Maliye

Tatilinizden En İyi Çıkma

Kim ve ben bu hafta arkadaşlarını ziyaret eden Singapur'dayız. Bu yolculuğun gerçekleşmesi için 18 ay boyunca biriktik ve sonunda geldik. Hava alıştığımızdan biraz daha nemli, ama ada güzel ve insanlar harika.

Seyahatlerimizin ortasında, tatilinizden en iyi şekilde yararlanmak için yapabileceğiniz 5 şeyi paylaşacağımı düşündüm:

1. BYOF (Kendi Yemeğini Getir) - Diğer yerlerde ne kadar yiyecek maliyeti var. Protein çubukları, iz-mix, vb. Gibi kendi atıştırmalıklarınızı getirebilirseniz; Bu uzun vadede size çok para kazandırabilir. Kendi içkilerini getir, para tasarrufu da olabilir. Singapur Hayvanat Bahçesi'nde, şişelenmiş içecekler her biri 3,00 dolardı ve aynı içecek yalnızca 7/11 yerel para biriminde 1,25 dolar.

2. bunun için nakit ödeme - Tatil için nakit ödeme yapabilmek için söylenecek bir şey var. “Bunu karşılayabiliyorum” diyor. Genel olarak, eğer bir şey ödeyecek paranız yoksa, ödeyemezsiniz. Şu anda karşılayamayacağınız bir şey için ödeme yapmak için başka birinden borç para almanız gerekiyor. Geçenlerde size bir tatil için para biriktirmek ve nakit ödeme yapmanın en iyi yolu olduğunu düşündüğüm Geri Dönüşüm Fonu tanıttım.

3. Google bunu önceden - Ziyaret ettiğiniz şehirde neler yapıldığını görmek için internette arama yapın. Geçenlerde Singapur gezimizden önce bunu yaptık. Singapur Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret ederek dün gerçekleştirdiğimiz bir ton seçenekle gelebildik. Genellikle “Singapur'da yapılacak en iyi 10 şey” gibi bir şey yazacağım. Gördüğüm şekilde, birisi bir yeri araştırmak için zaman harcadıysa ve iyi bir bilgi kaynağı olabilir.

4. Advance Satın Al - Uçak bileti ve otel odaları çok pahalı olabilir. Onları daha önce satın alabilirsiniz, daha iyi. Bu planlamayı ve zaten bankada birikmiş para biriktirmeyi gerektirir, ancak binlerce dolar olmasa bile yüzlerce kurtarabilir.

5. Bütçe Belirle- Sadece pantolonunun koltuğunda uçmayın, çünkü bu tehlikeli olabilir ve sonunda yerine getiremez. Bir plan yapar ve ona sadık kalırsanız, ne kadar özgürleştirici olabilir ki. “Nasıl özgürleştiriyor?” Diye sorabilirsiniz. Çünkü yapmak istediğin herşeyi ödemek için paranın olduğunu biliyorsun. Yolculuğa yaptığınız kredi kartını nasıl ödeyeceğinizi merak etmenize gerek yok,% 14.95. Ya da eve döndüğünüzde faturaları nasıl ödeyeceğiniz konusunda endişelenmenize gerek yok. Bir bütçe belirlediyseniz ve çalışmanız için 1000 dolarlık bir miktarınız varsa, tam olarak ne alabileceğinizi ve karşılayamayacağınızı bilebilirsiniz.

Tatillerinizden en iyi şekilde yararlanmak için başka ne ipuçları var?

Videoyu izle: Tatiliniz İçin TEHLİKELİ Olabilme 8 Yer

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2018 için bir SEP IRA açmak için Kurallar ve Limitler
Maliye

2018 için bir SEP IRA açmak için Kurallar ve Limitler

Vergilerinizi düşürmek ve emeklilikten tasarruf etmenize yardımcı olmak için uygun maliyetli bir iş arayan serbest çalışan bir işletme sahibi misiniz? Bu profilinize uyuyorsa, bir SEP (Basitleştirilmiş Emekli Emekli Maaşı) açılması IRA, işinize başlamak için iyi bir emeklilik hesabı olabilir. İlk kez serbest meslek sahibi olduğumda kendim için kuracak en iyi emeklilik planı olacağını araştırırken, SEP IRA ve Solo 401k arasında daraltdım.
Devamını Oku
Quitter ve Dropout Nasıl Daha Başarılı Oldu?
Maliye

Quitter ve Dropout Nasıl Daha Başarılı Oldu?

Tüm stratagemlerden, ne zaman çıkacağını bilmek en iyisidir. - Çin Atasözü Kazanmak İçin Çıktı mı? Bununla gurur duymuyorum, ama ben bir bırakıyorum. Hepimi her zaman yaptığım her şeye soktum ve gerçekten gurur duyduğum bir özellik. Eğer bir şey yapmaya karar verdiysem, gücümün sonuna kadar her şeyi yaparım.
Devamını Oku
Emekli olduktan sonra en iyi emeklilik iş bulmak için nasıl
Maliye

Emekli olduktan sonra en iyi emeklilik iş bulmak için nasıl

Emeklilik yaşına gelmiş olanlar ve gerçekten katılmayı bırakma konusunda gerçek bir istekleri olmayanlar için, ileriki yıllarda güçlü olmaya devam edebilecek çok sayıda iş seçeneği vardır. Altın yıllarında aktif kalmak için hala bir tutkusu olan ve bunun için de ödeme alabilecekleri birçok müşterim vardı.
Devamını Oku
Nakit için Kullanılmış Lastikler Geri Dönüşüm için 9 Yolları
Maliye

Nakit için Kullanılmış Lastikler Geri Dönüşüm için 9 Yolları

Arabaların, yarı kamyonların ve otobüslerin hepsinin ortak noktası nedir? Hepsinin düzenli olarak değiştirilmesi gereken lastikler var. Lastiklerinizi çöp alanlarına taşımak yerine, kullanılmış lastikleri nakit olarak geri dönüştürebilirsiniz. Yerel çöp alanınızı hızlı bir şekilde doldurmamanın yanı sıra, biraz daha zengin olursunuz.
Devamını Oku