Maliye

Ücretsiz dizüstü bilgisayarlar almak için 9 Legit yolları

“Ücretsiz dizüstü bilgisayar almanın yolları” için bir İnternet araması yaparsanız, orada bir dizi bilgi bulacaksınız. Bunun çoğu sahte. Sadece bedava bir dizüstü bilgisayar sahibi olmak mümkün değil. Ancak, bazı durumlarda ücretsiz bir dizüstü bilgisayarınız olabilir.

Diğer durumlarda, son derece indirimli bir dizüstü bilgisayar alabilirsiniz. Burada ücretsiz dizüstü bilgisayarları almak için bazı yasal yollardan geçeceğim. Ayrıca son derece indirimli dizüstü bilgisayar almak için caddeleri paylaşacağım.

Bugünün gerekli fonksiyonlarının çoğu, ister dizüstü bilgisayar ister PC olsun, bir çeşit bilgisayar gerektirir. Bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyduğunuz veya istediğiniz bir durumdaysanız, bu seçeneklere göz atın.

Hemen önümde olacağım ve bu seçeneklerin çoğunun iki tarafın birindeki kişiler için geçerli olduğunu söyleyeceğim. Çoğu durumda, daha düşük bir gelir vergisi borsasında olmanız ya da bir üniversite öğrencisi olmanız gerekir.

Bu iki kategoriden birine girerseniz, ücretsiz bir dizüstü bilgisayar almak için daha birçok seçeneğiniz vardır.

Ancak madalyonun diğer tarafında, son derece indirimli dizüstü bilgisayarlar var. Bazı durumlarda, herkes çok indirimli bir dizüstü bilgisayarda gerçekten iyi bir anlaşma elde etmek için hak kazanabilir. Ancak, bazı kuruluşlar indirimli dizüstü bilgisayarları sadece düşük gelirli insanlara satmaktadır.

Aşağıdaki seçeneklere göz atın ve bunlardan herhangi birinin sizin için çalışıp çalışmayacağını görün.

Ücretsiz Dizüstü Bilgisayarlar Almak için 9 Basit Yolları

Düşük gelir olarak kabul edilirseniz (tanımlamalar her kuruluşta farklılık gösterir) ücretsiz bir dizüstü bilgisayarınız olabilir. Aşağıda listelenen şirketler ve / veya vakıflar, belirli koşullar altında ailelere ücretsiz dizüstü bilgisayar sağlar. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

1. OnIt Vakfı

OnIt Vakfı (Teknolojiyi Artırmada Gerekli Olan Fırsatlar İçin Kısa) ücretsiz dizüstü bilgisayar sağlayan bir kuruluştur. Hak kazanmak için K-12 okul sınıfında bir çocuğunuz olmalıdır.

Ayrıca, çocuğunuzun katıldığı devlet okulunda ücretsiz veya azaltılmış okul yemeğine hak kazanmaya yetecek kadar düşük bir gelire sahip olmanız gerekir. Evet, çocuğunuzun hak kazanmak için devlet okuluna gitmesi gerekiyor.

Tüm nitelikli çocuklar Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşamalıdır - program şu anda yalnızca ABD’de açıktır. Uygulama talimatları kuruluşun web sitesinde listelenmiştir.

2. Komputers 4 R Çocuk

Komputers 4 R Kids, Güney Kaliforniyalı çocuklara ücretsiz dizüstü bilgisayar sağlayan kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Kullandıkları bilgisayarlar iş veya bireyler tarafından bağışlanır, yenilenir ve yetkisiz çocuklara verilir.

Organizasyon ayrıca okullara ve diğer kar amacı gütmeyen kuruluşlara düşük maliyetli bilgisayarlar sağlar. Amaç, çocuklar için araştırma ve eğitimin daha kolay hale getirilmesi için bilgisayar laboratuarları oluşturmalarına yardımcı olmaktır.

3. Nedenleri olan bilgisayarlar

Nedenleri olan bilgisayarlar bağışlanan bilgisayarları çocuklara ve başkalarına vermek için toplar. Web sitelerine göre, bilgisayarlarına, imtiyazlı çocuklara yardım ediyor, ihtiyaç duyan askeri üyeleri ve hane halklarını geri veriyorlar.

Aynı zamanda evleri evlere ve eğitim programlarına teşvik ediyorlar. Ücretsiz bir dizüstü bilgisayar almak için, bir uygulamayı doldurmanız ve ihtiyacınızı açıklamanız gerekir. Organizasyonun amacı, en yüksek ihtiyacı olan kişilerin önce bilgisayar almasını sağlamaktır. Bu nedenle, başvurunuzla ilgili soruları cevaplamaya hazır olun.

Ayrıca, site, kuruluştan ücretsiz bir dizüstü bilgisayar almanın, aldığınız herhangi bir devlet yardımını etkileyebileceğinden bahsetmektedir. Bu nedenle, ücretsiz bir bilgisayara başvurmadan önce avantaj bölümünüzle kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Nedenli Bilgisayarlar, tüm 50 ABD eyaletinde çalışır.

4. Nedenlerle

Nedenleri ile bağışta bulunan dizüstü bilgisayarları ve ihtiyaç duyanlara verebilecek diğer bilgisayarları kabul eden hayır kurumudur. Aşağıdaki durumlarda ücretsiz bir dizüstü bilgisayar için uygun olabilirsiniz:

 • Düşük gelirli bir ailede yaşamak
 • Hırpalanmış kadınlar için bir kadın barınağında yaşamak
 • Askeri bir asker ya da askeri veteran mı

Nedeniyle ücretsiz bir dizüstü bilgisayar için uygun olup olmadığını öğrenmek için, sadece çevrimiçi formunu doldurun. Size özel ihtiyaç ve durumunuz sorulacak.

Diğer hayır kurumlarında olduğu gibi, Nedenlerle bir dizüstü bilgisayar almak, devlet yardımlarından yararlanmanızı etkileyebilir. Ücretsiz bir dizüstü bilgisayarı almadan önce uygun yetkililerle kontrol ettiğinizden emin olun.

5. Akıllı Riverside

Akıllı Riverside, ücretsiz bilgisayarları veriyor, ancak hak kazanmak için Riverside, Kaliforniya'da yaşamak zorundasınız. Nitelikler aşağıdaki gibidir:

 • Riverside, Kaliforniya'da yaşamalı
 • Yılda 45.000 dolardan az kazanın
 • İngilizce veya İspanyolca olarak ücretsiz bir bilgisayar eğitimi dersi almalısınız.

8 saatlik bilgisayar sınıfınızı aldıktan sonra, ücretsiz bilgisayarınızı alırsınız. Bu program düşük gelirli ailelerin eğitim, iletişim ve genel yaşam kalitesini geliştirmelerine yardımcı olmak için oluşturulmuştur.

6. Online Koleje Katıl

Bazı çevrimiçi kolejler, üniversitelerine devam ederseniz size ücretsiz bir dizüstü bilgisayar veya iPad verecek. Öğrenim ücretinin ücretsiz bilgisayara değer olduğundan emin olmak için öğrenim masraflarını kontrol etmek önemlidir.

Bazı kolejler, dizüstü bilgisayar fiyatını karşılamak için öğrenim masraflarını artıracaktır, bu yüzden alışverişe gittiğinizden emin olun. Açık Eğitim Veri Tabanı, ücretsiz dizüstü bilgisayarlar sunan çevrimiçi kolejlerin bir listesine sahiptir. Bu, çevrimiçi bir okula gitmek için ücretsiz bir dizüstü bilgisayar bulmanızı kolaylaştıracaktır.

7. Çevrimiçi Devlet Okuluna Katılın

Bazı devlet okulu bölgeleri, devlet okuluna evden gitmek isteyen öğrenciler için çevrimiçi seçeneklere sahiptir. Bu eğitim seçeneği, evde eğitim yapmayı düşünen ancak öğretim okullarına güvenmeyen aileler için iyi bir seçenek olabilir.

Diğer nedenlerle geleneksel okullarda iyi uymayan öğrenciler için iyi bir alternatif olabilir. Çevrimiçi devlet okulları bazen okullarını seçen öğrencilere ücretsiz dizüstü bilgisayarlar sunar.

Çevrimiçi devlet okulu seçeneği kullanılabilirliği için yerel devlet okuluyla görüşün.

Hem çevrimiçi devlet okulları hem de çevrimiçi kolejler ile, bazen okullamanız bittiğinde bilgisayarı iade etmeniz gerektiğini unutmayın.

8. Teknoloji Yenileme ve Yeniden Kullanım İttifakı

Teknoloji Yenileme ve Yeniden Kullanımı için İttifak (kısaca AFTRR) şehirlerde ve eyaletlerde yerel örgütlerle birlikte çalışır. Amaç: İhtiyacı olanlara ücretsiz bilgisayar sağlamak.

Web sitelerine giderseniz (bağlantı yukardaysa), bir konum belirleyici haritasına erişim bulacaksınız. Harita, sizi bölgenizdeki ihtiyaç sahiplerine ücretsiz bilgisayar sağlayan kuruluşlara yönlendirecektir.

AFTRR'nin bağlantı kurduğu bazı kuruluşların yalnızca indirimli bilgisayar sağlayabileceğini unutmayın.

Ücretsiz bir dizüstü bilgisayar almak için daha fazla seçenek arıyorsanız, sorabileceğiniz insanlar var. Yerel hizmetler departmanı ile başlıyorum. Ücretsiz veya indirimli bilgisayar edinme hakkında bilgi sahibi olabilirler.

9. Yerel Kitaplığınız

Evinizde tutmak için ücretsiz bir dizüstü bilgisayar alamıyor olsanız da, kütüphaneniz aracılığıyla bir bilgisayara erişebilirsiniz. Çoğu yerel kütüphanede, üyelerin istedikleri gibi kullanabilecekleri birçok ücretsiz bilgisayar bulunur.

Genellikle ücretsiz internet erişimine sahipler, yani kütüphane bilgisayarlarıyla çeşitli görevleri tamamlayabilirsiniz.

İnternet erişimine izin vermeden önce çoğu yerel kütüphanede üyelik almanız gerektiğini unutmayın. Bu özellikle güvenlik nedenlerinden dolayı kütüphane bilgisayarlarından hangi web sitelerini ziyaret ettiğini biliyor.

Yüksek İndirimli Dizüstü Bilgisayarı Almak İçin 10 Yol

Yukarıda listelenen kuruluşlardan ücretsiz bir bilgisayar için uygun değilseniz, indirimli bir bilgisayar için uygun olabilirsiniz. Aşağıdaki yerler, bir bilgisayarı son derece indirimli bir fiyatla sağlayabilir.

Her kuruluşun, indirimli bir bilgisayar satın almaya hak kazanabilecekleri konusunda farklı düzenlemelere sahip olduğunu unutmayın.

1. eBay veya Amazon

EBay veya Amazon'a bakarsanız, yenilenmiş bir bilgisayar bulabilirsin. Bu yenilenmiş dizüstü bilgisayarlar genellikle yeni bir dizüstü bilgisayardan çok daha düşük bir fiyata satılmaktadır.

Ve iyi haber şu ki herkes bir tane alabilir. Bu kaynaklardan indirimli bilgisayar satın almak için herhangi bir nitelik veya gelir sınırı yoktur.

2. İnsanlar için PC'ler

İnsanlar için PC'ler, ihtiyacı olanlara düşük maliyetli bilgisayarlar sağlar. Uygunluk gereksinimleri şunları içerir:

 • Şu anda gelir tabanlı bir hükümet yardım programına kayıtlı olmak
 • Mevcut yoksulluk seviyesinin% 200 altında

Bu kuruluş ayrıca indirimli bilgisayar onarım hizmetleri sağlayabilir. Hizmetler ve uygunluk gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi almak için Kişiler web sitesi bilgisayarlarına gidin.

3. Jump OnIt Vakfı

Jump OnIt Vakfı, yukarıda belirtilen OnIt Vakfı tarafından başlatıldı. OnIt Vakfı'ndan ücretsiz bir dizüstü bilgisayar için uygun değilseniz, burada hak kazanabilirsiniz.

Jump On On yüksek indirimli bilgisayarlardan bahsettiğinde, 99 $ gibi düşük bilgisayarlardan bahsediyorlar.

Jump OnIt'ten indirimli bilgisayar elde etme nitelikleri aşağıdaki gibidir:

 • Gelirinizin yılda 23.400 dolardan az olması gerekiyor
 • Çocuğunuzun ücretsiz veya indirimli okul öğle yemeği için kalifiye olması gerekiyor
 • Ya da SSI, DSHS, TANF veya GA-U'yı almanız gerekir.

Bu niteliklerden herhangi birini karşılıyorsanız, ancak OnIt'teki ücretsiz bilgisayarlarına hak kazanmıyorsanız, endişelenmeyin. Kardeş ajansı Jump OnIt'ten indirimli bir bilgisayar almaya hak kazanabilirsiniz.

4. Herkes Açık

Everyone On, herkesin uygun bilgisayarlara ve Internet servisine erişmesine yardımcı olmak için çalışan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

2012'den beri 600 milyondan fazla insan internete uygun bir şekilde bağlanabilir hale geldi. Herkes, yaptıklarının, yardım ettikleri insanların hayatlarını iyileştirmeye yardımcı olacağına inanır.

İnternet siteleri, bir ev İnternet bağlantısına sahip kişilerin, yapamayanlara göre yüzde 25 daha hızlı çalıştığını belirtiyor. Bu, işsizlerin Internet bağlantısı gibi doğru araçlarla daha çabuk çalışabildiği anlamına gelir.

Ücretsiz bir dizüstü bilgisayar kazanmanıza yardımcı olup olamayacağı konusunda daha fazla bilgi için doğrudan ajansa başvurun.

5. Dünya Bilgisayar Değişimi

Gelişmekte olan bir ülkede yaşıyorsanız, World Computer Exchange'den düşük maliyetli bir bilgisayar elde edebilirsiniz. Not: Genellikle 24 yaşın altında olmanız gerekir.

Bu kuruluş genel olarak bilgisayarları kamu ortamlarında kullanmayı planlayan kuruluşlara satmaktadır. Ancak, diğer birçok ihtiyacı göz önünde bulundururlar.

6. Bilgisayar Teknolojisi Yardımı Kolordu

Bilgisayar Teknolojisi Yardımı Kolordu (CTAC), fırsatları yaratmak ve insanları güçlendirmek için var. Kullanılmış dizüstü bilgisayar ve diğer cihazların bağışlarını kabul eder, onları yeniler ve ihtiyacı olanlara sunar.

Bilgisayarlar “maliyet kurtarma esası” olarak satılmaktadır. Bu bilgisayarlara hak kazanmak için aşağıdaki yönergeleri karşılamanız gerekir:

 • Gıda pulları veya refahı alın
 • İndirimli veya ücretsiz okul yemekleri alın
 • 62 yaşın üstünde düşük gelirli bir kıdemli olun
 • Engelli veya özürlü olun

Bu parametrelere uyuyorsanız, bir bilgisayar formu CTAC almaya hak kazanabilirsiniz. CTAC üzerinden satın alınan dizüstü bilgisayarlar, her biri yaklaşık 100 $ 'dan başlar. Sattıkları masaüstü bilgisayarlar yaklaşık 68 $ 'dan başlıyor.

Son derece indirimli bir bilgisayar elde etme olasılığını görmek için web sitelerinde çevrimiçi olarak başvurmanız yeterlidir.

7. Dell Yenilenmiş

Dell Yenilenmiş yenilenmiş dizüstü bilgisayarlar genel halka indirimli fiyatlarla satıyor. Sadece kendi web sitesine gidin ve alışverişe başlayın.

Bonus: Ebates üzerinden alışveriş yaparsanız, Dell dizüstü satın alımınızda para kazanabilirsiniz.

8. Öğrenciler için Defterler

Öğrenciler için Dizüstü Bilgisayarlar, öğrencilere indirimli dizüstü bilgisayar sunan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Uygun olmak için K-12 okuluna gitmeniz, evde eğitim almanız ya da üniversiteye gitmeniz gerekiyor.

Bu kuruluş Dell, HP, Lenovo ve daha fazlası dahil olmak üzere her tür dizüstü bilgisayarı bir indirim fiyatından öğrencilere satıyor.

9.Tümünü Bağla

Connect All, son derece indirimli bilgisayarları kâr amacı gütmeyen kuruluşlara ve düşük gelirli kişilere satıyor. Ayrıntılı yeterlilik ölçütlerini almak için kendi web sitelerine göz atmanız gerekecek, ancak hak kazanırsanız çok şey alabilirsiniz.

Web sitelerini ziyaret ettiğimde, 129 dolar gibi düşük bir fiyata yenilenmiş dizüstü bilgisayarlar teklif ediyorlardı.

10. Yerel Rehin Dükkanınız

Yenilenmiş bir dizüstü bilgisayarda yerel piyon dükkanlarınız tarafından durdurularak çok şey alabilirsiniz. Piyon dükkanları, insanların sattığı dizüstü bilgisayarları satıyor.

Ve eğer satın almak isterseniz karşılanacak herhangi bir gelir ya da başka nitelikler yoktur. Sadece biraz paraya ihtiyacın var. Bu, son derece indirimli bir fiyata dizüstü bilgisayar almak için harika bir yol olabilir.

Her ne kadar herkes özgür bir bilgisayar kazanmasa da, ihtiyaç duyanlara yardım etmek için orada örgütler var. Bir anlaşma arayan normal bir kişi olsanız bile düşük fiyatlı bir dizüstü bilgisayar almak için kaynaklar da vardır.

Sadece nereye bakacağınızı ve niteliklerin neler olduğunu bilmeniz gerekir. Hiç ücretsiz veya çok indirimli bir dizüstü bilgisayar aldınız mı? Bir yorum bırakarak deneyiminizi paylaşın.

Videoyu izle: 100TL Dizüstü Bilgisayar Toplama

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kazanç Değerlendirmesi
Maliye

Kazanç Değerlendirmesi

Muhtemelen, işinize giremezsiniz ve bir zam talep edemezsiniz, ancak hemen hemen herkes, ayın sonunda ekstra para kazanmayı çok ister. İkinci bir işi alma vakti olmadıkça, bilgisayarınızda para kazanmak ceplerinde daha fazla para harcamanın en iyi yollarından biridir.
Devamını Oku
Henüz Emekli Olabilir miyim?
Maliye

Henüz Emekli Olabilir miyim?

Bebek borsası emeklilik yaşına doğru ilerlerken giderek daha fazla insan bu soruyu soruyor. Ailem, teyzeler ve amcaların 60'larına ve ötesine ulaştıkça kendi geniş ailemde gördüm. Emekli olabilir miyim, henüz yeterince insanın cevabı bilmediği çok yaygın bir soru haline geliyor.
Devamını Oku
5 yıldan az bir sürede 100 bin dolar borcu nasıl ödediler?
Maliye

5 yıldan az bir sürede 100 bin dolar borcu nasıl ödediler?

109.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Eşim ve ben on üç yıl boyunca sürekli harcama üzerinden 109.000 $ kredi kartı borcu kadar racked. Bu miktar, yiyeceklerden akşam yemeği partilerine, Hawaii ve Meksika'ya yapılacak gezilere kadar her şeyi temsil ediyor. Sadece bir bütçemiz yoktu ve gelirimizi kredi kartlarıyla tamamladık.
Devamını Oku