Maliye

Yükselen Mortgage Oranlarına rağmen bir ev satın almak için 5 ipucu

Bir ev satın almak istiyorsun, ama ödeyebilirsin, çünkü mortgage oranları kademeli bir yükselmeye devam ediyor. Yükselen faiz oranları ve konut fiyatları arasında, bugün bir ev satın almak muhtemelen bir yıl öncesine göre size daha pahalıya mal olacaktır.

İpotek oranları yavaşça artıyor olabilir, ancak bu ipuçlarını takip ederseniz, bugün bir ev satın almak için hala iyi bir zaman.

Bir ev almayı düşünebilir misin?

Well Kept Cüzdan'da hepimizin en son ekonomik olaylara nabzını tutması ve yükselen faiz oranları hakkındaki tüm haber başlıkları ve haberleri ilgimizi çekti.

Yani, bu soruyu sormak için 1,004 kişiye sormanın zamanının geldiğini düşündük, “Bir konut satın alma yeteneğinizi artıran mortgage oranları yükseliyor mu?”

İşte son cevaplar şunlardı:

 • Evet: 144 (% 12,97)
 • Sayı: 275 (% 28.08)
 • Tabii ki: 765 (% 58.95)

Daha fazla insanı “Evet, asla bir ev sahibi olamayacağım” diyeceklerini gördünüz mü?

İpotek oranları artıyor olsa da, 30 yıllık sabit ipotek için hala% 4.250 seviyelerinde tarihi düşük seviyelerdedir. Büyük Durgunluktan önce, 30 yıllık oranlar yaklaşık% 6.22 idi. Yüksek olduğunu düşünüyorsanız, 1982 yılında bir ev finanse etmek isteyen herkes% 17,60'a kadar ödemek zorunda kalacak!

İpotek faizinde kabaca% 20 ödeme yapılacağına göre, mevcut mortgage oranları bir pazarlık ve hala çok makul.

Şu anki fikrinizin bir ev satın alma konusunda nerede durduğu önemli değil, aşağıdaki ipuçları ev ipoteğinizde çok fazla para biriktirmenize yardımcı olabilir. Bir ev satın almak için paranızın olup olmadığından emin değilseniz, gerçekten istediğiniz gibi olsa da, aşağıdaki ipuçları ihtiyacınız olan güveni artırabilir.

1. Mortgage Oranlarını Karşılaştırın

Herhangi bir kredi ile yapman gereken ilk şey, çeşitli borç verenlerden faiz oranlarını karşılaştırmaktır. Lenda, tek bir aramayla birden çok kredi verenlerden ücretleri karşılaştırmanın en kolay yollarından biridir.

Yerel haber istasyonlarınız veya emlakçınız mevcut mortgage oranının% 4,25 olduğunu belirtebilir. Birçok borç veren bu oranı onurlandırsa da, her banka kendi borç verme oranlarını belirler.

Sizin tasarruflarınızla daha fazla ilgi kazanmak için çevrimiçi bir banka kullandığınız gibi, çevrimiçi bir borç verenle devam etmek, korumak için çok fazla fiziksel şubesi olmadığı için daha düşük bir faiz oranını güvence altına almanıza yardımcı olabilir. Farkında değildiysen, bankalar krediler üzerinde daha yüksek faiz oranları talep ederek bu maliyetleri kısmen dengeledi.

2. 15 Yıllık Sabit İpotek Oranı Alın

Değişken faiz oranı ile ev ipoteği alamaÖzellikle faiz oranlarının uzun vadede artması beklenen bir kredi döngüsünde. Bugün daha düşük bir ücret ödeyerek başlayabilirsiniz, ancak başlangıçta sahip olabileceğiniz sabit orandan daha fazla faiz ödeyebilirsiniz.

Bunun yerine, ev krediniz için yalnızca 15 yıllık veya 30 yıllık sabit faiz oranı elde edin. Kredinin tüm ömrü boyunca tam olarak aynı faiz oranını ödersiniz.

Neden 30 yıllık bir dönem yerine 15 yıllık bir ipotekle gitmelisiniz?

İşte üç neden:

 • 15 yıllık mortgage oranları düşüktür
 • Daha az kümülatif faiz ödersiniz
 • 15 yıl daha borcunuz yok!

250,000 dolarlık bir ev satın almak istediğinizi varsayalım. Aşağıdaki tablo 15 yıllık bir ipotek için başvurarak ne kadar tasarruf edebileceğinizi gösterir.

15 Yıllık İpotek30 Yıllık İpotek
Faiz oranı3.6%4.25%
Aylık ödeme$1,799.51$1,229.85
Ödenen Toplam Faiz$73,911.53$192,745.90

Aylık ödemeniz 15 yıllık ipotek için 570 $ daha fazladır, ama ne kadar az faiz ödeyeceğinize bakın!

Şu anda 15 yıllık bir mortgage üzerinde aylık ödemeyi karşılayamasanız bile, daha fazla harcanabilir gelire sahip olduğunuzdan, ipotekinizi gelecekte her zaman yeniden finanse edebilirsiniz.

3. Daha ucuz bir ev satın alın

Günümüzün sıcak emlak piyasasında ev satın almak için ciddi bir teklif göndermeden önce, ev ipoteği için ön yeterlilik kazanın. Ön eleme yapmak yalnızca birkaç dakikanızı alır ve potansiyel faiz oranınızı ve ne kadar ev satın alabileceğinizi görebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken yer var. borç alma limitinizin üstünde bir ev satın almayın.

Bankalar on yıl öncesine göre daha sıkı kredilendirme standartlarına sahiptir, ancak aşırı borçlanmak hala mümkündür. Bana inanmıyorsanız, Büyük Durgunluk döneminde evlerini mahrum eden dört milyon haneden herhangi birine sorun.

Ön yeterlilik teklifi, 400.000 $ 'a kadar olan bir ev için en düşük mortgage oranını elde edebileceğinizi söyleyebilir. Çoğu şehirde 400.000 dolar, muhtemelen ihtiyacınız olmayan büyük bir ev satın alacak.

Kişisel güvenliğinizden ödün vermeden, daha az masraflı bir ev arayınız, böylece aylık ödemeleriniz ve ödenen toplam faiz çok daha az olacaktır. Daha ucuz bir ev satın almak gerçekten bir ev sahibi olmak ve kira ödemeye devam etmek arasındaki fark anlamına gelebilir.

4. Kredi Puanınızı Artırın

En iyi mortgage oranlarına hak kazanabilmek için, muhtemelen bir FICO kredi puanına veya sizin de en az 760'ınıza sahip olmak gerekir.

Mevcut kredi puanınız nedir?

 • Mükemmel Kredi: 760-850
 • Çok İyi Kredi: 700-759
 • İyi Kredi: 660-699
 • Adil Kredi: 620-659
 • Kötü Kredi: 580-619
 • Kötü Kredi: 580 Altı

Kredi puanınız ne kadar düşük olursa, faiz oranınız o kadar yüksek olur. Daha ucuz bir ev satın almak ve daha düşük bir ödeme yapmak, daha düşük bir faiz oranı elde etmenin iki yoludur, ancak bazen başvurmadan önce kredi puanınızı yükseltmek anlamına gelir.

Kredi puanınız sihirli bir şekilde haftada 200 puan atlamayacak, ancak aşağıdakileri yaptığınızda hızlı bir şekilde iyileşebilir:

 • Faturalarınızı her ay zamanında ödeyin
 • Vadesi geçmiş kredi kartı veya kredi bakiyelerini ödeyin
 • Herhangi bir yeni kredi için başvuruda bulunmayın

Kredi puanınız iyi bir krediye karşı adil olmayan bir krediye yükseldikten sonra, alabileceğiniz bir faiz oranına hak kazanmaya karar verebilirsiniz.

5. Minimum% 20 Ödeme Yapın

Çoğu durumda, en düşük faiz oranına hak kazanmak için% 20 peşinat ödemesi yapmanız gerekecektir veya Özel İpotek Sigortası (PMI) adı verilen bir şey ödemeniz gerekecektir.

250.000 $ 'lık bir ev satın alırsanız, ek PMI puanlarından vazgeçmek için peşinatınızın en az 50.000 $ olması gerekir. Ücretli anapara, 250.000 $ 'lık ipotek üzerindeki 200.000 $' lık asıl tutarın% 80 'i olduğunda, PMI'den feragat edilir ve sadece normal sabit faiz oranını ödersiniz.

PMI ödemek zorunda değil, mümkün olan en uygun fiyatlı ev satın almak için başka bir nedendir. Bu, krediyi kapatmaya hazır oluncaya kadar göz ardı edemeyeceğiniz bir masraftır.

özet

İpotek oranları yükseldiğinde bir ev satın almaya nasıl para verebilirsiniz?

Borç verenlere paranızı sorumlu bir şekilde yönetmenizi sağlayan bu zamana meydan okuyan prensipleri takip ediyorsunuz:

 • Sadece en pahalı evi almayın çünkü
 • Ödeyebileceğiniz en kısa kredi dönemini alın
 • PMI'den kaçınmak için kapanışta% 20 indirim
 • Kredi puanınızı olabildiğince yüksek tutun

Yükselen mortgage faiz oranlarının manşetlerinin sizi bir ev satın almaktan uzaklaştırmasına izin vermeyin. Sağduyuyu kullanarak sevdiğiniz bir evi satın alabilir ve gerçekten göze alamazsınız.

Bugünün faiz oranları ile bir ev satın almak için parası olabilir mi? Size en uygun ip hangisidir?

Videoyu izle: Yükselen faiz kredileri Samsun’da emlakçıları üzdü

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Gençler için 15 Legit Online İşler
Maliye

Gençler için 15 Legit Online İşler

Bu günlerde, gençler, web ve sonsuz çeşitlilikteki uygulamalar sayesinde McDonald's veya kertenkelelerdeki klişeleşmiş yarı zamanlı çalışmanın dışında ekstra para kazanmak için çok daha fazla seçeneğe sahipler. Eğer bir gençsen, muhtemelen birden fazla vesileyle cebinde daha fazla para kazanmak için şansın var.
Devamını Oku
Sağlıklı Paws Pet Sigorta İnceleme
Maliye

Sağlıklı Paws Pet Sigorta İnceleme

Çoğumuz evcil hayvanlarımızı Dünya'nın sonlarına kadar seviyoruz - o kadar ki, uygun tıbbi bakımları olduğundan emin olmak için her şeyi yapıyoruz. Pet sigortası bu konuda yardımcı olabilecek bir üründür - özellikle beklenmedik veteriner faturalarından endişe ediyorsanız. Bir evcil hayvan sigortası poliçesiyle, evcil hayvanınız yaralandığında veya hastalanırsa, önemli prosedürler veya ameliyatlar için ödeme yapma araçlarına sahip olduğunuzu bildiğinizden emin olabilirsiniz.
Devamını Oku
Erken Emeklilik için Nasıl Bir Plan Yapılır?
Maliye

Erken Emeklilik için Nasıl Bir Plan Yapılır?

Hepimiz Sayın Para Bıyık ve Yakup'un Erken Emekli Aşırı'daki gibi büyük hikayelerini gördük. 30 yaşından itibaren emekli olmak istemeyebilirsiniz, en azından bugünün ulusal ortalama emeklilik yaşından daha erken emekli olabilmek düşüncesini eğlendiriyor olabilirsiniz, ki bu şu anda erkekler için 64 ve kadınlar için 62'dir.
Devamını Oku