Maliye

Sigortaya Alternatif Sağlık Planları

Kendi sigorta planınızı satın alma masraflarına hazır değilseniz, sigorta büyük bir acı olabilir. Biliyorum, geçen sene 9-5 işimi ve onunla birlikte giden harika sigorta planımı bıraktım.

Kendine güvenen işçiliğe kesinlikle inanmaktan başka bir şey olmasına rağmen, bir şey kesin. Kendi sağlık sigortanızı ödemek, hiç yapmadığınızdan sonra, kendi işini kurmada en büyük olumsuzluklardan biridir.

Özellikle de sağlıklıysanız ve bir kez kullanmadıysanız!

Ancak, vergi cezalarından kaçınmak için herkesin bir tür sağlık sigortasına veya sağlık paylaşım planına sahip olması gerekir. Ayrıca, beraberinde gelen büyük kazalar ve potansiyel masraflar için sigortaya ihtiyacınız vardır.

COBRA'ya 12 aylık ödeme yaptıktan sonra, bir girişimcinin en büyük masraflarından biri olduğunu söyleyebilirim. İşvereniniz sigorta sağlamazsa ya da kendi hesabınızı çalıştırıyorsanız birkaç seçenek vardır.

 • COBRA Sağlık Sigortası
 • Pazar yeri
 • Özel sigorta
 • Sağlık Paylaşımı Bakanlıkları

Pazar yeri çok daha ucuz ve geçmiş plana kıyasla korkunç primler ve düşülebilir teklifler olarak COBRA ile gitmek seçti. Fakat 2018'in sonunda, COBRA sigorta planımın süresi dolmuş olacak ve yeni bir şey bulmam gerekecek.

Sigortanız yoksa, işler arasındaysanız veya yeni bir alternatife ihtiyacınız varsa, sağlık bakanlıkları mükemmel bir seçenektir. ACA Pazaryeri veya COBRA sigortası kadar yaygın olmasa da, sağlık bakanlıkları kendinizi ve ailenizi korumak için harika bir yoldur.

Geleneksel sağlık sigortasına alternatif olarak sağlık paylaşım planları hakkında bilmeniz gereken her şey.

Tıbbi Maliyet Paylaşımı Bakanlıkları nelerdir?

Eğer bu konu hakkında ilk defa okumanız “Sağlık paylaşımı bakanlıkları nelerdir?? ”Eğer bu endişelenmiyorsan, geçen sene kadar oradaydım.

Serbest meslek sahibi olmadan önce, bir sağlık bakanlıklarını hiç duymamıştım. Artık serbest çalışan diğer blogcular, serbest çalışanlar ve onları seçen sigortasız insanlar hakkında sürekli olarak okurum.

% 100 kesinlik ile açıklığa kavuşturmak için sağlık bakanlıkları sağlık hizmetleri veya sağlık sigortası değildir! Tüm gereksinimleri karşılamalı ve herhangi bir sağlık bakanlığı bakanlığına kabul edilmek için aynı dini inançlara sahip olmalısınız.

Bunlar, normal sağlık sigortanız yoksa beklenmedik masraflar için önceden plan yapmanın yollarıdır. Sağlık bakanlıkları indirimli bir sigorta programı değildir ve geleneksel sağlık sigortasından tamamen farklıdır. Bunlar, masraflarınızı planınızdaki diğer kişilerle paylaşmanıza yardımcı olacak alternatiflerdir.

Tıbbi maliyet paylaşım bakanlıkları, bir araya gelerek tıbbi harcamalar için ödedikleri bir gruptur.

Geleneksel sağlık sigortası planlarının aksine, Blue Cross Blue Shield gibi bir ağ yoktur. Seçtiğiniz herhangi bir sağlayıcıyı ziyaret edebilir ve sigorta talebinde bulunduğunuzda üyelik kartınızı kullanabilirsiniz.

Sağlık bakanlığı bakanlığına bağlı olarak, şahsen ödeme yaparsınız ve geri ödeme yaparsınız ya da doğrudan faturalandırılırsınız. Bu geleneksel sağlık sigortasından çok farklı!

4 Sağlık Bakanlığı Bakanlıklarını Paylaşma

1. Medi-Paylaş

Medi-Share, çok popüler ve aynı zamanda ACA vergi cezasını ödemekten muaf olan bir başka sağlık bakanlığıdır. İlk iki sağlık bakanlığının aksine, onlar masrafları müzakere etmek sizin adınıza. Sigorta sağlayıcılarının yardımı olmadan müzakere etmek çok zor olabileceğinden bu büyük bir avantajdır.

Bilgi, ilk iki sağlık paylaşım planına kıyasla Medi paylaşımında seyrekdir. Web siteleri daha fazla bilgi edinmek için bilgi göndermenizi sağlar.

Medi-Share'in ödemeleri, yaş, ev büyüklüğü ve seçtiğiniz program seçeneğine dayanır. Bir hanehalkının uygun bir tasarı öncesinde toplanması gereken uygun tıbbi faturaların yıllık miktarı üyeler arasında paylaşılabilir.

Yıllık hane ödemenizi karşıladıktan sonra, tüm uygun faturalar tüm hane halkı için paylaşılmak üzere işlenecektir. Kişi başına veya etkinlik başına değil. Bu yıl için tüm aile için bir miktardır.

Seçebileceğiniz yedi AHP seçeneği vardır:

 • 1.000 $ (sadece 18-29 yaş arası evli olmayan üyeler için geçerlidir)
 • $1,750
 • $3,000
 • $4,250
 • $5,500
 • $8,000
 • $10,500

Üyeler, her ofis veya hastane ziyaretinde 35 dolarlık bir hizmet ücreti ve acil durum ziyaretleri için 135 dolar öderler. Bu ücretleri not etmek önemlidir AHP'ye sayılmaz.  

Ne bilmek istiyorsun

Bir Medi-Share üyesi olmak için aşağıdaki nitelikleri karşılamanız gerekir:

 • Kabul edildiği 26 eyaletten birinde yaşamak
 • Rab İsa Mesih ile kişisel bir ilişkiyi gösteren doğrulanabilir bir Hıristiyan tanıklığı olmalı.
 • İnananların birbirlerinin yükünü taşıyacakları inancını paylaşın
 • Geleneksel İncil evliliğinin dışında cinsel ilişkiye girme
 • Herhangi bir formda tütün veya yasadışı uyuşturucu kullanma
 • Bir vize veya yeşil kart ve SS numarası ile bir ABD vatandaşı veya daimi ikamet ol

Diğerleri gibi, Medi-Share de sigorta değil, yine de hiçbir şeye değmez. Medi-Share hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

2. Samaritan Bakanlıkları

Web sitelerinde belirtildiği gibi, “Samaritan Bakanlık üyeleri, sağlık sigortasının kullanımı olmadan birbirlerinin tıbbi yüklerini taşımaya yardım etmek için İncil topluluğunda bir araya gelmiş bir grup inanç grubudur.”

Samaritan Bakanlıkları, tüm 50 eyalette ve bazı yabancı ülkelerde mevcuttur. Aylık paylaşım giderleri, medeni durumunuza, yaşınıza ve bağımlı kişilerin sayısına bağlı olarak değişebilir. İki paket sunuyorlar; Samaritan Basic ve Samaritan Klasik.

İşte bir bağımlı ile 40 yaşında olan evli bir çift için bir arıza örneği.

Samaritan Basic / Samaritan Klasik Planları

 • Aylık paylaşım: $300/$495. Bu yaş ve hane büyüklüğüne dayanmaktadır.Bu, her ay doğrudan diğer üyelere gönderdiğiniz tutardır.
 • İlk Değerlendirme Edilemez: $1,500/$300. Paylaşım sadece ihtiyaç olduğunda başlar aşan Bu iki eşik miktarı.
 • Pay Yüzdesi: 90%/100%. Paylaşılabilir miktarınıza hak kazandığınızda, ek bir şeyin% 90'ı veya% 100'ü karşılanır.
 • Annelik Sınırı: $5,000/$250,000. Bu herhangi bir doğum ihtiyacı için paylaşılabilecek maksimumdur. Eğer hamileyseniz veya çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız klasik gitmek için tek yoldur.
 • Maksimum Paylaşılabilir Tutar: $236,500/$250,000. Bu, ihtiyaç başına paylaşılabilir maksimum miktardır.

Ne bilmek istiyorsun

Bu planlardan birine katılmanız, tek seferlik bir başlangıç ​​ücreti olarak 200 ABD dolarına mal olacaktır. Sadece birkaç aylığına kayıtlı olsanız bile bu ücret iade edilmez. 250.000 $ 'ın üzerindeki her türlü ihtiyaç için isteğe bağlı, Paylaşmak için Kaydet planına katılabilirsiniz. Yıllık 15 dolarlık idari ücretle yıllık 399 dolar.

Üyeliğin ilk iki ayı için, ofise ödeme göndereceksin. İlk iki aydan sonra, ödemeleri doğrudan ihtiyaç duyulan üyelere gönderirsiniz. Diğer bakanlıklar doğrudan onlara ödeme gönderecek ve gerektiğinde alıcılara dağıtacaktır.

Samaritan'la ilgili büyük bir dezavantaj, doğrudan tıbbi hizmet sağlayıcılarla görüşmekten sorumlu olduğunuzu gösteriyor.

Son olarak, bu sağlık paylaşım bakanlığına katılmak isterseniz, evanjelik bir inanç uygulamanız gerekir. Samaritan Bakanlıkları hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

3. Hristiyan Sağlık Bakanlıkları

Hristiyan Sağlık Bakanlıkları (CHM) 50 eyalette ve dünyadaki Hıristiyanlar için uygun fiyatlı, İncil ve şefkatli bir inanç tabanlı sağlık bakım maliyeti çözümüdür. CHM, Hıristiyanların birbirlerinin tıbbi faturalarını paylaştıkları kâr amacı gütmeyen bir sağlık gider paylaşım bakanlığıdır. Yine, bu tipik bir sigorta şirketi değildir.

Üç ana program sunuyorlar; altın, gümüş ve bronz. Ayrıca şunları ekleyebiliyorsunuz:Kardeşin Muhafızı.“Bu, 125.000 $ üzerindeki herhangi bir şey için hastalık başına maksimum ömrünü uzatan bir felaket tıbbi fatura programıdır. “Kardeşin Bekçisi” için yıllık ücret, aile başına 40 dolar ek ücrete tabidir.

Altın Programı (kişi başı, aylık 150 dolar)

 • Altın programı, üyelere bakanlığın en kapsamlı mali desteğini sağlar.
 • Christian Healthcare Bakanlıkları, 500 $ 'ın üzerindeki herhangi bir tıbbi olay için faturaların% 100'ünü karşılayacaktır.
 • Kardeşin Keeper ile sınırsız mali yardım.

Gümüş Program (ayda kişi başı 85 $)

 • Gümüş programı, CHM'nin katkıda bulunmadan önce 1000 $ 'lık kişisel sorumluluğa izin verir.
 • 1000 $ 'a ulaştığınızda, hastalık başına 125.000 $' a kadar alabilirsiniz.
 • Kardeşin Kaleci, 100.000 dolarlık ekstra desteği artırıyor. Hastalık başına 1 milyon dolara kadar tahakkuk ettirebilirsiniz.

Bronz Program (ayda kişi başı 45 dolar)

 • Bronz program CHM'nin katkıda bulunmadan önce 5.000 $ 'lık kişisel sorumluluğa izin verir.
 • 5.000 $ 'ınıza ulaştığınızda, hastalık başına 125.000 $' a kadar alabilirsiniz.
 • Kardeşin Kaleci, 100.000 dolarlık ekstra desteği artırıyor. Diğer planlar gibi, hastalık başına 1 milyon dolara kadar tahakkuk ettirebilirsiniz.

Önceki örneğini kullanarak (bir bağımlı ile 40 yaşındaki evli çift) her programın fiyatları şunlardır:

 • Altın Programı: Ayda 450 dolar
 • Gümüş Program: Ayda 255 $
 • Bronz Program: Ayda 135 dolar

Her bir kişi “birim” olarak bilinir. Örneğin, iki kişi iki birime eşittir.

Ayrıca, plandaki farklı kişiler için farklı programlar seçebilirsiniz. Örneğin, daha sağlıklı bir eş veya çocuk gümüş veya bronz plan üzerinde olabilirken altın programında olabilirsiniz. Karıştırma ve eşleştirme, yukarıda listelenen fiyatı değiştirecektir. Birisi daha sağlıklı veya daha gençse, bronz veya gümüş bir plan sizi her ay büyütebilir!

Ne bilmek istiyorsun

Bir CHM üyesi olmak için aşağıdaki şartları karşılamanız gerekir:

 • İncil ilkeleriyle yaşayan Hıristiyanlar olmalı (bu, tütün kullanımından kaçınmak ve uyuşturucuların yasadışı kullanımı dahil olmak üzere)
 • Alkol kullanımına ilişkin İncil öğretilerini takip edin ve sağlık izinleri varsa düzenli olarak ibadete katılabilirsiniz.
 • Yaş, kilo, coğrafi konum veya sağlık geçmişine dayalı bir kısıtlama yoktur.

CHM de müzakereye yardımcı olmaz faturalarınızı veya adınıza ödeme yapın. Ayrıca, ödemeler doğrudan CHM'ye gönderilir.

Hristiyan Sağlık Bakanlıkları hakkında daha fazla bilgi burada.

4. Özgürlük HealthShare

Son sağlık paylaşım planı Liberty Healthshare'dir. Medi-Share'den farklı olarak, Liberty tüm 50 eyalette mevcut ve güçlü bir üne sahip! Üç program sunuyorlar; Liberty Complete, Liberty Plus ve Liberty Paylaş.

Tüm programlar tek, çiftler ve ailelere dayanmaktadır. Fiyatlar ayrıca üç yaş ayracına dayandırılmıştır (30, 30-65 yaş altı ve 65 yaş üstü).

Liberty Tam Paylaşım Bakanlığı Planı

Liberty Complete, Liberty HealthShare tarafından sunulan en kapsamlı plan. Tüm üyeler, olay başına 1.000.000 $ 'a kadar uygun tıbbi maliyetleri paylaşmaktadır. Yıllık dağıtılmamış tutar bireyler için 500 dolar, çiftler için 1.000 dolar ve aileler için 1500 dolar.

Sunulan en geniş kapsamlı planın maliyeti:

30 Yaşın Altında
30-65 Yaşında65+ Yaşında
Tek$149$199$224
Çift$249$299$349
Aile$399$449$499

Liberty Plus Paylaşım Bakanlığı Planı

Liberty Complete, Liberty HealthShare tarafından sunulan orta plan. Liberty Complete planı gibi, tüm üyeler olay başına 1.000.000 $ 'a kadar uygun tıbbi maliyetleri paylaşırlar. Yıllık dağıtılmamış miktar, bireyler için 500 dolar, çiftler için 1.000 dolar ve aileler için 1.500 dolar olarak aynı kalır.

Orta sınıf planın maliyeti:

30 Yaşın Altında
30-65 Yaşında65+ Yaşında
Tek$131$181$206
Çift$227$277$327
Aile$374$424$474

Liberty Plus veya Liberty Complete'i seçenler için, SavNet Sağlık Tasarruf İndirimleri'ne kayıt yaptırarak vizyon, eczane, işitme, kayropraktik ve diğer hizmetlerde indirim alabilirsiniz. SavNet ücreti, yukarıdaki planların her ikisinde de bulunur ve sadece bir kerelik 10 ABD doları kurulum ücreti gerektirir.

Bu, uzun vadede sizi ve grup tonunu kurtarabilmesi için bu iki plandan birini seçmek için büyük bir avantajdır.

Liberty Share Paylaşım Bakanlığı Planı

Liberty Share, Liberty HealthShare tarafından sunulan en temel plan ve sıkı bir bütçeye sahip olanlar için harika. Bu planla, Liberty Share üyeleri, olay başına 125.000 $ 'a kadar uygun tıbbi maliyetlerin% 70'ini paylaşıyor.

Acil sağlık hizmetleri, doktorlar, acil servisler, klinikler veya hastaneler tarafından tedavi edildiğinde tıbbi harcamalar kişi başına, olay bazında karşılanmaktadır. Bu hem yatan hem de ayakta tedavi hizmetleri için geçerlidir.

Yıllık dağıtılmamış tutar bireyler için 500 dolar, çiftler için 1.000 dolar ve aileler için 1500 dolar.

İşte Liberty'nin en temel sağlık paylaşım planının maliyetleri:

30 Yaşın Altında
30-65 Yaşında65+ Yaşında
Tek$107$157$182
Çift$198$248$298
Aile$345$395$445

Ne bilmek istiyorsun

Liberty HealthShare üyesi olmak için aşağıdaki nitelikleri karşılamanız gerekmektedir:

 • Birbirlerinin sorumluluklarını ve kapsamlı yeterlilikler sayfasında belirtilen diğer tüm ortak inançları paylaşmayı kabul eder.
 • Vücudunun bir tapınak olduğuna inan
 • Vücudunuzu besleyen gıdalara zarar vermeyin.
 • Fazla alkol içmeyin
 • Tütün ürünlerini kullanmayın
 • Düzenli egzersiz
 • Başkalarıyla düzenli olarak ibadet etmek

Liberty Heath Paylaşımı'nı seçerseniz, SaveNet indirimine de erişebildiğiniz için Liberty Complete veya Liberty Plus'ı öneririm. Liberty Healthshare hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Sağlık Paylaşımı Planları Hakkında En Sık Sorulan Sorular

1. Sağlık Bakanlıkları Nasıl Çalışıyor?

Çoğu durumda, varışta sağlık paylaşım üyelik kartınızı sunacaksınız. Özünde, bakanlıktaki herkes her ay belirli bir miktar ödemektedir. Bu, yıllık kişisel sorumluluk veya paylaşılmamış miktar olarak bilinir. Geleneksel bir sağlık sigortası programında indirilemez olarak düşünün.

Tıbbi faturalarınız belirli bir tutarı geçerse, masraflar bakanlığınızdaki grup tarafından paylaşılır. Bazı doktorlar veya doktorlar bunları kabul etmeyecek ve nakit ödeme yapmanız gerekecektir. Bu durumda, bakanlık tarafından tazmin edilecektir.

Sağlık bakanlığı bakanlıkları ile ilgili daha spesifik sorular ve kısıtlamalar için sss'leri okumaya devam edin. İşte en yaygın dört sağlık paylaşımı bakanlığı, daha fazla bilgi edinebilir ve aileniz için uygun olup olmadıklarını görebilirsiniz.

2. Her bir sağlık bakanlığı bakanlığı arasındaki farklar nelerdir?

Bu planların hiçbiri sağlık sigortası olmasa da, büyük planlarla benzerliklere sahiptir. Aylık sigorta primi ödemek yerine (sağlık sigortası gibi) kendiniz ve aileniz için aylık ücret ödersiniz. Her planın ayrıca her olay için farklı gereksinimleri ve toplam kapalı miktarları vardır.

3. Yeni katılımcılar için ne tür kısıtlamalar var?

Her bir sağlık paylaşım planının kendi kısıtlamaları ve nitelikleri vardır. Kalifiye olduğunuzu ve belirli plana kaydolmaya uygun olduğunuzdan emin olmak için bunları dikkatli bir şekilde okuduğunuzdan emin olun.

4. Sağlık paylaşım planlarında ailelere izin var mı?

Evet, yukarıda belirtilen tüm planlar ailelere izin veriyor. Her plan farklı olacak, ancak her bir yetişkin her sitedeki tüm gereksinimleri karşılamalıdır. Ücretler, sağlık paylaşım planına kayıtlı kişilerin sayısına bağlı olduğundan ücretler daha yüksektir.

5. Uygun Bakım Yasası ile nasıl çalışır?

Sigorta dışı bir sağlık hizmetleri bakanlığı üyeleri olarak, üyeler federal şartlardan sigorta yaptırmak veya bir ceza vergisi ödemek zorunda olduklarından muaf tutulmaktadırlar.

6. Herhangi bir tıbbi masrafım yoksa her ay ödeme yapmak zorunda mıyım?

Evet, herhangi bir sigorta talebinde bulunmamanıza benzer şekilde, aylık ödemelerinizi yapmaktan hala sorumlu olursunuz.

7. Daha önceden var olan şartlar varsa ne olur?

Bu, her sağlık paylaşımı bakanlığı için farklıdır. Bazıları, Liberty Healthshare gibi üyeliğinizin ilk yılı için uygun olmanıza izin vermeyebilir.

8. Üyeliğime bir taahhüt var mı?

Hayır, araştırdığımdan 6 ya da 12 aylık dönemler değil. Bir ödemeyi kaçırırsanız veya geç kalırsa hizmetiniz etkin olmayacak ve tekrar kayıt yaptırmanız gerekebilir.

9. Hem geleneksel sağlık sigortasına hem de sağlık paylaşım planına kayıt olabilir miyim?

Teknik olarak, evet, ikisine de kayıt olabilirsiniz, ancak büyük olasılıkla çok daha pahalı olacaktır. Liberty'nin sitesinde, bazı üyelerin basitçe başkalarına yardım etmek için kayıt yaptığını ve fatura göndermeyi planlamayacağını belirtiyor.

Sağlık Hizmetleri Bakanlıkları vs ACA: Hangisini Seçmelisiniz?

Artık sağlık bakanlığı bakanlıkları hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre zaman ayırmalı ve mevcut planlarınızla karşılaştırmalısınız. Sizin ve aileniz için en iyi neyin işe yaradığını öğrenin.

Aşağıdakilerden herhangi birini yaparsanız, geleneksel sağlık sigortasına bağlı kalmanızı tavsiye ederim.

1. Reçeteli ilaçları alın

Bazı sağlık paylaşım planları, ACA planlarından farklı olarak tüm ilaçları ve reçeteleri kapsamaz. Herhangi bir sigorta türü olmadan ödeme yapmak inanılmaz derecede pahalı olabilir!

2. Tütün kullanımında kendinizi şımartın

Tütün kullanıyorsanız, yukarıdaki dört sağlık bakanlığının hiçbiri kayıt olmanıza izin vermez. Bu, tütünün durdurulması için iyi bir neden olsa da, bu sağlık paylaşım planlarının hiçbirine izin verilmediğini unutmayın.

3. bir HSA (sağlık tasarrufu hesabı) var

Maalesef, vergilerden daha fazla tasarruf etmek için bir HSA'yı bir sağlık paylaşım planı ile eşleştiremezsiniz.

4. Kronik veya önceden var olan bir durumunuz var

Bazıları, ancak hepsi değil, sağlık paylaşım planları, kronik veya önceden var olan tıbbi koşullarınız varsa, kayıt olmanıza izin vermez. Yinelenen bir durumunuz olsa bile, geleneksel sağlık sigortasına bağlı kalmanızı tavsiye ederim.

Yinelenen olaylar, her defasında aynı sorunu tedavi etse de yeni bir sağlık hizmeti olarak ücretlendirilecektir.

Sağlık Hizmetleri Bakanlıkları, herkes için olmayacak ancak aşağıdakiler için uygun olabilir:

 1. Maliyetleri benzer fikirlerle paylaşma fikrini seven bir Hıristiyan. Başkalarına yardım etmeye ve masrafları paylaşmaya inanıyorsanız, bu harika bir seçenektir.
 2. Farklı ağlarda ve bölgelerde doktorlar kullanmak istiyorsunuz. Sağlık bakanlıkları ile sağlayıcınız ağda veya ağ dışındaysa endişelenmenize gerek yoktur. Bu, bir sağlayıcıya gitmeyi sevmeyen veya karmaşık tıbbi durumlar hakkında çok sayıda fikir isteyen biri için büyük bir fayda olabilir.
 3. Pahalı ACA'da yaşayan insanlar. Her bireyin maliyetleri farklı olacaktır, ancak bazı devletler sağlık paylaşım planlarından çok daha yüksek maliyetlerdir.
 4. Sağlıklı bireyler. Nadiren doktora gidip büyük bir şeyin ortaya çıkması durumunda bir güvenlik ağı istemeniz halinde bu planlar harika olabilir. Ayrıca, vergi cezalarından kaçınmak için geleneksel veya sağlık bakım paylaşım planına sahip olmanız gerekecektir.

Sağlık Sigortasından Geçmeye Hazır mısınız?

Günün sonunda geleneksel sağlık sigortasından sağlık paylaşım planına geçmek her zaman bir seçenek. Geleneksel bir sağlık sigortası planına kaydolduysanız, büyük bir fark hissedebilirsiniz, ancak her yıl binlerce kişi sizi kurtarabilir. Unutmayın, sadece en ucuz olan planı seçmeyin, sizin ve aileniz için en uygun olanı bulun.

Sağlık paylaşım planları çok daha ucuzdur, genel olarak daha düşük bir indirim, daha düşük yıllık maliyetler vardır ve maliyeti diğer benzer fikirli bireylerle paylaşmanıza yardımcı olur. Ayrıca sağlık sigortasına sahip olmamanızın cezasını da önleyebilirsiniz.

Ancak kronik sağlık durumunuz varsa, reçeteler veya inanç gerekliliklerini karşılamayanlar geleneksel sağlık sigortasına sadık kalırlar.

Bir sağlık bakanlığı bakanlığına mı kayıtlısınız? Deneyimin şu ana kadar nasıl geçti? Geleneksel sağlık sigortasından geçiş yapmayı düşünen insanlar için başka tavsiyeleriniz var mı?

Lütfen daha fazla bilgi edinmemize yardımcı olacak ve yorum yapan diğer okuyucuları değiştirmeyi düşünmenize yardımcı olacak yorumlarda bize bildirin. Teşekkürler!

Videoyu izle: Kaskosuz Sürücüye Ryu Aduket Şoku - Anadolu Sigorta

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Jesse Clark başkalarına yardım eden bir iş yaptı nasıl
Maliye

Jesse Clark başkalarına yardım eden bir iş yaptı nasıl

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin. Ben on yıldan uzun bir süredir teknoloji sektöründe yer alan uhet Teknolojileri'nin bir kıdemli lise ve kolej hocası ve kurucusu / CEO'su Jesse Clark'ım. Kuruluşlara ve küçük işletmelere çevrimiçi varlıklarını artırmalarına yardımcı olma konusunda bir tutku buldum ve müşterilerim için en iyi ürün ve hizmetleri sunmak için yalnızca en iyi profesyonelleri işe alıyorum.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama

Medicare, yaşlıların sağlık sigortası alabilmelerini, aksi takdirde karşılayamayacakları mükemmel bir programdır. Amerikalıların sigorta kapsamına girmeleri için harika bir yol olsa da, kapsanmaması gereken pek çok masraf var. Bu kapsama boşlukları, büyük bir hastane hesabına ve bir banka hesabına ciddi bir yük getiren tıbbi ücretleri olan kişileri bırakabilir.
Devamını Oku
GFC 088: 3 Herkesin Emekliliğinden Önce Yapması Gereken Yaşam Kararları
Maliye

GFC 088: 3 Herkesin Emekliliğinden Önce Yapması Gereken Yaşam Kararları

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_088_3_Lifestyle_Decisions_for_Retirment_.mp3 Birgün rahatça emekli olmak istiyorsanız, ördeklerinizi olabildiğince erken bir yerde toplamak çok önemlidir. İş sponsorluğundaki 401 (k) hesabınıza büyük yatırımlar yaparak, bir IRA ve / veya aracılık hesabıyla birikimlerinizi ekleyerek, borcunuzu en aza indirerek ve tüm penniesinizi izlerken, kendinizi emeklilik başarısı için ayarlayabilirsiniz.
Devamını Oku