Maliye

Hanehalkı Giderlerinizi Kırpmanın 10 Yolu

Finansal denklemin iki yönü vardır: gelir ve giderler. Durumunuzu finansal olarak geliştirebilmenin tek yolu, gelirinizi arttırmak ya da masraflarınızı azaltmaktır. Çoğu zaman gelirinizi arttırmak zor olabilir, bu yüzden ev harcamalarınızı kesebileceğiniz 10 yol vardır:

1. Kullanılmayan üyelikleri iptal et

En son ne zaman spor salonuna gittin? Ne sıklıkla postada bir Netflix DVD'si var? Maliyeti haklı çıkaracak kadar Costco'ya gider misin? Bunlar kendinize sormanız gereken bazı sorular. Cevap, bu üyeliklerini artık kullanmadığınızı gösteriyorsa, bunları iptal etmeyi düşünmelisiniz. Bu masrafların üçünü de iptal ettik ve geriye bakmadık.

2. Daha iyi bir anlaşma için mevcut servis sağlayıcınıza danışın

Bunu internet sağlayıcım, uydu şirketi ve cep telefonu servisi ile yapabildim. Tüm yaptığım, daha iyi bir anlaşma yapabilmeleri için onları aramak ve sormaktı. İnternet şirketi bir yıl boyunca bana% 30 indirim verdi çünkü ben “sadık” bir müşteriydim.

Uydu şirketi paketimi düşürdü ve kabaca ayda 20 dolar tasarruf etti. Cep telefonu şirketi bana daha önce ödeme yaptığımdan yaklaşık 15 $ daha düşük bir maliyet veri planı teklif etti.

Şansınız, birkaç yıl boyunca bir servis sağlayıcınız varsa, sizi bir müşteri olarak tutmak için bir anlaşma yapmaya istekli olacaksınız.

3. Çamaşır makinesini, kurutucuyu ve bulaşık makinesini kullanmayı bekleyin.

Bu araçları, yoğun olmayan saatlerde çalıştırırsanız, çoğu hizmet şirketi sizi çok daha az ücretlendirir. Devletten eyalete göre değişir, ancak burada ne tür tasarrufların mümkün olduğuna dair fikir edinmek için APS tarafından yoğun olmayan saatlerin bir örneği.

Yoğun saatlerde
Pazartesi-cuma: 12: 00-19: 00

Yoğun Olmayan Saatler
Pazartesi-cuma: 07: 00-12: 00
Tüm gün cumartesi ve pazar

4. Öğle yemeğinizi işe alın

Bu, potansiyel olarak her ay bir ton para kazandırabilir. Öğle yemeğimi işe getirerek günde 3 dolar tasarruf edebilirim ki bu da ayda yaklaşık 60 dolar tasarruf anlamına geliyor. Öğle yemeğinde yersem, genelde 6 dolardan fazla öderim. Eğer kahverengi bir torbaya koyarsam, bir sandviç, simit, meyve ve fındık karışımı için maliyeti 3 dolara yaklaştırırım.

5. Borcunuzu ödeyin

Bu sinsi. Ama bunu düşünürseniz, her ay borcunuz var, bu cebinizden ve bir başkasından daha fazla para geliyor. Borcunuzu bir intikamla nasıl azaltacağınızı görmek için 18 aylık Borçlu 52.000 $ 'lık Borcum veya Borçtan Alabilirsiniz Önceki mesajlara bakın.

6. Sigorta planlarınızı birleştirin

Bu az çaba ile para tasarrufu için harika bir yoldur. Eşim ve ben politikalarımızın çoğunu, evimizde ve iki aracımızda sigorta içeren bir sağlayıcı aracılığıyla yapıyoruz. Onlarla çoklu politikalar elde etmemiz için bize indirim veriyorlar. Paketlenmiş indirim o kadar iyi ki, etrafta alışveriş yaptığım her zaman daha iyi bir anlaşma bulamıyorum.

7. Kendiniz projeleri yapın

Bir şey yapmak için başkasına ödeme yapmak yerine, kendiniz yapmayı düşünün. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, projenizin nasıl yapılacağını öğrenmenize yardımcı olacak adım adım talimatlar gönderip göndermediğini görmek için projenizi Youtube veya Ehow.com'da arayabilirsiniz.

8. Tamamlandığında elektroniği kapatın

Bu, Blu-ray oynatıcınızı, fanları, bilgisayarları, ışıkları, elektrik kullanan her şeyi kapatmayı içerir. Her biraz yardımcı olur, değil mi?

9. Programlanabilir bir termostat takın

Bu kendi yerimi aldığımda yaptığım ilk şeylerden biriydi. Eski termostatın, hiç kimse evde olmadığında bile, hedef sıcaklığın altına düştüğünde başlayacağını anladım. Programlanabilir Termostatı yükledikten sonra. Elektrik faturamda ayda yaklaşık 15 dolarlık bir düşüş fark ettim.

10. Buy mümkün olduğunda alış

Bu bariz görünüyor ama söylenmesi gerekiyor. Neden daha az ödeyebileceğiniz bir şey için tam bedeli ödediniz? Kısa bir süre önce eşim için kullanılmış bir Macbook Air'i 500 dolardan biraz daha aldım. Yeni bir tane satın alırsam, 1000 doların üzerinde bir maliyeti olurdu.

Şimdi satın almak için riskli olduğunu düşünebilirsiniz, ama Ebay'da 400 dolara satılan kırılmışlar var. Eğer işe yaramazsa, maliyetin çoğunu telafi edebilirim. Ayrıca, güvenilir bir üreticiden kullanılmış bir ürünü satın alırsanız, şansınız hala içinde birkaç iyi yıl kalacak olmasıdır.

Giderlerinizi düzeltmek için hangi yolu seçersiniz?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal Planlama Karnavalı
Maliye

Finansal Planlama Karnavalı

Bu haftanın Karnaval Planlamalarına hoş geldiniz. Bu, tüm web üzerinden kişisel finans yazarları tarafından yayınlanan son gönderiler topluluğudur. Keyfini çıkarın! BÜTÇELEME VE EKONOMİ Jules Wilson @ Şişman Guy, Skinny Cüzdan “Para Kodu” nu gözden geçiriyor - Kısa bir süre önce CFA'dan John John Duran'ın “PARA KODU: Tüm Finansal Hayatınızı Şimdi İyileştirin” okuma fırsatını buldum.
Devamını Oku
Gen Xers'in Geleceğini Tehdit Eden 21 Mali Hata
Maliye

Gen Xers'in Geleceğini Tehdit Eden 21 Mali Hata

Gen-Xers, Baby Boomers'ın kendilerinden önce yaptıkları aynı mali hataların çoğunu yapıyorlar. Ancak Baby Boomers, onlara daha fazla solunum odası sağlayan birkaç tane yerleşik avantaja sahip. Birincisi, onlar İkinci Dünya Savaşı kuşağının yıkım mirasının baş yararlanıcılarıdır. Bir diğeri için, Gen-Xers'in işgücüne bile girmesinden yıllar önce eldeki en iyi işler için sıraya girdiler.
Devamını Oku
Bu kadının yaşına göre ücretsiz Mortgage Nasıl Oldu?
Maliye

Bu kadının yaşına göre ücretsiz Mortgage Nasıl Oldu?

Robin, 30 yaşına kadar ipoteksiz olma hikayesini paylaşıyor! Bize biraz kendinden bahset İsmim Robin, ve 6 yıldır kocam ve 4 yaşındaki kızımızla Gürcistan'ın kırsalında yaşamaktayım. İşimi bir buçuk yıl önce evde kalması için bıraktım ve boş zamanlarımda fazladan para kazanmak için blog yazımı ve serbest yazı yazmaya başladım.
Devamını Oku
Yanlışlıkla Girişimci
Maliye

Yanlışlıkla Girişimci

Jon Neitzell - Kazara Girişimci Kendiniz ve işletmeniz hakkında kısa bir biyografi yazınız. İsmim Jon Neitzell. Eşim Debbie'ye 26 yıldır evlendim ve iki büyük çocuğu Ethan ve Tali var! “Boş zamanlarımda”, Lake Elmo, MN'deki River Valley Christian Kilisesi'nin kıdemli papazıyım.
Devamını Oku