čletmeler. Ve her ┼čey ön tarafa çok az parayla ba┼člad─▒.

16. Bir Otomatik Sat─▒┼č Makinesi Sat─▒n Al

Ba┼čar─▒l─▒ bir sat─▒┼č makinesi i┼či pasif gelir elde etmek için harika bir yol olabilir. Önemli olan, sat─▒┼č makinelerini kurmak için do─čru yerleri bulmakt─▒r. Daha küçük tu─čla ve harç i┼čletmeleri ile kontrol edin. Üzerinde olanlar ile temas Binada günlük olarak 100 i┼čçive otomat makinelerine ihtiyaçlar─▒ olup olmad─▒klar─▒na bak─▒n.

Otomat makinesinin ba┼čar─▒s─▒ için ba┼čka bir anahtar m─▒? O i┼čçilere otomat makinesinde hangi ürünleri tercih ettiklerini sorun ve buna göre stok yap─▒n. Bir kez daha, ilgili oldu─čunuz süreyi azaltmak istiyorsan─▒z, makineleri sizin için stoklamak için birini i┼če almay─▒ dü┼čünün.

17. Foto─čraflar─▒n─▒z─▒n Lisans─▒

Hiç foto─čraf çekmenin nas─▒l para kazanabilece─čini merak ettin mi? ─░yi foto─čraflar çekerken gözünüz var m─▒?

E─čer öyleyse, gibi bir siteye göz at─▒n Shutterstock. Foto─čraflar─▒n─▒z─▒ Shutterstock'a gönderirsiniz ve onaylan─▒rlarsa, Shutterstock mü┼čterilerinin her biri foto─čraflar─▒n─▒zdan birini indirirse her defas─▒nda bir telif ücreti al─▒rs─▒n─▒z.

18. Bir Mobil Uygulama Olu┼čturun

Biraz techie iseniz ve biraz mobil uygulamalar için benzersiz fikirlerveya insanlar─▒n ya┼čamlar─▒n─▒ daha iyi hale getirmelerine yard─▒mc─▒ olacak mevcut bir uygulama üzerinde geli┼čtirerek kendinize büyük bir pasif gelir kayna─č─▒ olabilirsiniz.

Telefonunuzdaki her uygulama, bir yer için birileri para kazan─▒yor. Örne─čin, Joel Comm devrald─▒ Onun iFart uygulamas─▒ndan 1 milyon dolar.

K─▒zg─▒n Ku┼člar─▒n getirdi─či gülünç paradan bile bahsetmeyece─čiz.

Bunlar istisnalar olsa da, mobil uygulamalar─▒yla ayda binlerce dolar kazanan çok ki┼či var.

19. Araban─▒z için Reklam Alan─▒n─▒z─▒ Kiralay─▒n

Sadece araban─▒z─▒ sürmek ve herhangi bir yolcu almak zorunda kalmamak için nas─▒l para kazanmak istersiniz? ┼×irketlerin araç pencerelerinize reklam vermelerine izin vererek, her ay sadece araban─▒z─▒ ┼čehirde gezerek birkaç yüz dolar kazanabilirsiniz.

Ç─▒k─▒┼č yapmakWrapifyAraban─▒z─▒ bir reklamla sararak pasif gelirinizi nas─▒l yapabilece─činizi görmek için.

20. Mevcut bir Online ─░┼č Sat─▒n Al

Çevrimiçi bir i┼čletmenin güzelli─či, en çok her yerden çal─▒┼čman─▒za izin vermesidir. Birinden ba┼člayarak çok zaman ve kaynak alabilir. Neden zaten kurulmu┼č bir çevrimiçi i┼čletme sat─▒n almay─▒ dü┼čünmüyorum? Gibi web siteleri Biz Sat─▒┼č Al Farkl─▒ fiyat aral─▒klar─▒nda sat─▒┼ča sunulan yüzlerce çevrimiçi i┼čletme giri┼čine sahip olmak.

Tutkular─▒n─▒z veya hobilerinizle uyumlu bir çevrimiçi i┼čletme olup olmad─▒─č─▒n─▒ kontrol edin. Yine, bu fikrin pasif gelir üretmesi için, i┼či yürütmek için birini i┼če alman─▒z gerekir.

21. Bir çama┼č─▒r panosu al

─░┼čte ba┼čka bir anahtar teslim pasif gelir i┼č fikri. Birçok ┼čehir sat─▒l─▒k müsait çama┼č─▒rhaneler kurmu┼čtur.

─░┼čte nas─▒l çal─▒┼č─▒r:

 1. Mevcut i┼či sat─▒n al
 2. Günlük i┼člemleri yönetmek için birisine sahip oldu─čunuzdan emin olun,
 3. Sonra karlar─▒ ÔÇťemdirÔÇŁ.

Mevcut bir çama┼č─▒rhaneyi sat─▒n almak istemenin nedeni, i┼čletme maliyetlerinin oldukça yüksek olmas─▒d─▒r. Ticari y─▒kay─▒c─▒lar ve kurutucular ucuz de─čildir. Halihaz─▒rda kurulmu┼č olan bir çama┼č─▒rhaneyi s─▒f─▒rdan ba┼člamaktan çok daha fazla mali sayar.

22. Bir vuru┼č kafesi aç

Kafes tesislerinin yoklu─ču yüzünden ┼čok oldum. Beyzbol, Amerika'daki çocuklar için en popüler sporlardan biridir. Yine de, nerede oturdu─čunuza ba─čl─▒ olarak vuru┼č kafesleri gelmek zordur.

Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken bir ┼čey, bunlar─▒n ön tarafa çok fazla para gerektirmesidir. Kafesi çal─▒┼čt─▒rmak için büyük bir tesis, ekipman ve biri olmal─▒.

Bu nedenle, bu çabaya çok fazla yat─▒r─▒m yapmadan önce gereken özeni gösterdi─činizden emin olun. Mevcut bir vuru┼č kafesi i┼čini sat─▒n almak, finansal aç─▒dan daha sa─čl─▒kl─▒ bir seçim olabilir.

23. Ürün Tasar─▒m─▒

Pasif gelir elde etmenin bir ba┼čka yolu da, ti┼čörtler ve di─čer ürünler tasarlayarak - daha önce hiç tasar─▒m becerisi olmadan. Gibi siteler Redbubble esprili tasar─▒m fikirlerinizi yüklemenizi ve ard─▒ndan ti┼čörtler, kahve kupalar─▒, dizüstü bilgisayar kapaklar─▒ vb.

Al─▒┼čveri┼č yapanlar siteyi ziyaret eder ve ürünlerinizi kontrol eder. Tasar─▒mlar─▒n─▒zdan birini sat─▒n ald─▒klar─▒nda, Redbubble size karlar─▒n bir k─▒sm─▒n─▒ ödeyecek. Ürünlerin tüm üretim ve nakliye i┼člemlerini yürütüyorlar.

24. Bir Bond veya CD Laddering Stratejisi kullan─▒n

Tahvil ve CD merdiveni, birkaç farkl─▒ tahvile ve / veya Mevduat Sertifikalar─▒na sahip olmay─▒ içerir. Her biri y─▒l boyunca farkl─▒ zamanlarda olgunla┼č─▒r. Daha sonra bu yat─▒r─▒mlardan elde edilen kar─▒ y─▒l boyunca nakit gelir olarak al─▒rs─▒n─▒z.

Pek çok CD ve tahvilin Akran-Yalanc─▒ kredilendirme yat─▒r─▒m─▒ olarak geri dönü┼čü mümkün olmasa da, tahviller ve CD'ler de genellikle çok az riskle kar┼č─▒la┼č─▒rlar. Bu, düzenli bir ┼čekilde sa─člam bir gelir kayna─č─▒n─▒n sa─članmas─▒na yard─▒mc─▒ olur.

25. E┼čyalar─▒n─▒ Kirala

Her gün binlerce insan her türlü e┼čyay─▒ kiralamak istiyor. craigslist kiralamak için e┼čyalar─▒n─▒z─▒ tan─▒tmak için harika bir yer olabilir. Kiralayabilece─činiz baz─▒ ürün fikirleri:

 • Uzatma merdivenleri
 • Parti çad─▒rlar─▒
 • Masalar ve sandalyeler
 • Faydal─▒ römorklar
 • Log ay─▒r─▒c─▒lar
 • Zincirli
 • Kar motosikletleri
 • ATV.

Turo gibi bir ┼čirketle kullanmad─▒─č─▒n─▒z zamanlarda araban─▒z─▒ bile kiralayabilirsiniz.

Sadece iki tarafça imzalanm─▒┼č uygun bir kira sözle┼čmesi yapt─▒─č─▒n─▒zdan emin olun.Ayr─▒ca, önceden pe┼čin ödeme al─▒n ve geçerli bir foto─črafl─▒ kimlik belgesi ve kirac─▒lardan gelen adresin ikinci bir kan─▒t─▒n─▒ al─▒n. Bu, kiralad─▒─č─▒n─▒z mülkü koruman─▒za yard─▒mc─▒ olacakt─▒r. Daha fazla rahatl─▒k için, güvenlik teminat─▒ talep etmeyi de dü┼čünün.

özet

Gördü─čünüz gibi pasif gelir elde edebilece─činiz bir çok yol var. Umar─▒m, bu liste sizin için hangi gelir kayna─č─▒n─▒n en iyi oldu─čunu belirlemenize yard─▒mc─▒ oldu. Yani, para kazanman─▒n geleneksel yollar─▒ndan b─▒km─▒┼čsan─▒z, yukar─▒da pasif gelir stratejilerinden birkaç─▒n─▒ uygulay─▒n, böylece daha az çal─▒┼čmaya ba┼člayabilir ve bugün uyurken daha fazla para kazanabilirsiniz.

** Burada yer alan bilgiler, herhangi bir menkul k─▒ymet teklifinde bir teklif ya da bir ç─▒kar teklifi istemez; Bununla birlikte, bir faiz belirtisi sunulmas─▒ halinde, geçerli teklif belgesinin niteli─či veya geçerlili─čini takiben kabul edilmeden önce herhangi bir yükümlülü─če veya yükümlülü─če tabi olmaks─▒z─▒n geri çekilebilir veya iptal edilebilir ve herhangi bir menkul k─▒ymetin teklifi, talebi veya sat─▒┼č─▒ sadece bir teklif sirküleri, özel yerle┼čim memorandumu veya prospektüs ile yap─▒labilir. Bu ┼čekilde herhangi bir para ya da ba┼čka bir de─čerlendirme istenmemektedir ve söz konusu potansiyel yat─▒r─▒mc─▒, geçerli teklif belgesine sahip olmadan kabul edilmeyecektir. Fundrise Platformuna kat─▒lmak, ne herhangi bir teklife ilginin bir göstergesi de─čildir ne de herhangi bir yükümlülü─čü veya taahhüdü içermez.

Videoyu izle: Passive Geliri ├çevrimi├ži Yapman─▒n 3 Kolay Yolu (ayda 1000 $ +)

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ne zaman emekli olabilirsiniz?
Maliye

Ne zaman emekli olabilirsiniz?

Emeklili─činizin tam olarak ne zaman olaca─č─▒n─▒ merak ettiniz mi? Bu sorunun cevab─▒ ki┼čisel finanstaki bir├žok sorunun cevab─▒ndan farkl─▒ de─čildir - buna ba─čl─▒d─▒r. 401 (k) veya IRA'n─▒zda olmas─▒ gereken do─čru veya yanl─▒┼č miktar yoktur. 65 ya┼č─▒nda ├žal─▒┼čmay─▒ b─▒rakman─▒z gerekti─čini s├Âyleyen s─▒k─▒ bir kural da yok.
Devam─▒n─▒ Oku
K├Ât├╝ Kredi Olan Ki┼čiler ─░├žin Akran Kredileri
Maliye

K├Ât├╝ Kredi Olan Ki┼čiler ─░├žin Akran Kredileri

E┼čler aras─▒ kredit├Ârler olay yerinde patlarlar, tipik olarak on binlerce bor├žluya hemen hemen hi├žbir ama├ž i├žin teminats─▒z ki┼čisel krediler yaparlar ve genellikle bir banka, kredi birli─či veya bir banka arac─▒l─▒─č─▒yla elde edebilece─činizden daha uygun ┼čartlar alt─▒nda veya di─čer geleneksel kredi kayna─č─▒. P2P platformlar─▒ da ├žok ├Âzel kredi verme dallar─▒na ayr─▒l─▒yor.
Devam─▒n─▒ Oku
Harris Anket ├çevrimi├ži ─░nceleme
Maliye

Harris Anket ├çevrimi├ži ─░nceleme

Y─▒llar boyunca, muhtemelen farkl─▒ ma─čazalar, restoranlar ve web siteleri taraf─▒ndan y├╝zlerce ve y├╝zlerce anketi doldurman─▒z istendi. ┼×irketler her zaman t├╝keticilerin d├╝┼č├╝ncelerini ve tepkilerini almak istiyor. Asl─▒nda, m├╝┼čterilerinin g├Âr├╝┼člerini almak i├žin ├žok odaklanm─▒┼člard─▒r, ki bu yan─▒tlar i├žin bile ├Âdeme yapmaya isteklidirler.
Devam─▒n─▒ Oku