Maliye

Evinizi Düzenleme ve Deklanşöre İlişkin İpuçları

Evinizi ve hayatınızı altüst eden dağınıklık mı?

Organizasyon sizi sürekli olarak terk ediyor mu?

Daha fazla para ister misin?

Bu tek bir yazıyla tüm bu sorunlarda size yardımcı olabilirim. Köşenin hemen köşesinde, evinizi ve hayatınızı dağıtmak, organize etmek ve bu süreçte para kazanmak için mükemmel bir zaman. Stres düzeyinizi büyük ölçüde azaltacak ve evinizi daha rahat bir yer haline getirecek bazı organizasyon ipuçları.

Etkili Nasıl Organize Edilir ve Bölebilir?

Evinizi bölmek çok zorlu bir görev gibi görünebilir, ancak işlemi daha akıcı hale getirecek şekilde yapabileceğiniz yollar vardır. İşte bazı fikirler:

 • Bir seferde yaklaşım odaları, dolaplar ve dolaplar
 • Her gün sadece bir alan ayırmayı ve düzenlemeyi tercih edin, böylece süreç tarafından bunalmış olmayın.
 • Bir alan her başlattığınızda bir “tutun” kazık, bir “satmak” kazık, bir “vermek” kazık ve bir “çöp” sepet veya kazık var. Siyah çöp torbası kullanmanızı öneriyorum, böylece içeriği göremiyorsunuz ve çantadaki öğeler hakkında fikrinizi değiştiriyorsunuz.
 • Objektif olmakta sorun yaşıyorsanız, bir aile üyesine veya arkadaşınıza gelip yardım edin

Bu dört ipucu göz önünde bulundurarak, kendinizi otomatik olarak başarıyı düzenlemek için ayarlıyorsunuz.

Temel Organizasyon İpuçları

Neden bazı organizasyon planları çalışıyor ve diğerleri çalışmıyor? Bunun birkaç nedeni var. Bazen, belirli yaşam tarzınız ve / veya kişilik tipiniz için çalışan bir şeyleri organize etmediğiniz içindir. Diğer zamanlarda bunun nedeni, yerinde bir tasarruf / sat / ver / çöp kutusu planınız olmamasıdır. İşte organizasyon planınızın uzun vadede devam etmesini sağlamaya yardımcı olacak bazı ipuçları.

 • Eşyaları kullandığınız yerlere koyun. Örneğin, faturalarınızı mutfak masasında ödeyeceğinizden daha rahatsanız, fatura ödeme araçlarınızı barındıran mutfakta bir çekmece, dolap veya dolap oluşturun. Eğer onları sadece ofise koyarsanız, çünkü yapmanız gereken şey budur, plan asla beklemez.
 • Hızlı görevleri basit yoldan alın. Sabahları “yapılacaklar” listesindeki basit organizasyon görevlerini (yatak yapma ya da banyoyu silme gibi) koyun ve bunları hızlı bir şekilde yoldan çıkarın.
 • Gittiğin gibi temizle. Bu son derece basit görünebilir, ancak daha sonra - özellikle mutfakta - beklemek yerine temizlik yaparken pratik yapmak, zaman kazandırır ve stres düzeyinizi düşürmenize yardımcı olur.
 • Bakım Planı Yap. Organizasyon planınızı tamamladıktan sonra, işleri düzenli tutmanıza yardımcı olacak bir kontrol listesi ile haftalık bir bakım planı hazırlayın, böylece tüm sıkı çalışmanızı geri almazsınız. Örneğin, kağıt bir sorunsa, haftada bir kez kağıt öğelerinize devam etmek ve mini temizlik yapmak için bir plan yapın.

Evinizde çalışırken bu temel ipuçlarını göz önünde bulundurarak, evinizi içinde yaşayan insanlara en uygun şekilde daha iyi organize edebileceksiniz.

Neler Olduğuna Karar Vermek ve Neler Oluyor

Bu çoğu insan için sık sık çirkinleştirmenin en zor kısmı. Pek çok insan için, özellikle de bu şeylerin onlarla duygusal bir ilişkiye girmesiyle ilgili şeyleri bırakmak zor. Burada neler kaldığı ve nelerin gittiği hakkında objektif olmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

 • Kendinize şu soruyu sorun: “En son ne zaman bu maddeyi kullandım / kullandım?” Eğer bir yıldan uzun bir süre geçtiyse, bunu korumak için gerçekten iyi bir nedeniniz olmadıkça ondan kurtulun.
 • Duygusal bir ilişkiye sahip öğeler söz konusu olduğunda, siz onu atmadan önce bir fotoğraf çekmeyi düşünün, böylece her zaman bakmak için hafızaya sahip olursunuz.
 • Çocuk çizimleri gibi şeyleri, ev içinde daha az yer kaplayacak ve yalnızca anlamlı anlamlar taşıyan çizimlerden tasarruf edecek (örneğin plastik plastik tutuculara sahip üç halkalı bir bağlayıcı gibi) kompakt bir dosyalama sistemine dönüştürün.
 • Sevdiğiniz birinin gerçekten bir şeye ihtiyacınız olup olmadığına karar vermenize yardımcı olunuz, eğer bir başkası tarafından daha iyi kullanılabilirse veya çöp yığını için hazırsa.
 • Bozulmuş veya onarım ihtiyacı olan bir şey bulduğunuzda ve bir hafta içinde tamir etme zamanını bulamadığınızda, ondan kurtulun.
 • Baktığınız öğenin gerçekten hayatınıza değer katar mı, yoksa sadece yer kaplıyor mu?

Evdeki Organizasyonu Sürdürmek

 • Takvimi, haftanın veya aya ait tüm randevu ve görevleri listeleyen önemli bir yerde saklayın.
 • Her alandan haftalık veya aylık olarak geçin ve mini bir dekleratör yapın.
 • Daha düzenli olmanın yollarını bulmaya devam edebilmeniz için belirli öğeleri tutabilecek kutu, çekmece ve sepetlere dikkat edin.
 • Ailenizi oyuna dahil edin ve onları aldatılmaya ve organize olmaya dahil edin. Evin her bir üyesi için sorumluluk alanları atayın.
 • Bir bakkala gibi kiler ve çamaşır dolabınızı ayarlayın, ihtiyaç duyulmayan çiftleri satın almaktan kaçınmak için sırayla en yeni olanları sırayla en ön sıraya sıraya dizip düzenleyin ve market alışverişini daha kolay hale getirin ve para tasarrufu için Gıda.
 • Bilgisayarınızdaki e-postaları ve dosyaları / belgeleri artık temizlememek gibi teknik düzenleme yapmak için her hafta veya ayda bir gün planlayın.

Biraz para kazan

İşte eğlenceli kısmı, arkadaşlarım! Şimdi "satmak" yığınındaki eşyalarla ekstra para kazanma zamanı. Artık kullanmadığınız ya da hala iyi durumda olan bazı şeyleriniz varsa, bunları en kolay nerede satabileceğinizi ve borçlarınızın özgürlüğüne ya da diğer finansal hedeflerinize doğru bir miktar para kazanabileceğinizi öğrenin. İstenmeyen öğelerinizi satabileceğiniz bazı yerler:

 • craigslist
 • Ebay
 • Özel Facebook grubu
 • Kullanılmış kitapçı veya konsinye dükkanı
 • Özel veya mahalle garaj satışı
 • Arkadaş grubunuza / ailenize bir e-posta notu

Artık ihtiyaç duymadığınız eşyaları satmayı seçerek, kendinizi organize etmek ve evinizden olabildiğince çok “malzeme” çıkartmak için kendinizi fazladan motive edersiniz.

Organize etme ve dağıtma, hareket halindeki büyük bir görev gibi gözüküyor, ancak biraz planlama ve yardım ile, evinizi olmasını istediğiniz temiz ve dağınık olmayan kutsal alan haline getirebilirsiniz.

En sevdiğin organizasyon veya karar verici ipucu nedir? Yılın hangi saatinde organize olmak konusunda en çok heyecan duyuyorsunuz?

Videoyu izle: Sait Halim Paşa Düğün Video İlknur + Onur Düğün Teaser

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Muhtemelen Daha Fazla Harcama Yaptığınız 6 Ürün
Maliye

Muhtemelen Daha Fazla Harcama Yaptığınız 6 Ürün

Aşağıda listelenen ürünlerden herhangi birine tam fiyat ödüyorsanız, muhtemelen ihtiyacınız olandan daha fazla harcama yaparsınız. Bugün, çoğu insanın tam fiyatla satın aldığı günlük öğelere yılda binlerce dolar kazandıracağınız 6 yolu paylaşacağım. Kıyafet ve Aksesuarlar Amerika'da ortalama dört kişilik aile giyim ve aksesuarlara yılda 1,881 dolar harcıyor.
Devamını Oku
Zorlukla Eğitilmiş ve Zorlu Çamurculuğu Nasıl Hallettim
Maliye

Zorlukla Eğitilmiş ve Zorlu Çamurculuğu Nasıl Hallettim

Akran baskısına girmeye gelince, ben mutlak bir uşağım. Altı yaşındayken dilimi dondurucudan çıkarılmış bir metal buz tepsisine yapıştırmaya cesaret edildim. Hayatımın bu noktasında, Bir Noel Hikayesi filmini görmedim, bu yüzden gelecek olan sonuçları anlayamadım. On beş dakika ve bir ham dil daha sonra dersimi aldım.
Devamını Oku
Kendinden Borçlu İnceleme
Maliye

Kendinden Borçlu İnceleme

Bunu itiraf etmek tuhaf geliyor ama kayıt olmak için ücretsiz içerik sunan kredi kartları sayesinde kolejdeyken kredimi oluşturdum. İlk kez bir Citibank kredi kartı için başvurdum. zamanda, kredi kartı şirketleri üniversite kampüslerinde kabinleri kurmak için azılı ve turuncu gömlek ve kalem gibi, kart markalı promosyonlarına ele verdi.
Devamını Oku
Swagbucks gibi 19 En İyi Site
Maliye

Swagbucks gibi 19 En İyi Site

Çeşitli günlük çevrimiçi görevleri tamamlayarak para kazanmayı seviyorsanız, Swagbucks'ı tanıyabilirsiniz. Swagbucks gibi anketler almak, oyun oynamak, video izlemek ve sadece birkaç aktivite için çevrimiçi alışveriş yapmak için para ödemeniz gereken başka birçok site var. Çevrimiçi gelirinizi artırmak için Swagbucks gibi bu alternatif siteleri kullanmayı düşünebilirsiniz.
Devamını Oku