">
Maliye

Paradan Tasarruf Sağlayan Basit Ev İyileştirmeleri

Fotoğraf kredisi: MaggieMcMagMag

Ev geliştirme dünyasında, tüm yükseltmeler eşit olarak oluşturulmaz. Evinizin cazibesini kişisel zevkiniz için geliştirmenin birçok yolu varken, para kazanabilmeniz için iyileştirmeler yapmanın daha da fazla yolu vardır.

Hızlı, kolay düzeltmelerden daha büyük bir yatırım gerektiren daha ayrıntılı değişikliklere kadar, aşağıdaki fikirlerin tümü size konut masraflarınız için tasarruf sağlayacaktır.

Para Tasarruflu Punch Paketleyen Ucuz İyileştirmeler

Uzun mesafe boyunca para tasarrufu sağlayan tüm ev iyileştirmeleri, büyük bir ön yatırım gerektirmez. En basit, ucuz iyileştirmelerden bazıları, her yıl yüzlerce dolar tasarruf etmenizi sağlayabilir. Bir haftasonu yapın ve kolay para tasarrufu sağlamak için aşağıdaki listede ilerleyin:

  • Sprey köpük: Sprey köpüğü, evinizde yapabileceğiniz en ucuz, en iyi yatırımlardan biridir. Boruların veya elektrik tellerinin katlar arasında, taramalı alanlarda, vb. Seyahat ettiği çatı katınızdaki çatlakları veya açıklıkları kapatmak için bunu kullanın.
  • Çamaşır makinesi hortumları: Yıkayıcınızı su kaynağına bağlayan kauçuk hortumlarınız varsa, patlama hortumunun potansiyel olarak felaket maliyetini önlemek için örgülü paslanmaz çelik hortumlarla değiştirilmelidir.
  • Kabarcık şal: Evet, doğru okudun. Bodrum katındaki çatı pencereleri, çatı katı ve ekli garajı (içten) kaplayarak, paketlerden kurtarırsanız veya işyerinize erişirseniz, potansiyel olarak sıfır maliyetle gizlilik ve enerji verimliliği ekleyeceksiniz. , vb (her zaman evinize bir şey almadan önce sorun!).
  • Su Isıtıcı Battaniyeler: Yaklaşık 25 $ için, sıcak su ısıtıcınız için bir “battaniye” satın alabilir, bu da açıkta ortaya çıkmış olandan daha düşük bir maliyetle verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Zone Home İyileştirmelere Göre Bölge

Her evde, dikkat ve bakım eksikliğinden muzdarip bir alan olmak zorundadır. İster tavan arasında ister bodrumda olsun, evinizde bu bölgelere bakmanın ve yol boyunca para biriktirmenin birçok yolu var:

  • Nem Alma Sistemleri Bu, depolamak için bodrumunuzu kullanıp kullanmamanıza ve sıcak, nemli bir iklimde yaşamak size özel bir ev iyileştirmesidir. Evinizde nemin etkilerini fark etmemiş olsanız bile, her zaman mevcut olur ve banka hesabınızı aşırı elektrik faturası şeklinde tahliye edebilir. Bodrum katında depolanan değerli eşyalarınız varsa, bir nem giderici, bu ürünlerin küflenip küflenmesini önlemek için mükemmel bir yoldur.
  • Dış Mekan: Evinizin çeşitli bölgelerinin ve bölgelerinin envanterini yaparken, dış mekanı unutmayınız. Oluklarınızın temiz ve düzgün çalışıp çalışmadıklarını kontrol edin, kuruluşunuzda herhangi bir çatlak veya ayrılmaya dikkat edin ve kemirgenleri ve böcekleri caydırmak için evin çok yakınında bulunan çalılıkları veya yeşili temizleyin.

Enerji Verimli Ev İyileştirmeleri

Mevcut ampullerin yerine eski, yıpranmış pencereleri değiştirmek için kompakt floresan ampuller ile değiştirerek, evinizi geliştirmek ve yol boyunca enerji verimliliği eklemek için yüzlerce yol vardır. Geliştirmelerinizin bütçenizin alt çizgisinde kalıcı bir etki yaratmasını sağlamak için bir yol arıyorsanız, aşağıdaki yükseltmeleri dikkate alın:

  • Yalıtım ve hava sıyırma: 15 $ 'a kadar, yerel ev geliştirme veya donanım mağazanızda bir rulo yalıtım malzemesi satın alabilirsiniz. İzolasyon sadece soğuk aylarda evinizi sıcak tutmakla kalmaz, aynı zamanda sıcak havalarda evinizin serin kalmasına da yardımcı olur. Benzer şekilde, hava sıyırma, pencere, kapı ve diğer giriş noktalarındaki sinir bozucu taslakları tıkayarak yüzlerce dolar tasarruf etmenize yardımcı olabilir.
  • Programlanabilir Termostatlar: Gün boyunca kimse etrafta değilse, evinizi ısıtmanın ve soğutmanın bir sebebi yok. Programlanabilir bir termostat takarak, çeşitli bölgeler ve günün saatleri için sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Bu tip termostatlar, evinizdeki sıcaklığı geleneksel termostattan çok daha fazla doğrulukla kontrol edebilir ve ısıtma ve soğutma faturalarınızda 200 $ / yıl veya daha fazla tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Cihaz Bakım Planları: Geleneksel bir gelişme olmasa da, mevcut cihazlarınızın bakımına yatırım yapmak, yaşam sürelerini uzatmanıza ve enerji faturalarınızı azaltmanıza yardımcı olur. Temiz bir bulaşık makinesi, su ve elektrik faturalarında paradan tasarruf etmenizi sağlar; yemeklerinizin her döngüde parıldamasını sağlar.

Ev geliştirmeleri yaparak kaydettiğiniz bazı yollar nelerdir?

Videoyu izle: GÜNE İYİ BAŞLAMANIZI SAĞLAYACAK 21 SABAH TÜYOSU

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Online bir çek bozabilir miyim? Heck Evet!
Maliye

Online bir çek bozabilir miyim? Heck Evet!

Hiç bir çek aldınız ve kendinize “online çeke para çekebilir miyim?” Diye düşündünüz mü? Çekler geçmişin ödeme şekli haline geliyor ve nedenini görmek kolay. Aslında paranızı almak söz konusu olduğunda son derece sakıncalı. Açık iş saatlerinde (üzgün hafta sonları) bankaya gitmeniz, hatta beklemeniz ve daha sonra para yatırma ya da nakit para çekmeniz gerekiyor. Bugünün dijital dünyasında neyse ki çekleri online olarak kolayca yapabilirsiniz ve çok sayıda harika seçenek mevcut. .
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama N
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama N

Son 20 yılda (veya hatta) doktora gittiyseniz, muhtemelen bu gezilerin ne kadar pahalı olabileceğini biliyorsunuzdur. Sağlık hizmetlerinin artan maliyeti hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur, ancak kendinizi bu büyük harcamalardan koruyabileceğiniz çeşitli yollar vardır. Medicare'e göre, sağlık sigortası kapsamına giren milyonlarca yaşlı var ki, aksi takdirde karşılayamayacaklar.
Devamını Oku