Maliye

Sübvanse ve Teminatsız Krediler Arasındaki Fark

Üniversite öğrencilerinin kredilerini kapsayan geniş dünyada bilmeniz gereken çok şey var. Perkins, FFEL, kamu, özel; Bu şartların tümü ve daha fazlası, öğrenci kredisi borç bakiyelerini tahakkuk ettirmeye başladığınızda arkadaşlarınız (ya da düşmanlarınız) olacaktır.

Öğrenci kredileriniz varsa veya bunları almayı planlıyorsanız, bilmeniz gereken bir şey, sübvanse edilmiş krediler ve sübvanse edilmemiş krediler olmasıdır. İkisi arasındaki farkı bilmek önemlidir çünkü bilmek sizi doğrudan etkiler. Her neyse, paranızı doğrudan etkiler.

Faiz, iki tür borç üzerinde farklı hesaplandığından, farkı bilmemek paraya mal olabilir. Bir sübvansiyonlu kredi ile bir sübvanse edilmemiş kredi arasındaki farkı bilmek, kredi ödemelerini de yapma şeklinizi değiştirebilir.

Ödemelerinizi doğru bir şekilde yöneterek, borçlarınızda ödediğiniz tutarı en aza indirebilirsiniz. Ayrıca ödeme yapmak için gereken süreyi de hızlandırabilirsiniz. İşte bu ikisi arasında bazı farklılıklar ve öğrenci kredilerinizi daha hızlı ödemek için bazı ipuçları.

Kolej için ödeme yapmak için paranızı en iyi şekilde kullanabilmeniz için bu ipuçlarını kendi yararınıza kullanın. Sübvansiyonlu krediler hakkında konuşarak başlayacağız.

Doğrudan Sübvanse Edilen Kredi Nedir?

Doğrudan Sübvansiyonlu Kredi aşağıdaki özelliklere sahip bir kredidir:

 • Finansal ihtiyacı olan lisans öğrencileri için kullanılabilir
 • Okulunuz ödünç alabileceğiniz miktarı belirler (mali ihtiyacınıza göre)
 • ABD Eğitim Bakanlığı, Doğrudan Sübvansiyonlu Krediye olan ilgiyi öder

Eğitim Departmanının, belirli durumlarda sadece Doğrudan Sübvansiyonlu Kredinize olan ilgiyi ödediğini unutmayın.

İlk olarak, en az yarı zamanlı olarak okulda olmanız gerekir. İkincisi, okulu bıraktıktan sonra altı aylık ödemesiz dönemde faiz ödüyorlar. Bu, mezun olup olmadığını veya bırakıp bırakmadığınızı belirler.

Ayrıca, nitelikli bir erteleme süresi boyunca da faiz ödeyeceklerdir. Bu kuralın bir istisnası olduğunu unutmayın. Özel durum, kredinizi ne zaman aldığınıza bağlı olarak geçerlidir.

İstisna şu şekildedir: 1 Temmuz 2012 - 1 Temmuz 2014 tarihleri ​​arasında kredinizi (yani ilk ödemenizi aldınız) aldıysanız, ödemesiz dönem boyunca faiz ödemekten siz sorumlusunuz.

Bunlar sübvansiyonlu kredinin temelleridir. Ve şimdi de sübvanse edilmemiş kredilerle ilgili bazı temel bilgiler için.

Doğrudan Teminatsız Kredi Nedir?

Doğrudan Teminatsız Krediler, aşağıdaki özelliklere sahip kredilerdir:

 • Finansal ihtiyacı gösterme zorunluluğu olmayan lisans ve lisansüstü öğrencilerine açıktır
 • Okulunuz ödünç alabileceğiniz miktarı belirler (okulunuzun masraflarına ve aldığınız diğer mali yardımları dikkate alarak)
 • Her ne kadar hala bir öğrenci olsanız da, her koşulda Doğrudan Teminatsız Kredinin faizini ödemekle yükümlüsünüz.
 • Tüm dönemlerde faiz ödememeyi tercih ederseniz, tahakkuk eden faiz kredinizdeki ana bakiyeye eklenir.

Gördüğünüz gibi, iki tür kredi arasında büyük bir mali fark olabilir. Ayrıca, iki tür öğrenci kredisi arasında başka farklılıklar da vardır. Bu farklılıklar, bir kişinin iki farklı kredi türünü kullanarak borç alabileceği miktardır.

Aşağıdaki grafik, lisans öğrencileri için iki tür kredinin kredi limitlerini paylaşmaktadır.

Bağımlı Öğrenciler Doğrudan Sübvansiyonlu Kredileri almaya hak kazanırlar. Bağımlı Öğrencilerin de sübvanse edilmemiş kredilere hak kazanabileceğini unutmayın. Bağımsız Öğrenciler, Doğrudan Teminatsız Krediler için geçerlidir.

Doğrudan Teminatsız Krediler Doğrudan Sübvansiyonlu Kredilerden daha yüksek kredi limitleri taşır. Ayrıca, Bağımlı Öğrenciler için toplam toplam kredi limiti, sübvansiyonlu kredilerde en fazla 23.000 $ dahil olmak üzere sadece 31.000 $ 'dır.

Bağımsız Öğrenciler için toplam kredi limiti, sübvansiyonlu kredilerde en fazla 23.000 $ olan 57.000 $ 'dır.

Lisansüstü öğrenci kredi limitleri yüksektir. Yüksek lisans öğrencileri, toplam krediler için 138.500 $ 'a kadar, sübvansiyonlu kredilerde ise 65.500 $' a kadar gelir elde edebilirler. Yüksek lisans programlarının sübvansiyonlu krediler için uygun olmadığından, sübvansiyonlu krediler lisans yıllarından gelmiş olmalıdır.

Gördüğünüz gibi, iki kredi tipi arasında bazı önemli farklılıklar vardır. Şimdi her kredi türünün artılarını ve eksilerini gözden geçirelim.

Doğrudan Sübvanse Edilen Kredilerin Artıları ve Eksileri

Doğrudan Sübvanse Edilen Kredilerin Artıları

 • Devlet okuldayken kredilerinizin faizini öder (en az yarım defa kayıtlı olduğunuz sürece)
 • Mezun olduğunuzdan altı ay sonrasına kadar krediniz nedeniyle herhangi bir ödemeniz olmayacak (veya okul derslerini bırakmayacaksınız).
 • Devlet, erteleme ve borç verme dönemlerinde kredilerinizin faizini öder (birçok durumda)

Doğrudan Sübvanse Edilen Kredilerin Eksileri

 • Doğrudan Sübvansiyonlu Krediler için toplam toplam kredi limiti çok daha düşüktür
 • Lisansüstü öğrenciler Doğrudan Sübvansiyonlu Krediler için uygun olamaz
 • Sadece maddi ihtiyacı olan öğrenciler Doğrudan Sübvansiyonlu Krediler almaya hak kazanabilir

Doğrudan Teminatsız Kredilerin Artıları ve Eksileri

Doğrudan Teminatsız Kredilerin Artıları

 • Doğrudan Teminatsız Krediler için toplam kredi limiti çok daha yüksektir
 • Lisansüstü programlar için Doğrudan Sübvansiyonlu Krediler kullanılabilir
 • Doğrudan Sübvansiyonlu Krediler almaya hak kazanmak için mali ihtiyaç göstermeye gerek yoktur.

Doğrudan Teminatsız Kredilerin Eksileri

 • Hükümet, kredilerinizin faizini ödemiyor - okulda veya başka bir zamanda
 • Kredinize faiz ödememenizi sağlayan ödemesiz dönem yoktur.

Her iki tür kredinin de olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Ama hangi tür bir krediyi seçerseniz seçin, bir şeyden emin olabilirsiniz. Öğrenci kredisi ödemeleri yaşam tarzınıza bir damper koyabilir.

Öğrenci Kredileri Bir Yük Olabilir

Hangi tür öğrenci kredisi almaya hak kazanıyor olursanız olun, öğrenci kredilerinin öğrencilerin yükü olabileceğinden şüphe yok.

Özel Öğrenci Kredileri Guru'na göre, öğrenci kredisi borç mezunlarının yükü artmaktadır. 2017 itibariyle, ortalama üniversite mezunu, öğrenci kredisi borcunda 39.400 dolar ile okuldan ayrıldı.

Raporlar, ABD'deki toplam öğrenci kredisinin ödenmemiş bakiyesinin şimdi 1.3 trilyon dolar üzerinde olduğunu gösteriyor. Bu çok borçlu.

Birçok üniversite mezunu için, öğrenci kredi borcunu almak tartışmasızdır. Sonuçta, kolej pahalıdır. Ancak öğrenci kredisi borcuna sahip olmak, borçta kalmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez.

Ne yazık ki, birçok öğrenci kredi anlaşması uzun vadeli kredi şartlarına sahiptir. On yıl ve daha fazla amortisman dönemlerine sahip krediler gördüm.

Geri ödeme veya erteleme dönemini geri alır veya alırsanız, öğrenci kredinizdeki süre daha da uzun sürebilir. Öyleyse, öğrenci kredi borcunuzu daha hızlı ödemeye nasıl başlayabilirsiniz?

Öğrenci Kredi Borcunu Daha Hızlı Ödeme

İşte size, öğrenci kredi borcunuzu daha hızlı ödemeniz ve işlem sırasında paradan tasarruf etmenizi sağlayacak bazı ipuçları. Öğrenci kredilerini daha hızlı ödemek için bu seçeneklerden bir veya daha fazlasından yararlanın.

1. Mantıklı Olduğunda Öğrenci Kredilerin Refinansmanı

Bazı öğrenci kredileri çok makul faiz oranlarına sahiptir. Diğer krediler daha yüksek faiz oranlarına sahiptir. Daha yüksek faiz oranlı öğrenci krediniz veya kredileriniz varsa, bunları yeniden finanse etmek mantıklı olabilir.

Öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmek, bazı seviyelerde anlam kazanabilir. İlk olarak, kredilerinizi konsolide etmenize ve birkaç küçük ödeme yerine büyük bir ödeme yapmanızı sağlayabilir.

İkincisi, yeniden finansman, kredi vadenizi kısaltabilir ve daha az faiz ödenmesine neden olabilir. Üçüncüsü, kredilerinizi yeniden finanse etmek, faiz oranınızı bir bütün olarak azaltmanıza yardımcı olabilir.

Güvenilir gibi şirketler, öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmenize ve aynı zamanda para tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir. Aslında, Credible kredileri yüzde 4,99 gibi düşük faizle sunuyor.

Öğrenci kredilerinizdeki faiz oranlarını düşürebilmeniz için bir kredi refinance uzmanıyla konuşmayı düşünün. Kredi vadenizi kısaltmak ve öğrenci kredilerinizi bir kredi olarak birleştirmek de seçenek olabilir.

2. Ekstra Ödemeler Yapın

Ek ödemeler yaparak kredilerinizi daha hızlı ödeyebilirsiniz. Her ufak yardım, hatta kredinizin ana bakiyesine ayda 50 dolarlık bir ekstralık sağlar.

Kredi bakiyeniz için ekstra para bulmakta güçlük çekiyorsanız, bu para tasarrufu seçeneklerini göz önünde bulundurun. Öğrenci kredilerinizi erken ödemek için daha fazla nakit almanıza yardımcı olabilirler.

Ebeveynlerinle yaşa

Biliyorum, biliyorum - nihayet “gerçek” bir iş buldunuz ve size ebeveynlerinizle yaşamaya devam etmenizi (ya da geri dönmenizi) söylüyorum? Bazı insanlar için bu geriye doğru bir adım gibi görünebilir.

Ancak, minimize edilmiş (veya “hayır”) kirası, ebeveynlerle yaşamanız için ödeyeceğiniz anlamına gelir, bu da potansiyel olarak çok fazla paraya sahip olacağınız anlamına gelir. Öğrenci kredilerinizde büyük anapara ödemeleri yapmak için bu ekstra parayı yatırmayı taahhüt edin.

Bunu yaparak, daha hızlı ödenen kredilere sahip olabilirsiniz. Ve ailenizle birlikte yaşamanız eğlenceli olmasa da, uzun vadeli düşünmeye çalışın. Kiraya para tasarrufu yaparak, öğrenci kredilerinizin birkaç yıl içinde ödenmesine neden olabilirsiniz.

Kafanızda baş gösteren büyük öğrenci kredisi bakiyesi olmadan kendi başına çıkmak güzel olmaz mıydı? En azından ebeveynlerinle yaşama seçeneğini düşün. Kısa vadeli rahatsızlık muhtemelen buna değer olacaktır.

Bir Mücadelede Her Şey Bütçesine Git

Mücadele Her Şey Bütçesini duydunuz mu? Mücadele Her şey bütçe böyle çalışır:

İlk olarak, sahip olduğunuz her aylık masrafı not edersiniz. Temel öğrenci kredisi ödemelerinizi ve kira ve nakliye masrafları gibi tüm yaşam harcamalarını ekleyin. Eğlence paraları, sağlık giderleri ve yemek masrafları gibi diğer maliyetleri eklemeyi unutmayın.

Ardından, bütçenizdeki her bir satır öğesini gözden geçirin ve bu maliyeti azaltmak veya ortadan kaldırmak için bir yol bulmaya çalışın.

Örneğin, araba sigortanızın masraflarını (arabanızı satmıyorsanız) ortadan kaldıramazsınız, ancak bunu azaltabilirsiniz. Birkaç sigorta şirketi ile kontrol edin ve daha düşük bir oran elde edip edemeyeceğinizi öğrenin.

Diğer bazı fikirler? Spor salonu üyeliğinizi bırakın ve evde veya dışarıda çalışmaya başlayın. Daha ucuz bir salona gitmeye başlayın - ya da saçınızı kendiniz kesin.

Dışarıda yemek yemek gibi eğlence harcamalarına para harcamayacağınızı taahhüt edin. Bunun yerine, bir film gecesi veya akşam yemeği yemek için birilerinin evinde arkadaşlarla buluş.

Her harcamayı azalttığınız veya ortadan kaldırdığınız için, tasarruf ettiğiniz tüm parayı alın ve kredilerinize yönlendirin. Cesaret kırılmasına yardımcı olmak için, bunun sadece geçici bir bütçe olduğunu hatırlatın. Kredileriniz ödendikten sonra daha fazla liberal harcamaya geri dönebilirsiniz - ve borç almaya hazır olacaksınız!

Daha fazla para kazan

Öğrenci kredilerinizi daha hızlı ödemenin bir başka yolu da daha fazla para kazanmaktır. Kredi bakiyenize doğru daha fazla nakit getirmenize yardımcı olacak bazı fikirler.

İşyerinde Ek Para Kazanma Olanakları İsteyin

Eğer ücretli ve ücretli bir çalışan değilseniz, işinizde ek saatler alabilirsiniz. Fazla mesai saatleri varsa patronunuza sorun.

Ya da, ekstra para ödemenize katılabileceğiniz özel projeler olup olmadığını sorun. İşyerinde ek fırsatlar istemek, muhtemelen ekstra para kazanmak için en kolay yoldur. Neyse ki tek rota değil.

İkinci İşi Alın

Kısa bir süre için ikinci bir iş seçebilirsin. Belki bir süreliğine pizza dağıtmaya çalışabilirsin. Veya bir restoran veya perakende mağazasında iş bulabilirsin.

Yapmak isteyebileceğiniz iş türlerini düşünün ve koordine işletmelere başvurun. İkinci bir işte haftada on ya da yirmi saat bile nakit akışını artıracaktır - özellikle de ipuçları alırsanız.

“Adam” için çalışmak zorunda olmaktan daha fazla istemiyor musunuz? Yanlara ne dersin?

Bir Yan Hustle Başlat

Yan hustles, kendi başına daha fazla para kazanmanızı sağlayan gelir biçimleridir. Yan hustle'lerle ilgili güzel şey, kendi patronunuz olmanızdır.

Çalıştığınız saatleri ve yaptığınız işin türünü seçersiniz. Bununla birlikte, yan sıradan işler geleneksel işlerin yapmadığı sorumluluklarla birlikte gelir.

Koşuşturduğunuzda genellikle bağımsız bir yüklenici olarak çalışırsınız. Bu kendi gelir ve giderlerinizi takip etmekten sorumlu olduğunuz anlamına gelir. Kendi vergilerinizi ödediğiniz yan ücret gelirinden ödemekle de sorumlusunuz.

Bu sizi rahatsız etmiyorsa, devam edin ve bu fikirleri bir takım acele gelirine getirdiğini düşünün.

Uber veya Lyft için sürün

Bir devremülk şoförü olmayı düşündün mü? Uber veya Lyft için araba sürdüğünüzde, kendi saatlerinizi ayarlayabilir ve insanları hedeflerine getirebilirsiniz.

Birini bakkala, bir partiye ya da bir partiye ya da tıbbi bir randevuya getirebilirsiniz. Yeni insanlarla tanışma fikrini seviyorsanız, bu sizin için iyi bir yan durum olabilir.

Uber veya Lyft için sürüş hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleye göz atın.

Şehirde Hizmet Sunuyoruz

Bir diğer popüler taraf, kendi şehrinizde hizmet sunmayı gerektirir. Günlük işlerinizde etrafınızdakilere yardım etmek için iyi yan sesler.

 • Bebek bakıcılığı veya dadılık
 • Ev temizliği veya organizasyonu
 • Çim biçme veya yarda temizleme
 • Mobil oto yıkama servisleri
 • Evcil hayvan yürüyüşü, temizlik veya bebek bakım hizmetleri

Çevrenizdekilere ihtiyaç duyabileceğiniz veya yardım isteyebileceğiniz şeyleri düşünün ve daha sonra hizmetlerinizi el ilanları veya e-postalarla tanıtın.

Freelancer olarak çalışın

Bir tarafa para kazanmanın başka bir yolu da, evden özgürleştirmeye başlamak. Serbest çalışanlar ev ofislerinin konforundan çeşitli işler yapabilirler. İşte evden işlerin serbestleştirilmesi için bazı fikirler.

 • Bağımsız yazar
 • Web sitesi tasarımcısı / yaratıcısı
 • Grafik tasarım uzmanı
 • Sanal asistan
 • Blog yöneticisi
 • Veri girişi yapan kişi

Size fazladan para kazandıran potansiyel yan haksızlıklarla ilgili daha fazla bilgi için, bu makaleyi yaratıcı taraftaki hustle'lerde görün.

Öğrenci kredilerinizi daha hızlı ödemeye yardımcı olmak için birkaç adım attığınızda, bilmeden önce borçtan arınmış olacaksınız.

Şimdiye kadar, sübvanse edilmiş / sübvanse edilmemiş krediler arasındaki farktan bahsettik ve kredileri nasıl daha hızlı ödeyecekleri hakkında konuştuk.

Okula Başlamadan Önce Öğrenci Kredi Borcu Nasıl Azaltılır veya Önlenir?

Şimdi ilk etapta öğrenci kredi borcundan nasıl kaçınılacağımız hakkında biraz konuşalım. İster inanın ister inanmayın, öğrenci kredileri kullanmaktan kaçınmak için atabileceğiniz bazı adımlar var. Ya da en azından, çıkarmanız gereken kredi miktarını en aza indirmek için. İşte bazı fikirler.

Henüz okula başlamadıysanız, öğrenci kredi borcunu tamamen ortadan kaldırabileceğiniz ya da en azından en aza indirebileceği yollar olduğundan emin olun. İşte bazı seçenekler.

Bir Toplum Kolejinde Generallerini Kullanmayı Düşün

Topluluk kolejleri genellikle geleneksel okullardan çok daha ucuzdur. Genel derslerinizi bir toplum kolejinde alarak binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz. Yaşadığım Orta Batı eyaletinde, burada toplum, devlet ve özel kolejler arasındaki maliyet farkı.

 • Topluluk Koleji: kredi başına 179,71 $
 • Devlet Üniversitesi: kredi başına 470,77 $
 • Özel Üniversite: kredi başına 788.61 $

Bir ya da iki yıl boyunca, bu büyük bir parasal tasarruf. Not: Bu topluluk kolejine kaydolmadan önce, katıldığınız devlet veya özel kolej ile görüşün.

Tüm kolejler topluluk kolejlerinden transfer kredileri kabul etmez. Bir toplum kolejinde generallerinizi almaya başlamadan önce aktarabileceğiniz kurslar aldığınızdan emin olmak istersiniz.

Kolej Maliyetleriniz için Ödenen Birini Alın

Kolej maliyetleriniz için başka bir kuruluşun ödeme yapmanın yolları da vardır. Örneğin, ABD ordusunun bir şubesine katılırsanız, kolej harçlığınız için askeri ödemeye hak kazanabilirsiniz.

Hizmet verdiğiniz ordunun hangi branşına bağlı olarak, ne kadar sürdüğünüze ve diğer faktörlere bağlı olarak, üniversite öğrenim yardımı yapılabilir. Bazı durumlarda, askeri göreviniz de üniversite kredisi olarak sayılabilir.

Askeriye katılmakla ilgilenmiyor musunuz? Kolej öğrenim masraflarını kendi fayda paketinin bir parçası olarak ödeyen bir şirkette çalışmak nasıl olur? Genel olarak, bu, koordinasyon derecesi için üniversiteye devam eden çalışanlara sahip büyük şirketler için geçerlidir.

Örneğin, bir mühendislik şirketinde yönetici asistanı olarak çalıştığınızı varsayalım. Bir mühendislik derecesi için gece okula devam ediyorsanız, üniversite öğreniminizin geri ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Veya, bir bankada müşteri hizmetleri temsilcisi olarak çalıştığınızı varsayalım. Kolejde finans eğitimi almak için okula gidiyorsanız, harçlarınızın geri ödenmesini sağlayabilirsiniz. Bu tür faydalar şirketten şirkete değişir. Bu nedenle, üniversite öğrenimi geri ödemesi sunan bir şirkette çalıştığınızdan emin olmak istersiniz.

Derecenizi takip etmekle ilgilenen alanda uzmanlaşan şirketlerle çalışma konusunda özellikle kontrol edin.

Birkaç Kolej Araştırma

Kolej eğitimi hakkında ilginç bir şey, en ucuz kolejlerin her zaman ucuz olmadığıdır. İşte demek istediğim.

Bölgenizdeki bir devlet üniversitesi yılda 20 bin dolarlık bir eğitim alabilir. Bölgenizdeki özel bir üniversite yılda 50 bin dolarlık öğrenim görebilir. Ancak, maliyet söz konusu olduğunda, bu her zaman tek karar verici faktör değildir.

Özel kolejler genellikle bir devlet kolejinden daha fazla mali yardıma sahiptir. Özel bir kolej, örneğin, daha fazla bursa erişebilir. Veya daha fazla okul içi iş seçimleri yapmış olabilir.

Bu nedenle, sadece daha az pahalı olanları değil, çeşitli üniversite seçeneklerini araştırmak akıllıcadır. Mevcut tüm bursları uyguladıktan sonra “Pahalı”, mali yardım ve diğer programlar beklediğinizden farklı görünebilir.

Gitmeden Önce Kaydet

Öğrenci kredi borcundan kaçınmak için bir başka seçenek, üniversiteye gitmeden önce kazançlarınızı çalışmak ve kaydetmek. Liseden geçerken tasarruf ederseniz ve daha sonra liseden sonra biraz daha tasarruf ederseniz, okul kredileri almaktan kaçınmak için tasarruflarda yeterince biriktirebilirsiniz.

Kolej katılımını birkaç yıl geciktirebileceğini, ancak ne kadar tasarruf edeceğinizi düşündüğünüzü anlıyorum. Öğrenci kredilerinde herhangi bir faiz ödemek zorunda kalacaksınız. Bonus: Tamamen öğrenci kredisi borcundan kurtulmuş olursunuz.

Sübvansiyonlu Krediler veya Teminatsız Kredilerden yararlanıp yararlanmayacağınız yoksa, üniversitenin masraflı olduğuna şüphe yok. Yukarıdaki bilgileri kullanarak kolej için daha akıllıca ve daha uygun maliyetle ödeme yapabilirsiniz.

Kolej için nasıl ödüyorsun - ya da ödedin mi? Öğrenci kredisi arayanlar için ne tavsiyeniz var? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın. Sizden duymak isteriz!

Videoyu izle: Tasarruf ve Kredi Krizi: Açıklandı, Özet, Zaman Çizelgesi, Kurtarma, Finans, Maliyet, Tarih

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İnternet Telefon Numarası Almak için 5 Yolları
Maliye

İnternet Telefon Numarası Almak için 5 Yolları

Geçmişte, bir telefon numarası almak istiyorsanız, bir dizi çemberden atlamak zorunda kaldınız. Yerel telefon şirketini aramak zorunda kaldınız, bir teknoloji çıktınız, vs., vb. İnternet, beraberinde birçok şaşırtıcı avantaj getirdi. İstediğiniz herhangi bir konu hakkında bilgi aramak için kullanabilirsiniz. Ya da satın almanız gereken bir ürün üzerinde en iyi fiyatları bulabilirsiniz.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama N
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama N

Son 20 yılda (veya hatta) doktora gittiyseniz, muhtemelen bu gezilerin ne kadar pahalı olabileceğini biliyorsunuzdur. Sağlık hizmetlerinin artan maliyeti hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur, ancak kendinizi bu büyük harcamalardan koruyabileceğiniz çeşitli yollar vardır. Medicare'e göre, sağlık sigortası kapsamına giren milyonlarca yaşlı var ki, aksi takdirde karşılayamayacaklar.
Devamını Oku
Boşanmış Eşe Sosyal Güvenlik Nasıl Talep Edilir?
Maliye

Boşanmış Eşe Sosyal Güvenlik Nasıl Talep Edilir?

Çok fazla müşteriyle boşanmak zorunda kalmadığım için şanslıydım. Mali planlayıcısı olarak, ortada yakalandığınızda biraz garip olabilir, yapışkan bir durum olabilir. Geçen sene, ilk çiftler boşandıklarını bildiren ilk çiftimi aldım. Yol boyunca bir kaç tane ileri görüşme yaptık ve son zamanlarda eşim bana eski eşi olarak sosyal güvenlik yardımlarını sordu.
Devamını Oku
Şubat Blog Gelir Raporu
Maliye

Şubat Blog Gelir Raporu

Çevrimiçi gelir raporlarımı paylaşmaya karar verdim, böylece blog aracılığıyla nasıl para kazandığım hakkında ayrıntılı bilgi verebileceğim. Odağım gerçekten de yakın zamana kadar blog’dan doğrudan para kazanmıyor. Her ne kadar işimi bırakabildim ve üç yıl kadar önce finansal koç ve SEO uzmanı olarak kendim için çalışmaya başladım, diğer blog yazarlarının çevrimiçi gelir raporlarını okuyorum ve parayı bıraktığımı fark ettim. Tablo bu alanda şeyleri ince ayar yapmak için daha fazla çalışmıyor.
Devamını Oku