Maliye

Spotify Premium Gerçekten Maliyete Değer mi?

Akan müzik yokken bir zaman düşünmemi acıtıyor. En yeni müzikleri incelemek için Virgin Megastore veya Tower Records'a göz atmaktan hoşlanırken, CD satın almak pahalı bir alışkanlıktı.

Yan not: Eğer hala CD koleksiyonunuza devam ediyor ve bundan kurtulmak istiyorsanız, Decluttr kullanın ya da satmak için 14 harika yer görün.

İTunes çıktığında, bazen şarkıları satın alırdım, ama muhtemelen sadece birkaç kez dinleyeceğim şarkıların koleksiyonunu toplama bandosu üzerinde hiç durmadım. Her şarkı için ödeme yapmaya değmez çünkü özellikle çeşitliliği severim ve her tür türü dinlerim.

İTunes'daki her şarkının yaklaşık 1.29 dolar olduğu düşünülürse, yaklaşık 15 şarkı için ayda 20 dolar harcıyordum. Bu, yılda 240 dolara çıkıyor.

Benim için, iyi bir akış uygulaması bulmak için daha mantıklı ve inan bana, Songza, Pandora ve Soundcloud dahil her türlü kullandım. Tabii ki, aylık abonelikler için ödeme yapmak, özellikle de benim yaptığım gibi bir miktar abonelik için ödeme yaparsanız, ucuz değildir.

Spotify Premium
4.5

özet

Başka müzik uygulamalarını denediyseniz ve farklı bir şey denemek istiyorsanız, Spotify veya Spotify Premium kesinlikle en iyi seçimdir.

Gerçekten başka bir abonelik eklemek ister misiniz?

Bir abonelik için ödeme yaptığımda, düzenli olarak kullandığımdan emin olun - bu, günlük veya haftalık olarak kullanılmalı, yoksa iptal ediyorum veya ücretsiz sürüme geri dönüyorum.

Spotify Premium sürümünü denemek isterseniz, sahip olduğunuz diğer aylık aboneliklerin tümünü düşünün ve günlük veya haftalık olarak kullanmadığınızları iptal edin.

İpucu: Bunu kendiniz yapmak istemiyorsanız, istenmeyen aboneliklerinizi bulmanıza ve sizin için iptal etmenize yardımcı olan ücretsiz bir uygulama olan Trim'e kaydolun.

Neden Spotify'a Geçtim

2013'te Spotify'a geçtim. Spotify hakkında kimi insanlar duydum çünkü şarkıları sadece “kiralıyorsun”. Ama ayda sadece 9.99 dolar, milyonlarca şarkıya erişmek istersen buna değer.

İTunes'a takılıp kaldığımda 240 dolarlık bir paranın yarısını ödeyebilirdim, ama en önemlisi, 15'den çok sınırsız sayıda şarkıya erişebilecektim.

Spotify'a ilk kaydolduğumda Premium üyesi olarak katıldım. Ayda 9,99 ABD doları ödemeye karar vermemin nedeni, arkadaşlarımın çoğu zaman bunu kullanıyordu ve kendi çalma listelerine erişmek istedim - Spotify, diğer insanları takip ederek bunu sizin için kolaylaştırıyor. Tek ihtiyacınız olan onların kullanıcı adı.

Shazam Entegrasyonu Priceless

Spotify'ın favori özelliklerinden biri de Shazam-Spotify entegrasyonu.

Shazam ile aşina değilseniz, size bir şarkının adını söyleyen bir uygulama. Bir dahaki sefere bir kafeye ya da spor salonuna gittiğinizde ve harika bir şarkı duyduğunuzda, Shazam'ı açın ve size sanatçının, şarkının adını söyleyecektir ve size Shazam çalma listenizde ekleme seçeneği sunacaktır. .

Bu, en sevdiğim oynatma listesi!

Üyelik: Ücretsiz vs Premium

Birkaç yıl boyunca Spotify Premium üyesi olduktan sonra, farklı bir müzik uygulamasına geçmeye hazır olduğumu ve Soundcloud'un ücretli sürümünü denemek istediğim için ücretsiz sürüme geri dönmeye karar verdim.

Premium üyesi olarak başladığımdan, ücretsiz sürümüne geçene kadar elde ettiğim tüm avantajları fark etmedim.

Spotify için aylık 10 ABD doları ödemek için birçok avantaj var.

Premium avantajlar:

 • Çevrimdışı modda oynatma listelerinizi dinleyin
 • Aynı rahatsız edici reklamları sürekli olarak dinlememek
 • Favori müziğinizle çalma listeleri oluşturma
 • Şarkı atlamak için sınırsız yetenek

Ücretsiz sürüm:

 • Sadece akış (çevrimdışı mod yok)
 • Çalma listeleri içindeki sürümü karıştır (ne dinlediğinizi seçip seçemezsiniz)
 • Sınırlı şarkılar için atlar
 • Sabit reklamlar, 30 dakikalık bir videoyu izlemek için 30 saniyelik bir video izleyebilmenize rağmen

Ücretli Sürüm Spotify ve Çevrimdışı Dinleme

Bu, Premium üyeliğinizden elde ettiğiniz en iyi özellik. WiFi'ye veya telefonunuzun verilerine bağlı olmadığınızda çalma listenizi dinleyebilirsiniz.

Yolculuk yaparken ve uçaktayken çevrimdışı olarak dinlemeyi özellikle buldum. Sınırlı telefon verilerine sahip olsaydım, bir denizaşırı ülkeye giriş yaptıktan sonra da yararlı buldum.

Ayrıca, müziği gerçekte “indirmenin” en yakın yolu. Ancak Spotify, teknik olarak müziklerinizi indirmenize izin vermez. Müziği CD'ye yazamaz veya başka cihazlara kopyalayamazsınız. Spotify sadece bir akış uygulamasıdır.

Premium ile, üç farklı cihaza kadar 3,333 şarkı dinleyebilir ve indirebilirsiniz.

Spotify nasıl dinlenir

İlk olarak, uygulamayı bilgisayarınıza ve mobil cihazınıza indirmelisiniz. Sadece evde müzik dinlerseniz, sadece bilgisayarınızdaki web sürümünü kullanın.

Masaüstü bilgisayar, mobil ve tablet cihazlarınızda Spotify'ı dinleyebilirsiniz.

Caters'ı Müzikseverlere Spotify: 6 Cool Features

Arkadaşlarınızı ve aile üyelerinizin çalma listelerini takip etmenin yanı sıra, Spotify favori sanatçılarınızı takip etmenize ve yeni sanatçıları ve müzikleri kolayca keşfetmenize yardımcı olur. Çoğu özellik tamamen ücretsizdir ve herkes tarafından kullanılabilir.

1. Free Version: Spotify'da İnsanları Bul ve Arkadaşları Takip Et

Spotify Facebook ile entegre olduğundan, uygulamayı da kullanan arkadaş ve aileleri bulmak çok kolay. Ne dinlediklerini görebilir ve elbette, başkalarının hangi şarkı listesine erişebileceğini ve profilinizde görebileceğini kontrol edebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla bağlantı kurup onları takip ettikten sonra, neleri dinlediklerini görmek için ekranınızın sağ tarafında bir etkinlik özet akışı görebilirsiniz. Yeni müzik ve sanatçıları, öneriden memnun kalabilecek arkadaşlarınız veya ailenizle paylaşmak eğlencelidir.

Arkadaşlarım ve ben belirli bir konsere hazır olacağımız her seferinde, o sanatçının şarkılarıyla yeni bir çalma listesi oluşturacağız. Etkinlik için ayağa kalkmanın eğlenceli bir yolu.

Daha fazla arkadaş veya müzisyen bulmak istiyorsanız, sadece arama fonksiyonuna yazın. Arama yapmanın en iyi yolu, bu şekilde yazmaktır: “spotify: kullanıcı: USERNAME.”

Sadece kullanıcı adınızı arkadaşınızın ismiyle doldurun veya basitçe onların ortak çalma listelerinden birini sizinle paylaşmasını isteyebilirsiniz.

2. Free Version: Kişiselleştirilmiş Müzik Önerileri

Spotify'ın önerilerine dikkat etmekten daha güzel bir şey yok! Bunu bazen vurmak ya da özlediğimi itiraf ediyorum, ama genel olarak, Spotify geçmişte dinlediklerime benzer şarkılar öneren sağlam bir iş yapıyor.

Premium üyesiseniz, Gerçekten mi beğenmediğiniz şarkıları atlamak için uygun.

Bunlar Spotify'ın size sunduğu farklı önerilerdir.

 • Haftalık keşfedin: Spotify benzer şarkıları toplar, böylece dinleyebilir ve çalma listenize belirli şarkılar eklemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.
 • Radarı Bırak: Bu yeni sürümlerin bir oynatma listesidir ve her Cuma güncellenir
 • Günlük Mix Her mix favori sanatçılarınız ve Spotify'ın hoşunuza gideceğini düşündüğü yeni keşiflerle yüklendi. Günlük Mix, müzikteki zevkiniz de değişebilen akıllı bir öneri özelliğidir.

Aslında Discover Weekly'nin kötü olmadığını ve her hafta güncellendiğimi düşünüyorum. Tam olarak amaçlandığı gibi kullandım ve duyduğum bazı şarkıları gerçekten çok beğendim, bu yüzden şarkılarımdan birine kaydedeyim.

Pandora'nın müzik seçimleriyle karşılaştırıldığında, Discover Weekly'de çok fazla değer buluyorum çünkü aynı şarkıları tekrar tekrar çalmıyorlar. Bu sene Pandora'ya yeterince dinlemediğimi itiraf ediyorum, ama bunun dezavantajlardan biri olduğunu ve neden daha çok Spotify'a Pandora'dan daha çok dinlediğimi buldum.

3. Free Version: Radyo İstasyonları

Beğendiğiniz müzik veya sanatçılara dayanarak, benzer şarkıları çalacak bir radyo istasyonu oluşturabilirsiniz.

Bu özellik diğer birçok müzik uygulamasında da mevcuttur ve benim gibi dinlenmek istemeyen ve şarkı veya sanatçı seçmeye gönüllü olan dinleyiciler için mükemmeldir. Sadece radyoyu aç ve git.

4. Free Version: Şarkı Sözleri ile Dinle

TV şovunu “Pop-Up Video” olarak hatırlıyor musunuz? Seyrederken ekranda okuyabileceğiniz pop-up trivia ile müzik videoları oynattılar. Trivia, sanatçı ya da grup hakkında ilginç ipuçları sunacak ve video çekerken neler olduğu hakkında size bilgi verebilecek.

Spotify, aynı şeyi kendi uygulamasında yapıyor. Çeşitli şarkılar sözlerini vermek için Genius ile ekip oluşturdular. Bu nedenle, Googling'in yerine, sözlerini dinlerken sözlerini okumak için Spotify'ı kullanabilirsiniz.

Bazı şarkılar için, şarkı sözlerini ve şarkı hakkında çeşitli gerçekleri esinlendiren şeyler de dahil olmak üzere, sahne arkası trivia hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bu sadece belirli şarkılar ve çalma listeleri için kullanılabilir.

5. Sadece Premium Üyeler: Spotify ve Amazon Alexa

Evde bir Amazon Echo Dot'ım var ve Spotify ile entegre edebilmek için Premium üyesi olmanız gerektiğini fark ettim. Bu sebepten dolayı tekrar Spotify'a kaydolabilirim. Müziğimi açmak ve bir şarkı seçmek için Alexa'yı kullanarak zaman kazanma düşüncesi gerçekten bana hitap ediyor.

Alexa'ya hangi şarkı listelerini seçeceğinizi veya ne tür müzik dinlemeniz gerektiğini söyleyebilirsiniz. Bu sadece kapıya adım attıysanız ve en sevdiğiniz müzikle gevşemeniz gerektiğinde gerçekten kullanışlıdır. Ses tanıma çok kullanışlı!

6. Sadece Premium Üyeler: Spotify Connect

Spotify Connect ile, Spotify uygulamanızı ev hoparlörlerinizin TV'lerinde, arabalarda, oyun konsollarında, akıllı saatlerde ve daha fazlasında müzik dinlemek için uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. (Elbette, ek telefonlar, tabletler ve bilgisayarlarda da çalışır.)

Spotify ve Diğer Müzik Akışı Uygulamaları

Spotify diğer popüler müzik akışı uygulamalarıyla nasıl karşılaştırılır? Soundcloud ve Pandora'ya bir bakalım.

Soundcloud: House Müzik ve Mashups için harika

Kabul ediyorum, müzikte ilk tercihim olarak Soundcloud kullanıyorum ve çevrimdışı oynatma listelerini dinleyebilmek için ayda 6 dolar ödüyorum. Soundcloud'u kullanmamın sebebi, mashuplar ve ev müziği için DJ mix'leri dahil olmak üzere, müziğin belirli türlerine yönelik seçeneklerinden gerçekten hoşlandığım.

Uzun yıllardır Spotify'da Premium üyesi olmama rağmen, bu tarzdaki müzik seçimlerinin sınırlı olduğunu fark ettim. Soundcloud daha iyi bir alternatifti.

Indie rock ve ana akım müziği gibi diğer türler için, Spotify'ın sadece mevcut şarkıların çokluğu nedeniyle en iyi seçim olduğunu düşünüyorum. Spotify için nadir oldu değil aradığım belirli bir şarkı var.

Pandora: Yedekleme Uygulamam

Uzun zamandır Pandora dinleyici oldum ve bir süreliğine bile ücretli bir üyeydim. Favori sanatçılarım ve şarkılarımla radyo istasyonları oluşturmayı sevdim, ancak aynı şarkıyı yeterince varyasyonla geri dönüştürdüklerini keşfettim.

Arayüz aynı zamanda yıllar boyunca pek değişmedi ve sadece radyo istasyonlarına dayalı müziği dinleyebilmeyi çok sınırlandırıyor.

Ücretsiz sürüme geri döndüm ve müzik akışı uygulamalarında değişiklik yapmak istediğimi hissettiğimde zaman zaman kullanıyorum. Ancak, çok uzun süredir Pandora'da kalmam, çünkü şarkılar arasında oynanan çok sayıda reklam var.

Spotify'da Müzik Dinleme: Ne Kadar Veri Kullanıyor?

Kullandığınız veri miktarı seçtiğiniz akış kalitesine bağlı olacaktır. Aşağıdakiler Spotify'ı dinlerken neler beklemeniz gerektiğine dair bir fikir vermelidir:

 • Kalite normal olarak ayarlandığında, bir saatlik müzik çalma yaklaşık 50 MB veri kullanır
 • Yaklaşık 1 GB veri için 24 saat müzik çalabilirsiniz.
 • Yüksek kaliteyi seçerseniz, 7 saat içinde yaklaşık 1 GB veri kullanabilirsiniz
 • Video daha da fazla veri yiyor

Spotify'da üç tür akış kalitesi şunlardır:

 • Normal: 96 kbps
 • Yüksek kaliteli: 160 kbps
 • Aşırı kalite: 320 kbps (sadece Premium üyeler tarafından kullanılabilir)

Elbette, bu kadar çok veriyi kullanmaktan kaçınmanın en iyi yolu, WiFi'dayken Spotify'ı dinlemektir. Premium üyesiseniz, şarkıları kaydetmeyi “çevrimdışı” modda dinleyebilmeniz için düşünebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzdaki depolama alanını kullanacağınızı unutmayın, ancak müziğinizi çoğunlukla bir WiFi bağlantısının dışında akışa sokarsanız bu kadar veriyi kullanmanın bir yolu olabilir.

Cep telefonu veri planları hakkında bir önceki makaleyi yazdım ve verileri kullanmaya büyük ölçüde nasıl geri çekileceğini yazdım.

Spotify Premium sizin için mi?

Başka müzik uygulamalarını denediyseniz ve farklı bir şey denemek istiyorsanız, Spotify kesinlikle en iyi seçimdir. Spotify'a katılmak isteyebileceğiniz nedenler:

 • Arkadaşlarının / sevdiklerinin dinlediğini umursuyorsun
 • Büyük bir müzik seçimi sizin için önemlidir
 • Kendi oynatma listelerinizi oluşturmanın kolay bir yolunu istiyorsunuz
 • Tüm cihazlarınızdan masaüstünden mobil cihaza kesintisiz bir dinleme deneyimi istiyorsunuz

Ücretsiz bir kullanıcıysanız ve Premium'a geçiş yapmayı düşünüyorsanız, aşağıdakileri dikkate alın: kararı daha kolay hale getirebilir:

 • Çevrimdışı şarkıları dinleyebilmeniz (sık seyahat ettiğiniz için çok fazla veri kullanmak istemediğinizden vb.)
 • Müziğiniz üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak ve sınırsız atlama yapmayı tercih etmek istersiniz.
 • Akış kalitesi sizin için önemlidir

Eğer çitin üzerinde iseniz, Spotify sadece 0,99 $ için üç aylık Premium teklif ediyor.

Favori akış uygulamanız için ödeme yapıyor musunuz? En çok hangi uygulamaları beğendiğinizi bize bildirin!

Videoyu izle: aracılar: tarladan markete yolculukta fiyatların katlanma sebepleri

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Kim Milyoner Olmak ister? J Parası Yapıyor Ve Öyleyse"/>
Maliye

Kim Milyoner Olmak ister? J Parası Yapıyor Ve Öyleyse

FinCon 2013'teyken, St. Louis'de bir finans blogcu konferansında, BudgetAreSexy.com'un kurucusu olan J. Money adında biriyle tanıştım. Şimdi, J. ve onun sitesine aşina olmuştum, ancak dürüst olacağım, FinCon'a gitmeden önce çok fazla zaman harcamamıştım. Bir gün onun blogunu inceliyordum ve Milyon Dolar Kulübüne rastladım.
Devamını Oku
Zor Yolu Deneyimlemek istemediğiniz 4 Para Problemi
Maliye

Zor Yolu Deneyimlemek istemediğiniz 4 Para Problemi

Bir dersi zor yoldan öğrenmek için acıyor - özellikle de mali derslerle. Midenizde çıldırmış olduğunuzu ve sonuçlarla yüzleşmek zorunda olduğunuzu fark ettiğinizde midenizde bu kadar rahatsız edici bir şey yoktur. Ve yine de, hepimizin berbat olduğumuz zamanlar ve öğrendiğimiz derslerle ilgili hikayelerimiz var, değil mi?
Devamını Oku
İyi Yorum için Söyle
Maliye

İyi Yorum için Söyle

Çevrimiçi para kazanabileceğiniz yolları araştırdıysanız, muhtemelen bir düzine farklı anket sitesine girmiş olursunuz. Tüm sitelerin farklı artıları ve eksileri olacak. Kanepede para kazanmak istiyorsanız, ancak sizin için en uygun web sitesi hangisi olduğunu bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz.
Devamını Oku
Grip aşısı yapmamanın gerçek maliyeti
Maliye

Grip aşısı yapmamanın gerçek maliyeti

Birçok insan, grip aşısı almaktan şüphelenir çünkü sağlıklı olduklarını ve grip hissetmeyeceklerini düşünürler. Çoğu kez, grip aşısının bir kişiye grip nasıl verildiği veya nasıl çalıştığı hakkında hikayeler anlatılır. Sonuçta, grip mevsiminde en çok hangi grip virüsünün olacağı konusunda eğitimli bir hesaplamadır, bu yüzden çekim yapmak insanları% 100 korumaz.
Devamını Oku