">
Maliye

Kredi kartı borcundan hızlıca kurtulmak için nasıl

Kredi kartı borcunuz varsa, yalnız olmadığınızı bilin. Ortalama hanehalkı 15.000 ABD Dolarını aşan kredi kartı borcuna sahip ve ortalama faiz oranı Bankrate'e göre% 16'nın üzerindedir. Yalnızca asgari ödeme yapıyorsanız, muhtemelen bu borcu yirmi yıldan fazla taşıyacaksınız. Bu plan size iyi gelmezse, kredi kartı borcunuzu hızlı bir şekilde kurtarabileceğiniz yollar vardır.

Eşim Kim ve ben sadece on sekiz ay içinde 52.000 dolar borç verdik. Her zaman kolay değildi. İkinci işte çalıştım. Eşim ve ben tonlarca eşya sattık. Araba ödemelerinden kurtulmak için arabalarımızı küçültdük. Ama kurban ettiğimiz her şey sonuca değerdi. Şu anda tüketici borcundanuz ve ipoteğimizin de ödenmesini sağlamaya çalışıyoruz.

İpucu: Daha hızlı borç ödemeye yardımcı olmanın bir yolu, düşük faizli bir kredi kartına bakiye transferidir.

Borçsuz olmanın hayattaki görünümünü değiştiren bir şey var. Karım ve ben şimdi para hakkında hiçbir stres yok. Bir acil durum fonu ve seyahat için bol miktarda ekstra paramız var. Tüketici borcu olmadan hayat sadece… .terter.

Yaşamak istediğiniz bir hayata benziyorsa, kredi kartı borcunuzu gerçekten hızlı bir şekilde ödemek için yapabileceğiniz üç şey vardır. Ama önce, “neden” i borçsuz olmak istediğini öğrenmelisin.

“Neden”

Yaptığınız herhangi bir plan, “neden” yaptığınızı biliyorsanız çok daha kolay olacaktır. Bu yüzden adımlara geçmeden önce borcunuzu erken ödemek zorundasınız, kendinize bir soru sorun:

Neden borçsuz olmak istiyorum?

Bu soruya herkesin cevabı değişecektir. Belki de kafanızın üzerinde asılı olan kredi kartı dengelerinden bıkmışsınızdır. Belki borç senin evliliğine stres atıyordur. Ya da belki aylık ödemeler, nefret ettiğiniz bir işe bağlı kalmanızı sağlar.

Borçsuz olmanın nedenleri sizin için önemli olduğunu anladıktan sonra, bunları bir yere yazın ve onları her gün görebileceğiniz bir yere gönderin. Zihninizi ön planda tutmak, sizden vazgeçmek istediğinizde sizi motive edecektir. Borçsuz olmanın neden sizin için önemli olduğunu anladıktan sonra borcunuzu daha hızlı ödemenize yardımcı olacak adımlara geçebilirsiniz.

Borç Kartopunu Kullan

Bu bizim borçlarımızı çabucak ödemek için kullandığımız yöntem. Borçlarımızı en küçüğünden en büyüğüne kadar sıraladık ve daha sonra asgari ödemeleri listeledik. Her şeyden önce minimum ödeme yaparken, en küçük borcu ödemeye odaklandık. Ay boyunca, fazladan çalışarak ya da bir şeyler sattıkça aldığımız ekstra para, o en küçük borca ​​doğru giderdi.

Bu borç ödendiğinde, tüm ekstra parayı bir sonraki en küçük borca ​​koyardık, vb. Matematiksel açıdan bakıldığında, öncelikle en yüksek faiz kartlarını ödemek için daha fazla para biriktirebilir, ancak her borcun ödenmesini inanılmaz derecede motive ettim ve bu borç kartopunu kullanarak bizim için daha hızlı oldu.

Örnek Borç Kartopu formu

İNDİR

Borç Kartopu Formu


Borç Kartopu Formu'nu nereye göndermemi istersiniz?

Başarı! Şimdi aboneliğinizi onaylamak için e-postanızı kontrol edin.

İlgili Podcast

Refinans Yüksek Faizli Borç

Yapabileceğiniz başka bir şey daha yüksek faizli kredi kartlarını yeniden finanse etmektir, böylece daha düşük bir faiz oranı elde edebilirsiniz. Kredi kartlarının sahip olma eğiliminde olan saçma faiz oranlarını ödemek zorunda kalmamak için daha yüksek bakiye kredi kartlarını yeniden finanse etmek konusunda uzman olan Sofi gibi şirketler var. Sofi'nin AutoPay ile sabit olan% 6,574 gibi düşük faiz oranları var.

Kötü krediniz varsa veya SoFi ile onay vereceğinizi düşünmüyorsanız, aynı zamanda Credible adlı bir şirkete de göz atabilirsiniz. Onayladıkları için biraz daha esnekler, ancak biraz daha yüksek bir faiz oranı ödeyebilirsiniz. Ne olursa olsun, şimdi ödediğinden çok daha az olacak.

Faiz oranınızı düşürmek ve kredi kartı borcu ödemek için dikkate almak için üçüncü bir seçenek bir denge transferidir. Bu özellikle, özellikle bakiye havalelerinde% 0 APR olan bir kredi kartı bulabilirseniz yararlı olabilir. Giriş döneminin bitiminden önce,% 0 APR'nin süresi dolduğunda bakiyeyi ödeyeceğinizden emin olun. Bu adamdan sonraki oranlar önemli ölçüde artıyor.

Faiz oranlarınızı borçlu olduğunuz paraya ne kadar çok indirebilirseniz o kadar hızlı bir şekilde bu bakiyeleri ödeyebilirsiniz.

İlgili Podcast

Kredi kartı borcunu ödemenin başka bir yolu da Debitize gibi bir araç. Borçlandırma, Borç Destroyer planıyla borçlarını ödemenize yardımcı olur.

Borç Destroyer, mevcut kredi kartı bakiyenizi ödemenize yardımcı olur ve daha sonra Debitize, kredi kartınızı bir banka kartı gibi ele alarak gelecekteki kredi kartı borçlarından kaçınmanıza yardımcı olur.

Bir Yan Hustle ile Ekstra Para Kazanın

Bu borçlarımızı çok çabuk ortadan kaldırmak için kullandığımız başka bir stratejiydi. Borcumuzu ödediğimiz zaman, birden çok yan tarafa çalıştım. Pizza teslim ettim. Ben bir şey sattım. Serbest yazı yazdım. Bu borcu hızlıca ödemek için ekstra para getirmenize yardımcı olacak yüzlerce yan hava vardır. İkinci bir işte çalışabilir, iş yerinde fazla mesaiye girebilir, peyzaj işletmesi gibi küçük bir işletmeye başlayabilir ya da bilgili olduğunuz bir alanda serbest çalışma yapabilirsiniz.

Yan koşular için fikir edinmek için, ne yapmaktan hoşlandığınızı ve ne yapmakta olduğunuzın bir listesini yaparak başlayın. Ardından para kazanmak için bu yetenekleri kullanmanın yollarını düşünün. Örneğin, matematikte ve çocuklarda harikaysanız, gece ve hafta sonları matematik öğretmen olabilirsiniz. Kışın karları veya yaz aylarında çimleri biçebilirsiniz. Teknik konularda iyiyseniz, insanlar için çevrimiçi tasarım web sitelerini çalıştırabilirsiniz. Veya marketlerde marka elçisi olun.Yan taraftaki paralarla kazandığınız paranın normalde sahip olamayacağınız paraya sahip olacağından, hepsini borç altına sokabilir ve o dengeleri hiçbir zaman boşta bırakabilirsiniz.

Kredi kartı borcunuzun ödenmesini ne kadar çabuk yaparsanız, ipoteğinizi ödeyeceğiniz bir sonraki finansal hedefinize daha hızlı odaklanabilirsiniz, bir ev satın almaktan tasarruf edin ya da erken para çekebilmek için para yatırın. Planınızı harekete geçirin ve borçsuz olma hedefinize ne kadar hızlı ulaşabileceğinizi görün.

Borçsuz olmanın bir amacı var mı? Kredi kartı borcunuzun ödenmesini ne kadar hızlı alabileceğinizi düşünüyorsunuz?

Videoyu izle: Nasıl Borç İstenir

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2018'de En İyi 10 Para Piyasası Hesabı
Maliye

2018'de En İyi 10 Para Piyasası Hesabı

Banka hesabınızdan ekstra para kazanmak mı istiyorsunuz? Mevcut tuğla ve harç bankalarınızda sadece% 0.10 kazanç elde etmek için yeterli değildir. En iyi para piyasası hesaplarıyla, paranız ulusal ortalamanın% 1,85'ine kadar APY -17 katına kadar para kazanabilir ve yine paranıza anında erişebilir.
Devamını Oku
Emekliliğiniz için yeterli tasarruf sağladığınızdan emin olun.
Maliye

Emekliliğiniz için yeterli tasarruf sağladığınızdan emin olun.

Bu yakın tarihli hükümet araştırması bize 55 yaş ve üstü Amerikalıların neredeyse üçte birinin (tam olarak yüzde yirmi dokuzu), emeklilik için kesinlikle hiçbir şeyden tasarruf etmediklerini ve bir işverenden tanımlanmış bir emeklilik planı aldıklarını anlatıyor. Ve emeklilik için tasarruf eden 55 ila 64 yaş arasındakiler için medyan emeklilik tasarruf miktarı?
Devamını Oku
Millennials için Hayat Sigortası
Maliye

Millennials için Hayat Sigortası

Bin yıllık, bin yıllardır. Bu senin için. Kimsenin ölmekle ilgili düşünmek istemediğini biliyorum, özellikle gençleri ölmekle ama gerek. İster 18 yaşını doldurmuş olun, ister 30'lu yaşlarınızdaki bin yıllık parantezin yuvarlanmasını sağlayın, bugün beklenmedik bir şekilde ölecekseniz ebeveynleriniz, eşiniz, çocuklarınız veya işiniz hangi finansal durumu ele alacağınızı düşünün.
Devamını Oku
Para Geri Dönüşümlü Kağıt Yapmanın 4 Yolu
Maliye

Para Geri Dönüşümlü Kağıt Yapmanın 4 Yolu

Her gün kullandığımız birçok ürün geri dönüşüm merkezlerine getirilebilir. Bazı geri dönüşüm merkezleri işleri bırakmak için para ayırırken, diğerleri bunu yapmak için size nakit ödeyeceklerdir. Eminim, geri dönüşüm için alüminyum kutular toplayan birini tanıyorsunuzdur. Veya hurda metalinizi ücretsiz almak için Craigslist'in sunduğu reklamları gördünüz.
Devamını Oku