Maliye

Bu Adam Sadece Dört Yılda 70.000 $ 'lık Borcunu Ödenemedi

70.000 dolar borcunu nasıl aldın?

Borcumu ödemeye başlamadan önce, tüketici borcunda yaklaşık 70.000 dolar vardı. Borcum 50.000 dolardan fazla kredi kartı borcundan, otomobil kredilerinden ve Jetski finans ödemelerinden oluşuyordu.

Oto kredisi oldukça açıklayıcı. Bir arabaya ihtiyacım vardı, bu yüzden onu bir kredi ile aldım. Jetski, bugün için hala pişmanlık duyduğum korkunç bir satın alma oldu. En kötü para hatalarımdan birini düşündüğüm an satın almanın 10.000 dolarlık bir parasıydı.

Büyük kredi kartı borcum, bir iş yaratma ve finanse etme isteğim tarafından oluşturuldu. İş nispeten başarılı olsa da, yaşam tarzımı fonlarıma aktarmaya devam ettim. 6 ya da 7 kredi kartım vardı, hepsi kapalı kalmaya yakın.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Borcumu bile fark etmeden birkaç yıl geçti. Her yerde olduğu için, her sağlayıcıya yaptığım ödemeleri gördüm. Ne kadar sıkıntı olduğumu fark ettiğimde tüm borçlarımı beyaz tahtaya koyana kadar yoktu. Çekilmesi zordu. Birisi beni bağırsakta yumrukladı ve sonra gülmekten kaçtı. Borç geri ödemesi sırasında, ödemeleri geri almaya ve hiçbir şey olmamış diye umut etmeye çalışan gölgelerde saklanan bir insan olduğumu hissettim. Başka bir şey için daha fazla param yoktu. Ödemelerimi herkes için zamanında yapıyor olsam da, koşarken bir mahkum gibi hissettim.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Borç geri ödeme yolculuğum neredeyse dört yıl sürdü. Genelde sadece dört yıl düşünürüm çünkü bir ay burada ve bir ayda genel yolculuğa kıyasla hiçbir şey yoktur.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Bazı insanlar borç geri ödemesi sırasında bakiye transferlerini çok kullandığımı duyduğunda şaşırıyorlar. Yapmamın nedeni faiz ödememi azaltmaktı. Tüm kartlarda yaklaşık% 17'lik bir ortalama aldım. Uzun bir% 0 denge transferini alacağım zaman, onu alırdım. Terfi döneminin bitiminden önce her zaman transfer ödemeyi yaptım. Yapmazsam bu bana daha fazla paraya mal olur.

Kullandığım diğer araçlar ve kaynaklar Mint.com gibi uygulamaları bütçelendiriyordu. Hayatımda hiç bir bütçe kullanmadım, ama her şeyi nane içine koyduğumda gözler açıktı. Harcamalarımı kontrol altına almamı sağladı ve borcumu ve tasarrufumu ödemeye çalıştım.

Aynı zamanda hala bu güne karşı savunduğum bir tasarruf / borç ödeme yöntemi geliştirdim. Borcumu öderken, acil durumlara karşı biraz para biriktirmemi sağladı. Hiç bir kredi danışmanlık hizmeti veya borç konsolidasyonu şirketi kullanmadım. Sorunlarımı kendi başıma halletmek istedim. Borç sorunlarından ve delikten nasıl çıktıklarından bahseden birçok kişisel finans blogları tarafından çok yardımcı oldum. İlham veriyorlardı ve bu yüzden kendi blogumu başlattım.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Tabii ki! Borcunu öderken kim zorluklarla karşılaşmaz? En kötüsü, evimizde veya araçlarımızda beklenmedik bir masraf olduğunda ortaya çıktı. Neyse ki, ikisinde de oldukça kullanışlıdır, ama araçlarıma sahip olmadığım zaman, bunu yapmak için profesyonelleri almam gerekirdi. Çoğu zaman, bu onarımlar kredi kartlarına geri konur.

En kötüsü, iki köpeğimizin kavgaya girmesi ve bacağının kesilmesi gerektiğiydi. Ameliyat ve gecelik veteriner bakımı için bize 9,000 dolar. Kullanmak için daha fazla kredi kartımız yoktu, bu yüzden karım ve ben masrafları karşılamak için veterinerde bir CareCredit kartı açmak zorunda kaldık. Bu 9,000 dolar bizi toplam borç geri ödemesinde yaklaşık 7 aydır. Üç yıla yakın bir şekilde yapılabilirdim, ama hayat partimizde bir anahtar atmak istedi!

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Ben çok şanslı bir adamım. Karım inanılmaz ve beni tüm süreç boyunca destekledi. Borcumu ödemeye başlamadan önce karımla çok kısaydım. Evliliğim küçük e-ticaret işletmemden başka hiçbir şeyden daha fazla etkilendi. Günün her saatinde ve sabahın erken saatlerinde çalışırdım. İşimi kapatıp borcuma odaklanmaya başladığımda, aslında evliliğime yardımcı oldu.

Karım bana duygusal destek verdi. Borcum kendim olduğundan ve maddi olarak sorumlu olduğu için, borcumu kendi başıma (köpek bakım borcunun eksi) üstesinden almak istedim. Zamanlar zorlaşınca beni itti. Bana gerçekten yardımcı oldu.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Daha iyi soru, ne yaptığımı değil! Borcumu ödediğimde sahip olduğum tam zamanlı bir işim var. Bir yardım olsa da, daha fazlasını yapmam gerektiğini anladım. Uzun zamandır “yan hustler” oldum. İnsanların ödemek istediği bazı becerilerim olduğu için, topluluğumun etrafında tuhaf işler yapmaya karar verdim. Kullanıcıların web siteleri oluşturmasına, kullanıcıların bloglarını yönetmelerine ve Craigslist'te bulduğum birçok kişi için çevrimdışı çalışmalarına yardımcı oldum. Birkaç yıl boyunca bana bir miktar gelir artışı sağlayan birkaç web sitesi geliştirdim. Ellerimi alabileceğim bir şey yapardım. Fazla para kazanmak için çalışmayı hiç bırakmadım ve hala bu güne kadar yapıyorum. Finansal hayatımı zor iş ve özveri ile değiştirebileceğimi fark ettim.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Şaşırtıcı bir şekilde, son kredi kartımı ödediğim gün anticlimactic. Demek istediğim, gerçekten farklı hissetmedim. Yapım aşamasında dört yıl oldu ve daha fazla kutlayacağımı düşündüm ama yapmadım. Bunun ana sebebi, hayatımın bir sonraki aşamasına geçmeye hazırdı. Zenginlikimi büyütmeye ve yatırım yapmaya başlamaya hazırdım. Borçları ödemekten yaklaşık iki ay sonra nihayet yaptığımı anladım ve harika hissettim. Bana vurmanın neden bu kadar uzun sürdüğünü bilmiyorum ama o zamana kadar hissettim. Bu duygu, bloguma başladığımdan beri hikayemi paylaşabiliyordum.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Herkesi savunmaya çalıştığım iki ipucum var. İlk olarak, borcunuzu ödemenin etrafında döner. Zaman ve tekrar gördüğüm tek şey, o kadar çok insan borçlarından korkuyor. İnkar ediyorlar. Ödemeye başlayana kadar asla borçsuz olmayacaksınız. Borcunuza sadece 5 dolar daha ödersiniz önemli değil. Minimum aylık ödemelerden daha fazlasını yapmalısınız. Suyun altındayken ne yapacağınızı bilmediğinizde, kar amacı gütmeyen bir danışma kurumuyla iletişime geçin. Orada bir eylem planı oluşturmak için sizinle birlikte çalışacak bazı güzeller var.

İkinci ipucu daha fazla para kazanma etrafında dönüyor. Borç ödemenin en iyi yolu daha fazla kazanmaktır. Şimdi, bunun yapılması çok zor geliyor. İşyerinde zam almaktan ya da işinizi daha yüksek bir ücret karşılığında bırakmaktan bahsetmiyorum. Tarafta nasıl daha fazla para kazanacağımı anlamaya çalışıyorum. Bazıları yan sesle çağırıyor, ama ne diyorsan yap, sadece yap. Ekstra para kazanmanın binlerce yolu var. Sadece bir internet bağlantısıyla evinizde yapabilirsiniz. Craigslist'e atlayabilir ve insanların hayvanlarını hareket ettirmelerine veya yürümelerine yardımcı olabilirsiniz. Asla orada paranın yoluna çıktığını düşünmeyin. Dışarı çık ve al!

Grayson Bell ve borç ödeme / servet inşası yolculuğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, onu Borst Roundup'da blog olarak bulabilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ibotta gibi 18 En İyi Uygulamalar
Maliye

Ibotta gibi 18 En İyi Uygulamalar

Herkes parayı sever! Temel ihtiyaçlar için alışveriş yaparken, daha fazla para biriktirmek istiyoruz ve aşağıdaki uygulamalar, doların biraz daha uzağa gitmesine yardımcı olacak. Bu makaledeki tüm uygulamalar, her cüzdan bilinçli alışverişçinin bildiği ve sevdiği inanılmaz bir uygulama olan Ibotta'ya çok benziyor. Ibotta nedir?
Devamını Oku
Bir IRA Hoarder mısınız? Birden fazla IRA hesabına sahip olmak hakkında bilmeniz gereken her şey
Maliye

Bir IRA Hoarder mısınız? Birden fazla IRA hesabına sahip olmak hakkında bilmeniz gereken her şey

Teslim al. IRA istifi misiniz? Sonunda bir müvekkilimin bir müdehalesi olana kadar 8 IRA'nın çeşitli bankalarda ve aracı kurumlarda dağıtımı vardı. Birden fazla IRA'ya sahip olduğunuzu açıkça biliyorlardı, ancak sorduğum genel bir soru. Bu gönderide uzun bir duraklamadan kaçınalım ve soruyu en ön sırada yanıtlayın - birden çok IRA hesabına sahip olabilirsiniz ve istediğiniz kadar çok kişiye sahip olabilirsiniz - herhangi bir sınırlama yoktur.
Devamını Oku
ISurvey Dünyası incelemesi
Maliye

ISurvey Dünyası incelemesi

Çevrimiçi para kazanmanın yollarını aradıysanız, birkaç anket panosuna rastladınız. Bu anket web siteleri, anketleri doldurmak isteyen hedef kitlelerinde tüketicilerle müşteri görüşleri arayan işletmelerin bağlantı kurmasına yardımcı olur. Bu bir kazan-kazan durumu, işletmeler cevaplarını alıyor ve tüketiciler zamanları için ödüllendiriliyor.
Devamını Oku
Para Gönderme Reklamları Yapmanın 7 Yolu
Maliye

Para Gönderme Reklamları Yapmanın 7 Yolu

Yani, bir blog başlatmak ve reklamlar ilan etmek para kazanmak ister misiniz? Blog'unuzu spam olmadan ve yalnızca hızlı bir para kazanmak için dışarı çıktığınızı düşünen okuyucuları geri çevirmeden en kolay yollardan biri reklamlardır. Ancak, web sitenizde başka bir reklam yayınlamadan veya ilk reklamınızı yayınlamadan önce, markanızdan reklam vermenin ve para kazanmanın en iyi yolunu bulmak için bu gönderiyi okuduğunuzdan emin olun.
Devamını Oku