Maliye

Lastikler İçin Ücretsiz Hava Alma 8 Yolları (Yakınım)

Düzgün şişirilmiş lastikler daha iyi gaz kilometre performansı, daha iyi kullanım ve maksimum lastik ömrü gibi birçok faydaya sahiptir. Bildiğiniz gibi, bir kamu kompresörü kullanmak için yaklaşık 1,50 dolar. Ancak, bu ipuçları ve püf noktaları ile lastikler için serbest hava almak hala mümkündür.

Düzgün şişirilmiş lastiklerin bakımı, aynı zamanda, mümkün olan en uzun lastik ömrüne sahip olmanın yanı sıra, daha iyi gaz kilometresi elde etmek için kullanılan sırlardan biridir.

Otomobil Lastikleri Underinflated mi?

Lastiklerinizi ayda en az bir kez kontrol etmelisiniz ve lastik basınç izleme sistemi (TPMS) ışığının yanıp sönmesini bekleyiniz.

Tek sorun, lastik basıncı, sürücü kapısının iç kısmındaki çubukta listelenen lastik basıncının% 25'in altına düşene kadar yanmayacağıdır. Çoğu binek otomobil lastiği 35 PSI tavsiyesine sahiptir, bu nedenle lastik basıncı 26 liraya düşene kadar ışık yanmayacaktır.

Eğer yavaş bir sızıntınız varsa, lastik basıncınız uzun bir süre boyunca% 25 eşiğin üzerinde olabilirdi. İnce olmayan lastikler kenarların düzensiz bir şekilde aşınmasına neden olur, böylece üç iyi lastiğiniz ve bir “yarım kel” lastiğiniz olabilir.

Hemen hemen her mağazada bile bir lastik göstergesi satın alabilirsiniz - yaklaşık 3 $ için. Daha hassas bir ölçüm için, dijital lastik basınç göstergesi almayı düşünebilirsiniz.

Çoğu benzin istasyonu hava kompresörü de ücretsiz bir dahili hava göstergesi ile gelir, ancak kendi basıncınızı kullanmayı tercih edebilirsiniz, böylece lastik basıncınızı istediğiniz zaman ölçebilirsiniz. Tüm ölçümleriniz için aynı göstergeyi kullanmak, yerleşik göstergenin kırılması veya daha fazla havaya ihtiyaç duyduğunuzda aynı kompresörü kullanmamanız durumunda da tutarlı bir okuma almanızı sağlar.

Lastikleriniz için Ücretsiz Nerede Olunur?

Serbest hava bulmak birkaç yıl önce olduğu kadar kolay değildir. Bazı nedenlerden dolayı, birçok benzin istasyonu artık hava pompasını kullanmak için 1.50 dolar veya 2 dolar talep ediyor. Bu kompresörlerin çoğu artık kredi kartı ödemelerini kabul ediyor, çünkü makineyi açmak için bardak tutucunuzda yeterince yer kalmıyor olabilir.

Lastikleriniz için serbest hava bulmak zor olsa da, hala imkansız değildir. Bazı devlet yasaları, genel halk için serbest havayı zorunlu tutarken, diğer şirketler düzenli müşteriler için ücretsiz hava sağlar.

Memleketimizde ya da tatildeyken ücretsiz hava bulmanız gerekip gerekmediği, kompresörün açılması için çeyrek ya da kredi kartı gerektirmeyen pek çok yer var.

1. Kaliforniya veya Connecticut'ta yaşamak

Kaliforniya ve Connecticut'daki benzin istasyonları, sürücülere ücretsiz hava sağlamak için yasalarca zorunlu tutuluyor. Ancak, California benzin istasyonları ödeme yapan bir müşteri değilseniz sizi ücretlendirebilir, bu yüzden istasyonun kompresörünü kullanmak için fazladan ödeme yapmaktan kaçınmak için aracınızı da doldurduğunuzdan emin olun.

Bazı kompresörler içeri girip, sizden kompresörü açmanızı istemediğiniz sürece hala ödeme gerektirebilir. Yasaya göre, bir müşteri bu iki eyalette istediğinde kompresörü manuel olarak açmak için kasiyere ihtiyaç vardır.

2. Bölgesel Benzin İstasyonu veya Marketi Ziyaret Edin

Bazı bölgesel benzin istasyonu markaları hala ücretsiz hava sağlıyor. FreeAirPump.com'da yakınınızdaki lastikler için ücretsiz hava sağlayan yerleri hızlıca bulabilirsiniz.

İkinci bir seçenek, yerel Reddit iş parçacığınıza atlamaktır. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki ücretsiz hava istasyonlarını hızlıca bulmak için sokak adresi veya posta koduyla arama yapabilirsiniz. Pembe renkli simgelere bakacak olursanız, sadece yeşil renkli simgelerin bazıları sadece bisiklet lastikleri içindir.

Bölgesel markaların hala ücretsiz hava sunma olasılığı daha yüksektir. Bir Wawa benzin istasyonu yakınında yaşıyorsanız, makineleri 7/24 ücretsiz hava makineleri sunmaktadır. Diğer benzin istasyonları, kasiyerin üzerindeki hava kompresörünü açmanızı ister. serbest hava almak için.

RV Yollarında Gazı Alın

Her benzin istasyonu bu seçeneği sunmaz, ancak bazı yerlerde dizel ve kurşunsuz benzin sunan RV'ler ve sürülebilir kampçılar için yakıt yolları belirlenmiştir, böylece 18 tekerlekli olarak aynı yakıt şeritlerini kullanmak zorunda kalmamaktadırlar.

Bu kişisel RV'ler ortalama yolcu aracından daha uzun olduğu için, benzin istasyonunun ödeme gerektiren normal hava kompresörüne uymayabilirler.

Bu soruna bir çözüm olarak, benzin istasyonu sadece RV'ler için bu yakıt şeritlerinde bağımsız bir hortuma sahip olabilir. Bu şerit açıksa ve arabanızın gerektirdiği gaz türünü sunuyorsa, bu pompayı kullanın ve işlemde serbest hava alın.

3. Taşınabilir Hava Kompresörü edinin

“Her Zaman Hazırlanmış” adlı İzci'yi takip etmek isterseniz, arabanızda yaklaşık 35 dolara kadar dolum için portatif bir hava kompresörü kullanmayı düşünebilirsiniz.

Bu öneri küçük bir başlangıç ​​yatırımı gerektirse de, hava kompresörünü yerel benzin istasyonunuzda kullanmak için 2 dolar ödemeniz gerekiyorsa, 18 kullanımdan sonra kendisi için ödeme yapabilir.

Kompresörü aracınızın çakmağına takabilir ve tüm lastiklerinizi doldurabilirsiniz. Bu, ticari bir hava kompresörü değildir, bu nedenle düşük lastik basıncı uyarı ışığı yandığında, hava sıcaklığını 35 PSI'ye çıkarmak yaklaşık 90 saniye sürebilir.

Kullanmak için ücretsiz Amazon hediye kartlarınız varsa, taşınabilir hava kompresörünüzü satın almak gerçekten% 100 ücretsiz olabilir.

4. Aracınızın Bagajını Kontrol Edin

Yeni araçların çoğu artık yedek lastikle gelmiyor. Bunun yerine, bir minyatür pompa ve yerel bir lastik tamirhanesinde durmak için yeterli zamanınız olması için bir sızıntıyı geçici olarak yamamak için tasarlanmış bir balçık kiti içeren bir lastik tamir kiti alabilirsiniz.

Aracınızın hala bir yedek lastiği varsa, düz lastiğinizi değiştirmek için yol kenarı yardımını aramanız gerektiğinde, yeterli hava olduğundan emin olmak için periyodik olarak kontrol edin. Eğer yedekiniz yeterli havaya sahip değilse, yol yardımı asansörü ayarlayacak ve seyahat planlarınızı daha fazla geciktirecektir.

5. Arkadaşınıza Sorun (Bir Kompresöre Sahip Olanlar)

Hava kompresörü olan bir arkadaşın var mı? Arkadaşın sonunda, lastiklerine hava girmesine izin vererek sana borçlu olduğu o borcu geri ödeyebilir. Sonuçta, arkadaş ne içindir?

Arkadaşınızın daha önce düz bir lastiği olduğu için, muhtemelen bir araba lastiği bile var. Aksi takdirde bir online veya yerel otomobil yedek mağazasını “teşekkür hediyesi” olarak satın alabilirsiniz. Evde bir hava kompresörünüz varsa, bu aynı zamanda otomobilleriniz için yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri olabilir.

6. Yağ Değiştirme Konumunuzu Ziyaret Edin

Muhtemelen senin için yağını başka biri değiştirebilirsin. Çoğu yağ değişim atölyesi, serbest sıvı üst kısımları için geri gelmenizi ve lastik basıncınızı aynı anda kontrol etmenizi sağlar. Sonuçta, bu ücretsiz hizmetler gelecekte geri gelmeye devam etmenize yardımcı olur.

Mevcut tamircinizin bu hizmeti ücretsiz sunup sunmadığından emin değilseniz, sorun. Aksi takdirde, en çok ihtiyacınız olduğunda ücretsiz hava sunma olasılıkları arttıkça gelecekte bu ulusal markalardan birinde yağınızın değişmesini sağlayabilirsiniz:

  • Pep Boys
  • Jiffy Lube
  • Valvoline'nin

Yağ değişim tesisiniz, değişiklikler arasında akışkan ve hava tepe noktaları almak için ekstra ücret alıyorsa, muhtemelen eklentiyi atlamanız ve ya yağınızı değiştirmek için başka bir yer bulmanız ya da ücretsiz hava almak için ücretsiz bir yer bulmanız gerekir.

Size yakın herhangi bir alternatif alternatifi olmasa bile, muhtemelen daha ucuz yağ değişimi için ödeme yaparak ve gerektiğinde hava için para ödeyerek paranız olacak, lastikleriniz iyi durumda ise bu sık olmamalıdır.

7. Lastik Mağazasına git

Lastiklerinizi takan lastik mağazası da ücretsiz hava sunmalıdır. Discount Tire, lastiklerinizi oradan satın alıp almamanız konusunda ücretsiz hava lastiği basıncı kontrolleri sunan ulusal bir markadır. Diğer lastikler de müşterilere ücretsiz hava sağlayabilir, ancak dükkanın yerel takdirine bağlıdır.

Bir lastik dükkanını ziyaret etmek, sızıntının kaynağını bulmak için lastik denetiminin diğer yararını sunar. Lastiğin yaması için yaklaşık 20 dolar ödemek zorunda kalabilirsiniz, yine de her hafta ücretsiz bir hava makinesi bulmaktan ve lastiklerinizin erken aşınmasına neden olmaktan daha iyidir.

8. Bir bisiklet pompası kullanın

Bisiklet sürerseniz, garajınızda zaten bir serbest hava pompası olabilir. Sadece birkaç kilo hava eklemeniz gerektiğinde, bir bisiklet pompası birkaç kilo hava ekleyebilir, ancak bunun için çalışmak zorundasınız. Bu, hava almanın ücretsiz bir yoludur, ancak bugün spor salonunuzu atlamak istemediğiniz sürece en verimli yol değildir.

Lastikleri ne kadar hava gerekir?

Lastiklerinizin ne kadar havaya sahip olması gerektiğini bilmenin en kolay yolu, sürücü kapısındaki araç bilgi etiketini aramaktır. Ön ve arka lastikler için önerilen basınç değerlerini gösterecektir. Çoğu araç her iki set için de aynı öneriye sahiptir, ancak özel bir hava süspansiyonu süspansiyonunuz varsa farklı olabilir.

Lastiğinizin lastik sırtının düzgün bir şekilde yıpranmasını sağlamak için lastiklerinizi mümkün olduğunca önerilen basınca yakın tutmaya çalışmalısınız. Underinflation, lastiklerin kenarlarının önce ince giyilmesine ve overinflasyona yol açmasına neden olur ve orta sırt deseninin erken yıpranmasına neden olur. Bu koşullardan herhangi biri, lastiklerinizi beklenenden daha erken tamir etmenizi ve aracınızın güvenliğini tehlikeye atmanızı gerektirebilir.

Örneğin, düşük sırtlı lastikler karda veya yağmurda da işlemeyecektir. Hassas olmayan lastikler, iyi bir lastik sırtı ile bile, aracınızın taşıma performansını da olumsuz yönde etkileyebilir. Lastik basınç sensörü yanmamış olsa bile, direksiyonunuz normalden farklı olabilir.

Lastiklerinize ne sıklıkla hava koymalısınız?

İyi bir hatırlatma olarak, her yağ değişiminde lastiklerinize hava koymalısınız. Geleneksel veya sentetik yağ kullanmanıza bağlı olarak, bu her 5,000 ila 10.000 mildir. Tamirciniz tamir takımında zaten olduğundan, diğer rutin bakımlarınız için lastik basıncınızı da kontrol etmelisiniz; Sadece birkaç dakika alır.

Çoğu lastik genellikle bir sterlin (PSI) hava basıncını bir ay kaybeder, bu nedenle arabanızı düzenli olarak sürdüğünüz sürece, lastik basıncınızın her yağ değişiminde kontrol edilmesi genellikle yeterli olur. Ancak, basıncınızı ayda en az bir kez kontrol etmelisiniz, çünkü havalandırılmamış bir lastiğin tespit edilmesi her zaman düşündüğünüz kadar kolay değildir.

Havanın yoğun olduğu için lastik basıncınızın daha soğuk aylarda da daha düşük olması daha olasıdır. İlk soğuk çırpma işleminden sonra, daha fazla havaya ihtiyaç duyup duymadıklarını görmek için lastiklerinizi kontrol edin.

TPMS ışığı yanana kadar beklemek yerine, sadece iki veya üç lira eklemeniz gerekse bile lastikleri olabildiğince sık havaya alın.

Lastik Basıncının Kontrolü İçin İpuçları

Lastiğin basıncını en son kontrol ettiğiniz ve bir tazelemeye ihtiyaç duyduğunuzdan beri bir süre geçti mi? Lastiklerinizde ne kadar hava bulunduğunu doğru bir şekilde belirlemenize yardımcı olacak birkaç ipucu.

  • Sürüşe başlamadan önce lastik basıncınızı kontrol edin
  • Lastik basınç göstergesine sıkıca basın ve en fazla basınca ulaşmak için bir saniye bekleyin.
  • Aynı okumayı aldığınızdan emin olmak için her lastiği iki kez kontrol edin

Bazı insanlar, her gaz aldıklarında lastik basıncını, serbest gaz olsa bile kontrol ederler! Bu işe girmek için iyi bir alışkanlıktır, ancak evden ayrılmadan önce ya da arabanız en az üç saat sonra araba lastiklerini kontrol ederseniz en doğru okumayı elde edersiniz.

Lastiklerinizi hala soğukken kontrol etmek için zaman ayırmak, mevcut ortam (dış) sıcaklığına göre okuma almanızı sağlar. Sürüşe başladığınızda, lastik lastik ve içindeki hava ısınır ve PSI okumasının daha yüksek olmasına neden olur; Üreticinin tavsiyesinden bile daha yüksek. Örneğin, lastik basıncınız “soğuk” bir lastikle 35 PSI ve sadece bir mil sürüşten sonra “sıcak” iken 40 PSI olabilir.

Şehirde olduğunuz bir benzin istasyonundan ücretsiz hava alsanız bile, arabanızda taşıdığınız portatif hava pompasını, lastikleriniz bitene kadar ihtiyaç duyduğunuzu bilmediğiniz son libre ya da ikisini eklemeye devam edebilirsiniz. yine soğuk.

özet

Lastikleriniz için ücretsiz hava alabileceğiniz bir yer bulduktan sonra, hayat için ücretsiz hava alabilirsiniz! Kendi kişisel kompresörünüze yatırım yapmak zorunda olsanız bile, sürekli bir sızıntınız veya birden fazla aracınız varsa, daha fazla havaya ihtiyaç duyduğunuz her seferinde 1,50 dolar ödemek zorunda kalmadan maliyet tasarrufu sağlar.

Videoyu izle: Aracımın Lastiğini Nasıl Değiştiririm?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Sling TV İncelemesi"/>
Maliye

Sling TV İncelemesi

Aylık harcamalarınızı nasıl azaltacağınız konusunda tavsiyede bulunduğunuzda, duyacağınız ilk önerilerden biri kablo TV aboneliğinizi iptal etmektir. Kablo olmadan yaşamanın mümkün olmadığını düşünüyorsanız tekrar düşünün! Sling TV, en sevdiğiniz kanalları ayda 20 dolardan başlayarak, mevcut kablo TV faturanızın bir kısmını izleyebilmenizi sağlar.
Devamını Oku
Uber için Para Sürüş Yapın: Ultimate Side Hustle
Maliye

Uber için Para Sürüş Yapın: Ultimate Side Hustle

Daha fazla para kazanmak istiyorsanız ancak kariyerinizde çok fazla hareket kabiliyeti yoksa, yarı zamanlı iş bulmak akıllı ve karlı olabilir. Akşam veya hafta sonu saatlerini doldurmak için bir iş aldığınızda, boş zamanlarınızda para kazanıp alt satırınıza ekleyebilirsiniz. Ne yazık ki, geleneksel yarı zamanlı işler neredeyse duydukları kadar seksi değiller.
Devamını Oku
Bir IRA Emekliliğinizi Kurtaracak 5 Yol
Maliye

Bir IRA Emekliliğinizi Kurtaracak 5 Yol

Nasıl kestirirsen yap, Amerikalı işçilerin mali geleceği kasvetli görünüyor. Ekonomi Politikaları Enstitüsü'nün yakın tarihli bir raporu nerede olduğumuza ve nereye gittiğimize dair çirkin bir tablo çiziyor. Korkunç gerçek şu ki: 1 Amerikalı ailelerin neredeyse yarısının emeklilik birikimi hiç yok. İki numaralı grev, tüm ailelerin ortalama emeklilik tasarruflarının bu yılın başlarında 95.776 dolar olmasıydı.
Devamını Oku
Hayvanınız İçin En İyi Hayvan Sigortası Alın
Maliye

Hayvanınız İçin En İyi Hayvan Sigortası Alın

En büyük evcil hayvan değil mi? Köpekler, “insanın en iyi arkadaşı” ismini hiçbir şey için kazanmadılar ve çoğu insan için, evcil hayvanlar aile üyeleriydi. Evcil hayvanlarımız düştüğümüzde bize rahatlık verir ve en çok ihtiyacımız olduğunda bizi güldürür ve en azından bekleriz; karşılığında, onlara bir ev, yiyecek ve çok sayıda snuggles sağlıyoruz.
Devamını Oku