Borç

Ne Zaman Arkadaşlık Olduğunda: Borçsuz Seksidir!

Herkese merhaba, bu Kim Hayesİyi Kept Cüzdan için bir katkı olarak yazıyor. Biriyle ilk tanıştığınızda, tartışmak istediğiniz son konu paradır. Dürüst olmak gerekirse, neye benziyordu ki? “Hey, bence gerçekten harikasın… ama artık daha fazla duygusal olarak yatırım yapmadan önce banka hesaplarınızı görebilir miyim?” Diye düşünmüyorum. Biriyle ilk tanıştığınızda, hedeflerinin ve hayallerinin ne olduğunu, neyle ortak olduklarını bulmakla meşgulsünüz ve kelebekler bu erken uyarı işaretlerinin çoğunu örtme eğilimindedir. Fakat Birleşik Devletler'deki boşanmanın bir numaralı nedeni paradır;
Bu yüzden belki de bir ilişki başlangıcında paradan bahsetmek için çaba sarfetmek bir öncelik olmalıdır. Dürüst olmak gerekirse, bir kişinin banka ekstresine bakmak size 100 öncelikten daha öncelikli, değerleri ve davranışları hakkında çok daha fazla bilgi verecektir. Ama bu muhtemelen onları korkutur ve ilişkiyi erken bitirirse, potansiyel bir eşde gözlemlemek için üç parayla ilgili meseledir.

1. İş ahlakı

Güçlü bir iş ahlakı bütünlüğü gösterir. Bir kişinin işine karşı tutumu ve genel olarak çalışması, yapmak için önemli bir gözlemdir. Ve bu arada, güçlü bir iş etiğine sahip olmak için bir işinizin olması gerekmez! Bir insan kısa bir süre önce işini kaybettiyse, bir başkasını bulmak için ellerinden geleni yapıyorlar, hatta belki de zaman zaman işlerini borca ​​girmemek için kabul ediyorlar mı? Ayrıca, işlerini yapan (evdeki dünyanın en önemli işi) en büyük disiplin ve dürüstlükle çalışan birçok evde yaşayan annemi biliyorum.

2. Harcama Alışkanlıkları

Birlikte dışarı çıktığınızda, harcama alışkanlıklarına dikkat edin. Para söz konusu olduğunda kendini kontrol ediyorlar mı? Deacon her zaman olduğu gibi para-bilinçli olmamıştı, ama biz çıktığımızda bile bizim için yapmamız gereken ucuz ya da ücretsiz aktiviteler buluyordu. Her seferinde güzel bir akşam yemeği için büyük paralar düşürmek kötü bir şey değildir, ancak her yemek için yemek yiyor ve kredi kartıyla ödeme yapıyorsa, potansiyel bir sorun olabilir. Bir bütçeye sadıklar mı? Bütçeye bağlı kalmak, kendi kendini kontrol ve disiplini, hem de potansiyel bir eşde bulunacak harika nitelikler gerektirir. Bu nitelikleri parayla olan ilişkilerinde yansıttığını görürseniz, bu niteliklerin yaşamlarının başka yönlerine de yayılması muhtemeldir. Tasarruf odaklı mı? Yağmurlu bir gün için para biriktirmeyi ve geleceğe yatırım yapmayı başaran kişi, pratik ve bilgili bir kişidir. Sonunda, kalpleri var mı? İnsanlara verilecek parayı bir kenara bırakıp maddi desteğe ihtiyaç duyan sebepler nihai öncelik sınavıdır. Paranızı vermek çok zor, ama kalbinizi sağda tutmak gerçekten çok önemli.
servetinize geldiğinde yer. Paramız yalnızca kendimize hizmet ederse, o zaman muhtemelen her şeyin ve herkesin aynı şeyi yapmasını bekleriz. Potansiyel bir eşde arzu edilmeyen bir nitelikte bencillik!

3. Borçlara Karşı Tutum

Borç, hayatınızın en stresli yönlerinden biri olabilir ve evlendiğinizde iki katına çıkar. Aylık ödemeler yapmak için çok çalışmak can sıkıcıdır. Ve sonra suçlama oyunu var. “Borcunu ödemek için çalışıyorum!” Vb. Bu potansiyel kişi borçsuz mu? Değilse, öyle olmak için çok çalışmak istiyorlar mı? Hiçbir şey aylık öğrenci kredisi, araba ve kredi kartı ödemeleri gibi kaynaklara hakim değildir. Ve inan bana, onlar bir ilişki üzerinde paralarını alırlar. Borç, boşanmanın öncü belirleyicilerinden biri olduğu için, “borcumuz bizi parçalayana kadar” ifadesi gerçekte köklere sahiptir.

Açıkçası kimse mükemmel değil. Deacon ve ben evlendiğimizde, toplam 52.000 dolarlık bir borcumuz vardı. Ama birlikte ödedik ve süreçte bir takım olduk. Birlikte öğrendiğimize ve bu paranın ilişkimizde bir bağ faktörü olduğuna minnettarım. Eğer düşündüğünüz kişi para testini geçmezse, onlardan vazgeçme. Parayı verimli bir şekilde yönetmeyi öğrenecek kadar alçakgönüllü olmaya istekli, çaylanabilir mi? Bu, hepsinin en önemli yönü olabilir!

Videoyu izle: Erkek ve kadın üzerinde 15 fark

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

GFC 076: Servetinizi Ödenen Bir Aylık Ödeme
Borç

GFC 076: Servetinizi Ödenen Bir Aylık Ödeme

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_075_The_Wealth_Killer_.mp3 Tüm ülke genelinde aileler öne geçmek için mücadele ediyor. Bazıları için, sağlık hizmetlerinin yükselen maliyetleri kendi kazancına zarar verdi. Diğerleri için, durgunluk ücretleri ve üniversite faturaları gerçek bir sorundur. Ardından, çocukları büyütmenin serveti büyütmeyi imkansız kıldığını iddia edenler var.
Devamını Oku
Kolej İçin Tasarlama Zamanı: Devlete Göre En İyi 529 Kolej Tasarruf Planları
Borç

Kolej İçin Tasarlama Zamanı: Devlete Göre En İyi 529 Kolej Tasarruf Planları

529 Kolej Tasarruf Planı, ebeveynlerin çocuklarının gelecekteki yüksek öğrenim masrafları için para ayırmalarını sağlayan bir plandır. Bu plan, tasarruf etmenin en iyi yollarından biridir çünkü diğer tasarruf planlarının aksine, eğitimle ilgili para çekme federal gelir vergisinden muaftır. Birçok devlet aynı politikayı benimsemeyi ve nitelikli harcamalar için vergiden muaf çekilmeyi seçmeyi seçmiştir.
Devamını Oku
Hayattaki En Büyük Pişmanlık
Borç

Hayattaki En Büyük Pişmanlık

Neden cesareti almadım? Ne kadar çabaladığını gördüm, ama asla konuşacak kadar güçlenemedim. Yardımcı olur muydu? Aklımın sesi gerçekten bir şeyi değiştirebilir mi? Maalesef asla bilmeyeceğim. Babamın borçlarla mücadeleleri hakkında daha önce paylaştım. Özellikle benim kitabımda beni nasıl etkilediğini paylaştım.
Devamını Oku
Neden İflastan Kaçının?
Borç

Neden İflastan Kaçının?

Ne yazık ki, iflas etmek için itiraf etmekten daha yakın bir ilişkim var. Hayır, iflas için dosyalamadım ve yapmayacağım, ama her iki ebeveynim de var. Çocukken, ne anlama geldiğini anlamadım. İflastan sonra yaşam tarzımızda çok fazla değişiklik görmedim. Ama yaşlandıkça, ailemin de içine girdiği maddi deliği fark ettim.
Devamını Oku