Maliye

Bu Adam Sadece Dört Yılda 70.000 $ 'lık Borcunu Ödenemedi

70.000 dolar borcunu nasıl aldın?

Borcumu ödemeye başlamadan önce, tüketici borcunda yaklaşık 70.000 dolar vardı. Borcum 50.000 dolardan fazla kredi kartı borcundan, otomobil kredilerinden ve Jetski finans ödemelerinden oluşuyordu.

Oto kredisi oldukça açıklayıcı. Bir arabaya ihtiyacım vardı, bu yüzden onu bir kredi ile aldım. Jetski, bugün için hala pişmanlık duyduğum korkunç bir satın alma oldu. En kötü para hatalarımdan birini düşündüğüm an satın almanın 10.000 dolarlık bir parasıydı.

Büyük kredi kartı borcum, bir iş yaratma ve finanse etme isteğim tarafından oluşturuldu. İş nispeten başarılı olsa da, yaşam tarzımı fonlarıma aktarmaya devam ettim. 6 ya da 7 kredi kartım vardı, hepsi kapalı kalmaya yakın.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Borcumu bile fark etmeden birkaç yıl geçti. Her yerde olduğu için, her sağlayıcıya yaptığım ödemeleri gördüm. Ne kadar sıkıntı olduğumu fark ettiğimde tüm borçlarımı beyaz tahtaya koyana kadar yoktu. Çekilmesi zordu. Birisi beni bağırsakta yumrukladı ve sonra gülmekten kaçtı. Borç geri ödemesi sırasında, ödemeleri geri almaya ve hiçbir şey olmamış diye umut etmeye çalışan gölgelerde saklanan bir insan olduğumu hissettim. Başka bir şey için daha fazla param yoktu. Ödemelerimi herkes için zamanında yapıyor olsam da, koşarken bir mahkum gibi hissettim.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Borç geri ödeme yolculuğum neredeyse dört yıl sürdü. Genelde sadece dört yıl düşünürüm çünkü bir ay burada ve bir ayda genel yolculuğa kıyasla hiçbir şey yoktur.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Bazı insanlar borç geri ödemesi sırasında bakiye transferlerini çok kullandığımı duyduğunda şaşırıyorlar. Yapmamın nedeni faiz ödememi azaltmaktı. Tüm kartlarda yaklaşık% 17'lik bir ortalama aldım. Uzun bir% 0 denge transferini alacağım zaman, onu alırdım. Terfi döneminin bitiminden önce her zaman transfer ödemeyi yaptım. Yapmazsam bu bana daha fazla paraya mal olur.

Kullandığım diğer araçlar ve kaynaklar Mint.com gibi uygulamaları bütçelendiriyordu. Hayatımda hiç bir bütçe kullanmadım, ama her şeyi nane içine koyduğumda gözler açıktı. Harcamalarımı kontrol altına almamı sağladı ve borcumu ve tasarrufumu ödemeye çalıştım.

Aynı zamanda hala bu güne karşı savunduğum bir tasarruf / borç ödeme yöntemi geliştirdim. Borcumu öderken, acil durumlara karşı biraz para biriktirmemi sağladı. Hiç bir kredi danışmanlık hizmeti veya borç konsolidasyonu şirketi kullanmadım. Sorunlarımı kendi başıma halletmek istedim. Borç sorunlarından ve delikten nasıl çıktıklarından bahseden birçok kişisel finans blogları tarafından çok yardımcı oldum. İlham veriyorlardı ve bu yüzden kendi blogumu başlattım.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Tabii ki! Borcunu öderken kim zorluklarla karşılaşmaz? En kötüsü, evimizde veya araçlarımızda beklenmedik bir masraf olduğunda ortaya çıktı. Neyse ki, ikisinde de oldukça kullanışlıdır, ama araçlarıma sahip olmadığım zaman, bunu yapmak için profesyonelleri almam gerekirdi. Çoğu zaman, bu onarımlar kredi kartlarına geri konur.

En kötüsü, iki köpeğimizin kavgaya girmesi ve bacağının kesilmesi gerektiğiydi. Ameliyat ve gecelik veteriner bakımı için bize 9,000 dolar. Kullanmak için daha fazla kredi kartımız yoktu, bu yüzden karım ve ben masrafları karşılamak için veterinerde bir CareCredit kartı açmak zorunda kaldık. Bu 9,000 dolar bizi toplam borç geri ödemesinde yaklaşık 7 aydır. Üç yıla yakın bir şekilde yapılabilirdim, ama hayat partimizde bir anahtar atmak istedi!

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Ben çok şanslı bir adamım. Karım inanılmaz ve beni tüm süreç boyunca destekledi. Borcumu ödemeye başlamadan önce karımla çok kısaydım. Evliliğim küçük e-ticaret işletmemden başka hiçbir şeyden daha fazla etkilendi. Günün her saatinde ve sabahın erken saatlerinde çalışırdım. İşimi kapatıp borcuma odaklanmaya başladığımda, aslında evliliğime yardımcı oldu.

Karım bana duygusal destek verdi. Borcum kendim olduğundan ve maddi olarak sorumlu olduğu için, borcumu kendi başıma (köpek bakım borcunun eksi) üstesinden almak istedim. Zamanlar zorlaşınca beni itti. Bana gerçekten yardımcı oldu.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Daha iyi soru, ne yaptığımı değil! Borcumu ödediğimde sahip olduğum tam zamanlı bir işim var. Bir yardım olsa da, daha fazlasını yapmam gerektiğini anladım. Uzun zamandır “yan hustler” oldum. İnsanların ödemek istediği bazı becerilerim olduğu için, topluluğumun etrafında tuhaf işler yapmaya karar verdim. Kullanıcıların web siteleri oluşturmasına, kullanıcıların bloglarını yönetmelerine ve Craigslist'te bulduğum birçok kişi için çevrimdışı çalışmalarına yardımcı oldum. Birkaç yıl boyunca bana bir miktar gelir artışı sağlayan birkaç web sitesi geliştirdim. Ellerimi alabileceğim bir şey yapardım. Fazla para kazanmak için çalışmayı hiç bırakmadım ve hala bu güne kadar yapıyorum. Finansal hayatımı zor iş ve özveri ile değiştirebileceğimi fark ettim.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Şaşırtıcı bir şekilde, son kredi kartımı ödediğim gün anticlimactic. Demek istediğim, gerçekten farklı hissetmedim. Yapım aşamasında dört yıl oldu ve daha fazla kutlayacağımı düşündüm ama yapmadım. Bunun ana sebebi, hayatımın bir sonraki aşamasına geçmeye hazırdı. Zenginlikimi büyütmeye ve yatırım yapmaya başlamaya hazırdım. Borçları ödemekten yaklaşık iki ay sonra nihayet yaptığımı anladım ve harika hissettim. Bana vurmanın neden bu kadar uzun sürdüğünü bilmiyorum ama o zamana kadar hissettim. Bu duygu, bloguma başladığımdan beri hikayemi paylaşabiliyordum.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Herkesi savunmaya çalıştığım iki ipucum var. İlk olarak, borcunuzu ödemenin etrafında döner. Zaman ve tekrar gördüğüm tek şey, o kadar çok insan borçlarından korkuyor. İnkar ediyorlar. Ödemeye başlayana kadar asla borçsuz olmayacaksınız. Borcunuza sadece 5 dolar daha ödersiniz önemli değil. Minimum aylık ödemelerden daha fazlasını yapmalısınız. Suyun altındayken ne yapacağınızı bilmediğinizde, kar amacı gütmeyen bir danışma kurumuyla iletişime geçin. Orada bir eylem planı oluşturmak için sizinle birlikte çalışacak bazı güzeller var.

İkinci ipucu daha fazla para kazanma etrafında dönüyor. Borç ödemenin en iyi yolu daha fazla kazanmaktır. Şimdi, bunun yapılması çok zor geliyor. İşyerinde zam almaktan ya da işinizi daha yüksek bir ücret karşılığında bırakmaktan bahsetmiyorum. Tarafta nasıl daha fazla para kazanacağımı anlamaya çalışıyorum. Bazıları yan sesle çağırıyor, ama ne diyorsan yap, sadece yap. Ekstra para kazanmanın binlerce yolu var. Sadece bir internet bağlantısıyla evinizde yapabilirsiniz. Craigslist'e atlayabilir ve insanların hayvanlarını hareket ettirmelerine veya yürümelerine yardımcı olabilirsiniz. Asla orada paranın yoluna çıktığını düşünmeyin. Dışarı çık ve al!

Grayson Bell ve borç ödeme / servet inşası yolculuğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, onu Borst Roundup'da blog olarak bulabilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Sling TV İncelemesi"/>
Maliye

Sling TV İncelemesi

Aylık harcamalarınızı nasıl azaltacağınız konusunda tavsiyede bulunduğunuzda, duyacağınız ilk önerilerden biri kablo TV aboneliğinizi iptal etmektir. Kablo olmadan yaşamanın mümkün olmadığını düşünüyorsanız tekrar düşünün! Sling TV, en sevdiğiniz kanalları ayda 20 dolardan başlayarak, mevcut kablo TV faturanızın bir kısmını izleyebilmenizi sağlar.
Devamını Oku
Bu kadının yaşına göre ücretsiz Mortgage Nasıl Oldu?
Maliye

Bu kadının yaşına göre ücretsiz Mortgage Nasıl Oldu?

Robin, 30 yaşına kadar ipoteksiz olma hikayesini paylaşıyor! Bize biraz kendinden bahset İsmim Robin, ve 6 yıldır kocam ve 4 yaşındaki kızımızla Gürcistan'ın kırsalında yaşamaktayım. İşimi bir buçuk yıl önce evde kalması için bıraktım ve boş zamanlarımda fazladan para kazanmak için blog yazımı ve serbest yazı yazmaya başladım.
Devamını Oku
IRA Konsolidasyonu: “Süper IRA” Stratejisi
Maliye

IRA Konsolidasyonu: “Süper IRA” Stratejisi

Geleneksel IRA ve onun offshoots (SEP, SIMPLE, rollover ve Roth IRAs) milyonlarca ABD vergi mükellefinin emeklilik için yatırım yapmasına yardımcı olarak lider bir rol oynamaktadır. Bununla birlikte, birçok IRA sahipleri, bir “Süper IRA” stratejisi kullanarak çoklu IRA'larını pekiştirmek zorunda oldukları fırsattan habersizdir (en yaygın 401k'lık bir rollover'dir).
Devamını Oku
Daha Az Harcamaya Uğraşmak için 5 Basit Yol
Maliye

Daha Az Harcamaya Uğraşmak için 5 Basit Yol

Bu, HaveaRichMarriage.com'dan Alex Craig'den bir konuk gönderi. Merhaba. Ben Alex ve iyileşmekte olan bir spendaholic'ım. Bunu itiraf etmekten utanmıyorum. Para harcamaları harika hissediyordu, yeni kıyafetler aldığımda kendimi şık hissettim, gün boyunca Corvettes kiralayacağımda James Bond gibi hissettim ve dünyanın bana bir şey borçlu olduğunu hissettim.
Devamını Oku