Maliye

Yaşam Planınızı Kişiselleştirmenin Önemi

Farkında olsun ya da olmasın, hepimiz bir yaşam planımız olmalı. Tabii, hayat boyunca dolaşabilir, asla nasıl ve nerede ya da nerede çalışacağınızı planlayamazsınız. Ya da paranı nasıl yöneteceksin? Ama günün sonunda, hayatınızın nasıl görünmesini istediğinize dair bir plan oluşturmak daha mutlu bir yaşama yol açacaktır. İyi Korunmuş Cüzdan'da, Deacon iki şeye odaklanıyor: İnsanların borçtan kurtulmasına yardım etmek, ve insanlara gelir getirici fırsatlar hakkında bilgi vermek.

Hayat Planınız Neden Kendi Olmanız Gerekiyor?

Deacon, çoğu zaman farklı sayıda girişimcinin yer aldığı büyük podcast bölümleri yapar. Bu heyecan verici, motive edici ve bilgilendirici podcast'ler, insanlara sahip olabileceği ve işlerini yürütebilecekleri farklı yollar hakkında bilgi vermek için harikadır. Ancak geçen hafta, Deacon, Bert Purdy ile harika bir podcast yayınladı. Bert Purdy, The Intentional Employee adlı müthiş bir blog yayınlıyor. Bert'in mantrası, bir anlamda, iş sahibi olmanın herkes için değil, bu yüzden bir çalışan olarak daha mutlu olanlardan biri olursanız, o zaman bunu nasıl yapacağınızı öğrenin.

Bu podcast'i hazırladığım nokta, yaşam planınızın tarzınıza, ilgi alanlarınıza, kişiliğinize, ihtiyaçlarınız ve isteklerinize uygun hale getirilmesi açısından hayati derecede önemli olduğudur. Sadece girişimciliğin büyük çoğunluğunun haklı olması, şu anda bu grupta olması gerektiği anlamına gelmez, ya da o grup için mutlu ya da başarılı olacaksınız anlamına gelmez.

Kocam bu dersi 4 yıl önce öğrendi. Başarısız bir şirketten bir işten çıkarılmaya başlandığında, o ve bir iş arkadaşı / arkadaşı birkaç ayını işletme sahibi olma fırsatlarına bakarak geçirdi. Bağımsız işletmeler satın almayı, franchise sahibi olmayı ve kendi işlerini kurmayı araştırdılar. İş sahibi arenada çeşitli insanlarla toplantılarda sayısız saatler geçirdiler ve “bu kadar yakın” iki ya da üç farklı iş satın aldılar.

Günün sonunda kocam bir çalışan olarak çalışmaya geri dönmeye karar verdi. Niye ya? Çünkü her hafta düzenli bir maaşın gelmekte olduğunu ve işin başarısının veya başarısızlığının başkasının sorumluluğu olduğunu bilerek çok daha mutlu oluyor. Rick, kendi işine sahip olmanın, bu noktada çok fazla stresli olacağını ve onu çok mutsuz ederdiğini hissetti. Bir çalışan olmayı tercih ederdi.

Aynı şey bir kişinin borçlarını ödemeye ve mali bağımsızlık kazanmaya yönelik planına da gider. Borçtan nasıl kurtulacağınız, evinizi satıp satmadığı, ikinci bir iş almanız, masraflarınızı minimum asgari seviyeye indirmeniz veya borcunuzu serbest bırakmak ve daha fazla keyif almak için daha uzun bir yol almak size kalmış olmalı. Özgür veya finansal bağımsızlıktan kurtulma yolunuz, kişiliğinize, yaşam tarzınıza ve gelirinize uymalıdır. Farklı bir geliriniz, farklı bir borç yükünüz ve aile boyutu, rahatlık düzeyi vb. Gibi farklı faktörlere sahip olduğunuzdan, diğer insanların planlarından farklı olacaktır.

Bu, değişime ve farklı şeyler yapmaya açık olmamak anlamına gelmez. Bunun anlamı, hayat planının bir kez değiştirilememesi durumunda gerçekleşmesi anlamına gelmez. Aksine, hayat planları sıklıkla ortaya çıkan fırsatlara göre değişebilir. Bu, kişinin hayat planını formüle ederken, başkalarından öğrenmek için önemli olsa da, kendi izinizi çalmanız ve size uyan bir plan yapmanın eşit derecede önemli olduğu anlamına gelir.

Henüz bir yaşam planı hazırladın mı? Başkalarından öğrenmeyi nasıl dengelediniz ve planınızı kendiniz mi yaptınız?

Resim kredisi: Ücretsiz Dijital Fotoğraflar

Videoyu izle: Markanız için Tüketiciye Dokunmanın En Etkili Yolu: Video [Zirvesi 2013]

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kullanılmış Kullanılmış 10 Şey
Maliye

Kullanılmış Kullanılmış 10 Şey

Para biriktirmeye çalışıyorsanız, paranızı harcadığınız paraya iyi bakın. Yemek ve yaşam masrafları gibi ihtiyaçlardan bahsetmiyorum, aksine sizin için çok fazla para ödüyorsunuz. Aslında, ihtiyacınız olmadığında tam fiyat ödeyebileceğiniz birkaç şey var.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="40.000 $ 'lık maaşıyla 30.000 dolar nasıl para yatırdı?"/>
Maliye

40.000 $ 'lık maaşıyla 30.000 dolar nasıl para yatırdı?

30.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 30 bin dolarlık borcumun tamamı kredi borcuydu. Borç yükümü düşük tuttuğum üniversite mezunuyumdan oldukça fazla burs almak için şanslıydım. O zaman aptalca bir fantezi, “marka” lisansüstü okuluna katılmak için bir sürü para ödünç aldım.
Devamını Oku
Borcunuzu Konsolide Etmek için 17 En İyi Şirket (Kredi Kartları Dahil)
Maliye

Borcunuzu Konsolide Etmek için 17 En İyi Şirket (Kredi Kartları Dahil)

Mevcut aylık kredi ödemenizi yapmak için mi uğraşıyorsunuz? Borcunuzu birleştirdiğinizde, daha düşük bir faiz oranı ödeyerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Ve yakın gelecekte yükselmesi öngörülen faiz oranları ile, bugünkü kredilerinizi konsolide etmek, beklediğinize kıyasla size ekstra para kazandırabilir. Kredi kartı borcunuz, öğrenci kredileriniz veya tıbbi borcunuz varsa, bazı şirketler, borçlarınızı daha düşük bir faiz oranı ve daha esnek geri ödeme koşulları ile tek bir aylık ödemede birl
Devamını Oku
10 Basit Adımda Bir Milyoner Olmak Nasıl
Maliye

10 Basit Adımda Bir Milyoner Olmak Nasıl

Bir milyoner olmak, çoğumuzun bir anda hayal ettiğimiz bir şeydir. Büyük miktarda servete sahip olanlara baktık, oraya nasıl gittiklerini ve oraya nasıl gidebileceğimizi merak ediyoruz. Ancak, servet yolu sabır gerektirir, ancak oraya ulaşmak için gereken adımlar nispeten basittir. Milyoner olmanın nasıl bir yol olacağını bilmek istiyorsanız, yolculuğunuza finansal özgürlüğe başlamak için aşağıdaki adımları takip edin.
Devamını Oku