">
Maliye

Nasıl Craigslist üzerinde Araba Satılır

Arabanızı Craigslist üzerinde satmak, aşağıdaki değerli ipuçlarını kullanarak satmanız şartıyla hızlı para kazanmanın harika bir yoludur. Otomobiller genellikle doğru bir şekilde listelendiklerinde, Craigslist'de oldukça hızlı bir şekilde satış yapıyorlar. Aracınız için en iyi dolar almak ve hızlı bir şekilde satmak, aracınızı iyi bir şekilde hazırlayıp iyi bir şekilde pazarlamakla ilgilidir. Kendi güvenliğiniz ve huzurunuz için de, bir aracı satarken devletinize ait yasal kuralların farkında olduğunuzu ve aracınızı güvenli bir şekilde satmanız için bir planınız olduğunu da bilmek önemlidir.

Craigslist üzerinde bir araba satmak için 6 ipucu

Craigslist'e bir araç satmak için aşağıdaki ipuçlarını okuyun, böylece kârınızı en üst düzeye çıkaracak ve zorluklarınızı en aza indirecektir.

1. Aracınızı Hazırlayın

Yakın zamanda Craigslist'ten bir araç aldık. Alışveriş yaptıkça, alışveriş yaptıkça, çoğu alışverişçinin ayarladığımız belirli parametreleri aldık. Aracımızı bir kazada toplamalı ve yerine benzer bir modelle değiştirmek istedik. Sadece sigorta şirketinden aldığımız şeyi harcamak istedik, böylece otomobilimiz için nakit ödeme yapmamız ve otomobil kredisi almamamız gerekti. Harcayacak 9,000 dolar vardı ve bunu akıllıca harcamak istedik. Bizim için bu, harcayacağımız para için mümkün olduğu kadar iyi bir yedek araç satın almak anlamına geliyordu.

Craigslist'e, özellikle de bir arabaya satış yaparken, ürünü potansiyel alıcılara olabildiğince çekici hale getirmek istersiniz. Aracınızı listelemeden önce, aracın dışını yıkadığınızdan ve aracın içini iyice temizlediğinizden emin olun. Bu, onu detaylandırma merkezine götürmeniz gerektiği anlamına gelmez (her ne kadar tembel davranıyor olsanız da, genellikle Groupon veya LivingSocial'de bazı büyük detaylandırma paketleri bulunabilir). Araçlarımızın içi temiz kalır çünkü onları iyice vakumluyoruz, herhangi bir lekeyi bir bez ve biraz sabunlu sudan oluşan bir kova ile temizleyin ve iç camları yıkayın ve Windex veya Armour All ve bazı kağıt havlularla çizgi yapın. Bu gerçekten zor değil ve potansiyel alıcılar için büyük bir fark yaratıyor.

2. Great Pictures atın

Mümkün olan en iyi aydınlatma için, tercihen bir cep telefonuna karşı gerçek bir kamerayla, fotoğraflarınızı bulutlu bir günde alın. Aracın dış tarafındaki tüm tarafların resimlerini ve birkaç iç çekimi dahil edin. Kilometrenin bir resmini eklediğinizden emin olun, böylece kilometreler hakkında dürüst olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz. Resimlerinizin DVD oynatıcı veya navigasyon sistemi gibi herhangi bir bonus özelliği gösterdiğinden emin olun. Lastiklerin resimlerini gösterin ve kapağın altında bir fotoğraf çekin. Resimlerinizle ne kadar titiz davrandığınız ve kaliteli resimler yayınlamak için ne kadar özenli olursanız o kadar iyi şanslar da otomobili satarsınız.

3. Listenizde Dürüst ve Dürüst Olun

Bu tür şeylere baktığımız gibi kaç tane listeye girdiğimize inanamıyorum:

2005 Suburban. İyi koşucu. 10.000 $

10 taneden 9 kat daha yeni bu listelerden geçtik. Niye ya? Çünkü bizce bir satıcı, aracı tam olarak tanımlamak için zaman ayırmayacaksa, muhtemelen araç için iyi bakma zamanını almadı. Bu yanlış bir varsayım olabilir, ama varsaydığımız şey, ve eminim başkalarının da varsaydığı şeydir.

Girişiniz için metin yazarken şunları gibi şeyler ekleyin:

  • Motor boyutu
  • Araba kilometre
  • Isıtmalı koltuklar vb. Gibi tüm bonus özellikleri
  • Bakım ve bakım geçmişi
  • Lastiklerin durumu vs.
  • Sigara içilmezseniz sigara içilmez
  • Araca yapılan son çalışmalar (yeni lastikler, frenler vb.)
  • "Tüm otoyol milleri" veya "titizlikle korunur" gibi potansiyel bir alıcıya hitap eden başka bilgiler

Aracın açıklamasından ne kadar açık olursanız, aracınızı görmeye gelen insanların sahip olma şansınız o kadar yüksek olur. Ayrıca aracın durumu hakkında dürüst olun. Ondan uzak olan “mükemmel durumda” listelenen birkaç araca baktık. Aracın durumunu çok aşarsanız, herkes için zaman kaybıdır.

4. Akıllı Olun ve Fiyat Hakkında Nesnel Olun

Çoğu zaman insanlar araçlarının değerini yeniliyorlar, çünkü aracın değeri hakkında objektif olmadılar. Sizinkilere benzeyen araçlar için diğer listeleri arayın ve bir fiyat belirlemeden önce Kelley Blue Book değerini kontrol edin. Mavi defter değeri üzerinden 2,000 dolarlık bir kamyona baktık. Bu konuda satıcıya sorduğumuzda, “Ben Mavi Kitap ile gitmem - Ben sadece diğer insanların kamyonlarını fiyatlandırdığı fiyatın tabanını fiyatlandırıyorum” dedi. Bununla ilgili olan şey, kamyonunun çok fazla olduğuydu. Bu fiyat aralığındaki diğer kamyonların çoğunun daha kötü şekli. Uzaklaştık ve bir hafta sonra kontrol ettiğimizde kamyon hala satışa çıktı. Adil bir fiyat soruyorsanız arabanızı çok hızlı satma şansınız daha yüksektir.

İnsanlar her zaman iyi bir anlaşma yapmak ister, bu yüzden de fiyat üzerinde pazarlık yapmaya hazır olun. Pazarlık yapmak istemiyorsanız, ekinizdeki fiyatı belirttikten sonra “FIRM” yazın. Yine de, bu, bir satıcıyı kendi fiyatıyla konuşmak isteyenlerle vakit kaybetmeyeceğiniz için çok zaman kazandıracaktır.

5. Yasal Gereksinimleri Bilin

Craigslist'e bir araba satmadan önce eyaletinizde araba alıp satmanın yasal gerekliliklerini bilmek önemlidir. Www.dmv.org web sitesi, eyaletinizde bir araba alıp satma konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olacak ve eyaletinizin Motorlu Taşıtlar Departmanına da bağlantılar içerecektir.

6. Başlık Durumunu ve Kurallarını Anlamak

Temiz bir başlık ile arabaları denemek ve satmak en iyisidir, ancak üzerinde bir kredi olan bir araba satıyorsanız, kredili bir sürüm elde etmek için bankacılık saatlerinde kapanış anlaşmasını ayarladığınızdan emin olmak istersiniz. bankadan kart.Ayrıca, bazı devletler, satılan bir aracın, noter önünde imzalanmış bir başlığa sahip olmasını şart koşar. Durumunuzda durum böyleyse, yine iş saatlerinde işleminizi gerçekleştirmeniz gerekir.

Arabanızı Craigslist'te satarken göz önünde bulundurmanız gereken diğer şeyler:

  • Eğer alıcı, arabayı saatlerce beklemeniz gerekiyorsa, o zaman araba tutmak zorunda kalıyorsa, para yatırma ve depozito için bir makbuz ver. Aksi halde, beklemeyle uğraşmak istemiyorsanız, aracı sadece “sadece nakit, bekletme” olarak listeleyin.
  • Güvenlik nedeniyle etrafta çok sayıda başka insanın bulunduğu, yüksek oranda görünür bir yerde veya evinizde buluşabilirsiniz.
  • Potansiyel alıcı ile test sürüşü yapmayın. Annenin eski tavsiyesi gittikçe, bir yabancıyla asla arabaya binmeyin. Çalınan arabalar değiştirilebilir.
  • Kişiyi iyi bilmedikçe kişisel bir kontrol yapmayın. Bir kasiyerin çekini al ya da sadece nakit al

Craigslist'te satılacak bir aracınız varsa, yukarıdaki ipuçlarını kullanarak listenizi optimize edin, böylece arabanız için uygun fiyat ve hızlı bir şekilde satış yapabilirsiniz. Birkaç hafta sonra satmıyorsanız, fiyatınızı yeniden ziyaret etmek veya aracın satışını engelleyebilecek diğer sorunları düzeltmek isteyebilirsiniz.

Craigslist'e hiç araba mı aldın ya da sattın mı? Alış veya satış için ipuçlarınız nelerdir?

Videoyu izle: Amerikada Araba Fiyatları - Amerika Vlog # 24

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Medicare Ek Planını Anlama C
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama C

Sağlık sigortası, özellikle Medicare söz konusu olduğunda sürekli olarak değişmektedir. Kapsama ve miktar kafa karıştırıcı olabilir, ancak ihtiyacınız olan mükemmel sağlık hizmetlerini almanız önemlidir. Medicare, milyonlarca yaşlıyı özel bir sigorta şirketi aracılığıyla karşılayamayacakları sağlık sigortası yardımına yardımcı olan mükemmel bir hükümet programıdır.
Devamını Oku
2013 ve 2014 Hedefleri Üzerine Düşünceler
Maliye

2013 ve 2014 Hedefleri Üzerine Düşünceler

Bu sene, hayatımın 2013 yılında bir yıl öncesine göre tamamen farklı göründüğü çok şey oldu. Bazı değişiklikler beklenmedik, ama yine de iyiydi. İşte 2013'te neler olduğu ve gelecek sene için hedeflerimin kısa bir özeti. 2013 yılına dönüp baktığımda işimi bıraktım Finansal Planlamacı olarak kendimi tam zamanlı olarak çalışmaktan çıktım NYC'deki Fox News'de 18.000 $ 'lık borcunu ödemek için harcanıyordu. Başkalarına yardım etmek için “18 ayda Borçsuz” adlı ücretsiz bir çevrimiçi sınıf oluşturdu b
Devamını Oku