Maliye

Tatilinizden En İyi Çıkma

Kim ve ben bu hafta arkadaşlarını ziyaret eden Singapur'dayız. Bu yolculuğun gerçekleşmesi için 18 ay boyunca biriktik ve sonunda geldik. Hava alıştığımızdan biraz daha nemli, ama ada güzel ve insanlar harika.

Seyahatlerimizin ortasında, tatilinizden en iyi şekilde yararlanmak için yapabileceğiniz 5 şeyi paylaşacağımı düşündüm:

1. BYOF (Kendi Yemeğini Getir) - Diğer yerlerde ne kadar yiyecek maliyeti var. Protein çubukları, iz-mix, vb. Gibi kendi atıştırmalıklarınızı getirebilirseniz; Bu uzun vadede size çok para kazandırabilir. Kendi içkilerini getir, para tasarrufu da olabilir. Singapur Hayvanat Bahçesi'nde, şişelenmiş içecekler her biri 3,00 dolardı ve aynı içecek yalnızca 7/11 yerel para biriminde 1,25 dolar.

2. bunun için nakit ödeme - Tatil için nakit ödeme yapabilmek için söylenecek bir şey var. “Bunu karşılayabiliyorum” diyor. Genel olarak, eğer bir şey ödeyecek paranız yoksa, ödeyemezsiniz. Şu anda karşılayamayacağınız bir şey için ödeme yapmak için başka birinden borç para almanız gerekiyor. Geçenlerde size bir tatil için para biriktirmek ve nakit ödeme yapmanın en iyi yolu olduğunu düşündüğüm Geri Dönüşüm Fonu tanıttım.

3. Google bunu önceden - Ziyaret ettiğiniz şehirde neler yapıldığını görmek için internette arama yapın. Geçenlerde Singapur gezimizden önce bunu yaptık. Singapur Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret ederek dün gerçekleştirdiğimiz bir ton seçenekle gelebildik. Genellikle “Singapur'da yapılacak en iyi 10 şey” gibi bir şey yazacağım. Gördüğüm şekilde, birisi bir yeri araştırmak için zaman harcadıysa ve iyi bir bilgi kaynağı olabilir.

4. Advance Satın Al - Uçak bileti ve otel odaları çok pahalı olabilir. Onları daha önce satın alabilirsiniz, daha iyi. Bu planlamayı ve zaten bankada birikmiş para biriktirmeyi gerektirir, ancak binlerce dolar olmasa bile yüzlerce kurtarabilir.

5. Bütçe Belirle- Sadece pantolonunun koltuğunda uçmayın, çünkü bu tehlikeli olabilir ve sonunda yerine getiremez. Bir plan yapar ve ona sadık kalırsanız, ne kadar özgürleştirici olabilir ki. “Nasıl özgürleştiriyor?” Diye sorabilirsiniz. Çünkü yapmak istediğin herşeyi ödemek için paranın olduğunu biliyorsun. Yolculuğa yaptığınız kredi kartını nasıl ödeyeceğinizi merak etmenize gerek yok,% 14.95. Ya da eve döndüğünüzde faturaları nasıl ödeyeceğiniz konusunda endişelenmenize gerek yok. Bir bütçe belirlediyseniz ve çalışmanız için 1000 dolarlık bir miktarınız varsa, tam olarak ne alabileceğinizi ve karşılayamayacağınızı bilebilirsiniz.

Tatillerinizden en iyi şekilde yararlanmak için başka ne ipuçları var?

Videoyu izle: Tatiliniz İçin TEHLİKELİ Olabilme 8 Yer

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC TV Ep 011: Serbest Çalışan Emeklilik Seçenekleri
Maliye

GFC TV Ep 011: Serbest Çalışan Emeklilik Seçenekleri

Serbest meslek ve emeklilik söz konusu olduğunda, mitler ve yanlış kavramlar boldur. Neyse ki, kendi hesabına çalışan işçiler için en popüler emeklilik seçeneklerinden bazılarına dair detaylarım var. Bugünkü yazı, bağımsız çalışan olduğunuzda emeklilik katkılarını nasıl en üst düzeye çıkaracağınız konusunda bir okuyucu sorusuna verilen bir yanıttır.
Devamını Oku
Ultimate Airbnb Kontrol Listesi: Daha Fazla Rezervasyon Almak İçin 14 Yol
Maliye

Ultimate Airbnb Kontrol Listesi: Daha Fazla Rezervasyon Almak İçin 14 Yol

Airbnb madalyonun her iki tarafında konuk ve ev sahibi olarak bulundum. Misafir olarak, harika fotoğraflar, çok sayıda olumlu yorum ve hızlı yanıt süreleri aradım. Bir ev sahibi olarak, daha fazla misafir çekmek için bu üç öğeye odaklanıyorum. İlk olarak 2009'da Airbnb'yi kullanmaya başladım ve o zamandan beri çoğunlukla renkli deneyimleri bir konuk olarak topladım.
Devamını Oku
Seyahat Ederken Oteller için 8 Ucuz Alternatif
Maliye

Seyahat Ederken Oteller için 8 Ucuz Alternatif

Seyahat etmek isterseniz, en büyük maliyetlerden birinin tatildeyken kalacak bir yer bulduğunu biliyorsunuz. En uzun süre, sadece bir otelde kaldım. Şimdi, otellere artık başka seçeneğim yok. Karım ve ben seyahat etmeyi severim. Her yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde bir yere seyahat etmeyi seviyoruz ve her birkaç yılda bir uluslararası seyahat yapmaktan hoşlanıyoruz.
Devamını Oku