">
Maliye

Toluna Gözden Geçirme: Zamana Değer mi?

Anketleri doldurmak için zaman harcamanız size bir yan koşuşturma olarak kabul edilmek için yeterli kazanmaz, ancak yeterince tutarlı olup olmadığını ve nasıl çalıştığını anlarsanız, sürekli olarak bir hediye kartı veya iki tanesi için kullanmak için yeterli puanlar oluşturabilirsiniz.

Anket siteleri ile ilgili en iyi şey, ücretsiz olması, kayıt sürecinin süper basit olması ve soruları yanıtlamanın kolay olmasıdır. Yaptığın tek şey senin fikrini vermek - bundan daha kolay olmuyor! Ayrıca, çok fazla alışveriş yapmaya ve çeşitli ürünlere aşina iseniz, muhtemelen anketler almak için çok uygun bir konumdur.

Bir anket sitesinden para kazanmayla ilgili en büyük zorluk zaman. Ürünlerle ilgili olarak tüketici tarafından yönlendirilen fikirleri ayırmak için yeterli zamanınız varsa ve Toluna'yı anket siteleri listenize eklemek isteyebilirsiniz.

Toluna Gözden Geçirme
3

özet

Hediye kartları ve hatta para kazanmak için anketler doldurmak çok zaman alır. Ancak, düşük kazançları önemsemiyorsanız ve anket almayı seviyorsanız, bunu deneyin.

 • Toluna'yı bugün deneyin!
 • Toluna nedir?

  Toluna, puan kazanabileceğiniz ve hediye kartları veya para için kullanabilmeniz için çeşitli anketler yapmanızı sağlayan bir anket sitesidir. Şirket, Swagbucks veya iSay gibi rakiplerinden biraz farklıdır, çünkü sizi bağlı bulundukları çeşitli ürün ve hizmetlerle meşgul etmek için 10 milyonluk anket topluluğuna yoğun bir şekilde odaklanıyorlar.

  Toluna, platformdaki diğer kişileri etkilemek ve fikirlerini vermek için sosyal katılımın ve topluluğun gücünü kullanır. Toluna'ya katıldığınızda, otomatik olarak topluluğun bir parçası olursunuz ve soruları yanıtlamaya teşvik edersiniz ve Anketler, Konular, Savaşlar ve Başkasına oy verdiğinizde ekstra puanlar kazanabilirsiniz.

  Puan kazanmanın ana yolu, 10 ila 20 dakika ya da daha uzun bir süre alabilecek olan anketlerini almaktır.

  Her bir anket belirli bir miktar puan sunar (yani 2.500) ve puanlarınızı bir hediye kartı için kullanabilir veya belirli bir eşiğe ulaştıktan sonra PayPal üzerinden ödeme alabilirsiniz.

  Hatta çeşitli ürünleri evden test edebilir ve bir inceleme yapabilirsiniz. Tazminat yok, ancak incelediğiniz ürünü saklıyorsunuz.

  Not: Göz önünde bulundurulması için bunun için kayıt olmanız gerekmektedir. Daha sonra, Toluna ürün test cihazı olarak seçilebilmek için sizi rastgele bir çizime sokar.

  Anket Firmaları Neden Yardımınıza İhtiyacınız Var?

  İncelemelerin dünyasında yaşıyoruz ve müşteriler, diğer tüketicilere yardımcı olmak ve deneyimlerini paylaşmak için görüşlerini bildirmek için ön plana çıkıyorlar. Bu anlayışlar, ürünleri geliştirdikleri veya yenilerini piyasaya sürdükleri için şirketler için de değerlidir.

  Araştırma şirketleri, belirli ürünler hakkındaki düşüncelerinizi ve düşüncelerinizi bilmek isterler ve bunları kullanmak, tüketicilerini daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

  Toluna'da 2 Anket Türü

  Toluna'da iki tür anket vardır: profil anketleri ve düzenli anketler.

  Sadece birkaç dakika süren ve sizinle ilgili daha fazla bilgi toplamaya yardımcı olan profil anketleri - bunlar yaklaşık 100 puan. Seyahat hakkındaki profil anketini doldurdum (yaklaşık 5 dakika sürdü) ve hemen hesabımda hemen karşınıza çıkan 100 puan kazandım.

  Profil anketlerini doldurmak, Toluna'nın sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olur. Böylece, anketlerinizi arka planınıza uyacak şekilde toplayabilirler. Örneğin, bir Android telefonunuz olduğunu bilmelerine izin verebilir ve bu nedenle size iOS yerine Android telefon kullanıcıları içeren anketler gösterebilirler.

  Kayıt olduktan sonra, profilinize uygun olabilecek olası anketleri kabul etmek için telefon numaranızı kullanabilirsiniz.

  Düzenli anketler, anket merkezi sayfanızda nelerin yayınlandığıdır ve bunlar, 10 ila 20 dakika arasında veya daha uzun bir sürede tamamlanabilir. Bu anketler genellikle doldurmanız için sizi üçüncü taraf bir siteye götürür.

  Toluna için İlk Giriş Yaptığınızda Ne Beklemeli?

  Anketlerin neyi gerektirdiğini ve ne kadar gerçekçi bir şekilde kazanabileceğimi anlamak için Toluna'ya kaydolmaya karar verdim.

  Kaydolma birkaç dakika sürdü ve kullanıcı dostu sitelerinde gezinmek çok kolaydı. Bana e-posta, doğum tarihi, posta kodu ve hatta telefon numaramı sordular. Sonra size bir e-posta doğrulama gönderir.

  1. “Hakkınız” Bölümünü Doldurun

  İlk adım, ilk anketinizi almaktır - "Hakkınız" profil sayfasını doldurun böylece anketlere devam edebilirsiniz. Bunlar çoğunlukla cinsiyet, evinizdeki yiyecekleri satan dükkanlar, geliriniz ve adresiniz gibi demografik soruları içeriyor.

  2. Anket Merkezine gidin

  Temel profilim tamamlandıktan sonra, seyahat, yaşam tarzı ve yemek gibi kategorilere göre ayrıştırabileceğim çeşitli anketlerin bir listesini gösteren bir Anket Merkezi sayfasına götürüldüm.

  En yüksek puan ödemeyi göze alan anketler sağlık ve yaşam tarzını içeriyordu - 2,550 puana kadar kazanabilirsiniz.

  3. Daha Fazla Puan için Profilinizi Doldurun

  Toluna kontrol panelinizin sağ tarafında, aşağıdaki kategoriler de dahil olmak üzere profilinizle ilgili anketlerinizi doldurarak puan kazanmanın yollarını göreceksiniz: seyahat, internet, otomotiv, cep telefonu.

  Seyahatle ilgili profil anketini doldurdum ve toplam 515 puan için daha fazla puan aldım.

  Ardından, sürecin nasıl olduğunu görmek için gerçek bir anket yapmaya karar verdim.

  4. İlk Anketinizi Yapın

  Seçtiğim ilk anket yaşam tarzı kategorisiydi. “Anketi şimdi” almaya yönlendirildim. Anketin gerçekte yüklenmesi için gereken süre beklenenden uzun sürdü (Safari kullanıyordum), ancak açıldıktan sonra içeriye girip bir dizi soruya cevap verebildim. 1.600 puan için kozmetik.

  Başlamadan önce Toluna, anketi tamamlamanız için size tahmini bir zaman verir.

  Anketi tamamlamak yaklaşık 15 dakika sürdü ve bunu tamamladığımda, puanlarıma hesabımı işlemek ve yansıtmak için 24 saat sürdüğünü öğrendiğimde şaşırdım.

  Son işlemden sonra, çıkış yaptım ve ertesi güne kadar giriş yapmadım. Yaptığımda, bildirimlerde bana yeni bir anket yaptığını gördüm, bu yüzden onu da aldım.

  Kaydolduktan birkaç hafta geçti ve Toluna'nın e-posta talepleriyle bombalanmadığını hissediyorum, anket yapmamı rica ediyorum. Yaklaşık bir günlük e-posta veya iki günde bir e-posta aldım.

  Ek Noktalar Nasıl Kazanılır?

  Anlaşmanın gücü size daha fazla puan kazandırabilir ve oraya ulaşmak için başkalarının oy vermesi veya cevap vermesi için sitede belirli türde içerikler oluşturmanız gerekir.

  Bunlar daha fazla puan kazanmanın ek yolları ve hızlı bir soru şeklinde. Toluna'da oluşturduğunuz her içerik türü için 1000 puana kadar kazanabilirsiniz.

  Bu içerik, Toluna ekibi tarafından incelenir ve içeriğinizi onayladıktan sonra, oluşturulduktan hemen sonra otomatik olarak verilenden ziyade, puanlar manuel olarak kredilendirilir.

  Toluna'nın yönergelerine dayanarak, kaliteli içerik, anketinizin veya başlığınızın bir başlığı, kişisel fikri ve bir görsel veya videoya sahip olduğu anlamına gelir. Ürün hakkında görüş bildirdiğinizden ve Toluna'nın şart ve koşullarını uyguladığınızdan emin olun.

  Daha fazla puan kazanmanın farklı yolları şunlardır:

  • Mini Anketler: İnsanların basit bir evet ya da hayır cevabı ile cevap vermesi için anketler oluşturabilirsiniz. Her anket 100 puan kazanır
  • Savaşlar: Bu, belirli bir ürünü neden başka bir şeyden hoşlandığınızı yazdığınız zamandır.
  • Başparmak: Bu, diğer üyelerin tartışmak istediğiniz bir konu hakkında bir başparmak aşağı veya yukarı vermesine izin verir
  • Arkadaş tavsiyeleri: Başvuru başına 500 puan kazanıyorsunuz sonra arkadaşın kaydolur ve kayıtlarını tamamlar. Arkadaş tavsiyeleri ayda 10 yeni arkadaş ediniyor.

  Bazen bir Anketten Diskalifiye Edilsin (Herkese Olur)

  Toluna için ilk kez kaydolduğumda, hak kazanamayacağım bazı anketler olacağını bilmiyordum. Bunun nedeni, Toluna ile ortaklık kurmuş olan şirketin, belirli bir profile uyan kişilerden fikir ve anlayış istemesidir.

  Belirli bir anket için hiç diskalifiye edilmişseniz, Toluna, müşterilerin aradığı belirli bir profille eşleşmediğinizi size söyleyecektir.

  Bir teselli olarak, Toluna otomatik olarak aylık çekilişlerine girer. Giriş yapabilmek için 500 puana ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

  Nakit Ödül Yapmanız Gereken Kaç Ödül Puanı?

  Kullanıcılar ve Toluna hakemlerinin en büyük şikayeti, 1 dolar başına 3,000 puan olan dolar-dolar dönüşüm oranıyla ilgiliydı. Swagbucks ve i-Say gibi rakipler, 1 dolar için 100 puanlık daha kârlı bir dönüşüm oranı kullanmaktadır.

  Birkaç anket ve profil araştırması yaptıktan sonra, yaklaşık 2.230 puanlık bir artışla karşılaştım (anketin 1.600'ünün hesabıma derhal gönderilmediğini unutmayın).

  Bu, Toluna'daki gösterge panosunun neye benzediğini gösteren bir ekran kâğıdı. Gördüğünüz gibi, noktalar açıkça sayfanın sağ üst kısmında yer almaktadır.

  Hesabımı oluşturmaya ve ankete katılmaya harcadığım toplam süre yaklaşık 45 dakika oldu. Bu yaklaşık 0.74 $ yaptığım anlamına gelir. Fazla değil.

  En ucuz hediye kartlarını almak için en az 30.000 puan almalıyım.

  Nakit ödeme almak için PayPal'da en az 30 ABD doları değerinde 90.000 puana ihtiyacınız olacak. Puanlarınızı görmek için Topluluk sekmesine gidin ve Ödüllere tıklayın.

  Bazı hediye kartlarında bunları kullanabileceğiniz bir miktar var, bu nedenle hediye kartı sayfasında, Starbucks'ın üç kez listelendiğini göreceksiniz:

  • 10 $ kart (30.000 puan)
  • 20 $ hediye çeki (60.000 puan)
  • 50 $ hediye kartı (150.000 puan)

  Seni bilmiyorum, ama bu senin kafein gidermek için almanız gereken bir sürü anket!

  Ayrıca, puanlarınızı 12 ay içinde kullanmanız veya süresinin dolması gerekir.

  Toluna'dan Ne Hediye Kartı Alabilirsiniz?

  Yazma sırasında, Toluna, restoran, alışveriş ve diğer hizmetler de dahil olmak üzere puanlarınızı kullanmak için kullanabileceğiniz 28 hediye kartı sunar.

  Gıda

  • Peynirli kek fabrikası
  • Chili en
  • panera ekmeği
  • Papa Johns
  • Starbucks

  Alışveriş yapmak

  • Amazon
  • Yatak Banyosu ve Ötesi
  • CVS
  • vadi
  • GameStop
  • Groupon
  • Kohl
  • Lowe
  • fazla doldurmak
  • Petco
  • Sears
  • Sephora
  • Hedef
  • TJ Maxx, Marshalls, HomeGoods
  • Walmart
  • Yankee Mum

  Ön Ödemeli Kartlar / Hizmetler

  • Fandango
  • Global Otel
  • iTunes
  • kırmızıkutu
  • Rixty
  • Restaurant.com

  Toluna En İyi Nasıl Kullanılır?

  Kaydolurken, profilinizi tamamen doldurduğunuzdan ve profil anketlerini yanıtladığınızdan emin olun. Bu ekstra puan kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, Toluna'nın belirli profilinize uyan anketlere doğru bir şekilde uyum sağlamasına yardımcı olacaktır.

  Ayrıca, telefonunuzda metin mesajı alma seçeneğiniz de vardır. Metinler yeni anketler almanızı bildirecek. Gelen kutunuz dağınıksa ve yeni anketlere daha hızlı yanıt vermek istiyorsanız daha kolay olabilir.

  Ürün Testi: Seçilmeniz Gerekir

  Ücretsiz şeyler almak isterseniz, bir ürün testçisi olmak için kaydolun. Tüm ürünleri saklayabilirsiniz, yapmanız gereken tek şey bunun için bir inceleme oluşturmaktır. Kayıt olmak için "Topluluk" sekmesine gidin ve test etmek istediğiniz ürünü seçin.

  Ardından rastgele bir listeye eklenecek, böylece seçilebilir ya da olmayabilir. Seçtiğiniz takdirde ürünü postada otomatik olarak alacaksınız.

  Toluna'nın Artıları

  Toluna’ya katılmanın bazı faydaları şunlardır:

  • Fikriniz büyük perakendecilerden ürünlerin geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak
  • Sadece kaydolmak için 500 bonus puan alırsınız
  • Anketler için en büyük platformlardan biri ve dünya çapında faaliyet gösteriyorlar.

  Toluna'nın Eksileri

  Toluna kullanıcılarının sahip olduğu en büyük sıkıntı, düşük ödeme oldu. Bir Toluna forumuna dayanarak, kullanıcılar genellikle sitede aktiflerse ayda yaklaşık 20 dolar kazanıyorlar. Çoğu kullanıcı Toluna'ya ek olarak çeşitli anket siteleri kullanıyor gibiydi.

  Bunlar, kullanıcıların şikayet ettiği en önemli sorunlardır:

  • Ödeme Gecikmeleri
  • Devre dışı bırakılmış hesaplar
  • Anket diskalifiyeleri
  • Düşük ödemeler

  Anket endüstrisi lideri Swagbucks'a kıyasla, Toluna puan kazanmak için çok fazla potansiyel sunmuyor.

  Toluna senin için doğru mu?

  Hediye kartları ve hatta para kazanmak için anketler doldurmak çok zaman alır. Bu bir yan koşuşturma kazanmak için geçerli bir yol olmayacak. Önemli bir şey kazanmanız çok uzun sürüyor.

  Lyft için araba sürmek, Çinli çocuklara QKIDS ile online ders vermek ya da Airbnb ile evinizde bir oda kiralamak gibi gerçek bir yan konser bulmaktan çok daha iyisiniz. Ya da günde 100 dolar kazanmanın 20 yolunu kontrol edebilirsiniz.

  Ancak, düşük kazançları önemsemiyorsanız ve anket almayı seviyorsanız, bunu deneyin.

  Toluna'nın toplumu aynı zamanda başkalarıyla konuşmanın ve puanlarını maksimuma çıkarmak ve hediye kartları ve nakit para kazanmak için ne yaptıklarını öğrenmek için iyi bir yoldur.

  Toluna kullandın mı? Deneyimlerinizi Well Kept Cüzdan topluluğuyla paylaşın.

  Videoyu izle: Kürşat Zengin - Kalp Yolu

  Popüler Mesajlar

  Kategori Maliye, Sonraki Makale

  Sadece 90 Gün İçinde 8,400 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödeniyor?
  Maliye

  Sadece 90 Gün İçinde 8,400 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödeniyor?

  Cüzdanı koruduğu Lauren Bowling ile, 8 bin dolarlık borcu aşan ve bu konuyla ilgili bir blog başlatan Kate Bowling ile sohbet etti. Borcunu ödemek için ne yaptığını bul ve aklı başında kal. 8,400 dolar borcunu nasıl aldın? Kolej boyunca kredi kartı borcuyla mücadele ettim ve 2009 yılında okulu bıraktığımda 10 bin dolar borçla mezun oldum.
  Devamını Oku
  GF ¢ 038: Emeklilikten Korunmayacak 17 Kötü Bahane
  Maliye

  GF ¢ 038: Emeklilikten Korunmayacak 17 Kötü Bahane

  Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC038_.mp3 Neyin üzgün olduğunu biliyor musun? Emeklilik planlaması ile ilgili tüm konuşmalara ve web'deki tüm bilgilere rağmen, milyonlarca insan hala emeklilikten tasarruf etmiyor. Daha da kötüsünü biliyor musun? Birçoğu berbat mazeretler veriyor! Şey, saatimde değil.
  Devamını Oku
  EverBank Review: Gerçekte Ödenen Bir Online Para Piyasası
  Maliye

  EverBank Review: Gerçekte Ödenen Bir Online Para Piyasası

  Güncelleme 5/31/18: EverBank'ın Getiri Vaat Para Piyasası, ilk kez para piyasası müşterileri için şu anda 250.000 $ 'a kadar olan bakiyelerde% 1,5 APY ödüyor. Acil durum fonumun sadece% 1'ini almaktan bıktığımdan beri, EverBank ile online para piyasası hesabı açmaya karar verdim. İlk altı ayda% 1.10 ödüyorlardı.
  Devamını Oku