Maliye

18 Ucuz Mobil WiFi Hotspot Planlar─▒

Gitti─činiz her yerde ücretsiz wifi noktalar─▒ gibi görünüyor, ama her yerde de─čiller. Gitti─činiz her yerde olsalar bile, ek güvenlik ve daha h─▒zl─▒ veri h─▒zlar─▒ için ki┼čisel bir wifi hotspot kullanmay─▒ tercih edebilirsiniz. Bu ucuz mobil wifi noktalar─▒, gitti─činiz her yerde her zaman internet eri┼čimine sahip olman─▒z─▒ sa─člar.

─░ster çevrimiçi ya┼čayan bir dijital göçebe iseniz, isterse de hayat─▒n─▒z─▒ canl─▒ bir ┼čekilde ya┼čay─▒n, ucuz bir mobil wifi hotspot plan─▒, her ay yapt─▒─č─▒n─▒z en de─čerli al─▒┼čveri┼člerden birini yapabilir, böylece bir yan ko┼ču┼čturmadan para kazanabilirsiniz, ki┼čisel En sevdi─činiz programdan e-posta gönderebilir veya en yeni televizyon bölümünü yay─▒nlayabilirsiniz.

A┼č─▒r─▒ durumlarda, bir mobil hotspot da uygun fiyatl─▒ ev internet eri┼čimi alabilece─činiz anlam─▒na gelir. Hiçbir yerin ortas─▒nda ya┼č─▒yorsan─▒z, uydu interneti sizin için en uygun seçenek olabilir ve çok pahal─▒d─▒r.

Mobil Wifi Etkin Noktas─▒ nedir?

Bir mobil wifi hotspot ba─č─▒ms─▒z bir cihaz-sadece internet eri┼čimi sa─člamak için kullan─▒lan ak─▒ll─▒ telefonunuzdan biraz daha küçüktür. Herhangi bir bilgisayar, tablet veya telefon, hotspot cihaz─▒na ba─članabilir ve 4G LTE internet kullanmaya hemen ba┼člayabilir. Di─čer s─▒cak noktalar, dizüstü bilgisayar─▒n─▒za USB flash sürücü gibi tak─▒lan USB çubuklard─▒r.

Mevcut cep telefonunuzda zaten mobil hotspot eri┼čimi olabilir. Öyleyse, di─čer internet özellikli cihazlar─▒n mobil a─č─▒n─▒za kat─▒lmas─▒na izin vermek için bu simgeye t─▒klayabilirsiniz. Bu seçenek uygun olsa da, birkaç downsides vard─▒r:

 • Hücresel verilerinizi daha h─▒zl─▒ kullan─▒yorsunuz
 • Cep telefonunuzun pil ömrü h─▒zla kayboluyor
 • Bir telefon görü┼čmesi yapt─▒─č─▒n─▒zda internet ba─člant─▒s─▒ dü┼čer

Cep telefonu etkin noktalar─▒ çok yo─čun enerji tüketir ve telefonunuzun fi┼či tak─▒l─▒ de─čilse tüm pil ömrünü bir saat içinde kullanabilir. Cep telefonu eri┼čim noktan─▒z─▒ kullanman─▒n bir ba┼čka s─▒k─▒nt─▒s─▒, her telefon görü┼čmesi s─▒ras─▒nda ba─člant─▒n─▒n dü┼čmesidir. Yani, muhtemelen telefonda konu┼čmak ve dizüstü veya tabletinizde ayn─▒ anda internette gezinmek mümkün olmayacakt─▒r.

Mobil Wifi Etkin Noktalarla Ki┼čisel Deneyimim

Eski i┼čverenimle hala birlikteyken, yedi y─▒ld─▒r mobil wifi hotspot'um vard─▒. Telefonumuzu, bir maliyet tasarrufu giri┼čimi olarak hotspot olarak kullanmak zorunda kald─▒─č─▒m─▒z k─▒sa bir zaman dilimi de vard─▒. En çok 200 ila 300 mil aras─▒nda sürdü─čüm için arabam ofisimdi ve mobil hotspot olmadan da yapamad─▒m.

Mobil interneti düzenli olarak kullanacaksan─▒z, devam edin ve bir mobil hotspot cihaz─▒ edinin. Telefonunuzun pilini kaydedecek ve sürekli internet eri┼čimi sa─člayacakt─▒r.

Ki┼čisel tercihim, tek ba┼č─▒na, pil gücüyle çal─▒┼čan hotspot cihazlar─▒ içindir, çünkü bunlar, güç sa─člamak için USB ba─člant─▒ noktas─▒na tak─▒l─▒p tak─▒labilir veya birkaç saat boyunca pille çal─▒┼čabilir. Bilgisayarlar, her model y─▒l─▒yla birlikte daha az USB ba─člant─▒ noktas─▒na sahip oldu─ču için, pil ile çal─▒┼čan bir ortak eri┼čim noktas─▒ ayr─▒ca ayg─▒t─▒n─▒z─▒n ÔÇťgelecekteki kan─▒t─▒ÔÇŁ olmas─▒n─▒ sa─člar veya kablosuz fare veya harici hoparlör gibi aksesuarlar için yeterli ba─člant─▒ noktalar─▒na sahip olabilirsiniz.

Mobil Wifi ne kadar h─▒zl─▒?

5G mobil internet dalgas─▒n─▒n hemen kö┼česinde olmas─▒na ra─čmen, ço─ču mobil wifi hotspot plan─▒, AT & T, Verizon Wireless ve Sprint gibi yayg─▒n hücresel sa─člay─▒c─▒lar için en h─▒zl─▒ mobil bant geni┼čli─či h─▒z─▒n─▒ sa─člayan 4G LTE kapsama alan─▒ sa─člar. Hücresel 4G LTE verilerinizi kulland─▒─č─▒n─▒z kadar h─▒zl─▒.

Birçok ta┼č─▒y─▒c─▒ 4G LTE hizmeti sunarken, her bir ta┼č─▒y─▒c─▒ ayn─▒ indirme ve yükleme h─▒zlar─▒n─▒ sunmuyor olabilir. Belirli zamanlarda, 50 Mbps'ye (saniyede 50 megabit) kadar h─▒zl─▒ indirme h─▒zlar─▒na sahip olabilirsiniz. Birçok durumda, muhtemelen Hulu'yi yay─▒nlamak veya birden fazla cihaz ba─člamak için yeterince h─▒zl─▒ olan 5 ile 12 Mbps aras─▒nda olacaks─▒n─▒z.

4G LTE kapsama alan─▒nda de─čilseniz, ço─ču wifi hotspot a─č─▒ hala 4G veya 3G kapsama alan─▒ sunar. Video ak─▒┼č─▒ yapamayabilirsiniz ancak yine de e-postalar─▒ yan─▒tlayabilir ve ─░nternet'e göz atabilirsiniz.

Bunlar bir sözle┼čme olmadan en iyi mobil Wifi Hotspot planlar─▒

Gördü─čünüz gibi, hotspot modemi sat─▒n alman─▒z gerekti─či için ço─ču mobil wifi hotspot plan─▒nda küçük bir ön ödeme maliyeti var. Neyse ki, bu cihazlar 1.000 $ mal olabilir yepyeni ak─▒ll─▒ telefonlar daha önemli ölçüde daha ucuzdur. Ço─ču durumda, bir hotspot 100 dolardan daha ucuzdur.

Her ay ne kadar veri istedi─činize karar vermeniz de gerekecektir. Baz─▒ ta┼č─▒y─▒c─▒lar ücretsiz veri planlar─▒ sunar, böylece ucuz bir mobil hotspot elde edebilirsiniz! Ücretli bir plan alsan─▒z bile, daha pahal─▒ bir cep telefonu plan─▒na geçmekten daha uygun olabilir.

Bu bölümdeki hotspot planlar─▒n─▒n tümü sözle┼čme gerektirmez, ancak dört ana ┼čebeke sa─člay─▒c─▒s─▒ndan birini kullan─▒r. Mobil hotspot'unuzu yaln─▒zca belirli aral─▒klarla kullanman─▒z gerekiyorsa veya ÔÇťdizgi eklenmemi┼čÔÇŁ bir plan istiyorsan─▒z, öncelikle bu ┼čirketleri dü┼čünmelisiniz. Daha az masrafla ayn─▒ 4G LTE kapsama keyfine varacaks─▒n─▒z.

1. ÖzgürlükPop

Kullan─▒lan A─člar: AT & T ve Sprint

FreedomPop, mobil wifi etkin noktalar─▒ ve cep telefonu planlar─▒ için dü┼čük fiyat hareketinde liderdir. Size izin veren sadece 39,99 ABD dolar─▒ için bir mobil hotspot sat─▒n alabilirsiniz. 10 cihaza kadar ba─člay─▒n.AT & T ve Sprint a─člar─▒ arac─▒l─▒─č─▒yla 4G LTE servisinden yararlanabilirsiniz.

Bu, en ucuz mobil internet noktas─▒ plan─▒ olabilir, çünkü 200 MB bo┼č alana sahip olabilirsiniz. Ayda 200 MB, ya da bir gigabayt─▒n (1 GB) be┼čte birinin ne kadar yapabilece─činize dair bir an için gerçekçi olal─▒m.

200 MB ile, a┼ča─č─▒daki internet aktivitesinin bir kombinasyonunu tamamlayabilirsiniz:

 • 1.000 salt metin e-postalar─▒
 • Foto─čraf ekleriyle birlikte 50 e-posta
 • Di─čer eklerle 150 e-posta
 • Foto─čraflarla 60 sosyal medya gönderisi
 • 500 web sayfas─▒n─▒ görüntüle

Bir saatlik videoyu yay─▒nlamak için standart tan─▒m için en az bir gigabayt veriye ihtiyac─▒n─▒z var.Bildi─činiz gibi, 200 MB çok uzaklara gitmeyecek ve yaln─▒zca halka aç─▒k veya i┼č amaçl─▒ bir kablosuz a─ča eri┼čene kadar bekleyemeyecek önemli e-postalar─▒ ele alacak ücretsiz plan─▒ dü┼čünmelisiniz.

FreedomPop S─▒cak Nokta Veri Planlar─▒

─░lk ay için ücretsiz deneme için ücretsiz 2 GB hotspot verin! Ücretsiz deneme süresinin sona ermesinden sonra, 4G LTE verilerinin a┼ča─č─▒daki plan seçeneklerinden birini seçmeniz gerekir:

 • 200 MB: Ücretsiz
 • 500 MB: ayda 7,99 ABD dolar─▒
 • 1 GB: ayl─▒k 13,99 ABD dolar─▒
 • 2 GB: ayl─▒k 19,99 ABD dolar─▒
 • 3 GB: Ayda 26,99 ABD dolar─▒
 • 4 GB: Ayda 33,99 ABD dolar─▒

30 günlük ücretsiz deneme dahilinde ücretsiz veri plan─▒na geçerek sürekli ücretsiz veri alacaks─▒n─▒z. Ücretsiz deneme süresinin sona ermesinden sonra ücretsiz plana geçi┼č yaparsan─▒z, plan─▒n indirilmesi için 15 ABD dolar─▒ tutar─▒nda iade edilebilir bir ücret ödemeniz gerekir. Premium planlar her ay ücretlidir.

FreedomPop ile s─▒f─▒r sözle┼čmeler var, bu nedenle aydan aya baz─▒nda ödeme yap─▒yorsunuz. Mobil etkin noktan─▒z─▒ kullanmay─▒ öngörmedi─činiz bir ay varsa, iptal etme ücreti ödemeden aboneli─činizi planlaman─▒z─▒ ve devam ettirmenizi duraklatabilirsiniz.

Bonus ─░nternet Kazan─▒n

Arkada┼člar─▒n─▒z─▒ ve ailenizi FreedomPop'a kat─▒lmaya yönlendirerek 10 MB ücretsiz veri alabilirsiniz! Ayr─▒ca teklifleri tamamlayarak ve FreedomPop ortaklar─▒yla anketler yaparak ücretsiz veri kazanabilirsiniz.

Ucuz cep telefonu ve wifi hotspot eri┼čimi hakk─▒nda daha fazla bilgi edinmek için FreedomPop incelememizi okuyabilirsiniz.

2. Mobili Art─▒r─▒n

Kullan─▒lan a─č: sürat ko┼čusu

Boost Mobile, düzenli olarak seyahat ediyorsan─▒z, birden fazla cihaz─▒ bir seferde ba─člarsan─▒z veya bo┼č zamanlar─▒n─▒zda birkaç saat video ak─▒┼č─▒ yapmak istiyorsan─▒z, 10 GB'a kadar ayl─▒k veri sunar.

Mobil Veri Planlar─▒n─▒ Art─▒r─▒n

Boost ile iki farkl─▒ mobil hotspot plan─▒ seçene─činiz var:

 • 1,5 GB: Ayda 25 dolar
 • 10 GB: Ayda 50 dolar

Sadece iki plan seçene─činiz olsa da, çok fazla veriye veya biraz fazlaya ihtiyac─▒n─▒z varsa, Boost iyi bir seçenek olabilir. Seçti─činiz plandan ba─č─▒ms─▒z olarak, Boost mobil hotspot cihaz─▒n─▒ 49.99 $ art─▒ bir SIM kart için 9.99 $ kar┼č─▒l─▒─č─▒nda sat─▒n alman─▒z gerekecek. Mobil hotspot, on saate kadar pil ömrüne sahiptir ve ayn─▒ anda on cihaza kadar ba─član─▒r.

3. Net10 Kablosuz

Kullan─▒lan a─č:AT & T, T-Mobile, Sprint, Verizon

Net10 Wireless ile ön ödemeli mobil hotspot eri┼čiminin keyfini ç─▒karabilir ve en dü┼čük veri fiyat─▒na en iyi veri kapsam─▒n─▒ elde etmenizi sa─člamak için dört ana ┼čebeke sa─člay─▒c─▒s─▒yla i┼č ortakl─▒─č─▒ yaparlar.

Belirli bir ta┼č─▒y─▒c─▒yla i┼č yapan di─čer birçok sa─člay─▒c─▒dan farkl─▒ olarak, Net10, onboarding i┼člemi s─▒ras─▒nda en iyi ta┼č─▒y─▒c─▒y─▒ önerecektir. GSM ve CDMA ┼čebeke kapsama alan─▒ aras─▒nda seçiminizi bu dört sa─člay─▒c─▒dan birinden alacaks─▒n─▒z:

 • AT & T,
 • sürat ko┼čusu
 • T mobil
 • Verizon

Seçti─činiz operatörden ba─č─▒ms─▒z olarak, ZTE mobil hotspot 29 dolar ve 13 saate kadar pil gücü sa─člar. Özellikle tutumluysan─▒z, yeni gibi çal─▒┼čan 9.99 $ için yenilenmi┼č bir hotspot da sat─▒n alabilirsiniz.

Net10 Kablosuz Veri Planlar─▒

Hotspot cihaz─▒n─▒z─▒ seçtikten sonra, üç plandan birini seçebilirsiniz:

 • 500 MB: 10 günde bir 10 ABD dolar─▒
 • 1 GB: 30 günde bir 20 dolar
 • 2,5 GB: 30 günde bir 30 ABD dolar─▒
 • Her 60 günde 5 GB: 50

Gördü─čünüz gibi Net10, herhangi bir bütçeye uyabilecek farkl─▒ fiyatland─▒rma planlar─▒ sunuyor. Cep telefonu verileri gibi kullan─▒lmayan miktar─▒n─▒z Net10 ile bir sonraki aya geri dönmez. En iyi anla┼čma 5 GB veri için her iki ayda bir 50 ABD dolar─▒ ödeyerek, 2,5 GB'l─▒k plana k─▒yasla ayda 5 dolar tasarruf etmenizi sa─člayabilir. Ayr─▒ca, ilk 30 ayda daha fazla 2,5 GB daha fazla kullanman─▒z gerekiyor, ancak ikinci 30 günde çok fazla bir esneklik söz konusu de─čil.

Net10 Veri Eklenti Paketleri

Veri bakiyenizi fatura tarihleri ÔÇőÔÇőaras─▒nda ÔÇťüst üsteÔÇŁ ç─▒karman─▒z gerekirse, ek paketler de sat─▒n alabilirsiniz. Net10 eklenti paketleri sona ermez ve kullan─▒lmayan tarih bir sonraki aya geçer. Seçebilece─činiz iki paket paketi seçene─činiz vard─▒r:

 • 500 MB: 5 ABD dolar─▒
 • 1 GB: 10 ABD dolar─▒

4. Karma

Kullan─▒lan a─č: sürat ko┼čusu

─░┼čte göz al─▒c─▒ bir ba┼čl─▒k: Karma wifi etkin noktan─▒z─▒ ba┼čkalar─▒yla payla┼čarak ücretsiz veri al─▒n.

Ücretsiz veri alabilmek Karma için büyük bir çizim. Ba┼čka bir Karma üyesinin Karma Go cihaz─▒n─▒zla internete girmesine izin verdi─činiz her seferde, 100 MB'l─▒k ücretsiz veri al─▒rs─▒n─▒z ve ki┼čisel veri planlar─▒n─▒ kullan─▒rlar. Ayr─▒ca verilerinizi ba─člayan ve kullanan her konuk için 1 $ kazanabilirsiniz!

Tek avantaj─▒, Karma'n─▒n hotspot cihaz─▒n─▒z─▒ sat─▒n almak ve üç ay boyunca iyi olan 5 GB ücretsiz veri almak için Karma'n─▒n 199 $ 'l─▒k bir ön ödemeye sahip olmas─▒d─▒r. ─░lk be┼č gösterimi kulland─▒ktan sonra ayl─▒k bir abonelik plan─▒ ya da bir ödeme plan─▒ olarak seçebilirsiniz.

Karma Veri Planlar─▒

Ayl─▒k veri kullan─▒m─▒n─▒za göre dört farkl─▒ ayl─▒k plan seçiminiz var:

 • Drift Plan: Ayda 3 $ art─▒ GB ba┼č─▒na 10 $ kullan─▒lm─▒┼č
 • 5 GB: Ayda 39.99 USD
 • 10 GB: 79.99 USD
 • 20 GB: Ayda 99.99 USD

─░stisnai veriler için ödeme yapt─▒─č─▒n─▒z için, ara s─▒ra kullan─▒c─▒lar Drift plan─▒ndan en iyi ┼čekilde yararlanacakt─▒r. Özgür wifi elde edece─činizden beri her ay 200 MB'den daha az kullan─▒rsan─▒z, FreedomPop hala daha iyi bir seçenektir, ancak ayda 1 GB'den az kullan─▒rsan─▒z Karma bu bo┼člu─ču doldurabilir.

Ayl─▒k Karma planlar─▒, bu makalede sözü edilen di─čer hotspot planlar─▒ndan daha pahal─▒d─▒r. Ö─črenci iseniz indirim alabilirsiniz.

Karma, Premium veya Karma Siyah eklenti paketleri ile daha güvenli bir özel a─č istiyorsan─▒z mükemmel bir seçenek olabilir. Bu ek avantajlar, seçti─činiz pakete ba─čl─▒ olarak ayl─▒k 5 ile 99,98 dolar aras─▒nda de─či┼čebilir.

5. NetZero

NetZero'yu ücretsiz ev interneti sundu─čunu biliyor olabilirsiniz. Belki de on y─▒l önce internet eri┼čimi hala kullan─▒lan veri miktar─▒ yerine kullan─▒m dakikalar─▒yla ölçüldü─čünde ücretsiz bir CD ald─▒n─▒z.

NetZero ayr─▒ca ucuz mobil internet noktalar─▒ planlar─▒ da sunuyor. Yine de, kapsama haritas─▒n─▒ öncelikle Do─ču Amerika Birle┼čik Devletleri ve Pasifik k─▒y─▒ ülkelerine hizmet ettikleri için kontrol etmeniz gerekecektir. Bir NetZero servis alan─▒nda ya┼č─▒yorsan─▒z, ayl─▒k wifi aboneli─činizde biraz para biriktirebilirsiniz.

NetZero Veri Planlar─▒

Bir NetZero hotspot cihaz─▒ 79.95 $ 'a mal olur ve postaya üç ila be┼č i┼č günü içinde ula┼č─▒r. ┼×a┼č─▒rt─▒c─▒ bir ┼čekilde, NetZero, e─čer uygun bir modelse kendi modem etkin noktan─▒z─▒ farkl─▒ bir ta┼č─▒y─▒c─▒dan getirmenizi sa─člayan birkaç ta┼č─▒y─▒c─▒dan biridir!

Alt─▒ farkl─▒ ayl─▒k veri plan─▒n─▒z var:

 • 200 MB: Ücretsiz
 • 500 MB: 17,95 ABD dolar─▒
 • 1 GB: 27,95 ABD dolar─▒
 • 2 GB: 42,95 ABD dolar─▒
 • 4 GB: 63,95 ABD dolar─▒
 • 6 GB: 89,95 ABD dolar─▒

Ücretsiz Plan'─▒n (ayl─▒k 200 MB) yan─▒ s─▒ra, veri ücretlerine ek olarak ayl─▒k 3.95 dolarl─▒k bir ücret de var. Serbest Plan sadece ilk 12 ay için geçerlidir. Bundan sonra ücretli bir plana geçmeniz gerekecek. Bu k─▒s─▒tlamalar NetZero için olumsuzdur, ancak k─▒sa bir süre için sadece ucuz hotspot eri┼čimine ihtiyac─▒n─▒z varsa, NetZero dü┼čünmeye de─čer olabilir.

6. Düz Konu┼čma Kablosuz

Kullan─▒lan A─člar:Verizon, Sprint, T-Mobile

Yerel Walmart'─▒n─▒zda veya çevrimiçi ortamda Düz Konu┼čma Kablosuz plan─▒na kaydolabilirsiniz. Verizon, Sprint ve T-Mobile kulelerini de Amerika Birle┼čik Devletleri'nde neredeyse her yerde kapsama ald─▒─č─▒n─▒zdan emin olmak için kullan─▒yorlar.

Bir mobil etkin nokta, seçti─činiz modele ba─čl─▒ olarak 9,99 ve 19,99 ABD dolar─▒ aras─▒ndad─▒r. Düz Konu┼čma sadece ayn─▒ anda en fazla be┼č cihaza ba─članman─▒z─▒ sa─člar. Bu yine de çok fazla olsa da, birçok ba┼čka hotspot plan─▒ bir kerede on cihaza ba─članman─▒z─▒ sa─člar.

Veri Planlar─▒

Veri al─▒m─▒n─▒z 30 gün veya 60 gün için iyidir. 60 günlük paketler sunan di─čer a─č sa─člay─▒c─▒lar─▒ gibi, geni┼čletilmi┼č bir paket sat─▒n alarak küçük bir indirim elde edersiniz. Yine de tüm verileri kullanacaksan─▒z, uzun vadede para kazanmak için devam edin ve daha fazla harcama yap─▒n.

 • 1 GB: 30 günde bir 15 dolar
 • 2 GB: Her 30 günde 25 dolar
 • 4 GB: Her 60 günde 40 USD
 • 5 GB: 60 günde bir 50 dolar
 • 7 GB: 60 günde bir 75 ABD dolar─▒

Veri planlar─▒n─▒n hiçbiri bir sözle┼čme gerektirmez ve herhangi bir zamanda ayarlanabilir.

Düz Konu┼čma ödül program─▒na kat─▒lmay─▒ da unutmay─▒n, böylece ek veriler veya ücretsiz servis planlar─▒ gibi ödüllerin tad─▒n─▒ ç─▒karabilirsiniz.

7. H2O C─▒vatas─▒

Kullan─▒lan a─č:AT & T,

H2O Bolt, AT & T a─č─▒n─▒ kullan─▒r ve 4G ve 2G s─▒cak nokta kapsama alan─▒ sa─člar. 10 günlük seçenek yerine 30 günlük bir plan seçmek, otomatik yedeklemeler için kaydoldu─čunuzda size% 10 indirim sunar. AT & T a─č kapsama alan─▒ ile, ABDÔÇÖnin ço─čunda hotspot eri┼čiminden yararlanabilirsiniz.

Bir mobil hotspot H2O Bolt'tan 29.99 USD'ye mal olacak.

Veri Planlar─▒

H2O Bolt, ayl─▒k veri ödene─čini 4G LTE ve 2G a─č h─▒zlar─▒ aras─▒nda e┼čit olarak bölen dört farkl─▒ veri plan─▒ sunar:

 • 4 GB (2 GB 4G ve 2 GB 2G): 10 günde bir 25 ABD dolar─▒
 • Her 30 günde bir 10 GB: 50
 • 14 GB: 30 günde bir 70 dolar
 • Her 30 günde bir 20 GB: 90

H2O Bolt benzersiz fiyatland─▒rma stratejisi oldu─čundan, size 10, 14, veya verilerin 20 GB her ay olsun olsalar dahi bu miktar─▒n sadece yar─▒s─▒ 4G LTE oldu─čunu hat─▒rlamak gerekir. 2G veri h─▒zlar─▒ temel e-posta ve web taramas─▒ için yeterlidir, ancak 4G ve 2G kombinasyonunun aboneli─če de─čip de─čmeyece─čini belirlemeniz gerekir.

Öyleyse, her ay─▒n% 30'unu 30 günlük planlardan birine kaydedebilirsiniz. Örne─čin, ayl─▒k 20 GB'l─▒k plana kat─▒lmaya karar verirseniz, 10 GB'l─▒k planla 50 $ yerine 45 $, 90 $ yerine 81 $ ödersiniz.

8. Metro ADET

Kullan─▒lan a─č:T mobil

MetroPCS üzerinden cep telefonu servisiniz varsa, iyi bir fiyat için bir mobil hotspot eklentisi alabilirsiniz. Yapabilirsin bir kerede 15 cihaza ba─član─▒n; Ço─ču operatör için en fazla on cihaz oldu─čunu unutmay─▒n.

MetroPCS, bir sat─▒r ekledi─činizde 10 GB'lik veriler için ayda 35 ABD dolar─▒ olan bir mobil hotspot plan─▒ sunar. Yani, ucuz hotspot plan─▒ zevk için, MetroPCS üzerinden de bir cep telefonu plan─▒ olmal─▒. 10 GB yeterli de─čilse, MetroPCS a┼ča─č─▒daki miktarlarda ek veri paketleri sunar:

 • 2 GB: 5 USD
 • 4 GB: 10 ABD dolar─▒
 • 6 GB: 15 USD

Hotspot plan─▒na ba─čl─▒ birkaç dizi var, ancak ço─ču hotspot kullan─▒c─▒s─▒ndan daha fazla cihaz─▒n─▒z varsa buna de─čer olabilir.

9. AT & T

AT & T teklif sözle┼čmesi ve ön ödemeli kablosuz planlar─▒. Neyse ki, onlar─▒n mobil hotspot ön ödemeli kategoride dü┼čüyor, böylece ödeme s─▒kl─▒─č─▒ ile ek esneklik var.

Üç ayl─▒k veri plan─▒n─▒z─▒ seçtiniz:

 • 2 GB: 25 $ (500 MB ek 10 $)
 • 5 GB: 50 ABD Dolar─▒ (1 GB ba┼č─▒na 10 ABD dolar─▒)
 • 8 GB: 75 $ (2 GB'l─▒k ilave 10 $)

Hotspot cihaz─▒na en fazla 10 cihaz ba─članabilir. AT & T a─č─▒n─▒ kullanmak istiyorsan─▒z, bu makalede sözü edilen di─čer alternatif hotspot sa─člay─▒c─▒lar─▒ndan birini kullanmak daha ucuz olabilir.

10. T-Mobile

T-Mobile Simple Choice Prepaid Mobile Internet ile 4G LTE a─č h─▒zlar─▒nda ayda 22 GB'a kadar ç─▒kabilirsiniz. Tek bir gün için sadece internete ihtiyac─▒n─▒z varsa bile bir günlük geçi┼čler sunarlar.

Bir mobil hotspot cihaz─▒n─▒n taban fiyat─▒ 72 $ 'd─▒r, ancak ön ödemeli mobil internet plan─▒ ile birlikte T-Mobile'dan ek planlar sat─▒n al─▒rsan─▒z indirim alabilirsiniz.

Veri Planlar─▒

Bir günlü─čüne yaln─▒zca mobil hotspot eri┼čimine ihtiyac─▒n─▒z varsa, 500 MB'l─▒k 4G LTE eri┼čimi için günde 5 ABD dolar─▒ ödersiniz.

Devam eden hotspot eri┼čimi için ┼ču ayl─▒k planlardan birini dü┼čünmelisiniz:

 • 2 GB: 20 ÔÇőÔÇő$
 • 6 GB: 35 USD
 • 10 GB: 50 ABD dolar─▒
 • 14 GB: 65 $
 • 18 GB: 80 ABD dolar─▒
 • 22 GB: 95 ABD dolar─▒

T-Mobile, sektördeki en h─▒zl─▒ 4G LTE h─▒zlar─▒ndan baz─▒lar─▒na sahip oldu─ču için de bilinir. Geçmi┼čte T-Mobile yazd─▒ysan─▒z, bölgenizde kapsama alan─▒ olmad─▒─č─▒ndan ┼čimdi bölgenizde olabilirler. 2015'ten beri T-Mobile, Amerika Birle┼čik Devletleri genelinde 4G LTE kapsama alan─▒n─▒ ikiye katlad─▒.

Bir Sözle┼čme Gerektiren Mobil Hotspot Planlar─▒

Mobil hotspot'unuzu düzenli olarak kullanman─▒z gerekiyorsa, yukar─▒da listelenen sözle┼čme d─▒┼č─▒ planlar yeterli veri sunmayabilir. Sadece iki y─▒ll─▒k bir sözle┼čme gerektiren büyük bir ta┼č─▒y─▒c─▒y─▒ kullanman─▒z gerekti─činden, baz─▒ ÔÇťetiket ┼čokuÔÇŁ için haz─▒rl─▒kl─▒ olun. Bu seçene─či sadece evde internetiniz yoksa ve interneti kablolu kullanmadan ara┼čt─▒rd─▒ysan─▒z dü┼čünmelisiniz.

11. Verizon Wireless

Verizon Wireless ile her ay 2 GB ile 100 GB aras─▒nda bir plan seçebilirsiniz. ─░ki y─▒ll─▒k bir sözle┼čme ile 99 $ 'a mal olacak bir mobil hotspot sat─▒n almak zorunda kalacaks─▒n─▒z. Ayl─▒k veri ücretlerine ek olarak, ayn─▒ zamanda plan─▒n─▒zdaki mobil hotspot cihaz─▒na sahip olman─▒z için 20 ABD dolar─▒ ödersiniz.

En küçük Verizon hotspot veri paketi, iki gigabayt için ayda 20 dolar. 20 ABD dolar─▒ tutar─▒ndaki hotspot cihaz ücretinden sonra, iki gigabayt tarih için 40 ABD dolar─▒ ödersiniz. ─░ndirimli bir mobil hotspot plan─▒ seçmek, ayn─▒ verilere yar─▒ fiyat─▒na eri┼čmenize yard─▒mc─▒ olur!

Ayn─▒ anda birden fazla cihaz─▒n─▒z varsa, daha büyük bir veri plan─▒ ile gitmek daha mant─▒kl─▒ olabilir. Ayl─▒k en büyük plan-100 GB, ayl─▒k 710 dolara mal olur, ancak büyük bir mobil veri gereksinimi olan küçük bir i┼čletme veya hane halk─▒ysan─▒z buna de─čer olabilir.

Verizon Ön Ödemeli Veri Planlar─▒

Verizon ayr─▒ca, her 60 günde bir 10 GB'a kadar 100 ABD dolar─▒ ödemenizi sa─člayan ön ödemeli mobil hotspot planlar─▒ da sunuyor. Daha iyi bir anla┼čma olabilecek veya olmayabilecek daha az veri içeren bir plana da abone olursunuz.

12. Sprint

Sprint, iki y─▒ll─▒k bir sözle┼čme ile bugün ve 19.99 $ 'l─▒k bir ödeme ile ba─č─▒ms─▒z ve USB çubuk cihazlar─▒ ile mobil hotspot sözle┼čme planlar─▒ sunuyor. Sözle┼čmeyi atlamak için, cihaz─▒ 180 dolar toplu ödeme ile sat─▒n alabilirsiniz. ─░ki y─▒ll─▒k sözle┼čme ile giderseniz, sözle┼čmeyi erken iptal etmedikçe herhangi bir ek ücret ödemezsiniz.

Veri Planlar─▒

Sprint ile iki veri plan─▒ aras─▒nda seçim yapabilirsiniz:

 • 50 GB: Ayda 55 dolar
 • 10 GB: Ayda 35 dolar

Her iki planla da, ayl─▒k ödene─činiz bitene kadar 4G LTE hotspot interneti al─▒rs─▒n─▒z. 2 GB için ilave LTE veri-10'u sat─▒n alabilseniz de, faturaland─▒rma döngüsünün geri kalan─▒ için ücretsiz olarak 2G ba─člant─▒ h─▒zlar─▒nda s─▒n─▒rland─▒r─▒lacaks─▒n─▒z.

Ayr─▒ca, size 5 dolarl─▒k ayl─▒k indirim sa─člayan otomatik ödemeye kay─▒t yaparak baz─▒ paradan tasarruf edersiniz. Mobil hotspot sözle┼čmeleri genellikle çok pahal─▒ olmaktan dolay─▒ kötü bir üne sahipken, Sprint'in veri planlar─▒ rekabetçi bir ┼čekilde fiyatland─▒r─▒l─▒yor. E─čer a─č─▒r bir veri kullan─▒c─▒s─▒ysan─▒z, yakla┼č─▒k 1 GB gigabayt için 50 GB sunan ba┼čka bir sa─člay─▒c─▒ bulmak zor olacak.

Sprint'in veri planlar─▒n─▒n di─čer birincil kablosuz a─člardan daha uygun olmas─▒n─▒n bir nedeni de, indirimli hotspot planlar─▒n─▒n ço─čunun Sprint a─č─▒n─▒ kullanmas─▒d─▒r. Asl─▒nda Sprint, kendi mobil hotspot plan─▒n─▒ da sunan Boost Mobile'a sahip.

Ak─▒ll─▒ Telefon Sadece Mobil Hotspot Planlar─▒

Sadece y─▒lda birkaç kez bir mobil hotspot kullanmak zorunda oldu─čunuzda seçene─činiz nedir? Gereksinim duydu─čunuzda veri sat─▒n alman─▒z─▒ sa─člayan ön ödemeli bir mobil hotspot seçene─či kullanabilseniz de, ak─▒ll─▒ telefonunuzu kullanman─▒z daha iyi olabilir. Ak─▒ll─▒ telefonunuzla yap─▒┼čma, sadece bir veya iki kez kullanabilece─činiz ba─č─▒ms─▒z bir hotspot sat─▒n alma zorlu─čunu ve masraf─▒n─▒ ortadan kald─▒r─▒r. Ayr─▒ca, hotspot eri┼čimine ihtiyac─▒n─▒z olan nadir durumlarda da kullan─▒labilir.

Veri kullan─▒m─▒n─▒z─▒n bilincinde olman─▒z ve gitmemeniz gerekti─činden emin olman─▒z gerekir. Eminim, bildi─činiz gibi, veri a┼č─▒m─▒ ücretleri nispeten pahal─▒d─▒r ve bu ay çok fazla veri kullanmay─▒ planl─▒yorsan─▒z, planlar─▒ yükseltme için genellikle daha uygun maliyetlidir.

Neyse ki, pek çok ta┼č─▒y─▒c─▒, size fazla ücret talep etmeyen ancak ay─▒n geri kalan─▒ için yava┼č 2G ba─člant─▒ h─▒zlar─▒ sunmaya devam eden veri a┼č─▒m─▒ koruma önlemleri sunmaktad─▒r. Video ak─▒┼č─▒ yapamayacaks─▒n─▒z, ancak e-posta uygulamalar─▒n─▒z ve internet taray─▒c─▒n─▒z çal─▒┼čmaya devam edecek.

Ön Ödemeli Cep Telefonu A─člar─▒n─▒ Kullan─▒n

T─▒pk─▒ iki y─▒ll─▒k bir sözle┼čme imzalamadan önce ön ödemeli mobil hotspot a─člar─▒na kaydolmay─▒ dü┼čünmeniz gerekti─či gibi, önce bir ön ödemeli cep telefonu sa─člay─▒c─▒s─▒ kullanmay─▒ da dü┼čünmelisiniz. Bunun nedeni daha büyük veri paketlerini daha dü┼čük bir oranda alabilmenizdir. Kullanmay─▒ dü┼čündü─čünüz verilere ba─čl─▒ olarak, normal 5 GB'l─▒k telefon plan─▒n─▒z yeterli olmayabilir.

Ön ödemeli planlarla, veri plan─▒n─▒z─▒ tek bir ay boyunca art─▒rma ve ard─▒ndan bir sonraki ay normal miktar─▒na geri getirme esnekli─čine sahipsiniz. ─░ki y─▒ll─▒k sözle┼čmeniz bittikten sonra ayn─▒ ┼čeyi fatural─▒ planlarla da yapabilirsiniz, ancak daha pahal─▒ya mal olabilir.

13. Cumhuriyet Kablosuz

Republic Wireless, indirim cep telefonu planlar─▒ sunan ba┼čka bir popüler ta┼č─▒y─▒c─▒d─▒r. Cumhuriyetin ÔÇťSeçimim Plan─▒ÔÇŁ ile temel konu┼čma ve metin ayl─▒k ücreti 15 dolar ve her bir gigabayt veri 5 dolar. Dizüstü bilgisayar─▒n─▒z─▒ veya tabletinizi internete ba─člamak için ihtiyac─▒n─▒z oldu─čunda telefonu bir hotspot haline getirebilirsiniz.

Ön ödemeli cep telefonu ta┼č─▒mas─▒yla ilgili olarak, Republic Wireless, ak─▒ll─▒ telefonunuzun mobil hotspot i┼člevini kullanman─▒n en uygun fiyatl─▒ yolu olabilir.

14. Verizon Wireless Prepaid

Her Verizon Wireless Prepaid telefon plan─▒, mobil hotspot ile birlikte gelir. Ayda s─▒n─▒rs─▒z 75 $ plan─▒na yükseltmek size daha h─▒zl─▒ hotspot ve ba─člant─▒ h─▒zlar─▒ sunuyor. Ayda 40 dolardan ba┼člayarak, mobil tarama veya mobil hotspot yay─▒n─▒ ile tüketilebilecek 3 GB 4G LTE veri elde edersiniz.

Bir Verizon sad─▒kç─▒s─▒ysan─▒z, bu planlar mevcut Verizon fatural─▒ plan─▒n─▒zdan da daha ucuz olabilir.

15. Proje Fi

Google'─▒n kendi cep telefonu ┼čirketi oldu─čunu biliyor muydunuz? Size ülke çap─▒ndaki kapsama alan─▒ sa─člamak için Project Fi ve Google, Sprint, T-Mobile ve ABD Cellular ile ortak olarak adland─▒r─▒lmaktad─▒r.

Project Fi henüz ba─č─▒ms─▒z bir mobil etkin noktaya sahip de─čil, ancak telefonunuzun mobil hotspot'unu ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.Fiyatland─▒rma modeli, biraz daha fazla esneklik ile neredeyse s─▒n─▒rs─▒z veriye sahip olabilece─činizden bekledi─činizden biraz farkl─▒.

Her gigabayt veri maliyeti 10 ABD dolar─▒d─▒r, ancak Project Fi'nin Fatura Korumas─▒ özelli─či her ay ne kadar ödeyece─činize ili┼čkin bir fiyat tavan─▒ koyar. Ayl─▒k faturan─▒z, plan─▒n─▒zdaki sat─▒r say─▒s─▒na ve kulland─▒─č─▒n─▒z veriye ba─čl─▒d─▒r.

 • 1 ki┼či (6 GB): 60 $
 • 2 ki┼či (10 GB): 100 USD
 • 3 ki┼či (12 GB): 120 $
 • 4 ki┼či (14 GB): 140 $
 • 5 ki┼či (16 GB): 160
 • 6 ki┼či (18 GB): 180 $

Bir örnek için haz─▒r m─▒s─▒n─▒z?

Project Fi hesab─▒na sahip tek ki┼či oldu─čunuzu varsayal─▒m. Bu, maksimum ayl─▒k faturan─▒z 60 $ ve 6 GB'l─▒k verileriniz demektir. Bir ayda 6 GB'den az kullan─▒rsan─▒z, faturan─▒z kullan─▒lan gigabayt ba┼č─▒na 10 ABD dolar─▒ yans─▒tmak üzere onaylan─▒r. Yani, sadece 3 GB kullan─▒rsan─▒z ayl─▒k faturan─▒z 30 $ olacakt─▒r. Ancak bir ayda 6 GB'den fazla kullan─▒rsan─▒z fazladan ödeme yapmayacaks─▒n─▒z, ancak ekstra gigabayt ba┼č─▒na 10 ABD dolar─▒ tutar─▒nda ödeme yapmaya devam etmedi─činiz sürece 4G LTE verilerini almayacaks─▒n─▒z.

Di─čer birçok hücresel a─čda, kullanmad─▒─č─▒n─▒z herhangi bir veriyi kaybedersiniz ve indirim almazs─▒n─▒z. Project Fi ile, her ay veri s─▒n─▒r─▒n─▒za ula┼čamad─▒─č─▒n─▒z bir indirim al─▒rs─▒n─▒z ve bu nadir durumlar için mobil hotspot yetene─činizin oldu─čunu bilmek ho┼čtur.

16. Ting

Ting, her ay kulland─▒─č─▒n─▒z numara sat─▒rlar─▒na, dakikalara, metinlere ve verilere göre ÔÇťalakart fiyatland─▒rmaÔÇŁ sunan bir ba┼čka indirimli ta┼č─▒y─▒c─▒d─▒r. Acil durumlar ve ücretsiz wifi noktalar─▒ için sadece bir cep telefonu ta┼č─▒rsan─▒z, Ting cennette bir e┼čle┼čme olabilir.

Her sat─▒r─▒n 6 ABD dolar─▒ temel ücreti vard─▒r ve 4G LTE verileri için a┼ča─č─▒daki tutarlar─▒ ödemenizi bekleyebilirsiniz:

 • 100 MB: 3 dolar
 • 500 MB: 10 TL
 • 1 GB: 16 ABD dolar─▒
 • 2 GB: 20 ÔÇőÔÇő$

Her ek gigabaytl─▒k veri her biri 10 dolard─▒r. Tek bir seyahat için, normal ayl─▒k rutininiz s─▒ras─▒nda telefonunuzu nadiren kulland─▒─č─▒n─▒zda ek veriler için birkaç ekstra dolar ödemek daha kolay olabilir.

17. Kriket Kablosuz

Cricket Wireless, AT & T'nin sahip oldu─ču ve AT & T a─č─▒nda zaten çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒z gibi ön ödemeli bir a─čd─▒r. Mobil hotspot özelli─či, ayda 10 dolar ek ücrete tabidir ve yaln─▒zca s─▒n─▒r ba┼č─▒na 55 ABD dolar─▒ olan s─▒n─▒rs─▒z planlarda kullan─▒labilir. Otomatik ödemeye kaydolursan─▒z, 5 ABD dolar─▒ ayl─▒k indirim al─▒rs─▒n─▒z.

Hotspot'─▒ seçerseniz, 3 Mbps'de 8 GB yüksek h─▒zl─▒ veri al─▒rs─▒n─▒z. Bu h─▒z, s─▒n─▒rl─▒ hücresel veri sunan di─čer ta┼č─▒y─▒c─▒lar─▒n ço─čundan daha yava┼čt─▒r. Ayl─▒k 8 GB'lik ödene─činize ula┼č─▒ld─▒ktan sonra, verilerinizin h─▒z─▒ 128 kb / sn'ye dü┼čer. Daha yava┼č h─▒zlara ra─čmen, T-Mobile veya Sprint'in güvenilir bir ┼čekilde hizmet vermedi─či yar─▒ k─▒rsal bir alanda tek seçeneklerden biri olabilecek AT & T a─č─▒na eri┼čebilirsiniz.

18. Xfinity Mobile

Verizon Wireless taraf─▒ndan desteklenen Xfinity cep telefonu servisine sahip olmak için bir Xfinity ─░nternet mü┼čterisi olman─▒z gerekir, ancak a┼ča─č─▒daki durumlarda iki farkl─▒ veri seçene─činiz vard─▒r:

 • GB ba┼č─▒na 12 ABD dolar─▒
 • S─▒n─▒rs─▒z veri için sat─▒r ba┼č─▒na 45 $

Be┼č sat─▒r veya daha az süreniz oldu─ču ve s─▒n─▒rs─▒z konu┼čma ve metin sahibi oldu─čunuz sürece bir eri┼čim ücreti ödemezsiniz. Comcast'in 18 milyonluk halka aç─▒k ortak hotspot'lar─▒ndan birinde de tak─▒labiliyorsan─▒z, mobil hotspot'u tamamen atlayabilirsiniz.

SSS

Mobil ilgi noktalar─▒ hakk─▒nda hangi sorular─▒n─▒z var? Ço─ču cevaplanabilir.

Mobil Noktalar─▒ Buna De─čer Mi?

Mobil hotspot planlar─▒ neredeyse her zaman ek bir masraf olacak. Bu kural─▒n iki istisnas─▒ vard─▒r:

 • Ücretsiz bir mobil hotspot plan─▒ ile ba┼člayabilirsiniz
 • Mevcut telefonunuzda ücretsiz mobil hotspot özelli─či var

Ayr─▒ bir hotspot modemi sat─▒n alman─▒z gerekse de, ilk sat─▒n alma i┼čleminden sonra tekrar tekrar masrafa neden olmaz. Hotspot'unuzu her ay k─▒saca kullanman─▒z gerekiyorsa, ücretsiz mobil eri┼čim noktalar─▒ yaln─▒zca gerçekçi olur. Baz─▒ örnekler seyahat ederken bir proje üzerinde çal─▒┼čmay─▒ veya geçici bir ev wifi kesintisi içeriyor olabilir.

Mobil etkin noktan─▒z için ödeme yapman─▒z gerekiyorsa, avantajlar maliyeti a┼čmal─▒d─▒r. Mobil hotspot verileri genellikle ak─▒ll─▒ telefonunuzda kulland─▒─č─▒n─▒z normal 4G LTE verisinden daha pahal─▒d─▒r, bu nedenle ak─▒ll─▒ telefon verilerinizi mobil bir etkin noktaya geçmeden önce mümkün oldu─čunca kullanmaya çal─▒┼č─▒n.

Her Cep Telefonu Ta┼č─▒y─▒c─▒s─▒ Mobil Noktalar─▒ Sunuyor mu?

Yok hay─▒r.

Birçok cep telefonu ta┼č─▒y─▒c─▒s─▒, mobil etkin noktalar─▒ sunar, ancak birkaç tanesi yoktur. Mevcut cep telefonu ┼čirketinizin bir mobil hotspot plan─▒ sunup sunmad─▒─č─▒n─▒ görebilirsiniz. ─░lk iki bölümde belirtilen ta┼č─▒y─▒c─▒lardan biri olursa, ba─č─▒ms─▒z bir cihaz sat─▒n alabilir veya telefonunuzdaki hotspot uygulamas─▒n─▒ kullanabilirsiniz.

Telefonunuzda hotspot özelli─či varsa, özelli─či etkinle┼čtirmek için premium plana geçmeniz gerekebilir, ancak bu her zaman do─čru de─čildir. Verizon, her planda telefon hotspot özelli─či sunan bir ta┼č─▒y─▒c─▒d─▒r.

Mobil Hotspot'lar Birden Fazla Cihaz ─░çin Ak─▒ll─▒ Telefonlardan Daha m─▒ ─░yi?

Birden çok cihaz─▒ ba─č─▒ms─▒z bir mobil hotspot'a veya yerle┼čik ak─▒ll─▒ telefon hotspot'una ba─člayabilirsiniz. Ço─ču durumda, ba─č─▒ms─▒z bir mobil hotspot ile daha iyi performans göreceksiniz.

Bunun birkaç nedeni var:

 • Mobil hotspot cihazlar─▒, ayn─▒ anda 10 cihaza ba─članmak için tasarlanm─▒┼čt─▒r
 • Daha uzun pil ömrü var
 • Ak─▒ll─▒ telefonunuzda çal─▒┼čan pek çok arka plan uygulamas─▒ yok.
 • Bir telefon görü┼čmesi s─▒ras─▒nda internet ba─člant─▒s─▒ her ba─čl─▒ cihazda dü┼čer

Telefonda konu┼čurken ak─▒ll─▒ telefonunuzdaki internette gezinirken, hotspot'u etkinle┼čtiremez ve ayn─▒ anda telefonda konu┼čamazs─▒n─▒z. Çevrimiçi olarak çok önemli bir ┼čey üzerinde çal─▒┼č─▒yorsan─▒z, ba─č─▒ms─▒z bir mobil etkin nokta, i┼činizin asla kesintiye u─čramad─▒─č─▒ huzuruna yat─▒r─▒m yapmaya de─čerdir.

Mobil Hotspot Verileri S─▒n─▒rs─▒z m─▒?

Tüm mobil hotspot verileri bir dereceye kadar s─▒n─▒rl─▒d─▒r. Her bir ta┼č─▒y─▒c─▒, ayl─▒k veri limitinizi a┼čt─▒─č─▒n─▒zda ne olaca─č─▒na dair farkl─▒ politikalara sahiptir.Baz─▒ 4G LTE verilerini sat─▒n alana veya sonraki fatura döneminiz ba┼člatana kadar baz─▒ operatörler h─▒z─▒n─▒z─▒ 2G'ye dü┼čürür. Di─čer ┼čirketler, otomatik olarak bir a┼č─▒m ücreti alabilir ve yüksek h─▒zl─▒ veri sunmaya devam edebilir.

Dahili bir ak─▒ll─▒ telefon hotspot ile s─▒n─▒rs─▒z cep telefonu planlar─▒nda bile, yaln─▒zca belirli bir miktar─▒n─▒ hotspot ile yay─▒nlayabilirsiniz.

Kendi Mobil Eri┼čim Noktas─▒n─▒ Getirebilir miyim?

Ço─ču mobil hotspot sa─člay─▒c─▒s─▒, kendi hotspot cihaz─▒n─▒ sat─▒n alman─▒z─▒ gerektirir. Farkl─▒ bir a─čdan tam olarak ayn─▒ modele sahip olsan─▒z bile, bu kural hala uygulanmaktad─▒r. Baz─▒ operatörler daha spesifiktir ve seri numaras─▒ a─člar─▒yla uyumluysa kendi cihaz─▒n─▒z─▒ getirmenize izin verir.

Ço─ču mobil etkin noktan─▒n fiyat─▒ 50 ABD dolar─▒ndan az olsa da, bir garanti ile birlikte kullan─▒lm─▒┼čsa ve yeni mobil etkin nokta plan─▒n─▒za getirilebiliyorsa, internette kullan─▒lm─▒┼č bir hotspot bulabilirsiniz. Bu hile de para kazanmak için kullan─▒lm─▒┼č cep telefonlar─▒ sat─▒n alarak çal─▒┼č─▒r.

Neden Ön Ödemeli Mobil Ba─člant─▒ Noktas─▒ Plan─▒ Kullanmal─▒y─▒m?

─░mzal─▒ bir sözle┼čme gerektiren bir ön ödemeli mobil hotspot plan─▒ kullanman─▒n birkaç yarar─▒ vard─▒r.

Yeni ba┼člayanlar için, ön ödemeli planlar gigabayt ba┼č─▒na daha ucuzdur ve siz ay boyunca ödeme yapars─▒n─▒z. Art─▒k bir sözle┼čme fesih ücreti ödemeden ihtiyac─▒n─▒z oldu─čunda hotspot için ödeme yapmay─▒ b─▒rakabilirsiniz. Ekipman ücretleri de indirimli mobil hotspot planlar─▒ ile daha ucuzdur.

Ucuz mobil hotspot planlar─▒, günlük cep telefonu plan─▒n─▒z için kulland─▒─č─▒n─▒zdan farkl─▒ bir ta┼č─▒y─▒c─▒ kullanman─▒n avantaj─▒na da sahiptir. Örne─čin, cep telefonunuz için AT & T kullanabilir, ancak mobil etkin noktan─▒z için Verizon, Sprint veya T-Mobile a─č─▒n─▒ kullanabilirsiniz. Cep telefonu kapsam─▒n─▒z yoksa, mobil hotspot internet eri┼čiminiz olabilir ve arama yapamayaca─č─▒n─▒z veya mesaj alamad─▒─č─▒n─▒z zaman arkada┼člar─▒n─▒z ve ailenizle ileti┼čim kurabilirsiniz.

Bu, dikkate al─▒nmas─▒ gereken bir ┼čey olabilir, böylece bir GSM sinyal a─č─▒ (AT & T veya T-Mobile) ve bir CDMA sinyal a─č─▒ (Verizon veya Sprint) ile bir plan─▒n─▒z olur. En büyük dört telefon ┼čirketinin hemen hemen her büyük toplulu─ča ait kuleleri varken, GSM ve CDMA sinyalleri farkl─▒ i┼člev görüyor ve biri di─čerinin ula┼čamad─▒─č─▒ yerlerde resepsiyon sa─člayabilir.

özet

Ucuz mobil wifi hotspot planlar─▒ dü┼čündü─čünüzden daha yayg─▒nd─▒r. En dü┼čük ücreti almak için üçüncü taraf bir cep telefonu sa─člay─▒c─▒s─▒n─▒ dü┼čünmeniz gerekir, ancak yine de en büyük ┼čebeke sa─člay─▒c─▒lar─▒ndan birini kullanacaks─▒n─▒z. Her ay kaç gigabayta ihtiyac─▒n─▒z oldu─čunu ve hangi ┼čirketin bölgeniz için en iyi kapsama alan─▒na sahip oldu─čunu belirledikten sonra, bir plan seçebilirsiniz.

Ba─č─▒ms─▒z bir mobil etkin noktay─▒ veya yerle┼čik ak─▒ll─▒ telefon etkin noktan─▒z─▒ m─▒ kullan─▒yorsunuz? Hangi ta┼č─▒y─▒c─▒ en iyisidir?

Videoyu izle: Verizon MiFi Mobil Eri┼čim Noktas─▒ ve S─▒n─▒rs─▒z Veri Plan─▒ ile Ya┼čam

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

EquiTrust Hayat Sigortas─▒ ─░ncelemesi
Maliye

EquiTrust Hayat Sigortas─▒ ─░ncelemesi

Hayat sigortas─▒, sevdikleriniz i├žin yapabilece─činiz en ├Ânemli yat─▒r─▒mlardan biridir. Size trajik bir ┼čey gelecekti ve hayat sigortan─▒z olmad─▒ysa, aileniz bir bor├ž ve di─čer harcamalardan sorumlu olacakt─▒. Sizin i├žin en iyi plan─▒ bulman─▒z ├Ânemlidir.
Devam─▒n─▒ Oku
7 Ucuz Yemek Haz─▒rl─▒k Fikirleri
Maliye

7 Ucuz Yemek Haz─▒rl─▒k Fikirleri

Bakkal masraflar─▒n─▒ azaltman─▒n yollar─▒n─▒ m─▒ ar─▒yorsunuz? Bir aileyi ya da tek bir ki┼čiyi beslemek maliyetli olabilir. Ancak, yemek haz─▒rl─▒─č─▒ i├žin b├╝y├╝k tasarruf yollar─▒ vard─▒r. ├çok say─▒da g├╝├žl├╝ yemek haz─▒rlama fikirlerini bilmek ve yapmak i├žin pahal─▒ olmayan yemeklerin bir listesini yapmak paradan tasarruf etmenizi sa─člayabilir. Sistemin nas─▒l ├žal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ bilmek zorundas─▒n─▒z.
Devam─▒n─▒ Oku
Ba┼čar─▒l─▒ Bir Emeklilik ─░├žin 457 Plan─▒n─▒z Hakk─▒nda Bilmeniz Gerekenler
Maliye

Ba┼čar─▒l─▒ Bir Emeklilik ─░├žin 457 Plan─▒n─▒z Hakk─▒nda Bilmeniz Gerekenler

Farkl─▒ emeklilik planlar─▒ s├Âz konusu oldu─čunda, fark─▒nda olabilece─činizden daha fazlas─▒ var: 401k, 403b'ler, Keogh Planlar─▒, DB (k) 'ler. Ba┼č─▒n d├Ân├╝yor mu? Daha az bilinen bir emeklilik plan─▒, 457 Plan─▒d─▒r (genellikle Ertelenmi┼č Tazminat plan─▒ veya Ertelenmi┼č Comp olarak adland─▒r─▒l─▒r). Daha az bilinen bir emeklilik ├ž├╝nk├╝ sadece belirli t├╝rdeki ├žal─▒┼čanlara sunuldu.
Devam─▒n─▒ Oku
GF ┬ó 064: U├žacak - Pat Flynn ile S├Âyle┼či
Maliye

GF ┬ó 064: U├žacak - Pat Flynn ile S├Âyle┼či

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_064.mp3 Bir sonraki harika i┼č fikrine sahip oldu─čunuzu mu d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz? Para yap─▒c─▒ m─▒ yoksa ba┼čka bir flop mu oldu─čunu nereden biliyorsunuz? Yazar ve blog yazar─▒ Pat Flynn, i┼č fikrinin nas─▒l y├╝kseldi─čini ├Â─črenmek i├žin en son kitab─▒ Will it Fly'tan ipu├žlar─▒ sunuyor. Flynn'in en yeni s├╝r├╝m├╝ size fikirlerinizi nas─▒l do─črulayaca─č─▒n─▒z─▒ ├Â─čretecek.
Devam─▒n─▒ Oku