Maliye

Hafta Sonları Para Kazanmak İçin 5 Yol

Hafta sonları ne yaparsın? Hafta sonları eğlence amaçlıdır, ancak hafta sonu zamanınızı büyük finansal hedeflere ulaşmak için kullanabileceğiniz yollar da vardır.

Her ay birkaç yüz bin dolar bile olsa ne yapardın? Yeni bir araba için saklar mısın? Ya da hak edilmiş bir tatil için? Bir ev satın almak için aşağı bir ödeme için tasarruf eder misiniz?

Eğer yeterince uzun düşünürseniz, muhtemelen ciddi ekstra paralardan faydalanabileceğiniz birçok yolla karşılaşabilirsiniz. Ve nereye bakılacağını biliyorsanız bu para kullanılabilir.

Ya sana hafta sonlarını para kazanmak için harcamanın pek çok yolu olduğunu söylediysem? Olanaklar neredeyse sınırsız.

Hafta sonları boş zamanınız varsa, bazı ekstra para getirmeye başlamanıza yardımcı olacak bazı fikirler.

1. Evinizi Temizleyerek Para Kazanın

Evinizi temizleyerek para kazanabileceğiniz gibi görünmeyebilir. Sonuçta, temizlik hizmetleri için kendinizi ödeyerek anlamsız olurdu.

Ancak, doğrudan veya dolaylı olarak evinizi temizlemek için size ödeme yapacak şirketler var. Aşağıdaki fikirlere göz atın.

Decluttr

Decluttr ile para kazanmak her zamankinden daha kolay ve hızlıdır. Decluttr, daha organize olmanıza yardımcı olan ve bunu yapmanıza yardımcı olan bir şirkettir. Onları istenmeyen eşyalarını gönderdiğinde, parayı aldıktan sonra para öderler. Ödeme ücreti yok, nakliye ücreti yok; banka hesabınızda sadece nakit.

Decluttr sizden ne tür şeyler satın alacak? İşte onların listesi:

 • CD'ler ve DVD'ler
 • Video oyunları
 • Ders kitapları
 • Cep telefonları
 • Tabletler, okuyucular ve oyun konsolları gibi diğer teknik şeyler.
 • Evet - Legos'u pound ile bile alıyorlar.

Eşyalarınızı hızlı nakit için Decluttr'a satmak isterseniz, web sitelerine gidin, satmak zorunda olduğunuz şeyleri girin ve her bir ürün için bir teklif fiyatı elde edin.

Teklifinizi kabul ettikten sonra, gönderileriniz size gönderdikleri tamamen ücretsiz gönderim etiketiyle bir kutuya gönderilebilir.

Kutunuz Decluttr'a ulaştığında, içeriklerin açıklandığı gibi olduğundan emin olmak için analiz eder ve ertesi gün PayPal hesabınızda nakit alırsınız.

craigslist

Evinizi temizledikten sonra artık ihtiyacınız olmayan şeyleri satmak için Craigslist'i de kullanabilirsiniz. Bazen eşyalarınızı üç kazık içine koymanıza yardımcı olur: bir yığın kazık, bir atma kazık ve bir satış kazık.

Yol veren küme, ailenize ya da arkadaşlarınıza verebileceğiniz şeyler için kullanılabilir (örneğin, çocuklarınızın giydiği, genç çocuklarla tanıdığınız birinin kullanabileceği kıyafetler gibi) ya da bir tasarruf mağazasına ya da başka bir yardım kuruluşuna bağışta bulunabilirsiniz.

Atılan yığın kazık (açıkça) çöp kutusuna ya da çöplüğe gider.

Satış yığını, muhtemelen daha büyük bir kitlenin reklamını yapacağınız Craigslist'te listelenebilir ve listelenebilir. Ve Craigslist bir şeyleri listelemek ya da satmak için ücret almıyorsa, ekstra bir para kazanmak için onlara herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Son derece hızlı bir şekilde Craigslist'in nasıl satılacağı ile ilgili bu gönderi, fiyatların ve diğer satış tekniklerinin hızla para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Bırak

LetGo, Craigslist gibi çok çalışan bir sitedir. Listeleme veya satış ücreti yok ve size yakın yaşayanlara reklam veriyorsunuz.

Bazı şekillerde LetGo sitesi, resimler ana sayfada hemen gösterildikçe, Craigslist'den daha çekici. Bu daha fazla izleyici çekebilir.

LetGo ve Craigslist'e benzer şekilde çalışan düzinelerce başka site de var. Bazılarının ücretleri vardır ve bazıları yoktur, ancak daha fazla görüntüleyen çekmek için birkaç farklı siteyi listelemeye değer olabilir. Eşyalarınızı satabileceğiniz siteler hakkında daha fazla bilgi için ilk 20 Craigslist alternatifinde bu gönderiye göz atın.

Garaj satışı

Haftasonu nakit paranızı bir garaj satışı yaparak evinizi kapmaktan daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Hava durumu iyi ve iyi nüfuslu bir bölgede yaşıyorsanız, bir garaj satışı, başka yerlerdeki insanlarla tanışma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan eşyalarınızı satmanıza yardımcı olacak bir yol olabilir.

İşte garaj satışı başarısı için bazı ipuçları:

 • Eşyalarınızı iyi değerlendirin - insanlar bir anlaşma elde etmeyi severler.
 • Satış eşyalarınızı organize bir şekilde düzenleyin.
 • Bir garaj satışına yetecek kadar eşya bulundurduğunuzdan emin olun - eğer istemiyorsanız ailenizle arkadaşlarınızla bir araya gelip para kazanın.
 • Mahalle çevresinde tabelalar yerleştirerek ve Craigslist, Facebook ve diğer garaj satışı web sitelerine postalayarak satışınızı yapın.
 • Dostça ve müzakere etmeye istekli olun. Atıştırmalık olarak bonus teklif etmeyi düşünün.

Satmak için bir sürü şey varsa, bir garaj satışı sizin için en iyi yol olabilir. Her ne kadar fiyatlandırma ve her şeyi ayarlamak çok iş olsa da, kısa sürede çok fazla para kazanabilirsiniz.

Facebook

Facebook satın alma ve satma grupları, evinizi temizlerken ve organize ederken bulduğunuz malzemeleri satmak için popüler yerlerdir. Craigslist'de olduğu gibi, herhangi bir listeleme veya satış ücreti yoktur ve genellikle kendi mahallenizde veya yakınınızda insanlara satıyorsunuz, böylece buluşmak için uzaklara seyahat etmenize gerek yok.

Öğelerinizi çekici bir şekilde fiyatlandıracağınız açıklamalar ve iyi resimler, Facebook'ta hızlı satış yapmanıza yardımcı olacak.

Evinizi haftasonunda temizlemenin ciddi bir para kazanmanıza neden olabileceğine şaşırabilirsiniz, ama doğru. Bu hafta sonu klozetlerinizi, depo alanlarınızı ve çekmecelerinizi gezip, ekstra para kazanmak için neler yapabileceğinizi görün.

2. One-Time Gig veya Etkinlik Yapın

Bir defalık konser ya da etkinlik için kayıt yaptırarak hafta sonlarında biraz para kazanabilirsiniz. Buradaki olasılıklar, bir kişinin bir konserde veya başka bir yerde bir marka elçisi veya güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlamasına yardım etmekten farklı olabilir.

Sporadik olarak yapabileceğiniz konser veya olayları bulmanın en iyi yollarından biri, Craigslist “işleri” bölümünü kontrol etmektir.Özellikle konserler ve etkinlikler için “iş” banner'larının altında özel bir bölümleri var. Yerel Craigslist konser bölümümüzün altında bulduğum para kazanma fırsatlarından bazıları:

 • Yerel bir anime fuarında stant çalışması.
 • Çeşitli etkinlikler için barmen ve catering.
 • Ambalajlama ve taşıma ile insanlara yardım etmek.
 • birilerinin evlerini derinlemesine temizlemesine yardım etmek.

Paranın hazırda bulundurulması için başka birçok fırsat vardı, ama dikkat et, bazılarının kabataslak olabileceğini ya da daha kötüsü olabileceğini. İnsanlarla tanışırken ve bu bir defalık konser ve etkinlikleri araştırırken uygun güvenlik önlemlerini kullanın.

3. Kendi İşini Başlat

Hafta sonları ekstra para kazanmanın başka bir yolu da kendi işinize başlamak. Burada birçok seçenek var.

İlk önce seni tavsiye etmem, yeteneklerin, yeteneklerin ve ilgi alanlarının bir listesini yapmak. Oradan, para kazanmak için kullanıcılara ne tür hizmetler veya ürünlerin sunabileceğine karar vermek için bu listeyi kullanın.

Örneğin, işleri temizlemeyi ve organize etmeyi seviyorsanız, bir iş temizlik evine veya işletmeye başlayabilirsiniz. Ev dekorunda iyiysen, bir ev aşamalı bir işe başlayabilir ve bireyler ya da yerel emlakçılar için çalışmaya teklif edebilirsiniz.

Grafik tasarım konusunda başarılıysanız, küçük işletmeler için web siteleri tasarlama işine başlayabilirsiniz. Olasılıklar gerçekten sonsuzdur ve kendi işinizi kurarak para kazanmanın en güzel yanı, çalıştığınız saatleri ve aldığınız işleri seçmenizdir.

Sanal asistan olmak, serbest yazar olmak, çeşitli alanlarda çevrimiçi eğitimler yapmak ve satmak gibi kendi evinizin rahatlığında açabileceğiniz ve çalışabileceğiniz başka küçük işletme hizmetleri de var.

Kendi işinizi kurduğunuzda, aynı zamanda ücret oranınızı da seçebilirsiniz.

Başarılı bir küçük işletmeyi başlatmak ve yürütmek için gerekenlere dair birkaç ipucu.

 1. İş seçiminiz yapmayı sevdiğiniz bir şeyi yansıtırsa ve yapmakta iyi olursanız, en büyük başarıya sahip olursunuz. Sevmediğin bir şeyi seçmeyin çünkü para kazanır.
 2. Umut vaat etme ve aşırı dağıtım - insanlar beklediklerinden daha iyi bir anlaşma yapmayı seviyorlar.
 3. Her zaman üstün hizmet sunmayı taahhüt edin - müşterilerin geri gelmesini sağlayacak ve insanların sizi de yönlendirmesini kolaylaştıracaktır.
 4. İlk başladığınızda ve bir itibar oluşturmak için çalışıyorsanız, insanlara hizmetleriniz hakkında ekstra iyi fırsatlar vermek için bekliyoruz. Fiyatlarınızı daha sonra yükseltebilirsiniz.
 5. Ne zaman istersen pazarlamaya ve iş yapmaya istekli ol. Bu, küçük işletmenizin büyümesi ve insanların ne yaptığınız ve onlara neler sunabileceğinizi öğrenmelerine yardımcı olmak için hayati önem taşır.

Bir işi başlatmak için pek çok seçenek var ve eğer yeteneklerinizi ve ilgi alanlarınızı değerlendirmek ve zevk ve para kazanabileceğiniz birkaç iş fikri bulmak istiyorsanız, çoğu tek bir ekstra para kazanmanın bir yolunu bulabilirsiniz. eğer istersen haftasonu.

4. Bir İhtiyacı Doldurun

Başarılı bir para kazanma macerasının ilkelerinden biri, bir ihtiyacı karşılayabiliyorsanız, size ödeme yapmaya istekli olacak müşterileri bulabilmenizdir.

Çevrenizdeki insanları dinlerseniz, insanların en çok karşılaştıkları şikayetlerinizden birini bulursunuz. Gün içinde, ihtiyaç duydukları ya da yapmak zorunda olduklarını hissettikleri her şeyin yapılabilmesi için yeterli zamanın olmamasıdır.

“Yapılacaklar” dan bazılarını tabağından çıkarmanın bir yolunu bulursanız, hafta sonları veya hatta hafta boyunca, ekstra para kazanmanın bir yolunu bulabilirsiniz. İşte size, bazı ekstra paralar kazandırabilmeniz için onlara yardımcı olabileceğiniz bazı “ihtiyaçlar” söz konusudur.

Bir Rideshare Sürücüsü Olun

Sürüş yapmak ve insanlarla iletişim kurmaktan hoşlanıyorsanız, Uber veya Lyft için bir sürücü olmak, bir ihtiyacı yerine getirmek ve ekstra para kazanmak için harika bir yol olabilir.

Bir rideshare sürücüsü olarak çalışmanın en iyi yanı, hangi işleri yapacağınızı, ne zaman işe yarayacağını ve hangi işleri yapmayacağınızı seçmenizdir.

Bir rideshare sürücüsü olarak genellikle böyle bir iş için çalışacaksınız:

 1. Bir rideshare şirketi ile kayıt olun ve onlarla şoför olmak için talimatlarını takip edin.
 2. Mobil uygulamalarını kullanarak, çalışmaya hazır olduğunuzda giriş çıkış yapın. Bu güzel çünkü kendi saatlerinizi seçebilir ve belirli bir programa takılıp kalmazsınız.
 3. İşler müsait olduğunda ve uygulayıcılar onları yerlerine götürmeniz gerektiğinde, uygulama aracılığıyla bilgilendirilirsiniz.
 4. Sizin için en iyi olan işleri kabul edersiniz, müşterileri hedeflerine götürür ve bir maaş çeki toplarlar (ve genellikle bir ipucu).

Rideshare sürücü işleri genellikle haftada bir veya iki haftada bir ödeme yapar ve genellikle ipuçlarını doğruca yerinde ödersiniz. Bonus: Hafta sonları çalışanlar - özellikle hafta sonu gecelikleri ve sabahın erken saatlerinde - genellikle hafta boyunca çalışanlardan daha fazla para kazanıyorlar.

İnsanlar kendilerini güvenli bir şekilde seyahat edebilecekleri ve eve gitme konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan gece ve hafta sonları eğlence ve diğer mekanlara götürmeleri için sürücülere ödeme yapmaya isteklidir.

Daha fazla bilgi için Uber veya Lyft ile Para Kazanma hakkındaki bu harika makaleye göz atın.

Bebek Bakımı

Meşgul ebeveynler çoğu zaman bir ailenin yetiştirilmesinin stresinden kurtulabilmek için zaman bulmak isterler. Çocuklardan hoşlanıyorsanız, çocuklarınızla iyisiniz ve onlarla takılmak için biraz zaman ayırmaya hazırsınız, ciddi ekstra para kazanabilirsiniz.

Bizim büyükşehir alanımızdaki bebek bakıcıları için çocuk bakıcılığı hizmetleri için çocuk başına saatte 10 dolar kazanması nadir değildir. Bu, üç çocuk için oturuyor olsaydınız, saatte 30 dolara kadar çıkabilirdiniz demektir.

Ve bebek bakıcısı olarak aldığınız müşterileri seçebilirsiniz. Bebek izlemeyi umursamıyorsanız, 5 yaş ve üstü gibi bir yaş aralığı belirtebilirsiniz. Bebekleri izlemeyi tercih ederseniz bebekleri izlemeyi tercih edebilirsiniz.

İşletmeyi bulmak için, ailenizle ve arkadaşlarınızla, Facebook'ta, mahallenizde, el ilanıyla reklam verebilir veya Care.com gibi birçok bebek bakıcılığı sitesinden birine kaydolabilirsiniz. Sorumlu olmanız ve çocuklarla birlikte olmak istiyorsanız, bu, bir ihtiyacı yerine getirmek ve bu süreçte nakit para kazanmak için harika bir yol olabilir.

Evcil Hayvan bakımı

Bugünün dünyasında yaygın olan bir başka ihtiyaç da evcil hayvan bakımıdır. Evde beslenen hayvan bakımı, evcil hayvan, köpek banyosu, köpek yürüyüşü, pooper kepçe ve diğer seçenekler arasındadır.

Birçok evcil hayvan sahibi, sevdikleri evcil hayvanlarının veya evcil hayvanların yarattığı karışıklıkların giderilmesinde yardım almaktan memnuniyet duyacaktır.

Evcil hayvan bakımı işlerini bulmak için Care.com'u kullanabilirsiniz.

Araba yıkama

Bir seyyar araba yıkama ve vakumlama servisi, aynı zamanda bir ihtiyacı karşılamak ve aynı zamanda bir miktar nakit yapmak için harika bir yol olabilir.

Genel olarak, mobil araç yıkama hizmeti sağlayıcıları kendi temizlik malzemelerini (küçük bir el tipi vakum veya küçük bir dükkan boşluğu dahil) getirecek ve araç sahibinin su ve güç kaynağını kullanacaktır (kendi uzatma kablosunu da beraberinizde getirin).

İçeride ve dışarıda temiz olan bir aracın etrafında sürmek güzel bir şeydir, ancak araba yıkamanın içinden geçecek zamanı bulmak ve aracınızın içini temizlemek de genellikle zordur.

Mobil bir araba yıkama sağlayıcısı olarak, bu sık sık sıradan görevi müşterilerin ellerinden alıp, pencerelerin içinde yıkayarak, vakumlayarak, tekerlekleri parlatıp daha fazlasını yaparak kendilerinden daha iyi bir iş çıkartabilirsiniz.

Bulunduğunuz tarih ve saatlere göre, mahallenizdeki ve civardaki mahallelerde bulunan el ilanları, tam olarak insanların paraları için ne alacağı ve ne kadar ücret alacağınız hakkında bilgi verin. İşinizi kolaylaştırmak için belirli hafta sonlarında belirli mahallelerde bulunmayı ve reklam vermeyi bile planlayabilirsiniz.

Çim Biçme ve Peyzaj

Çimenleri ve çevre düzenlemelerini biçmek ve korumak, insanların genellikle kendi yapılacaklar listesinde yer almamaları gereken işlerden bir diğeridir.

Malzemeleriniz varsa (veya satın almaya istekliyseniz), hafta sonlarınızı çim biçme ve yaprakların kesilmesi, çalıların kesilmesi, yabani otların çekilmesi vb. Gibi başka peyzaj hizmetleri sunarak ciddi para kazanabilirsiniz.

Mahallede bulunan el ilanları ile reklam yayınlamak veya Craigslist veya Facebook'ta reklam vermek, iş almanıza yardımcı olacak ve yaptığınız işte harika olmanız müşterileri geri gelmeye devam edecektir.

Özel Ders

Ebeveynlerin birçoğu hafta sonlarında özel derse ihtiyaç duyan çocuklara sahiptir. Matematik, Bilim veya yazı gibi belirli bir okulda başarılıysanız ve başkalarına yardımcı olmakta iyiyseniz, yakınınızdaki aileler için bir öğretmen olarak iş bulabilirsin.

Çalışmak istediğiniz yaş aralığındaki çocuklara öğretmenlik eden yerel okullarla reklam vermenizi, yerel ders çalışmalarında çalışmayı kabul etmenizi veya VIP Kid gibi çevrimiçi dershaneler için reklam yapmayı veya reklam yayınlamanızı öneriyorum.

Terzilik

Pantolon kesmek, kıyafet almak, ya da dikiş onarımı yapmak gibi terzilik işleri yapabiliyor musunuz? Eğer öyleyse, şehir veya kasabanıza terzilik hizmetleri sunan para kazanma başarısı bulabilirsiniz.

İnsanların çoğu zaman kıyafet onarımlarına ve değişikliklerine ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlara bakmak için yerel, ev eksenli bir kişi olması güzel. Hizmetlerinizi Craigslist ve Facebook gibi sitelerde ve yerel sosyal gruplar ve işyerleriyle tanıtabilirsiniz.

Bir Handyperson İşini Başlatma

Tamirci (veya kadın) işletmeleri, bir ihtiyacı karşılamanın hafta sonları size ciddi ekstra para getirebileceği başka bir seçenek.

Pek çok insanın beyaz yakalı işlerde çalıştığı günümüzün dünyasında, pek çok insan bir sızdıran lavaboyu tamir etmek, kitaplık koymak, küçük resim işleri yapmak veya bir laminat zemin hazırlamak gibi temel ustalık becerilerini öğrenemedi.

Ev bakım ve onarım işlerinde iyi iseniz, bu aynı zamanda bazı nakit yaparken doldurmanız için büyük bir ihtiyaç olabilir.

Hizmetlerinizi doğrudan aile ve arkadaşlarla, Facebook veya Craigslist ile veya bir bülten panosuna sahiplerse yerel restoranlarda reklam verin.

fotoğrafçılık

Fotoğrafçılar çok pahalı olabilirler, ancak fotoğrafçılık becerilerinizi geleneksel bir işletmeden daha düşük bir fiyata sunabilirseniz, lise son sınıf resimleri, aile portreleri, evcil hayvan portreleri, emlak resimleri ve daha fazlası.

Fotoğraf becerilerinizi Facebook hesabınızda paylaşarak başlayın. Ayrıca aileniz ve arkadaşlarınızla reklam verebilir ve işinizi oradan oluşturmak için çalışabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak DepositPhotos gibi bir siteyle satabilirsiniz.

5. Yarı Zamanlı İş Alın

Yarı zamanlı bir iş alarak hafta sonları ekstra para kazanabilirsiniz. Neyse ki, buradaki fırsatlar da bol. Bazı durumlarda, evinizden çıkmadan bile yarı zamanlı bir iş alabilirsiniz.

Ev İşlerinden Çalışın

Evden yarı zamanlı işlere yönelik bazı fırsatlar şunları içerebilir:

 • U-Haul gibi şirketler için bir çağrı merkezi veya müşteri hizmetleri temsilcisi olarak çalışmak.
 • Sanal asistan olarak çalışmak.
 • Evden veri girişi yapmak.
 • Evden bir prova okuyucusu olarak çalışmak.
 • Bir şirket için online eğitim.
 • Fiverr veya Upwork gibi bir site için garip işler.

Olasılıkların listesi gerçekten sonsuzdur. Evden çalışabileceğiniz daha fazla iş için, Haftalık Ödeme Yapan Ev İşlerinde 37 İş ilanımızı inceleyin.

Ev İşlerinden Uzak Çalışın

Muhtemelen bildiğiniz gibi, hafta sonlarında evden çıkmanıza ve başkalarıyla kişisel olarak etkileşime girmenize izin veren birçok iş fırsatı vardır.

Bazen bu tür hafta sonu kazanma pozisyonları daha kolay olabilir, çünkü kendi işinizi yürütmeyi içermezler ya da evin etrafında yapabileceğiniz ya da yapmaları gereken başka şeyler olduğunda görevde kalmak için disiplinli olmanız gerekmez.

Haftasonu işleri için bazı fikirler şunları içerebilir:

waitperson

Neden favori yerel restoranınızda bir garson veya ev sahibi olarak çalışmıyorsunuz? Bu yoğun bir iştir, böylece çalışma saatleriniz genellikle hızlı bir şekilde uçar ve her vardiyanın sonunda ipucu şeklinde el altında nakit bulundurmak her zaman güzeldir.

Garsonluk, insanlarla etkileşim ve iyi ücret nedeniyle, erken çalışma yıllarımda en çok sevdiğim işlerden biriydi.

Perakende Kasiyer

Perakende mağazaları, her zaman insanlar için kasiyerler veya müşteri hizmetleri temsilcileri olarak çalışmak için arıyoruz. Mevcut iş fırsatları için en sevdiğiniz mağazalara göz atın. Muhtemelen en uygun işleri Kohl's, Target veya Walmart gibi büyük perakende mağazalarında bulabilirsiniz.

Büyük bir insan değil mi? Bir mağazanın stok alanındaki mevcut işler hakkında bilgi alın. Depo raflarında düzenli olarak çalışma rafları, boşaltma kamyonları veya stok alanını yönetmek mümkün olabilir.

Stoklama türleri ile ilgili güzel düşünceler, gece baykuşları için geceleyin de dahil olmak üzere, genellikle çeşitli vardiyaların mevcut olmasıdır.

Spor Salonu veya Diğer Fitness Arenalarında Çalışın

Fiziksel spor aktivitelerinden hoşlanıyorsanız, yerel bir spor salonunda, trambolin parkında, kapalı kaya tırmanış parkında veya benzeri başka bir tesiste yarı zamanlı bir iş bulabilirsin.

Yerel bir spor salonu, mevcut en büyük iş fırsatlarına sahip olacaktır. Tezgâhta müşteri hizmetleri görevlisi olarak çalışabilir veya çamaşır yıkama ve katlama havluları ile çalışabilirsiniz. Ayrıca tesisin temiz tutulmasında yardıma ihtiyaç duyabilirler. Ya da, satışta iyi iseniz, yeni müşteri edinen bir satış elemanı olarak çalışabilirsiniz.

Bu tür mekanlarda çalışmakla ilgili en iyi şeylerden biri, bir çalışanın, tesisleri kendiniz kullanmak için genellikle indirimli ya da ücretsiz olarak yararlanabileceğidir.

Restoran Teslim Eden Kişi Olarak Çalışmak

Restoran teslimi işleri artık sadece pizza mekanları için değil. Birçok lokantada da teslimat hizmeti verilmektedir. Sürüş yapmayı seviyorsanız ve pizzaya yemek sunma fikrini seviyorsanız, saatlik ücret ve muhtemelen bazı ipuçları da kazanabilirsiniz.

Potansiyel iş olanakları hakkında daha fazla bilgi için bölgenizdeki yerel restoranları, pizza yerlerini ve alt mağazaları inceleyin. Ya da DoorDash veya UberEats ile kayıt olabilirsiniz.

Bazı araştırmalar yapmak istiyorsanız, hafta sonları ekstra para kazanmanın birçok yolu olduğunu göreceksiniz. Ve buradaki havalı kısım, ne kadar paranın tamamen size bağlı olduğudur.

Haftasonları burada ve orada birkaç saat çalışabilir ya da cumartesi ve pazar günlerini harcayarak ciddi ekstra para kazanabilirsiniz.

özet

Yaptığınız para herhangi bir şekilde kullanılabilir. İpotek bakiyenizi veya diğer borçlarınızı erken kırmak, yeni bir araba için nakit para biriktirmek, uluslararası bir tatil için tasarruf etmek veya para yatırmak için harcayabileceğiniz ve mali bağımsızlığa ulaşmanıza yardımcı olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Hafta sonları para kazanmak, zamanınızı iyi değerlendirmek için harika bir yol olabilir. Süreçte tüm finansal hedeflerinize de ulaşabilirsiniz.

Hafta sonlarında para kazanmak için bu caddelerin hiç birini kullandınız mı? Deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Videoyu izle: Sanırım Zengin Oldum - Krizi Fırsata Çevirmek

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="18 ayda borçtan 52.000 dolar nasıl para kazandık?"/>
Maliye

18 ayda borçtan 52.000 dolar nasıl para kazandık?

Bunun nasıl mümkün olabileceği sorulmuştur. Çok mu para kazandık? Çoğu insanın bilmediği bir şey biliyor muyuz? Kısa cevap “hayır”. Durumumuzu gerçekten olduğu gibi gördük, bir karmaşa. Biz, bizi mutlu etmek için yapabileceğimiz her şeyi satın almanın tüm kültürel yalanlarını satın aldık, yeni bir araba finanse ettik, böylece bakım konusunda endişelenmemiz gerekmedi, iyi bir iş bulmak için üniversiteye gittik, liste devam ediyor ve üzerinde.
Devamını Oku
MyFico Review: Kredinizi Kontrol Etmek İçin Kullanmaya Değer mi Var?
Maliye

MyFico Review: Kredinizi Kontrol Etmek İçin Kullanmaya Değer mi Var?

Kredi puanınızın mali hayatınızda çok büyük etkisi var, bunu yetişkin rapor kartınızın karşılığı olarak düşünmeyi seviyorum. Ancak okulun aksine, kredi puanınız sonsuza dek sizinle kalır. Yüksek bir kredi notu, kredi ücretlerinde, faiz oranlarında ve hatta gelecekteki istihdam fırsatlarına yönelik faktörlerde size tonlarca para tasarrufu sağlayabilir.
Devamını Oku
Assurity Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Assurity Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası genellikle herhangi bir finansal plan için önemli bir bileşen olarak düşünülebilir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden alınan gelirlerin, sigortalıların cenaze ve diğer nihai harcamaları da dahil olmak üzere, borçlarını ödemek için ve ayrıca devam eden yaşam giderlerinin ödenmesini sağlamak için kullanılabilir.
Devamını Oku
Amerika Hayat Sigorta İnceleme Kraliyet Komşular
Maliye

Amerika Hayat Sigorta İnceleme Kraliyet Komşular

Hayat sigortanız genel finansal planlamanızda önemli bir rol oynayabilir. Bunun bir sebebi, yaşınız veya iş durumunuzdan bağımsız olarak, eğer beklenmedikse, sevdiğiniz kişiyi maddi sıkıntı içinde bırakabilirsiniz. Bir hayat sigortası poliçesinden alınan ödemeler, akrabalar ve hayatta kalanlar tarafından herhangi bir sayıda ihtiyaç için kullanılabilir.
Devamını Oku