Maliye

Tatilinizden En İyi Çıkma

Kim ve ben bu hafta arkadaşlarını ziyaret eden Singapur'dayız. Bu yolculuğun gerçekleşmesi için 18 ay boyunca biriktik ve sonunda geldik. Hava alıştığımızdan biraz daha nemli, ama ada güzel ve insanlar harika.

Seyahatlerimizin ortasında, tatilinizden en iyi şekilde yararlanmak için yapabileceğiniz 5 şeyi paylaşacağımı düşündüm:

1. BYOF (Kendi Yemeğini Getir) - Diğer yerlerde ne kadar yiyecek maliyeti var. Protein çubukları, iz-mix, vb. Gibi kendi atıştırmalıklarınızı getirebilirseniz; Bu uzun vadede size çok para kazandırabilir. Kendi içkilerini getir, para tasarrufu da olabilir. Singapur Hayvanat Bahçesi'nde, şişelenmiş içecekler her biri 3,00 dolardı ve aynı içecek yalnızca 7/11 yerel para biriminde 1,25 dolar.

2. bunun için nakit ödeme - Tatil için nakit ödeme yapabilmek için söylenecek bir şey var. “Bunu karşılayabiliyorum” diyor. Genel olarak, eğer bir şey ödeyecek paranız yoksa, ödeyemezsiniz. Şu anda karşılayamayacağınız bir şey için ödeme yapmak için başka birinden borç para almanız gerekiyor. Geçenlerde size bir tatil için para biriktirmek ve nakit ödeme yapmanın en iyi yolu olduğunu düşündüğüm Geri Dönüşüm Fonu tanıttım.

3. Google bunu önceden - Ziyaret ettiğiniz şehirde neler yapıldığını görmek için internette arama yapın. Geçenlerde Singapur gezimizden önce bunu yaptık. Singapur Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret ederek dün gerçekleştirdiğimiz bir ton seçenekle gelebildik. Genellikle “Singapur'da yapılacak en iyi 10 şey” gibi bir şey yazacağım. Gördüğüm şekilde, birisi bir yeri araştırmak için zaman harcadıysa ve iyi bir bilgi kaynağı olabilir.

4. Advance Satın Al - Uçak bileti ve otel odaları çok pahalı olabilir. Onları daha önce satın alabilirsiniz, daha iyi. Bu planlamayı ve zaten bankada birikmiş para biriktirmeyi gerektirir, ancak binlerce dolar olmasa bile yüzlerce kurtarabilir.

5. Bütçe Belirle- Sadece pantolonunun koltuğunda uçmayın, çünkü bu tehlikeli olabilir ve sonunda yerine getiremez. Bir plan yapar ve ona sadık kalırsanız, ne kadar özgürleştirici olabilir ki. “Nasıl özgürleştiriyor?” Diye sorabilirsiniz. Çünkü yapmak istediğin herşeyi ödemek için paranın olduğunu biliyorsun. Yolculuğa yaptığınız kredi kartını nasıl ödeyeceğinizi merak etmenize gerek yok,% 14.95. Ya da eve döndüğünüzde faturaları nasıl ödeyeceğiniz konusunda endişelenmenize gerek yok. Bir bütçe belirlediyseniz ve çalışmanız için 1000 dolarlık bir miktarınız varsa, tam olarak ne alabileceğinizi ve karşılayamayacağınızı bilebilirsiniz.

Tatillerinizden en iyi şekilde yararlanmak için başka ne ipuçları var?

Videoyu izle: Tatiliniz İçin TEHLİKELİ Olabilme 8 Yer

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

United Home Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

United Home Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Genel finansal planlama süreci genellikle hayat sigortası satın almadan tamamlanmaz. Bunun nedeni, hayat sigortasının tipik olarak sevilenlerin beklenmedik durumlarda devam edebilmesini sağlamak için gerekli olmasıdır. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelir, duruma bağlı olarak herhangi bir sayı için kullanılabilir.
Devamını Oku
Aracınızın Altında Yaşam Nasıl Başlanır
Maliye

Aracınızın Altında Yaşam Nasıl Başlanır

Borçsuz ya da finansal olarak bağımsız olan hemen hemen herkes, başarılarının anahtarlarından birinin araçlarının altında yaşamak olduğunu söylemektedir. Diğer bir deyişle, kazandıklarından daha az harcama alışkanlığı kazanırlar. Günümüzün maaş çek-tocheck dünyasında, bir kazancın daha azını harcamak çok yaygın değildir.
Devamını Oku
Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın
Maliye

Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın

Kredi kartı ödülleri, nakit para ya da seyahat noktaları gibi, insanların harcamaları için kredi kartlarını kullanmaları için büyük bir çekicidir. Ancak, bu avantajlar da sizi başı belaya sokabilir. Dikkatli değilseniz, planladığınızdan ve ödeyebileceğinizden daha fazla harcama yapabilirsiniz. Bu olduğunda, kredi kartı ekstreniz ayın sonunda ulaştığında ödeyebileceğinizden daha fazla masrafınız olur.
Devamını Oku
Çocuklar için Güvenli 12 En İyi Ücretli Anket Siteleri
Maliye

Çocuklar için Güvenli 12 En İyi Ücretli Anket Siteleri

18 yaşın altındaki çocuklara yönelik birçok anket sitesi var ama güvende mi? Bir çocuk genç yaşına geldiğinde para kazanmaya başlamak isteyeceği anlaşılabilir bir durumdur. Bir genç olarak, ziyaret ettiğiniz anket sitelerinin ebeveyninizin onayına sahip olacağını bilmek istersiniz. Ve bir ebeveyn olarak, çocuğunuzun güvenli olan anket sitelerini kullandığını bilmek istersiniz.
Devamını Oku