">
Maliye

Noel i├žin 24 Frugal Hediyelik Fikirler

Tatilleri kutlamay─▒ seviyorum. Onlar─▒ kazand─▒─č─▒m─▒z hediyeleri açt─▒klar─▒nda çocuklar─▒m─▒n ve sevdiklerinin yüzlerindeki sevinci görmeyi çok seviyorum. Ben de para harcamay─▒ seviyorum. Bu oldukça çeli┼čkili bir ifade gibi görünebilir, ancak y─▒llar içinde ö─črendi─čim gibi, para biriktiren ancak yine de al─▒c─▒ya ne┼če ve ne┼čeye ne┼če getirecek tutumlu tatil hediyeleri vermenin yollar─▒ vard─▒r.

─░┼čte bu tatil sezonunu dü┼čünebilece─činiz 24 tutumlu hediye fikri:

1. El i┼či Polar Battaniye

Bu bir y─▒l boyunca ailede büyükanne için yapt─▒k ve y─▒l boyunca en çok tercih edilen hediyeydi. So─čuk mevsimde, battaniyenin battaniyesine sar─▒l─▒ grammies görüyoruz. En sevdi─činiz kuma┼č veya zanaat ma─čazas─▒ndan bir kupon al─▒n, hediye al─▒c─▒n─▒z─▒n favori renklerine veya ev renk ┼čemas─▒na uyan bir örgü deseni seçin ve diki┼čsiz bir örtü battaniyesi için bu talimatlar─▒ izleyin.

2. Ev yap─▒m─▒ ┼×ekerler

Teyzem Brenda en muhte┼čem ev yap─▒m─▒ ┼čekerlemeleri yapar. Baz─▒ ┼čekerlerin evde yapmak zor olabilir, ancak bu ev yap─▒m─▒ karamel gibi di─čerleri daha kolayd─▒r. Her iki durumda da, hediye verme listenizdekilerin kesinlikle zevk alaca─č─▒ çabaya ve hediyeye de─čer.

3. Temal─▒ Hediye Sepeti

Bu, Rick'in erkek karde┼či ile y─▒llard─▒r yapt─▒─č─▒m─▒z bir ┼čey. Her bir çocu─ča ve yeti┼čkine hediye almak yerine, aile ile temal─▒ hediye sepetleri payla┼č─▒yoruz. Temal─▒ hediye sepetleri için baz─▒ fikirler:

  • Patlam─▒┼č m─▒s─▒r, ┼čeker, soda ve harika bir filmle film gecesi temas─▒
  • Tohumlarla bahçe temas─▒, bahçe dergisi ve etiket malzemeleri
  • Golf toplar─▒, tee'ler ve Harvey Penick'in Küçük K─▒rm─▒z─▒ Kitab─▒ gibi iyi bir golf kitab─▒ olan bir golf sepeti: Golf'teki Bir Hayattan Dersler ve Ö─čretiler
  • Baz─▒ ─▒zgara araçlar─▒yla ─▒zgara, baharat ─▒zgaras─▒ ve ─▒zgara eldiveni

4. Servis Hediyeleri

Servis hediyeler ya┼čl─▒lar, a┼č─▒r─▒ me┼čgul ya da tutumlu fikirliler için harikad─▒r. Hediyelerimizi ve yeteneklerimizi, saç kesme (eski bir ya┼čamda bir güzellik uzman─▒yd─▒m), ev boyama, peyzaj ve bebek bak─▒m─▒ gibi çe┼čitli hizmet hediyeleri vermek için kulland─▒k. Sadece sahip oldu─čunuz becerilerin bir listesini yap─▒n ve bu becerileri, hediye verme listenizdekilerle e┼čle┼čtirin.

5. Ev Yap─▒m─▒ Pi┼čmi┼č E┼čya

Bu, hediye verenler listesinde neredeyse herkes için ba┼čka bir müthi┼č hediye. Ev yap─▒m─▒ kurabiyeler, barlar, kekler veya ┼čekerlemeleri toplu bir hale getirin ve bunlar─▒ balmumu ka─č─▒t kapl─▒ bir teneke kutuya yerle┼čtirin. Hemen hemen herkes için mükemmel bir hediye. Gizli bir aile tarifi kullanmak için bonus puan.

6. Zaman─▒n Hediyeleri

Özellikle çocuklar için iyi zaman çal─▒┼čmalar─▒. Bir günün arma─čan─▒n─▒ hediye edin ya da ye─čen ya da ye─čeniyle birlikte uyuyun. Gününüzü bir parkta oynarken geçirin, evde bir film izleyerek ya da mutfakta kurabiye pi┼čirerek geçirin. Bu tutumlu ÔÇťdeneyimÔÇŁ hediyeler genellikle para ya da yeni bir oyuncaktan çok daha de─čerlidir.

7. El Yaz─▒l─▒ Tarif Kitab─▒

─░çinde en sevdi─činiz tüm tarifleri tatl─▒ ve el yazmas─▒ olan bir not defteri günlü─čü sat─▒n al─▒n. Baz─▒ sayfalar─▒ bo┼č b─▒rakt─▒─č─▒n─▒zdan emin olun, böylece al─▒c─▒n─▒n kendi favori tariflerini de ekleyebilirsin. Ayr─▒ca bir ─▒zgara temas─▒, yabanc─▒ bir ülke temas─▒ veya kolay tarifi tarifi temas─▒ gibi bir temay─▒ da ekledi─činiz tarifleri de seçebilirsiniz.

8. ─░yi Bir Kitap veya Film

Ya da her ikisi de. Tatil hediyesi olarak harika kitaplar ya da filmler almay─▒ seviyorum. Uygun bir kitap ya da film seçerken, al─▒c─▒n─▒z─▒n en sevdi─či konular─▒, hobileri veya e─člencelerini göz önünde bulundurun ya da en iyi sat─▒c─▒lar─▒n ya da yeni ç─▒kanlar─▒n listesinden bir film ya da film çekin.

9. Ev Yap─▒m─▒ Banyo Seti

Evde kokulu banyo tuzlar─▒ veya vücut losyonlar─▒ yapmak için her türlü ev yap─▒m─▒ banyo setine dahil olmak üzere çe┼čitli yollar vard─▒r. Favori f─▒rçalar─▒mdan biri, hindistan cevizi ya─č─▒ ve ┼čekerin e┼čit parçalar─▒n─▒n basit bir kar─▒┼č─▒m─▒d─▒r. Bir lif kaba─č─▒ veya banyo ovma, rahatlat─▒c─▒ bir müzik ile güzel bir CD ekleyin ve hepsini güzel bir sepete koyun ve gitmeye haz─▒rs─▒n─▒z.

10. Çay veya Kahve Severler Hediye Seti

Sam's Club'dan 2.5 lb'lik Kolombiyal─▒ Supremo'lar─▒m─▒z─▒ 14.98 $ kar┼č─▒l─▒─č─▒nda al─▒yoruz. Bazen bu sat─▒n almay─▒ bu ucuz kahve de─čirmeni ile e┼čle┼čtirece─čiz Hediye olarak. Bütçeniz biraz daha büyükse, güzel bir kahve kupas─▒n─▒ da ekleyebilirsiniz. Bunu kahve yerine çay kullanarak da yapabilirsiniz. Kahve ve ö─čütücüyü çe┼čitli çaylar ve / veya iyi bir kitapla de─či┼čtirin.

11. Çerez veya Brownie Kitleri

En sevdi─čim hediyelerinden biri bu Sandcastle Brownie Kit'di. Oldukça sevimli görünen ve daha da lezzetli olan bir dizi tabakal─▒ kurabiye veya kek tarifi yapmak için büyük bir konserve kavanoz kullanabilirsiniz. Bu, çocuklar─▒n büyükanne ve büyükbabalara veya ö─čretmenlere vermesi için harika bir fikir. Daha fazla çerez veya brownie kit fikirleri için buraya t─▒klay─▒n.

12. Ev Konserve Ürünleri

Çiftli─če ta┼č─▒nd─▒─č─▒m─▒zdan beri verdi─čimiz en iyi hediyelerden biri, ev yap─▒m─▒ Ev Yap─▒m─▒ Dumanl─▒ Chipotle Salsa'yd─▒.

Kendi bahçe ürünlerimizi kullanarak salsa konservesi yapt─▒k, biraz baharat ve voila ekledik: hediye ba┼čar─▒!

Hediye vermek için di─čer konserve fikirler aras─▒nda reçeller, makarna soslar─▒, tur┼čular ve çorbalar say─▒labilir.

13. El Yap─▒m─▒ Örme Ürünler

Annem çocuklara ve bu sene örgü örmemizi ö─čretti ve yeni becerilerimizi aile üyeleri için e┼čarp, ┼čapka ve eldiven gibi baz─▒ ev yap─▒m─▒ ürünler yapmak için kullan─▒yoruz. Büyük Ormandaki Küçük Ev'i okuduktan sonra örgü hatas─▒n─▒ yakalad─▒k. ve bu geri-zamanda aktivitesini seviyoruz.

Bir zaman ve çaba harcayarak 6 dolar gibi yüksek kaliteli bir iplik kullanarak bir e┼čarp yapabilirim. Örgü tak─▒ld─▒ktan sonra örgü gerçekten çok kolay ve so─čuk k─▒┼č aylar─▒nda sizi me┼čgul etmek için harika bir etkinlik.

14. Dondurucu Yemekler

Hediye listenizde zamana ba─čl─▒ veya daha az al─▒c─▒ya sahipseniz, dondurucular─▒ için çabucak d─▒┼čar─▒ f─▒rlayabilecekleri ve f─▒r─▒na girebilecekleri ev yap─▒m─▒ yemekler verdikleri takdir edilebilir. Çorbalar, güveler, güveçler ve lazanyalar─▒n hepsi dondurucuda saklamak için harika yemekler yapar.

15. ─░nfüzyon Zeytin Ya─č─▒

Ev yap─▒m─▒ demlenmi┼č zeytinya─člar─▒ yapmak oldukça basit ve g─▒da seven bir arkada┼č ya da aile üyesi için harika bir hediye. ─░nfüzyon ya─člar─▒n genellikle 4 hafta kadar sürdü─čünü (─▒slatma süresine ihtiyaç duyduklar─▒n─▒) ve buzdolab─▒nda saklanmas─▒ gerekti─čini unutmay─▒n. Ev yap─▒m─▒ demlenmi┼č zeytinya─člar─▒ için harika fikirler için buraya t─▒klay─▒n.

16. Baharat Örnekleyici

Pi┼čirmeyi (veya yemeyi) seven bir hediye al─▒c─▒n─▒z varsa, bir baharat örnekleyici paketi vermeyi dü┼čünün. En sevdi─činiz büyük kutu ma─čazas─▒nda o kadar basit olmayan baharatlar─▒ toplayabilir veya baz─▒ örnek paketleri toplamak için yerel bir yemek ma─čazas─▒na gidebilirsiniz.

17. Bir Beceri Ö─čretin

Özellikle çocuklar için ba┼čka bir harika hediye fikri. Örme, bir enstrüman çalma veya pi┼čirme gibi bir yetene─činiz varsa, e─čitim hediyesini hediye edin ve hediye al─▒c─▒n─▒z─▒n becerilerini ö─čretmek için biraz zaman ay─▒r─▒n. Bu hediye sadece maliyet aç─▒s─▒ndan tutumlu de─čil, al─▒c─▒n─▒zla harcanan zaman da ikiniz için paha biçilemez.

18. Pirinç ile Mikrodalga Is─▒tma Yast─▒─č─▒

─░lk kez annem oldu─čum zaman yapt─▒─č─▒m en iyi al─▒┼čveri┼člerden biri, ─▒s─▒tma yast─▒─č─▒ olarak kulland─▒─č─▒m─▒z, keçe kapl─▒ bir mikrodalga f─▒r─▒n. Bal─▒k gibi biçimlendirilmi┼č, pirinç ve karanfil ile doldurulmu┼č ve korktuklar─▒nda ya da iyi hissetmedikleri zaman çocuklar için harika bir konfor yaratm─▒┼čt─▒r. ÔÇťKoklamakÔÇŁ diye ça─č─▒rd─▒─č─▒ gibi, bugün de ailemize al─▒┼čmaya ba┼člad─▒. Dikilmi┼č pirinç torbas─▒ talimatlar─▒ için buraya t─▒klay─▒n.

19. Bir Bellek Kitab─▒

Bir y─▒l annelerimizin an─▒lar─▒n─▒, çocuklar─▒m─▒z─▒n ve torunlar─▒m─▒z─▒n ömür boyu süren resimleri ile doldurduk. Uzun zaman önce tüm sevilen foto─čraf an─▒lar─▒n─▒ aramay─▒ çok severlerdi.

20. Ki┼čiselle┼čtirilmi┼č veya Dekorlu Resim Çerçevesi

Bir ma─čazadan basit bir ah┼čap foto─čraf çerçevesiyle, hediye al─▒c─▒n─▒z─▒n be─čenilerini ve yeteneklerini kar┼č─▒lamak için çerçeveye çe┼čitli ki┼čisel dokunu┼člar ekleyebilirsiniz.

Buraya t─▒klayarak baz─▒ dekorasyon fikirleri bulun.

21. ─░çten bir mektup veya ┼čiir

Annemin 60. do─čum günü için, karde┼člerim ve ben bir insan olarak kim oldu─čunu ve bizim için ne kadar çok sevdi─čimizi özetleyen ki┼čiselle┼čtirilmi┼č bir ┼čiir haz─▒rlad─▒k. Çerçeveli ┼čiir, süslü ka─č─▒da bas─▒lm─▒┼č, on y─▒l sonra hala oturma odas─▒nda as─▒l─▒ duruyor.

Oturup sevdiklerinizle ilgili her ┼čeyi, onlar─▒ sevmenize, bir ┼čiir ya da içten bir mektup haline getirmeye ve bir Noel hediyesi olarak çerçevelemeye çal─▒┼č─▒n. ┼×iirsel yetenekleriniz hakk─▒nda çok fazla endi┼čelenmeyin; sadece kalpten yaz.

22. Tasarruf Hesab─▒ Maç Program─▒

Bu küçük olanlar için müthi┼č bir hediye. Ad─▒nda bir tasarruf hesab─▒ açmay─▒ (çocu─čunuz de─čilse ebeveynlerinin yard─▒m─▒ ile) sunmay─▒ ve daha sonra kazanmak için seçtikleri herhangi bir parayla e┼čle┼čtirmeyi ve bir sonraki y─▒l için bu tasarruf hesab─▒na koymay─▒ teklif edin.

23. Ev Diki┼čli Bez Peçeteler, Mutfak Havlular─▒ veya Hotpad'ler

Ço─ču insan her zaman taze mutfak havlular─▒, s─▒cak pedler veya bez peçeteleri kullanabilir. Ki┼čisel bir dokunu┼č katmak için bu ┼čeyleri dikmeyi veya s─▒f─▒rdan yapmay─▒ ö─črenerek, kendinizi kullanaca─č─▒n─▒z tutumlu ve fantastik bir hediye edin.

Damgal─▒ mutfak havlusu için baz─▒ fikirler için buraya t─▒klay─▒n.

24. Bir ┼×ükran Kavanozu

Bir kâ─č─▒t ç─▒kart─▒n ve arma─čan etmek istedi─činiz ki┼či için minnettar olman─▒z─▒n nedenini dü┼čünün. Sonra bu nedenlerin her birini küçük bir kâ─č─▒t ┼čeridine yaz─▒n ve kapakl─▒ bir kavanoza koyun.

Hedef, kavanozun dolu olmas─▒ için en az 20 ila 30 neden olmakt─▒r. Bu ki┼činin bu Noel'e özel hissettirdi─či kesin.

Biraz zaman ve çaba ile, gerçek bir bütçe üzerinde yürekten arma─čanlar vermenin yollar─▒n─▒ bulabilirsin.

Meyveli tatil hediye fikirleriniz nelerdir?

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

21 G├╝n i├žinde K├Ât├╝ Al─▒┼čkanl─▒klar Nas─▒l K─▒r─▒l─▒r? (Okuyucu M├╝cadelesi)
Maliye

21 G├╝n i├žinde K├Ât├╝ Al─▒┼čkanl─▒klar Nas─▒l K─▒r─▒l─▒r? (Okuyucu M├╝cadelesi)

Bu k├Ât├╝ al─▒┼čkanl─▒klar─▒ olumlu olanlarla de─či┼čtirmek i├žin K├Ât├╝ Al─▒┼čkanl─▒k Destroyer ├žal─▒┼čma sayfas─▒n─▒ indirin. ÔÇťD├╝nyaya olan net de─čeriniz genellikle k├Ât├╝ al─▒┼čkanl─▒klar─▒n─▒z iyilerinden ├ž─▒kar─▒ld─▒ktan sonra kalanlarla belirlenir.ÔÇŁ -Benjamin Franklin Hi├ž k├Ât├╝ bir al─▒┼čkanl─▒─č─▒ k─▒rmaya ├žal─▒┼čt─▒n─▒z m─▒? Peki ya iyi bir ba┼člang─▒├ž?
Devam─▒n─▒ Oku
Smartphone ile Para Kazanmak i├žin 50 Yollar─▒
Maliye

Smartphone ile Para Kazanmak i├žin 50 Yollar─▒

Bir ├Â─če varsa, evden ├ž─▒kt─▒─č─▒m─▒zda asla unutmayaca─č─▒m─▒zdan emin oluruz, bu bizim ak─▒ll─▒ telefonumuzdur. C├╝zdan─▒n─▒z─▒ ve ehliyetinizi telefonunuzdan daha fazla terk etme olas─▒l─▒─č─▒n─▒z daha y├╝ksektir. Bu iyi mi, k├Ât├╝ m├╝? Para harcaman─▒z─▒ kolayla┼čt─▒ran bir c├╝zdan─▒n aksine, c├╝zdan─▒n─▒z─▒ unuttu─čunuzda bile, ak─▒ll─▒ telefonunuzla para kazanman─▒n bir├žok yolu vard─▒r!
Devam─▒n─▒ Oku
Mali Zehirli ─░nsanlarla M├╝cadele Etmenin 9 Ak─▒ll─▒ Yolu
Maliye

Mali Zehirli ─░nsanlarla M├╝cadele Etmenin 9 Ak─▒ll─▒ Yolu

Arkada┼člar─▒n─▒z, aileniz, i┼č arkada┼člar─▒n─▒z veya hatta maddi olarak zehirli insanlar olan m├╝┼čterileriniz var m─▒? Biliyorsunuz, maddi felaketin i├žinde ya da kenar─▒nda ya┼čayan insanlar, ama neredeyse hi├ž normal de─čil gibi g├Âz├╝k├╝yor mu? Onlarla ili┼čkinizin zarars─▒z oldu─čunu d├╝┼č├╝nebilirsiniz, ama de─čil.
Devam─▒n─▒ Oku
─░nce Bask─▒'n─▒n Arkada Bite B─▒rakmas─▒na ─░zin Verme
Maliye

─░nce Bask─▒'n─▒n Arkada Bite B─▒rakmas─▒na ─░zin Verme

G├Âr├╝nt├╝ kredisi: Flickr Ge├žen ay Meksika'da muhte┼čem bir ┼čahane her ┼čey dahil tatilden d├Ând├╝kten sonra, neyin pe┼činde oldu─ču hakk─▒nda hayal kurmay─▒ b─▒rakam─▒yorum. Tabii ki gelen kutumda yard─▒m yok. Her g├╝n yeni bir promosyon - s─▒cak yaz indirimi, 24 saat ├ž─▒lg─▒nl─▒k, 99 $ f─▒rsatlar var! Zeki ┼čeyi yapmak i├žin zaman ay─▒rmad─▒m ve abonelikten ├ž─▒karken, tan─▒t─▒mlar─▒n bir k─▒sm─▒n─▒n s─▒rf meraktan ve hayal kurmaya e─čilimli bir bak─▒┼č a├ž─▒s─▒na t─▒kl─▒yorum.
Devam─▒n─▒ Oku