">
Maliye

Bakkal Fatura Kesmek için 10 Yolları

Bir bütçeye sadık kalmaya çalışıyorsanız, ne kadar harcayacağınızı kontrol etmeniz gerekir. Her ay para harcadığımız en büyük alanlardan biridir ve dikkatli değilseniz, bütçenizi yüzlerce dolar kırma potansiyeline sahiptir. Yolda kalmak ve bakkal faturanızı ikiye bölmek mi istiyorsunuz? İşte bunu yapmanıza yardımcı olacak on ipucu.

1. Önümüzdeki Planı

Markete gittiğinizde, önceden planlamanız gerekmediyse, ihtiyacınız olandan daha fazlasını satın almak kolay olabilir. Mutfak masasında oturun ve ay için ihtiyacınız olan şeyi not edin. Her hafta için hangi yemekleri planlamanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacak bir yemek planlama uygulaması da kullanabilirsiniz.

Bu sayede ihtiyacınız olandan fazlasını satın almazsınız ve tüm gıda ihtiyaçlarının karşılanacağını düşünebilirsiniz.

2. Mağaza kuponlarını kullanın

Mağazalar bazen Pazar gazetesine kendi mağazalarına özel kuponlar ekleyecek. Bu belirli mağazada alışveriş yaparsanız para biriktirmek için harika bir yol olabilir VE öğeler bu hafta için listenizde. İşte az bilinen bir gerçektir: Sunday gazetesini Dolar Ağacı gibi belirli dolar mağazalarında 1 dolar karşılığında alabileceğinizi biliyor muydunuz? Burada kupon almak için başka yerler bulun.

3. üretici kuponları kullanın

Bazı marketlerin mağaza kuponları yoktur, ancak üretici kuponları alırlar. Bunları sadece Pazar gazetesinde değil, kuponları Coupons.com gibi web sitelerinde de ücretsiz olarak basabilirsiniz. Bazı mağazalar, tüm üretici kuponlarını 1 $ 'lık yapabilecekler. Yani, 10 sentlik bir kuponunuz varsa, bunun yerine 1 $ 'lık bir kazanç elde edebilirsiniz. Çok perişan değil, değil mi?

Kuponları kırpmak istemiyorsanız, akıllı telefonunuzda çoklu kupon uygulamalarını kullanmayı da düşünebilirsiniz.

4. alışveriş

Farklı mağazalardan reklamları karşılaştırmak, en iyi fırsatları bulmak için iyi bir yol olabilir. Birden fazla markete gitmenin büyük bir hayranı değilim, ancak eğer 10 $ 'lık bir tasarruf sağlayabiliyorsa, o zaman buna değer olabilir. Farklı marketlere giderken gaz maliyetini aklınızdan çıkarmaya özen gösterin.

Galon başına 3,56 gaz ile, şehrin her yerine sürmek mantıklı olmayabilir.

5. Başka bir mağazadaki fiyat eşleşme reklamları

Bazı marketler bile bir adım daha ileriye götürüyor. Sadece diğer mağazalardan kupon almakla kalmıyor, aynı zamanda diğer marketlerden gelen maç reklamlarını da fiyatlandırıyorlar. Bu, araştırmayı yapmak için ön uçta bazı çalışmalar yapabilir, ancak uzun mesafe üzerinde size bir ton para kazandırabilir.

6. Zaten sahip olduğunuz şeyin envanterini alın

Sadece eve dönmek ve o eşyaya sahip olduğunuzu fark etmek için bir eşya almak için bakkala gittiniz mi? Eğer öyleyse, Gıda Stok Listesi. Bu sayede her zaman sahip olduğunuz şeyleri bilirsiniz ve zaten sahip olduğunuz öğeleri satın almaya devam edebilirsiniz.

7. mağaza markaları satın

Kişisel markalardan isim markalarını feda etmenin zor olabileceğini biliyorum. Ancak, zaman zaman bütçenize sadık kalmak çok önemli olabilir. Ayın sonuna doğru gidiyorsanız ve markete fazla paranız kalmadıysa, markanın markası yerine mağaza markasını almayı düşünün.

Örneğin, yulaf ezmem ile geçiş yaptım; yaklaşık 2 $ daha ucuz ve tadı geldiğinde farkı bile söyleyemem.

8. “sona ermek üzere” rafına göz atın

Birçok mağazanın süresi dolmak üzere olan eşyalara ayrılmış özel bir raf olacaktır. Bu rafı daha önce görmediyseniz, bulunduğu bir mağaza yardımcısına danışın. Çoğu zaman öğeler% 50 indirimli olacak ve bu, onu kapatırken bütçe tasarrufu sağlayabilir.

9. Toplu olarak bakkal satın alın

Öncelikle bahsetmek istiyorum, sadece büyük bir anlaşma olduğu için toplu olarak satın almayın. Son kullanma tarihinden önce ürünü kullanacağınızdan emin olmalısınız. Örneğin, Costco ekli iki galon süt satacak ve sadece satın almaktan daha iyi bir anlaşma olacaktır.

Ancak, son kullanma tarihinden önce iki galon süt bitiremiyorsanız, toplu olarak satın almayın. Düzenli olarak kullandığınız ve uzun raf ömrüne sahip olan ürünleri toplu olarak satın almak en iyisidir.

10. Bir bakkal listesi oluşturun ve ona yapıştırın

İhtiyacınız olan şeylerin bir listesi olmadığında ihtiyacınız olmayan şeyleri satın almak kolay olabilir. Yazılı bir liste oluşturmayı düşünün veya telefonunuz için bir uygulamayı kullanın. Süt dışında. Daha sonra eşinize, listede yazılı olmayan bir şey satın almayacağınız konusunda bir taahhütte bulunun.

İlgili Podcast

Bu, kendinizi aşırı harcamadan uzak tutmanın harika bir yolu olabilir, ancak öz disiplin gerektirir.

Market faturanızı kesmek için kullandığınız başka alışveriş ipuçlarınız var mı?

Videoyu izle: Hesap makinesi ile KDV hesaplama

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="CIT Bank İncelemesi: Tasarruflarınızda Daha Fazla Faiz Kazanın"/>
Maliye

CIT Bank İncelemesi: Tasarruflarınızda Daha Fazla Faiz Kazanın

Eğer online bankaya geçmediysen, oyuna geç kaldın! CNBC'ye göre, çevrimiçi bankalar büyük bir bankada bir tasarruf hesabından ortalama 20 kat daha fazla bir teklif sunuyor. Ayrıca, tasarruf hesapları genellikle ücretsizdir ve aylık ücret ödemezsiniz. Bunun nedeni basit: havai. İnternet bankalarının fiziksel bir şube için ödeme yapmaları gerekmiyor ve bu nedenle bu tasarrufların bir kısmı müşteriye daha yüksek faiz oranları şeklinde geçiyor.
Devamını Oku
21 Günlük Habit Yarışmasını Bitirdiğim 6 Şey
Maliye

21 Günlük Habit Yarışmasını Bitirdiğim 6 Şey

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca finansal planlama pratiğimi, bloglarımı ve diğer çevrimiçi girişimlerimi geliştirmeye odaklandım. Bir koçluk programına kayıt olduktan ve danışmanlarla ve diğer başarılı girişimcilerle konuştuktan sonra, başarılı insanların, günlük işlerinin bir parçası olarak iyi şeyler elde etmelerine yardımcı olmak için güçlü pozitif alışkanlıklar yarattığını fark ettim.
Devamını Oku
Ucuz tuval baskılar satın almak için 8 yol
Maliye

Ucuz tuval baskılar satın almak için 8 yol

Bir sanat aşığı iseniz, duvarlara çekici tuval baskıları ve diğer duvar sanatı türleri ile kaplanma fikrini gerçekten beğenebilirsiniz. Kalbi şarkı yapan sanat hakkında bir şey var. Bir eve ya da müzeye kaç kez girdiniz ve duvarlarda görünenlerle tamamen içeri girdiniz. Misafir odasında asılı bir tuval resmi olan bir arkadaşım var.
Devamını Oku
Choke yapma! Hayalinizdeki İşi İnşa Etmenize Yardımcı Olacak 10 Mülakat Soruları (Yanıtlarla)
Maliye

Choke yapma! Hayalinizdeki İşi İnşa Etmenize Yardımcı Olacak 10 Mülakat Soruları (Yanıtlarla)

Kravatımı 17. kez ayarlayarak, şube müdürünün büyüklükteki ofisine endişeyle girdim. Gördüğüm en büyük meşe masalarından birine sahip bir profesyonel tarafından dekore edilmiş, bana daha da fazla ligi dışında hissettirdi. Şube müdürü çok para kazandı ve göstermekten korkmuyordu. İş piyasası, ekonomi üzerindeki etkisini hala devam ettiren Dot-com balonu ile sınırlıydı ve üniversite sınıf arkadaşlarımın çoğu iş bulmakta zorlanıyordu.
Devamını Oku