Maliye

Öğrenci Kredilerinizi Nasıl Artırırsınız ve Binlerce Kurtarınız

Öğrenci kredisi toplamları her yıl artmaya devam ettikçe, binlerce yıl boyunca su üstünde kalmak zorlaşıyor. Öğrenci kredilerini ele alırken faturalarını nasıl ödeyebilir, evden tasarruf edebilir ve emekliliğe yatırım yapabilirler? Sorun, çoğu kişinin anlaması zor görünüyor. İnsanlar daha fazla borçla mezun olmaya devam ettikçe ücretler durgun kalır.

Neyse ki, seçenekleri var. Öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmek az bilinen bir gerçektir ve şu anda milyonlarca mezun için bir olasılıktır ve başarılı bir şekilde yeniden finanse etmek binlerce dolar tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Ancak, kolejde aldığınız dersler gibi, yeniden finansman, tetiği çekmeden önce birtakım ödevler gerektirir. Refinansman kalıcı bir karardır ve ilk kez yanlış yaparsanız almanıza gerek yoktur.

Öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmek için bilmeniz gerekenleri öğrenmek için aşağıdan okuyun.

Neden Öğrenci Kredilerinizi Refinance?

Çoğu kişi, öğrenci kredilerini iki nedenden ötürü yeniden finanse eder: mevcut aylık ödemelerini yerine getiremez ve azalmasını veya faiz oranlarını düşürmesini isterler.

İlgili Podcast

İlk kategoriye girerseniz ve federal öğrenci kredileriniz varsa, başka seçenekleriniz de vardır. Çoğu federal kredi, kredi sürenizi uzatacak, ancak size daha düşük bir aylık ödeme sağlayacak olan uzatılmış veya kademeli bir geri ödeme programı seçmenize izin verir. Birçok insan, özellikle de çok fazla kazanmıyorlarsa, yüksek maliyetli bir şehirde yaşıyorlar ya da büyük bir borçluyuz.

Kredi vadenizi neredeyse istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. 25 yıllık bir döneme geçiş yaparsanız ve daha iyi bir iş çıkarırsanız, standart 10 yıllık vadeye geri dönebilirsiniz.

Yüksek faiz oranınız olduğu için yeniden değerleme yapmak istiyorsanız, tek seçeneğiniz özel bir şirket seçmektir. Şu anda, federal hükümetin kredileri için refinansman sunma planları bulunmamaktadır.

Federal öğrenci kredilerini yeniden finanse etmek dikkatli bir şekilde düşünülmelidir. Yeniden finanse edildikten sonra federal kredilerinize geri dönemezsiniz. Federal krediler erteleme, tazminat ve yukarıda belirtildiği gibi çeşitli geri ödeme programları gibi bir dizi faydaya sahiptir.

Özel kredileriniz varsa, refinansman hiç de kolay değil çünkü muhtemelen herhangi bir özel fırsatı kaçırmayacaksınız.

Federal öğrenci kredisi refinansmanının riske değer olup olmadığı borçluya bağlıdır. Bazıları istikrarlı işlere sahip ve zar atmak için içerik var. Diğerleri, mezun olan okula geri dönmeleri veya faturaları ödemeye gerçekten çaba göstermeleri durumunda erteleme seçeneğini kaybetmek isteyip istemedikleri konusunda emin değiller.

Ayrıca, Kamu Hizmeti Kredisi Bağışlama programına ilgi duyuyorsanız, refinansman kredilerinizi affetmeniz gereken herhangi bir yeteneği ortadan kaldıracaktır. Özel kreditörler affetme programları sunmazlar, bu nedenle, eğer uygunsa, federal kredilerinizi tutmak daha iyi olabilir.

Refinansman, cimri bir teklif gibi gözükse bile paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Örneğin, 20.000 dolar değerindeki krediyle yeni mezun olmuş ve% 6,8 faiz oranı ödüyorsanız,% 6,75'lik bir faiz oranına geçmeniz sizi 7,000 $ 'dan fazla kurtarabilmektedir.

Yeniden Finansman Süreci

Yeniden finansman ile ilgilenen herkes, önce kredi raporunu kontrol etmelidir. Bir refinans şirketi, gelirinize, kredi puanınıza ve diğer faktörlere göre size hangi oranın sunulacağını belirleyecektir. Puanınızı düzeltebilecek herhangi bir yanlışlık olup olmadığını görmek için kredi raporunuzu yeniden finanse etmeden önce kontrol etmelisiniz.

Hatalar varsa, bir mektup gönderebilir ve alacaklarını bildirmek için alacaklıyı arayabilirsiniz. Federal Ticaret Komisyonu, özelleştirebileceğiniz ve gönderebileceğiniz örnek mektuplara sahiptir.

FICO kredi puanınızı yearcreditreport.com adresinden satın alarak veya bankanızın veya kredi kartınızın ekstrenizde gösterip göstermediğini görebilirsiniz. Kredi Karma gibi siteler, ücret karşılığında Vantage kredi puanınızı gösterir. Vantage skoru, FICO puanınıza benzer, ancak farklı şekilde hesaplanmıştır.

Çoğu şirket 700 ve daha yüksek bir kredi puanı istiyor. Yenilemek, ancak daha düşük bir puana sahip olmak istiyorsanız, bunu düzeltmek için birkaç ay ayırın. Kredi raporunuzu gözden geçirin ve puanınızı düşürmenin ne olduğunu görün. Koleksiyonlarınız, varsayılanlarınız veya geç ödemeleriniz var mı? Kreditörleri arayın ve bu olumsuz işaretleri kaldırabileceklerini görün.

Bir Şirket Seçmek

Son birkaç yılda, öğrenci kredisi refinansmanına odaklanan bir dizi yeni girişim yükseldi. Bu şirketler, öğrenci kredilerinizi satın alır ve size daha düşük bir faiz oranı verir. Bu firmalar yaygın olduğu için, öğrencilerin yeniden finanse etmek istiyorlarsa daha fazla seçeneği var.

SoFi, en iyi rafineri şirketlerinden biridir ve% 2.790'dan başlayan sabit oranlar ve AutoPay ile% 3.040'ta değişken oranlar sunmaktadır. SoFi, öğrenci kredilerinizde size daha iyi bir oran kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda yatırım danışmanlığı ve kariyer koçluğu da sunar. Ama orada önemli avantajları olan tek şirket değiller.

Peki tüm mevcut seçeneklerle nasıl seçim yapacaksınız?

İlk önce faiz oranını karşılaştırın. Şirketlere başvurduğunuzda, size sundukları faiz oranlarını görün. Bazıları size krediniz boyunca aynı kalacak sabit bir oran verebilirken, diğerleri pazara göre değişen değişken bir oran sunar. Değişken krediler genellikle daha düşük bir başlangıç ​​oranına sahiptir, ancak bu hızlı bir şekilde değişebilir. Değişken bir oran seçerseniz, faiz arttığında ödemeyi yapabileceğinizden emin olun.

İkincisi, terimleri karşılaştırın. 10 yıllık, 15 yıllık veya 20 yıllık bir dönem mi teklif ediliyorsunuz? Tipik olarak, krediniz ne kadar uzunsa, o kadar çok faiz ödersiniz. Bazı mezunlar, kredileri daha uzun olduğu için küçük bir faiz oranıyla daha fazla ödeme yaptıklarını görüyorlar. Toplam teklifin ne olacağını görmeyi isteyin, böylece her teklifi adil bir şekilde karşılaştırabilirsiniz. Bazı şirketler ayrıca kaynak ücretlerini de tahsil eder, bu nedenle karşılaştırdığınız masrafları dahil ettiğinizden emin olun.

Birçok refinansman şirketi, tam bir uygulama yapmadan veya sert bir çekmeden oranınızı kontrol etmenizi sağlar. Zorlu bir sorgunun aksine, kredi raporunuzda yumuşak bir çekme görünmez.

Yeniden Kredilendirme Toplamı Güvenilir, bilgilerinizi girmenize ve sizin için uygun olduğunuz konusunda bir fikir vermeniz için bazı örnek oranlar sağlamanıza olanak tanır. Şunları isteyebilirler:

  • Üniversiteye gittiğiniz yer
  • Ne derece vardı
  • Ne kadar iş tecrübeniz var?
  • Ne kadar kazanıyorsun
  • Yenilemek ne kadar istiyorsun
  • Her ay konut için ne kadar ödediğiniz

Onlara bilgi verdikten ve bir hesap oluşturduktan sonra, sizinle çalışmak isteyen kısa bir alacaklı listesi hazırlarlar. Bu liste kesin değildir ve otomatik olarak uygun olacağınız anlamına gelmez. Sadece orada olanlara rehberlik eder.

Sonuçları faiz oranı, aylık ödeme, ödenen toplam faiz ve daha fazlasına göre sıralayabilirsiniz. Ödemelerinizi düşürmek istiyorsanız, hangi şirketin en iyi teklifi sağlayabildiğini öğrenin. Faiz oranınızı düşürmeniz gerekiyorsa, ödenen toplam faizi kontrol edin.

Öğrenci kredilerinizi istediğiniz kadar yeniden yapabilirsiniz. Piyasa değişiklikleri ve oranlar aniden düşükse, mevcut şirketinizle yeniden finanse edebilir veya yeni bir şirket bulabilirsiniz. Daha düşük bir ödeme almak için ilk kez yeniden finanse ettiyseniz ve artık borçlarınıza odaklanmaya hazırsanız, daha düşük bir ücret almayı yeniden sağlayabilirsiniz.

Refinansman, kredi puanınızı dize getirebilir ve size zaman ayırır, ancak genel olarak binlerce veya on binlerce kişiyi kurtarabilir. Bir ev için tasarruf etmek, yeni bir iş kurmak, tatil yapmak veya başka bir borcu ödemek için bu farkı kullanabilirsiniz.

Videoyu izle: Öğrencilerin Geri Ödemeli Kredileri Caiz Midir

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Evinizi Düzenleme ve Deklanşöre İlişkin İpuçları
Maliye

Evinizi Düzenleme ve Deklanşöre İlişkin İpuçları

Evinizi ve hayatınızı altüst eden dağınıklık mı? Organizasyon sizi sürekli olarak terk ediyor mu? Daha fazla para ister misin? Bu tek bir yazıyla tüm bu sorunlarda size yardımcı olabilirim. Köşenin hemen köşesinde, evinizi ve hayatınızı dağıtmak, organize etmek ve bu süreçte para kazanmak için mükemmel bir zaman.
Devamını Oku
7 En İyi Canlı TV Akış Hizmetleri
Maliye

7 En İyi Canlı TV Akış Hizmetleri

Tek kullanımlık gelirinizi artırmak için atabileceğiniz ilk adımlardan biri “kabloyu kesmek” dir. Ardından, kablolu ya da uydu aracılığıyla izlediğiniz kanalların maliyetinin bir kısmı için sunan canlı TV yayın hizmetlerinden birine geçebilirsiniz. Tek sorun, seçim yapabileceğiniz birçok farklı seçeneğiniz olmasıdır.
Devamını Oku
Hulu vs Hulu Plus: Sizin için en iyisi hangisi?
Maliye

Hulu vs Hulu Plus: Sizin için en iyisi hangisi?

Kablo paketleri almanın aksine, akış, bugünlerde birçok TV ve film izleyici için popüler bir seçim. Kablo TV ve uydu paketi maliyetlerinin kontrolü kontrolden çıkarken, insanlar TV izleme alışkanlıkları için para tasarrufu alternatifleri arıyorlar. Akış programına kaydolmanın kolaylığından bahsetmeyin.
Devamını Oku