Maliye

Ekstra Para Kazanmak İçin 60+ Yaratıcı Yan Hustle Fikirler

18 ay içinde 52.000 $ 'lık borcunu ödediğimiz zaman, ekstra para kazanmaya yardımcı olmak için bir yan acele bulmak çok büyük oldu. Sonunda, blog yazmanın benim yanımdaki geliri, benim geleneksel 9'dan 5'e kadar olan işi aştı.

Bir şey yapmanın en güzel yanı, hemen hemen herkes için seçenekler var. Fiziksel ya da finansal durumunuz ne olursa olsun, bazı parayı getirmek için taraftaki hustle'leri kullanma konusunda ciddi engeller yoktur.

Popüler Yan Hustles

Online para kazanmak, ekstra para kazanmanın en sevdiğim yollarından biridir çünkü bunu kendi evimin konforunu terk etmeden yapabilirim. Ancak, bulunduğunuz yere veya zaman sınırlamalarına bakılmaksızın para kazanmanın birçok yolu vardır.

Her ay ekstra para kazanmak için yapabileceğiniz bazı şeyler.

1. Fikriniz için ödeme alın

Birçok şirket, anketleri doldurmak ve internette gezinmek için insanlara para ödeyecek. Bununla birlikte, iyi anket şirketleri ve çok iyi olmayan anket şirketleri vardır.

Benim favorim onlar olacak gibi anket Junkie anında para ödemek PayPal ile. Onlar 6.000.000 'den fazla üyesi ve BBB ile bir A + rating var.

Anketler sizi zengin yapmazken yan tarafta gelir elde etmenin iyi bir yolu olabileceğini unutmayın.

2. İnternet'te arama yapmak

Web'de arama yapmak için size ödeme yapacak şirketlerin olduğunu biliyor muydunuz?

İnternette para kazanmaya geldiğinde en saygın şirketlerden biri olan Swagbucks'a göz atın. Sadece kaydolmak için 10 $ bonus kazanın!

3. Videoları İzlemek ve Oyun Oynamak İçin Ücretli Olun

Bunun gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu biliyorum, ancak InboxDollars aslında videoları izlemek için size para ödeyecek. Sadece bu değil, aynı zamanda oyunları indirip oynayabilecekler.

Final Fantasy XV'i indirdim ve sadece oyun oynamak için 3.75 dolar kazandım. Şu anda sadece kaydolmak için 5 $ nakit bonus sunuyorlar.

4. Evinizdeki Bir Odayı Listele

Konuklar için bir yatak odası ya da bodrum katı gibi başka kullanılmayan bir alanınız var mı? Eğer öyleyse, bu her ay birkaç yüz dolar getirmek için harika bir yol olabilir.

Arkadaşım steve Airbnb ile boş yatak odalarını listeleyerek ayda 1.000 $ 'dan fazla yapar. Senior Well Kept Cüzdan Yazan Claire, Airbnb'daki stüdyo dairesini kiralayarak ortalama 600 dolar kazanıyordu.

Airbnb'yi kullanarak evinizdeki bir odayı kolayca listeleyebilirsiniz. Kiracılar sizin için zaten taranmış ve sorunlarınız varsa Airbnb'ye yardım için dönebilirsiniz.

5. Bir e-Ticaret Mağazası oluşturun

Satmak için bir ürününüz varsa, bir e-Ticaret mağazası onu buradan çıkarmak için harika bir yoldur. Araştırmanızı ilk önce bu pazar çok doygun olduğundan emin olun, böylece daha fazla niş, daha iyi olabilirsiniz.

Online mağazanızı açmayı daha da kolaylaştırmak için, iyi görünümlü şablonlara sahip bir eTicaret platformu olan Shopify'ı inceleyin, böylece herhangi bir programlama yapmanız gerekmez.

6. Crowdfunded Gayrimenkul Yatırım

Gayrimenkul uyurken para kazanmak için harika bir yol olabilir. Ancak, bir ev satın almak için çok pahalı olduğu için, gayrimenkul satın almak için bir crowdfunding platformu kullanarak daha uygun bir seçenek olabilir.

Gayrimenkul yatırım için kolay, düşük maliyetli bir yol istiyorsanız, Fundrise gibi bir şirket kullanmayı düşünün.

Başlamak için sadece 500 $ 'a ihtiyacınız var ve aralarından seçim yapabileceğiniz üç ana eREIT var.

Bir başka harika seçenek de, Realty Mogul adlı bir şirkete sahip.en az 1.000 dolar.

Asgariları Fundrise'den daha yüksek olsa da,yıllık ücretleri çok daha az % 30 ile% 50 arasında olduğu için.

7. Aracınızı Kullanarak Ücretli Olun

Eğer bir arabanız varsa ve sürmeyi seviyorsanız, Lyft gibi bir şirkete gitmek için kayıt yaptırmak sizin için mükemmel bir fırsat olabilir.

Saatlerinizi ayarlayabilir ve hangi işleri yapacağınızı ve kullanamayacağınızı seçebilirsiniz, yani bu taraftaki koşuşturmayı seçtiğinizde gelirinizin kontrolü sizdedir.

Şu anda Lyft yeni sürücüler için 250 $ bonus veriyor.

8. Restoranlar İçin Yiyecek Verme

İnsanlara yiyecek dağıtarak para kazanmak ister misiniz? En sevdiğiniz şarkıları dinlerken yiyecek sunmak için size ödeme yapacak olan DoorDash'a göz atın.

Şehrinizin kurallarına bağlı olarak, yakındaki müşterilere araba, bisiklet veya ayak ile teslim etmek mümkündür.

Ve, yeterlilik gereksinimleri Uber veya Lyft için bir rideshare sürücüsü olmaktan daha esnektir. Sürüş şoförü olmak için çok küçükseniz veya doğru araca sahip değilseniz, bu mükemmel bir alternatiftir.

Artık daha fazla restoran, müşterilerin siparişleri ve teslimat siparişleri için çevrimiçi sipariş vermesine izin veriyor. Meşgul profesyoneller yemeklerini almak için restorana gitmek için zaman ayırmak istemiyorlar. Bunun yerine, çevrimiçi sipariş verdiler ve size getirmeleri için para ödüyorlar!

Tek bir restoran tarafından çalıştırılmadığınız için, daha yüksek bir gelir potansiyeline sahip olursunuz, çünkü birden fazla restoran ortağı için dağıtım yapma fırsatına sahipsiniz.

9. İnternetten Telefonunuza Göz Atın

Telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak zamanınızın çoğunu internette geçirirseniz, ne yaptığınızı öğrenmek için ödeme alabilirsiniz. zaten çevrimiçi yapmak. MobileXpression ile mobil aktiviteniz için haftalık olarak ödeme alırsınız. Ne kadar çok zaman geçirirseniz, o kadar çok kazanırsınız.

MobileXpression uygulamasını buradan indirebilirsiniz:

  • Android uygulaması
  • iOS uygulaması

10. Favori TV Şovlarını İzleyin

Ayrıca sevdiğiniz TV şovlarını Perk ile izleyerek para kazanabilirsiniz. Şovu Hulu veya başka bir oynatma uygulamasıyla canlı olarak veya isteğe bağlı olarak izlerseniz, Perk birçok video uygulamasıyla senkronize olacak ve ödül puanları kazanabileceksiniz.

Şovunu seyrederken, Perk ayrıca ekstra ödül puanları kazanmanıza yardımcı olacak eğlenceli sınavlar ve oyunlar da sunuyor.

11. Evden İngilizce Öğretin

En az bir yıllık öğretim deneyiminiz var mı? Öyleyse ödeme yapabileceğiniz QKids'i kontrol etmek isteyebilirsiniz. saatte 20 dolara kadar kendi evinizin rahatlığında İngilizce öğretmek için.

Gereksinimler:

  • Amerika Birleşik Devletleri veya Kanada’da bulunan yerel akıcı İngilizce konuşanlar
  • Bir derece kazandı veya şu anda bir üniversite programına kayıtlı
  • Haftada en az 6 saat (12 sınıf) öğretmek için kullanılabilir

Çalışmanın yolu, Çin'de İngilizce öğrenmek isteyen bir öğrenciye atanmanızdır. QKids müfredatı sağlar ve her şeyi bir bilgisayardan yaparsınız. Çok perişan değil, değil mi?

12. Genel olarak Alışveriş için Ödenen Para Kazanın

Satın aldığın her şey için para kazanmak harika olmaz mıydı? Orada her gün satın aldığınız şeyler için size para verecek birçok web sitesi var.

En iyi sitelerden biri, Walmart, Amazon ve daha fazlası gibi perakendecilere alışveriş yapmak için size geri ödeme yapacak olan Ebates olarak adlandırılıyor.

Kaydolmak için 10 ABD doları nakit almak için buraya tıklayın ve ilk satın alma işlemini Ebates üzerinden gerçekleştirin.

13. Bakkaliye Alışveriş Yaparken Para Kazanın

En az ayda bir kez bakkal alışverişi yapıyorsunuz. Market satın aldığınızda para kazanabileceğini biliyor muydun?

Ibotta adında bir tür uygulama kullanıyorum, bu da beni belirli türden yiyecekleri satın almak için ödeyecek. Anahtar sadece normalde satın alacağınız eşyaları satın almaktır. Sonra bu uygulamayı kullanarak no-brainer.

Alışveriş yaparken para kazanmanın bir başka yolu da kişisel bir müşteri olmaktır.

14. Kişisel Bakkal Alışverişi Yapın

Instacart'a katıldığınızda başkalarına yiyecek teslimatı yapabilirsiniz. Instacart aracılığıyla kişisel alışveriş yapmanın iki farklı yolu vardır.

Tam yol, kişisel otomobilinizi kullanarak yiyecek satın aldığınızda ve teslim ettiğinizde tam hizmet alan bir müşteri olmaktır.

Bir arabanız yoksa, Instacart ayrıca müşterinin alabileceği siparişler için alışveriş yapan mağaza içi müşterilere de ihtiyaç duyar.

Başvuru sürecini başlatmak için “Bir müşteri ol” u tıklayın ve tam hizmet veya mağaza içi müşteri olmak isteyip istemediğinize karar verin.

15. Gizemli Dükkan

Alışveriş yapmayı seviyorsanız, gizemli alışverişi de deneyebilirsiniz. Jobs2Shop ile kasabanızda yerel gizem dükkanı konserlerini bulabilirsiniz. Bir görevdeyken, ürün görüntülerinin fotoğraflarını çekebilir veya fiyat kontrolleri için ürün barkodlarını tarayabilirsiniz. Elbette müşteri hizmetlerini ve mağaza ya da restoranın temizliğini de değerlendirebilirsiniz.

Gizemli alışverişiniz olmadığında, anketler alarak, oyun oynayarak ve Jobs2Shop'ta teklifleri tamamlayarak ek para kazanabilirsiniz.

16. Bir blog başlatın

Bu benim favori tarafımdan biri bloglamadan aylık 10.000 dolardan fazla kazanın. Bir bloga başlamak çok kolaydır, hatta teknolojiyi daha iyi düşünmeyenler için bile.

Bir blog'u 3 aydan daha az bir ay için başlatabilirsiniz. Bluehost ile 2.95 $ / ay özel fiyat almak için buraya tıklayın.

17. Resimlerinizi Satmak

Resimlerinizi satabileceğinizi biliyor muydunuz? İyi bir çekim için bir gözünüz varsa ve iyi bir fotoğraf makinesine sahip bir akıllı telefonunuz varsa, neden onunla biraz para kazanmaya başlamıyorsunuz?

Vasat bir stok fotoğraf dünyasında, resimleriniz insanların web sitelerini veya baskı malzemelerini öne çıkarmaları için tam olarak ihtiyaç duydukları şeyler olabilir.

Fotoğraflarınızı çevrimiçi satmak için SmugMug adlı bir siteye göz atın. Size sınırsız bulut depolama alanı sağlayacak ve çalışmalarınızı Apple TV ile görüntüleyebilecek bir özelliğe sahip olacaklar.

Şu anda onlarla kayıt olduğunuzda% 15 indirim alabilirsiniz.

18. Kitap Yayınla

Gerçek insanlar gerçekten kitap yayınlayarak para kazanıyorlar. Paylaşmak için değerli bilgileriniz varsa, kitabı kitap haline getirmeyi ve çevrimiçi olarak az veya hiç ücret ödemeden kitap satmayı düşünün.

Aslında Erken Emekli Olabilir adlı bir kitap yazdım ve Sattığım her kitap için% 10 telif.

19. El Eşyalarınızı Etsy'de Satmak

El işi ürünler yapmak için bir hediyeniz varsa, bunları Etsy'de satmayı düşünün.

Bebek kıyafetlerinden ahşap işleme ürünlerine ve daha fazlasına kadar, Etsy mağaza sahipleri, değerli bir ürün satarlarsa ayda yüzlerce dolar veya daha fazla para kazanabilirler.

Etsy'de satış yapmak, yaratıcılığınızı para kazanmak ve aynı zamanda sevdikleri benzersiz ürünleri sunmak için kullanmanın harika bir yoludur.

20. Peer-to-Peer Borç Verme

Günümüzde paraya ihtiyacı olan ve aynı zamanda paranızı geri alan başkalarına yardım etmek kolaydır.

Kredi Kulübü, övünen bir platformdur % 25 kadar kazanabilmenize rağmen,% 3-8 oranında geri dönüş. Bu yüzde, seçtiğiniz yatırımlara ve bu yatırımlarla ilgili risklere bağlı olarak değişir.

Yatırımcılarının% 99,9'u olumlu getiri gördü, Bu nedenle eşler arası kredilendirme ile ilgileniyorsanız, başlamak için iyi bir yer olabilir.

21. Hisse Senetleri ve ETF'lere Yatırım Yapmak

Her ay 401 binlik planınıza yatırım yapmak zaman içinde emekli olmak için harika bir başlangıç ​​noktasıdır, fakat aynı zamanda ayrı bir hesaba yatırım yapmayı da düşünmelisiniz.

Ally Invest, 401k planınızın yatırım yapmanıza izin vermediği hisse senedi ve ETF'ler için en düşük ticari komisyonlardan bazılarını sunmaktadır.

Bir başkasının sizin için bu zor yatırım kararlarını vermesini tercih ederseniz, Betterment'i de kullanabilirsiniz.

Başlamak için sadece 1 $ 'a ihtiyacınız varve otomatik olarak paranızı çeşitlendirilmiş bir portföyde yatırım yapacaklar, böylece pasif gelirinizi ASAP kazanabileceksiniz.

Hangi platformu seçerseniz seçin, emeklilik dışı bir aracılık hesabına veya Geleneksel veya Roth IRA'ya yatırım yapma seçeneğiniz vardır.

22. Cevap Trivia Sorular

Yararsız bilgi dolu mu? Swag IQ ile yararlı bilgilere dönüştürebilir ve para kazanabilirsiniz.

Bu Swagbucks tarafından çalıştırılan yeni bir trivia oyunu, ama sadece trivia oyunları için ayrı bir uygulama.

Her gün bir oyun var, bu yüzden trivia şapkasını giy ve eğlen.

İş ve Kalori Kalori

Ellerinizle çalışmayı seviyorsanız veya el emeği yapmak için fiziksel yeteneğe sahipseniz, aynı anda kalori yakmanıza yardımcı olacak bir yan yan etki vardır.Bu fikirlere göz atın.

23. pizza teslim

Eşim Kim ve ben sadece on sekiz ay içinde 52.000 $ 'lık tüketici borcunu ödemekte çok çalıştıklarında, eve fazladan para getirmeye yardımcı olmak için pizza dağıttım. Sadece pizza teslimatı yapan kişiler saatlik ücret almazlar, aynı zamanda bazı ciddi ipuçları da kazanabilirler.

Bunu yaparken saatte 15 dolar civarında bir yer kazandım ben tam zamanlı bir işim vardı.

Bölgenizdeki yerel pizza yerlerine göz atın ve eğer isterseniz bu sizin yanınızda olabileceği konusunda işe alınma hakkında onlarla konuşun.

Ya da, DoorDash ile birden fazla restoran için teslim edebilirsiniz.

24. Çocuklar izle

Birçok aile, aileleri için kaliteli çocuk bakım hizmetleri için isteklidir. Çocuklardan hoşlanıyorsanız ve sorumlu ve zamanındaysanız, bu fazladan bir para yatırmak için harika bir yol olabilir.

Okullarda, jimnastik kulüpleri gibi etkinlik merkezlerinde ve ebeveynlerin ve çocukların sıkça karşılaştığı diğer yerlerde reklam yapın. Care.com'da bir profil kurmak, daha fazla konser almanıza yardımcı olmak için iyi bir fikirdir.

25. evcil hayvan izle

Hayvanlarla iyi olursanız ve onlarla çalışmaktan hoşlanıyorsanız, bu sizin için mükemmel yan koşular olabilir. Yoğun programlara veya tatile giden insanlara, köpeklerini gezdirmek ve hayvanlarını şehir dışına çıktıklarında bakmak için sorumlu hayvan severlere ihtiyaçları vardır.

Mahalle broşürleri veya evcil hayvan sitelerinin bir dizinine sahip olan Rover.com veya Care.com gibi sitelerde reklam verin.

26. Egzersizden Ödenmesi

Zaten düzenli egzersiz yapman gerektiğini ve sağlıklı olmak için dengeli bir diyet yemenin gerektiğini biliyorsun. Ek bir motivasyona ihtiyacınız varsa, Başarı aşağıdaki sağlıklı aktiviteler için size ödeme yapar:

  • Sayma adımları
  • Uyuyor
  • Yemek yemek
  • Arkadaşlarını tweeting

Başarı 30'dan fazla sağlık ile ilgili uygulama ile kullanmak ve bağlanmak için ücretsizdir, bu yüzden her zaman egzersiz için ödeme alırsınız.

27. Gazeteyi Teslim Et

Evet, ister inanın ister inanmayın, gazete hala her gün insanların evlerine teslim edilir.

Bugünlerde çok daha az hayal edecektim.

Ancak, bu noktanın yanında. Çalışmadan önce sabahın erken saatlerinde yapabileceğiniz bir yan koşuşturma arıyorsanız, o zaman bu harika bir seçenektir.

28. Mow çimenler

Birçok çalışan ailede çimler ve çevre düzenlemelerini sürdürmek için az zaman veya istekleri vardır.

Çim biçme makineleri seviyorsanız, el ilanları yazdırıp çim biçme ve / veya peyzaj hizmetleri sunduğunuz komşulara reklam verin.

Biçme çim biçme güzelliği çok az başlangıç ​​parası içerir. Bir çim biçme makinesi al ve gitmene sevindim.

TaskRabbit'deki istemcilerle de bağlantı kurabilirsiniz.

29. Boya Kapıları ve Çitler

Bu, insanların genellikle yapmak için zaman ayırmadıkları küçük görevlerden bir diğeridir. Eğer birçok yardaların kapı ve çitlere sahip olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, el ilanları yazdırın ve bunları nakit olarak boyayın.

Bana podcastimde Chris Peach ile röportaj yaptım ve bana boyaması gereken bir kapının resmini yapan komşu bir çocuktan bahsetti. Ardından, insanlara kapılarının boyanmasına ihtiyaç olup olmadığını soran resim ile bir broşür çıkardı.

Üstünde onun telefon numarası ile bazı yırtıklarını vardı. Chris kapının resmine baktı ve onun kapısı olup olmadığını merak etti.

Bu çocuk çok parlaktı çünkü tüm komşuların aynı şeyi düşündüğüne bahse girerim. Kapıları hakkında bir şeyler yapmak istiyorlarsa, kimi arayacaklarını düşünüyorsun?

Muhtemelen oralarda yaşayan çocuk mahalleyi daha iyi görmeye çalışıyor.

30. Small Handyman İş İlanları

Çatlak musluklar, gıcırtılı kapılar ve diğer küçük onarım işleri çoğu evde kolaylıkla mevcuttur.

Tamirci hizmetlerinizi tanıtın ve başkalarının küçük görevleri tamamlamasına yardımcı olmak için bir iş yapın.

Birçok topluluk ve apartman kompleksinde, el ilanlarınızı ücretsiz olarak gönderebileceğiniz bir bülten tahtası vardır.

Tamir işlerini, işten işe giderken zaman ve gaz tüketimini önlemek için belirli bir alandaki tüm evleri bir seferde çalışacak şekilde programladığınızdan emin olun.

31. Araba Yıkama

Yerel sakinlere kapıdan kapıya araba yıkama hizmeti sunuyoruz. Temizlik malzemelerini getirin; Araçların içini vakumlamak için su ve elektrik sağlarlar. Biçme çimenler benzer, bu başlamak için çok az para alır. Vakum, kepçe, süngerler, birkaç temizlik ürünü al ve gitmeniz güzel.

Tam servisli bir yıkama için içeride ve dışarıda temizlik yapmayı unutmayın.

32. Evler veya İşletmeler Temizleyin ve / veya Organize Edin

Temizlik ve organizasyon için bir şakaya sahipseniz, yerel sakinlere ve iş sahiplerine yeteneklerinizi sunarak yapılacak ciddi bir para var.

İnsanlar genellikle evlerini temizlemek için zamana sahip değildirler ve organizasyon herkesin istediği becerilerden biridir, ama herkesin sahip olmadığı bir şeydir.

Temizlemeyi ve organize olmayı seviyorsanız, hizmetleriniz için yerel evlere ve işletmelere reklam vermeyi düşünün.

33. Windows'u temizleyin

Bu, insanların sadece yapmak için zaman ayırmaması gereken görevlerden bir diğeridir. Çoğu pencere temizliği istemcisinin sigortalı olmanızı isteyeceğini unutmayın, böylece herhangi bir iş kazası söz konusu olur.

El ilanları dağıtarak ya da yerel bir mahalle gazetesine ilan vererek reklam verebilirsiniz.

Becerilerinizi Kullanın

Para kazanabileceğin yeteneklere sahipseniz, neden onları işe koymayasınız?

34. Grafik Tasarımı

Grafik tasarımcıları hem tuğla hem de harç şirketlerinde ve çevrimiçi şirketlerde yüksek talep görmektedir.

Grafik tasarım için bir hediyeniz varsa, evdeki bilgisayarınızın rahatlığında yapabileceğiniz çevrimiçi işleri arayın.

Grafik tasarımcı arayan kişileri bulmak için 99 Tasarım'a göz atın.

35. Web Tasarımı

Her gün ortaya çıkan yeni web siteleri ve bloglar sayesinde, web tasarımında yetenekli olanlar için ciddi miktarda iş bulunmaktadır.

Harika bir web sitesi oluşturmak için yaratıcı yetenekleriniz ve teknik yetenekleriniz varsa, hizmetlerinizi çevrimiçi müşterilere sunmayı düşünün.

Web tasarım çalışması arıyorsanız, bugün en kısa sürede birini işe almak isteyen insanlara sahip olan Upwork'e göz atın.

36. Çizim Tabanlı Videolar Oluşturma

Bir şeyi açıklayan elle çizilmiş olan videoları gördünüz mü? Peki, bu videoları kendiniz nasıl yapacağınızı öğrenmek için satın alabileceğiniz bir yazılım olduğunu biliyor muydunuz?

Yazılıma yatırım yapmak ve programı öğrenmek için zaman harcamanız gerekecek, ancak bir kez düşürdüğünüzde bu çok karlı bir iş olabilir.

İlk birkaç işinizi almanın iyi bir yolu Fiverr gibi bir web sitesinde. Sitedeki hizmetler sadece 5 $ 'dan başlar, ancak hizmetlerinizi 5 $' dan fazla bir fiyatla listeleyebilirsiniz.

37. Özel ders

Her yaştan, küçük çocuklardan lise öğrencilerine, üniversite öğrencilerine ve hatta daha yaşlı olan kişiler, çeşitli farklı konular için özel ders hizmetleri kullanırlar.

Öğrenciler genellikle matematik, fen veya İngilizce gibi belirli konularda öğretmenlere ihtiyaç duyarlar. Ve her yaştan yetişkinler, İngilizce öğrenmek veya teknik cihazların nasıl çalışacağını öğrenmek gibi şeyler için genellikle öğretmenler ararlar.

Hizmetlerinizi yerel okullarda, kafelerde veya Craigslist'te sunun.

Bu, bir üniversite öğrencisi olarak saatlerce esnek olduğundan ve okul programınızın etrafında çalışarak para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

Ayrıca QKIDS gibi bir site üzerinden yurtdışı çocuklara online eğitebilirsiniz.

38. Düzeltme

Ayrıntılı bir gözünüz varsa, çevrimiçi bir düzeltme okuması işi sizin için mükemmel yan koşular olabilir. Birçok şirket, yayınlanmadan önce içeriklerini prova edecek kişilere bakıyor. Bu, ev ofisinizin rahatlığında yapabileceğiniz bir iştir.

İster inanın ister inanmayın, prova okuma çok değerli bir beceri setidir çünkü kalite içeriği, insanları ve işletmeleri orada bulunan crummy içeriğin dışında bırakmaktadır.

Bir prova okuyucusu olarak daha fazla kazanmanıza yardımcı olmak için, Proofread Anywhere gibi bir kursa katılın. Genel düzeltme okuma ve transkripti düzeltme için bir ders var.

Transkript okuma yazma işleminin tamamlanması genellikle daha zor bir iş olduğu için genel düzeltme okumalarından daha fazlasını ödeyecektir.

39. Ses Kayıtlarını Yazmak

Altın bir kulağınız varsa, ses kayıtlarını da yazabilirsiniz. En iyi platformlardan biri, genel, yasal ve tıbbi kayıtları kopyalamanıza izin veren Her Türlü Transcribe'dir.

Yasal veya tıbbi bir geçmişiniz varsa, sesli saat başına daha fazlasını yapabileceğiniz gibi bu özel fırsatları takip edin.

40. Tweet’e para yatırın

Twitter hesabınızdaki bilgilerini tweet atmanızı sağlayacak meşru şirketler var. Geçenlerde, Bounty kağıt havluları, Crest diş macunu ve Charmin tuvalet kağıdına sahip olan Proctor ve Gamble'dan bir fırsat gördüm. Teklifimi kabul etmese de, bu fırsatlar neredeyse her gün ortaya çıkıyor.

Nasıl kayıt olunur hakkında daha fazla bilgi için Izea tarafından Sponsorlu Tweet'lere göz atın.

41. Sanal Asistan

Şirketler ve serbest meslek sahipleri, işletmelerini verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan küçük günlük görevlerle onlara yardımcı olacak sanal asistanlar arıyorlar.

Başkalarına yardımcı olmak ve görevleri zamanında tamamlamakta iyiyseniz, o zaman sanal asistan olmak sizin için doğru hareket olabilir.

Sanal asistanlık fırsatları bulmak için Outsourcely adlı bir siteye göz atın veya çevrimiçi işletmeler için hizmetlerinizi serbest çalışan olarak kullanın.

Arkadaşım Kayla bir serbest sanal asistan ve ayda 10.000 $ kazanıyor! Hatta başkalarının aynı şeyi yapmasına yardımcı olmak için 10k VA'lık bir çevrimiçi kurs başlattı.

42. Aracınıza reklam yapın

Bazı ciddi pasif gelirler istiyorsanız, bazı firmalar aracınıza bir sargı sarmak için para ödeyecekler ve daha sonra farklı şirketlere reklam vermek için normal günlük rotalarınızı sürmeniz için size ödeme yapacaklardır.

Reklamın içeriğinden rahatsızlık duyuyorsanız, belirli bir reklama "hayır" demeye hakkınız vardır.

Çoğu şirket arabanızda reklam vermek için ayda 100-400 dolar ödüyor.

43. Affiliate Marketing

Affiliate marketing, bir blogdan para kazanmanın ve kazanmaya yol açmanın bir yoludur Ayda altı rakam kadar pasif gelir.

Bir blog, web sitesi, YouTube kanalı, podcast ve daha fazlasından bağlı kuruluş gelirleri kazanabilirsiniz. Üretmek istediğiniz bir şeye (blog yazısı gibi) bağlı bir bağlantı eklemek yalnızca bir dakika veya daha az zaman alır ve teorik olarak, bir kullanıcı gönderiyi her ziyaret ettiğinde veya bir bağlantıya tıklandığında para kazanabilirsiniz.

Şeffaflık için, pazarlamak için kurulmuş bir kitleniz olmadıkça, hemen hemen çok para kazanmayacağınızın farkında olmalısınız.

Affiliate pazarlamanın nasıl doğru bir şekilde yapılacağını öğrenmek için, Michelle Schroeder-Gardner tarafından yaratılan Affiliate Marketing Course (İş Ortağı Pazarlama) Kursu Yapmayı düşünmelisiniz. blogundan yılda 1 milyon dolar kazanın.

44. Serbest Yazılıma Başlama

Serbest yazı, yaklaşık üç yıl önce başladığım bir yan aksiyon. Ailem ve benim için büyük bir gelir kaynağı oldu.

Bir serbest yazar olarak, evden çalışabilir, kendi programınızı belirleyebilir ve yaşam programınız için en uygun iş yükünü seçebilirsiniz.

Büyük bir yayın için yazdığınız veya kendi web sitesi için içerik yazmak için yerel bir şirket tarafından işe alındığında, bu sizin pijamalarınızda yanınızda para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

Serbest yazar olarak daha fazla kazanmanıza yardımcı olmak için Kursa Daha Fazla Yazma'ya göz atın. Holly Johnson, kursun yaratıcısıdır ve serbest yazar olarak yılda 200.000 dolardan fazla kazanır.

45. Bilgisayarları Tamir Et

Teknik bilgi sahibi yerel evlerde ve işletmelerde yüksek talep görmektedir.

Bilgisayar bilgisinde mükemmel olan lise öğrencileri bile kendi mahallelerindekilere bilgisayar kurulumu ve onarım hizmeti sunarak para kazanabilirler.

Arkadaşlarınıza ve ailenize sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi vererek başlayabilirsiniz. Ayrıca, hizmetlerinizi Craigslist'te yayınlamayı düşünebilir veya el ilanları yerel evlere ve işyerlerine dağıtabilirsiniz.

46. ​​İşletmeler İçin SEO Yapın

Arama motoru optimizasyonu alanında bilgi sahibi iseniz, işler sizi bekliyor. İşletmeler, ürünlerini veya hizmetlerini sunmaya odaklanmak isterler.

Arama motoru tekniklerini girmek için onlara zamanlarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak zaman veya bilgiye sahip değildirler.

Bu sahip olduğunuz bir yetenekse, İnternet erişimini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olma konusunda yerel ve çevrimiçi işletmelere ulaşmayı düşünün.

Ülkenizdeki tüm müşterilerle çalıştığınız için, müşterileriniz için güvenilirlik sağlamak üzere ücretsiz bir iş telefonu numarasına yatırım yapabilirsiniz.

47. Muhasebecilik

Hem çevrimiçi hem de tuğla ve harç mağazalarında, kolayca mevcut olan muhasebecilik işleri var. Sayıları seviyor ve sessiz bir çalışma alanının tadını çıkarırsanız, bu sizin için yan etki olabilir.

QuickBooks'un güncel bir kopyasının son derece verimli olmasını unutmayın.

Mevcut muhasebecilik işleri için gerçekte olduğu gibi yerel reklamları ve çevrimiçi iş sitelerini kontrol edin.

48. Finansal Koçluk

Eğer kişisel maliyelerinizi yönetmekte ve / veya büyük miktarda borç parasını ödemede iyi iseniz, finansal koçluk sizin için bir iş olabilir.

Paralarını iyi yönetmeyi öğrenmeye istekli birçok kişi ve aile var.

Hizmetlerinizi Twitter, Facebook ya da kendi web siteniz üzerinden yapın.

49. Videoları Düzenle

İşletmeler veya bireyler için video düzenleme, kazançlı bir iş olabilir. Yaratıcılık ve teknik becerileriniz varsa, insanların videolarını ve / veya resimlerini aziz bir hatıra ya da güçlü bir pazarlama aracı haline getirmek için kullanmayı düşünün.

Videoları düzenlemek için bir yazılım olsa da, Lightworks gibi kullanmaya başlamak için kullanabileceğiniz ücretsiz olanlar da vardır.

50. Çiftçi Piyasalarında Satmak

Çiftçiler Piyasaları genellikle satılık çeşitli ürünler sunmaktadır.

Meyve ve sebzelerin yanı sıra, Çiftçi Pazarları genellikle unlu mamullerin, el yapımı ürünlerin ve aromalı patlamış mısır veya ev yapımı şeker gibi özel yiyeceklerin satışına izin verir.

Karım ve ben de Çiftçi Pazarları arasında gezinmeyi seviyorum. Zaman zaman biraz taze sebze ve humus bile alıyoruz.

Daha fazla bilgi için eyaletinizin Farmers Market web sitesini ziyaret edin.

51. Marka Elçisi Olun

Marketler ve alışveriş kulüpleri, marka elçileri olmak için düzenli olarak ve giden insanlar arıyorlar. Marka elçisi olmak birçok farklı anlama gelebilir. Bazıları müşterileri geçmek için yiyecek örnekleri sunacak ve onları beğenirse ürünü satın almaya teşvik edecektir. Diğerleri bir konserde katılımcılara ücretsiz kırmızı boğa teneke kutuları dağıtacaktır.

Yeni insanlarla iletişim kurmaktan hoşlanıyorsanız, bu iş aramaya değer olabilir.

52. YouTube Kanalınızdan Para Kazanma

YouTube kanalına sahip olmaktan ne kadar para kazanabiliyorsunuz. Tüketici borcunda 70.000 dolar ödemek için YouTube kullanan biriyle röportaj yaptım.

Öncelikle bir kanalınız olmalı. Ardından, videolarınızın ayarlarda işaretlendiğinden ve reklamverenler için para kazanabilmelerini sağlamanız gerekir. Son olarak, bir grup aboneye ihtiyacın var.

Bu açıklama biraz basitleştiriyor, ancak YouTube'dan para kazanmak, yan ödeme nakit kazanmanın gerçek ve uygun bir yoludur.

Diğer Yan Hustle Fikirleri

Zaten sahip olduğunuz şeylerle para kazanma yeteneğine sahip olabilirsiniz. Bazı hızlı paraya dönüşebileceğinizi görmek için her bir dolap, dolap ve çekmeceye bakın.

53. Tasarımlarınızı Satıyoruz

Pasif gelir elde etmenin en iyi yolu, CafePress gibi bir web sitesinde t-shirt, ev eşyası ve daha fazlası için kişiselleştirilmiş tasarımlar yaratmaktır.

CafePress sizin için kolaylaştırır. Tek yapmanız gereken tasarımınızı web sitesine yüklemektir. Bir müşteri ürünlerinizden birini satın aldığınızda ödeme alırsınız. CafePress öğeyi yazdırır ve doğrudan müşteriye gönderir.

54. Sahip Olduğunuz Ekipmanı Kiralayın

Evinizdeki veya garajınızdaki birçok öğe başkalarına kiralanabilir. Bazı fikirler arasında kampçılar, tekneler, testereler ve merdivenler gibi ekipmanlar ve parti çadırları veya diğer parti malzemeleri bulunur.

İnsanları eşyalarınızı kiralamak için bulmak için bunları Craigslist veya Facebook'ta reklam yapmayı düşünmelisiniz.

İpucu: Ekipmanlarınızı kiralamak için daha fazla müşteri çekmek için Facebook Reklamlarını kullanmayı düşünün. Facebook Reklamları ile kursu nasıl güzelleştireceğinizi öğrenin.

55. Daha uzun kullanmamanız gereken ürünleri satmak

Artık ihtiyacınız olmayan ve kiralayamayacağınız öğeler için bunları satmayı düşünün. Öğelerinizin yeni bir ev bulmasına yardımcı olmak için Craigslist, Facebook veya Letgo'yu kullanabilirsiniz.

Kullanılmış elektronik ve Lego koleksiyonları için hızlı ödeme yapmanız gerekirse Decluttr'a bir göz atabilirsiniz.

56. Gelinlik Giydirme

Bir daha asla bakmamak için düğün elbiseni dolabına sokmak istemiyor musun? Düğün elbisenizi nakit olarak satabilir ve süreçte başka bir geline yardım edebilirsiniz.

Resmin kusursuz bir elbisesine sahip olsanız bile, tüm gardırobunuz kadar pahalıya mal olabilir. Elbisenizi satmak, bu parayı daha iyi kullanmak için kullanabilir.

57. Bir Kar için Dropship Öğeleri

Sahip olmadığınız ürünleri satan parayı nasıl kazanıyorsunuz? Bir dropship işletmesini açar ve alıcıları üreticiyle bağlarsınız. Bazı köşelerde, bu yan acele perakende arbitraj olarak bilinir.

Çevrimiçi olarak özel satıcılardan sipariş verirseniz, bir drop-shipped ürün sipariş etme şansınız vardır.

Kendi işinizi kurmak için, düşük satın alabileceğiniz bir ürünü seçin ve yüksek satın. Ürünü çeşitli çevrimiçi pazarlarda tanıtıyorsunuz ve bir satış yaptığınızda üretici ürünü gönderiyor.

Damla nakliye işleminin güzelliği, sattığınız ürünlerden hiçbirine dokunmamanızdır. Sadece bir online mağaza kurup satış yapmalısınız.

Başlamak için, dropship ortaklarını bulmak için Salehoo'u kullanabilirsiniz.

58. Android ve / veya iPhone Uygulaması Yapın

Bir teknik kişi iseniz, akıllı telefonlar için bir uygulama oluşturmak gerçek bir para üreticisi olabilir. Bazı ciddi nakit geliştirme uygulamaları yapabilen Steve Young (oyun kurucu değil) ile röportaj yaptım.

Videoyu izle: Suspense: Hayat Ağacı / İki Anahtara Gücü / İlavesi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Amazon.com'da Büyük Anlaşma Scoring için 4 Sırları"/>
Maliye

Amazon.com'da Büyük Anlaşma Scoring için 4 Sırları

1. Amazon.com Fiyat Dalgalanmaları Amazon.com'un öğelerin fiyatını günlük veya hatta saatlik olarak değiştirdiği bilinen bir gerçektir. Bu konuda oldukça kapalıyken, yıllar içinde topladıkları satın alma eğilimlerini ve verilerini takip ettiklerini düşünüyorum. "Daha Sonra Kaydet" bölümünde, sepetinize ürün ekleyerek bunu avantajınıza kullandığınızdan emin olun.
Devamını Oku
Çiftçiler Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Çiftçiler Hayat Sigortası İncelemesi

Çoğu durumda, hayat sigortası, bir kişinin genel finansal stratejisinin ayrılmaz bir parçası olacaktır. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin çoğu, hayatta kalanların ihtiyaç duyduğu geniş bir ürün yelpazesi için kullanılabilir. Bunlar, borçların ödenmesini, her gün devam eden yaşam giderlerinin ödenmesini ve bir çocuğun veya torunun gelecekteki üniversite eğitim masraflarının ödenmesini içerebilir.
Devamını Oku
Spotify Premium Gerçekten Maliyete Değer mi?
Maliye

Spotify Premium Gerçekten Maliyete Değer mi?

Akan müzik yokken bir zaman düşünmemi acıtıyor. En yeni müzikleri incelemek için Virgin Megastore veya Tower Records'a göz atmaktan hoşlanırken, CD satın almak pahalı bir alışkanlıktı. Yan not: Eğer hala CD koleksiyonunuza devam ediyor ve bundan kurtulmak istiyorsanız, Decluttr kullanın ya da satmak için 14 harika yer görün.
Devamını Oku
Çevrimiçi Gelir, Kitap Güncelleme ve Daha Fazla 3,542 $!
Maliye

Çevrimiçi Gelir, Kitap Güncelleme ve Daha Fazla 3,542 $!

Vay. Söyleyebileceğim tek şey bu. Bu ay, geçen ay yaptığımınkiyle kıyaslandığında neredeyse iki katına çıktım ve bu, şimdiye kadarki en iyi aylık gelirden gelmiştim. İştiraklerimi tıklayarak ve kurslarımı alarak bunu mümkün kılan herkese minnettarım. Senin gibi insanlar için bugün olduğum yerde olmazdım.
Devamını Oku